KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Soči - 27. ledna 2019   15:30

Soči

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Československá stopa v utkání

Alexander Salák (Jaroslavl) – do utkání nenastoupil.
Jakub Nakládal (Jaroslavl) – 1 zblokovaná střela, čas na ledě: 17:33.
Martin Bakoš (Soči) – 4 střely na branku, čas na ledě: 17:52.

Diváci: 8 000.
Zvuk Lokomotivy dal najevo, že dnes Lokomotiv zvládl střetnutí a připisuje si dva body. K dnešnímu vítězství mu stačila jedna jediná branka a tu vstřelil Jegor Averin devět minut před závěrečnou sirénou.
59:59'
Alexandr Jelesin trochu netakticky poslal kotouč na icing a ještě jedno vhazování před Konovalovem.
59:56'
Konstantin Barulin samozřejmě zůstává na střídačce.
59:56'
Ofsajd Soči a zřejmě poslední buly.
59:40'
Rušan Rafikov zablokoval snad hrudí pokus Jokipakky od modré a poté domácí vyhodili kotouč do středního pásma.
59:01'
Poslední minuta a Soči nemůže udržet puk v útočném pásmu, přesto odjel Konstantin Barulin na střídačku! Powerplay Soči!
58:36'
Brandon Kozun navíc vyvezl kotouč, nabil Loktionovi, ale jeho střelu vyrazil Barulin.
58:01'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Soči se nemůže dostat s pukem do útočné třetiny. Lokomotiv posílá kotouče poctivě do středního pásma.
57:26'
Stěpan Sannikov se hnal do brejku, ale včas jej zastavil tělem Eric O'Dell.
56:17'
Sergej Šmeljov nastřelil kotouč do brankoviště, a tam jej nedokázal za Konovalova, ani nadvakrát, dorazit Sean Collins! Toto byla velká možnost Soči.
55:53'
Ilja Konovalov v pohodě schoval ve své lapačce nahození Zijata Pajgina.
55:02'
Jyrki Jokipakka nahodil dobře kotouč před branku a Ilja Konovalov musel na led a vyrazit toto nahození špičkou svého betonu. Soči se nadechuje ke závěrečnému tlaku.
54:15'
Konstantin Barulin ukryl kotouč ve své lapačce a po reklamní pauze se bude vhazovat v jeho třetině.
53:45'
Mohl být hotovo! Artur Kajumov našel v akci třech proti dvěma Georgije Ivanova, ale skulinu mezi betony včas utěsnil Konstantin Barulin!
52:48'
Zakázané uvolnění Soči.
52:14'
Domácí dostali chuť do závěru zápasu a Denis Alexejev nahodil kotouč před branku, Konstantin Barulin toho moc neviděl a střela Alexejeva vyplavala jen těsně vedle pravé tyče.
50:58'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Devět minut před koncem jsme dočkali první branky v utkání! Dlouhý tlak Lokomotivu nakonec vedl k brance! Staffan Kronwall našel mezi kruhy JEGORA AVERINA, jenž dostal kotouč se štěstím po ledě za záda Barulina – 1:0! Asistence: Staffan Kronwall a Brandon Kozun.
49:51'
Dmitrij Archipov nahodil kotouč obloučkem na Konovalova a ten musel dávat velký pozor, aby nedošlo k neštěstí, nakonec kotouč vyrazil do rohu kluziště.
48:23'
Soči v plném počtu.
48:01'
Nicméně ne na dlouho a Soči se osvobodilo. Lokomotiv v této přesilovce zatím nevystřelil.
47:20'
Lokomotiv se až po minutě přesilové hry usadil v útočné třetině.
46:23'
Po dlouhé době výhodě domácích byl vyloučen Dmitrij Archipov (Soči) za sekání.
45:21'
Konstantin Barulin po delší době musel do pozoru, ale pouze pokryl kotouč pod lapačku, když mu doklouzal velmi pomalu do brankoviště.
44:45'
Opět Ilja Konovalov musel vytěsnit kotouč mimo své tyče. Soči bojuje o důležité body opravdu velmi srdnatě.
43:02'
Sean Collins si hodil kotouč mezi dva obránce a pro kotouč musel vyjet brankář Ilja Konovalov, ten trefil svého obránce při snaze odpravit kotouč do bezpečí. Pro domácí z toho však nakonec žádná pohroma nebyla.
42:25'
Ilja Konovalov schoval v klíně ránu od modré. Bude následovat další vhazování před jeho brankou.
42:16'
Icing Lokomotivu. Vhazovat se bude před Konovalovem.
41:30'
Daniil Apalkov pronikl do útočného pásma, jeho střela však neprošla až na Barulina.
40:46'
Rozehrávka Lokomotivu skončila až u Barulina, jenž rozehrál kotouč, aby nedopustil vhazování před jeho brankou.
40:01'
Soči vyhrálo úvodní buly do třetí části hry.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:11 .
Střely na branku ve 2. třetině: 12 – 10.
Ani ve druhé třetině jsme neviděli branku, a tak je stav bezbrankový 0:0 i po 2. třetině. Od poloviny zápasu má však jasně navrch domácí Lokomotiv.
40:00'
39:25'
Kirill Slepec se snažil vybruslit zpoza branky, ale na první tyči mu vypíchl kotouč Konstantin Barulin.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Boj o kotouč v rohu obranné třetiny domácích vyhrál Denis Alexejev a vyvezl kotouč do středního pásma.
37:35'
Eric O'Dell ujel obraně Lokomotivu, nicméně jeho samostatný nájezd kryl svým pravým betonem Ilja Konovalov!
37:29'
Unavené pětka Soči vyhodila na icing a jejich kouč jim dopřál timeout a třicet vteřin oddychu.
37:09'
Jegor Averin svým bekhendovým zakončením jen těsně minul pravou tyč! Pětice hostujících hráčů je již dlouho na ledě a viditelně tahá nohy.
36:29'
Nyní se hraje pouze na branku Soči, ale Jakub Nakládal zbytečně překombinoval útočnou akci. Už mohl střílet český obránce. Tlak Lokomotivu však nemá konce.
35:24'
Danil Jurtajkin našel Denise Alexejeve ve skvělé pozici, ale Alexejev z první pořádně netrefil kotouč.
34:27'
Lokomotiv hraje v plném počtu.
33:56'
Sean Collins trochu nevěděl co s pukem a tak jej nastřelil z brankové čáry na Konovalova, ten si však svou první tyč pohlídal.
32:45'
Dmitrij Archipov nedokázal tečovat před brankou pobídku od spoluhráče a kotouč skončil vedle domácí branky.
32:27'
Soči se může vymanit z tlaku. Kirill Slepec (Jaroslavl) obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.
32:15'
Kirill Slepec si nastřelil kotouč do útočné třetiny, tam jej však sebral Jyrki Jokipakka. Soči je však poslední minuty pod slušným tlakem.
31:17'
Teď měl Lokomotiv velký tlak! Nejprve trefil český obránce Jakub Nakládal svou ranou odvážného Damira Rachimullina, a poté nastřelil Brandon Kozun svou ranou oblouk hostující branky.
30:32'
Jevgenij Korotkov měl snad největší šanci dosavadního průběh! Vladislav Kartajev na něj posunul kotouč, ale prvně jmenovaný nikým nehlídaný z mezikruží trefil pouze postoj Barulina!
30:03'
Konstantin Barulin je v pořádku a bude se moci vhazovat po jeho pravé ruce.
30:03'
Stěpan Sannikov trefil svou ranou Barulina do ramene a hlavní sudí raději přerušil hru. Hostující brankář padl s bolestivou grimasou na led.
29:30'
Lokomotiv stupňuje svůj výkon, Nikolaj Kovalenko vracel kotouč na Barulina, ten však zůstal v pokleku a i druhou střelu vyrazil svým betonem mimo tyče.
29:02'
Konstantin Barulin si počkal lapačkou na vysokou střelu Brandona Kozuna, jenž rychle pronikl do útočné třetině po levém mantinelu.
28:28'
Ofsajd Lokomotivu a po něm reklamní pauza. Stále čekáme na to, kdo si otevře brankový účet v Areně 2000.
28:19'
Alexandr Jelesin poslal krásným čistým hitem na led Sergeje Šmeljova.
27:28'
Georgij Ivanov se tentokrát neprotáhl přes obranu Soči, a tak nemohl předat puk na volného Danila Jurtajkina, jenž číhal před brankou.
26:14'
Zakázané uvolnění Lokomotivu. I ve druhé třetině pokračuje aktivita Soči.
25:19'
Lokomotiv přežil i druhé oslabení v krátké chvíli a hraje v plném počtu.
25:01'
Martin Bakoš měl na hokejce úvodní branku zápasu! Odrazila se k němu střela od modré, nicméně slovenský útočník nezamířil do sítě! Do jeho střely do odkryté branky vložil hůl jeden z obránců.
24:30'
Georgij Ivanov ujel v oslabení a v situaci dvou na jednoho nakonec ani nevystřelil, ani nepřihrál! Kotouč mu ujel z hole a Konstantin Barulin jej přikryl pod svou lapačku.
23:50'
Ani teď se Soči neudrželo dlouho v útočné třetině, kotouč opět opustil jejich útočné území.
23:21'
Lokomotiv poslal kotouč ihned po vhazování přes všechny čáry.
23:19'
Ale ne na dlouho, za sekání dostává dvě minuty Maxim Osipov (Jaroslavl).
23:16'
A nyní jsou domácí v plné síle.
22:45'
Lokomotiv poslal dvakrát kotouč přes všechny čáry a brání se zatím velmi dobře.
21:44'
Soči v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.
21:16'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., nedovolené bránění).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:20 .
Střely na branku po 1. třetině:

Lokomotiv – Soči 3 – 19!
Ve velmi svižné první třetině jsme branku neviděli, ale překvapivě aktivnější bylo Soči, jenž jasně přestřílelo svého dnešního soupeře. Do druhé třetině však půjde Lokomotiv v přesilové hře.
20:00'
19:44'
Vyloučení v týmu HK Soči (Konstantin Barulin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Alexandr Akmaldinov.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
17:45'
Ani šestnáctý střelecký pokus v první třetině od hostujícího týmu neskončil za Konovalovem, to je hrdina první třetiny.
16:34'
Ofsajd zastavil akci Lokomitvu. Vhazovat se bude ve střední třetině.
15:36'
Hra má slušné tempo a zatím se hraje bez vyloučení, opět se na dlouhou dobu nastěhovalo Soči do své útočné třetiny, tentokrát však bez zakončení.
14:35'
Zakázané uvolnění Soči, hra bude pokračovat po dlouhé době před Barulinem.
13:24'
Lokomotiv má jisté play-off a trošku mi připadá že tento dojem je pro ně možná trošku demotivující v dnešním utkání.
11:12'
Jyrki Jokipakka prověřil Konovalova až ze střední třetiny, žádný problém pro domácího brankáře.
09:14'
Soči opravdu vlétlo do dnešního střetnutí, Ilja Konovalov musel podržet kotouč po dlouhém tlaku hostů.
08:24'
Již desátý pokus mířil na domácí branku, vyslal jej Arťom Tomilin, ale strážce branky Lokomotivu byl i tentokrát na místě.
06:43'
Jevgenij Korotkov trefil ranou od pravého mantinelu boční síť hostující branky.
05:32'
Dmitrij Archipov vyzkoušel střelou švihem pozornost Konovalova, ten kotouč vyrazil do rohu hrací plochy.
04:50'
Hra opět přerušena před domácím brankářem, vhazovat se bude po jeho pravici.
03:45'
První střelecký pokus musel krýt také hostující brankář Konstantin Barulin.
02:34'
Úvod utkání patří zatím překvapivě hostům ze Soči, kteří však bojují o play-off tudíž je jejich aktivita logická. Ilja Konovalov je v celkem slušné permanenci střel.
01:23'
První formace mají svá střídání za sebou, ani jedna z nich se však k ohrožení branky nedostala.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Isajev) – Rafikov, Kronwall, N. Averin, Jelesin, Čerepanov, M. Osipov, Nakládal – Loktionov, Kozun, J. Averin – Sannikov, Jurtajkin, Alexejev – J. Korotkov, Slepec, Kartajev – Ivanov, Kajumov, Apalkov – Kovalenko.

HK Soči: Barulin (Šikin) – J. Alexandrov, Jokipakka, Pajgin, K. Vorobjov, Rykov, D. Alexandrov, Budkin – R. Rosén, Archipov, O'Dell – Collins, Bakoš, Bočarov – Mosaljov, Kaletnik, Šmeljov – Akmaldinov, Tomilin, Rachimullin – Žilin.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Otmachov, Palej.

Bilance doma: 7 – 3 – 4 – 11.
Nejlepší střelec: E. O´Dell – 19 branek.
Poslední utkání: Soči – Nižněkamsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1).
Lokomotiv Jaroslavl

Umístění: 3. místo. (Zajištěné play-off).
Počet bodů: 73 bodů.
Skóre: 138:98.
Počet odehraných utkání: 53.
Bilance: 29 – 6 – 3 – 15.
Bilance doma: 16 – 3 – 1 – 8.
Nejlepší střelec: Brandon Kozun – 15 branek.
Poslední utkání: Lokomotiv – Slovan 7:0 (1:0, 3:0, 3:0).
Branka Lokomotivu: 2x Jurtajkin, Jelesin, Rafikov, Sannikov, Korškov, Kovalenko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.