33:54' Lehtonen (O'Neill, Lepistö) • 35:01' O'Neill (Kontiola, Mäenalanen)

14:12' Kadějkin  (Kugryšev) • 35:41' Chochrjakov  (Omark, Larsen)
Jokerit
E. Romasko, M. Tscherrig – M. Bersenjov, E Judin
Hartwall Arena
Ufa

Dlouho brankáři odolávali nájezdníkům, nakonec Lehtonen zajistil plusový bod pro svůj celek a domácí drží svou neporazitelnost. Ta se nyní protáhla na šest zápasu v řadě za sebou!
Mikko LEHTONEN proměňuje.
Alexandr BURMISTROV neproměňuje, trefil vyrážečku.
Veli-Matti SAVINAINEN neproměňuje.
Teemu Hartikainen trefil lapačku brankáře.
Brian O'Neill hezky poslal puk mezi betony brankáře.
Dmitrij KUGRYŠEV neproměňuje.
Ahti OKSANEN proměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení byli domácí lepším týmem, respektive měli v dané pětiminutovce více šancí jak ukončit zápas. Nestalo se tak a na řadu nyní přijdou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:38'
Dmitrij Kugryšev se pokouší ještě něco vymyslet a jezdí s pukem v pásmu soupeře.
64:06'
Marko Anttila neobešel svou kličkou soupeře a nakonec se nedostal ke střele.
63:38'
Teemu Hartikainen se pokoušel vymíchat Kalninše v brance, ale ten jej vybruslil.
63:00'
Tři minuty prodloužení pryč a zatím byli domácí blízko k rozlousknutí duelu. Nutno říci, že Jokeritu prodloužení v poslední době jde.
62:26'
Marko Anttila ujížděl sám na Metsolu! Ten zachytil puk ve své výstroji!
61:49'
Teď už se do útoku dostali i hosté, ale nakonec nedokázali nic kloudného vymyslet.
60:51'
První minuta prodloužení patří Jokeritu, který zaměstnává trojici hráčů Ufy.
60:32'
Jako prví se do šance dostal Lehtonen, neuspěl.
60:01'
Třetí třetina už byla opatrnější od obou celků. Ani jeden neměl výrazněji navrch. Nicméně domácí si zkomplikovali závěr, když se nechali zbytečně vyloučit za špatné střídání (v zápase pykali za tento prohřešek celkem třikrát!). Ufa měla tedy v posledních dvou minutách zápasu velkou šanci rozhodnout. Nakonec neuspěla ani v této přesilovce a nyní uvidíme prodloužení.
60:00'
59:28'
Jokerit vyhazuje, poté co jeden z hráčů hostí byl v dobré střelecké možnosti, ale puk mu nesedl na čepeli.
59:02'
Oddechový čas pro hosty.
59:02'
Ufa si nyní užila kombinaci, na konci byla střela, Kalninš si našel výhled a chytá střelu od modré čáry.
58:38'
Philip Larsen neuspěl se svým zakončením. Kalninš byl připraven!
58:06'
Necelé dvě minuty mají hosté vekou šanci o znovuvedení v zápase.
57:51'
A další technická chyba při střídání domácích, kteří dnes potřetí budou pykat za špatné střídání! No, aby to nakonec Jokerit nemrzelo.
57:38'
Domácím se nyní dařilo delší dobu být v pásmu Ufy. Nakonec z toho byly dvě střely, ale ani jedna z nich nemířila mezi tři tyče.
56:16'
Marko Anttila zavezl puk do pásma, následně jej dostal zpět. Vybruslil si do střelecké pozice a z levé strany poslal puk na branku. Pro Metsolu to byl jeden z dnešních lehčích zákroků.
55:32'
Hra je už více o bojovnosti. Nyní svedli hráči další usilovný souboj u mantinelu. Ufa vyhazuje puk z vlastní třetiny.
54:42'
Střela od modré skončila pod tělem domácího hráče. Metsola tak nemusel zasahovat.
54:12'
Ještě něco přes pět minut mají oba celky, aby rozhodly v základní hrací době.
52:51'
Jokerit je v plném počtu. Ani napotřetí se hostům nepodařilo využít přesilovku ve svůj vlastní prospěch.
52:26'
Druhou polovinu přesilovky se daří domácím solidně bránit.
52:01'
Nahozený puk, který kryje domácí brankář, avšak hned z toho byla menší strkanice, kterou rozhodčí rychle utlumili.
51:33'
Teemu Eronen dokázal vyhodit puk a na chvíli osvobozuje svůj celek ze sevření Ufy.
51:15'
Nebezpečná střela, Kalninš kryje a vyráží puk do rohu kluziště.
50:50'
Podruhé v dnešním zápase se domácí dopouští špatného střídání! Poprvé se jim to stalo na začátku první třetiny.
50:37'
Ani menší závar před Kalninšem nemění situaci.
50:02'
Posledních deset minut třetí třetiny a vzhledem k opatrné hře obou celků, to vypadá, že by to nemusely být poslední minuty zápasu.
48:54'
Kontiola téměř zapomněl puk ve středním pásmu a mohl z toho být nebezpečný útok. Nakonec jej dostal pod kontrolu, ale založit útok už nedokázal.
47:41'
Nyní v pásmu Jokerit, který však jen nahodil puk za branku. Následně se musí rychle vracet zpět.
46:44'
Hra začíná být i opatrnější od obou stran. Nyní máme první komerční přestávku v této třetině.
45:56'
Otěže zápasu nyní začínají přebírat hosté, kteří se častěji pohybují před brankou soupeře. Nyní se jeden z hráčů pokoušel o zakončení, ale netrefil branku.
45:03'
Nyní sledujeme pasáž hry, kdy si oba celky půjčují puk, bez nějakých zjevných a nebezpečných šancí.
42:39'
Metsola se nyní v brankovišti natáhl jak švihadlo! Lapačkou zabránil téměř jisté brance.
42:20'
Boj o puk v pásmu Ufy. U mantinelu byli úspěšnější nakonec hostující hráči.
41:13'
Ufa začala závěrečnou třetinu s pukem na svých čepelích.
40:01'
Jokerit byl lepším týmem v prostřední části hry. Dlouho se pokoušel o vyrovnání, až se dočkal, když se o vyrovnávací trefu zasloužil Mikko Lehtonen. Krátce po vyrovnání se domácí dostali k přesilové hře, kterou proměnil Brian O'Neill. I přesto, že měl Jokerit stále více ze hry, tak brzy inkasoval podruhé, když Kalninš neudržel dorážku Pjotra Chochrjakova. V dalším průběhu třetiny měli domácí výrazný tlak, ale vedení si nedokázali vrátit zpět a uvidíme, co nám přinese třetí třetina.
40:00'
39:36'
Jokerit se v závěrečných sekundách dostává do tlaku a Ufa se nedokáže dostat již přes minutu k puku.
38:57'
Brian O'Neill zajel s pukem až za branku a následně přihrával na Lööva, ten provětral levý beton brankáře.
38:22'
Sami Lepistö dostal puk na střed kluziště a donutil Metsolu k zákroku. Ten dobrou střelu chytá do své lapačky!
38:00'
Dokonce druhé periody nám zbývají dvě minuty.
36:46'
Domácí se však snaží dále a i po nedávné inkasované brance, mají více ze hry, respektive působí živějším dojmem.
35:41'
Hlavní sudí nakonec uznává branku a máme opět vyrovnáno!
35:41'
O regulérnosti branky rozhodne video. Domácí trenér si nejspíše vzal coach challenge. Nicméně branka by měla platit. Kalninš neměl puk zcela pod svou kontrolou.
35:41'
Ufa právě vstřelila branku!
Autorem branky je PJOTR CHOCHRJAKOV, který dostal puk před branku a nečistým úderem jej poslal na branku. Puk poskakoval pod brankářem, který nevěděl kde jej přesně má. Pjotr Chochrjakov však viděl puk a pod betony brankáře jej stačil ještě dorazit za brankovou čáru. Asistence: Linus Omark a Philip Larsen.
35:01'
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí otáčí vývoj ve skóre a pomáhají si přesilovým gólem! Kontiola míchal s pukem na vrcholu levého kruhu. Nakonec jej poslal před branku, kde si najel BRIAN O'NEILL a ten dokázal dostat puk za záda brankáře. Asistence: Petri Kontiola a Saku Mäenalanen.
34:33'
Domácí mají velkou šanci k otočení skóre. Nyní se o to snažil Kontiola, ale neuspěl.
34:13'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., krosček).
33:54'
Zasloužené vyrovnání! Brian O'Neill našel zpoza branky přihrávkou osamoceného MIKKA LEHTONENA, který správně a přesně zamířil k levé tyčce. Metsola toho nejspíše moc neviděl, neboť měl před sebou hráče. Asistence: Brian O'Neill a Sami Lepistö.
32:28'
Ufě se nyní daří zachytávat rozehrávky soupeře nebo je velmi rychle eliminovat a vyhazuje puky do středního pásma.
31:52'
Alex Grant nezpracoval puk na modré, přesto jej dojel a přes obránce se pokoušel o střelu. Nakonec minul.
31:10'
Salavat se zatím ve druhé třetině prakticky nedostává do ohrožení branky soupeře. Spíše nechává soupeře tvořit hru.
29:35'
A Metsola byl opět úspěšný a to proti střele Kivistöho a pohlídal si i dorážku Regina.
29:06'
Domácí opět dostali soupeře pod menší tlak, který je nucen se bránit před svou brankou.
28:18'
Lehtonenova střela se odrazila od zadního mantinelu. Puk dojel Norman, který se dal do kombinace se svými spoluhráči.
28:08'
Alexej Semjonov dostal více prostoru a měl čas co vymyslet. Nakonec nahodil na branku, kde byl hustý provoz. Kalninš si našel skulinku a dobře viděl puk, který chytil do své lapačky.
27:27'
Po komerční pauze pokračujeme ve hře. Jokerit ztrácí jednu branku.
27:11'
Marko Anttila střílel z pravé strany, ale Metsola měl vše pod kontrolou.
26:19'
Domácí celek začíná mít opět více ze hry. Nicméně spíše jen drží puk na svých čepelích. Metsola nyní nemusel delší dobu zasahovat.
24:41'
Dmitrij Kugryšev nabral rychlost, objel branku Kalninše a snažil se jej překonat u jeho pravé tyčky. Ten s tímto úmyslem počítal.
24:09'
Brian O'Neill zabránil soupeři k postupu vpřed a rozehrává útok svého celku.
23:39'
Viktor Lööv už neudržel puk na modré čáře a vystavil svůj celek ofsajdu.
23:08'
Teemu Eronen vystřelil od modré čáry, ale pouze do klubka hráčů před brankou Metsoly.
22:38'
Vzápětí další šance domácích, tentokrát měl Metsola větší práci ve svém brankovišti. Puk za svá záda nepustil.
22:18'
Ahti Oksanen se vydal na útočný výlet. Nic nevymýšlel a vystřelil na Metsolu, ten vyráží.
21:32'
Dmitrij Kugryšev zavezl puk do pásma a poslal jej před branku, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů.
20:53'
Přesilovka hostů je pryč a ani napodruhé nedokázali využít hru v početní převaze.
20:30'
Po další střele už chytá černou pryž a přerušuje hru.
20:20'
Ufa dohrává zbytek své přesilové hry a hned zaměstnala domácího brankáře, který však nedokázal udržet puk a obléhání jeho branky pokračuje.
20:01'
První třetina nám nepřinesla nikterak výraznou strhující podívanou. V začátku měly oba celky možnost přesilové hry. Ani jeden tým početní převahu nedokázal využít ve svůj prospěch. Ufa se nakonec prosadila, když se trefil Alexandr Kadějkin. V závěru třetiny se Jokerit snažil o vyrovnání, ale nakonec byl opět vyloučen. Soupeř nedokázal využít přesilovku, ve které bude ještě pokračovat na začátku druhé periody.
20:00'
18:51'
Přemíra snahy vyústila v další vyloučení na straně Jokeritu, za katr míří Saku Mäenalanen, který se provinil podražením.
18:17'
Domácí mají nyní více ze hry a snaží se o vyrovnání. Ufa se zatím bráni precizně.
17:06'
Necelé tři minuty před koncem je tu prostor pro druhou komerční pauzu.
16:39'
Kalninš nyní musel čelit dalšímu nahozenému puku, nakonec vyrazil puk a o zbytek se postarali jeho spoluhráči.
15:49'
Žolíci nyní operují v pásmu Julajevu, avšak spíše honí puk po mantinelu.
14:49'
Hosté se jako první dostávají do vedení. Nicméně Panin, kapitán hostů, po jednom bodyčku soupeře, musel odstoupit ze zápasu.
14:12'
Hosté se prosazují jako první, ALEXANDR KADĚJKIN vystřelil k pravé tyčce a Kalninš nedokázal udržet puk a ten nakonec propadl do branky. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
12:36'
Hra je po delší době přerušena, když se domácí provinili zakázaným uvolněním.
11:39'
Ikonen nepřesně přihrával na Normana, kterého zahnal do rohu, kde bude svádět souboj se soupeřem.
11:12'
Marko Anttila nyní prověřil Metsolu, ten v pohodě vyrazil puk a jeho celek otáčí hru.
10:36'
Delší dobu se nám hraje bez přerušení a hra má nyní spád. Nicméně bez šancí.
09:47'
Teemu Hartikainen bojoval za brankou Jokeritu a dokázal poslat puk před branku, kde si spoluhráč najížděl k dorážce. Ale obránce domácích dokázal vypíchnout puk.
08:41'
Avšak při hře pět na pět je to spíše předávání si puku a ani jeden celek se nedostává do zakončení.
07:29'
I Ufa přečkala své první oslabení bez úhony, ale přesilovka Jokeritu byla rozhodně nebezpečnější než ta předchozí ze strany hostů.
07:20'
Brankář Ufy skvěle zasáhl proti střele z levé strany a přerušuje hru.
07:04'
Jokerit se rychle dostává zpět do pásma a motá hlavu svému soupeři svými přihrávkami.
06:24'
Saku Mäenalanen dostal ihned po buly puk a z levé strany vyslal dělovku na Metsolu, ten vyrazil puk do vzduchu a následně se ocitá až ve středním pásmu.
06:17'
Po delší kombinaci to zkoušel Norman, který si nabruslil až před branku, ale přes obránce zamířil mimo branku.
05:50'
Žolíci vyhráli buly a ihned zahájili kombinační souhru před Metsolou.
05:36'
Petri Kontiola se neohroženě vydal mezi dva hráče Ufy. Nakonec upadá a rozhodčí to posoudil jako faul Panina, který půjde na trestnou lavici.
04:29'
Další úspěšné vyhození a domácí přečkají své první oslabení bez úhony.
04:00'
Až nyní se jim to daří, soupeř se nedostává k žádným přímým střelám na Kalninše.
03:26'
Střela na branku končí ve výstroji blokujícího obránce, Jokeritu se však nepodařilo vyhodit puk z vlastní třetiny.
02:36'
Ale proviňují se špatným střídáním a za tento technický přestupek budou hrát v oslabení.
02:30'
Jokerit dostává puk pod svou kontrolu a má možnost přejít do útoku...
01:52'
Zatím se hraje převážně ve třetině domácích. Ti však zatím drží soupeře mimo střelecké pozice.
00:40'
Ufa se dostávala do svého prvního vážnějšího útoku. Nakonec nedokázala přesně zakončit.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (Niemi) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen, E. Räsänen – Moses, Kontiola, Mäenalanen – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Oksanen, Savinainen, Regin (C) – Anttila (A), Joensuu, Niemi.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, A. Semjonov – Chochrjakov, Omark (A), Hartikainen – Burmistrov (A), Manninen, Sošnikov – Kugryšev, V. Žarkov, Kadějkin – Baranov, Soloduchin, Kartajev – Pustozjorov.

Rozhodčí: E. Romasko, M. Tscherrig – M. Bersenjov, E Judin.

Jokerit Helsinky
Jokerit nemá zatím tak vyrovnané výkony, které předváděl v minulé sezóně. Nachází se až na sedmém místě s celkovým počtem 17 bodů (po 14 odehraných duelech). Avšak momentálně se veze na dobré vítězné vlně, kdy již pět utkání v řadě za sebou neprohrál. Dvakrát zvítězil v základní hrací době a dvakrát pak po prodloužení. V minulém zápase porazili Dinamo Minsk 3:2, kdy ve třetí třetině museli reagovat na nepříznivý stav, když prohrávali 1:2. Nakonec dvěma brankami v závěrečné části otočili vývoj zápasu ve svůj konečný prospěch.
Nejproduktivnější hráči týmu
H. Haapala – 2+9
M. Lehtonen – 4+6
P. Kontiola – 3+5
Tým zatím táhnou tři Finové. Za očekáváním je například obránce V. Loov ze Švédska, který má na svém kontě pouze jeden kanadský bod za jednu branku! I útočník B. O´Neill je v kanadském bodování pozadu (3+2). Uvidíme, jestli se někteří z těchto dvou zmíněných hráčů, dokáží dnes prosadit.

Salavat Julajev Ufa
Ufa v letošní sezóně podává poměrně konstantní výkony. V minulém kole (po dvou předešlých porážkách) opět zabrala a dokázala získat dva body do tabulky proti Novgorodu, kterého udolala až po nájezdech 2:1. Proti helsinskému celku se dá očekávat vyrovnaný duel, který nemá jasného favorita.