To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, užívejte zbytku večera. U dalšího hokejového přenosu na serveru Onlajny.com se budu těšit na shledanou!
Naprosto strhující závěr nabídl třetí zápas finále KHL. Nejdříve poslal v 51. minutě do vedení 2:1 lvy Justin Azevedo, ale minutu a půl před koncem zmrazil O2 Arénu Francis Paré vyrovnávací brankou. Vše už se chystalo do prodloužení, tedy až na Mikka Mäenpääho, který poslal skvělou přihrávku hrdinovi večera Justinu Azevedovi a ten zblízka Košečkina překonal podruhé. Lvi tak slaví domácí vítězství a ujímají se v sérii vedení 2:1!
60:00
59:37
Lev Praha právě vstřelil branku!
Všechno bereme zpět! Mikko Mäenpää v přečíslení zastavil puk a poslal ho přesně na hůl JUSTINA AZEVEDA, který v pádu dopředu vystřelil do levého horního rohu Košečkinovy brány! Souboj Davida s Goliášem dopadl už počtvrté v této sérii a podruhé dnes lépe pro maličkého kanadsko-portugalského útočníka! Asistence: Mikko Mäenpää.
58:40
Metallurg právě vstřelil branku!
Dnešní večer může být ještě hodně dlouhý. Hosté srovnávají zásluho FRANCISE PARÉHO, který dostal výtečnou přihrávku od Mozjakina k Vehanenově pravé tyči a z vyložené šance se nemýlil. Rozhodčí si ještě překontroloval záběry z kamery, jelikož se puk odrazil od vnitřní konstrukce. Asistence: Sergej Mozjakin, Chris Lee.
58:25
Thörnberg inkasoval tvrdý úder loktem do obličeje a odchází do útrob stadionu. Vyloučovat se ze záhadných důvodů nebude.
58:10
Košečkin je venku z brány!
57:54
Puk se dotkl ochranné sítě za Vehanenem a vhazovat se bude ve středním pásmu. Pražským svatostánkem zatím obíhá mexická vlna.
57:27
Kapanen vyvezl kotouč a jeho pětka může střídat.
56:54
Zpět k dění na ledě, po krátkém pobytu v útočném pásmu se musí hosté odklidit.
56:08
O2 Aréna se třese, diváci poskakují při pokřiku Kdo neskáče, není Čech. Úžasné okamžiky pro každého přítomného.
55:36
Hostům se nedaří útočit, také díky skvělé práci Lva při napadání a bránění středního pásma.
O2 Aréna přepsala svůj vlastní rekord KHL. Na dnešní utkání přišlo 16 435 skvělých diváků!
54:23
O'Byrne s Gragnanim uklidňují hru za vlastní bránou.
53:40
Lev se ubránil a je kompletní.
53:19
Vehanen zalehl puk v bráně a nad ním se strhal šarvátka. Vylučovat se opět nebude.
53:05
Zaripov zblízka trefil jen boční síť!
-13:33
Po střele Leeho zasahuje Vehanen a Zackrisson posílá puk z pásma!
52:10
Vehanen před bránou kryje volný kotouč.
51:45
Na dvě minuty za hákování je na trestnou lavici poslán Martin Ševc (LEV). Šance pro Metallurg na srovnání stavu.
50:59
Oystrick si na modré čáře vyměnil puk s Mäenpääem a pak poslal skvělou křížnou přihrávku na pravý kruh JUSTINU AZEVEDOVI, který střílí gól i ve třetím utkání a posílá lvy do vedení! Asistence: Nathan Oystrick, Mikko Mäenpää.
50:43
Mäenpää sklepl pokus o vyhození a lvi útočí dál!
50:24
Jaakolova střela byla sražena.
50:00
Vrána svou přihrávku poslal z pásma.
49:38
Oystrickova střela skončila na chráničích bránících hráčů.
49:09
Ale domácí si zahrají přesilovku. Znovu je vyloučen Tim Brent (MET) na dvě minuty za hákování.
49:09
V šanci mladíci Cingel a Matai, Košečkin svou svatyni hájí!
48:53
Topi Jaakola rozvlnil boční síť nalevo od Košečkina.
47:44
Mozjakin motal do kliček Zackrissona, útočník Lva ho ale nakonec o puk obral a první lajna hostů střídá.
47:12
Lvi jsou také v pěti.
46:46
Metallrug je kompletní, ale Ševc rychle vyhodil.
46:18
Chabarova skvěla ubránil Sekáč.
45:45
Thörnberg vypálil z jízdy z pravého křídla, Košečkin puk chytil.
45:12
Lvi se ani neusadili v pásmu a jdou do čtyř. Na modré čáře fauloval Jiří Novotný (LEV) a posadí se na dvě minuty za vysokou hůl.
44:46
Hosté uspěli na buly a vyhazují.
44:41
Maetllurg se dotkl puku a na trestnou lavici už usedl Tim Brent (MET), který si odpyká trest za podražení.
44:20
Výhoda pro domácí, na ledě druhá formace s hráčem navíc.
43:28
Další obrovská příležitost Azeveda, který se jen těsně nedostal k dorážce před Košečkinem!
43:09
Azevedo na modré pálil do Birjukovových bruslí.
42:55
Zackrisson bohužel nezpracoval prudký pas Azeveda. Zakázané uvolnění.
42:16
Vehanen musel hasit dorážku Platonova.
41:50
Birner pálil v situaci tři na dva, brankář hostů zasáhl betonem.
40:34
Na druhé straně přikryl puk Košečkin.
40:15
Hned na začátku třetiny se do velké šance dostal Zaripov, který z otočky poslal puk do Vehanenova příložníku!
40:01
Ve druhé třetině měli nejdříve šance hosté při přesilové hře, ale těm se ještě lvi dokázali ubránit. Pak se ke slovu na několik minut dostali právě domácí, když vážně ohrožovali Košečkinovu bránu soustavným tlakem. Poslední slovo ve druhé třetině měl Metallurg. Nejdříve si vybudoval tlak a pak udeřil při přesilové hře Sergej Mozjakin, který propálil vše, co puku stálo v cestě do brány. Do třetího dějství se tak půjde za vyrovnaného stavu 1:1 a máme se na co těšit. Začínáme opět ve 20:46.
40:00
39:59
Šarvátka po střele Thörnberga se trestat nebude. Vhazuje se ve středním pásmu.
38:57
Hosté přesilovku využívají a je srovnáno. SERGEJ MOZJAKIN dostal puk na modrou čáru, vybruslil si s ním do osy hřiště a nekompromisně ho napálil přes clonícího Kováře do levého horního rohu Vehanenovy brány. Asistence: Danis Zaripov.
38:23
Domácí bleskově vyhazují.
38:18
Teď se ale budou muset domácí stejně jako na začátku třetiny bránit ve čtyřech. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Michal Birner (LEV).
37:19
Thörnebrg poslal puk zpoza brány do brankoviště a tam se ho snažil dorazit Sekáč. Nepodařilo se.
36:46
Po delší době výpad Lva, Zackrissonovu střelu srazil Kovář do ochranné sítě.
36:06
Junkov a Osala vyzkoušeli pozornost finského gólmana ve službách Lva, po druhém zákroku Vehanen podržel kotouč.
35:29
Teď si Vehanen jakoby nic pochutnal lapačkou na střele Poěchina.
34:00
Zaripov si najel z druhé vlny a tvrdě vypálil, Vehanen v pádu předvedl naprosto strhující zákrok!
32:58
Junkov přihrál od mantinelu před bránu Parému, který se snažil puk efektně sklepnout pozadu mezi nohama. Jen těsně při tom minul branku Vehanena.
32:23
Po ráně O'Byrna po ledě zůstal hostujícímu gólmanovi puk trčet pod vyrážečkou, ale nikdo v červeném se k němu nepropracoval.
32:12
Košečkin si střelu Gragnaniho s přehledem pohlídal lapačkou.
32:08
A hra je přerušena, jelikož se puk odrazil mimo hrací plochu. Následuje reklamní pauza.
31:51
Střelu Birnera vyrazil Košečkin pravým betonem.
31:28
Oystrick dvakrát nahodil mimo, lvi ale stále drží pásmo.
30:51
Košečkin kryje puk po nahození a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
30:13
Díky Nakládalově šikovném vyhození se do brejku dostal Azevedo, ale musel čekat na spoluhráče. Ze druhé vlny přijel Jaakola, jehož střela byla sražena.
29:14
Teď je vepředu Magnitogorsk, Osalova střela byla sražena nad horní tyč!
28:33
Řepík se objevil na levé tyči hostující brány a snažil se procpat puk skrze Košečkinův beton. Tudy ale cesta nevedla.
28:17
Sekáč dostal výtečný pas od Mäenpääho do brejku, před Košečkinem vymyslel stahovačku dozadu a jeho střelu i dorážku nakonec gólman hostů dokázal vleže vyrazit!
27:40
Ševcovu ránu tečoval Zackrisson těsně vedle!
26:34
Cingel objel bránu a zkusil překvapit Košečkina, to se mu nepovedlo. Následná rána Oystricka od modré čáry se ani ke gólmanovi nedostala.
26:18
Zakázané uvolnění Metallurgu.
25:57
Řepík vleže vybojoval puk u mantinelu a dokázal i vystřelit, jenže nepřesně.
25:14
Puk je mimo hřiště a vhazovat se bude po Košečkinově pravici.
24:48
Po tlaku odevzdali lvi kotouč a oba týmy střídají. Hraje se v pěti na obou stranách.
24:12
Oystrick poslal kolmý pas přes dvě třetiny hřiště Sekáčovi, ten nedokázal kotouč zkrotit.
23:24
Mäenpää pálil velice tvrdě z rychlého protiútoku. Košečkin chytil puk do náruče.
22:51
Teď ale Jakub Matai (LEV).důraz na brankovišti přehnal. Vyloučen je kromě něj Jaroslav Chabarov (MET) – oba na dvě minuty za hrubost.
22:32
Nakládal pálil od modré, Matai ani Cingel se k dorážce neprorvali.
22:20
Hra je přerušena. Na led nalétaly odpadky.
21:24
Vehanen chytá střelu Leeho.
20:01
O2 Aréna je narvaná k prasknutí a diváci mohli sledovat hokej hodný finále KHL. Obě strany hrají velmi tvrdě a jak Lev, tak Metallurg si dokáží vypracovat gólové šance. Proměněna byla zatím pouze jedna, a to k velké radosti domácích fanoušků. Jiří Sekáč už ve druhé minutě objel Košečkinovu bránu a puk zasunul po ledě ke vzdálenější tyči. Lev tak vede po 20 minutách 1:0. Druhá část začne přibližně v 19:53.
20:00
19:48
Azevedovu dorážku našel v rukavici Košečkin.
19:34
Timkin vyvezl kotouč a lvi se znovu musejí dostávat do pásma.
19:03
Sekáč tečoval Oystrickovu střílenou přihrávku nepřesně a hosté se osvobodili.
18:16
V útočném pásmu hostů se hodně přiostřilo a je z toho přesilovka pro domácí! Jan Kovář (LEV) atakoval krosčekem gólmana Vehanena a po zásluze je potrestán dvěma minutami na trestné lavici.
17:35
Jaakola nahodil na Košečkina puk ze středního pásma, gólman Magnitogorsku s kotoučem v rukavici přerušuje hru.
17:04
Kubalík z levého kruhu těsně minul!
16:56
Birnerovu nabídku do brankoviště vyrazil hostující brankař nad tvrzené sklo.
16:23
Vehanen se zakrytým výhledem chytá nebezpečnou ránu Chabarova.
16:14
Oystrick obral ve vlastním pásmu o puk Parého, jeho přihrávka byla ale pro Sekáče na dlouhou hůl a útočník Lva kotouč jen tečoval mimo hřiště. Vhazovat se po krátké úpravě ledu bude před Vehanenem.
15:39
Zackrisson si nabruslil do osy hřiště a jeho střelu opět chytá hostující gólman.
14:52
Ševc vystřelil na bránu a Novotný se snažil dorážet. Košečkin si připisuje dva důležité zákroky!
14:45
Chabarov si ve středním pásmu vyšlápl na Kubalíka a tvrdým hitem ho poslal k zemi, pak nerušeně unikal Matai po levém křídle. Jeho střela zůstala v Košečkinově výstroji.
13:38
Dalekonosné nahození Vehanen jen zkontroloval pohledem.
13:10
Vrána skvěle napadal a znemožnil Metallurgu rozehrát.
11:53
Mäenpää jen tak lehce nehodil puk směrem mimo bránu, Košečkin si pro něj sáhl holí.
11:34
Další puk nad tvrzeným sklem, další vhazování před Vehanenem.
11:22
Zaripov pálil zápěstím hned po přechodu do útočné zóny, puk byl sražen do ochranné sítě.
10:54
Po delší době jsou v útoku lvi. Sekáčovu střelu chytá a nepouští Košečkin.
10:13
Vehanen nebezpečně vyrazil proti Malinovskému, naštěstí pro domácí neměl odražený puk kdo dorazit do prázdné brány.
09:26
Domácí jsou v pěti a dopředu se neúspěšně cpal Vrána.
09:07
Vehanen kryje puk po Leeově střele od modré. Následná potyčka zůstane bez trestu.
08:53
Mozjakinova rána od modré byla tečována do ochranné sítě.
08:30
Kovářovu přihrávku zblokoval Ševc a Oystrick rychle vyhodil o mantinel.
07:48
Zatím pouze nepřesná střela Mozjakina a Kovář pak sám svůj tým nepřesným pasem vyhnal z pásma.
07:16
Ondřej Němec (LEV) si přidržel Brenta a bude se vylučovat. Domácí obránce si odpyká dvě minuty za držení hole.
06:42
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu a po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:30
Junkov poslal rychlý pas Platonovovli mezi kruhy, tak prudký, že ho ruský útočník nezpracoval a obrana domácích tak nemusela hasit nebezpečí.
05:58
Z další akce Metallurgu ale střela nevzešla a na tahu je tak domácí první lajna.
05:19
Zaripov kličkoval až před Vehanena a těsně bráněný dokázal na finského gólmana i vystřelit. Vehanen si připsal zákrok vyrážečkou.
04:51
Matai rychle otočil hru a Cingel prověřil Košečkinův pravý beton!
04:25
Lvi uklidňují hru ve vlastním pásmu.
03:47
Vrána hrál vysokou holí a vhazovat se tak bude v neutrální zóně.
03:00
Vehanen si poradil s první střelou hostů. Vhazuje se po jeho levé straně.
02:13
Ofsajd Lva na levé straně kluziště.
02:00
A znovu jsou domácí v pásmu, Matai tečoval nepřesně.
01:25
Thörnberg nejdříve nahodil puk na bránu, po odrazu si pro něj dojel JIŘÍ SEKÁČ, který s ním objel bránu a poslal ho vedle Košečkinova betonu! Lvi vedou 1:0 – fantastický vstup! Asistence: Martin Thörnberg, Petr Vrána.
00:45
Azevedo vyhodil ze třetiny a na led skáčou druhé formace.
00:12
První útok vede Novotný po levé straně, jeho střela míjí bránu.
00:01
Zazněly také obě hymny a startu třetího zápasu finále play-off KHL tak už opravdu nic nebrání!
NA ledě už jsou nastoupení hostující hokejisté a do stánku se řítí lvi. Největší hokejový svátek na našem území začne za pár minut!
Dobrý večer živě z O2 Arény!

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Cingel, Kubalík.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pechurskij) – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Grigorenko, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin – Malinovskij.

Rozhodčí: Olenin, Ronn – Sivov, Šeljanin.
Příjemné úterý z Prahy! Dnes se v O2 Aréně chystá největší hokejová akce roku na území České republiky. Vyprodaný svatostánek uvidí třetí finálový zápas play-off KHL mezi Lvem Praha a Metallurgem Magnitogorsk.

Pražský LEV bude dnes těžit především z bouřlivého prostředí, ve kterém v letošním play-off neztratil ještě ani jeden zápas. Naposledy zde v pátém konferenčním finále slavili postup a dnes je k vítězství požene zhruba o 10 000 lidí více, než bylo v Magnitogorsku. A to může být jeden z klíčových faktorů vyrovnané série. Dalším může být třeba drobný kanadsko-portugalský útočník Justin Azevedo, kterému se podařilo obrovitého Košečkina v bráně soupeře překonat v obou předešlých zápasech.

O zbraních Metallurgu Magnitogorsk se vědělo a mluvilo již dlouho. Kromě již zmíněného gólmana je klíčem k úspěchu ubránit první formaci. Trio Mozjakin – Zaripov – Kovář se v prvním zápase nedokázalo přes pevnou obranu Pražanů prosadit, ale ve druhém střetnutí už byli jako doma. Postarali se o tři ze čtyř gólů, přičemž každý člen formace si připsal jeden. Do karet svěřencům trenéra Mika Keenana mohla hrát také vyhrocenost druhého zápasu, která vyprovokovala dvě bitky.

Jak se tedy lvi poperou s prvním domácím finále? Udrží své nervy a první lajnu soupeře na uzdě? Vše se dozvíme po sedmé hodině odpolední, kdy bude vhozeno úvodní buly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.