KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Spartak Moskva - 26. února 2019   17:30

Petrohrad
Petrohrad
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Stav série: (0:1)
Spartak Moskva
17:25' R. Hanzl  (Zubov, Dyblenko) • 19:39' Karsums  (Fjodorov)
Petrohrad
Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, Zub, Tokranov, Rukavišnikov, Rundblad, Sjomin – Dacjuk, S. Plotnikov, Kuzmenko – Prochorkin, N. Gusev, Barabanov – Koskiranta, Jakupov, Karpov – Děrgačov, Kablukov, O. Li.
Gašilov, Gusev – Gorděnko, Sysujev
Ledový palác Petrohrad
12 300 diváků
J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, Kalinin, Kulik, D. Višněvskij, Dyblenko, A. Osipov, V. Sorokin – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Zubov, Karsums, Lisin – Leščenko, Talalujev, Zlobin – Kotljarevskij, Černych, Šaškov.

Statistiky zápasu
Střely na bránu 30:16, vhazování 41:32, hity 20:14, čas v útoku 14:01-6:23, vyloučení 4:4, využití 0:2.

Československá stopa
Július Hudáček (SPM) 30 zákroků, úspěšnost 100%
Robin Hanzl (SPM) 1+0, 1 střela, čas na ledě 20:31
Úvodní zápas série mezi Petrohradem a Spartakem Moskva končí seznační porážkou obrovského favorita. Hosté v poslední třetině zamkli vlastní obranné pásmo a prakticky Petrohrad k ničemu nepustili.
Čisté konto vychytal slovenský brankář Július Hudáček, vítězný gól vstřelil v přesilovce už na konci první třetiny český útočník Robin Hanzl.
V téhle sérii se ještě máme na co těšit!
59:36'
Hersleyho dělovku po vyhraném buly vyráží Hudáček, domácí jsou dál u puku.
59:30'
Oddechový čas pro hosty.
59:30'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vselovod Sorokin – 2 min., hákování).
58:27'
Igor Šesťorkin míří na střídačku, domácí to ještě zkusí v šesti.
58:02'
Neprosadil se ani Karsums a vyloučený Plotnikov už skáče z trestné lavice na led, domácí hrají v plném počtu.
58:00'
Dnešní utkání sleduje 12 300 diváků.
56:36'
Spartak se v přesilovce zase jednou podíval do útočného pásma, Zlobinovu střelu chytá Šesťorkin, který byl dlouho v roli diváka.
56:02'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., faul loktem).
55:17'
Spartakovci vyhrávají buly a znovu posouvají hru do středního pásma, což jim v této fázi zápasu zcela postačuje.
54:56'
Alexandr Barabanov nataženou holí tečoval střelu od modré na Hudáčka, čisté konto mu ale ani on nepošpinil.
54:14'
Dmitrij Kalinin sebral kotouč Gusevovi a vyhazuje na zakázané uvolnění.
53:20'
Domácí obránce čeká za vlastní bránou na střídající spoluhráče. Obrázek hry, který by šel do textového přenosu dnešního zápasu kopírovat a vkládat znovu a znovu...
52:35'
Poslední komerční přestávka dnešního zápasu.
52:03'
Gusev prudce centroval na zadní tyč na zcela volného Prochorkina, který z voleje nedokázal trefit odkrytou část brány.
51:15'
SKA střídá a znovu rozjíždí akci zpoza vlastní brány, ta ztroskotala stejně jako řada předchozích. Plotnikova odzbrojil v okamžiku střely čistě Kalinin.
50:40'
Dokonale organizovaná defenzivní hra Spartaku stále nepouští domácí ani do náznaku šancí.
48:57'
Hosté pevně drží obrannou modrou a znovu vyhazují.
47:31'
Obrázek hry připomínal petrohradskou přesilovku. Hosté se bránili s vypětím sil úspěšně, nakonec Hudáček zalehává kotouč odražený od Prochorkinovy brusle.
46:01'
Osipov od červené čáry posílá pozdrav do Šesťorkinovy lapačky. Komerční přestávka utnula opatrný začátek třetí třetiny. Za šest minut viděla vyprodaná hala na každé straně jen jednu přímou střelu.
44:58'
Pro změnu icing na straně Moskvanů, až po následném buly musel poprvé po přestávce zasahovat Hudáček. Vyráží dělovku Jakupova doprostřed brány.
43:48'
Zakázané uvolnění domácích. Jevgenij Kulik byl u puku dříve a pak málem prolomil plexisklo, na které ho za bránou narval Nikolaj Prochorkin.
43:14'
Tokranovova rána od modré byla zablokována a domácí obránce zachytil odražený kotouč až pár centimetrů za čarou.
41:53'
Jakupov si nepohlídal ofsajd, modří musejí zpátky do středního pásma.
41:19'
Petrohrad pobyl skoro minutu v útočném pásmu, nakonec se z rohu kluziště pokusil protáhnout před branku reprezentační obránce Arťom Zub, zakončit se mu však nepodařilo a hosté razantně odpálili přes všechny čáry.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:21.
Střely na bránu ve druhé třetině 9 – 4, celkem 21 – 12.
V prostřední části jsme gól neviděli a tak je senzační výsledek zase o něco blíže. Spartak hraje zodpovědně z obrany, občas se pokusí o brejk a Petrohradu dovolil překvapivě málo šancí. Stále platí stav, který zařídily dvě přesilovkové trefy Moskvanů ze závěru první třetiny.
40:00'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny. Petrohrad se pokouší přejít do útoku, ale nezbývá mu než nahazovat puky po hrazení.
38:27'
37:40'
Cenu za obětavost získává Ilja Zubov. Svou hůl dal obránci Kulikovi a pak se sám vrhl do střely, kterou vyslal golfákem Hersley. Schytal dělovou ránu zblízka do těla, ale vstává a pokračuje v bránění.
37:03'
Jevgenij Kulik ztratil hůl, Spartak má v obraně tři a půl muže...
36:27'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Černych – 2 min., hákování). Pronikajícího Karpova zastavil v rozporu s pravidly.
35:49'
Favorit se dál trápí a přejít s kotoučem na holi útočnou modrou čáru je pro něj neřešitelným úkolem. Hokejisty v modrém zastavuje zase ofsajd.
34:40'
Chochlačov střílel zprava po ledě, povyjetý Šesťorkin na chvilku nevěděl, kde má kotouč. Ohlížel se za sebe, ale puk šel od jeho betonu do rohu kluziště.
34:11'
Hosté mají výborně pokryté nejnebezpečnější hráče Petrohradu, Dacjuka a Guseva. Tato dvojka se ještě prakticky k ničemu nedostala.
33:26'
Vhazuje se opět před bránou moskevského Spartaku.
32:57'
Dyblenko ztratil přilbu v souboji u mantinelu, navíc padal na led a jeho hlava se ocitla nebezpečně blízko bruslí protihráče. Rozhodčí raději zastavují hru a vyhlašují další pauzu na várku reklam.
32:12'
Ilja Kablukov ujel po pravém křídle, bekhendem z úhlu gólmana Spartaku příliš neohrozil.
31:01'
Hostující Gončarov výborně vystihl křížnou přihrávku na Prochorkina a přizvednutím hole mu nedovolil zakončit.
30:02'
Útoky se přelévají ze strany na stranu, hosty zastavuje ofsajd, v němž se ocitl Gleb Šaškov.
28:37'
Útok Petrohradu vedl po křídle Koskiranta, hru přerušuje Hudáček a podává kotouč rozhodčímu z lapačky.
27:52'
Gončarov přinutil tvrdou střelou zasahovat Šesťorkina, vhazovat se bude před gólmanem SKA.
26:48'
Vladislav Gavrikov pálil bez přípravy na zadní tyč do protipohybu Júlia Hudáčka, který dokázal vytrčit loket do strany a se štěstím vyráží.
26:21'
Hru zpestřila boxerská vložka, rozhodčí za rvačku kupodivu netrestají a hra bude pokračovat až po komerční přestávce.
24:56'
Obrovská šance Petrohradu při hře 4 na 4. Prochorkin prudce nahazoval zpoza brány, Rukavišnikov zblízka pálí po ledě mezi bruslemi bránícího hráče a klouzající kotouč vystihl Hudáček u tyčky až v posledním zlomku vteřiny.
24:20'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Talalujev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
23:08'
Delší pobyt Moskvanů v útočném pásmu bude pokračovat i po přerušení, Šesťorkin neudržel střelu Alexandra Chochlačova a pak se pro odražený kotouč vrhl rybičkou dopředu.
22:46'
Hostující Talalujev přiťukl Leščenkovi, který blafákem po ledě trefuje jen boční část brankové konstrukce.
21:11'
Také druhá část hry začala náporem Petrohradu, Hudáček zasahuje proti střele Hersleyho.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:30.
Střely na bránu 12 – 8.
Po první dvacetiminutovce se v petrohradském Ledovém paláci rodí velké překvapení na úkor jednoho ze dvou největších favoritů KHL. Hostující Spartak Moskva přestál zásluhou slovenské lapačky úvodní tlak domácích a před přestávkou využil přesnými střelami z české a lotyšské hokejky obě nabídnuté přesilovky.
20:00'
19:39'
Spartak právě vstřelil branku!
I druhá přesilovka hostů je využita ještě před sirénou a nálada v hale je pod bodem mrazu. Z perfektní práce Fjodorova za bránou těží přesným zásahem z mezikruží do šibenice MARTINŠ KARSUMS.
Asistence: Arťom Fjodorov.
18:28'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Andrej Kuzmenko – 2 min., podrážení).
17:25'
Osm vteřin před vypršením trestu vyrážel Šesťorkin Dyblenkovu ránu od modré, Zubov pak našel zcela volného ROBINA HANZLA. Český reprezentant si zpracoval kotouč bruslí a neomylně napnul síť v prázdné bráně.
Asistence: Ilja Zubov, Jaroslav Dyblenko.
16:47'
Až v závěru výhody se Spartaku daří rozestavět přesilovkový vzorec.
15:33'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., sekání). Domácí obránce zbytečně oplácel Lisinovi, pak vypukla menší potyčka, kterou čároví rychle zpacifikovali.
14:22'
Máme tu druhou reklamní pauzu.
14:07'
Alexandr Děrgačov prověřil brankáře Spartaku švihem přes obránce, Hudáček vyráží před sebe. Útočník Petrohradu se nedostal k dorážce, tak alespoň natlačil Osipova do brány, kde povalil i Hudáčka.
12:58'
12:29'
David Rundblad od modré trefuje Hudáčka přímo do masky, rozhodčí přerušují hru, aby se slovenský gólman mohl vzpamatovat.
11:59'
Domácím se zatím úvodní přesilovka vůbec nedaří, hosté opakovaně odrážejí jejich pokusy usadit se v pásmu a teď je dokonce Petrohradu pískáno zakázané uvolnění.
10:58'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., sekání).
10:43'
Zakázané uvolnění Moskvanů.
10:07'
Přímo z buly předvedl znamenitý kousek Alexandr Chochlačov. Vyšťouchnul si kotouč a okamžitě vypálil přes obránce nad beton, kde měl pozorný Šesťorkin připravenou lapačku.
10:04'
Nyní už si Igor Šesťorkin připsal ostrý zákrok. Enver Lisin dostal skvělou přihrávku do jízdy od Karsumse, tváří v tvář petrohradskému brankáři pálí jen do jeho výstroje.
9:56'
Vjačeslav Leščenko si vybruslil ze sevření protihráčů a uvolnil Jaroslava Dyblenka. Jeho rána od modré čáry byla sražena mimo Šesťorkinovu klec.
8:57'
Po ofsajdu Spartaku se vhazuje ve středním pásmu.
8:16'
Po vyhraném vhazování před vlastní bránou ujeli hosté po chybě Osipova na modré čáře do brejku dva na jednoho. Plotnikov uvolnil Kuzmenka, jehož druhý nájezd v utkání na čáře opět likviduje Hudáčkova lapačka.
8:06'
Petrohradští museli zakládat akci znovu zpoza vlastní brány, jenže ta končí zakázaným uvolněním.
7:09'
Chochlačov byl opět zastaven ofsajdem, první komerční přestávka v zápase přichází za bezbrankového stavu a při poměru střel na bránu 5:0.
4:41'
Z těžkého úhlu zkoušel prostrčit kotouč za Hudáčka domácí Jakupov, ale slovenský brankář mezírku nenechal.
3:42'
Poprvé se do ideální střelecké pozice dostali Spartakovci. Těžko říct, co přimělo Lisina místo zakončení zbytečně hledat obsazeného Karsumse.
2:25'
Zub byl u nastřeleného puku za vlastní bránou dříve, píská se zakázané uvolnění hostů.
1:38'
Hudáček efektním semaforem chytá Karpovovu střelu švihem zpoza pravého kruhu pro vhazování.
1:21'
Ofsajd zastavuje útočnou akci Petrohradu.
0:24'
Július Hudáček měl brzy plné ruce práce, přesněji řečeno rameno, kterým vytěsnil Kuzmenkův blafák pod víko. Do šance domácímu útočníkovi nahrál brilantní zadovkou Plotnikov.
00:01'
Po hymně zní petrohradským Ledovým palácem "Poljuško pole" a za zvuků této písně míří hokejisté po rozbruslení na střídačky, na ledě zůstávají pouze zahajovací formace. Tu spartakovskou v bíločervených dresech dnes povede jako první centr Robin Hanzl. Petrohrad nastupuje v modrém oblečení.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, Zub, Tokranov, Rukavišnikov, Rundblad, Sjomin – Dacjuk, Plotnikov, Kuzmenko – Prochorkin, N. Gusev, Barabanov – Koskiranta, Jakupov, Karpov – Děrgačov, Kablukov, Li – Morozov.

Spartak Moskva: Hudáček (Bespalov) – Gončarov, Kalinin, Kulik, Višněvskij, Dyblenko, Osipov, Sorokin, Volkov – Chochlačov, Hanzl, Fjodorov – Zubov, Karsums, Lisin – Leščenko, Talalujev, Zlobin – Kotljarevskij, Černych, Šaškov.

Rozhodčí: Gašilov, S. Gusev – Gorděnko, Sysujev.
Vzájemné zápasy
Spartakovci letos ze čtyř duelů vyválčili pouze bod za porážku 3:2 po prodloužení, další utkání ovládl Petrohrad poměrem 2:1 doma, 6:0 a 2:0 venku. Na vlastním ledě přitom Spartak nedokázal do petrohradské brány skórovat už 272 minut hry, neboli naposledy ještě v předloňském ročníku.
Spartak Moskva naproti tomu proklouzl do play-off ze sedmého místa v Západní konferenci s odřenýma ušima, postup si zajistil až v úplně posledním kole základní části. V té nasbíral mírně zápornou bilanci 21-7-8-26 a skóre 156:158.
V brance Spartaku odchytal 45 zápasů s úspěšností zákroků 91,6% slovenský reprezentant Július Hudáček. Český střední útočník Robin Hanzl nevynechal ani jediný z 62 zápasů a nasbíral 29 kanadských bodů (11+18). Nejproduktivnějším hráčem moskevského klubu byl Alexandr Chochlačov (18+19).
Hezký podvečer při sledování otevíracího duelu osmifinálové série, která má jasného favorita v celku SKA Petrohrad.
Vítězové Gagarinova poháru z let 2015 a 2017 zahájí své tažení za dalším titulem v "lichém" ročníku na domácím ledě v sérii hrané na 4 vítězné zápasy.
V základní části skončil Petrohrad druhý o tři body za moskevským CSKA s bilancí 45-4-5-8 a skóre 209:80 měl bezkonkurenčně nejproduktivnější útok soutěže. Zářil především vítěz kanadského bodování základní části Nikita Gusev. Jeho výkon 17+64 byl druhým nejvyšším přínosem v dějinách ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.