KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Novgorod - 28. října 2020   15:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
08:56' Åberg (Pilut, Kalinin) • 22:52' Kosov (Avcin) • 24:39' Ogurcov (Sedlák, Hyka) • 56:32' Polygalov (Åberg)
Novgorod

To už je z tohoto utkání vše. Přeji krásný zbytek dne!
Československá stopa

Tomáš Hyka (CLJ) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:39
Lukáš Sedlák (CLJ) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:50
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 25:23 (9:4, 11:5, 5:14)
Zblokované střely – 14:6
Vyhraná vhazování – 21:31
Trestné minuty – 20:6
Hity – 11:14
Utkání končí vítězstvím Traktoru 4:1! Domácí byli dvě třetiny lepším týmem a dva body tak berou zaslouženě. V úvodní části se trefil jen Pontus Åberg, který v 9. minutě využil přesilovou hru. Čeljabinsku pak vyšel nástup do druhé třetiny. Ve 23. minutě se prosadil nejprve Jaroslav Kosov a o necelé dvě minuty později zvyšoval už na 3:0 Dmitrij Ogurcov. Tento stav platil i po 40 minutách hry. V závěrečné dvacetiminutovce dokázali hráči Torpeda duel trochu zdramatizovat, když ve 45. minutě snížil v početní výhodě Ivan Čechovič. Hosté pak vycítili šanci, přidali na aktivitě, ovšem kontaktního zásahu se už nedočkali. V čase 56:32 naopak zpečetil skóre na konečných 4:1 Igor Polygalov.
59:12'
Střelu Bradyho Austina od modré čáry Fedotov pokryl. Buly v obranném pásmu Čeljabinsku.
59:00'
Minuta do konce už se spíše dohrává.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.
56:32'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí zřejmě definitivně rozhodují o svém vítězství! V přečíslení 2 na 1 dostal kotouč Pontus Åberg, který pod tlakem nezamířil přesně. Puk se ale od zadního mantinelu odrazil zpět před branku a IGOR POLYGALOV ho pohotově zametl za dezorientovaného brankáře Melničuka – 4:1. Asistence: Pontus Åberg a Dmitrij Ogurcov.
56:05'
Tak už jen čtyři minuty mají hosté na obrat. Čas se jim rychle krátí.
55:31'
55:21'
Domácí vyhodili a puk navíc dojel v rohu kluziště Sedlák. Český útočník byl následně sražen, podle sudích to ale bylo čisté.
54:30'
Ivan Čechovič dostal nahrávku na levý kruh, odkud střílel zápěstím k bližší tyčce. Fedotov byl připaven a přerušil svým zákrokem hru.
54:04'
Domácí vyhodili puk až za branku soupeře.
53:30'
Ilja Karpuchin čistil předbrankový prostor příliš důrazně a je potrestán za krosček. Hosté budou hrát přesilovku!
52:48'
Dobrá střela Vjačeslava Osnovina, kterou Melničuk vyráží do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
52:35'
Zakázané uvolnění hostí.
51:35'
Kloos objel branku a pokusil se najít Andreje Beleviče. Ten u brankoviště netrefil puk.
51:05'
Také Torpedo je už v plném počtu.
50:44'
Polygalov neuspěl s individuálním zavezením puku do útočného pásma a hosté vyhodili.
50:18'
Domácí jsou kompletní a mají k dispozici krátkou přesilovku.
49:43'
Hned po buly přišla střela Zijata Pajgina. Fedotov je opět na místě.
49:37'
Anton Šenfeld to zkoušel z pravého kruhu. Puk je někde ve výstroji Ivana Fedotova.
49:04'
Síly na ledě se vyrovnají! Ivan Čechovič podrazil za domácí brankou Piluta.
48:45'
Domácí vyhazují.
48:17'
Ruslan Karlin vyfasoval dvouminutový trest za faul kolenem. Šance pro hosty na vstřelení kontaktního zásahu!
47:07'
Jeden z hostujících hráčů vyslal z pravé strany nepříjemný bekhendový pokus, po němž kotouč Fedotovovi vypadl a gólman Traktoru o tom navíc v první chvíli ani nevěděl. Nikdo z hostí toho ale nedokázal využít!
46:26'
Alexej Byvalcev se prezentoval skrytou střelou, kterou na poslední chvíli vyrážel Melničuk.
45:11'
Od modré čáry vypálil Mark Marin a úspěšný zákrok musel vytáhnout Fedotov. Reklamní přestávka.
44:02'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hosté přesilovou hru využívají! Andy Miele nahrál mezi kruhy IVANOVI ČECHOVIČOVI, jehož střela propadla za záda brankáře Fedotova – 3:1. Asistence: Chris Wideman a Andy Miele.
43:32'
V oslabení zahrozil Lukáš Sedlák, který nepřekonal brankáře Melničuka.
43:18'
Vyloučení na domácí straně. Trest na 2 + 10 minut dostává kapitán Sergej Kalinin, který je potrestán za zásah do hlavy nebo krku.
42:12'
Střelu Austina od modré čáry Fedotov viděl a puk v pohodě lapil do své rukavice.
40:51'
Teď už jsou hosté v plném počtu.
40:29'
Domácí pokračují v přesilové hře. Lawrence Pilut od modré minul branku, hráči Torpeda následně vyhodili.
Hity – 6:9
Po druhé třetině vede Čeljabinsk nad Nižným Novgorodem už 3:0. Domácím skvěle vyšel vstup do prostřední části. Ve 23. minutě nejprve proměnil samostatný únik Jaroslav Kosov a o necelé dvě minuty později propálil po Hykově přihrávce brankáře Dmitrij Ogurcov. Zhruba od poloviny utkání začali hrozit i hosté, kteří však zatím nedokázali umazat nulu z kolonky vstřelených branek.
40:00'
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
Hostující Mark Marin osekával Karlina a dostal za to dvě minuty.
37:36'
Pontus Åberg poslal před branku nabídku na teč. Tu jeho spoluhráč nevyslyšel a kotouč tak zaťukal na zadní mantinel.
36:39'
Domácí brankář Fedotov přerušil hru po střele Bradyho Austina. Kanadský obránce loni působil v dresu Kladna. Po sestupu Rytířů z nejvyšší soutěže se pak rozhodl pro angažmá v KHL.
35:58'
Sedlák nahrál na osu Isajevovi. Po jeho sražené střele se dostal ke kotouči Vitalij Kravcov, který zblízka mířil jen do vyrážečky Melničuka!
35:20'
Zakázané uvolnění hostí, hra se tedy stěhuje před branku Alexeje Melničuka.
34:13'
Hosté museli za nepříznivého stavu otevřít hru a Traktor tak může čekat na rychlé kontry. Jeden z nich jsme viděli teď, kdy se na konci hezky sehrané akce ocitl obránce Igor Isajev, který z levého kruhu nepropálil Melničuka.
33:51'
Sergej Gončaruk se hezky uvolnil a už byl v podstatě sám před domácím gólmanem. Své zakončení však umístil jen do hrudi připraveného Fedotova. Následuje reklamní přestávka.
32:55'
Na levé straně útočného pásma měl napřaženo Danil Verjajev, střelu mu ale zablokoval domácí hráč.
32:07'
Domácí jsou již v plném počtu.
31:50'
Hosté rozebrali obranu soupeře několika přihrávkami. Z levého kruhu zakončoval Anton Šenfeld, brankář Ivan Fedotov se však stačil včas přesunout a uhájil čisté konto!
30:49'
Domácí se osvobozují.
30:06'
Domácích bylo na ledě moc a tak přichází trest pro hráčskou lavici Traktoru. Přesilovka pro Nižnij Novgorod.
29:23'
Hosté se pokusili zahrozit prostřednictvím Justina Kloose. Ten z rohu kluziště posílal puk před brankoviště, kde to ale vyčistila obránci Traktoru.
27:46'
Lukáš Sedlák mohl zvýšit na 4:0! Po spolupráci s Hykou a Kravcovem nedokázal skórovat do poloodkryté branky. Trefil ležícího Alexeje Melničuka!
27:33'
Domácí se viditelně uklidnili a momentálně jasně přehrávají svého soupeře.
26:49'
Roman Manuchov střílel od modré čáry. Melničuk moc neviděl, puk byl ale tečován vedle jeho branky.
26:12'
Domácí jsou při chuti. Po rychlé kombinaci z pravého kruhu přestřeluje Jaroslav Kosov.
25:10'
Domácím se tedy podařilo dvěma zásahy v rozmezí necelých dvou minut soupeři odskočit a utkání mají výborně rozjeté.
24:39'
Traktor odskakuje už na třígólový rozdíl! Tomáš Hyka uvolnil z druhé vlny najíždějícího obránce DMITRIJE OGURCOVA. Ten měl před sebou volný prostor, takže si popojel až na vrchol levého kruhu pro vhazování a bombou na lapačku propálil Melničuka – 3:0. Asistence: Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka.
22:52'
Teď ale domácí navyšují svůj náskok! Alexandr Avcin protlačil ve středním pásmu puk na JAROSLAVA KOSOVA, který jel sám na hostující branku. Naznačil kličku do bekhendu, ale kotouč si následně přehodil na forhend a podél pravého betonu brankáře Melničuka ho poslal do brankové síťky. Asistence: Alexandr Avcin.
22:44'
Další icing Torpeda. Začátek druhé třetiny je poměrně dost rozkouskován.
22:22'
Zakázané uvolnění domácích.
22:04'
Justin Kloos najížděl z levé strany proti domácí brance. Zvolil střelu z kruhu pro vhazování, kterou srazil bránící hráč do ochranné sítě.
21:12'
Fedotov měl trochu problémy za svou brankou. Nakonec rozehrávku s pomocí obránců zvládl.
Hity – 5:6
V první třetině byli lepším týmem hokejisté Čeljabinsku, kteří zaslouženě vedou 1:0. Skóre utkání otevřel v 9. minutě v přesilové hře Pontus Åberg. Domácí měli i další příležitosti, které už ale nedokázali dotáhnout do gólového konce. To hráči Torpeda hrozili spíše sporadicky.
20:00'
19:59'
Domácí ještě v samotném závěru první třetiny zaútočili. Před brankou číhal na přihrávku Berglund, který však nedosáhl na puk.
19:18'
Hosté se dopustili postavení mimo hru.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:44'
Tomáš Hyka se snažil uvolnit na osu hřiště, ale po prudkém bruslařském obratu upadl. Dopředu mohou hosté.
17:44'
Na kotouč si po delší době sáhl Ivan Fedotov. Ten našel ve výstroji puk po nahození Bradyho Austina od modré čáry.
16:45'
Domácím nyní nevyšla rozehrávka. Píská se zakázané uvolnění.
15:55'
Moc nescházelo a Sedlák s Kravcovem se dostali do přečíslení 2 na 1. Ke kotouči měl ale o trochu blíže poslední obránce hostí.
15:20'
Lukáš Sedlák se na pravém křídle zbavil protihráče a dostal se až před Melničuka. Už to vypadalo, že po forhendové kličce bude zakončovat do odkryté svatyně, puk mu však sjel a proti následnému zakončení se již Alexej Melničuk stačil přemístit!
14:30'
Hosté se teď dokázali po delší době vymanit z obranného pásma a snaží se podržet puk na svých hokejkách.
12:58'
Domácí jsou lepším týmem! Proti Melničukovi teď neuspěl z bezprostřední blízkosti Jacob Berglund.
12:44'
Utkání zatím poměrně rychle plyne. Moc se totiž nepřerušuje.
11:34'
Vitalij Kravcov si nabruslil za hostující obranu a najížděl sám na brankáře Melničuka. Místo zakončení si ale ještě počkal na Tomáše Hyku, kterému chtěl z otočky přihrávat a to už bylo moc. Tohle útočník Čeljabinsku přehnal.
11:14'
Domácí vyhazují a tohle oslabení bez větších problémů přežijí.
10:10'
V oslabení se dostal do šance Alexandr Avcin. Domácí útočník obkroužil branku a natlačil se před Melničuka, který zabránil gólu levým betonem!
09:16'
Přesilovku si vyzkoušejí i hosté. Dmitrij Ogurcov je vyloučen za nedovolené bránění.
08:56'
Domácí přesilovou hru využívají! Přihrávku na levý kruh dostal PONTUS ÅBERG, který tam byl zcela volný a svou příležitost dokonale využil, když se zápěstím trefil nad lapačku brankáře Melničuka. Asistence: Lawrence Pilut a Sergej Kalinin.
08:16'
Kravcov tentokrát přihrával Tomášovi Hykovi, proti jehož ráně se stačil přesunout Melničuk!
08:02'
Z pravého kruhu vystřelil Vitalij Kravcov a za Melničukem zazvonila tyčka!
07:27'
Hostující Mark Marin dostal dvě minuty za vysokou hůl. Domácí si zahrají první přesilovku.
07:08'
Hostující brankář Alexej Melničuk pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou za brankou. Hráči Torpeda ale následně ztratili kotouč ve středním pásmu.
06:02'
Nahozený kotouč za brankou dobruslil Jaroslav Kosov. Ten se ho snažil dostat před brankoviště, hostující obrana ho ale tečovala do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
04:51'
Hráči Traktoru si postupně vytvářejí územní převahu. Nyní soupeře tlačila druhá formace vedená centrem Lukášem Sedlákem.
03:20'
V ochozech je přítomen velmi zajímavý host. Sedí tam útočník Washingtonu Capitals Jevgenij Kuzněcov.
01:35'
Nahození Ilji Karpuchina od modré čáry Melničuk neudržel a dorážet se snažil Pontus Åberg. Švédský útočník z otočky prostor mezi tyčemi nenašel!
01:11'
Kotouč vypadl z hrací plochy. Tentokrát tu máme buly ve středním pásmu.
00:15'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před brankářem Fedotovem.
00:01'
Ruská hymna dohrála a utkání tak může za malou chvíli začít.
Utkání povede dvojice českých hlavních rozhodčích Martin Fraňo – Jan Hribik.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Sudnicin) – Manuchov, Pilut, Isajev, Tělegin, Karpuchin, Ogurcov, S. Garejev – Kalinin (C), Berglund, Byvalcev – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – Åberg, Polygalov (A), Osnovin – Avcin, Karlin, Kosov – Švarjov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Melničuk (Tichomirov) – Ch. Wideman, Pajgin, Orlov, Marin, Mišarin, Austin, Ručkin – Žafjarov (A), Miele, Čechovič – Kloos, Belevič, Šenfeld (C) – Verjajev, Szwarz, Urakov (A) – Vengrižanovskij, Pereskokov, Gončaruk – Počivalov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Savenkov, Berseňov.

Tomáš Hyka (CEL) – 20 zápasů, 15 bodů (5+10)
Lukáš Sedlák (CEL) – 20 zápasů, 12 bodů (5+7)
Roman Will (CEL) – 14 zápasů, průměr 1,78, úspěšnost 93,4 %

Traktor Čeljabinsk:
Hokejisté Traktoru sehráli 20 zápasů a se ziskem 26 bodů jim na Východě patří páté místo. Celkové skóre je 53:38, z čehož vyplývá, že se tým opírá o kvalitní obranu a výkony brankářské dvojice Will – Fedotov. Častěji nasazován je český reprezentant Roman Will. Kromě něho v Čeljabinsku působí také krajané Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák. Z posledních deseti zápasů prohrál Traktor jen dva. Naposledy odehrál dva duely v Chabarovsku, kde zvítězil 4:2 a 2:1.