KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Red Star Kunlun - 4. února 2019   13:30

Novosibirsk
Novosibirsk
15:08' Sajustov (Milovzorov, Šarov) • 48:07' Loginov (Prince) • 50:45' Prince (Brulé, Piganovič)
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
Red Star Kunlun
21:26' Bartley  (Yip, Järvinen) • 49:45' Parlett  (Savinainen, Järvinen)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 35:26 (8:7, 19:10, 8:9)
Zblokované střely – 20:12
Vyhraná vhazování – 28:32
Trestné minuty – 4:10
Hity – 11:10
Hokejisté Sibiru udolali Kunlun 3:2 a na postup do play off už ztrácejí jen dva body! Třetí třetina nabídla hodně dramatickou podívanou. Ve 49. minutě využil přesilovku Alexandr Loginov a domácí vedli 2:1. Hosté rychle vyrovnali, byť trefu Blakea Parletta muselo posvětit až video, ovšem přesně o minutu později vstřelil nakonec vítězný gól Shane Prince. V závěru ještě Kunlun soupeře i díky přesilovce zatlačil, brankáře Krasikova zachránila i tyčka, ovšem na vyrovnání už čínský celek nedosáhl.
59:45'
Sajustov vyvezl puk dopředu a byť jeho nabídku před odkrytou brankou spoluhráč netrefil, vadit to Sibitu nemusí. Kunlun už nemá čas!
59:32'
Hosté hrají bez brankáře!
58:54'
Domácí jsou v plném počtu!
58:24'
Velký přesilovkový tlak Kunlunu! Krasikov se přemístil proti střele Olliho Paloly!
57:54'
Sam Lofquist nastřelil tyčku! Domácí měli velké štěstí.
57:25'
Drew Shore zakombinoval se spoluhráčem, který rozdával puky od brankové čáry a z pravého kruhu těsně minul branku!
57:10'
Od modré čáry vypálil Sam Lofquist. Krasikov zasáhl úspěšně.
56:58'
Hostům bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a tak musejí opustit útočné pásmo.
56:53'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., nedovolené bránění).
56:27'
Signalizované vyloučení na domácí straně, hráči Kunlunu zatím mají výhodu!
55:47'
Pěknou individuální akci předvedl Greg Squires, který se s pukem vytočil až před domácí branku, ale Krasikov byl pozorný. Domácí brankář si pak poradil i se střelou Parletta.
55:01'
Po nahození Savčenka odklouzal Lazušin mimo svou klec. Puk se ale odrazil k hostujícím hráčům.
54:51'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje do obranného pásma Red Staru.
53:46'
Domácí v postavení mimo hru.
53:16'
Domácí teď nechtějí pustit soupeře do tlaku. Lazušin musel opět přerušit hru.
53:00'
Po zákroku Lazušina je hra přerušena. Následuje reklamní přestávka.
51:57'
Závěrečná třetina je zatím rozhodně zajímavá. Můžeme se těšit na finální fázi zápasu.
50:45'
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí ale odpověděli obrovským tlakem! Lazušin se ocitl v ohni střel. Tu poslední, kterou vyslal od modré Oleg Piganovič, vyrazil jen k SHANEOVI PRINCOVI a ten puk dorazil do odkryté klece – 3:2. Asistence: Gilbert Brulé a Oleg Piganovič.
49:45'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Rozhodčí se o situaci u videa radili poměrně dlouho, ale nakonec gól uznali! BLAKE PARLETT srazil nohou do sítě nahození spoluhráče a vyrovnal na 2:2. Asistence: Veli-Matti Savinainen a Joonas Järvinen.
49:45'
Hosté se radovali z gólu, ale ten bude muset potvrdit video! Puk se totiž odrazil za Krasikova od brusle Blakea Parletta.
49:21'
Uvidíme, co teď předvedou směrem dopředu hosté. Ani oni určitě nechtějí relativně vyrovnané utkání prohrát.
48:07'
Početní výhoda je ale přeci jen využita! Shane Prince poslal puk na modrou čáru, kde byl ALEXANDR LOGINOV a domácí kapitán přesně umístěnou dělovkou propálil Lazušina – 2:1. Asistence: Shane Prince.
47:41'
Loginovovo nahození po mantinelu zase vylétlo do středního pásma. Domácím se přesilová hra moc nedaří.
47:16'
Hosté se osvobodili vyhozením.
46:47'
Za podrážení je vyloučen hostující Veli-Matti Savinainen. Přesilovku si tedy zahraje Novosibirsk.
46:08'
Po dlouhé době je hra přerušena. Následuje reklamní přestávka.
45:26'
Kazakov se snažil vyjet s kotoučem před branku, ale přepadl o nataženou hůl gólmana Lazušina. Vylučovat se nebude.
44:50'
Ve třetí třetině čas plyne poměrně rychle. Moc se nepřerušuje.
43:21'
Od modré střílel nepřesně Naumov. Domácí asi nebudou úplně otvírat obranu. Stačí jim vyhrát i v prodloužení nebo nájezdech.
42:12'
Střela od modré skončila v lapačce hostujícího Lazušina. Zyrjanov se pak ještě před brankou pošťuchoval s protihráči, ale za to se vylučovat nebude.
41:30'
V jejím zbytku toho Sibir už moc nepředvedl. Hosté jsou v plném počtu.
Hity – 6:8
Ve druhé třetině jsme také viděli jediný gól. Tentokrát ho vstřelili hosté, konkrétně Victor Bartley, jenž srovnal na 1:1. Poté se rodily šance na obou stranách, ale brankáři zatím drží své týmy.
40:00'
39:52'
Nikita Michajlov ohrozil z dobré pozice Lazušina. Ten jeho střelu pokryl a schoval puk do výstroje.
39:29'
V závěru třetiny přišel velký tlak Sibiru. Za záchranou brzdu musel zasáhnout Justin Fontaine, který hákoval Prince. Yip a Prince pak ještě dostali tresty za hrubost. Domácí budou každopádně hrát přesilovku 5 na 4.
38:52'
Jegor Milovzorov mohl strhnout vedení na domácí stranu. Z pravého kruhu těsně minul bližší tyčku!
38:24'
Střelu ze středního pásma zastavil pozorný Lazušin.
37:53'
Útočnou aktivitu vyvíjejí zase hosté. Ti hrají s otevřeným hledím.
37:07'
Čistě vyhrané buly na Olega Piganoviče, který z osy hřiště vypálil velice dobře. Ještě lepší zákrok však předvedl Alexandr Lazušin, který puk zastavil ukázkovým semaforem!
35:59'
Z pravé strany najížděl na Lazušina Shane Prince. Trefil rameno hostujícího brankáře!
35:23'
Pokus Justina Fontaina byl sražen do ochranné sítě za brankou Sibiru.
34:43'
Sam Lofquist zaútočil po pravé straně a z poměrně ostrého úhlu prověřil Krasikova. Ten svou bližší tyčku uhájil.
34:30'
Až teď si mohou domácí trochu vydechnout. Následuje totiž reklamní přestávka.
34:17'
Hostující tým se nadechl k náporu. Sibir se zatím nemůže vymanit.
33:53'
Luke Lockhart střílel z levého kruhu. Zasahovat musel opět Krasikov!
32:53'
Teď soupeře zatopili hosté. Rána z osy hřiště se mezi tyče nevešla, další střelu pak pokryl Krasikov.
32:01'
Dmitrij Sajustov měl na holi svůj druhý gól v zápase. Před Lazušinem ale neuspěl!
31:35'
Gleb Zyrjanov si nyní nekomplikoval situaci a ze středního pásma jen posunul kotouč za hostující branku.
30:27'
Pomoci k tomu mohl Jegor Milovzorov. Ten zakončoval z mezikruží přečíslení 3 na 2, ale gólman Kunlunu byl na místě.
30:09'
Vstoupili jsme do druhé poloviny zápasu. Sibir se zatím marně snaží zlomit odpor soupeře.
29:31'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
28:50'
Zakázané uvolnění domácích.
28:26'
Po pravém křídle si to namířil dopředu domácí Danil Romancev. Jeho střela byla sražena.
28:19'
Střelu od modré čáry lapil do lapačky Krasikov. Následuje reklamní přestávka.
27:25'
26:55'
Vylučovat se nebude. Nařízeno je buly ve středním pásmu.
26:55'
Alexandr Šarov dostal v mele u branky Kunlunu úder do obličeje. Zatímco je na střídačce ošetřován jeho nos, rozhodčí se radí, zda by neměli vylučovat.
26:35'
Hosté vyhazují.
25:59'
Už to vypadalo, že domácí využijí přesilovku! Ránu z osy hřiště vyrazil Lazušin před sebe a následně čelil dorážkám Nikity Michajlova a Jegora Milovzorova. Poslední už mířila do odkryté branky, ale Lazušin si tam lehl a zastavil kotouč lapačkou!
25:24'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Luke Lockhart – 2 min., držení).
24:46'
Hosté teď hrají aktivně. Po ráně Victora Bartleyho přerušil hru Krasikov.
24:08'
Justin Fontaine se dostal do dobré příležitosti! Před brankou si přehodil puk na bekhend a jeho zakončení orazítkovalo pravou tyčku z pohledu Krasikova!
23:35'
Alexandr Loginov vyzkoušel Lazušina od modré čáry. Brankář Kunlunu dobře viděl a odrazil puk do rohu.
23:15'
Tentokrát hosté puk vyhrábli a dostali ho do pozice, odkud se dalo vystřelit. Zasahovat musel Krasikov.
23:05'
Tomáš Mertl bojuje o puk v rohu útočného pásma. Tam končí hodně akcí hostí.
22:27'
Domácí dnes potřebují vyhrát, aby se udrželi v kontaktu s příčkami zajišťujícími postup do play off. Kunlun ale ukazuje, že se nevzdá bez boje.
21:26'
Hosté vyrovnávají! Od modré čáry vypálil VICTOR BARTLEY a puk prošel mezi betony brankáře Krasikova až do sítě. Gólman Sibiru nic neviděl přes clonícího Drewa Shora. Asistence: Brandon Yip a Joonas Järvinen.
21:14'
Prudká střela Jegora Milovzorova postrádala přesnost. Lazušin nemusel zasahovat.
20:41'
Průnik Tomáše Mertla skončil jen za brankou Novosibirsku. Brankář Krasikov tak mohl zůstat v klidu.
20:12'
Hostům se nepovedla rozehrávka a tak zahráli na zakázané uvolnění.
Hity – 1:3
Hosté na začátku zápasu vůbec nezachytávali rychlé akce Sibiru a z toho vznikly možná čtyři gólové šance, při nichž Kunlun podržel brankář Lazušin. Domácí se pak paradoxně prosadili až v době, kdy se obraz hry minimálně vyrovnal, v 16. minutě se radoval Dmitrij Sajustov. V samotném závěru periody mohl srovnat český obránce Ondřej Vitásek, který nastřelil tyčku.
20:00'
19:58'
A málem bylo vyrovnáno! Po buly se opřel do puku Ondřej Vitásek a domácí zachránila tyčka.
19:54'
Ještě střela od modré čáry, kterou vyslal Patrik Lundh. Krasikov přerušil hru zákrokem lapačkou.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
17:48'
Proti prudké střele Vladislava Naumova od modré čáry si povyjel Lazušin, který schoval puk ve výstroji.
16:46'
Podél levého mantinelu se pustil dopředu Gilbert Brulé. Ten poslal před branku centrovaný puk, ovšem ani tuto nabídku nikdo nezasáhl.
15:54'
Další zajímavou akci Sibiru táhl Kazakov. Jeho přihrávku ale spoluhráč před brankou netrefil.
15:08'
Domácí se ujímají vedení! Hráči Sibiru bleskově přešli po buly v obranném pásmu do protiútoku. V útočné třetině z toho bylo přečíslení 2 na 1, které Milovzorov vyřešil nahrávkou na DMITRIJE SAJUSTOVA a ten poslal kotouč k pravé tyčce z pohledu Lazušina. Asistence: Jegor Milovzorov a Alexandr Šarov.
14:57'
Nyní vypálil z osy kluziště hostující obránce Lofquist. Krasikov zasáhl lapačkou.
14:44'
Olli Palola se před brankou natahoval po nahrávaném kotouči, ale nebyl úspěšný.
13:38'
Hosté v postavení mimo hru.
12:43'
Domácí ofenzivní produkce rozhodně uvadla. V úvodu se hráči Novosibirsku dostávali do šancí snadno, teď se utápějí v nepřesnostech.
12:18'
Krasikov našel vystřelený puk v lapačce a tak tu máme další reklamní přestávku.
11:55'
Kunlun zřejmě přestál úvodní tlak Sibiru. Obraz hry se vyrovnal.
11:10'
K individuálnímu průniku se odhodlal domácí obránce Ilja Morozov. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
10:35'
Přeci jen přišlo vytažení na osu a Ondřej Vitásek mohl střílet. Krasikov svým zákrokem přerušil hru.
10:29'
Opět hosté krouží s kotoučem v útočném pásmu. Drží ho ale jen u mantinelu.
08:59'
V útočné třetině se teď usadili hráči Red Staru. Zatím tomu schází nebezpečnější střela.
08:30'
Následně přišel zase tlak domácího týmu. Puk za Lazušina zblízka neusměrnil Gleb Zyrjanov a hostující gólman si pak poradil i s pokusem Romanceva z ostrého úhlu.
07:44'
Z ničeho nic mohli udeřit hosté! Před branku se natlačil Michael Latta, který měl na vzdálenější tyčce ještě spoluhráče. Zkusil zakončit sám a puk se od betonů Krasikova odrazil za branku.
07:06'
Máme tu první reklamní přestávku tohoto utkání.
06:27'
Domácí neproměnili už 3 – 4 tutovky. Aby je to později nemrzelo.
05:55'
Další tutovka Sibiru! Tváří v tvář skvělému Lazušinovi neuspěl ani Gilbert Brulé, který brankáře soupeře neoklamal klikou do forhendu!
05:31'
Přihrávku do jízdy dostal Maxim Kazakov, který si nabruslil za záda obránce a jel sám na brankáře. V rychlosti zkusil bekhendovou kličku, ale místo toho, aby puk zasunul do branky, tak přepadl přes beton Lazušina a bolestivě narazil do brankové konstrukce. Snad ale bude v pořádku.
04:36'
Hosté jsou už v plném počtu.
04:10'
Tohle je nepovedená domácí přesilovka. Po pravém křídle vyvezl puk dopředu Luke Lockhart, který hledal před brankou Veliho-Mattiho Savinainena. Ten v tísni nestačil pořádně zakončit.
03:27'
Domácím se přesilovka zatím moc nedaří. Kunlun je teď dokonce s pukem v útočném pásmu.
02:35'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Martin St. Pierre – 2 min., hákování).
02:34'
Další dobrá příležitost Sibiru. Přihrávku Romanceva tečoval ze vzduchu Gleb Zyrjanov, ale opět jen do výstroje brankáře Lazušina.
00:47'
První velká šance domácích! Gilbert Brulé vybojoval za brankou puk a poslal ho na spoluhráče. Ten ho ještě posunul na Jegora Milovzorova, jenž měl před sebou už jen brankáře Lazušina, ovšem nedokázal ho prostřelit.
00:09'
Domácí vyhráli úvodní buly a snažili se založit první útočnou akci. Zastavilo je postavení mimo hru.
00:01'
Oficiality jsou již za námi. Utkání bude zahájeno za malou chvíli.
Zazní hymny Číny a Ruska.
Aktéři utkání již nastoupili na hrací plochu. Domácí vítal hromový aplaus publika.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Loginov (C), Savčenko, Piganovič, Ignatovič, Naumov, Klimontov, Ilja Morozov, D. Lukin – Brulé, Michajlov, Prince – Milovzorov, Šarov, Sajustov (A) – Caron, V. Komarov, Šaškov – Zyrjanov, Romancev, Kazakov.

Red Star Kunlun: Lazušin (Karhunen) – Lofquist, Vitásek (A), Parlett, Järvinen, K. Redlihs, Bartley – Fontaine, Shore (A), Yip (C) – Palola, Mertl, Lundh – Squires, Savinainen, Lockhart – St. Pierre, Latta, Seto.

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Zacharenkov, Nikolajev.
Československá stopa

Ondřej Vításek (KUN) – 40 zápasů, 15 bodů (3+12)
Tomáš Mertl (KUN) – 50 zápasů, 13 bodů (4+9)

HK Sibir Novosibirsk:
Hokejisté Sibiru nasbírali 51 bodů, což je o 4 méně než by aktuálně potřebovali k postupu do play off. Výhra nad Kunlunem by je tak dostala do kontaktu. A Hráči Novosibirsku se opravdu snaží mohutně finišovat. Z posledních devíti duelů tak prohráli jen dva. Naposledy si připsali hodně cenný skalp, když na domácím ledě zdolali 1:0 silný Petrohrad.