Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.
Zápas nakonec skončil v 81. minutě, kdy o vítězství rozhodl domácí obránce Savčenko střelou od modré čáry. Duel mezi Astanou a Jekatěrinburgem byl klasickým prvním zápasem v play-off, byl hodně opatrný, nervózní, nikdo nikam nespěchal. I proto se muselo rozhodovat až tak pozdě.

Stav série je tedy po prvním zápase příznivější pro Astanu 1:0.
Zápas je u konce.
80:41
Astana právě vstřelila branku!
Domácí z kraje druhého prodloužení střílí rozhodující branku a je tu konec utkání! Na modré čáře se k puku dostal ROMAN SAVČENKO, naznačil střelu, popojel si s pukem dále a až pak vypustil svůj projektil. Kovář měl zakrytý výhled a nakonec mu puk skončil za jeho zády. Bez asistence.
Začalo druhé prodloužení.
Další třetina začne přibližně v 15:28.
V prodloužení mnoho šancí k vidění nebylo, oba týmy hrály velmi opatrně, až jim chyběla patřičná odvaha a touha strhnout výsledek na svoji stranu.
První prodloužení je u konce, branku jsme v něm neviděli. Oba celky znovu odchází do kabin, čekat nás tak po přestávce bude čekat další dvacetiminutová pasáž. Pokud ovšem jeden z týmů skóruje, bude tahle část kratší.
První prodloužení skončilo.
79:53
Další vyhozený puk. Přesilovka nepřinese vůbec nic.
79:26
To je zmar domácích hokejistů. Vůbec se jim nedaří usadit se v útočném pásmu, diváci začínají mírně popiskovat.
78:57
A další puk putuje pryč z pásma, do konce prvního prodloužení nás čeká poslední minuta.
78:42
Další vyhození hostí. Astana se nemůže usadit v útočném pásmu.
78:15
Rána Barekra od modré, následně se hosté osvobozují.
77:59
V závěru prvního prodloužení bude čekat na domácí celek přesilová hra. Za podražení je vyloučen Lepistö (JEK). Dočkáme se ukončení utkání?
77:24
Ofsajd teď na druhé straně.
76:35
Postavení mimo hru brzdí zajímavě se vyvíjející přečíslení domácího celku. Hráči Astany i jejich fanoušci se pochopitelně vztekají. Nervy pracují na plné obrátky.
76:18
Lepisto nastartoval ve středním pásmu, ve středu pásma útočného se dostal ke střele. Tu však tlumí na své hrudi pozorný Jeremejev.
75:13
Postavení mimo hru hostujícího týmu. Buly ve středním pásmu.
74:58
Domácí se nedokázali usadit v útočném pásmu, na puku jsou tak znovu hosté.
73:58
Ani jeden z týmů není schopen si vytvořit větší tlak, hraje se proto stále hlavně ve středním pásmu, bez vyložených šancí.
72:49
Štiplavá střela Lundina z levého křídla, Kovář však na ránu dobře viděl a v poklidu přerušuje hru.
72:35
Pokus Černova z levého křídla, Jeremejev na místě.
72:02
Bekhendový pokus Starčenka z levého křídla si cestu za Kovářova záda nenašel.
71:10
Pokus Golyševa z pravého křídla se také nechytl, Jeremejev má puk ve své moci.
70:15
Strkanice na hranici hostujícího brankoviště se obešla bez vyloučení. Domácí se však nedostali k volnému puku a nemohli ho zkusit došťourat za záda Kováře.
69:48
Nahození Černova od levého mantinelu k domácímu brankáři nedoputovalo.
67:37
Jemelejev si připisuje první zákrok, z levého kruhu napřáhl Lepistö, trefil ale jen střed brány, kde byl připravený brankář domácích.
67:05
Pozor! Po tvrdém střetu v domácím brankovišti odchází střídat brankář Ahonen. Místo něj naskočí ze střídačky studený Jemelejev.
66:40
Malychin se zmocnil na útočné modré čáře puku, najel si s ním blíže k domácí bráně a vyslal tvrdý projektil. Ten končí v náruči povyjetého Ahonena.
66:28
Zakázané uvolnění domácích, buly před Ahonenem.
65:47
Prodloužení se odehrává zatím bez patřičného náboje, oba týmy hrají velmi defenzivně. Takhle na vstřelenou branku můžeme čekat klidně do večera.
64:54
Domácí drží puk na svých holích, nemohou se ale dostat do střelecké příležitosti.
63:40
Štiplavý pokus Lazareva z pravého křídla mířil přímo do středu domácí brány. Ahonen na místě.
62:56
Zakázané uvolnění hostujícího týmu, buly před Kovářem.
62:20
Střela Gorbunova z levého křídla mířila do lapačky Ahonena, ten může přerušit hru.
61:01
60:01
Domácí začínají s končící přesilovou hrou pět na čtyři, trvat bude ještě minutu.
60:01
Další třetina začne přibližně v 14:38.
Třetí třetina nabídla znovu po jedné brance na každé straně a po šedesáti minutách tak svítí na ukazateli skóre 2:2. To znamená jediné, oba týmy odchází do kabin, protože na ně bude čekat ještě prodloužení. To se v play-off KHL hraje systémem na vítězný gól, v úvahu tedy nepřichází žádné samostatné nájezdy.
60:00
59:38
Až teď se dostali hosté na puk a obratem ho vyhazují ven z pásma.
59:22
Pokus Dawese z levého křídla mířil mimo, domácí zůstávají v pásmu.
59:02
Přesilová hra pro Astanu v závěrečné minutě základní hrací doby! Za podražení je vyloučen Lewandowski (JEK). Pokud ji domácí nevyužijí, budou mít na začátku prodloužení výhodu 4 na 3, která bude trvat minutu.
58:33
Nahození Lewandowskiho z levého křídla, Ahonen na místě.
58:10
Puk po teči skončil mimo ledovou plochu. Buly ve středním pásmu.
57:06
Oddechový čas pro domácí.
57:06
Megalinskij měl na holi rozhodnutí! Z levého kruhu se vydal přímo k domácí brance, jeho bleskovou střelu ale dokázal Ahonen vyškrábnout mimo.
56:07
Starčenko se vymotal na pravý kruh, jeho střela švihem však mířila mimo vzdálenější tyč. Je již skoro jasné, že bude rozhodovat jeden gól. Otázkou je, jestli padne do konce základní části nebo až v prodloužení.
55:18
Střela Černova z levého křídla byla zblokována mimo.Přesto mají hosté v posledních minutách drobně navíc.
54:40
Nakonec se do zajímavé situace dostali hosté. Jemelejev se přímočaře rozjel směr domácí brána, o dorážku se ještě snažil Lazarev, brankář Ahonen však oba pokusy s přehledem lapil.
53:58
Stále již asi přes dvě minuty neregistrujeme žádnou střelu na bránu, hraje se převážně ve středním pásmu.
52:50
Oba týmy stále hrají velmi opatrně, nikdo se zbytečně nežene kupředu.
51:11
Golyševa brzdí při přechodu do útočného pásma ofsajd. Buly ve středním pásmu.
50:08
49:30
Nahození Barkera ze středního pásma se odrazilo od zadního mantinelu a skončilo v lapačce Kováře. Ten znovu raději přeruší hru.
49:20
Znovu posílají hosté puk přes všechny čáry.
49:05
Další vyhození hostí. Domácí se nemohou dostat do vyložené šance.
48:43
Kovář raději přeruší hru poté, co mu puk poskakoval nebezpečně kolem pravého betonu. Buly po jeho levici.
48:23
Hosté se však ihned po buly dostali na puk a osvobozují se.
48:08
Za nedovolené bránění je vyloučen Vyglazov (JEK). Početní výhodu tak budou hrát domácí, diváci je ženou kupředu.
47:44
Domácí obrací hru. Z pravého křídla pálí Dawes, Kovář na místě.
46:56
Simakov vyslal z pravého kruhu další ránu na domácího brankáře. Ten však tlumí puk ve své lapačce.
46:23
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté využívají dvojnásobnou přesilovou hru a srovnávají stav zápasu! Domácí se sice dledobu dobře bránili, až se k puku na modré čáře dostal obránce SAMI LEPISTÖ a příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Artjom Černov, Tobias Viklund.
45:13
Za vysokou hůl je vyloučen domácí Brandon Bochenski. Hosté tak budou mít daleko lepší šanci vstřelit branku, budou hrát v přesilové hře 5 na 3!
44:46
Domácí se dostali na puk a osvobozují se. Hosté mají ideální šanci odpovědět na zatím rozdílovou trefu domácích.
44:29
Přesilovka pro hosty. Romanov (AST) je vyloučen za sekání.
44:03
Domácí z rychlého protiútoku otáčí průběh utkání a poprvé v zápase jdou vedení! Savčenko mezi kruhy naznačil střelu, místo ní ale přihrál puk na pravé křídlo volnému ROMANU STARČENKOVI. Ten se neunáhlil a z poměrně ostrého úhlu poslal puk přesně do volné části brány. Kovář totiž nestačil zareagovat, počítal s tím, že obránce Savčenko bude střílet. Asistence: Roman Savčenko.
43:43
Velké zmatky před domácím brankářem! Malychin však nedokázal touš protlačit do domácí svatyně. Roztažený Ahonen jeho dorážky pokryl, pomohli mu také obránci Astany.
42:49
Rachmanov se za bránou zbavil svého strážce, dokázal se natlačit i před hostující bránu, k zakončení se ale již nedostal.
42:18
Domácí začali třetí třetinu aktivněji, mají puk více na holích a snaží se přidat rozdílovou branku.
41:19
Postavení mimo hru hostujícího týmu, hra je přerušena.
40:54
Na ledě zůstává ležet jeden z hostujících hráčů, nakonec se ale nebude vylučovat. Dle sudího proběhlo vše v souladu s pravidly.
40:01
Střely na bránu:
ve druhé třetině: 7 – 9.
celkem: 14 – 19.
Druhá třetina je u konce, tentokrát jsme v ní viděli dvě branky, po jedné vstřelil každý tým. Nejprve se do vedení dostali v první půlminutě hosté, domácí ale stačili brzy výsledek korigovat díky přesně trefě Starčenka v přesilové hře. Od tohoto momentu se hra znovu stáhla do opatrného režimu, nikdo se nikam moc netlačil, nikdo nechtěl udělat větší či menší chybu.
Další třetina začne přibližně v 13:46.
40:00
39:33
Pokus Antonova z pravého křídla trefil jen domácího brankáře Ahonena. Ten sice přes skrumáž hráčů nic moc neviděl, puk si ale k jeho výstroji cestu našel.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Žádný z týmů se nikam netlačí a nežene.
38:32
Puk po teči opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu.
37:51
Spíš propagační střela Bochenskiho z pravého křídla, Žádná složitá práce pro Kováře.
36:52
Nahození ze středního pásma nenadělalo Kovářovi žádné problémy. pohotově puk dokázal betonem vyrazit mimo.
36:06
Demagin z pravého křídla prozkoušel pozornost domácího Ahonena. Ten však stačil máchnout lapačkou a chytnout do ní prudký touš.
35:41
Puk opustil útočné pásmo domácího celku. Vhazovat se bude ve středním pásmu, blíže k bráně Jakuba Kováře.
34:51
Po pasu od Malychina chtěl ze středu útočného pásma pálit Černov, jeho střela ale byla sražena mimo.
33:58
Domácí jsou poslední minutky mírně aktivnější, hosté je ale blízko svému brankáři nepouští.
33:09
Dobrá šance domácího Romanova, ten si z levého křídla nabruslil až do střelecké pozice, jeho prudký projektil ovšem končí v lapačce roztaženého Kováře!
32:03
Pokus Lewandowskiho z levého křídla, Ahonen má znovu touš ve své moci.
31:03
Ahonen musí krotit puk po střele Černova z pravého křídla. Nebyla to však pro něj žádná složitá práce.
30:51
Ani v této herní pasáži se zatím žádný z týmů nemůže dostat do vyložené šance, při hře 4 na 4 hrají oba celky ještě opatrněji.
29:55
Ihned po buly vystřelil Malychin, Ahonen raději přeruší hru.
29:54
Hraje se tak znovu 4 na 4.
29:54
Jakmile se Kudroč s Deveauxem dostali zpět na led, oba dva se na sebe hned vrhli a začali si vše vysvětlovat pěstmi. I proto míří znovu na trestnou lavici, znovu na dvě minuty za hrubost.
29:44
Oba týmy hrají v pěti.
29:30
Stále se hraje převážně ve středním pásmu, puk mají ale více na holích hosté.
28:35
Další strkanice před hostujícím brankářem, je vidět, že emoce pracují oběma týmům naplno.
28:27
Zatím se hra odehrává ve středním pásmu. Puk mají více na holích domácích.
27:40
Domácí Kudroč a hostující Deveaux jsou vyloučeni za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
27:19
Ihned po buly se ke střele dostal Deveaux, Ahonen se ale roztáhl na svém brankovišti a puk raději přikryje. Další buly po jeho levici.
27:15
Další ránu vyslal ze středu útočného pásma Malychin, Ahonen ale i na tento puk dobře viděl a jednoduše zasahuje.
26:55
Domácím se podařilo vyhodit a již jsou ve čtyřech.
26:23
Lazarev dostal dobrý pas mezi kruhy, z první ale nasměroval puk jen do náruče Ahonena!
25:54
Antonovi se střela z pravého kruhu nevyvedla, hosté ale zůstávají v pásmu.
25:20
Domácí ale vyhráli buly a okamžitě se osvobozují.
25:14
Za vysokou hůl je vyloučen i domácí Boyd. Astana se tak bude bránit ve třech a to hned skoro minutu a půl.
24:50
Přesilovku si znovu zahrají hosté. Za vražení na hrazení je vyloučen Ruděnko (AST).
24:00
Domácí tým využívá početní výhodu a srovnává skóre na 1:1! Kovář střelu od modré čáry vyrazil jen před sebe, kam se natlačil pohotový ROMAN STARČENKO a bleskově doklepl puk do hostující brány. Bez asistence.
23:18
Po střele Boyda od modré čáry se hosté dokázali osvobodit.
23:04
Přesilovka pro Astanu. Vyloučen je Malychin za sekání.
21:56
Pokus Uppera z levého křídla, hostující brankář pozorný a připisuje si další zákrok.
21:15
Domácí se snaží o odpověď, Starčenko se ale v útočném pásmu nedokázal udržet.
20:36
Hosté z kraje druhé třetiny otevírají brankový účet dnešního zápasu! ARTJOM ČERNOV si vybruslil na levý kruh a střelou švihem propálil domácího brankáře Ahonena. Tomu ve výhledu navíc blokoval útočník Jemelejev. Bez asistence.
20:01
Střely na bránu v první třetině: 7 – 10.
První třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli. Zatím se hraje opatrný hokej, kdy oba celky preferují hru ze zajištěné obrany a bezhlavě se do žádných velkých útoků nehrnou. Navíc se zatím daří oběma brankářům, kteří nesou také svůj podíl na zatím bezbrankovém stavu.
Další třetina začne přibližně v 12:51.
20:00
19:21
Bochenskiho pokus z pravého křídla byl sražen hostující obranou mimo.
18:35
Semjonov vystřelil od modré, Kovářovi puk sice vypadl z lapačky, ale i když následně nemířil do brány, dokázal ho jeden z hostujících obránců odpálit pryč.
17:57
17:51
Rána Savčenka od modré, Kovář připraven.
17:38
Antropov si sjel na pravý kruh pro vhazování, naznačil střelu, puk si potáhl o metr dále a až pak vystřelil. Kovář ale na jeho pokus dobře viděl a puk tlumí ve své výstroji.
17:09
Následně se hosté dostali na puk a osvobozují se.
16:52
Pokus Bochenskiho z pravého kruhu byl zblokován mimo.
16:18
Domácí se nedokázali dostat na puk, hosté se osvobozují.
15:57
Početní výhodu si vyzkouší i domácí Astana. Na trestnou lavicí míří Golyšev (JEK), pykat bude za příliš mnoho hráčů na ledě.
15:39
Jemelejev si vybruslil oblouk na levý kruh, jeho následující střela ale postrádala patřičnou razanci.
14:40
14:28
Hosté sice pěkně kombinují v útočném pásmu, chybí jim ale střelba. Domácí tak znovu mohu vyhodit.
13:44
Po další ráně hostí se domácím hokejistům podařilo poprvé yvtlačit puk pryč z obranného pásma.
13:26
Lepisto pálí od modré, Ahonen připraven.
12:40
Přesilovka pro hostující Jekatěribnurg. Za vysokou hůl je vyloučen Žajlauov (AST).
12:39
Domácí Starčenko dostal na pravém křídle více prostoru, najel si na kruh, jeho pokus švihem ale mířil přímo do středu brány, kde čekal pozorný Kovář.
12:30
Nahození ze středního pásma domácí Ahonen bez problémů likviduje.
12:07
Pokus Fjodorova z levého křídla, domácí brankář na místě.
11:32
Na druhé straně Boyd, pohotová střela z mezikruží mu ale nesedla.
11:06
Gorbunov napálil z pravého kruhu volný puk na domácí bránu, Ahonen si připisuje zákrok. Puk mu ale vypadl, hostující útočník se na něj znovu dostal, rychlým zakončením ho ale nedokázal vrátit do domácí brány. Ahonen se stačil přesunout.
09:59
Prvních deset minut bylo odehráno velmi opatrně z obou stran. Obrany obou celků jsou pozorné, k vidění není příliš mnoho střeleckých situací.
08:18
Deveaux si sjížděl před domácí bránu, tečí ale nahozený puk nasměroval jen o kousek vedle.
07:13
Bekhendové nahození Vyglazova z levého křídla nenadělalo domácímu brankáři žádné problémy.
06:28
První větší šance hostujícího celku v zápase! Na levém kruhu dostal více prostoru Viklund, sjel si blíže k bráně, svoji taženou střelou ale trefil jen domácího brankáře.
05:58
Další icing hostujícího týmu. Hráči Jekatěrinburgu si nechtějí připouštět žádné komplikace a kdykoliv jsou pod byť drobným tlakem domácích, okamžitě posílají puk přes všechny čáry pryč z pásma.
05:42
Zakázané uvolnění Avtomobilistu. Hra se znovu vrátí před Kováře.
04:56
Domácí postupně otupili úvodní tlak hostujícího mužstva a poslední dvě minuty jsou lepším týmem. Nedostávají se ale do vyložených střeleckých příležitostí.
04:16
Druhé zakázané uvolnění hostí v krátkém čase. Buly znovu před Kovářem.
03:48
Antropov dostal puk na levý kruh, z první ho však nedokázal ideálně trefit. Snadná práce pro brankáře Kováře.
03:40
Hostům se nepodařila rozehrávka – icing.
02:57
Savčenko si nabruslil na pravý kruh, jeho střela však nenadělala hostujícímu brankáři Kovářovi mnoho problémů.
01:40
Deveaux se snažil natlačit s pukem do brankoviště domácích, obránci v modrém ale zahustili prostor a hostujícího hráče dál nepustili.
01:14
Domácí si nechtějí komplikovat situaci a vyhazují puk na zakázané uvolnění.
01:00
První minutu drží hosté puk na svých holích, ke střele se ale nedostali.
00:20
Černov se z levého křídla snažil najít jednoho ze svých spoluhráčů, domácí obrana však na něj přihrávku nepropustila.
00:01
Hymny jsou u konce, můžeme jít na to!
Oba týmy jsou nastoupeny na svých modrých čarách, čekají nás státní hymny. Nejprve ruská a pak domácí kazachstánská.
Hosté nastoupí v bílých dresech, na domácí hokejisty čekají barvy modré.

Barys Astana: Ahonen (Jeremejev) – Barker, Lundin, Savčenko, Litvniněnko, Kudroč, Semjonov, Grebeščikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Romanov – Poliščuk, Sagadějev, Gavrilin, Rachmanov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Žuravljov, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Trjamkin – Lewandowski, Deveaux, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Fjodorov, Simakov – Golyšev, Vyglazov, Gorbunov, Arkalov.

Rozhodčí: Sergejev, Čerenkov – Golovljov, Palej.
Česká stopa v utkání

V domácím celku nikoho z České republiky nenajdeme, dres hostujícího Avtomobilistu však obléká brankář Jakub Kovář. Ten si v základní části držel úspěšnost 93,1 % a je velmi pravděpodobně, že do série nastoupí jako jednička svého týmu.
Favoritem série jsou domácí hokejisté z kazachstánské Astany. Ti skončili v tabulce Východní konference KHL na druhém místě, na svém kontě měli 94 bodů. Jejich protivník – hokejisté z ruského Avtomobilistu – skončili ve stejné konferenci až na místě sedmém, na svém kontě měli 86 bodů.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání play-off Kontinentální hokejové ligy. V námi sledovaném prvním zápase osmifinálové série budeme svědky měření sil mezi domácím Barysem Astana a hostujícím Avtomobilistem Jekatěrinburg. Úvodní vhazování celého duelu je naplánováno v 12:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.