Poslední zápas Slovanu Bratislava končí prohrou. Slovenský tým nestačil na Záhřeb, který vyhrál gólem ze třetí části, když se již po 19 vteřinách prosadil Murley a domácí se již na vyrovnání nezmohli. I přes to jim ale fanoušci tleskají ve stoje a děkují za předvedený výkon. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:45
Bude se vhazovat po pravici Dekaniche. Domácí si berou oddechový čas.
59:41
Až teď odjíždí domácí muž v masce na střídačku! Slovan hraje v šesti.
59:17
Švarný ze všech sil protlačil puk od mantinelu do středního pásma. Bratislava už nemá moc času.
58:34
Až teď se Bratislava usadila v útočném pásmu, avšak Janus zůstává stále na ledě.
57:50
Katic se snažil zadovkou zpoza domácí svatyně. Našel ale jen hokejku Bližňáka.
57:26
Domácím je odpískán ofsajd. Bude se tak vhazovat ve středním pásmu. Do konce třetí části zbývají necelé tři minuty.
56:29
Linglet se zkusil prosadit z rychlého protiútoku, jenže svou střelou branku netrefil.
55:51
Naopak Záhřeb hraje, to co potřebuje a zatím mu to vychází skvěle. Do útoku už se vůbec nežene.
54:49
Slovan krouží v útočném pásmu, ale střelecky je to naprosto bezzubý výkon, který k ničemu nevede.
53:26
Nahození Vondrky likviduje hostující brankař. Na přerušení ale nevyčkával, a tak rychle rozehrál.
53:00
Murley zachytil puk, který poté vyvezl do útočné třetiny. Tam jej ale jen odevzdal a odjel vystřídat.
51:45
Hraje se stále ve stejném tempu. Dobývání obranné tvrze Záhřebu pokračuje, avšak Dekanich už dlouho nemusel zasahovat.
50:35
Těsně za modrou čárou napřáhl Murley. Jeho zakončení ale bylo zablokováno.
49:14
Hosté drží kotouč na svých holích a vyčkávají na to, co jejich soupeř udělá. Ten se zatím spíše trápí.
48:34
Až teď´se domácí dostali před brankoviště, v němž se Mojžíš pokusil protlačit kotouč pod beton Dekaniche, nicméně neuspěl.
47:12
Záhřeb i nadále prosazuje svůj precizní defenzivní styl s napadáním. To mu vychází i nadále.
46:33
V houfu hostujících obránců se pokusil prosadit Vondrka. V přesile ale neměl nárok na úspěch.
45:30
Bližňák dostal nabito ke kruhu, kde napřáhl až ke stropu. Jeho rána byla tak rychlá, že zlomila hůl jednomu hráči Záhřebu.
44:59
Hraje se nahoru-dolu, což atraktivitě hry rozhodně přidává.
44:13
Juraj Mikúš obkroužil branku a poté si najel k mezikruží, kde tažnou ranou prověřil levý beton Dekaniche.
43:24
Od modré vypálil Škoula, jenže jeho střelecký pokus byl zablokován a do útoku míří Slovan.
42:55
Bližňák dostal trošku prostoru, avšak dřív, než stihl vypálit o kotouč přišel.
42:25
Hosté se i na dále drží v útočném pásmu a mají kotouč pod kontrolou. Slovan to bude mít velmi těžké proti našlápnutému soupeři.
40:13
Medveščak právě vstřelil branku!
Tak tomuhle se říká raketový nástup. Po vhazování si za obranu domácích najel MATT MURLEY, který vyprodukoval střelu z pravého kruhu a puk poslal přesně k levé tyči od které se kotouč odrazil za brankovou čáru. Asistence: Jonathan Cheechoo.
40:01
Ve druhé části byly k vidění hned tři góly. Záhřeb nastoupil do druhé pasáže aktivně a dočkal se vyrovnání ve 27. minutě, když se prosadil Glumac. Ve 32. minutě hosté otočili vývoj zásluhou Fostera a i nadále se tlačili před Januse. Jenže v závěru třetiny přišlo z ničeho nic vyrovnání Slovanu a stav je tak 2:2
40:00
38:49
Ačkoliv Záhřeb inkasoval, opět na ledě dominuje a zůstává v útočném pásmu, kde si hledá místečko k řádnému zakončení.
37:27
Před brankou Januse se strhl obrovský závar. Hned tři hráči hostů se snažili protlačit kotouč za brankovou čáru, avšak nikdo z nich neuspěl.
36:06
Slovan právě vstřelil branku!
Přesilovku sice domácí nevyužili, avšak pár vteřin na to vyrovnávají zásluhou MILANA BARTOVIČE. Toho obrana Záhřebu nechala trestuhodně neobsazeného v útočné pásmu. Slovenský útočník obdržel přihrávkou a tvrdou střelou usměrnil kotouč mezi betony Dekaniche. Asistence: Juraj Mikúš, Libor Hudáček.
35:45
35:35
Jenže Medvěsčak se precizně brání a s velkým přehledem likviduje přihrávky a blokuje střely soupeře.
35:21
Avšak pokračuje zkrácená přesilovka Bratislavy pět na čtyři.
34:55
Říká se že početní výhoda 4 na 3 je ta nejlepší, jelikož je na ledě hodně místa. Domácí sice kroužili v útočném pásmu, ale ke střele se nedopracovali.
33:45
Cheechoo se provinil podražením a Záhřeb jde do tří!
32:37
Po menší strkanici se opět vylučuje a na obou stranách. Murray a Mojžíš míří na trestnou na dvě minuty.
32:25
Domácí celek působí ve druhé části ospalým dojmem. Dekanich nemá téměř žádnou práci a hraje se převážně před svatyní Slovanu.
31:25
A početní výhodu hosté využívají krátce před příchodem Šťastného. KURTIS FOSTER dostal přihrávku do odkrytého prostoru na levé straně. Toho využil k rychlé střele, kterou zužitkoval do odkryté části branky, kterou Janus nestihl včas pokrýt. Asistence: Matt Murley, Jonathan Cheechoo.
30:42
Následně se Slovanu podařilo vyhodit do středního pásma a vystřídat.
30:06
Na pravé straně dostal do jízdy nabito Murley. Ten poté vypálil z forhendu, avšak Janus se včas přemístil a jeho ránu zlikvidoval.
29:29
Další přesilovka pro Záhřeb. Šťastný podrazil Jessimena a oslabí svůj tým.
28:47
Oba týmy jsou již v plném počtu.
27:20
Záhřeb je rázem na koni a tlačí se opět dopředu. Na ledě má více prostoru k zakončení, čehož by mohl využít.
26:47
Jenže opět se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Za nedovolené bránění si odsedí menší trest Foster.
26:31
A domácí jdou do čtyř. Sigalet se provinil podražením a putuje na trestnou na dvě minuty.
26:08
Z ničeho nic je vyrovnáno. MIKE GLUMAC nejprve nahodil puk na Januse, který ho sice vytěsnil, avšak nevšiml si, že mu vypadl vedle betonu, čehož si všiml právě Glumac, který dokázal protlačit puk k bližší tyči za záda překvapeného brankaře Slovanu. Bez asistence.
25:16
Šatan přenechal puk na najíždějícího Radivojeviče. Ten poté napřáhl až ke stropu a vypálil. Svatyni Záhřebu ovšem minul.
24:34
Za brankou Slovanu byl podražen Murley. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat.
23:52
Vesce se procpal až k pravému kruhu, kde z bekhendu prověřil protilehlý beton domácího brankaře.
23:10
Hraje se dlouho bez přerušení. Hosté se snaží prosadit a zatím se drží před Janusem. Ten ale dosud nemusel zasahovat.
21:42
Od modré čáry velmi nebezpečně vypálil Šatan. Jeho dělovku viděl Dekanich až na poslední chvíli a zlikvidoval jej jen tak tak.
20:01
V první části byl k vidění jeden gól. O ten se postarali domácí, konkrétně Daňo, který se prosadil v 7. minutě. Záhřebu se zatím moc nedaří a Janus neměl moc práce. Druhá třetina začne v 19:55.
20:00
19:28
V závěru třetiny nikdo nechce udělat chybu a hraje se hlavně opatrně.
18:51
18:43
Radivojevič zachytil kotouč, který vyvezl do útočného pásma a chytrým nahozením donutil Dekaniche podržet puk a vyčkat na přerušení.
17:30
Záhřeb se snaží usadit v útočném pásmu, nicméně to se mu zatím příliš nedaří. Bratislava výborně napadá.
16:51
Domácí hokejisté hráli v šesti. Daňo si odsedí menší trest.
16:32
Opět se hraje velmi plynule bez nějakého náznaku šancí. Oba celky si vyměňují kotouče a do útoku se příliš netlačí.
15:23
Nutno ale podotknout, že zde vládne perfektní kulisa. Domácí fanoušci patří k tomu nejlepšímu v KHL.
15:16
Před svatyni domácích nebezpečně dorážel Cheecho. Ten se snažil prosadit z bekhendu, ale neuspěl a od puku byl odtlačen.
14:03
Až teď se přerušuje a bude se vhazovat v útočném pásmu Záhřebu po levici Januse.
13:14
Již dlouho se nepřerušovalo. Domácí ale v tlaku polevili a sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou.
12:46
Nebezpečnou ranou se za modrou prezentoval Vesce. Jeho tažný pokus zlikvidoval Janus na poslední chvíli.
11:09
Oba týmy jsou již v pěti. Následně se snažil prosadit Lignlet. Ten ale v přesile soupeřů neměl nárok na úspěch.
10:05
Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách a ačkoliv je hra plynulá, nikdo se do zakončení nedostává.
08:49
Jenže síly na ledě se vyrovnaní. Mihálík podrazil protihráče a odsedí si za to menší trest.
08:13
Přichází první vyloučení. Brust putuje na trestnou, jelikož se provinil hrou vysokou holí.
08:05
Ölvecký měl na hokejce druhý gól svého týmu, když si najel mezi dva obránce a zakončoval tváří v tvář Dekanichovi. Toho ale nedokázal z blízkosti propálit.
07:46
A slovenský tým je na koni a tlačí se i nadále dopředu. Záhřeb momentálně působí ospalým dojmem.
06:35
Hala bouří, jelikož jdou domácí do vedení. Ölvecký byl zas brankou soupeře faulován, ale i v pádu dokázal poslat před brankoviště nádhernou přihrávku, kterou naservíroval na najíždějícího MARKA DAŇA ten se poté s přehledem prosadil, když poslal kotouč k bližší nepokryté tyči. Asistence: Peter Ölvecký.
06:20
Na protější straně se ale ke střele propasíroval Škoula. Ten vypálil od modré, ale branku netrefil.
05:28
Záhřeb se drží i nadále v obranné třetině domácích a hledá si prostor k zakončení.
05:03
Cheechoo si sjel do útočného pásma a na vrcholu kruhu vyprodukoval tažnou střelu. Puk končí v připravené lapačce Januse.
04:25
03:48
Záhřeb se ale zatím brání dobře a chvíli na to se mu dvakrát podařilo vyhodit přes všechny čáry.
02:48
Brejčák dostal nabito k pravému kruhu. Jeho dělovka prověřila beton přesouvající se ho Dekaniche.
02:25
Bude se poprvé vylučovat. Na trestnou míří Ryan, který se provinil vražením na hrazení.
01:36
Na protější straně se do zakončení propasíroval Vesce. Janus stál na správném místě a betonem puk vytěsnil.
00:31
První střelu zápasu vyprodukoval Vondrka, který vypálil ze strany. Dekanich ale jeho ránu vykryl s přehledem.
00:01
Oba týmy odehrály jediný vzájemný zápas. A to loni v září na ledě Záhřebu. Utkání skončilo výhrou Slovanu Bratislava po nájezdech 4:3.
Naopak chorvatský tým Medvěsčak Záhřeb je velkým překvapením letošní sezóny. Nováček kontinentální ligy se totiž probojoval do play-off a s největší pravděpodobností bude soupeřem pro Lev Praha. Chorvaté mají 89 bodů a okupují šestou příčku s náskokem bodu před CSKA a se ztrátou čtyř bodů na Rigu. Co se týče aktuální formy, tak ta je spíše průměrná. Z tří zápasů vybojoval Záhřeb jednu výhru a bod z prodloužení.
HC Slovan Bratislava už nemá možnost postoupit do vyřazovacích části. Do postupové osmičky schází slovenskému týmu propastných 14 bodů a a se 69 body patří mezi týmy, které po základní části skončí. V letošní sezóně se Bratislavě rozhodně nedařilo, tak jako v loni, nicméně může se pochlubit možná nejlepší atmosférou na stadiónu, jelikož na zápasy je téměř pokaždé vyrovnáno. Z posledních tří zápasů vydoloval Slovan pouze dva body za výhru v prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.