Máme za sebou velmi pohledné a vyrovnané utkání, ve kterém nakonec gólem ve čtvrté minutě nastavení rozhodl kapitán Sergej Mozjakin a poslal tak svůj tým do čtvrtfinále play-off.

STATISTIKY UTKÁNÍ
Střely na branku: 34:40
Vyloučení: 6:6
Vyhrané buly: 37:26

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek pátečního dne a u onlajnů zase někdy napočtenou.
63:15
Metallurg právě vstřelil branku!
SERGEJ MOZJAKIN se prokličkoval mezi kruhy a střelou zápěstím trefil pravý horní roh branky Ivannikova a posílá tak svůj tým do čtvrtfinále – 4:3. Asistence: Danis Zaripov.
63:03
Zakázané uvolnění domácích.
62:26
Oskar Osala to zkoušel střelou z otočky, ale nedokázal trefit branku Ivannikova.
61:55
Domácí se pokouší o další útočný výpad.
61:12
Platonov dobře vybojoval puk, předložil ho Brentovi, který však netrefil branku hostů.
60:22
Mozjakin zkoušel zakončovat rybičkou, ale puk nakonec netrefil.
60:10
Kovář znovu vyhrál buly a u puku jsou domácí hokejisté.
60:01
Začalo prodloužení.
Šedesát minut nerozhodlo o vítězi dnešního utkání a tak bude následovat dvacetiminutové prodloužení.

59:52
Bortnikov to zkoušel backhandem, ale nepřekonal Košečkina.
59:36
Hosté se ještě snaží zaútočit, ale vypadá to, že uvidíme další prodloužení v této sérii.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:28
Gračjov se ocitl mezi kruhy, vypálil na Košečkina, ale domácí gólman byl pozorný.
57:33
Domácí se snaží odpovědět na branku hostů, ale zatím bez nějaké vážnější šance.
56:47
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Hostům se hra power-play vyplatila! JUSTIN HODGMAN vypálil z levého kruhu a propasíroval puk až za Košečkinova záda – 3:3. Asistence: Logan Pyett.
56:40
Zubov byl na pravé straně úplně volný, ale Košečkin se vyznamenal!
56:08
Ivannikov zůstává na střídačce hostů a Admiral zkusí hrát přesilovku 6 na 4!
56:08
Oddechový čas pro hosty.
56:08
Danis Zaripov (MET) zbytečně hákoval a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
56:03
Kovář osamocen před Ivannikovem nedokázal trefit branku a na svůj první hattrick v play-off si tak bude muset ještě počkat!
55:35
V útočné třetině domácích se odehrává boj o puk.
54:47
Košečkin neměl problém s nahozením Bergforse.
54:03
Zakázané uvolnění hostů.
53:36
Barbašev z levé strany ujížděl sám na Košečkina, kterého trefil ale pouze do ramene a domácí gólman tak drží vedení svého týmu!
53:04
Bortnikov přejel příliš rychle modrou čáru, je z toho ofsajd.
52:48
Brent zavezl puk až za branku Ivannikova, ale víc nedokázal vymyslet a tak se puku zmocnili hosté.
52:29
52:22
Pyett dvakrát vypálil od modré čáry, ale Košečkin s těmito střelami neměl problém.
51:38
Metallurg vyhazuje puk až za branku Ivannikova.
51:01
Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilová hra.
50:49
Košečkin po jednom ze soubojů v jeho brankovišti znovu ztratil helmu a hra se přerušuje.
50:29
Síly na ledě se srovnají, Sergej Mozjakin (MET) si odsedí dvě minuty za podražení.
50:18
Mozjakin našel pěknou přihrávkou Kováře, ten ale svůj dnešní hattrick zatím nezavrší!
50:15
Domácí stále kombinují v útočném pásmu.
49:39
Antipin vypálil od modré čáry, ale mimo Ivannikovy branky.
49:01
A je tu další vyloučení, tentokrát na straně hostů. Potrestaným hráčem je Dmitrij Vorobjov (VLD).
48:49
Kovář vyslal na Ivannikova dvě střely, ale ani jedna neskončila za zády hostujícího gólmana.
48:23
48:20
Domácí ale vyhazují puk až k Ivannikovi a toto oslabení se znovu ubrání.
48:12
Domácí se usadili v útočném pásmu.
47:53
Zubov se prokličkoval až před Košečkina, kterého ale nedokázal propálit!
47:15
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.
46:50
Pyett vypálil od modré čáry, ale zlomil při této střele hůl. Před brankou byl jeden z hostujících útočníků natlačen na Košečkina, který ztratil helmu a hra se tak přerušuje.
46:23
Oskar Osala (MET) si odsedí dvouminutový trest za faul loktem.
Komerční přestávka.
46:15
Domácí se snaží odpovědět na branku Kováře, ale zatím neúspěšně.
45:47
Mozjakin užjížděl sám na Ivannikova, ten vyrazil puk pouze před sebe a JAN KOVÁŘ neměl problém dostat puk do prázdné branky – 3:2. Asistence: Sergej Mozjakin.
45:32
Bergfors se dostal mezi kruhy do dobré pozice, ale nedokázal zkrotit skákavý puk.
44:49
44:40
Domácí znovu vyhazují puk do středního pásma a v této přesilové hře se ubrání.
44:18
Admiral stále kombinuje před Košečkinem, ale zatím se jim nepodařilo ohrozit domácího gólmana.
43:48
Domácí vyhazují puk až za Ivannikovu branku.
43:09
Hosté se nastěhovali do útočného pásma a snaží se ujmout vedení.
42:49
Za katr míří Anton Šenfeld (MET), který se provinil faulem vysokou holí.
42:39
Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme řadu nepřesných přihrávek na obou stranách.
41:38
Ten si pro jistotu pokryl do lapačky nahození Pyetta.
41:25
Hosté se usadili před Košečkinem.
41:03
Na druhé straně Košečkin kryje pokus Bortnikova z levé strany.
40:40
Ihned po buly pálil Lee, ale Ivannikov byl na správném místě.
40:35
Zakázané uvolnění Admiralu.
40:10
Uvidíme zda se rozhodne ve třetí třetině nebo uvidíme prodloužení stejně jako ve včerejším utkání.
40:01
Obraz v druhé třetině se úplně změnil a hostům se podařilo smazat dvougólové manko a srovnat stav utkání zásluhou Bortnikova a Ugarova.

39:55
Ugarov ještě vypálil na Košečkina, v této třetině se ale již nic nestane.
39:25
Ivannikov si poradil s další střelou Mozjakina.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:02
Ale to neplatí o pár sekund později a hosté využívají svou dnešní druhou přesilovou hru! ALEXEJ UGAROV se dostal před brankou k odraženému puku a překonal Košečkina – 2:2. Asistence: Jevgenij Gračjov.
37:45
Domácí ale hrajou toto oslabení výborně, nyní našetřili několik sekund v útočném pásmu.
37:09
Anton Šenfeld (MET) odpyká týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
36:35
Hra se nyní odehrává spíše ve středním pásmu.
36:03
Zakázané uvolnění Admiralu, hra se přestěhuje před Ivannikova.
35:32
Naumenkov pouze nahazoval puk na Košečkina, ten puk vyrazil do rohu kluziště.
35:07
Další ofsajd hostů.
34:48
Mozjakin se tlačil do šance, byl podražen, ale rozhodčí to jako faul neposoudil.
34:25
Kovář znovu hledal Zaripova, ten ale nedokázal zpracovat přihrávku českého fotvarda.
34:03
Hosty zastavuje ofsajd.
33:14
Hosté se usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
32:45
Zakázané uvolnění Metallurgu.
32:26
Pare se Šenfeldem se snažili dorážet puk za Ivannikova záda, který znovu musel řešit velmi nepřehlednou situaci v jeho brankovišti. Rozhodčí nakonec přerušil hru, protože ztratil puk z dohledu.
31:50
Čtvrtá formace domácího celku pouze odevzdala puk a odchází střídat.
31:10
Zaripov z levé strany nepropálil gólmana Admiralu.
31:07
30:42
Kovář svojí přihrávkou nenalezl Zaripova, jelikož jeho přihrávka byla tečována hostující obranou až do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Ivannikova.
30:20
Hosté vyhazují až ke Košečkinovi.
29:58
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale zatím nevyslali na Ivannikova nějakou střelu.
29:07
Rozhodčí při této akci viděl faul a tím vyloučeným je Jegor Antropov (VLD).
29:07
A další šance domácích, kteří se natlačili na Ivannikova a hostující gólman nevěděl kde má puk, nakonec se hosté ubránili.
28:49
Nyní to byla nebezpčenější situace! Mozjakin hledal před brankou Zaripova, Ivannikov se ale znovu vyznamenal.
28:35
Mozjakin pěkně objel branku Ivannikova, snažil se i zakončit, ale netrefil branku.
28:13
Antipin pálil od modré čáry, Ivannikov si s jeho pokusem ale poradil.
28:03
Kovář je dnes na buly perfektní, vyhrál další vhazování.
27:35
V té další byl Bortnikov, ale na Košečkina dnes podruhé nevyzrál.
26:50
Hra se nám oproti první třetině hodně vyrovnala a tak již sledujeme šance na obou stranách.
26:11
Denis Platonov se dostal do velmi dobré pozice, ale v poslední chvíli podklouzl a nedokázal tak ani vystřelit.
25:35
Šenfeld pěkně zavezl puk do útočného pásma, kde srdnatě bojoval s hostující přesilou, ale o puk nakonec přišel.
25:13
Puk v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
24:52
Mozjakin se dostával s Kovářem do situace dva na dva, ale v poslední chvíli přišel domácí kapitán o puk.
24:22
Košečkin kryje ve své lapačce pokus Bortnikova.
23:52
Na druhé straně ujížděl Zubov sám na Košečkina, ale domácího gólmana nedokázal překonat!
23:36
Brent se ocitl ve velmi dobré příležitosti, sice zakončoval v pádu, ale i tak střílel velmi přesně, Ivannikov se ale vyznamenal se svým betonem!
23:03
Zakázané uvolnění Magnitogorsku.
22:42
Domácí gólman kryje pokus Naumenkova.
22:26
Hosté po vstřelené brance ožili a znovu se nastěhovali před Košečkina.
21:58
21:03
I hosté využívají svou první přesilovou hru! IGOR BORTNIKOV přihrával před branku, ale domácí obránce Chabarov si srazil bruslí puk do vlastní branky – 2:1. Asistence: Ilja Zubov.
21:02
Admiral se usadil v útočném pásmu, ale vzápětí se domácí obrana zmocnila puku a vyhodila ho až za Ivannikova.
20:25
Hosté tedy hrají přesilovou hru dlouho dvě minuty, uvidíme jestli se jim podaří snížit stav utkání.
20:10
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli znovu domácí hokejisté.
20:01
V první třetině byli jasně lepší domácí hokejisté, kteří také vedou zásluhou Zaripova a Kováře 2:0 a míří za vítězstvím v této sérii.

20:00
Přesně se sirénou se ještě bude vylučovat na domácí straně. Vladimir Maleňkich (MET) si odsedí na trestné lavici dvě minuty za sekání.
19:35
Hosté se snaží ještě snížit, ale domácí obrana je v první třetině opravdu skálopevná.
19:17
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:36
Tim Brent se snažil dorážet před brankou hostů, ale Ivannikov byl znovu pozorný.
18:03
17:55
Hosté ihned po buly vyhazují puk.
17:42
Puk skončil v hledišti, ale byla tam teč, vhazuje se po pravici Ivannikova.
17:25
Domácí se sami nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.
16:42
Hosté vyhazují puk až za Košečkinovu branku.
16:03
Viktor Drugov (VLD) zahákoval ujíždějícího Kazionova a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.
15:46
Košečkin vyrazil střelu Zubova až do ochranné sítě, vhazuje se po levici domácího gólmana.
15:12
Hosté se pokoušeli o další útočný výpad, ale ten znovu ztroskotal na pozorné domácí obraně.
14:07
Mozjakin našel výbornou přihrávkou ujíždějícího JANA KOVÁŘE, který nedal Ivannikovi střelou do šibenice šanci – 2:0. Asistence: Sergej Mozjakin a Danis Zaripov.
14:02
A jsou to právě domácí hokejisté, kteří nyní kombinují v útočném pásmu.
13:35
U puku jsou hostující hokejisté, ale pozorná domácí obrana je nechce pustit do útočného pásma.
12:58
Naumenkov dorážel před brankou zcela osamocen, ale Košečkin právě podržel svůj tým!
12:22
Domácí však nedokázali nic vymyslet a Kovářova pětka odchází střídat.
11:36
První formace domácích hostům znovu zatápí a dostává hosty pod tlak.
10:45
Timkin pěkně našel před brankou Brenta, který byl sám před Ivannikovem, ale nedokázal ho překonat!
10:29
Ivannikov kryje ránu Timkina.
10:06
Osala za brankou Ivannikova bojoval o puk, nakonec souboj prohrál a puku se zmocnili hosté.
09:36
Dlouhého trvání to ale nemělo a znovu se snaží zaútočit domácí hokejisté.
09:04
U puku jsou nyní hostující hokejisté a snaží se odpovědět na úvodní branku Magnitogorsku.
08:22
08:00
07:26
Hosté vyhazují puk až za Košečkina.
06:32
Přesilová hra domácích pokračuje a domácí hokejité jsou znovu před Ivannikovem.
05:57
Domácí se v této dlouhé přesilové hře prosazují! Mozjakin našel zpoza branky na levé straně DANISE ZARIPOVA, který se štěstím propálil Ivannikova – 1:0. Asistence: Sergej Mozjakin.
05:26
Domácí jsou stále nastěhováni před Ivannikovem, ten stále odolává.
04:52
Až nyní letěla na Ivannikova střela z hole Pareho.
04:13
Domácí stále kombinují v útočném pásmu, ale bez nějaké střely.
03:00
Hned ze začátku je tu první vyloučení. Na trestnou lavici míří Konstantin Sokolov (VLD), který dostává 5 minut + trest do konce utkání za sekání a poté nevhodné poznámky.
02:56
Pěkná Ugarovova střela, ale Košečkin byl znovu pozorný.
02:45
02:40
Hostující obrana je ale záhy vyhnala až do středního pásma.
02:30
01:55
Naumenkov se prokličkoval až před Košečkina, domácí gólman jeho pokus kryje.
01:23
Košečkin si poradil s nahozením Bergforse.
00:25
Po střele Kováře se puk odrazil do ochranné sítě, vhazuje se po pravici Ivannikova.
00:10
Úvodní buly dnešního utkání vyhráli domácí, konkrétně to byl Jan Kovář.
00:01
Halou zní ruská hymna.
Domácí nastupují v modrých dresech a hosté v dresech bílých.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Metljuk, Maleňkich – Mozjakin (C), Zaripov, Kovář – Pare, Šenfeld, Kazionov – Platonov, Kosov, Juňkov – Brent, Osala, Timkin
Trenér: Mike Keenan (KAN)

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stelmach) – Zemčjonok, Naumenkov, Pyett, Těrnavskij, Vorobjov, Antropov, Kostromitin – Sokolov, Nikitěnko (C), Ugarov – Hodgman, Zubov, Bortnikov – Bergfors, Gynge, Schütz – Drugov, Barbašev, Bokarov – Gračjov
Trenér: Sergej Světlov (RUS)

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Gordenko, Tomilov.
Československá stopa v utkání

V dresu Magnitogorsku:
obrázek Jan Kovář (Ú) – 7 bodů (3+4), 4 zápasy

V dresu Vladivostoku:
Nenastoupí žádný tuzemský hráč.
Admiral Vladivostok
Hosté až do posledního kola museli bojovat o své místo ve vyřazovacích bojích, nakonec se jim to podařilo a postoupili tak z posledního postupujícího, tedy osmého místa a narazili na velmi silný Magnitogorsk.

Nejproduktivnější hráči Vladivostoku v play-off:
obrázek Ilja Zubov (Ú) – 7 bodů (3+4), 4 zápasy
obrázek Felix Schütz (Ú) – 7 bodů (3+4), 4 zápasy
obrázek Igor Bortnikov (Ú) – 7 bodů (3+4), 4 zápasy
Metallurg Magnitogorsk
Domácí patřili během základní části mezi nejlepší celky KHL a nakonec se jim podařilo vyhrát tabulku Východní konference a mezi týmy KHL se umístit na celkovém druhém místě za Dynamem Moskva. V play-off narazili tedy na "nejhorší" postupující tým do vyřazovacích bojů.

Nejproduktivnější hráči Magnitogorsku v play-off:
obrázek Sergej Mozjakin (Ú) – 6 bodů (0+6), 4 zápasy
obrázek Danis Zaripov (Ú) – 4 body (3+1), 4 zápasy
Série (3:1)
V této sérii podle očekávání vedou hokejisté Magnitogorsku a chybí jim pouze poslední vítězství k tomu, aby postoupili do další části play-off. V posledních dvou utkání, se ale rozhodovalo až v druhém prodloužení, uvidíme jak tomu bude dnes.

Zápasy této série:
08. 03. 2014 – Magnitogorsk – Vladivostok 3:1
09. 03. 2014 – Magnitogorsk – Vladivostok 5:3
11. 03. 2014 – Vladivostok – Magnitogorsk 4:3 po prodl.
12. 03. 2014 – Vladivostok – Magnitogorsk 2:3 po prodl.
Sportu zdar a hokeji zvlášť, vítám vás u sledování dalšího zápasu play-off KHL. Hezké páteční odpoledne přeji u sledování šestého zápasu této série, ve kterém dojde k souboji ruských týmů Lokomotiv Jaroslavl a Dinamo Moskva. Utkání začíná ve 14:00 našeho času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.