Je za námi další napínavý zápas, který dnes sledovalo 4070 hokejových příznivců a série se tak přesouvá do Jekatěrinburgu, kde se bude hrát v úterý a ve středu.

Hosté celé prodloužení tahali za kratší konec a po tolika tutových šancí domácích už zákonitě musela přijít branka. Zápas byl velmi vyrovnaný, nicméně za to prodloužení je to pro domácí zasloužená výhra. Stav série je tak 2:0 a uvidíme jak hráči Jekatěrinburgu doma odpoví.

To je ode mne pro tuto chvíli vše. Já Vám přeji příjemný zbytek odpočinkového, nedělního dne a zase někdy napočtenou.
77:41
Astana právě vstřelila branku!
Barker vypálil od modré čáry, jeho střelu tečoval Boyd a od jeho hole se puk odrazil k MIKOVI LUNDINOVI, na kterého Fjodorov pozapomněl a ten už neměl problém překonat ležícího Kováře. Je rozhodnuto! Bez asistence.
77:10
Trjamkin (JEK) si půjde odpykat dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí a to může být rozhodující.
76:37
Arkalov mezi kruhy poslal spíše takový pozdrav Jeremejevovi a ten si poradil.
75:50
Přesto jak je situace napjatá mají všichni chladné hlavy a dobře si uvědomují, že jakékoliv vyloučení by mohlo být rozhodující.
74:55
Bochenski se snažil uniknout dvojici obránců hostů do samostatného nájezdu, ale na ně si nepřišel.
74:16
Domácí jsou v prodloužení jasně lepším celkem, ale pokračujeme dál hlavně díky nepřekonatelnému Kováři.
74:05
Další pokus ze strany domácích. Starčenko se dostal k odraženému puku před brankou Kováře, ale obrana hostů mu neumožnila dorazit puk tak jak by si Starčenko představoval.
73:27
Starčenko střelou z velmi ostrého úhlu nenachytal Kováře.
72:16
Opět je to hra nahoru dolů, ale místo šancí jsou to nepřesnosti.
71:48
Kovář kryje střelu Lundina do lapačky a bude se vhazovat po jeho pravici.
70:50
Oba celky pochopili, že hrát nahoru dolů může být velmi nebezpečné, a tak se zase víc soustředí na obranu a poctivě se vracejí.
70:10
To se tedy dějí věci! Zápas dostal neskutečný náboj a pokud to tak půjde dál, bude to loterie, která šance se ujme.
69:30
Dawes se dostal do bezprostřední blízkosti před Kováře a ve vyložené pozici netrefuje branku!
67:58
Rudenko měl další velkou šanci rozhodnout. Z kraje kruhu vyslal projektil na Kováře, který si s jeho střelou jen tak tak poradil.
66:45
Jenže hosté ztratili puk a Romanov vyrazil podél levého mantinelu do protiútoku až na úroveň brankové čáry, odkud přihrával před branku, kam si najížděl opomenutý Taglat Žajlauov, kterému už pouze stačilo správně nastavit hokejku. Branka však nebyl uznána, neboť brána byla podle rozhodčích posunuta v momentě, kdy kotouč přešel brankovou čáru. Pokračujeme!
66:10
Hosté zakládají další útok za brankou Kováře.
65:16
Lewandowski stál zcela sám před brankářem domácích, bohužel pro něj a Jekatěrinburg ho přihrávka překvapila a nezpracoval tak skákající kotouč, aby mohl zakončit.
64:26
Dawes se dostla k odraženému kotouči v rohu obranného pásma hostí a přihrával intuitivně před branku, kde nikoho ze spoluhráčů nenašel.
64:05
Gavrilin nahazoval na Kováře a ten přerušuje hru.
63:16
Ti vzápětí kotouč také ztrácejí a to bych tu mohl psát dokola. Sledujeme nudnou pasáž plnou spousty nepřesností.
62:27
Vyglazov se snažil v útočném pásmu něco vymyslet, ale o puk přišel a útočí domácí.
61:38
Lewandowski nahazoval na Jeremejeva. Ten kotouč vyráží za branku.
61:04
Kováře tam povalil Litvinenko a je trochu v šoku. Litvinenko se mu sportovně omlouvá.
60:40
Aktivněji začali hosté, kteří se teď tlačí domácí v jejich obranném pásmu.
60:01
Začalo prodloužení.
Šedesát minut základní hrací doby nám na určení vítěze opět, stejně jako včera, nestačilo. Následuje prodloužení které by mělo začít zhruba v 14:35.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:35
Megalinskij ještě nahazoval kotouč do útočného pásma, ale tam nikoho nemá.
58:30
Hosté se ještě snaží zápas rozhodnout už teď a tlačí na domácího brankáře každý puk.
58:00
Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny a zápas míří do prodloužení.
57:21
Kudroč švihem od modré čáry trefil pouze hráče hostí.
56:03
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Demagin nahrál do rohu u modré čáry DMITRIJI MEGALINSKIJOVI, jehož nekompromisní rána končí až v síti. Asistence: Alexej Simakov, Sergej Demagin.
55:45
Další pokus z hole Lepista kryje domácí gólman.
55:30
Viklund z puntíku pravého kruhu trefil hruď Jeremejeva.
55:17
Domácí vyhazují a můžou střídat.
54:45
Další vyloučení si odpyká Litvinenko (AST) za nedovolené bránění.
53:37
Černov zkusil štěstí z kruhu, Jeremejev připraven.
52:48
Lazareva přihrávka před brankoviště domácího brankáře nenašla nikoho ze spoluhráčů a Astana má puk.
51:31
51:20
Žajlauova schovaná střela nadělala Kovářovi velké problémy. Pouze ji vyrazil a netušil, kde je odražený puk. Ten se válel nebezpečně blízko a naštěstí pro hosty ho obrana stačila uklidit pryč.
50:24
Rozhodčí přerušil hru, potom co byl Kovář zavalený domácím útočníkem a hosté jsou ve čtyřech.
50:20
Hostům se podařilo vyhodit a půjdou do čtyř.
49:31
A vzápětí je tu další faul a velká možnost domácích navýšit náskok, neboť si zahrají výhodu pět proti třem. Na dvě minuty se půjde zchladit Vyglazov (JEK) za sekání.
48:24
Viklund (JEK) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
47:26
Simakov se snažil zaskočit Jeremejeva z ostrého úhlu a míří mimo.
46:48
Lundin měl kotouč na modré čáře v rohu útočného pásma, odkud si popojel na střed a přihrál na hůl BRANDONA BOCHENSKIHO, který měl před sebou volno tak si ještě popojel blíž ke Kovářovi a přesnou ranou do šibenice posílá domácí do vedení. Asistence: Mike Lundin.
45:50
Simakov nahrával Fjodorovi, který měl před sebou pouze ležícího brankáře domácích. Ve vyložené pozici však trefuje tyč!
45:15
Obě mužstva střídají.
44:25
Hosté se poté několikrát osvobodili a oslabení ustáli. Zároveň v nevýhodě měli největší šanci.
43:00
Hosté se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho. Malykin přihrával Viklundovi a Jeremejev se stačil přemístit a tuto situaci zvládl.
42:30
Bošenskij z ostrého úhlu nevyzrál na Kováře.
42:25
Výhoda končí a na trestnou lavici míří Gustev (JEK) za hru vysokou holí.
42:15
A domácí mají výhodu, bude se vylučovat.
41:26
Viklundova střela od modré byla zblokována.
40:58
Kudroc vypálil na Kováře a hned ho dojížděl. Kovář měl puk pod kontrolou a tak obránci hostí dali Kudrocovi velmi jasně najevo, že není vítán.
40:39
Lepisto a Dawes hned v úvodu dostávají dvě minuty. Lepisto (JEK) za sekání a Dawes (AST) za simulování.
40:01
Prostřední perioda druhého zápasu série mezi Astanou a Jekatěrinburgem vstoupila do minulosti. Viděli jsme v ní první fauly, byť jenom dva a přesilovou hru si vyzkoušeli obě mužstva. Tu dokázali využít pouze hosté. Na góly požehnané utkání nám opět pokračuje v remízovém stavu a tak se můžeme těšit, který tým v závěrečné třetině bude mít víc sil, nebo uvidíme prodloužení? Pokračujeme zhruba v 13:43.
40:00
39:41
A vypadá to, že i druhá třetina skončí nerozhodně. Krásnou individuální akci předvedl ROMAN STARČENO, který to vzal na sebe už za brankou Kováře. Vybruslil zády k bráně k levému kruhu odkud bekhendem na vzdálenější tyč překonal Kováře, který měl zakrytý výhled. Asistence: Kristián Kudroč, Konstantin Ruděnko.
39:00
Hráči Jekatěrinburgu v tento čas již nikam nespěchají a klidu střídají.
38:00
Zbývají poslední dvě minuty druhé třetiny, když se puk opustil hřiště a vhazovat se bude před Kovářem.
36:45
Hosté teď až příliš spěchali do útočného pásma a dopustili se ofsajdu.
35:24
Boyd střílel na Kováře z pravé strany útočné třetiny domácích a ten jeho pokus vyrazil do rohu.
34:12
Lepistö vypálil od modré čáry a tam číhal na dorážku FJODOR MALYKIN, který z těsné blízkosti dotlačil puk na blíží tyči za brankovou čáru. Asistence: Sami Lepistö, Anton Lazarev.
33:30
Domácí se vysvobozují výhozem alespoň do středního pásma.
32:58
Poliščuk (AST) dostává dvě minuty za podražení.
31:11
Jeremejev předvedl další úžasný zákrok, když se dokázal rychle přesunout a zneškodnit dorážku Gorbunova, které předcházela střela Golyševa.
30:08
Malykin zpoza branky domácích nahrál před brankoviště ARŤOMOVI ČERNOVOVI, který z těsné blízkosti nedal Jeremejevovi žádnou šanci. Asistence: Tobias Viklund a Fjodor Malykin.
29:45
Tramkin bez rozmyslu napálil puk od modré čáry, ale Jeremejev jeho pokus likviduje.
28:17
Demagin obdržel křižnou přihrávku, avšak nedokázal puk usměrnit do odkrytých míst přesouvající se ho Jeremejeva.
27:34
Domácí hokejisté se nedohodli při zakládání útočné akce a to vyústilo v zakázané uvolnění.
26:52
Černov jednoduchou střelou zápěstím z pravého kruhu mířil přesně do lapačky Jeremejeva.
25:39
Nádherná individuální akce Rudenka, který si povodil celou obranu hostů, to korunoval krásnou žabičkou mezi dvěma obránci, kterou adresoval ROMANU STARČENKOVI a ten přesně umístil puk k levé tyči. Asistence: Konstantin Rudenko, Nikolai Antropov.
25:20
Zakázané uvolnění hostů.
24:45
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho Lewandovski chtěl situaci vyřešit přihrávkou na najíždějícího Jemelejeva. Bohužel pro Avtomobilist mu v momentě přihrávky puk sjel z hole!
23:50
Další fantastický zákrok brankáře domácích, který v těchto chvíli drží svůj tým. Z mezikruží ho teď nedokázal překonat ani Golyšev!
23:06
Vyglazov se ocitl sám před Jeremejevem a zcela osamocený z těsné blízkosti ho nedokázal překonat!
22:32
Hosté vyhazují až k Jeremejevovi a to už jim bude stačit a jsou kompletní.
21:45
Žailauov našel z hranice levého kruhu v mezikruží nikým nehlídaného Litvinenka, ten však ve vyložené pozici netrefil kotouč!
20:37
No jako bych to snad zakřikl, je tu první trest. Dvě minuty si odsedí Malykin (JEK) za podražení.
20:20
Lazarev vystřelil z pravého kruhu, tím však nedokázal překvapit Jeremejeva.
20:01
Skončila nám první třetina, ve které jsme mohli vidět krásný hokej a velkou bojovnost. Skóre však před prostřední periodou zůstává nerozhodné. Zajímavostí zůstává, že nikdo z hráčů zatím nebyl vyloučen.
20:00
19:30
Domácí se ještě snaží v závěru třetiny navýšit svůj náskok, ale Kovář působí sebejistě. Třetina se dohrává.
18:30
Lazarevova střela neznamenala pro domácí žádné nebezpečí.
17:50
Žuravľov vyčkává za brankou a hosté střídají.
15:30
Hosté nahaují puk do útočné třetiny. Tam si to však domácí obránci hlídají.
13:30
Sledujeme krásný hokej s velkým nasazením a čistou hrou, doposud nikdo nefauloval.
12:49
Litvinenko vyzkoušel Kovářovu pozornost tvrdou ranou od modré čáry. Trefuje však pouze jeho výstroj.
11:31
Jenže i domácí ztratili puk a z následného protiútoku Avtomobilist udeřil jako blesk z nebe. Lewandowski vybojoval puk za brankou a fotbalově placírkou přikopl puk před branku, kde číhal ANDRÉ DEVEAUX a ten bekhendem stihl poslat puk na bližší tyč dřív, než to tam Jeremejev stihl utěsnit! Asistence: Eduard Lewandowski.
11:00
Hosté ztrácejí puk v útočném pásmu a domácí se ženou do protiútoku.
10:30
Barkerův pokus od modré Kováře neohrozil.
10:00
Zakázané uvolnění hostů. Vhazování zůstává u Kováře.
09:40
Kovář raději přerušuje hru, potom co se k němu dostal odražený kotouč.
09:00
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, chybí tomu střelba.
07:40
Žuravľov pálí od modré. Jeho pokus ale nezamířil mezi tři tyče.
06:49
A domácí hrají ve velkém tempu, jedna branka jim zřejmě nestačí.
05:35
Upper se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti a jeho pokus ještě Kovář vyrazil. Bohužel pro hosty pouze na hůl osamoceného MICHAILA RACHMANOVA, kterému stačilo trefit odkrytou branku a tuto výzvu zvládl snadno. Asistence: Dmitrij Upper.
05:00
Hraje se ve vysokém tempu, zatím nejsou k vidění velké šance, ale velké nasazení obou celků je velmi znát.
03:40
Starčenko se dostal ke střele z pravého kruhu. Kovář nemusel zasahovat.
02:57
Tramkinovo nahození schoval do lapačky Jeremejev a vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
02:37
Gorbunov bojuje v rohu kluziště o puk a ten nakonec získali domácí.
01:47
Gusev zakládá útok hostů zpoza branky Kováře.
01:00
Kovář stáhl ze vzduchu nahození Litvinenka.
00:10
Úvodní buly vyhráli domácí a ihned se ženou do útoku.
00:01

Barys Astana: Jeremejev – Barker, Lundin, Savčenko, Litvniněnko, Kudroč, Semjonov, Grebeščikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Romanov – Poliščuk, Sagadějev, Gavrilin, Rachmanov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Žuravljov, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Trjamkin – Lewandowski, Deveaux, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Fjodorov, Simakov – Golyšev, Vyglazov, Gorbunov, Arkalov.

Rozhodčí: Sergejev, Vasiljev – Golovljov, Paleij.
První zápas této série Astana v roli favorita zvládla, i když až gólem v 81. minutě zápasu. Favoritem jsou opět domácí, kteří budou chtít potvrdit včerejší výhru v domácím prostředí. Hosté ale nejsou žádní nazdárci, což se ve včerejším zápase prokázalo a jistě budou chtít z venku urvat aspoň jednu výhru. Otázkou zůstává, v jakých místech se tyto odhady střetnout s realitou. Nechme se tedy překvapit, začínáme v pravé poledne.

Poslední vzájemné zápasy:

Astana – Jekatěrinburg 3:2 PP (Playoff)
Jekatěrinburg – Astana 6:2
Astana – Jekatěrinburg 7:2
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hosté z Jekatěrinburgu na tom byli o něco hůř po základní části soutěže. 86 bodů při skóre 134:125 jim přisoudilo 7. příčku tabulky Východní konference. Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem Avtomobilistu je Fjodor Malchhin s bilancí 44 bodů (22+22). Jasnou roli brankářské jedničky v týmu hostů hraje český gólman Jakub Kovář, který má prozatímní úspěšnost zákroků 93.1%.

Poslední zápasy v KHL:

Atlant Mytišči – Jekatěrinburg 2:3
Peterburg – Jekatěrinburg 4:0
Barys Astana

Domácí hokejisté nasbírali v základní části soutěže 94 bodů při skóre 182:157 a to jim zajistilo postup do playoff z 2. místa tabulky Východní konference. Kanadské bodování Astany vévodí s 58 body Brandon Bochenski, který je zároveň nejlepším střelcem s 28 gólovými zásahy. Brankář Ari Ahonen má úspěšnost zákroků 91.4% a záda mu bude na lavičce krýt Vitalij Jeremejev, který má úspěšnost 90.1%.

Jaroslavl – Astana 4:1
Čerepovec – Astana 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.