Statistiky utkání

Střely: 26 – 21 (ve třetí části: 9 – 6)
Vyhraná vhazování: 33 – 30 (ve třetí části: 12 – 10)
Trestné minuty: 4 – 12 (ve třetí části: 2 – 2)
Utkání končí fotbalovým výsledkem. Jediná branka, navíc z trestného střílení rozhodla toto utkání. Oba brankáři byli ozdobami tohoto utkání. Více si zachytal Jakub Sedláček, ale ani Micheal Leighton byl bez práce a především v závěru utkání měl dost práce. i přesto udržel čisté konto. Co to znamená do vyřazovacích bojů? Doněck začne na vlastním kluzišti a soupeřem bude Riga. o otm, jestli se bude hrát v Doněcku lze zatím jen polemizovat. Vedeni KHL má obavy, aby na stadióně nevznikly nepokoje a utkání se dohrálo.
60:00
59:26
Robinson přechází do útočného pásma, Sedláček stále v brance. Trenér Abols nevyužije posledního náporu k odvolání brankáře.
58:48
Darzinš mohl střílet do odkryté části branky, ale nakonec trefil přemisťujícího se Leightona.
58:22
Dinamo nemůže dostat puk do útočného pásma, aby odvolalo brankáře.
58:10
Rozehrávku však vystihl Dadonov a jen díky ofsajdu nemohl postupovat dál na Sedláčka. Domácí si cestu k vyrovnání komplikuj sami.
58:00
Domácí rozvíjejí další akci za vlastní brankou.
57:35
Oddechový čas pro domácí.
57:35
A znovu v akci předchozí dvojice, i tentokrát byl úspěšný český internacionál v brance Rigy.
57:12
Laine na Sedláčka nevyzrál, ten pouští kotouč na ledovou plochu a domácí tým spěchá zpět k Leightonovi.
56:54
Darzinš dostal puk pouze k Leightonovi. Vhazování po pravici hostujícího brankáře.
56:49
Oddechový čas pro hosty. Hosté potřebují zformovat síly.
56:49
Neprosadil se ani Paul Szczechura, který vypálil z mezikruží.
56:27
Domácím se opravdu čas krátí. Král Leighton a jeho obrana zatím drží čistý štít.
55:53
Sedláček byl u puku za brankovou čárou dříve než hráč soupeře, domácí brankář rozehrál svoji širokou holí podél hrazení.
55:33
Marcela Hossa se probil podél levého hrazení, jeho bekhend našel Leighton ve své rukavici.
55:00
Domácí i přesto, že jejich tým prohrává, se baví dobře a svůj tým věrně podporují.
54:42
Ale pouze na chvíli, hosté se ihned ujali puku, který vyhodili přes všechny čáry. Hra se přesouvá před Michaela Leightona.
54:39
J. Redlihs udržel ještě útočné pásmo.
54:17
Upitis se dostal do útočného pásma dříve než Skvorcovs. Ofsajd.
54:07
Domácím se krátí čas a tedy i možnost na vyrovnání. Navíc se hra vrátí před Sedláčka, když bylo zahráno zakázané uvolnění.
53:21
Obrana Doněcku dnes pracuje velmi poctivě, to stejné ovšem říci i o té domácí. Ta ovšem udělala zatím jedinou chybu z níž padla branky.
52:36
Haščák v souboji s Piganovičem uspěl,ale dostal se pouze do rohu útočného pásma, kde se o něj postaral Varlamov.
51:57
51:28
Robinosn si vyměnil puk s Redlihsem, ten pak předal na Hossu, jenž si s pukem dojel až na modrou, odkud vypálil ostrou ránu. Leighton odolala i následným dorážkám.
50:51
Další vyhození Donbassu. Rize se přesilovka opět nedaří.
50:31
Doněck vyhazuje až k Sedláčkovi, unavená čtveřice střídá.
50:12
Po Robinsonově střele se puk dostal až do střední třetiny, kde jej stejný hráč krotí a snaží se vrátit zpět před Leightona.
50:05
Domácí zatím kombinují v útočném pásmu.
49:57
Hákování, to je přestupek, jímž se provinil Lukáš Kašpar. Využije Dinamo konečně přesilovou hru?
49:18
Skvorcovs tvrdě narazil do Koláře, který se mu pokusil nasadit bodyček. Domácí borec se prolétl vzduchem.
48:36
Po vhazování se hra přesunula před Sedláčka, Zacharovovu střelu zvládl domácí brankář vytěsnit do rohu vlastního obranného pásma.
48:25
Na druhé straně se stejnou mincí snažil odpovědět Bičevskis, ale dopadl stejně jako Robitaille. Leighton jeho pokus zastavil ve své náruči.
47:36
Jakucenja dostal puk až před Sedláčka, kde byl volný Robitaille, ale český brankář ve službách Rigy si s jeho pokusem věděl rady.
46:44
Hra má velmi rychlý spád. Bruslí se nahoru dolů.
45:55
Teď už zasahovat nemusel, Skvorcovs předával na Szczechuru, jeho stihla hostující obrana zablokovat.
45:25
Ozolinšova střela prověřila Leigthona, ještě se snažil o dorážku Begovs, ale hostující brankář zatím s klidem řeší všechny situace.
44:46
Tak ani tato přesilová hra se nedočkala svého využití.
44:33
Piganovič na modré napřáhl, ale trefil dva padající hráče domácích. Střela se před Sedláčka nedostala.
43:49
Další vyhození domácího týmu, tentokrát si Kolář musel dávat pozor na atak domácího hráče.
43:27
Domácí vyhazují. Leighton za svoji brankou krotí puk a přenechává obraně.
42:46
Georgijs Pujacs dostává 2 minuty za vražení na hrazení, když rukama poslal proti plexisklu Kiiskinena.
42:15
Donbass zatím hlídá vybudovaný náskok, ale domácí jsou stále na dostřel a jedna chyba hostů může znamenat vyrovnání.
41:43
Hra se na chvíli přesunula do středního pásma, je to opravdová bitva jako v play-off.
40:57
V dobré pozici se ocitl Sandis Ozolinš, ale minul hostující branku.
40:07
Domácí sice vyhráli vhazování na začátku třetiny, ale nepřesná přihrávka je pošle před jejich branku, díky zakázanému uvolnění.
40:01
Statistiky po druhé třetině

Střely: 17 – 15 (ve druhé části: 8 – 4)
Vyhraná vhazování: 21 – 20 (ve druhé části: 13 – 7)
Trestné minuty: 2 – 10 (ve druhé části: 0 – 6)
Ve druhé třetině branka nepadla. Domácí měli ze hry více, když hosté hráli 6 minut s nevýhodou jednoho muže v poli. Ani jedna z těchto výhod Rigy neskončila brankou a tak po druhé třetině generálka na play-off i nadále vyznívá ve prospěch hostujícího týmu.
40:00
39:25
Hráč Doněcku skáče na ledovou plochu.
39:00
A další pokus hostů v oslabení. Randy Robitaile se protáhl mezi dvěma protihráči, Sedláčkovu branku zápěstím netrefil.
38:55
Kiiskinen s Wirtanenem jeli v přečíslení, ale před Wirtanenem stihla zasáhnout vracející se domácí obrana.
38:34
Domácí se po vyhození Doněcku je těžko usazují v útočném pásmu.
38:00
Ozolinš předává na modré na Hossu, který za branku posunuje na Szczechuru, ale tam již domácí puk ztrácejí.
37:25
Peter Podhradský nedovoleně bránil pronikajícího Marcela Haščáka atak si odsedí svůj trest na lavici hanby.
37:21
Domácí budou mít další možnost hrát přesilovku.
36:37
Leino v útočném pásmu padá. Haščák mohl předat na Szczechuru, ale Wirtanen jejich předávku vystihl, ale do útočného pásma nemohl.
36:18
K Bukartsovi se odrazil vyhazovaný kotouč. Domácí hráč mezi brankovištěm a kruhem napřáhl, Leighton zasáhl svým tělem a následně puk přikryl na ledě.
35:15
Přesilovka utekla velice rychle, vyloučený Robitaille skáče na led. Ani teď se domácím nepodařilo zužitkovat výhodou jednoho muže v poli navíc.
34:26
Ou, další výborná šance Dinama. Haščák hledal Hossu, tomu předal puk na paty. Kotouč se ocitl před Robinsonem, domácí borec však minul.
33:50
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale kombinací se branky nedočkají, zatím ještě na Leightona nevystřelili.
33:15
Riga má další možnost k vyrovnání. Na trestnou lavici za sekání putuje Randy Robitaille.
32:30
Sotnijeks si zastavil puk za vlastní brankou, stihl jej dovést až do útočného pásma.
31:52
Hosté v plném počtu, ani třetí přesilová hra se domácímu týmu nepovedla.
31:33
Hosté vystihli rozehrávku Rigy a dokonce se jali ohrozit Sedláčka až od červené čáry. Projektil proletěl okolo domácího brankáře a plácl sebou o zadní hrazení.
30:52
Minuta přesilové hry je za námi, domácí se nemohou přes houževnatou obranu Doněcku prosadit.
30:39
Darzinš si našel cestu středem hřiště. Leighton byl na sraženou střelu připraven.
30:21
Robitaille s Jakucenjou vyváží puk daleko od své branky a střídají.
30:10
Szczechura našel mezi kruhy Haščáka, ale ten trefil pouze připraveného Leightona.
29:52
Lukáš Kašpar nešetrně zasáhl soupeře do helmy a dostává 2 minuty za hru vysokou holí.
29:38
Kašpar od levého hrazení hledal najíždějícího spoluhráče před Sedláčka, jeho pas zblokovala vracející se domácí obrana.
28:26
Velká šance domácího týmu. Skvorcovs počkal až mu do tandemu najede Robinson. Ten se dostal až před Leightona, jenže svůj pokus nasměroval mimo hostující klec. Zatím největší šance domácího týmu.
27:35
Skvorcovs vyslal vpřed Bukartse, ale toho si pohlídal Jakucenja a navíc stíhá obracet i hru směrem Jakub Sedláček.
27:18
Domácí jsou stále více pod tlakem a nepomáhá jim ani vyhazování podél hrazení.
26:45
Po vhazování se dostal k puku kapitán Piganocič. Jeho pokus z kruhu minul Sedláčkovu levou tyč.
26:35
Nakonec z toho rezultuje střela Blagoje. Sedláček nastavil svoji masku a poslal kotouč do ochranné sítě za svoji brankou. Ještě kontroluje, kam se mu puk obtiskl.
26:09
Čtvrtá útočná trojice Donbassu zamkla Dinamo před Sedláčkem.
25:10
Riga převzala iniciativu, ale pozorná obrana Doněcku nepustila vpřed Begovse.
24:53
Bičevskis udělal do obranné drbnou chybu, kterou se hráči Doněcku snažili využít, ale sami se vystavili do ofsajdu.
23:47
Szczechura vyhrál vhazování na Cipulise, který z hranice kruhu minul hostující klec. Puk se následně vykutálel do středního pásma.
23:26
Kiiskinen s Lainem se dostali do útočného pásma, ale jejich snaha skončila na Ozolinšovi.
22:39
Doněck odevzdal ve střední třetině hřiště kotouč na hole hráčů v rudých dresech . Robinson vrací hru před Leightona.
22:09
Torjanik se snažil dostat před Sedláčka zpoza jeho branky, ale domácí brankář si svoji pravou tyč pohlídal.
21:32
Kašpar krouží v rohu útočného pásma, ale předat na spoluhráče nemůže, všichni jsou zatím obsazení.
20:51
Která následně poslal puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
20:43
Wilson přes Robitailleho dostal kotouč do útočné třetiny hřiště, ale tam puk sbírá domácí obrana.
20:25
Ale jako první si úspěšný zákrok připisuje Sedláček, když si poradil se střelou Wirtanena.
20:03
Druhé dějství zahájili vyhraným vhazováním hokejisté z Lotyšska.
20:01
Statistiky po první třetině

Střely: 9 – 11
Vyhraná vhazování: 8 – 13
Trestné minuty: 2 – 4
První třetina je za námi. Zatím padla jediná branka, kterou má na svědomí Alexandr Torjanik z Doněcku, který proměnil nařízené trestné střílení. Toto je jediný rozdíl v jinak vyrovnané hře. Doněck je v souboji o lepší výchozí pozici pro play-off úspěšnější.
20:00
19:34
Haščák předal na modré Skvorcovsovi, ale ten následně o kotouč přišel, hosté už čekají na konec třetiny.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:49
Po záhadném odrazu se puk dostal až před Leightona, kde jej hostující brankář přikryl. Piganovič pak odclonil dojíždějícího domácího útočníka.
18:13
Po krátké mezihře ve středním pásmu, míří k Sedláčkovi Kiiskinen.
17:50
Ale hosté jsou i nadále v útočném pásmu, takže se Sedláček musí mít na pozoru.
17:35
Tak ani hostům se výhoda jednoho muži v poli nepovedla. Obrana Rigy v čele se Sedláčkem odolala se ctí.
17:18
Doněck se sice usadil v útočném pásmu, ale hraje se víceméně po rozích útočného pásma.
16:49
Domácí dvakrát vyhodili, potřetí se jim to nepovedlo.
15:54
Kašpar připravil puk na druhou stranu pásma pro Robitailleho, ale ten netrefil puk ideálně, Sedláček se stihl přemístit.
15:35
Lukáš Kašpar se dostal do samostatného uniku, ale Sedláček jej vychytal. Navíc byl hostující hráč faulován a tak Rustams Begovs dostává 2 minuty za sekání.
14:54
Souboj českého brankáře Sedláčka se slovenským bekem Peterem Podhradským vyzněl vítězně pro domácího brankáře.
14:16
Haščák prohrál souboj se Zacharovem na brankovišti a hráči Dobassu tak získali kotouč pod svoji kontrolu.
13:49
I druhá přesilovka se domácím nepovedla, i když byla mnohem zdařilejší než ta předchozí.
12:58
Už to vypadalo, že hosté vyhodí, ale vše na modré čáře vyřešil Robinson, který poslal puk za Leightona.
12:35
Riga stále krouží okolo branky, hledá cestu ke střele.
12:01
Domácí se dostali do útočného pásma, největší aktivitou hýří Marcel Hossa, jenže jeho muška je zatím vychýlená.
11:49
Viktor Zacharov (DON) – 2 minuty – vysoká hůl.
11:15
Pak se ještě pokusil Haščák tečovat střelu od modré, ale ani jeho teč si cestu za záda Leightona nenašla.
10:42
Begovs jel na Leightona, ale zamířil pouze mimo hostující klec.
10:14
Sedláček vytáhl pokus Jakucenji a následně i Dadonova., přičemž především ten první zákrok byl velice těžký.
09:45
Ani Hossův pokus nemířil od míst, kde stojí Leighton.
09:23
Robinson zavezl kotouč do útočného pásma, následná střela od modré čáry nebyla přesná.
08:58
Znovu v pohotovosti Leighton, J. Redlihs se od modré neprosadil.
08:41
Domácí se následně dostali do pásma a Leighton musel zasahovat.
08:20
V souboji dvou hráčů nosících na zádech 77 vyznělo lépe pro hostujícího kapitána Olega Piganoviče, který za vlastní brankou stihl rozehrát.
08:15
Přechod Rigy do útoku brzdí ofsajdové postavení.
08:03
Znovu Sedláček v akci, když od kruhu zasáhl proti Varlamovovi.
07:26
Hosté jsou aktivnější a dodává jim k tomu síla vstřelené branky, kterou dosáhl Torjanik z trestného střílení.
07:06
Jakub Sedláček si počkal na střelu od modré čáry, která mu zaplula přímo do lapačky. Rozehrávku domácí brankář neriskoval.
06:37
Hra má celkem velké tempo a přelévá se z jedné strany hřiště na druhou, ale oba brankáři zatím vytáhnout lepší zákrok nemuseli.
05:47
Hosté v plném počtu, před několika sekundami Leighton z blízka vychytal na brankovišti číhajícího Szczechuru.
05:04
Domácím se však přesilovka příliš nedaří, hosté několikrát vyhodili a tak Riga musí vždy začínat od Sedláčka.
04:10
Domácí obstřelují Leightona, ten zatím odolává, postupně si vylámali zuby J. Redlihs s Marcelem Hossou.
03:47
Roman Blagoj (DON) – 2 minuty – faul kolenem.
03:27
Riga se po menším peripetiích dostala do útočného pásma, ale hosté je drží u hrazení.
03:00
Tentokrát se Dinamu nepovedla rozehrávka z vlastní poloviny, takže je pískáno zakázané uvolnění.
02:39
I domácí se pokusili o odvetu, ale zastavil je přechod do útočného pásma.
01:41
Doněck právě vstřelil branku!
ALEXANDR TORJANIK dostal druhý pokus při trestném střílení a blafák do bekhendu provedl přímo ukázkově a pověsil puk pod horní tyč. Bez asistence.
01:41
Sandis Ozolinš zatáhl za záchranou brzdu a Torjanik pojede trestné střílení.
01:24
Ozolinš uklidňuje domácí barvy, když sbírá kotouč ve vlastním obranném pásmu.
00:58
Robinson se představil s první střelou, ale hostující brankář byl na jeho pokus připraven.
00:25
Hosté se však nedostali přes Johnsona a tak se musí vrátit zpět za Leightona.
00:01
Souboj o lepší výchozí pozici do play-of právě začal, hosté vyhráli vhazování.
00:01
Vyslechli jsme hymnu Ukrajiny, následovat bude i hymna Lotyšska.
Oba týmy jsou na ledové ploše.

Dinamo Riga: Sedláček (Grinfogels) – Ozolinš, J. Redlihs, Robinson, Pujacs, K. Redlihs, Sotnijeks – Hossa, Johnson, Darzinš – Cipulis, Szczechura, Haščák – Skvorcovs, Bičevskis, Upitis – Bukarts, Begovs, Mejja.

HC Donbass Doněck: Leighton (Laco) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnickij – Kiiskinen, Wirtanen, Laine – Jakucenja, Robitaille, Dadonov – Kagarlickij, Varlamov, Kašpar – Blagoj, Zacharov, Torjanik.

Rozhodčí: Zacharov, Cyplakov – Ivanov, Nestěrov.

Dinamo Riga

Riga je tedy za svým soupeřem o jediný bod a právě dnešní utkání určí jaké výchozí postavení budou mít oba týmy do play-off, kde se spolu s největší pravděpodobností střetnou. Riga vyhrála ze svých 53 utkání 22 utkání a pouze 15 odešla bez bodového zisku. Ve zbývajících utkáních získala alespoň jeden bod. Celková bilance vstřelených a obdržených branek je 141:121. V rudém dresu s velkým D na prsou nastupuje v brance Jakub Sedláček a Slováci Marcel Hossa s Marcelem Haščákem.

Poslední utkání
Dyn. Minsk – Din. Riga 5:2
Din. Riga – Sp. Moskva 3:2
Din. Riga – Medveščak Záhřeb 5:1
Novgorod – Din. Riga 0:1sn
Kazaň – Din. Riga 2:3sn

Nejlepší bodovač: Kyle Wilson – 44 b. (17+27)
Nejlepší střelec: Marcel Hossa – 22 branek
HC Donbass Doněck

Doněck zatím figuruje na 4. místě Západní konference. Když v v 53 utkáních nasbíral 94 bodů. Vpřed už se neposune, tam zůstane pražský Lev. Směrem dolů může být ohrožen právě svým dnešním soupeřem. Celkové skóre je přímo odstrašující 134:99. Pokud by se Ukrajincům povedlo udržet nulu, bude jediným týmem, který nepustil do své branky více než 100 branek. Za Doněck mimo jiné nastupují Češi Jan Kolář, Václav Nedorost s Lukášem Kašparem a Slováci Peter Podhradský a Lán Laco.

CSKA Moskva – Donbass 2:1sn
Slovan Bratislava – Donbass 1:2
Lev Praha – Donbass 4:1
Donbass – Mytišči 3:2sn
Donbass – Jaroslavl 3:0

Nejlepší bodovač: Lukáš Kašpar – 36 b. (16+20)
Nejlepší střelec: Lukáš Kašpar – 16 branek
Dobrý podvečer u sledování nejrychlejší kolektivní hry. V ruské nejvyšší soutěži dnešním dnem vrcholí základní část. My se zaměříme na utkání, v němž do lotyššské Rigy zamíří ukrajinský Donbass Doněck. Úvodní vhazování bude provedeno v 18:30 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.