KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Magnitogorsk - 15. září 2019   16:10

Minsk
Minsk
26:25' Kitarov (Kovyršin, Kogaljov) • 26:54' Prince (Gotovec) • 59:26' A. Kosticyn (Paré, Prince)
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)
Magnitogorsk
25:18' Kozun  (Mozjakin, Antipin) • 33:02' Kozun  (O'Dell)
Minsk
Kuljov, Fatejev – Antonov, Strelcov.
Minsk Arena, Minsk

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště!
Neuvěřitelný finiš! Dlouho to vypadalo, že o vítězi vyrovnaného a napínavého střetnutí mezi Dinamem a Metallurgem bude muset rozhodnout prodloužení, třicet sekund před koncem však věci do svých rukou vzal Andrej Kosticyn a prudkou ranou z prostoru pro vhazování přisoudil domácím dva body. Metallurg tak prohrál už čtvrté utkání pod taktovkou kouče Vorobjova a jeho krize se nadále prohlubuje...
Československá stopa
Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.
59:42'
Jakovlev se pokusil střelou z levého kruhu vyrovnat, kotouč se ale zastavil někde v hloučku těl před Enrothovou svatyní. Dovolím si říct, že je rozhodnuto!
59:26'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Minská hala je na nohou, prodloužení nakonec nebude potřeba! Běloruská ikona ANDREJ KOSTICYN totiž nádhernou střelou rozhoduje o vítězi už v základní hrací době! Veterán zachytil Parého přihrávku a okamžitě poté z levého kruhu propálil úplně vše, co mu stálo v cestě – hotovo, 3:2! Asistence: Francis Paré, Shane Prince.
58:45'
Minutu a patnáct sekund před koncem základní hrací doby přerušuje průběh hvizd píšťalky čárového sudího, který Vorobjovy svěřence nachytal v ofsajdu.
57:55'
Ohlášený poslední dvě minuty třetí třetiny, prodloužení už se zdá být nevyhnutelné. Hráči Metallurgu se stále drží v útoku a snaží se mu předejít.
57:28'
Kosticyn chtěl Košečkina překonat střelou z mezikruží, ránu běloruského veterána ale někdo zblokoval do ochranné sítě. Vhazování před brankou Metallurgu.
56:54'
Enroth drží Dinamo nad vodou, bývalý gólman Buffala má v posledních minutách o zábavu postaráno. Jeho spoluhráčům už zdánlivě došly síly.
55:58'
Jegor Jakovlev se před vlastní brankou dostal ke kotouči, zajel za svatyni a nyní trpělivě čeká, až jeho tým vystřídá. Hosté se budou chtít vrátit dopředu.
55:21'
Gotovec nabídl kotouč zkušenějšímu Mozjakinovi, který ale jednoduchou střelou z kruhu švédského brankáře nepřekvapil. Metallurg začíná mít převahu.
54:30'
Jhonas Enroth si na své konto připsal další zákrok, tentokrát zastavil zakončení Jakovleva. Zatím se zdá, že nás prodloužení nemine.
54:07'
Loktionov projel před branku a nahrál dozadu volnému Paršinovi, jenž následným zakončením trefil jen beton Enrotha! Velká škoda pro hosty.
53:35'
Kosticyn se obtočil kolem hostující klece a zakončil k bližší tyči, Košečkin byl ovšem připraven a škvíru mezi svým betonem a tyčkou zacpal včas.
52:38'
Metallurg se rychle vymanil z minského náporu a následně se sám snažil proniknout do útočného pásma, soupeř si ho ale pohlídal a zastavil už u modré.
51:50'
Galuzin se i přes dotěrného protihráče dostal do zakončení, které se od betonu Jhonase Enrotha odrazilo na hůl jednoho z domácích. Minsk jde dopředu.
50:58'
Do bezprostřední blízkosti brankoviště se protáhl Jakovlev, jehož zakončení Enroth hravě zastavil. Následuje další komerční přestávka.
49:44'
Dinamo drží kotouč na své polovině, domácí se snaží najít nějakou skulinu v neprostupné defenzívě hostů, která by jim umožnila proniknout před Košečkina.
48:19'
Martynov zavezl kotouč do útočného pásma a nabídl jej za braku Shorovi, hokejisté Dinama se po dlouhé době začínají usazovat kolem hostující klece.
47:37'
Hraje se hlavně před domácí svatyní, hosté kontrolují tempo hry a nepouští soupeře ke kotouči. Enroth má v posledních minutách čím dál tím více práce.
46:30'
Několenko našel volného Kuljomina, jehož následná střela z mezikruží trefila Enrotha do výstroje. Metallurg má na ledě jednoznačně více ze hry.
45:28'
Rasmussen poslal krátkou přihrávkou do útoku O'Della, jenž po zajetí za branku o pryž zase přišel. Minsk se nyní snaží protlačit ven z vlastního pásma.
44:31'
Rychlý protiútok Magnitogorsku skončil střelou Sergeje Mozjakina z pravého kruhu, po jejímž zneškodnění se Švéd v domácí brance rozhodl pryž raději podržet.
43:55'
U mantinelu před Košečkinem se bojuje o kotouč, do tahanice je zapojeno hned několik borců z obou klubů. Uvidíme, kdo si pryž nakonec odveze na své holi.
42:50'
Z domácí přesilovky zbývá už jen něco kolem půl minuty, Košečkin zatím nemusel snad ani jednou zasahovat. Obrana lišek svou práci odvádí na jedničku.
41:56'
Birjukov vystartoval z trestné lavice, Magnitogorsk je ve čtyřech. Hostům se zatím daří oslabení bránit bez větších obtíží, Dinamo drží za modrou čárou.
41:25'
Pozor, Metallurg jde na nějakou dobu do tří! Protihráce u mantinelu podrazil Roman Ljubimov (MET), za což dostává menší dvouminutový trest.
40:55'
Minsk s Kosticynem na ledě vyhrál vhazování u útočné modré čáry, po čemž se na chvilku stáhl do svého vlastního obranného pásma.
40:18'
Poslední část budiž zahájena, Minsk do ní vstupuje v početní převaze. Zatím se mu ale nedaří se na delší dobu probojovat do útočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:54.
Napínavé druhé dějství je u konce, Minsk Arena v něm viděla hned čtyři branky! Skóre nejprve v přesilovce otevřel Kozun, domácí pak v průběhu následujících dvou minut otočili díky zásahům Kitarova a Prince. Kanadský útočník v barvách Metallurgu se ale potom ozval ještě podruhé, a upravil tak stav na aktuálních 2:2. Uvidíme, na čí stranu se misky vah překlopí ve třetí části.
39:50'
Teemu Pulkkinen byl v úniku podržen Jevgenim Birjukovem (MET), místo nařízení trestného střílení ale rozhodčí hosta jen na dvě minuty vyloučili.
38:51'
Do konce druhé periody zbývá už jen něco málo přes minutu, hokejisté Metallurgu nyní vyhodili na zakázané uvolnění. Hra se tak přesune do jejich pásma.
37:36'
Závěr prostřední části se odehrává hlavně před Košečkinem, obrana hostujícího výběru ale odvádí výbornou práci a nepouští soupeře do zakončení.
36:22'
Dinamo si v přesilovce nevede špatně, nedaří se mu ale na Košečkina vyslat nebezpečnou střelu. Obrana Metallurgu aktivně brání a snaží se soupeře odzbrojit.
35:29'
Shore nabídl kotouč na opačný kruh Pulkkinenovi, který ale zdánlivě zpanikařil a místo zakončení o kotouč vlastní chybou úplně přišel. Magnitka vyhazuje.
34:56'
Asistent druhého hostujícího gólu míří na trestnou lavici, Eric O'Dell (MET) si jede odpykat menší trest za sekání. Dostanou se domácí opět do vedení?
33:34'
Hostující obránce chvilku držel kotouč za svou svatyní, po pár sekundách jej pak rozehrál dopředu. Metallurg se nyní snaží usadit před Enrothovou klecí.
33:02'
Metallurg právě vstřelil branku!
BRANDON KOZUN si zadělal na hattrick, v polovině druhé části je opět vyrovnáno! Kanadský forvard se dostal do přečíslení s Ericem O'Dellem, který mu těsně před brankovištěm předal pryž a Kozun prázdným prostorem v minské svatyni nepohrdl – 2:2! Asistence: Eric O'Dell.
32:25'
Podpora domácích fanoušků je ohlušující, tuhle atmosféru může Minsku závidět nejeden extraligový klub. Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu.
31:02'
Paré vybruslil do mezikruží a pokusil se zakončit, dotěrný protihráč mu to ovšem nedovolil. Košečkin tak tentokrát mohl zůstat v naprostém klidu.
30:23'
Před brankou Magnitogorsku vznikl menší závar, se kterým si ovšem Košečkin zvládl poradit. Tempo hře nechybí, publikum se teď rozhodně nenudí.
29:37'
Kozun chtěl nahrát jednomu ze svých spoluhráčů na levý kruh, nabídku ale zachytil protihráč, který tak předčasně ukončil celou akci Metallurgu.
28:41'
Hra se po dlouhé době zase přesunula před Enrotha, hosté se snažili domácí dostat pod tlak. Dinamo při první příležitosti vyhodilo puk na icing.
27:53'
Domácí nemají dost. Po komerční přestávce se nyní znovu chtěli usadit před Košečkinem, hosté je ale tentokrát zvládli rychle vytlačit zpátky za modrou čáru.
26:54'
To jsou věci! S brankami se teď roztrhl pytel, domácí během půl minuty úplně otáčejí skóre duelu! Gotovec zakončil přímo do připraveného hostujícího gólmana, od jehož výstroje se pryž odrazila na kruh. Tam stál nikým nehlídaný SHANE PRINCE, jenž si na své konto následně připsal už druhou branku v posledních dvou duelech – 2:1! Asistence: Kirill Gotovec.
26:25'
Minsk Arena je na nohou, hubený náskok Vorobjevovým svěřencům vydržel jen minutu! Po vyhraném vhazování před Košečkinem se totiž ke kotouči dostal ALEXANDER KITAROV, jenž střelou ke vzdálenější tyči zaskočil zkušeného magnitogorského veterána! Asistence: Jevgenij Kovyršin, Alexandr Kogaljov.
25:49'
Minsk se na pár sekund probojoval před Košečkina, hostující obrana ho ale nepustila do zakončení a rychle Dinamo vyštípala zpět za modrou čáru.
25:18'
Magnitogorsk přetavuje přesilovku v úvodní trefu utkání, a v šestadvacáté minutě tak odskakuje do vedení! Sergej Mozjakin našel před brankou volného BRANDONA KOZUNA, který pryž lehkým ťuknutím jen usměrnil za Enrotha. Videorozhodčí následně platnost zásahu rychle potvrdil – 0:1! Asistence: Sergej Mozjakin, Viktor Antipin.
24:16'
Enrothova svatyně byla pod mírným tlakem, Minsk se ale nakonec zvládl dostat ke kotouči a vyhodit jej přes všechny čáry až za hostující branku.
23:43'
Andrej Kosticyn (MIN) u mantinelu nevybíravě zasáhl ramenem do hlavy Vereščagina, za což krom menšího trestu dostává ještě desetiminutový "osobák".
23:18'
Z ochozů se opět ozývá hlasité skandování, zaplněná aréna chce gól. V letošním ročníku KHL zatím padá málo branek a zdá se, že ani tento zápas nebude výjimkou.
22:01'
Dlouhou sérii přihrávek se střelou rozhodl ukončit Igor Martynov, proti jehož projektilu předvedl Košečkin naprosto rutinní zákrok. Na gól tak stále čekáme.
21:24'
Gólman Metallurgu se rozhodl pro jistotu schovat kotouč pod svou rukavici, čímž zabránil případnému závaru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
20:44'
Na druhém konci ledové plochy se po rychlém výpadu zkusil prosadit Brandon Kozun, jehož zakončení připravený Enroth rychle zneškodnil.
20:28'
Minsk nehodlá ztrácet čas a okamžitě se po úvodním vhazování nastěhoval před Košečkina, který už musel z rukávu vytáhnout dva zákroky.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:58.
Po první třetině to vypadá, že trápení Metallurgu dnes v Minsku neskončí. Branku jsme sice ještě neviděli, domácí ovšem měli po většinu periody na ledě celkem jasnou převahu a hosty musel hned několikrát tahat z bryndy jejich gólman Vasilij Košečkin. Uvidíme, jestli Vorobjovi svěřenci ve druhé periodě s Bělorusy srovnají krok, nebo zda-li Dinamo svou nadvládu přetaví v gól.
19:48'
Odehrávají se poslední sekundy úvodní části, hra se momentálně pohybuje hlavně ve středním pásmu. Ani jednomu celku se nedaří dostat za modrou.
18:08'
Shorovu střelu chtěl do branky dorazil Kogaljov, kotouč se ale od brankáře odrazil mimo jeho hokejku, a domácí forvard tak neměl jak zakončit.
17:42'
Dinamo si na ledě stále udržuje mírnou převahu, nicméně Metallurgu se povedlo zpevnit svou defenzívu a soupeři se už moc nedaří proniknout za modrou.
16:39'
Metallurg je pod tlakem, hokejisté Minsku se snaží co nejdříve překonat zatím neprůstřelného Košečkina. Ten svůj tým v této pasáži hry drží nad vodou.
15:20'
Pulkkinen zakončil z bezprostřední blízkosti brankoviště a kotouč se od gólmana nebezpečně odrazil nad klec, nakonec ale dopadl až za ní!
14:44'
Shane Prince střelou z kruhu zasáhl Košečkinův beton, zkušený ruský veterán si tak na své konto připisuje další úspěšný zákrok. Dnes už čtvrtý.
13:26'
Domácí se za mohutné podpory publika opět osvobodili, oslabení zvládají bránit bez větších komplikací. Metallurg na početních výhodách bude muset ještě zapracovat.
12:24'
Dinamo výbornou defenzivní činností vyhnalo Metallurg ven z pásma, hosté se ale zvládli rychle vrátit zpět a Mozjakin dokonce i ohrozil Enrothovu klec.
12:04'
Probíhá první komerční přestávka utkání, po které uvidíme první přesilovku. Po vyloučení Stefana Elliotta (MIN) za podrážení ji budou mít Vorobjevovi svěřenci.
11:34'
Na kruhu se uvolnil Alexandr Kitarov, jehož zakončení minulo hostující svatyni zhruba o metr. Kotouč jen orazítkoval plexisklo za brankou.
10:36'
Hra se bleskovým tempem přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, oba gólmani mají v posledních minutách celkem dost práce. Ani jeden zatím nepovolil.
09:41'
Hra se teď usadila před Košečkinem, hostům se nedaří se vypotácet z vlastní obranné třetiny. Hráči Dinama soupeře aktivně napadají a chtějí se dostat na puk.
08:20'
Za Košečkinem zazvonila horní tyč, kterou střelou z prostoru pro vhazování trefil jeden z domácích! Chyběly milimetry, první gól mohl být na světě!
07:45'
Magnitogorsk začíná mít na ledě převahu, Dinamo tráví čím dál tím více času před svou vlastní klecí. Enroth se musí mít konstantně na pozoru.
06:35'
Minsk rychle rozebral další útočnou akci hostí a následně se pokusil sám vyrazit dopředu, jeden z jeho hráčů byl ale zastaven už před útočnou modrou.
05:35'
Drew Shore se pokusil kotouč za brankáře Metallurgu doslova procpat, Košečkin si ale neposednou pryž pohlídal a včas ji zastavil.
04:44'
Enroth zneškodnil další střelu a následně kotouč sklepl do rohu kluziště, sledujeme poměrně vyrovnanou bitvu. Hra má spád, dění rozhodně nenudí.
03:36'
Oleg Jevenko se protáhl do útočného pásma po levém křídle a z prostoru pro vhazování zakončil, letící kotouč zaduněl o beton hbitého Vasilije Košečkina.
02:38'
Viktor Antipin zavezl kotouč za vlastní branku a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají. Následně se vydal dopředu, soupeřova obrana akci pak rychle rozebrala.
01:33'
Běloruský icing na chvilku vrátí hru před svatyni Jhonase Enrotha, vhazovat se bude po pravé ruce bývalého gólmana šavlí z Buffala.
01:11'
Přečíslení na druhé straně, Arťom Děmkov se místo přihrávky rozhodl zakončit. Trefil jen připraveného Košečkina, který si poradil i s následnou dorážkou.
00:24'
Metallurg se hned v úvodu dostal do rychlého přečíslení dva na jednoho, obránce Dinama ale odvedl skvělou práci a nedovolil soupeři zakončit.
00:01'
Sudí svolává první lajny do středového kruhu, konečně jdeme na věc! Na úvodním buly poměří síly domácí Francis Paré s Dennisem Rasmussenem.
Oba celky jsou seřazeny na modrých čarách, halou za chvilku zazní státní hymny Běloruska a Ruské federace. Start duelu se pravděpodobně o pár minut posune.
Ještě jednou vám přejí příjemné nedělní odpoledne, duel mezi Dinamem a Metallurgem začne zhruba za deset minut. V potemnělé hale už je vše připraveno.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Osipkov) – Děrjabin (A), Gragnani, Elliott, Znacharenko, Jevenko, Gotovec (C), Ďukov – Paré, A. Kosticyn, Prince – Pulkkinen, Martynov, Shore – Děmkov (A), An. Stěpanov, Pavlovič – Kitarov, Kovyršin, Pavlenko – Kogaljov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Antipin (A), J. Birjukov, J. Jakovlev, Vereščagin, Dronov, Běreglazov – Kozun, O'Dell, Rasmussen – Mozjakin (C), Paršin, Loktionov – Několenko, Ljubimov, N. Kuljomin (A) – Dorofejev, Korobkin, Avramenko – Galuzin.

Rozhodčí: Kuljov, Fatejev – Antonov, Strelcov.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V LOŇSKÉ SEZÓNĚ

Obě loňská střetnutí vyhrály lišky – loni v listopadu uspěly v Bělorusku 2:0, zatímco po novém roce porazily Dinamo na svém ledě 4:3. Zvítězí i dnes, nebo se budou poprvé od ledna 2018 radovat Minští?

11. 1. 2019: Metallurg – Dinamo 4:3
14. 11. 2018: Dinamo – Metallurg 0:2
METALLURG MAGNITOGORSK
11. místo ve Východní konferenci
6 Z, 1-0-1-4, 8:15, 3 body

Zatímco Dinamo je na nižší patra tabulky už zvyklé, pro Metallurg je předposlední místo ve Východní konferenci velmi nepříjemnou novinkou. Dvojnásobnému mistru KHL nepomohla ani výměna trenéra – po prvních třech zápasech, během nichž si Magnitka na své konto připsala svou dosud jedinou výhru, vystřídal Jandače na lavičce Vorobjev, pod jehož taktovkou tým prohrál 2:3 v Jekatěrinburgu, 0:3 v Nižněkamsku a 1:2 na ledě Kazaně. Uvidíme, jestli dnes uspěje proti papírově slabšímu soupeři.

Koho sledovat?
Nezvykle bídně na tom letos je i legendární Sergej Mozjakin, jenž v šesti dosud odehraných utkáních nasbíral jen dva body. Probere se na ledě Minsku?

5 Z, 1-0-0-4, 15:19, 2 body

Dinamo přes léto sice výrazně změnilo svou image, výsledky má ale pořád stejné. Minsk se po roce opět krčí na dně Východní konference, na kterém strávil i určitou část loňské sezóny – nakonec skončil předposlední za Slovanem Bratislava. V novém ročníku zvládl zatím porazit jen Spartak, zatímco duely se Soči, Sibirem, Něftěchimikem a soujmeným moskevským klubem skončily porážkami. Pozitivním úkazem pro běloruský tým ale je fakt, že téměř vždy padl jen o gól.

Aktuálně je zdaleka nejvýraznější postavou klubu Teemu Pulkkinen, jenž se se čtyřmi zásahy na kontě řadí mezi nejlepší střelce KHL. Bude pálit ostrými i dnes?