KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Jokerit - 1. listopadu 2020   15:00

Čerepovec
Čerepovec
04:25' Vovčenko (Petunin, Adamčuk) • 36:37' Kara (Petunin) • 46:11' Vovčenko (Petunin, Jo. Nättinen) • 59:04' Dumbadze  • 59:53' Geraskin (Vicharev)
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)
Jokerit
Jokerit
08:44' Savinainen  (Lööv, Regin) • 29:43' O'Neill  (Kivistö)
Čerepovec
Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Afanasjev, Adamčuk, Karimov, Kudako, M. Tichonov – Vicharev (C), Kapustin, Geraskin (A) – A. Alexejev, J. Morozov, Dumbadze – Jo. Nättinen, Vovčenko (A), Petunin – Nevolin, Kazakov, Kara.
Ansons, Kuljov – Ivanov, Stroganov
Ledovyj dvorec, Čerepovec
1 392 diváků
Jokerit

Hokejista s nejvyšším ice timem

Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání se stal obránce Vladislav Provolněv (CER), který na ledové ploše strávil 24 minut a 13 vteřin.

Statistické okénko

Střely na bránu: 31 – 22; Trestné minuty: 8 – 10; Vyhraná vhazování: 23 – 32; Čas v útočném pásmu: 10:54 – 11:50.
Dnešní utkání Severstal Čerepovec vs. Jokerit Helsinky právě skončilo. Domácí hokejisté nakonec uspěli poměrem 5:2, když v závěrečné periodě nasázeli hned tři branky.

Rozdílovou branku obstaral ve 47. minutě útočník Daniil Vovčenko, který dnes skóroval celkem dvakrát. Severstal zdolal finské mužstvo mezi domácími mantinely poprvé od roku 2016.
59:53'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Finské mužstvo to ještě zkusilo bez gólmana a inkasovalo další branku. Autorem branky je IGOR GERASKIN. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně! Asistence: Denis Vicharev.
59:04'
Hotovo! Opuštěnou bránu soupeře trefil od levého mantinelu DAVID DUMBADZE. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Bez asistence.
59:01'
Probíhá poslední minuta závěrečné periody!
58:02'
Jokerit kombinuje v útočném pásmu a zkouší hru bez gólmana.
56:53'
Čerepovec se dostal do přečíslení 2 na 1. Kalninš teď podržel své mužstvo, když vytáhl skvělý zákrok levým betonem.
55:52'
Pihlström se dostal s pukem do útočného pásma, avšak nepochodil. Domácí obrana pomohla svému gólmanovi.
54:45'
Domácí hokejisté se provinili icingem, vhazovat se tak bude za okamžik poblíž Podjapolského.
52:11'
Střely na bránu: 24 – 20
51:46'
Nahození Adamčuka od modré čáry minulo Kalninšovu bránu. Čerepovec ale v posledních minutách drží kotouč daleko od vlastního gólmana.
50:05'
Necelých deset minut do konce závěrečné periody a domácí Severstal vede nad Jokeritem těsně 3:2. Zatím rozdílovou trefu obstaral ve 47. minutě Daniil Vovčenko, který má na svém kontě dvě branky v dnešním utkání.
48:40'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání finského mužstva. Gólman Kalninš si nerozuměl při rozehrávce s obráncem Grantem.
47:06'
Střely na bránu: 23 – 20
46:11'
Využitá přesilovka domácích! DANIIL VOVČENKO dostal před bránu přihrávku od Petunina a střelou bez přípravy překonal Kalninše. Jeho druhá branka v dnešním utkání! Asistence: Alexandr Petunin, Joonas Nättinen.
44:19'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Aleksi Halme.
44:06'
Obrovská šance pro domácího Petunina, který se ocitl za obranou soupeře; bekhendový blafák však nedotáhl do úspěšného konce.
41:33'
Tým Severstal Čerepovec hraje v plném počtu. Domácí gólman zůstal bez práce.
40:05'
Finské mužstvo zahajuje závěrečnou periodu na přesilovce...
40:01'

Střely na bránu: 19 – 18; Trestné minuty: 8 – 8; Vhazování: 14 – 26; Čas v útočném pásmu: 07:42 – 07:55.
Prostřední perioda patřila spíše domácím hokejistům, ale znovu jsme viděli po jedné brance na každé straně. Finské mužstvo napřed vedlo 2:1, aby potom Čerepovec srovnal skóre při vlastním oslabení.
40:00'
39:59'
Na závěr druhé periody dvě nepřesné střely Regina...
39:33'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Timur Karimov – 2 min., sekání).
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:10'
Tým Severstal Čerepovec hraje v plném počtu.
36:37'
2:2! Zaváhání Krejčíka využil po pěkné přihrávce Petunina VLADISLAV KARA. Jeho první branka v letošní sezoně! Gól při vlastním oslabení. Asistence: Alexandr Petunin.
35:19'
Prudkou střelu Regina schytal Adamčuk, který z kluziště zamířil ihned do šatny.
34:10'
Velká šance pro Jokerit pojistit své vedení. Vhazování po levé ruce gólmana Čerepovce.
34:10'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2+2 min, vysoká hůl).
33:58'
Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.
32:32'
Domácímu Severstalu se podařilo srovnat skóre na 2:2. Branka ale nakonec neplatí, neboť Vicharev kotouč úmyslně kopl do brány.
31:58'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., krosček).
31:31'
Máme za sebou další reklamní přestávku. Vhazování po levé ruce Kalninše.
29:44'
Domácí střídačka si vyžádala trenérskou výzvu, která však nebyla úspěšná.
29:43'
Jokerit právě vstřelil branku!
2:1 pro finské mužstvo krátce před polovinou utkání! Prudkou střelu Kivistöa od modré tečoval před bránou BRIAN O'NEILL. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Tommi Kivistö.
27:10'
Útočnou snahu finského mužstva zastavil čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.
26:46'
Kalninš má touš pod kontrolou a před námi je reklamní přestávka.
25:56'
Střely na bránu: 9 – 12
25:37'
24:59'
Vovčenko nyní vystřelil bez přípravy, ale gólman Jokeritu zasahovat nemusel.
23:37'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Niklas Friman – 2 min., podrážení).
22:43'
22:27'
16 vteřin do konce trestu Savinainena. Domácím hráčům tahle přesilovka vůbec nevychází.
20:43'
První přesilová hra Severstalu byla úspěšná... Vhazování po levé ruce gólmana finského mužstva.
20:43'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., hákování).
20:01'

Střely na bránu: 6 – 12; Přesilová hra: 1/1 – 0/1; Trestné minuty: 2 – 2; Vhazování: 6 – 13; Útočné pásmo: 02:39 – 04:18.
Po úvodní dvacetiminutovce platí nerozhodné skóre 1:1. Domácí hokejisté využili v páté minutě přesilovou hru, avšak své vedení udrželi pouze čtyři minuty. Finské mužstvo potom bylo ve druhé části první periody lepším týmem.
20:00'
19:43'
Sklenička vystřelil z levého kruhu pro vhazování, ovšem trefil pouze střed brány... tudíž i náručí gólmana.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
17:54'
Finské mužstvo strávilo další střídání v útočném pásmu. Své štěstí zkoušel například Pihlström.
16:18'
Skvělá rána Jensena z pravého kruhu pro vhazování. Domácí Severstal teď zachránila horní tyč.
14:40'
Na opačné straně kluziště vystřelil Grant od modré čáry do připraveného Podjapolského.
12:47'
Nahození Adamčuka od modré čáry tečoval Petunin před bránou, gólman finského mužstva ale dával pozor.
12:11'
Střely na bránu: 5 – 6
11:48'
Po reklamní přestávce se vhazuje po levé ruce gólmana Severstalu, kterého předtím vyzkoušel Schroeder.
10:37'
Brána za gólmanem finského mužstva vypadla ze svého obvyklého postavení, hra je tak přerušena.
09:55'
Geraskin teď mohl vrátit domácímu týmu vedení. Bekhendem z těsné blízkosti si však na gólmana nepřišel.
08:44'
1:1! Od modré čáry vystřelil Lööv, avšak jeho střela neprošla. K odraženému puku se následně dostal VELI-MATTI SAVINAINEN, který se trefil z mezikruží krásně pod horní tyč. Jeho šestá branka v letošní sezoně! Asistence: Viktor Lööv, Peter Regin.
06:30'
Kalninš schoval touš pod svou lapačku, následovat bude vhazování po jeho levé ruce.
05:16'
Střely na bránu: 3 – 3
05:08'
Helsinskému týmu byl odpískán ofsajd. Následuje první reklamní přestávka.
04:25'
Využitá přesilovka domácího Severstalu znamená úvodní branku dnešního utkání! Autorem branky je DANIIL VOVČENKO, který před bránou šikovně tečoval nabídku Petunina. Jeho pátá branka v letošní sezoně! Asistence: Alexandr Petunin, Kirill Adamčuk.
03:56'
Tým Severstal Čerepovec hraje v plném počtu a zároveň má k dispozici přesilovku.
03:25'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jordan Schroeder – 2 min., podrážení).
02:58'
Začala už druhá minuta přesilovky a Čerepovec se zatím brání s velkým přehledem.
01:56'
Finské mužstvo si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání. Vhazování po levé ruce Podjapolského.
01:56'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., podrážení).
00:15'
První útočná akce patřila domácímu Severstalu a Kapustin hned vyzkoušel pozornost Kalninše střelou z levé strany.
00:01'
Vicharev a Regin v souboji na úvodní vhazování, utkání může začít na to!
Připomeňme si znovu skutečnost, že finské mužstvo v dnešním utkání postrádá hned devět klíčových hokejistů. Mimo hru jsou například Mikko Lehtonen, Marko Anttila, John Norman či Eeli Tolvanen.
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje = základní část KHL 2020-21)

CER: Vladislav Podjapolskij • gólman, 25 let, RUS
→ bilance 7-6-1, průměr 2.64, úspěšnost 91.5%, SO 2

JOK: Janis Kalninš • gólman, 28 let, LAT
→ bilance 6-1-0, průměr 2.15, úspěšnost 91.5%, SO 0

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Afanasjev, Adamčuk, Karimov, Kudako, M. Tichonov, Cholkin – Vicharev (C), Kapustin, Geraskin (A) – A. Alexejev, J. Morozov, Dumbadze – Jo. Nättinen, Vovčenko (A), Petunin – Nevolin, Kazakov, Kara.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Jukuri) – J. Krejčík, Pudas, Kivistö, D. Sklenička, Lööv, A. Grant, Friman (A) – Savinainen, Regin (C), O'Neill – Haapala, Schroeder (A), Nicklas Jensen – Junttila, Pihlström, Halme – Hirvonen.

Rozhodčí: Ansons, Kuljov – Ivanov, Stroganov.
Dobré odpoledne, vítejte ještě jednou při sledování KHL! Dnešní klání mezi týmy Severstal Čerepovec a Jokerit Helsinky začne co nevidět.
ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Do dnešního utkání patrně zasáhnou tři čeští a slovenští hokejisté. Dres helsinského týmu obléknou Jakub Krejčík a David Sklenička.

Na soupisce domácího mužstva vidíme také dva muže... Jindřicha Abdula a Adama Lišku. Abdul však delší dobu figuruje na listině zraněných hráčů.

Statistické okénko vybraných hokejistů:

CER: Adam Liška • útočník, 21 let, SVK
→ 2+3, -4 účast, 33 střel na bránu, TM 2, Ø čas na ledě 16:49

→ 3+3, +4 účast, 25 střel na bránu, TM 10, Ø čas na ledě 18:54
VZÁJEMNÉ SOUBOJE

→ Severstal Čerepovec vs. Jokerit Helsinky

Soutěž dosud pamatuje celkem 17 vzájemných soubojů a mnohem lepší bilanci má finské mužstvo, které získalo třináct úspěchů.

První vzájemný souboj v letošní sezoně vyhrál helsinský tým poměrem 5:2 na ledové ploše svého soupeře. Blýskl se gólman Janis Kalninš, který zde předvedl celkem 28 úspěšných zákroků.

JOKERIT HELSINKY • bilance 10-4-1

Finské mužstvo hrálo své poslední utkání minulou středu a uspělo poměrem 5:4 v prodloužení na ledě týmu Barys Nur-Sultan. Ve třetí periodě skórovalo čtyřikrát po sobě, všechno potom rozhodl obránce David Sklenička.

Po návratu z venkovních duelů ale musel helsinský tým podruhé v letošní sezoně do karantény, neboť celkem dvanáct členů mužstva mělo pozitivní test na COVID-19. Pozitivně testované osoby se dnešního duelu nezúčastní.

→ Kterého hokejistu se vyplatí sledovat?

JOK: Brian O'Neill • útočník, 32 let, USA
→ 2+15, +18 účast, 24 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 19:59
SEVERSTAL ČEREPOVEC • bilance 11-8-1

Hokejisté Čerepovce mají na svém kontě aktuálně čtyři výhry z posledních šesti duelů. V pátečním klání ale vyšli bodově i střelecky naprázdno, když zaznamenali porážku 0:3 s týmem Viťaz Moskevská oblast na domácím ledě.

Tým se celkově v letošní sezoně před vlastními fanoušky poněkud trápí... pouze dva úspěchy z posledních sedmi utkání na domácí ledové ploše a negativní bilance 5-6-0.

CER: Alexandr Petunin • útočník, 23 let, RUS
→ 5+7, +4 účast, 32 střel na bránu, TM 16, Ø čas na ledě 16:55
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne online přenos z duelu mezi týmy Severstal Čerepovec a Jokerit Helsinky. Úvodní vhazování očekáváme už v 15:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.