KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Novosibirsk - 16. ledna 2020   10:00

Chabarovsk
Chabarovsk
39:08' Rasskazov (H. Zohorna, Fajzullin)

Novosibirsk

On-line přenos končí. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký den.
Česká stopa

Hynek Zohorna (CHA) (0+1), 3 střely, čas na ledě: 16:32
Ondřej Vitásek (CHA) 1 střela, čas na ledě: 23:26
Michal Jordán (CHA) čas na ledě: 23:40
Novosibiřané tak potvrdili formu. Na vítěznou šňůru navlékli pátý korálek a upevnili si páté místo v tabulce Východní konference. Opakem jsou Tygři z Chabarovsku, ti totiž prohráli posedmé v řadě. Útěchou pro ně může být jen to, že stejně jako v předchozích dvou utkáních získali alespoň bod.
Dopolední zápas mezi Chabarovskem a Novosibirskem se za stavu 1:1 dostal až do samostatných nájezdů. V nich do čtvrté série dominovali brankáři, až pak si to mezi sebou rozdali Ruděnkov a Ruohomaa. V páté sérii svůj nájezd proměnili oba, zatímco v té poslední pouze finský forward hájící barvy Sibiru Novosibirsk.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sibir Novosibirsk.
Autorem vítězné branky je MIKAEL RUOHOMAA.
Mikael RUOHOMAA proměňuje.
Igor RUDĚNKOV tentokrát neproměňuje. Trefil pouze tyč!
Samostatné nájezdy začínají.
Trenéři volí hráče na samostatné nájezdy. Jak tato loterie dopadne? To se dozvíme v nejbližší době!
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:57'
Tohle bylo nebezpečné! Rasskazov (Chabarovsk) hledal spoluhráče na zadní tyči, ale jeden z obránců tuto přihrávku tečoval na vlastní branku. Krasikov musel skočit po puku jako kočka na myš.
64:32'
Time-out pro Chabarovsk.
64:32'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikolaj Děmidov – 2 min., hákování).
63:40'
Chabarovský klub už je kompletní.
63:34'
Alikin (Chabarovsk) musel zasahovat vyrážečkou až proti svižné ráně Šarova.
62:23'
Domácí brání statečně. Svým početnějším protihráčům ještě nedovolili zakončit.
61:40'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., držení hole).
61:21'
Do žádného zběsilého tempa se nepouštějí ani novosibirští hokejisté.
60:36'
Chabarovčané začali s rozvahou.
60:01'
Hodina čistého času nerozhodla. Za vyrovnaného stavu 1:1 nás čeká avizované prodloužení.
60:00'
59:20'
Od modré čáry zakončující Milovzorov (Novosibirsk) neměl dostatečně přesnou mušku.
57:37'
V závěru třetiny se hraje nahoru-dolů. Je zjevné, že do prodloužení se nikomu nechce.
56:00'
Novosibirsk je kompletní.
55:52'
Navzdory oslabení se do šance vyřítil Romancev (Novosibirsk). Stalo se tak při přečíslení dvou hráčů na jednoho. Romancev vzal zodpovědnost na sebe, zprava si najel s pukem na střed a odtud nechal vyniknout Alikina.
54:57'
Hosté se už potřetí osvobodili.
54:00'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Torčeňuk – 2 min., podrážení).
53:50'
Odpověď na tuto otázku se dozvíme v následujících minutách. Blíže k ní mají domácí hokejisté, kteří aktuálně hrají v signalizované výhodě.
52:38'
Hráči nabírají nové síly během poslední komeční přestávky třetí třetiny. Pomůže jim k dosažení gólu ještě v základní době, nebo se dočkáme prodloužení?
51:19'
Chytrá myšlenka. Rasskazov (Chabarovsk) zkusil překonat Krasikova zpoza brány, nicméně puk se k jeho smůle odrazil špatným směrem.
50:00'
Statistika střel: 20:33.
49:05'
Hosté zaveleli k další akci a Šaškov po brilantní stahovačce vystřelil přes ležícího Jordána. Naštěstí pro Chabarovsk byl Alikin připraven.
47:30'
Jako duch se přímo před Alikinem zjevil Milovzorov. Od vymetení levé šibenice dělily novosibirského hráče jen centimetry!
45:54'
Ofsajd a v něm Kacuba (Chabarovsk).
44:17'
O sobě dali vědět i hosté. Konkrétně Milovzorov, který Alikina zkusil překvapit střelou z ostrého úhlu. Chabarovský gólman si pokus z pokleku pohlídal.
43:00'
Velice dobře si Železkov (Chabarovsk) nabruslil na střed osy hřiště. Dostal se tím do výhodné pozice, ze které ale nebyl schopen přesně zacílit.
41:14'
Další akce už zakončená byla. Ruděnkov (Chabarovsk) se o to postaral střelou z pravého křídla.
40:48'
Vitásek (Chabarovsk) se z postu obránce vydal do útoku, ale na území soupeře příliš nepochodil.
40:01'
Na druhý gól si diváci museli počkat až do závěru třetiny. Čekání to sice bylo zdlouhavé, ale pro domácí fandy o to radostnější, když ho po přihrávce Hynka Zohorny ukončil Kirill Rasskazov. Na světelné tabuli tak po čtyřiceti minutách svítí skóre 1:1 a tento stav je příslibem pro drama v závěrečné tercii.
Statistika střel po 2. třetině: 17:25.
40:00'
39:08'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Na konci druhé třetiny je vyrovnáno! Takzvaného šatňáka vstřelil KIRILL RASSKAZOV. Hosté propadli ve středním pásmu, Hynek Zohorna převzal puk od Fajzullina a poslal ho do jízdy právě Rasskazovi, který po přikopnutí bruslí překonal Krasikova střelou nad rameno. Asistence: Hynek Zohorna a Danil Fajzullin.
37:57'
Ruohomaa (Novosibirsk) projel útočnou modrou, následná předávka mu však nevyšla.
36:53'
Novosibirsk už hraje v plném počtu.
36:32'
To se změnilo a na odražený puk od zadního mantinelu číhal u levé tyče Gorškov. Škoda pro Chabarovsk, že ho do brány nebyl schopen zasunout.
35:40'
Domácí tým má zatím problém udržet pásmo.
34:53'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Viktor Komarov – 2 min., držení).
34:53'
Ve hře obou celků se vyskytují nepřesnosti. S takovou se druhého gólu nedočkáme. Anebo ano? Chabarovsk bude mít možnost udeřit v přesilovce.
33:43'
To muselo bolet! Ještě v oslabení schytal Vasiljev (Chabarovsk) ránu pukem a na střídačce se drží za postižené místo, kterým je jeho levá ruka.
32:14'
Turbin (Chabarovsk) opustil trestnou lavici.
32:00'
Před bránou stojící Komarov (Novosibirsk) nedokázal zpracovat těžkou přihrávku.
31:35'
Ze všech pozic ostřelovaný Alikin (Chabarovsk) teď vyrazil puk nad svou branku.
30:14'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
30:00'
Statistika střel: 13:20.
29:45'
Při dalším tažení novosibirského celku Torčeňuk pošimral Alikina na betonech.
28:41'
Útočící Ruohomaa (Novosibirsk) si v rohu kluziště pohrál s Jordánem, ten následně ztratil gravitaci.
27:29'
A Korjagin (Chabarovsk) střelou z levého kruhu provětral Krasikovovu lapačku. Hraje ve v opravdu svižném tempu, na které je radost pohledět.
25:59'
Z brejku pozdravil Alikina Děmidov (Novosibirsk).
24:41'
Ruděnkov (Chabarovsk) spálil šanci na vyrovnání! Šikovně se dostal až před Krasikova, jenže nedokázal zvednout puk přes jeho beton.
23:18'
Krasikov (Novosibirsk) musel být nadále obezřetný, i když proti Fajzullinově pokusu nakonec nezasahoval. Zaskočil za něj obětavý obránce.
21:52'
Korjaginovu ránu křížem z pravé strany vyrazil Krasikov (Novosibirsk) do rohu kluziště.
21:16'
V silovém souboji u tyče Šaškov (Novosibirsk) najel do brány a ta vypadla ze svého ukotvení.
20:01'
I když to tak zpočátku vůbec nevypadalo, nakonec byla obě mužstva střelecky docela aktivní. Je proto velká škoda, že nepadlo více gólů. Z té početné skupiny střelců se prosadil pouze Danil Romancev, který ve 12. minutě využil přesilovou hru. Na konci třetiny měl velkou šanci na srovnání Hynek Zohorna, avšak brankář Krasikov byl proti.
Statistika střel po 1. třetině: 8:13.
20:00'
19:57'
Závěr třetiny dohrají domácí za svou brankou.
18:47'
Hynek Zohorna (Chabarovsk) měl na čepeli své hole vyrovnání! Po vyhraném buly střílel z nebezpečného místa v mezikruží, Krasikov musel předvést důležitý zákrok betonem.
17:13'
Alikin (Chabarovsk) si musel pokrýt prostor u své pravé tyče, kam se snažil poslat puk Torčeňuk.
16:54'
Hra se v tuto chvíli přelévá z jedné strany na druhou.
15:30'
A pak se zase ozvali domácí. Ti nahrnutím kotouče před Krasikova způsobili trmu-vrmu.
14:39'
Práci měl také Alikin. Kvalitu vyrážečky chabarovského gólmana důkladně otestoval Torčeňuk.
13:14'
O snížení usilující Golubev (Chabarovsk) si střelou z křídla na Krasikova nepřišel.
11:26'
Sibir právě vstřelil branku!
Novosibirsk se ujal vedení! Skóre otevřela přesilovková trefa DANILA ROMANCEVA, který brankáře Alikina prostřelil i s trochou štěstí. Asistence: Mikael Ruohomaa a Jevgenij Česalin.
10:39'
Sajustovu sraženou střelu si zpracoval Šarov (Novosibirsk) a z ostrého úhlu neváhal vystřelil. Alikin se ke své levé tyči stihl přesunout včas.
10:00'
Statistika střel: 1:4.
09:45'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valerij Vasiljev – 2 min., vysoká hůl).
08:44'
Na opačné straně měl Děmidov (Novosibirsk) spoustu času na zamíření. Rozhodl se Alikinovi zahrát na housle, avšak gólový song nespustil.
07:35'
Z rychlostního souboje podél střídaček vyšel útočící Železkov (Chabarovsk) jako poražený.
06:12'
A tak Amur přežil první oslabení bez úhony.
05:19'
Jeho krajan Jokipakka (Novosibirsk) už mířil lépe, jenže jeho ránu pro změnu zblokoval obránce.
05:07'
Po na můj vkus zdlouhavé kombinační souhře pálil Ruohomaa (Novosibirsk) nepřesně.
04:12'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Golubev – 2 min., vražení na hrazení).
02:50'
Hosté se znovu vydali do útoku a v předbrankovém prostoru způsobili pořádně zmatky. Alikin ve spolupráci s obránci i tuto svízelnou situaci vyřešil.
01:15'
Alikin (Chabarovsk) musel zasahovat až o chvíli později, a to hned dvakrát. Během krátké chvíle na něj vypálil Milovzorov s Děmidovem.
00:47'
Jako první zakončil Milovzorov (Novosibirsk). Střela z pravého křídla na brankáře neprošla.
00:01'
V Platinum Areně zazněla melodie ruské hymny. Oficiálně je tak vše připraveno k zahájení zápasu.
Hráči právě absolvují rozbruslení.

Amur Chabarovsk: Alikin (Jevgrafov) – Vitásek, Jordán (C), V. Vasiljev, Turbin, Ignatovič, Korjagin, Alexandrov – Rasskazov, H. Zohorna, Fajzullin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – A. Lazarev, Golubev, Ruděnkov – Železkov, A. Kuzněcov, Kacuba.

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Jokipakka, Loginov (C), Jermakov, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, J. Chabarov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, Šaškov – Česalin, V. Komarov, I. Makarov – A. Jakovlev, Torčeňuk, Romajev – Romancev.

Rozhodčí: Birin, Gusev – Sadovnikov, Sazonov.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání KHL mezi Chabarovskem a Novosibirskem.