KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Jekatěrinburg - 17. listopadu 2019   13:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
27:13' Malychin (Calof) • 45:38' Sedlák (Ščerbak)
2:4
(0:1, 1:0, 1:3)
Jekatěrinburg
16:10' Litovčenko  (Sexton, Mamkin) • 43:03' Obidin  (Chripunov) • 56:27' Bělousov  (Dacjuk) • 58:16' Dawes  (Golyšev, Alexej Vasilevskij)
Čeljabinsk

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Lukáš Sedlák (CLJ) 1+0, 6 střel, čas na ledě 19:46
Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:56
Jakub Kovář (JEK) odchytal 60:00, 22 zák., 91,67 %
Čeljabinsk se dlouho držel a směřoval v souboji s Jekatěrinburgem alespoň bodem za remízu v základní hrací době. Jenže v 57. a 59. minutě dvakrát inkasoval a ani hra bez brankáře už s výsledkem nic udělat nemohla. Favorité prodloužili svou vítěznou šňůru nad Traktorem a berou dnes vítězství.
59:33'
A znovu to byl Ščerbak, kdo z pravé strany napálil puk do lapačky Kováře. Od ní se odráží do ochranné sítě.
59:25'
Další nepřesná rána od modré, domácí zůstávají stále u puku.
59:14'
Ščerbak se dostal sice do zakončení v pravém kruhu, ale Kovář puk chytá do lapačky.
58:49'
Rána od modré neprošla skrz obranu.
58:35'
Čeljabinsk bude hrát bez brankáře!
58:35'
Oddechový čas pro domácí, kteří vybojovali vhazování v útočném pásmu.
58:16'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
A je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Domácí ani nestihli odvolat brankáře a hosté vyrazili zpět do útoku. Na levé straně si najížděl NIGEL DAWES, který dostal do jízdy přihrávku a prostřelil Děmčenka. Asistence: Analij Golyšev, Alexej Vasilevskij.
57:39'
Zakázané uvolnění domácích po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
56:27'
Hosté po buly střílí vedoucí branku! Přihrávku do levé strany přetavil ke střele z prví GEORGIJ BĚLOUSOV, jenž využil zčásti odkryté branky, když se Děmčenko nestačil přesunout. Asistence: Pavel Dacjuk.
56:20'
Zakázané uvolnění Čeljabinsku vrací hru před Děmčenka.
55:43'
Dobrý zákrok domácího brankáře, který lapil Bodrovovu střelu a přerušil hru.
55:05'
Po buly předvedli hosté bleskový útok, který Děmčenko odrazil svým zákrokem. Jekatěrinburg zůstává u puku, je ale zpět ve svém pásmu.
54:56'
Domácí to zkusili přes nahození puku a dokonce se k němu dostali, dostali hru před kruhy a Kovář musel chytit letící projektil na svých betonech.
54:00'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, zároveň však také bez šancí na obou stranách.
53:20'
Základní hrací doba se pomalu blíží ke svému konci. Jekatěrinburg vede drtivě na střely 37-20, ovšem na branky je skóre vyrovnané.
52:05'
Hra je přerušena, přichází komerční pauza.
50:54'
Dělovku Karpuchina drží Kovář v lapačce. Ve třetí třetiině si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
50:43'
Nápor pokračuje další střela Kováře posadila na led, dorážka Ščerbaka z pravého kruhu trefila bránícího hráče do obličeje. Hra je po chvilce přerušena, aby se otřesený hráč dostal na střídačku.
50:25'
Rychlý přechod domácích do útoku, Kovář nadvakrát srazil puk na zadní mantinel.
49:13'
Zakázané uvolnění Traktoru.
48:44'
Kovář musel předvést těžký zákrok proti střele Calofa, puk končí v ochranné síti.
48:23'
Děmčenko se natahoval po puku, ale nedosáhl, jelikož střela byla hodně nepřesná. Odrazem od mantinelu se rozjel protiútok domácích, který rovněž končí na zadním mantinelu.
47:40'
Komerční přestávka po přerušení hry.
45:45'
Po dvou velkých hrubkách na obou stranách je tedy znovu srovnáno a favorizovaný Jekatěrinburg musí znovu dobývat branku soupeře.
45:38'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Pokud gól Jekatěrinburgu byl chybou brankáře, nyní je gól domácích chybou celé obrany. Špatná rozehrávka, ztráta a rychlá přihrávka mezi kruhy na rozjetého LUKÁŠE SEDLÁKA, který ránou z první nedal Kovářovi šanci. Asistence: Nikita Ščerbak.
44:15'
Čeljabinsk, který ve druhé třetině vybojoval vyrovnání, nyní musí dotahovat. Ovšem hosté své soupeře nepouští zatím přes střední pásmo.
43:03'
Hosté vykročili za vítězstvím i s ohledem na svou převahu. Tento gól je jednoznačně brankáře Děmčenka, který nahození soupeře neodpálil ani neschoval pod lapačku a nechal svým laxním pohybem vybojovat soupeře puk. Chripunov poté objel branku a přihrál mezi kruhy ANDREJOVI OBIDINOVI, který prostřelil přesouvajícího se brankáře. Asistence: Stepan Chripunov.
42:30'
Čeljabinsk se při průniku do útoku dostal do postavení mimo hru.
41:50'
Jekatěrinburg se zkusil několikrát usadit v útočném pásmu, zatím bezvýsledně.
40:55'
První přerušení hry v závěrečné třetině, postavení mimo hru domácích.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:38.
Druhá třetina přinesla jednu branku, díky níž se Čeljabinsku povedlo srovnat na 1:1, když se tečí prosadil Malychin. Před poslední třetinou je tak zápas zcela otevřený, ačkoliv herní převahu mají jednoznačně hosté, kteří vedou na střely 29-11.
40:00'
39:37'
Hra se ovšem přelévá ze strany na stranu, k žádnému tlaku nedochází.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny. U puku jsou domácí.
38:24'
Trjamkin prudkou ránu nasměroval jen na Děmčenka, který svou lapačkou přerušil hru.
37:33'
Koňkov se dostal až do pravého kruhu a vypálil na Kováře, který úspěšně jeho střelu sráží do rohu.
36:29'
Litovčenko se napřáhl mezi kruhy, domácí brankář vyráží do ochranné sítě.
36:03'
Hra je přerušena ve středním pásmu, kde se bude vhazovat.
35:40'
Dacjuk se prodral až k brance Děmčenka, jemuž se snažil podstřelit beton. Byl vytlačen k zadnímu mantinelu.
35:25'
Domácí zápolí ve svém pásmu u zadního mantinelu o puk. Nechtějí pustit soupeře do šance.
34:15'
Puk už byl ve středním pásmu, postavení mimo hru hostů.
34:12'
33:59'
Platt přiťukl Bělousovovi, který si přejel až k brankovišti, ale svou střelu poslal na zadní mantinel.
33:23'
Brankář domácích musel znovu zasahovat, hru přerušuje.
32:53'
Děmčenko se dobře postavil proti střele Dawese z prostoru mezi kruhy a přerušil hru.
32:12'
Hosté budou hrát přesilovku, Alexandr Avcin dostává dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku a k tomu 10 minut osobní trest.
32:12'
Komerční přestávka.
31:50'
Sexton to vzal na sebe a po průjezdu do pravého kruhu nahodil na lapačku Děmčenka.
31:25'
Tentokrát hosté pronikli až před branku, byli ale znovu vyhnáni.
30:20'
Čeljabinsk je s vyrovnáním aktuálně spokojen a brání svou modrou čáru, odráží většinu útoků soupeře.
29:29'
Děmčenko máchnul lapačkou a zastavil střelu Bodrova zpoza levého kruhu.
28:59'
Domácí zachytili soupeřovo nahození a vyváží puk do bezpečí.
28:44'
Jekatěrinburg má sice stále puk, ale nikoliv útočné pásmo.
28:05'
Hosté se trpělivou rozehrávkou snaží najít recept na průchod středního pásma.
27:13'
Čeljabinsku se daří vyrovnat na 1:1! Vysokou střelu od modré protečoval za Kovářova záda FJODOR MALYCHIN, který se po puku ohnal před brankovištěm. Asistence: Andrew Calof.
26:45'
Hra je znovu přerušena, postavení mimo hru domácích.
26:05'
Děmčenko přerušuje hru. Komerční pauza.
25:20'
Jekatěrinburg zatím ve druhé třetině nemá takovou herní převahu jako v úvodní dvacetiminutovce, přesto vede na střely 13-8.
24:40'
A ještě Malychin skvěle napadl rozehrávku soupeře a přinutil Kováře k zákroku.
24:32'
Čeljabinsk vyhodil puk ze svého pásma tak, aby se nedopustil zakázaného uvolnění.
24:11'
Hosté se nacpali před branku Děmčenka, který byl nucen přerušit hru a věnovat soupeři vhazování po své levici.
22:40'
Pro změnu vybojoval Čeljabinsk vhazování v útočném pásmu.
22:10'
Vhazovat se bude před brankou Děmčenka.
21:20'
Hyka vypálil z bekhendu z levého kruhu, před brankovištěm se ještě snažil dorážet Sedlák. České duo se však přes Kováře neprosadilo.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:46.
Úvodní třetina dlouho přinášela nepříliš záživný hokej plný nepřesností. Kolem 15. minuty se ovšem dostali domácí do mírného tlaku a paradoxně tím nakopli soupeře k úspěšnému protiútoku, který zakončil Litovčenko. Favorizovaný Jekatěrinburg vede 1:0.
20:00'
19:20'
V závěru první třetiny se hra přelévá ze strany na stranu bez usazení v útoku.
18:34'
Na třetí pokus se už průnik povedl, dokonce obrana hostů propadla a domácí se řítili do přečíslení, ale Lukáš Sedlák po přihrávce z levé strany minul svým bekhendem branku.
18:18'
Znovu neúspěšně.
18:02'
Avtomobilist jejich útok odrazil. A tak to Traktor zkusí znovu.
17:30'
Domácí mají puk ve svém pásmu a trpělivě vyčkávají s rozehrávkou.
16:10'
Sexton od zadního mantinelu našel mezi kruhy rozjetého VJAČESLAVA LITOVČENKA, který aktivitu domácích zatloukl do ledu střelou, kterou otevírá skóre zápasu! Asistence: Dan Sexton, Michajl Mamkin.
15:45'
Kovář uhájil brankoviště proti nepříjemnému shluku tří soupeřů kolem něj.
15:10'
Domácí se snaží trochu oživit svůj výkon a pronikají stále časteji do útočného pásma.
14:15'
Kovář po delší době zasahoval, střelu z pravé strany srazil k zadnímu mantinelu.
13:38'
Jekatěrinburg vede na střely 7-3.
13:38'
Bělousov zpoza kruhů nutí Děmčenka k zákroku a přerušení hry. Komerční přestávka.
12:39'
Mamkin chtěl nahodit až na Děmčenka, ale je to pouze zakázané uvolnění.
11:55'
Zajímavý průnik Dacjuka před brankoviště také střelou neskončil.
11:10'
Hosté zatím vedou na střely 5-3, příliš střel ale celkově k vidění není, zblokované byly jen tři.
09:56'
Jekatěrinburg byl zastaven postavením mimo hru.
09:25'
Trochu na to ovšem doplácí kvalita předváděné hry, většina puků končí jen na zadním mantinelu.
08:35'
Po krátké pauze se pokračuje ve stejném duchu jako v předchozích minutách. Hraje se rychle ze strany na stranu.
07:38'
Sedlák v levém kruhu vystřelil na Kováře, branku těsně minul a český brankář poté ukryl odražený puk do lapačky. Komerční přestávka.
06:35'
Platt vyrazil s pukem ze svého pásma, dostal se až do levého kruhu útočné zóny, ale Děmčenka střelou příliš neohrozil.
05:10'
Trjamkin od modré vypálil hodně nepřesnou střelu, kterou na zadním mantinelu sbírá domácí obrana.
04:40'
Oba celky zkusily taktiku nahozených puků, avšak bez úspěchu.
03:44'
Vhazuje se ve středovém kruhu.
03:15'
Chripunov dostal puk před kruhy, jeho střela však byla sražena.
02:30'
První třetina zatím plyne bez větší šance na jedné či druhé straně. Oba týmy se pravidelně střídají ve vedení puku.
01:19'
Ovšem jako první zahrozil Čeljabinsk. Bailen ránou od modré nutí Kováře k zákroku.
00:55'
Hosté, kteří jsou výraznými favority zápasu, se tlačí hned v úvodu do útočného pásma a vybojovali vhazování před Děmčenkem.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Virtanen, Bailen, Kalinin, Karpuchin, Menšikov, Isajev, Jasinskij, Sergijenko – Sedlák, Hyka, Ščerbak – Kravcov, Calof, Malychin – Karlin, Avcin, Kosov – Fatějev, Koňkov, N. Komarov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, D. Bodrov, Mamkin, Gurkin, I. Višněvskij, Pereljajev – Golyšev, Dawes, Macek – Holland, Sexton, Litovčenko – Bělousov, Dacjuk, A. Garejev – Chripunov, Platt, Obidin – Ovčinnikov..
Tomáš Hyka (CLJ) 24z, 5+6
Lukáš Sedlák (CLJ) 24z, 7+3
Jakub Kovář (JEK) 23z, 11 výher, průměr 2,32, 92,6 %
V minulé sezoně oba týmy postoupily do play off, ve kterém Jekatěrinburg vyhrál všechny čtyři zápasy. A vítěznou šňůru nad Čeljabinskem drží i v této sezoně, kdy vyhrál dvakrát. Celkem se Avtomobilist radoval z vítězství nad Čeljabinskem už desetkrát v řadě.
Domácí prohráli tři zápasy v řadě a celkem pět duelů z posledních šesti odehraných zápasů. Forma Čeljabinsku je dlouhodobě spíš špatná a šance tohoto týmu na postup play off se už nyní zdají mizivé, byť stále zbývá k odehrání spousta zápasů.

To Jekatěrinburg, který má za sebou sérii sedmi porážek, se v poslední době chytil a vyhrál třikrát v řadě.
Oba týmy patří do Charlamovovy divize, ve které zaujímají poslední dvě příčky. V rámci Východní konference je Jekatěrinburg devátý se ztrátou tří bodů na osmý Vladivostok. Čeljabinsk se naopak s 22 body přetahuje o poslední místo s Chabarovskem.
Traktor Čeljabinsk v nedělním programu KHL přivítá na svém ledě Avtomobilist Jekatěrinburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.