39:47' D. Sklenička  (O'Neill, Regin) • ' Oksanen
Jokerit

Československá stopa v utkání
Jokerit

David Sklenička – 1+0; 4 střely na branku; 2 hity; čas na ledě: 17:42.
Samostatné nájezdy se rozhodovaly až v sedmé sérii a v závěru to byl souboj mezi Šumakovem a Oksanenem. Helsinský útočník byl lepší a zajistil svému celku plusový bod z tohoto utkání.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Jokerit Helsinky.
Autorem vítězné branky je AHTI OKSANEN.
Ahti OKSANEN proměňuje.
Sergej ŠUMAKOV tentokrát zvedl puk až moc nahoru.
Sergej ŠUMAKOV z pravé strany zavěsil puk pod horní tyčku.
Sven ANDRIGHETTO neproměňuje, neboť mu sjel puk z čepele.
Brian O'NEILL neproměňuje, když zamířil do betonu Bobkova.
Valentin PJANOV neproměňuje.
Saku MÄENALANEN proměňuje.
Sergej ŠUMAKOV proměňuje.
Nicklas Jensen se snažil přehodit beton, ale nepovedlo se mu to.
Semjon KOŠELEV rychle odpovídá.
Ahti OKSANEN proměňuje a zavěsil puk pod horní tyčku.
Sergej Širokov se rychle rozjel, ale ani on nezastrčil puk do branky.
Mikko Lehtonen přestřelil.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:30'
Nakonec z toho Jokerit nedokázal nic vytěžit, puk ve středním pásmu a nejspíše se dočkáme samostatných nájezdů.
64:00'
I v poslední minutě jsou hosté hodně aktivní, defenzíva Omsku už jen stínuje jednotlivé hráče!
63:15'
Jokerit tlačí na Omsk a Bobkov musí být neustále ve střehu. Nyní kolem něj puky jen lítaly.
62:07'
Zdá se, že více sil mají hosté, kteří zatím mají v prodloužení jasně navrch.
61:02'
Další hráč Jokeritu se nedostal ke střele, obránce Omsku dobře blokoval jeho snahu.
60:41'
Brian O'Neill dobře nahrával před Bobkova, ten dokázal vytěsnit puk.
60:01'
Třetí třetina nám mnoho hokejové krásy nepřinesla. Hosté byli hladovější, ale místy dokázal i Omsk zahrozit. Oba brankáři však dnes chytají velmi dobře. Největší šanci na zvrat měl kapitán Peter Regin, který však trefil z dorážky tyčku!
60:00'
59:40'
V posledních vteřinách musel Niemi zasahovat, ale není z toho branka Omsku.
59:10'
Brian O'Neill dostal pukem ve středním pásmu, nakonec jde po svých na střídačku a vypadá to na nějakou odřeninu na bradě.
58:22'
Běží nám poslední dvě minuty zápasu a nejspíše uvidíme prodloužení, které bude muset rozhodnout o vítězi.
57:15'
Petri Kontiola si stáhl puk ze vzduchu, ale než stačil poslat puk na branku, už u něj byli obránci Omsku.
56:09'
Peter Regin měl na holi rozhodující branku! Bobkov tentokrát jen vyrazil puk a Regin trefil pravou tyč!
55:40'
V krátké době další zajímavý pokus z pohledu Omsku, avšak skóre zůstává stále nerozhodné.
55:05'
Po delší době zahrozili i domácí před Nieminem, ten byl pozorný!
53:10'
A následovala střela, Bobkov vyráží a hosté jsou rozhodně hladovější po brance a touží rozhodnout tento duel.
52:55'
Střela od modré čáry byla sražená, domácím se však nedaří dostat puk z vlastní třetiny.
52:13'
I v závěru přesilovky se Jokerit pohyboval v útočném pásmu, ale Bobkov je jistota domácího mužstva.
51:10'
Z protiútoku musel velký pozor dávat Niemi.
50:46'
Jesse Joensuu se nebezpečně pohyboval před Bobkovem, ale ten drží puk a nedovolil, aby mu vypadl z jeho výstroje.
50:25'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Rob Klinkhammer – 2 min., nedovolené bránění).
49:43'
Dobrá střela, kterou Bobkov pokryl a stále nám na ukazateli svítí remízový stav.
49:10'
Závěrečná třetina nám vůbec nepřináší žádnou hezkou podívanou. Mírně aktivnější jsou hosté, zatímco Omsk hraje v útoku hodně laxně.
47:52'
Omsk zavezl puk za branku Jokeritu, ale velmi rychle o něj přišel.
46:47'
Avangard se zatím v průběhu třetí třetiny nežene příliš do útočení a spíše čeká na svou velkou příležitost. Jokerit naopak se snaží zvrátit vedení na svou stranu.
45:38'
Oddechový čas pro domácí.
45:38'
Defenzíva domácích se nyní osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
45:11'
Hostující celek nyní opět operuje před brankou Avangardu, stále platí, že se jen těžko prosazuje do šancí.
43:34'
Kirill Semjonov nakonec vybojoval zdánlivě ztracený puk, dostal se s ním až před Niemiho, ale ten zabezpečil svou branku a nepustil puk za svá záda.
43:01'
Nepřesná přihrávka do volného prostoru a puk se odráží do středního pásma.
42:38'
Andrej Stas nyní obětavě blokoval pokus soupeře, následně chytá Bobkov puk a hra je přerušena. Trochu emocí od domácích, kteří reklamují údajné podražení Stase.
42:11'
Jesse Joensuu přihrával zpoza branky, ale jeho spoluhráč před brankou nepřesně zpracoval a puk se mu zadrhl na čepeli.
41:35'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Brandon McMillan – 2 min., krosček).
40:57'
Do závěrečné třetiny vstupujeme za nerozhodnutého stavu a uvidíme, který z týmů se dokáže opět prosadit.
40:01'
Ve druhé třetině měli více ze hry hosté, kteří se snažili o vyrovnání, ale naráželi na pevnou defenzívu Omsku. Vše podstatné se sehrálo až v posledních minutách třetiny. Nejprve obrovskou šanci spálil Košelev a podle pravidla "nedáš, dostaneš" se v posledních vteřinách prosadil David Sklenička!
40:00'
39:47'
Jokerit právě vstřelil branku!
Jokeritu se po velké šanci Omsku podařilo soupeře zamknout v jeho třetině a nakonec přišla střela obránce DAVIDA SKLENIČKY, který srovnává stav zápasu. Asistence: Brian O'Neill a Peter Regin.
38:32'
Tak tohle bylo něco! Semjon Košelev z pravé strany měl zcela odkrytou branku a trefil přesně vzdálenější levou tyč!
38:03'
Na časomíře běží poslední dvě minuty druhé třetiny. Omsk stále drží těsné vedení!
36:57'
Občas se objeví dobrá příležitost, jako nyní u Lehtonena, ale nedokázal dostat puk za záda Bobkova.
36:26'
Zakázané uvolnění Omsku a bude se vhazovat před jeho brankou. Možná by někdo čekal strhující podívanou, ale jde na obou celcích vidět, že šetří své síly do vyřazovacích bojů a hrají v poklidu.
35:06'
Pavel Dědunov se pokoušel ukličkovat svého soka, ale nepřišel si na něj. Puk končí v rohu kluziště a Jokerit jej následně dostává ze svého pásma.
34:43'
Jokerit si nyní rozebral defenzívu soupeře, ale opět přišla střela, kterou Bobkov velmi dobře viděl a pokryl.
33:34'
Pavel Dědunov se zničehonic dostal s pukem přes modrou a ze středu vypálil na Niemiho. Ten vyrazil, k dorážce si sjel Jevgenij Gračjov, který minul branku.
31:49'
Hosté mají nyní puk neustále na svých čepelích, avšak nyní se projevuje i síla omské defenzívy, která opravdu nedává útočníkům Jokeritu mnoho prostoru pro tvoření hry.
31:02'
Jokerit je nyní aktivní v útočném pásmu, ještě chybí pořádnější zakončení na Bobkova.
29:26'
Spíše jsou k vidění střely z dálky, jako nyní, kdy Niemi musel zasahovat svou lapačkou.
28:51'
Průběh druhé třetiny je vyrovnaný a oba celky se snaží aktivně útočit, nicméně defenzívy obou týmů hrají precizně a nedovolují skrumáže před brankami.
27:51'
Bondarev následně dostal pochvalu na střídačce od svých spoluhráčů za perfektní obranný zákrok. Následuje komerční pauza.
26:52'
Marko Anttila a Ahti Oksanen ujížděli dva na Bondareva. Bondarev nakonec dokázal překazit přihrávku Antilly a Oksanen se tak nedostal do slibné šance!
26:04'
Antti Pihlström vyzkoušel poslat puk na branku, jeho záměr Bobkov předpokládal a byl na jeho zakončení řádně připraven.
24:46'
Avangard v plném počtu a tato přesilovka nebyla od Jokeritu vůbec dobře sehraná.
24:17'
Další úspěšné vyhození a hostům se nyní nedaří nic vymyslet, čím byl ohrozil Bobkova v jeho brance.
23:32'
Helsinský celek se usadil v pásmu, ale nedokázal vystřelit na Bobkova. Následně se soupeř dokázal dostat k puku, který vyhodil přes všechny čáry.
22:44'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Cody Franson – 2 min., vysoká hůl).
22:28'
Niemi jen vyrazil puk, který byl na chvíli osamocen před brankou, jeden z hráčů Omsku se pokoušel dojet puk, ale nestihl to.
21:48'
Sven Andrighetto to již měl na střelu, ale ještě přihrával na střed kluziště, kde prostor nakonec vykryli hosté.
21:02'
Niemi nyní musel čelit dvěma střelám, obě dokázal vyrazit. Omsk stále u puku a kombinuje v pásmu soupeře.
20:32'
V protiútoku zahrozili domácí a Lehtonen musel zatáhnout za záchrannou brzdu.
20:18'
Pokus o rychlou přihrávku z rohu kluziště byl rychle zablokován hráčem Omsku.
20:01'
To se hostům nedaří a na potenciální vyrovnávací branku si budou muset počkat nejméně do druhé třetiny. Úvodní část nám přinesla poměrně vyrovnanou hru. Obě mužstva se snažila útočit. Jestřábi docílili jedné branky z přesilové hry a tím se ujali vedení v dnešním zápase. I Jokerit měl možnost hry v početní převaze, ale největší šanci spálil Jensen, který netrefil poloprázdnou branku!
20:00'
19:40'
Běží poslední vteřiny první třetiny. Hosté v pásmu a snaží se ještě o vyrovnání.
18:19'
Hráči Jokeritu zavřeli svého soka. Bobkov vytasil proti přízemní střele svůj beton a následně včas zakryl svůj puk lapačkou.
17:22'
Omsk je v plném počtu a i nadále drží jedno brankový náskok.
16:53'
Žolíci se dokázali dostat do útočného pásma a kombinovat, avšak zatím jim puk nelepí na jejich čepelích.
16:13'
Semjonov dojel puk a za brankou soupeře se jej snaží podržet co nejdéle.
15:33'
Nyní už hrají hosté svou přesilovku a hned se Jensen ocitl v dobrém zakončení, ale nezamířil ideálně.
15:14'
Přesilovka domácích je u konce. Širokov se u mantinelu dopustil držení a na chvíli se hra vyrovná.
15:14'
Niemi nyní zabránil pohromě a vyrazil puk do rohu kluziště.
14:54'
Jestřábi nastěhovaní v pásmu soupeře a snaží se o vstřelení své druhé branky.
13:57'
Niemi vyrazil tvrdou střelu, následně Lauridsen odpálil puk do bezpečí.
13:20'
Je to tak. Jokerit nyní nezvládl střídání a pyká za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.
13:20'
Hra přerušena po přechodu hostů modrou čarou a nejspíše uvidíme další vyloučení na straně hostí.
12:36'
Další průběh oslabení hosté zvládli a již nedopustili, aby se soupeř dostal do další šance.
10:19'
Avangard právě vstřelil branku!
Omsk se velmi rychle prosazuje ve dvojnásobné přesilovce. Základem celé akce bylo vyhrané buly a rychlé přenesení hry na levou stranu, odkud pálil ostrým VJAČESLAV VOJNOV, který umístil puk do pravého horního rohu branky. Asistence: Rob Klinkhammer a Sven Andrighetto.
10:12'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., podrážení).
09:32'
Jegor Martynov měl prostor ke střele a Niemi jeho střelu z první zachytil svou lapačkou!
08:44'
Sami Lepistö byl tím viníkem, který se dopustil podrážení a i Avangard si zahraje první přesilovku.
08:44'
Domácí hráč šikovně postrčil puk před branku, kde se pokoušel dorážet Henrik Haapala, který byl nakonec podražen.
07:54'
O další pokus se postaral Brian O'Neill, ale jeho propagační střela nenadělala brankáři Avangardu výraznější problémy.
07:24'
Ahti Oksanen se dostal ke střele z pravé strany. Bobkov pohodlně vyrazil puk svou vyrážečkou.
06:45'
Kirill Semjonov upadl za brankou Niemiho a následně byl od puku odzbrojen.
05:58'
Následovala ještě další dobrá šance Jokeritu, Bobkov vyrazil puk betonem přímo na Jensena a ten netrefil poloodkrytou branku! Následně se Omsk dostává do plného počtu a přečkal své první oslabení!
05:25'
Bobkov uhájil své brankoviště i po střele Jensenam, Jokerit nyní svírá svého soka.
04:54'
Další zavezení puku do pásma se hostům příliš nepovedlo a musí se vracet pro puk až ke své brance.
04:09'
Dobré nahození zadělalo Bobkovi problémy, nakonec se puk odráží mimo jeho branku!
03:51'
Semjonov zahrál u mantinelu vysokou holí, kdy zasáhl do tváře Lauridsena.
03:06'
Sledujeme svižný začátek utkání. Přihrávku zpoza branky přikryl Bobkov u své levé tyčky.
02:13'
Hráč hostí se dostával do slibného zakončení, ale v rozhodující chvíli mu překazil pokus obránce Omsku.
01:38'
Brandon McMillan se vytočil na levé straně a poslal puk na Niemiho, který pokryl tuhle nevýraznou střelu.
01:10'
Brankář Jokeritu zastavil lapačkou nahození ze středního pásma a ihned rozehrává na svého spoluhráče.
00:21'
Začal nám souboj dvou týmů, které se nachází na druhých místech svých konferencí. Dá se očekávat zajímavý duel. Otázka, jak k zápasu přistoupí oba celky v závěru základní části, kdy obě mužstva soustředí síly na nadcházející play off.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Bondarev, Pokka, Franson, Jemelin (C), Vojnov, Martynov – Klinkhammer, McMillan, Pjanov – Šumakov, Andrighetto, K. Semjonov – Zernov (A), Košelev, Širokov (A) – Stas, Dědunov, Jaremčuk – Gračjov.

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Heiskanen) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, O. Lauridsen, Eronen, E. Räsänen – Joensuu, O'Neill, Regin (C) – Haapala, Nicklas Jensen, Mäenalanen – Moses, Savinainen, Kontiola – Oksanen, Anttila (A), Pihlström.

Rozhodčí: S. Beljajev, Y. Oskirko – M. Bersenjov, E. Yudin.
Dnes nás čeká rozhodně zajímavý zápas, neboť se střetnou dva celky, které patří mezi ty nejlepší v KHL! Dokonce půjde o souboj druhých týmů ve svých konferencí!

Avangard Omsk
Omsku patří druhá pozice ve Východní konferenci. Dohromady Jestřábi nasbírali celkem 82 bodů a již se mohou těšit na play off. Na třetí Barys má náskok dvou bodů a pokud si chce Omsk udržet druhou pozici po základní části, tak by měl v posledních dvou zápasech ještě přidat nějaké body na své konto. Na první místo se již rozhodně nemůže dostat, neboť na první Kazaň ztrácí sedm bodů a právě s Kazaní sehrál poslední zápas, když prohráli 3:5!

Jokerit Helsinky
Helsinský celek si stále drží svou druhou pozici v Západní konferenci a nejspíše si ji udrží i do play off. Před sebou má poslední dva zápasy základní části – dnes proti Omsku a pak proti Novgorodu. V minulém zápase (až překvapivě) lehce porazil silné Dynamo Moskva 5:0! Jokerit v daném zápase těžil hlavně z přesilových her a svědomitou hrou od začátku až do konce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.