KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Novosibirsk - 19. prosince 2019   17:30

OMSK
OMSK
09:46' Klinkhammer (Beck) • 36:26' Širokov (Klinkhammer, Beck) • 59:43' K. Semjonov (Pokka)
Novosibirsk

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Omsku, který svého soupeře porazil poměrem 3:1. Poslední perioda předvedla hodně atraktivní podívanou, oba celky měly na svědomí řadu vyložených šancí, nicméně jediná trefa padla při hře bez brankáře. Omsk byl lepší v úvodu třetiny, naopak koncovka patřila soupeři, který dnes překonal Bobkova pouze jedinkrát, což na výhru nestačilo.

Avangard právě vstřelil branku!
O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Nejprve Omsk dvakrát neuspěl se střelbou do prázdné branky, poté se za modrou čárou dostal k puku KIRILL SEMJONOV, jenž velice přesně zacílil do odkryté svatyně.
Asistence: Ville Pokka.
59:05'
Hosté to zkoušejí v šesti!
58:48'
Hosté se stále nemohou dostat do útočného pásmu, Säteri tak i nadále zůstává v brance.
57:25'
Podobná chyba také na opačné straně, tentokráte byl dříve v pásmu domácí Košelev. Sibiru se na vyrovnání krátí čas, zřejmě se ale dočkáme hry bez brankáře.
56:10'
Sibir nezvládl přejetí modré čáry, navíc se jednalo o zcela zřetelný ofsajd, který uviděl také sudí. Hra je vykázána do středního pásma, což se domácím hodí.
55:07'
Novosibirsk to udělal parádně, nicméně finální rána z hole Šarova výrazně minula branku. Následný protiútok se pro změnu nepovedlo zakončit Gračjovovi.
54:15'
Stasovi v nejméně vhodnou dobu přeskočil puk hokejku, nic nebezpečného jsme tedy neviděli. Na opačné straně nahrával mimo dosah spoluhráčů Jokipakka.
53:20'
Domácí zmatkovali v nebezpečné vzdálenosti od své branky, avšak napadající Pervušin se nakonec do zakončení nedostal. Na opačné straně Säteri senzačně vychytal Becka, který zakončoval při přečíslení dva na nikoho!
52:06'
Další tyč v podání Sibiru! Tentokráte ze zajímavé pozice pálil Michajlov, avšak jeho rána trefila pouze vzdálenější brankovou konstrukci.
51:07'
Sibir se po hodně dlouhé době dostal ven z pásma, nicméně se mu nedaří založit kloudnou akci. Jednu z nich se povedlo u středového kruhu narušit Bondarevovi.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá přesně deset minut. Omsk i nadále drží jednobrankové vedení, v posledních minutách se mu povedlo sevřít svého soupeře.
49:13'
Po delší době se do zakončení dostal také Omsk, avšak nejednalo se o nic vážnějšího. Säteri tentokráte vyrážel vedle sebe, Avangard stále okupuje útočnou zónu.
48:15'
Bobkov opět musel za vlastní branku, kde se mu povedlo zastavit nahozený kotouč. Na opačné straně to v obraně zvládl na jedničku vracející se Loginov.
47:03'
Po dalším přerušení je tu komerční přestávka. Průběh třetí třetiny zatím přináší celkem vyrovnanou podívanou, možná o trochu aktivnější je hostující Sibir.
46:07'
Oba celky odjely střídat, i tak měl puk na své hokejce domácí Bondarev. Ten ho pouze napálil za branku Säteriho, následně za volným kotoučem směřoval Klinkhammer.
45:05'
Michajlov se sotva dostal za modrou čáru, načež se snažil nahodit na branku. Bobkov byl pozorný, navíc domácí brankář vyzrál i na další zakončení soupeře.
44:01'
K dělovce z vrcholku levého kruhu se dostal Jemelin, jehož ránu ještě lehce přizvedl jeden z protihráčů. Puk skončil v ochranné síti, po delší době se přerušuje.
43:11'
Bobkov vyrážel střelu pouze před sebe, nicméně jeden z hostů nedokázal zpoza branky otřít puk o brankáře natolik dobře, aby se odrazil za brankovou čáru.
42:06'
Za vlastní branku musel Bobkov, který tím pádem vypomohl s rozehrávkou. Následně Omsk zodpovědně forčekoval na druhé straně, kde Šumakov vybojoval touš.
41:05'
Ten ale měl jepičí život. Na opačné straně si Novosibirsk nedokázal ideálně načasovat najetí za modrou čáru, navíc je z toho pouze ofsajdové postavení hostů.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se jako první vydali do vlastního pásma, odkud Pokka zkoušel založit první útočný výpad.
40:01'
Máme za sebou také druhou třetinu, která tak trochu navázala na tu první. Ani tentokráte jsem neviděli pohlednou podívanou, nicméně i tak se oba celky dostaly do řady šancí. Omsk se nakonec dokázal dostat do kýženého vedení, zužitkoval totiž další přesilovou hru, díky které se tak dostal do průběžného vedení.
40:00'
39:11'
Koncovka druhé třetiny nám nepřináší nic moc zajímavého, nicméně Bobkov musel tasit těžký zákrok. Krátce po vhazování to totiž zkoušel Morozov.
37:20'
Omsk se tak dostal do kýženého vedení, nicméně v tuto chvíli leží na ledové ploše domácí Šumakov, kterého před malým momente sekl jeden z protihráčů.
36:26'
Tak přeci jenom domácí využívají přesilovou hru! Avangard totiž celou přesilovou hru strávil v útočném pásmu, kde nebezpečně kombinoval. Další střelecký pokus Säteri vyrazil pouze před sebe, kde byl s úspěšnou dorážkou připraven SERGEJ ŠIROKOV.
Asistence: Rob Klinkhammer, Taylor Beck.
36:02'
Omsku se povedlo uspět na vhazování, což vedlo k nebezpečné kombinaci. Nakonec to prudkým pokusem zkoušel Martynov, který na Säteriho nevyzrál.
35:11'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., podrážení).
34:01'
Cink! Novosibirsk totiž podnikl nesmírně nebezpečnou protiakci, při které měl dost prostoru na zakončení Jokipakka, který trefil brankovou konstrukci.
33:04'
Až po uplynuté přesilové hry to z dobré pozice zkoušel domácí Jemelin, avšak ani on na brankáře Säteriho nedokázal vyzrát. Je tu druhá komerční přestávka třetiny.
32:05'
Avangard se stále drží v nebezpečné vzdálenosti od branky, avšak sledujeme hodně kostrbatou kombinaci, která navíc nepřináší žádné střelecké pokusy.
31:22'
Jokipakka se dobře zorientoval u vlastní branky, odkud jistým vyhozením poslal puk až na opačnou polovinu. Bobkov tak musel vypomoci s rozehrávkou.
30:40'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Šarov – 2 min., podrážení).
30:04'
Další dobrá pozice, tentokráte pro domácího Širokova. Ten nebezpečně pálil z prostor mezi kruhy, avšak svižnou ránu zápěstím poslal vedle branky soupeře.
29:19'
Následně Semjonov zkoušel najít místečko mezi rukou Säteriho, avšak finský brankář s tímto úmyslem počítal. Následně měl štěstí Bobkov, který zmatkoval při rozehrávce.
28:03'
Do vlastní třetiny se zodpovědně vrátil hostující Česalin, který se zároveň mohl zjevit ve vyložené šanci, avšak na poslední chvíli mu puk přeskočil hokejku.
27:02'
Bobkov raději schoval hrací předmět do své lapačky, což znamená další přerušení. Zároveň tu máme prostor pro další komerční přestávku tohoto zápasu.
26:10'
Hosté se nedokázali prokousat přes střední pásmo, proto Demidov pouze nahazoval za domácí svatyni. Poté ještě od modré čáry zkoušel štěstí Chabarov.
25:07'
Säteri zřejmě vůbec nic neviděl, avšak i přesto se mu povedlo zneškodnit ránu od Becka. Sibir se nechal zatlačit, vysvobodila ho až píšťalka rozhodčího.
24:03'
Do palebné pozice se na druhé straně dostal Milovzorov, který švihem o kousek minul horní konstrukci. Brankář Bobkov už delší dobu čeká na těžší zákrok.
23:15'
Do protiútoku se dostával domácí Pjanov, který si nabruslil až před brankáře, avšak Säteri i tentokráte odolal. Hostující obrana si nepočínala zodpovědně.
22:03'
Gračjov si stoupl před brankáře, kde se mu nebezpečným způsobem povedlo přizvednout kotouč. Ten nakonec směřoval nad branku, konkrétněji do ochranné sítě.
21:04'
Säteri hru raději přerušil, na řadu tak přišlo další vhazování. Krátce poté pouze nahazoval k zadnímu hrazení Pokka, který poté udržel puk před modrou čárou.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, nicméně ztráta puku vedla k nebezpečnému zakončení Gračjova, který mířil doprostřed.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nepřinesl žádnou pohlednou podívanou. Jako první se dostal do vedení Sibir, avšak soupeř si přichystal celkem rychlou odpověď, nicméně žádnou další branku jsme už neviděli. Oba celky se trápí při zakládání útočných výpadu, navíc se ani moc nevylučuje.
20:00'
19:22'
Ke konci první periody se ještě Sibir nadechl k náporu, který přinesl ránu od modré čáry. Ta pouze proletěla kolem branky Bobkova, hra se otáčí na druhou stranu.
18:13'
Šumakov pouze nahazoval podél levého hrazení, avšak jeho nabídku za vlastní brankou zastavil brankář Säteri. Novosibirsk poté vyhodil přes všechny čáry.
17:01'
Loginov šikovně objel napadajícího protihráče, avšak svižným zakončením se mu nepovedlo procedit puk přes chumel protihráčů. Avangard zakládá rychlou protiakci.
16:11'
Ani jednom z celků se nedaří založit kloudnou útočnou akci. Na modré čáře tak převzal nahrávku Gračjov, avšak k němu se bleskovým způsobem dostal protihráč.
14:24'
Sibir se během přesilové hry nedostal ani k jednomu střeleckému pokusu. Po uplynutí měl puk proti hokejce obránce Alexejev, avšak ani on nakonec nevypálil.
13:11'
Sibiru se úvodní přesilová hra zrovna moc nedaří, zhruba po minutě se hosté sice dostali do útočného pásma, avšak tam se povedlo zakročit Potapovovi.
12:03'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Rob Klinkhammer – 2 min., držení).
11:20'
Podél pravého hrazení to zkoušel jeden z hostujících hráčů, avšak důrazným způsobem si počínal Pokka, který prostor u hrazení rychle zavřel svým tělem.
10:13'
Obrannou povinnost si splnil Franson, kterému se povedlo odehrát kotouč před napadajícím Peltolou. Vzápětí chtěl nahodit Alexejev, avšak trefil pouze protihráče.
09:46'
Na vyrovnávací branku jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! Vůbec poprvé v tomto utkání propadla hostující obrana, Avangard se navíc dostal do slibného přečíslení. Ve finální fázi to na sebe vzal ROB KLINKHAMMER, který brankáře překonal střelou na bližší tyč.
Asistence: Taylor Beck.
09:12'
Omsk se ani v tomto případě nedokázal prodrat na druhou stranu, navíc o dost aktivnějším způsobem působí soupeř, Demidov se totiž dostal za modrou čáru.
08:01'
Po odehrání kotouče skončil na ledové ploše hostující Česalin, který dostal čistý hit od protihráče. Chvíli se hrát nebude, avšak by se nemělo ani vylučovat.
07:17'
Sibir právě vstřelil branku!
Do kýženého vedení se zničehonic dostává hostující celek! Ten totiž podnikl celkem nenápadnou kombinaci středem hrací plochy, kde MIKAEL RUOHOMAA v tandemu našel kolegu Šarova, který mu šikovně vracel k zadní tyči, kam se Bobkov nedokázal natáhnout.
Asistence: Alexandr Šarov.
07:03'
Ten však přečkali bez větších problémů. Naopak byla k vidění tvrdá rána v podání Fransona, který sice nemířil přesně, avšak poté se o dorážku postaral Semjonov.
06:12'
U pravého kruhu se otočil s pukem hostující Milovzorov, který zkoušel své štěstí ránou z otočky. Bobkov nemusel ani tentokráte zasahovat, domácí jsou pod tlakem.
05:10'
Za brankou soupeře operoval Šarov, kterému se povedlo udržet puk na hokejce. Poté ho předal na Loginova, který svým nahozením trefil pouze protihráče.
04:08'
U středového kruhu zachytil rozehrávku soupeře domácí Stas, který poté raději uklidnil hru, načež soupeř vyhodil přes všechna čáry. Icing z toho ale nebude.
03:14'
Nahrávka na Puustinena byla celkem dost nepřesná, avšak ani domácí celek se neprezentoval přesností. V úvodu tohoto zápasu tak sledujeme nesouhru hráčů.
02:10'
Úvodní zakončení zápasu měl na svědomí Klinkhammer, který pálil z levého kruhu. Säteri jeho pokus celou dobu viděl, navíc zakročil vlastní vyrážečkou.
01:06'
Poprvé se do útočného pásma dostal také Omsk, nicméně Gračjov to měl na dlouhou hokejku. Vzápětí se Bondarevovi nepovedlo přesně najít Semjonova.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, konkrétněji se dokázal prosadit Ruohomaa. Jeho formace ihned nahazovala kotouč.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Pokka, Bondarev, Franson, Jemelin (C), Vojnov, Martynov – Andrighetto, Gračjov, Širokov (A) – Beck (A), K. Semjonov, Klinkhammer – Košelev, Pjanov, Šumakov – A. Potapov, Stas, Dědunov – Jaremčuk.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Timašov, J. Chabarov, Jefremov, Ilja Morozov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola (A) – Michajlov, V. Komarov, Česalin (A) – N. Korotkov, Torčeňuk, Pervušin.

Rozhodčí: Sidorenko, Hribik – Goljak, Sysujev.
HC Sibir Novosibirsk

Na opačné straně stojí Novosibirsk, který pro změnu okupuje sedmou pozici východní konference. Sibir doposud nasbíral pětačtyřicet bodů, nicméně situace kolem tohoto místa je hodně vyrovnaná. Manko mezi čtvrtým a devátým celkem tabulky je pouze tříbodové, Novosibirsk se klidně může v případě vítězství vyškrábat až na čtvrtou pozici tabulky. Hostující tým tohoto zápasu prožívá celkem povedenou formu, povedlo se mu vyhrát ze čtyřech z posledních pěti duelů. Jediná porážka přišla na domácím ledě, Sibir totiž ve vyrovnaném souboji nestačil na Jokerit, kterému podlehl 3:4.
Avangard Omsk

Hokejisté Omsku se osmatřiceti kolech nacházejí na průběžné druhé pozici východní konference, na svém kontě mají přesně padesát bodů. Avangard momentálně ztrácí na vedoucí Kazaň šest bodů, Ak Bars má navíc dva zápasy k dobru. Omsk si v posledních týdnech počíná hodně kolísavě, po výhře totiž ihned přijde na řadu porážka. Stejně tak tomu bylo také po výhře právě nad Kazaní, v minulém kole totiž Omsk ve vyrovnaném souboji nestačil na Nur-Sulta, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 3:2. Pakliže by měla být zachována tradice, tak by Omsk měl dnes zvítězit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Avangard Omsk a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.