KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Slovan Bratislava  : Riga - 4. února 2019   18:30

Slovan Bratislava
14:46' M. Sloboda  • 34:33' Taffe (C. Bailey, Červený)
Riga

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Česká stopa v utkání
Jakub Štěpánek (SBA) 27 zásahů, 1 inkasovaný gól.
Lukáš Klok (SBA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:41.
Rudolf Červený (SBA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:41.
Je konec! Slovan překvapivě poráží Rigu a prodlužuje sérii výher. Bratislava vyhrála naprosto zaslouženě, skoro v celém utkání byla lepší a i při pohledu na statistiky jde vidět, že domácí přehrávali svého soupeře. Dinamo sice pro vítězství dělalo první poslední, ale nakonec si z Bratislavy neodváží ani bod a dost si tak komplikuje cestu do play off.
59:19'
Útok domácích byl nakonec ukončen střelou, kterou Biljalov vyrazil jen tak tak.
59:06'
Riga sice kotouč získala, ale ztratila ho hned ve středním pásmu.
58:43'
Slovan vyhrál vhazování v útočném pásmu a získává tam co nejvíce času.
58:23'
Bratislava opět vyhání soupeře ze své třetiny a dokonce s pukem směřuje dopředu. Útok nakonec musel zastavovat až hostující gólman.
57:46'
Domácí se následně přesunuli do útoku, kde vymysleli další střelu. Tu kryje svou lapačkou Biljalov.
57:13'
Riga nakonec úspěšně rozehrála a dostala se dopředu, kde se ale zase moc dlouhu neudržela.
56:50'
Slovan se zase osvobozuje a potom aktivně napadá, protože chce co nejvíce zdržet rozehru soupeře.
56:03'
Bratislava vyhrává vhazování ve svém pásmu a může si tak na chvíli oddechnout od obrany.
55:29'
Domácí jdou po dlouhé době do protiútoku, který vedl Liška. Ten byl nakonec po tuhém souboji o kotouč obrán a do útoku spěchají hostující hokejisté.
55:11'
Hra je opět přerušena. Souboj o puk totiž skončil mimo hrací plochu a vhazovat se bude před Štěpánkem.
54:40'
Rychlý útok zakončil střelou Maione. Ta šla vedle, ale puk se odrazil zpět před branku. Štěpánek kotouč raději přikryl.
54:18'
Domácí sráží přihrávku do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce Štěpánka.
Dnešní utkání sleduje 4403 diváků.
53:48'
Puk opět končí mimo hrací plochu a hra je zase přerušena. Domácí fanoušci jsou z toho samozřejmě nadšení, protože si kotouč můžou odnést jako suvenýr.
53:10'
Neskutečná šance Rigy! První střelu vyrážel Štěpánek, který srazil puk k Darzinšovi. Ten však měl zablokovanou hokejku a nemohl tak zakončit!
52:30'
Hostům už dochází nápady a tak to teď zkouší dopředu pomocí vhazování. To se nevyplácí, puk získává Slovan.
52:08'
Kotouč opět končí mimo hrací plochu. Hra je tak přerušena a následovat bude vhazování v útočném pásmu Rigy.
51:22'
Bratislava vhazování ve svém pásmu vyhrála. Následně posunula kotouč k mantinelu, kde o něj probíhá souboj.
51:05'
Hra je přerušena kvůli domácí přihrávce rukou a vhazovat se bude v obranné třetině Slovanu.
50:40'
Bratislava se poté osvobozuje a delší dobu drží puk mimo své pásmo.
49:29'
Riga se po dlouhé době usadila v útoku a odstřeluje Štěpánka jednou střelou za druhou.
48:46'
Slovan by si chtěl také připsat ještě jednu branku a dává to najevo. Na chvíli se usadil v útočném pásmu a vymyslel jednu střelu, která byla zblokovaná.
47:56'
Riga následné buly už vyhrála a rychle spěchá do útoku, kde se chce prosadit za každou cenu. Ale ani tentokrát se jí to nepovede.
47:08'
Domácí se po vyhraném vhazování přesunuli do útoku, kde od modré střílel Bačik. Biljalov dokázal zasáhnout.
46:46'
Hra je opět přerušena, protože kotouč skončil mimo hrací plochu. Následovat bude vhazování před Štěpánkem.
46:27'
Riga oslabení v pohodě přežila a už je usazená v útočné třetině a žene se za vyrovnáním.
45:43'
Štěpánek vyjel skoro na vlastní modrou čáru, aby zastavil kotouč. Měl trochu štěstí, protože hostujícímu útočníkovi kotouč přeskočil hokejku.
45:17'
Slovan už se dostal do útočné třetiny a nakonec se dostal ke střele od modré čáry. Tu vyslal Jánošík, ale Biljalov byl opět připraven.
44:48'
Hosté začínají oslabení osvobozením a pak se rychle vydávají na střídačku.
44:01'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min., vysoká hůl).
43:36'
Hosté už jsou v útočném pásmu a zkoušeli přihrávat před branku. Tam je jen připravená domácí obrana.
42:37'
Dinamo už pak má kotouč a zoufale se snaží dostat dopředu. Dnes totiž nemůže prohrát.
41:30'
Domácí získali vhazování v útočné třetině. Riga se tak musí bránit.
40:01'
Druhé utkání nám přineslo velmi vyrovnanou podívanou. Mohli jsme vidět branku na každé straně a tak domácí stále drží těsné vedení. Uvidíme, jestli si ho udrží i ve třetím dějství.
Další třetina začne přibližně v 20:16.
40:00'
39:38'
Puk ještě jednou končí mimo ledovou plochu a vhazovat se bude po levici Biljalova.
39:18'
Slovan chce dohrát třetinu co nejdál od své branky, což se mu zatím daří. Kotouč je totiž v jeho útočném pásmu.
38:53'
Riga musí pozorně rozehrávat, protože Slovan opět aktivně napadá, což nakonec vyústilo k sražení kotouče mimo hrací plochu.
38:31'
Bratislava dostala soupeře pod tlak a donutila ho k vyhození na zakázané uvolnění. Buly před Biljalovem.
38:04'
Domácí nahozují z dálky. Biljalov byl připravený a poté rychle rozehrál.
37:20'
Hosté při přechodu útočné modré ztratili kotouč a Slovan tak zahajuje protiútok. Ten však také končí dříve než vůbec začal.
36:53'
Do přečíslení se nyní dostala také Riga. McMillan to nakonec vzal na sebe a vystřelil. Štěpánek dokázal zareagova.
36:36'
Dinamo se pak po dlouhé době dostala do útočné třetiny, kde nahozovala od modré. Štěpánek kotouč vyráží do ochranné sítě.
36:01'
Hostující obránce ukončil šanci Slovanu hraničním zákrokem, ale vylučovat se nebude.
35:32'
Domácí i nadále pokračují v aktivitě a proto musel opět zasahovat Biljalov.
34:33'
Slovan právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují v ponechané výhodě a berou si své vedení zpět! Bailey se dostal ke střele z levého kruhu, která skončila na pravé tyčce. Od ní se puk odrazil na hůl JEFFA TAFFEHO, který ho bez problémů doklepl do branky. Asistence: Casey Bailey a Rudolf Červený.
33:59'
Domácí se následně s pukem dostali do útočné třetině, kde velmi nebezpečně kombinují a hosté mají s obranou obrovské problémy.
33:20'
Riga vhazování vyhrála a hru rychle přesunula dopředu, kde ji ale dlouho neudržela.
32:50'
Domácí se dostali do dalšího přečíslení, které opět musel zastavovat Biljalov. Hostující obranu následně puk radši vyhodila a píská se zakázané uvolnění.
32:30'
Bratislava aktivně napadala, což přinesla zisk puku, ale přechod přes modrou čáru byl neúspěšný. Píská se ofsajd.
31:48'
Slovan mohl opět vézt. Domácí totiž šli do přečíslení, které nakonec Liška řešil sám, což se nevyplatilo. Skvěle zasáhl Biljalov.
31:29'
Domácí potřebovali nutně vystřídat a tak kotouč soupeři odevzdal.
30:58'
Dinamo získalo kotouč ve středním pásmu a rychle se s ním přesunulu ke Štěpánkovi. Ten tak musí být pozorný.
30:16'
Riga už je aktivnější a měla další obrovskou šanci. Štěpánek nakonec nemusel zasahovat, protože kotouč těsně minul jeho klec.
29:44'
Slovan vyhrál vhazování ve svém pásmu a ještě se chce dostat do útočné třetiny. To se povedlo, ale kotouč tam měli pouze hosté.
29:13'
Hosté se zase osvobodili a mají skoro celé oslabení za sebou.
28:26'
Bratislava je usazené v útočném pásmu a opět chce využít přesilovou hru. To se zatím nepodaří, Riga kotouč vyhazuje.
27:52'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., nedovolené bránění).
27:08'
Dinamo vyhrálo vhazování ve své třetině a rychle se přesunulo dopředu, kde muse zasahovat Štěpánek.
26:25'
Jánošík si připsal ještě dvě střely. Hostující gólman obě vyráží, což znamená, že hosté oslabení ubránili.
25:44'
Slovan chce přesilovku využít a už delší dobu je usazený v útočném pásmu. Domácí i několikrát vystřelili, ale Biljalov zatím podruhé nebyl překonán.
24:24'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
23:41'
Riga právě vstřelila branku!
Dinamo první přesilovou hru v utkání okamžitě využívá a vyrovnává stav zápasu! Maione nahazoval na branku. MIKELIS REDLIHS do nahození sáhl a puk tečoval nad lapačku Štěpánka. Ten nestihl zareagovat. Asistence: Mathew Maione a Linus Videll.
23:25'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Eric Gelinas – 2 min., podrážení).
23:05'
Slovan sice ztratil kotouč, ale velmi aktivně napadá, což dělá Rize obrovské problémy. Ta nakonec puk udržela, ale následný útok je zastaven kvůli ofsajdu.
22:24'
Bratislava po vhazování kotouč opět nahazuje dopředu. Tentokrát se to vyplatilo a domácí hráči se mohou pokusit o zakončení.
22:07'
Bratislava chtěla jít dopředu pomocí prudké přihrávky, která ale není zpracovaná a končí až za brankou Biljalova. Píská se zakázané uvolnění.
21:26'
Domácí už jsou v útočném pásmu, kde chtějí na soupeře vyvinout tlak. Riga to odmítá a kotouč získává.
20:53'
Hosté buly vyhráli a hru přesunuli dopředu, kde jim však nedaří udržet puk. Slovan obranu zvládá opravdu skvěle.
20:26'
Domácí začínají druhé dějství aktivněji. Riga však obranu zvládla, ale při přechodu středního pásma je kotouč sražen mimo hrací plochu.
20:01'
První třetina nám přinesla příjemné překvapení. Slovan po ní vede o jednu branku a navíc Riga ho ani moc nepřehrávala. Domácí dokonce soupeře přestříleli poměrem 13:10. Dinamo však má ještě čtyřicet minut na vyrovnání a jelikož potřebuju body jako sůl, tak to Bratislava bude mít ještě hodně těžké.
Další třetina začne přibližně v 19:24.
20:00'
19:50'
Domácí mají puk na hokejkách a nikam nespěchají. V klidu ho podrží ve svém pásmu.
19:19'
Hosté jsou opět velmi rychle zpět v útoku. Tam chtěli střílel od modré, ale přihrávka nakonec skončila až ve středním pásmu. Píská se ofsajd.
18:33'
Riga už se osvobozuje a pomocí nahození se přesunula dopředu. Tam nic nedokázala vymyslet.
17:53'
Slovan poté získal kotouč a přesunul se s ním do útoku, kde si dvakrát vystřelil Jánošík. Biljalov opět střely kryje.
17:26'
Hosté následné vhazování vyhráli a několikrát vypálili na domácí branku. Štěpánek opět zasahuje.
17:01'
Hosté se nakonec do útočné třetiny dostali a ihned prověřili pozornost Štěpánka. Ten musel zasahovat svou lapačkou.
16:34'
Riga má kotouč pod kontrolou a chce se s ním dostat dopředu. Domácí však velmi dobře hlídají střední pásmo a nedovolují přes něj přechod.
16:00'
Slovan aktivně napadal, což nakonec přineslo šanci. Tu musel opět hasit výborným zákrokem Biljalov.
15:31'
Domácí jsou po vstřelené brance velmi aktivní a na branku posílají jednu střelu za druhou. Biljalov zatím podruhé neinkasuje.
14:46'
Bratislava jde do vedení! Hostující obránci si nepřesně přihráli na útočné modré. Puku se tak chopil MAREK SLOBODA, který se s ním dostal do úniku. Ten využil přesnou střelou k levé tyči.
14:18'
Riga je po zisku kotouče rychle zpět v útoku a ještě v této třetině chce vézt. Domácí to samozřejmě odmítají a do obrany dávají všechny své síly.
13:49'
Bratislava následné vhazování vyhrálo a kotouč vyhodila. Může si tak na chvíli odpočinout.
13:28'
Domácí nakonec osvobodil Štěpánek, který si připsal výborné dva zákroky a nakonec kotouč podržel ve své výstroji.
13:00'
U puku jsou nyní hlavně hosté, kteří podnikají jeden útok za druhým. Slovan se tak už delší dobu brání.
12:27'
Domácí vhazování vyhráli a chtěli jít dopředu pomocí nahození, což je neúspěšné. Kotouč získávají hosté.
12:13'
Dinamo už získalo puk a spěchalo do protiútoku. Kus gumy je však nakonec sražen mimo led a vhazovat se bude na středu hřiště.
11:42'
Hosté se na chvíli osvobodili. Bratislava totiž po zisku kotouče okamžitě spěchá dopředu a soupeři nedává žádný oddech.
11:00'
Domácí jsou poté stále v útoku a ženou se za první brankou utkání. Riga zatím obranu zvládá, ale rozhodně ne úplně jistě.
10:26'
Na druhé straně střílel od modré Klok, ale ani ten pomocí dělovky nenašel cestu do branky.
10:13'
Po vyhraném vhazování střílel Maione. Štěpánek zasáhl svou lapačkou a poslal své spoluhráče do protiútoku.
09:56'
Píská se první zakázané uvolnění utkání. Kotouč vyhazoval Slovan a vhazovat se tedy bude před Štěpánkem.
09:29'
Bratislava mohla něco vytěžit z nebezpečného protiútoku, ale skvěle dokázal zasáhnout Biljalov.
08:55'
Dinamu se to nakonec nedaří a domácí kotouč posílají až na opačnou stranu hrací plochy.
08:27'
Hosté se po dlouhé době dostali do útočné třetiny, kde se pomocí kombinace pokouší vystřelit.
07:47'
Domácí velmi rychle zastavili útok soupeře a s kotoučem se vrátili do útočné třetiny, kde ani tentokrát nedokázal vystřelit.
07:10'
Slovan si opět připsal vítězné vhazování a díky tomu může hrát v útoku. K ohrožení branky se ale nakonec nedostal.
06:58'
Domácí se rychle vrátili do útočné třetiny, kde vymysleli střelu, která skončila pouze na ochranné síti.
06:20'
Bratislava vyhrála vhazování v útočném pásmu. Tam pak chvíli kombinovala, ale střelu nakonec nevymyslela. Z pásma se vyhnala nepřesnou přihrávkou.
05:58'
Červený se pak chopil puku a dostal se s ním až před Biljalova, kterého nakonec nedokázal překonat.
05:07'
Slovan se po vyhraném vhazování osvobodil, ale kotouč nedokázal udržet. Riga tak mohla podniknout další ofenzivu, která skončila střelou do tyčky.
04:43'
Hosté poté získali kotouč a rychle se přesunuli dopředu, kde Videll zakončoval bekhendem. Štěpánek si s pukem poradil a schoval ho v lapačce.
04:04'
Bratislava už je zpět v útoku a velmi nebezpečně dotírá na hostujícího gólmana. Biljalov nakonec nemusel zasahovat kvůli bloku jeho obránce.
03:36'
Domácí se poté dostali dopředu, kde vymysleli střelu. Ta byla zblokovaná, díky čemuž hosté získali kotouč.
03:08'
Hosté vhazování ve středním pásmu vyhráli a dostali se do útočné třetiny, kde se ale dlouho neohřáli. Slovan začíná utkání lépe.
02:43'
Vhazování vyhráli domácí, kteří se rychle přesunuli dopředu. Ale Jánošík nedokázal udržet přihrávku na modrou a pro změnu se píská ofsajd Slovanu.
02:23'
Riga okamžitě spěchala dopředu, ale úplně zbytečně se nechala zastavit ofsajdem. Buly ve střední třetině.
01:46'
Následně Bratislava získala kotouč a šla s ním dopředu. Tam se chtěla usadit, ale hostující hráči to nedovolili.
01:13'
Riga už se osvobodila a podniká svůj první útok v zápase. Hosté vymysleli také střelu, ale ta skončila pouze nad horní tyčkou domácí branky.
00:18'
Utkání začíná aktivněji Slovan, který vyhrál úvodní vhazování a okamžitě se přesunul dopředu, kde vymyslel velmi nebezpečnou střelu. Tu musel krýt Biljalov.
00:01'
Dnes je světový boj proti rakovině. Zapojil se také Slovan Bratislava, který organizacím bojujícím proti rakovině daroval deset tisíc euro.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Vojvoda) – Jánošík, Sersen (C), Klok, Gelinas, Bačik, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukel', Liška – Taffe (A), Chipchura, Červený (A) – C. Bailey, M. Sloboda, Buc – Baranov.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Zanetti, Gimajev, Sotnieks (A), Maione – Pavlovs, Meija, Batna – Darzinš (C), Videll, McMillan – M. Redlihs (A), Džerinš, Lipsbergs – Myttynen, Dzierkals, Marenis – Gegeris, Berzinš.

Rozhodčí: Morozov, Cyplakov – Sadovnikov, Šeljanin.
Jakub Štěpánek (SBA)
Lukáš Klok (SBA)
Rudolf Červený (SBA)
HC Slovan Bratislava
Slovan už nemůže postoupit do play off a tak si v závěrečné části soutěže může napravit leda tak reputaci. Bratislava totiž získala za pětapadesát zápasů jen devětadvacet bodů a na předposlední Vladivostok ztrácí deset bodů, což do konce základní části nestihne dohnat. Dnešní domácí v minulém utkání aspoň zlomili dlouhou sérii proher a to když překvapivě porazili Soči po prodloužení. Slovan je tedy jasným outsiderem zápasu, ale přesto se určitě pokusí o vítězství.

Dinamo Riga
Pro Rigu to bude nesmírně důležité utkání. Jestli chce pomýšlet na postup do play off, musí si poradit s nejslabším celkem ligy. Dnešní hosté jsou totiž na devátém místě západní konference a na osmé postupové místo, kde se momentálně nachází Soči ztrácí dva body. Dinamo si navíc cestu do play off dost zkomplikovalo a to když překvapivě v posledním utkání podlehlo Minsku. Riga tak toto zaváhání bude chtít napravit a mělo by se jí to povézt. Jestli ne, tak už cesta do play off bude opravdu náročná.

Minsk vs. Riga – 3:1
Riga vs. Spartak – 2:1pp
Dyn. Moskva vs. Riga – 3:2

Linus Videll 43 bodů (22+21)
Lauris Darzinš 41 bodů (16+25)
Matthew Maione 41 bodů (10+31)
Zdravím všechny fanoušky KHL. Dnes budeme moct sledovat duel jediného slovenského týmu a jediného lotyšského týmu v soutěži. Utká se Bratislava s Rigou. Tímto jste k přenosu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.