KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Ufa - 15. října 2019   18:30

38:06' M. Aaltonen (V. Lajunen, Jormakka)
1:2
(0:0, 1:1, 0:1)
Ufa
Ufa
30:34' Sošnikov  (Manninen, Arzamascev) • 56:02' Sošnikov  (Manninen, Arzamascev)
Vitaz
Bělov, Beljajev – Kučava, Šeljanin
Ledovyj dvorec Viťaz, Podolsk
4 421 diváků
Ufa

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 4 421 diváků.
Československá stopa v utkání

Jakub JEŘÁBEK (VTZ) 0 + 0, 1 střela, čas na ledě 22:33
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

HC Viťaz Moskevská oblast: 26

Salavat Julajev Ufa: 25.
Je konec, finiš domácím nevyšel, Viťaz dnes podal další z řady nevýrazných výkonů a po zásluze prohrává. Ufa byla po celý zápas lepší, zejména ve schopnosti dostat se před branku soupeře. Naproti tomu domácí se uchylovali k neefektivní střelbě z dálky nebo ze stran, takže Andrej Karejev v brance Ufy ani moc práce neměl.
59:25'
Ufa drží soupeře v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
A ta chvíle přichází nyní, Ilja Ježov (Viťaz) sprintuje na střídačku, domácí jsou v šesti.
58:22'
Viťaz to pravděpodobně co nejdříve bude zkoušet v šesti, bez brankáře.
58:05'
Čas se domácím povážlivě krátí, do konce třetí třetiny zbývají již méně, než dvě minuty.
57:31'
Následně musí Andrej Karejev (Ufa) opět zasahovat a znovu raději přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.
57:25'
Vhazování po levici Karejeva, puk ale získávají hosté.
56:45'
Pro Sošnikova je to dnešní druhý gól a i ten druhý byl dosažen nekompromisní střelou z voleje, navíc přesně umístěnou.
56:02'
Ufa právě vstřelila branku!
Tak to je ledová sprcha pro Viťaz! Domácí si vzali oddechový čas, po němž následovalo vhazování po pravici Ježova. To vyhráli hosté, puk šel z hole Zachara Arzamasceva na Manninena, který pohotově přiklepl na NIKITU SOŠNIKOVA, jehož střela z voleje zaplula do domácí branky. Asistence: Sakari Manninen a Zachar Arzamascev.
55:52'
Oddechový čas pro domácí.
55:40'
Na hráčích Salavatu je přece jenom znát chuť něco s výsledkem udělat, ale zatím se to nedaří.
55:10'
Probíhá poslední pětiminutovka a vypadá to, že pokud se nic zvláštního nestane, čeká nás pětiminutové prodloužení.
54:39'
Puk míří za branku Ufy, kde hraje Michail Pašnin (Ufa), domácí nyní nemají evidentně nějaké útočné ambice.
53:35'
Jevgenij Lisovec (Ufa) zakládá další útočnou akci Ufy, která se celkem snadno dostává až před Ježova, který následně přerušuje hru.
53:05'
Miro Aaltonen (Viťaz) dokázal dostat puk ze třetiny, to v tuto chvíli domácím stačí, Ufa má převahu.
51:33'
Igor Golovkov (Viťaz) zachycuje nahozený kotouč soupeře a domácí rozehrávají jak jinak, vzápětí o puk zase přicházejí...
50:45'
Pavel Černov (Viťaz) to zkusil individuálně, po levé straně, ale neuspěl, puk mu sebral bránící Sakari Manninen.
50:00'
Posledních deset minut třetí třetiny, v zápase padly zatím pouhé dva góly, rozhodne se ještě do konce normální hrací doby?
48:28'
Až Jakub Jeřábek (Viťaz) dokázal posunout puk na Arťuchina, který ho takticky prodloužil do třetiny Salavatu a unavení domácí odchází střídat.
48:08'
Viťaz se dostal pod tlak, domácím se již nějakou tu dobu nedaří dostat puk pod kontrolu.
47:46'
Dělovka Sergejeva míří vedle branky Viťazu, hosté se ale i nadále udrží v útočném pásmu.
46:02'
Miro Aaltonen (Viťaz) ještě zabojoval o puk u mantinelu, v útočném pásmu, ale marně, puk získávají hosté.
45:40'
Miro Aaltonen (Viťaz) zavezl puk do útočného pásma, zadovkou hledá za sebou spoluhráče, ten tam ale vůbec nebyl...
44:35'
Tentýž hráč se ale znovu dostal do zakončení, tentokrát z pravé strany trefuje branku, jeho pokus ale Ježov chytá.
44:20'
Nikita Sošnikov (Ufa) se odpoutal od mantinelu a z levé strany vypálil, branku ale minul.
44:00'
Ufa v útočném pásmu, je to ale znovu jen souboj u mantinelu.
43:22'
Pekka Jormakka (Viťaz) opět s pukem v útočném pásmu, přihrává na pravou stranu, odkud pálí Jakub Jeřábek, který ale trefuje před sebou stojícího bránícího hráče Ufy.
42:55'
Pekka Jormakka (Viťaz) zavezl puk do útočného pásma, po chvilce ho ale domácí ztrácejí.
41:32'
Jakub Jeřábek (Viťaz) zadovkou odehrává puk zpoza vlastní branky, ale soupeř dobře napadá rozehrávku Viťazu.
40:59'
Aktivní vstup domácích do poslední dvacetiminutovky, hosté mají problém s rozehrávkou.
40:25'
Puk míří za branku Ufy, ale je pod dohledem vracejícího se obránce Salavatu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:14.
Druhá třetina konečně nabídla také nějaké góly, což bylo jen ku prospěchu samotné hry. Byť se nedá říci, že by se hrál nějaký strhující zápas. Více ze hry měli přece jenom hosté, ale v závěru třetiny se začalo dařit i domácím, kteří také po zásluze vyrovnali.
40:00'
39:15'
Puk ve středním pásmu, na hokejkách hráčů Ufy, následuje útočná akce po pravé straně, zakončená střelou Omarka.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:06'
Viťaz právě vstřelil branku!
Ville Lajunen (Viťaz) z levé strany, od modré, místo střely bleskově přihrál na pravou stranu, kde z kruhu pro vhazování vypálil z voleje MIRO AALTONEN a přesouvající Andrej Karejev (Ufa) neměl šanci zasáhnout. Asistence: Ville Lajunen a Pekka Jormakka.
37:30'
Oba týmy jsou v plném počtu.
36:35'
Linus Omark (Ufa) si již sjížděl před Ježova, ale s obráncem na zádech nedokázal ani zakončit.
36:17'
Ufa s pukem ve vlastní třetině, následuje přechod přes střední pásmo, až do třetiny Viťazu.
35:50'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, právě při minulé hře ve čtyřech padl zatím jediný gól, dočkáme se i nyní?
35:30'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Kartajev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., podrážení).
35:08'
Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) se prodral středem až do koncovky, při které ale zlomil hůl, puk se dostal k brankáři Karejevovi.
34:52'
Další vyhození puku v podání domácích, je odpískáno další zakázané uvolnění.
34:41'
Zakázané uvolnění Viťazu, hra se tak vrátí před Ilju Ježova.
34:02'
Linus Omark (Ufa) netrefuje od modré branku Viťazu, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.
33:35'
Gól hostujícímu týmu viditelně pomohl a Viťaz je rázem pod tlakem.
33:05'
Dmitrij Kugryšev (Ufa) v šanci, kdy dostal přesnou přihrávku do mezikruží, při střele z voleje ale upadl a nakonec ani branku netrefil.
32:43'
Arťom Švec-Rogovoj (Viťaz) to zkusil individuálně, z levé strany ale neprostřeluje Karejeva, který přerušuje hru.
32:14'
Oba týmy jsou již v plných sestavách.
30:34'
Při hře čtyři na čtyři unikla dvojice NIKITA SOŠNIKOV a Sakari Manninen, který z levé strany přihrál na pravou, odkud Sošnikov trefuje z voleje odkrytou část branky Viťazu. Asistence: Sakari Manninen a Zachar Arzamascev.
30:24'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., sekání).
30:15'
Jsme ve druhé polovině utkání, stále čekáme na první gól...
28:45'
Vhazování po levici Karajeva, puk opět získávají hosté, kteří se dostávají z vlastní třetiny.
27:55'
Po střele Alexandra Jevsejenkova (Viťaz) se puk povaloval kdesi na brankovšti, hráči Viťazu se ho snažili dostat do branky, ale gólman Karejev nakonec celou situaci zvládl.
27:37'
Vhazován ve středovém kruhu, puk získávají hosté, kteří ale nedošli dál, než k červené čáře.
26:30'
Po komerční přestávce získávají puk hosté, kteří se pokouší po pravé straně dostat do útoku.
26:10'
Vhazování po levici Karajeva, puk získávají domácí.
25:20'
Ivan Laričev (Viťaz) si sjel od pravého mantinelu blíže k mezikruží a vypálil, branku však minul.
24:55'
Zatím ani první pětiminutovka druhé půle nenaznačila, že by se měl obraz hry nějak zásadně měnit.
23:45'
23:23'
Střela Pekky Jormakky (Viťaz) sražena a puk končí v hledišti, hra přerušena, vhazování po levici Karejeva.
22:45'
Minuta z oslabení Salavatu je pryč, zatím hosté stále odolávají, nyní opět dostávají puk ze třetiny.
22:23'
Alexej Makejev (Viťaz) měl dost času na pravé straně, srovnal si puk na hůl a vypálil, zkoušel překonat Karejeva střelou nad lapačku, ale neuspěl.
22:01'
Ufa dostává puk ze třetiny, ten se doklouzal až k brance Ježova.
21:45'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pjotr Chochrjakov – 2 min., podrážení).
21:27'
Miro Aaltonen (Viťaz) se nedostal ke střele z levé strany, přesto se domácí ještě chvíli udrželi ve třetině Ufy.
21:15'
Viťaz se i po skončení přesilové hry drží v útočném pásmu.
20:28'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:19.
První třetina tohoto zápasu nevybočila nijak z průměru utkání základní části KHL. Znovu jsme viděli hlavně bruslení a spoustu soubojů u hrazení, pohledných akcí bylo jako šafránu. Více ze hry měli přece jenom hosté, kteří si také vypracovali šanci v samém závěru první dvacetiminutovky. O (ne)útočnosti zápasu svědčí i počet střel na branku – 7 : 7.
20:00'
19:08'
Michail Pašnin (Ufa) orazítkoval tyč střelou od modré.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:28'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jakub Jeřábek – 2 min., vysoká hůl).
18:03'
Ufa znovu v útočném pásmu, nicméně i tentokrát je to hlavně o soubojích u mantinelů.
17:10'
Po pravé straně zaváží hosté puk do útočného pásma, ale znovu z toho nic nebylo.
16:24'
Viťaz nyní aktivní v útočném pásmu, ale domácí se nedostávají ke střelám.
15:38'
15:15'
Diváci již pískají, Ufa totiž dostává puk ze třetiny a Maxim Majorov dokonce z levé strany i dokázal ohrozit Ježova v domácí brance.
14:51'
Viťazu se zatím moc při této přesilové hře nedaří.
14:01'
Vyhozený puk ze třetiny Ufy znamená, že to domácí budou muset zkoušet znovu.
13:38'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Kartajev – 2 min., vysoká hůl).
13:38'
Téměř tři minuty se nyní hrálo bez přerušení, až nyní se přerušuje, následuje komerční přestávka.
12:55'
Viťaz získává puk, který se hosté pokusili nahodit do třetiny domácího mužstva.
12:03'
Dmitrij Kugryšev (Ufa) se svalil k zemi, za brankou Viťazu, ale vlastním přičiněním, puk každopádně ztrácí.
11:41'
Ufa s pukem ve vlastní třetině, hosté zakládají útočnou akci a po levé straně postupují vpřed.
10:56'
Jevgenij Arťuchin (Viťaz) se vzteká, že mu byl odpískán ofsajd, vhazování ve střední třetině, blíže k pásmu Ufy.
10:11'
10:00'
Do konce posledních několik vteřin, Miro Aaltonen (Viťaz) netrefil puk na pravé straně a hosté se poté osvobozují.
09:38'
Viťaz opět v útočném pásmu, diváci si žádají gól.
09:05'
Pavel Černov (Viťaz) z pravé strany posílal puk před branku, kam si sice sjel jeden z jeho spoluhráčů, kterému se ale nepovedlo puk zasáhnout a poslat ho do odkryté klece.
08:45'
V tuto chvíli se domácí dokázali usadit v útočném pásmu.
08:11'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sakari Manninen – 2 min., držení).
08:07'
Andrej Karejev (Ufa) krotí střelu od modré, puk končí v jeho lapačce, hra přerušena.
07:30'
Následovala dlouhá rozehrávka na pravé křídlo, kde si najíždí Joonas Nättinen, ten i vystřelil, Andrej Karejev (Ufa) chytá a přerušuje hru.
07:10'
Alexandr Jevsejenkov (Viťaz) volí místo postupu dopředu obrátku zpět do vlastní třetiny.
06:31'
Ale domácí se nemohou dostat z vlastní třetiny, velmi dobré střídání hostujícího týmu.
06:03'
Linus Omark (Ufa) zkusil střelu z levé strany, Ilja Ježov (Viťaz) chytá a ještě stihne rozehrát.
05:27'
Hosté musí ven ze třetiny Viťazu, domácí tak mohou v klidu dostřídat.
04:41'
Domácí nyní v podstatě jen odevzdali puk soupeři, hosté tak mohou znovu zaútočit.
04:15'
Po levé straně se hosté zkouší dostat to útočného pásma, ale nejsou moc úspěšní.
03:26'
Ale Viťazu se zatím moc nedaří hra ve středním pásmu, tam získávají více puků hosté.
03:06'
Vhazování ve střední třetině, puk získávají domácí.
01:58'
Ufa je v útočném pásmu, puk u pravého mantinelu, odkud putuje na modrou čáru, ale tam obránce nezachytil a hosté přichází o pásmo.
01:32'
Ilja Ježov (Viťaz) bleskově odehrál nahozený kotouč na jeho branku.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Jevsejenkov, Jeřábek, Golovkov, V. Lajunen, Šinkevič, Katičev, Pylenkov – Makejev, Švec-Rogovoj, A. Ševčenko – M. Aaltonen, Jormakka, Jo. Nättinen – P. Černov, Arťuchin, N. Komarov – Mojsejev, Grebenščikov, Laričev.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Koledov, Larsen, Arzamascev, Ar. Sergejev, Lisovec, Pašnin, Muchamadullin – Hartikainen, Omark, Chochrjakov – Sošnikov, Burmistrov, Manninen – Kadějkin, V. Žarkov, Kugryšev – Pustozjorov, Soloduchin, M. Majorov – Kartajev.

Rozhodčí: Bělov, Beljajev – Kučava, Šeljanin.
Možná československá stopa v utkání

Jakub JEŘÁBEK (VTZ)
SALAVAT JULAJEV UFA
Ufa na tom ve Východní konferenci také není vůbec zle. Aktuálně se stále drží na příčkách, zajišťujících play off! Ufa, stejně jako Viťaz, měla velmi slušný vstup do nového ligového ročníku, kdy v prvních devíti kolech prohrála pouze třikrát, ve všech ostatních případech brala plný počet bodů! Bilanci kazí až výsledky od konce září, kdy naopak Ufa v osmi zápasech prohrála hned pětkrát, v normální hrací době vyhrála pouze dva zápasy. Naposledy prohrála na ledě Jokeritu 2:3 po nájezdech.
HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST
Viťaz měl skvělý vstup do nové sezóny a v prvních dvanácti kolech poznal pouze jednou hořkost porážky! I díky tomu se tým od Moskvy vyhříval i na čele Západní konference! O toto výsadní postavení ale v posledních kolech přišel, hlavně kvůli ztrátám bodů v posledních sedmi ligových kolech, v nichž si připsal „pouze“ tři výhry v normální hrací době. Ve dvou případech prohrál a dvakrát vyhrál až v prodloužení, resp. na nájezdy. I tak má ale Viťaz zatím základní část parádně rozehranou a drží se na dohled nejvyšších příček.
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST přivítá na svém stadionu SALAVAT JULAJEV UFA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.