KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Minsk - 8. září 2019   16:00

Spartak Moskva
09:07' Rylov (Karsums) • 12:07' Hersley (Zubov, R. Hanzl) • 17:23' Juňkov (Leščenko) • 23:30' Karsums
4:5
(3:2, 1:2, 0:1)
Minsk
Minsk
07:14' Pavlovič   • 08:03' Pulkkinen  (Martynov, Gotovec) • 24:31' A. Kosticyn  (Paré, Gotovec) • 30:59' Elliott  (Děmkov) • 57:45' Stefanovič  (Paré, Elliott)
Bespalov (31. Chomčenko) – Rylov, Hersley, Kutějkin, D. Višněvskij, Kulik, Gončarov, Nikišin – Karsums, Zubov, Daugavinš – Talalujev, R. Hanzl, Nikoncev – Fjodorov, Zlobin, Chochlačov – Kokarev, Juňkov, Leščenko – Šablovskij.
Gofman, Spirin – Bitjukov, Galimov
CSKA Arena, Moskva
Minsk
Osipkov (Enroth) – Gragnani, Děrjabin, Elliott, Denisov, Jevenko, Gotovec, Znacharenko – An. Stěpanov, Děmkov, Pavlovič – Stefanovič, Paré, A. Kosticyn – Pulkkinen, Shore, Martynov – Drozdov, Kitarov, Pavlenko – Kogaljov.

Utkání nám skončilo a z bodového zisku se raduje Dinamo Minsk. Bylo to utkání jako na houpačce, které se překlápělo na obě strany. V první třetině se ujali vedení 2:0 hosté díky trefám Pavloviče a Pulkkinena. Spartak v rozmezí 10.-24. minuty utkání čtyřmi trefami otočil a měl k dispizici pohodlný náskok. Ve zbytku utkání se už však trefovali jen hosté. Rozhodující gól padl z přesilovky necelé tři minuty před koncem třetí třetiny zásluhou Stefanoviče.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Robin Hanzl (SPM) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:39.

59:49'
Ránu od modré čáry lehce tečoval Zlobin, ale pouze do ochranné sítě. Zbývá jedenáct sekund a vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:20'
Moskevští se dostali do útočné třetiny, ale tam kotouč příliš dlouho neudrželi.
59:03'
Oleg Znarok si bere oddechový čas. Snaží se nakreslit svým svěřencům své plány na vyrovnání.
59:03'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anatolij Nikoncev – 2 min., hákování).
58:30'
Domácí už na nic nečekají a odvolávají brankáře! Hraje se powerplay.
57:45'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš! Spartak ojedinělou akci prováhal, zatímco hosté po krásné kombinaci využili přesilovku. Paré přenesl hru na volného MICHAILA STEFANOVIČE, jehož tvrdá rána skončila v síti. Spartaku na vyrovnání už moc času nezbývá. 4:5. Asistence: Francis Paré a Stefan Elliott.
56:17'
Karsums dokázal na své polovině kluziště vybojovat puk a ve vlastním oslabení se řítil sám na bránu Minsku. Bekhendovou kličku nezvládl dokonale a přestřelil. Spartak mohl z ničeho nic udeřit a rozhodnout.
56:04'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., podrážení).
55:32'
Celá situace se opakuje. Další icing Dinama je na světě.
55:02'
Pulkkinen nestihl dojet kotouč, a proto se odpískalo zakázané uvolnění. Hra se po chvíli znovu přesune před bránu Minsku.
54:25'
Pavlovič oslovil na modré čáře volného spoluhráče, jehož střela jen těsně minula bližší tyč. Chomčenko zasahovat nemusel.
53:49'
Na mantinel byl tvrdě naražen Stefanovič a na led musí být přivoláni lékaři. Těžko říct, jestli bude hostující hráč v utkání pokračovat, vypadá totiž velmi otřeseně.
52:49'
Spartak se také po vhazování udržel v útočné třetině a ke střele se tentokrát propracoval Hersley. Ani on však neuspěl.
52:13'
Kulik se ocitl v ostrém úhlu, ale přesto dokázal prověřit pozornost brankáře Minsku. Akce pokračovala a o pár vteřin později pálil Fjodorov. Osipkov znovu zasáhl a následuje komerční přestávka.
51:33'
Anton Zlobin se po levém křídle dostal až před bránu, kterou v těsné blízkosti brankáře zboural. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:45'
Dinamo se dlouho dostávalo do útočného pásma. Jeho snažení nakonec bylo úspěšné a Děmkovova střela rozhodně mohla být gólová. Chomčenko ale chytá jistě a dnes ještě neinkasoval.
49:35'
Spartak drží puk za svou bránou a čeká na vystřídání všech hráčů. Zajímavostí tohoto utkání je také fakt, že od závěru první třetiny nebyl k vidění žádný dvouminutový trest.
48:52'
Pulkkinen neměl podporu spoluhráčů, a tak těsně za útočnou modrou čárou vystřelil velmi razantně. Jeho rána šla od hokejky protihráče do ochranné sítě.
48:22'
Počet střel na bránu se překlopil na stranu Spartaku. Sledovali jsme totiž pasáž hry, ve které červení dominovali. Dnešní zápas se hraje opravdu ve vysokém tempu a vyhrát může kdokoliv.
47:12'
Ilja Zubov měl na hokejce skvělou příležitost. Horní růžek hostující svatyně ale o pár centimetrů minul.
46:31'
Daugavinš stál na levém kruhu v ideální pozici, ale rozhodl se ještě přistrčit touš svému spoluhráči. K zakončení nakonec nedošlo, ale domácí fanoušci už málem jásali.
45:58'
Dinamo se snaží o nápor, ale střeleckých pozic si zatím moc nevytvořilo. Přesto je ve třetí třetině o trochu lepším týmem.
44:52'
Nikoncev udělal za modrou čárou rychlou kličku, kterou se mu povedlo přejít přes obránce. Jeho následný střelecký pokus byl sražen mimo tři tyče.
43:58'
Nyní se hraje u mantinelu v obranném pásmu Spartaku. Zatím jsme žádnou zajímavější akci ve třetí periodě neviděli.
43:08'
Kosticyn si odskočil na modrou čáru a už se napřahoval ke střele, jenže nakonec jej dokázal odzbrojit pohotový bránící hráč.
42:37'
Domácím se v úvodu třetiny nedaří přihrávky. Provinili se totiž dalším icingem.
41:58'
Fjodorov si v mezikruží hledal volný prostor, ale kotouč mu na holi nepřistál. Hokejisté Minsku měli v obranném pásmu výborné postavení.
41:12'
Rylov se rozjel do velké rychlosti, jenže touš mu na poslední chvíli odskočil. Následoval protiútok hostů, který byl zkažen nepřesnou přihrávkou.
40:38'
Zakázané uvolnění domácího celku. Vhazovat se bude ve třetině Spartaku.
40:23'
Hned dvě přerušení hry byly k vidění na počátku třetiny. Podruhé se bude vhazovat před Chomčenkem.
40:01'
Druhá perioda je u konce a gólové hody nám pokračují! Druhá třetina nabídla vyrovnanou partii a skóre je tak naprosto zasloužené. Na počátku třetiny to vypadalo na jasnou záležitost pro domácí, jenže Minsk díky dvěma brankám dokázal stav srovnat. Střely na bránu po druhé třetině: 21-21. Pokračovat budeme zhruba za patnáct minut!
40:00'
39:19'
Už to vypadalo, že se Francis Paré dostane do samostnatného úniku, jenže pískán byl ofsajd. Hostující střídačce se pochopitelně tento verdikt nelíbí.
39:01'
Hersley vypálil od modré čáry. Jeho pokus byl lehce tečován a nadělal Osipkovovi velkou práci.
38:18'
Hra se zase trochu uklidnila. Oba týmy se pokouší o kloudnou rozehrávku.
37:12'
Arťom Fjodorov dostal na svou hokejku přesnou přihrávku přímo mezi kruhy. Se střelou šikovný útočník počkal. Nakonec na poslední chvíli zvolil blafák, který dokázal Osipkov přečíst. Tohle byla jednoznačně gólová příležitost.
35:58'
K odraženému kotouči ve středním pásmu se dostal Stěpanov a rychlými kroky překonal dva obránce. Při střele nebyl v úplně výhodné pozici, ale přesto dokázal prověřit brankáře Chomčenka.
35:32'
Neuběhlo ani pár vteřin a už měl Osipkov další práci! Musel se vytáhnout proti pokusu Kulika z bezprostřední blízkosti.
35:20'
Ihned po vyhraném buly se dostal k razantní střele Martinš Karsums. Jeho dělovka však skončila pouze v moci Osipkova.
34:38'
Elliott znovu pálil od modré čáry, ale tentokrát trefil pouze zadní mantinel. Na delší časovou pasáž se však hosté před bránu Spartaku nyní nedostali.
33:52'
Pro Spartak byly dva góly Minsku velkou ranou. Dinamo je v těchto chvílích lepším mužstvem.
32:59'
Čtvrtá formace Minsku byla velmi důrazná a získala hned dvakrát puk na hole hostujících hráčů. Splnila svůj úkol a následně jela střídat.
32:12'
Zhruba minutu a půl se hrálo bez přerušení převážně u středového kruhu. Po komerční pauze budeme pokračovat.
30:59'
Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Nikita Bespalov, přichází Pavel Chomčenko.
30:59'
Skvělý hokej pokračuje dále a rázem je srovnáno na 4:4. STEFAN ELLIOTT si na vrcholku kruhu počkal na přihrávku Děmkova a jelikož měl před sebou volný prostor, tak neměl problém s tím, aby zametl touš do sítě. Bespalov zareagovat nedokázal. 4:4. Asistence: Arťom Děmkov.
30:32'
Nahození před bránu Minsku nebylo moc přesné a útočnou protiakci zakládají hosté.
29:54'
Moskvě nevyšla rozehrávka zrovna dle představ, a proto se museli hokejisté v červených dresech vrátit až ke své bráně.
29:22'
Na nějaký čas přebral iniciativu domácí tým a nápor zakončil obránce Dmitrij Višněvskij střelou od modré čáry. Osipkov vše dobře viděl a neměl sebemenší problém zasáhnout.
28:00'
Fjodorov si nádherně stáhl puk do strany a poté jej dokázal poslat před bránu na hůl úplně osamoceného Chochlačova. Útočník Spartaku stál v dobré palebné pozici, jenže Osipkov předvedl skvělý zákrok.
27:28'
Bespalov přikryl puk v lapačce a po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
27:16'
Dinamo je nyní jasně lepší a dvě minuty drží domácí celek v obranné třetině.
26:32'
Před bránou Spartaku bylo opět rušno. Nepřehlednou situaci dokázal vyřešit obránce Hersley výhozem puku přes všechny čáry.
25:18'
Aktivita Minsku pokračuje také po vstřelené brance. Bespalov se musel rychle přesouvat proti nepříjemné teči.
24:31'
Gólové hody pokračují a hostující tým snižuje. ANDREJ KOSTICYN dostal na hůl ideální přihrávku a rychlými kroky se dostal až do samostnatného úniku. Dlouhým blafákem do forehandu zametl touš pod víko a následně se mohl jít radovat. Bespalov byl bez šance. 4:3. Asistence: Francis Paré a Kirill Gotovec.
23:30'
Spartak právě vstřelil branku!
V polovině 24. minuty je vedení Spartaku již dvougólové. MARTINŠ KARSUMS získal na vlastní modré čáře puk a následně se rychlým sprintem dostal až před Osipkova. Rychlou střelou k zadní tyči poté nedal hostujícímu brankáři šanci. 4:2. Bez asistence.
23:11'
Pavlovič střílel z bezprostřední blízkosti pouze do znaku domácího gólmana.
22:27'
Pavlenko předvedl na útočné modré čáře rychlou kličku, kterou přelstil bránícího hráče. Přihrávku do předbrankového prostoru ale nezvládl ideálně.
21:35'
Spartak se snaží něco vymyslet v útočném pásmu Minsku, ale obránci v bílých dresech pracují v defenzívě dobře.
20:54'
Moskevský tým se dostal do útočného pásma a nahání kotouč podél mantinelu.
20:20'
Děrjabin pálil od modré čáry přímo do hrudi brankáře Bespalova. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v pásmu Spartaku.
20:01'
První třetina tohoto souboje se dá označit jako reklama na hokej. Padlo celkem pět gólů a Spartak byl sice jasně lepším týmem, ale díky rychlým brejkům dvakrát inkasoval v rozmezí minuty. Domácí se však nepoložili a postupně smazali náskok, navíc ho i v 18. minutě zásluhou Michaila Juňkova obrátili do průběžného výsledku 3:2.

Druhá třetina začne zhruba za 15 minut.
20:00'
19:36'
Jsme v závěru první třetiny, Dinamo se snaží srovnat, ale domácí v poklidu brání a vypadá to na stav 3:2 po první třetině.
19:09'
Zpětná přihrávka na střed byla nepřesná, Spartak opět vyhazuje.
18:38'
Střela od modré byla domácím gólmanem lapena do lapačky a první část přesilovky tedy Spartak přečkal.
17:59'
Martinš Karsums u mantinelu v útočném pásmu tvrdě poslal na hrazení jednoho ze svých soupeřů a dostává dvě minuty za krosček.
17:23'
Z 0:2 na 3:2? Tohle není pro červenobílé vůbec žádný problém! Po špatné nahrávce mezi obránci Dinama šel puk pro Leščenka na útočnou modrou a vznikla situace 2 na 1. Leščenko čekal s nahrávkou do poslední chvíle, nakonec přihrál křižně na MICHAILA JUŇKOVA, který i přes evidentní faul protlačil puk pod Osipkovem – 3:2! Asistence: Vjačeslav Leščenko.
16:34'
Vyhození Spartaku nebylo natolik daleké, aby byla nutnost pískat zakázané uvolnění. Dinamo tak muselo začít od znova a jeho akce skončila u branky domácích.
16:13'
Alexandr Chochlačov hledal před brankou najíždějícího Fjodorova, do přihrávky ale vložil hokejku gólman Osipkov a skokem shrábl puk pod sebe.
15:19'
Domácí bojovali o vytlačení hostů ze svého území, což se jim povedlo a mají puk na svých holích. Dopředu se však netlačí, místo toho kombinují za vlastní brankou.
15:07'
Oleg Jevenko si vyjel na modrou čáru a prozkoušel pozornost Bespalova, který udržel kotouč na hrudi.
14:18'
Leščenko vyhrál souboj o kotouč u mantinelu a posunul hrací předmět mezi kruhy, kde si najížděl jeho spoluhráč, přihrávka však postrádala přesnost.
14:05'
Zakázané uvolnění Spartaku přesouvá hru zpět před Bespalova.
13:50'
Hra se po divokých momentech uklidnila v době, kdy si na levé straně klepl Talalujev o přihrávku a vystavil se do ofsajdové pozice.
12:47'
Střely na branku: 9 – 9
12:07'
Tomuhle se říká reklama na hokej! Moskva využívá hned první přesilovku v zápase a byla to další střela od modré, která skončila v síti Osipkova. Zubov nahrál z pravého kruhu na osu kluziště pro PATRIKA HERSLEYHO, který z nápřahu usměrnil puk mezi tři tyče – 2:2! Asistence: Ilja Zubov, Robin Hanzl.
11:20'
Spartak má k dispozici první přesilovku, jenže se z toho stala spíše přesilovka Dinama, což bylo důkazem v případě samostatné akce Parého, hostující #19 ale na branku ani nevystřelila, v poslední chvíli jej odtlačil obránce Spartaku.
11:08'
První vyloučení dnešního zápasu je tu! Andrej Pavlenko po přerušení hry u domácí branky sekl Bespalova přes vyrážečku a dostává dvě minuty za sekání.
10:33'
Dinamo na druhé straně však nabídlo divákům brejkovou situaci, kterou zakončoval Děmkov střelou ze střední vzdálenosti, Bespalov vyrazil betonem.
09:07'
Tenhle zápas zatím pořádně baví! Po vyhraném buly v útočném pásmu šel kotouč od Karsumse na modrou čáru, kde stál připravený JAKOV RYLOV, jehož tvrdá bomba skončila přesně v levém vinglu – 1:2! Asistence: Martinš Karsums.
08:51'
Herně se to však moc nemění. Spartak má jasně větší kontrolu nad pukem a důkazem byla další kombinace, kterou zakončoval z vrcholku levého kruhu Karsumu, Osipkov ale puk ve výstroji udržel.
08:03'
Spartak si vybírá těžkou chvíli hned v úvodu zápasu! Za necelou minutu kasíruje podruhé a byla to chyba Kutějkina, který prohrál souboj jako poslední hráč Spartaku a Martynov jej přebruslil. Hostujícímu útočníkovi najížděl na středu TEEMU PULKKINEN, puk i dostal a překonal Bespalova – 0:2! Asistence: Igor Martynov a Kirill Gotovec.
07:14'
Aktivnější Spartak kasíruje jako první! V souboji u mantinelu dokázal posunout jeden z hostujících hráčů puk na modrou, odkud přišla střílená přihrávka na ALEXANDRA PAVLOVIČE. Ten lehce do puku sáhnul a obloučkem přehodil vyjetého Bespalova – 0:1! Asistence budou doplněny.
06:22'
Hraje se dlouho bez přerušení a hokej je to zatím oku lahodící. Přerušení však přišlo poměrně záhy po střele hostujícího plejera z pravého křídla, které udržel v náručí Bespalov. Power break.
05:40'
Hra se přesunula za branku hostí, odtud ale domácí nedokázali dostat kotouč do předbrankového prostoru.
04:30'
Pavlenko vzal na sebe individuální akci, vyhrál souboj 1 na 1 a Minsku se otevřel prostor v brejku, přihrávka před branku na spoluhráče ale nebyla zcela přesná.
03:42'
Nahození domácích za branku nebylo to pravé, co by asi mělo přijít, a proto může Minsk snad poprvé vjet do útočného pásma.
02:57'
Střela od modré jednoho z domácích obránců byla zblokována a padla do rohu, kde si jej dojeli obránci Minsku a vyvezli do středního pásma.
02:18'
Minsk je v prvních minutách pod velkým tlakem a nedostává se prakticky vůbec na kotouč. Spartak vstoupil do zápasu aktivně, ale nedokáže se dostat do správné koncovky.
01:34'
Fjodorov si zleva sjel před branku a vystřelil, gólman Minsku ale dokázal včas betonem zaregovat.
00:35'
Minsk se stále nedostal ze svého pásma a dokonce tu byla první nebezpečnější šance, přihrávka před branku na Zubova ale byla o něco delší, než bylo třeba.
00:18'
Úvodní buly vyšlo lépe Spartaku, který se tak vrhá do útočné akce.
00:01'
Zápas v CSKA Areně začne v 16 hodin, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Robin Hanzl (SPM) 2 (0+2)
HC Dinamo Minsk

Běloruskému celku vstup do nové sezóny vůbec nevyšel, po třech zápasech je stále na nule a čeká tak na probuzení. Nad síly Dinama byl doma Nižněkamsk a venku nejprve Dinamo Moskva a pátek také Soči. Ve vyrovnané bitvě se za Minsk trefili Stěpanov, Jevenko, Paré a Pulkkinen, jenže ani tohle nestačilo a když dal v 51. minutě gól domácí Archipov, vyhrálo Soči 5:4.

Odehrané zápasy

Minsk – Nižněkamsk 2:4
Dinamo Moskva – Minsk 3:2
Soči – Minsk 5:4

Moskevský tým má za sebou již tři odehrané zápasy a ve všech bodoval. Má ale pouze čtyři body, neboť dvakrát nezvládl prodloužení, a to proti Rize a naposledy v derby proti Dinamu Moskva. Spartak sice vedl po gólu Rylova, ale ještě v první třetině srovnal Hietanen. Pak se na góly čekalo až do poslední části a když se trefil domácí Čajkovský, tak to vypadalo, že Dinamo uhájí domácí led. Jenže za necelé dvě minuty srovnal Hersley a poslal zápas do prodloužení. To svou druhou brankou v utkání rozhodl Hietanen a zařídil Dinamu Moskva prémiový bod.

Riga – Spartak 2:1 pp
Jaroslavl – Spartak 2:5
Dinamo Moskva – Spartak 3:2 pp
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy Spartak Moskva a HC Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.