KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Vitaz - 30. října 2020   17:00

Čerepovec
Čerepovec
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
Vitaz
Vitaz
25:07' Tedenby  (Danforth, Hultström) • 29:46' Jeřábek  (Danforth, Pautov) • 58:50' Laričev  (V. Popov, Grebenščikov)
Čerepovec
Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Kudako, Adamčuk, Lalonde (A), Afanasjev, M. Tichonov, Karimov – Geraskin (A), Dumbadze, Kapustin – Liška, Jo. Nättinen, Roberts Bukarts – Petunin, Vicharev (C), Vovčenko – Kazakov, A. Alexejev, Kara – Nevolin.

Využití přesilovek 0/2 – 1/2.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Viťazu, který svého soupeře porazil výsledkem 3:0. Poslední perioda nám sice přinesla územní převahu Severstalu, jenomže tomu se v tomto duelu zrovna nedařilo, přičemž ani jednou nedokázal překonat výborně chytajícího Todykova. Viťaz se tedy v poslední periodě soustředil na dobře fungující obranu, která dnes neudělala téměř žádnou chybu. Hostující celek navíc v závěru zápasu přidal třetí branku.
59:00'
Probíhá nám poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Viťaz právě vstřelil branku!
O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Do protiútoku se totiž vydal hostující celek, načež se Popovovi povedlo najít lépe postaveného Grebenščikova, který to ihned zkoušel směrem na domácí branku. Puk nakonec propadl za záda brankáře, kde ho ještě do branky doklepl IVAN LARIČEV.
Asistence: Vitalij Popov, Svjatoslav Grebenščikov.
57:39'
U levého kruhu se napřáhl domácí Bukarts, který ovšem narazil na připravený beton brankáře Todykova. Severstal pokračuje v náporu, ale bez úspěchu.
56:18'
Viťazu dokázal odpálit kotouč na druhou stranu, kde se domácí dopustili hry vysokou holí. Vhazovalo se tedy v pásmu domácích, kteří se hned pustili do protiútoku.
55:17'
V pádu se pokoušel na spoluhráče nahrát hostující Danforth, jenomže trefil pouze brusle protihráče. Severstalu se nepovedlo založit kontr, ten skončil bleskově.
54:39'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., hákování).
54:02'
Po jednom ze soubojů skončil na ledové ploše hostující Pautov, nicméně o nedovolený zákrok se nakonec nejednalo. Zároveň probíhá poslední komerční přestávka.
53:14'
Viťazu se povedlo ubránit i další početní nevýhodu, tentokráte se domácím celkem povedlo spolupracovat. Za zmínku stojí rána od Bukartse, který mířil doprostřed.
52:08'
Následoval protiútok, o který se postaral hostující Děrgačov, který se šikovně dostal až před domácího brankáře, kterého nepřekonal střelou mezi betony.
51:22'
Čerepovec velice trpělivě kombinoval v útočném pásmu, načež jsem sledovali prudkou ránu z hokejky Kudaka, jehož střelecký pokus směřoval vedle branky.
50:16'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., hákování).
48:09'
Viťazu se předchozí přesilová hra vůbec nepovedla, za celou dobu se totiž nedostal k jedinému zakončení. Hostům to nemusí tolik vadit, stále vedou o dvě branky.
47:12'
Viťaz se znovu bezpečně dostal na druhou stranu, kde ovšem Tedenby nedokázal u opačného kruhu najít Mojsejeva, před kterým odpaloval kotouč Dumbadze.
46:10'
Nahozením na hostující branku to před malým momentem zkoušel Vovčneko, který ovšem našel pouze připraveného Todykova. Následuje komerční přestávka.
45:42'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Petunin – 2 min., držení).
45:20'
Z velkého úhlu se pokoušel zakončit domácí Petunin, jehož ránu ovšem přizvedl jeden z protihráčů do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Todykovem.
44:08'
Vypadalo to na zakázané uvolnění Viťazu, jenomže v rychlostním souboji se povedlo uspět Daugavinšovi. Před Podjapolskim vznikl závar, který brankou neskončil.
43:15'
Pro nahrávku podél hrazení si sjel defenzivně laděný Borodkin, který odehrál puk zpět za branku soupeře. S tím ale nepočítal Popov, který se vydal špatným směrem.
42:14'
Oba celky dokázaly vystřídat, přičemž se na ledovou plochu dostaly druhé lajny. Velice dobře napadal rozehrávku soupeře Mojsejev, který nasbíral cenné vteřinky.
41:14'
Za vlastní branku se musel vrátit domácí Provolněv, kterému se následně na levém křídle povedlo najít rozjetého kapitána Vichareva, který se ke střele nedostal.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, kterému se kloudným způsobem nepovedlo založit útočnou akci. Přihrávka směřovala na Jeřábka.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která nám pro změnu nabídla hned dva přesné zásahy, přičemž se o oba postaral hostující celek. Ten nejprve v úvodu dokázal využít přesilovou hru, načež pokračoval v aktivní hře, která mu zaručila druhou trefu. Severstal se celkem dlouhou dobu hledal, na konci periody se dostal do několika slušných pozic, avšak brankář Todykov stále drží čisté konto. Uvidíme, jestli to bude platit také po třetí třetině.
40:00'
39:28'
Probíhá nám poslední minuta druhé třetiny, na další změnu skóre to v těchto okamžicích rozhodně nevypadá. Viťaz se snaží neudělat chybu, stále je u puku.
37:33'
Viťaz se po delší době dostal k souvislejšímu držení kotouče, o který ale bleskovým způsobem přišel. Domácí jsou nyní aktivnější, jenomže se jim v šancích nedaří.
36:12'
Do vyložené šance si sjel Petunin, avšak narazil pouze na připravený beton brankáře Todykova!
35:22'
Severstal v posledních minutách ožil, tentokráte ihned po vhazování velice tvrdě pálil člen druhé formace Bukarts. Jeho rána proletěla vedle, Todykov se pouze ohlédl.
34:20'
Vypadalo to na nedovolený zákrok obránce Golovkova, nicméně sudí nechali pokračovat ve hře. Čerepovec se přesto dostal do šance, Afanasejev ovšem neuspěl.
33:15'
Další práce pro zatím dobře chytajícího brankář Todykov, který tečovaný kotouč okamžitě schoval do připravené lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
32:44'
Je tu druhá komerční přestávka prostřední periody, domácím by to mělo trochu pomoct. Hlavní lodivod okamžitě dává taktické pokyny, které jsou nezbytné.
31:14'
Přesto se po rychlé kombinaci dostal až před brankáře Kazakov, kterému se ovšem nepovedlo najít mezeru mezi betony brankáře. Todykov tak dokázal zakročit.
30:44'
Čerepovci se tak druhá třetina absolutně nedaří, nyní prohrává už o dvě branky. Hostující celek soupeře nepouští k ničemu vážnějšímu, což mu vyhovuje.
29:46'
Druh formace Viťazu je v dnešním zápase klíčová! Hostující celek znovu zmáčkl svého soupeře, načež jsme sledovali nahrávku k pravému kruhu, kde měl napřaženo český obránce JAKUB JEŘÁBEK, kterému se prudkou střelou přeci jenom povedlo překonat brankáře. Kotouč se ale sotva došoural za záda Podjapolskiho.
Asistence: Justin Danforth, Jurij Pautov.
29:19'
Přechod hostujícího celku do útočného pásma nebyl dle sudích v pořádku, znovu se totiž jednalo o postavení mimo hru. Vhazovat se bude před modrou čárou.
28:20'
Do menších problémů se při rozehrávce dostal domácí Afanasjev, který nakonec rozehrál o pravý mantinel. Jeho nahrávku zachytil Vovčenko, jenž zamířil vpřed.
27:10'
Po pravém křídle se až před brankáře málem dostal hostující Daugavinš, kterého na poslední chvíli dokázal zastavit obránce Provolněv, který zakročil hokejkou.
26:25'
Čerepovec to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se klidně může otočit.
25:07'
Hostující celek přeci jenom využívá přesilovou hru, díky které se dostává do kýženého vedení! Ukázkovým způsobem to provedl Danforth, který v mezikruží nastřelil puk na hokejku MATTIASE TEDENBYHO, jenž dokonalou tečí zamířil nad rameno domácího brankáře. Naprosto skvostná kombinace Viťazu, domácí celek tak bude muset dotahovat.
Asistence: Justin Danforth, Linus Hultström.
25:01'
Po levém křídle zavezl puk na druhou stranu hostující Tedenby, který nahrával podél hrazení za branku soupeře. Tam se nacházel Mojsejev, který pokračoval v kombinaci.
24:04'
Danforth se v krátkém časovém sledu znovu dostal ke střele, která nebyla nikterak přesná. Podjapolskij znovu zakročil, navíc puk okamžitě uvěznil ve své lapačce.
24:02'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Michal Tichonov – 2 min., držení).
23:17'
Na opačné straně si k vrcholku levého kruhu sjel Danforth, který to zkoušel na bližší tyč. Podjapolskij tuto střelu celou dobu viděl, navíc dokázal zakročit pravým betonem.
22:14'
Obránce Borodkin to zvládl ve vlastním pásmu, nicméně rozehrávka už nebyla zas tak dobrá. Také Severstal to moc nezvládl, jednalo se o zakázané uvolnění.
21:02'
Avšak ani tato přesilová hra brankou neskončila, navíc se jednalo o postavení mimo hru. Vhazovalo se tedy ve středním pásmu, kde byl úspěšnější Nattinen.
20:20'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se okamžitě nastěhoval na druhou stranu. Čerepovec totiž pokračuje v přesilové hře.
20:01'
Je za námi první perioda, která nám nakonec žádnou přesnou trefu nepřinesla. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou podívanou, avšak směrem dopředu byl výrazně nebezpečnější Viťaz, který ovšem na brankáře Podjapolskiho nedokázal vyzrát. Severstal se během první periody spíše trápil, přičemž si sám vypracoval pouze jednu slušnější šanci, která rovněž neskončila v brance. Doufejme, že nadcházející minuty nějakou tu branku nabídnou.
20:00'
19:11'
Již nám probíhá poslední minuta první třetiny, Čerepovec se dokázal usadit v útočném pásmu.
18:25'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., držení).
17:22'
Viťaz nesehrál předchozí přesilovou hru vůbec špatně, nicméně tomu chybělo něco navíc. Podjapolskij navíc předvedl jisté výkony, což platilo i po střele Laričeva.
16:44'
Snadná práce pro brankáře Podjapolskiho, který si poradil se střelou švihem v podání Daugavinše. Hra je znovu přerušena, vhazovat se bude v pásmu domácích.
15:11'
Nepříjemným nahozením z velkého úhlu to zkoušel domácí Petunin, který trefil brankáře Todykova do masky. Sudí proto přerušil hru, o nic vážného se ale nejedná.
14:26'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Timur Karimov – 2 min., krosček).
14:25'
Čerepovec se dokázal ubránit, načež se postaral o rozehrávku z vlastní obranné třetiny. Ta byla celkem dost krkolomná, navíc to v pásmu nevyšlo moc Liškovi.
13:08'
Druhá formace Viťazu si znovu vytvořila celkem slušný tlak, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. I tak nápor pokračuje, u puku je obránce Borodkin.
12:20'
V krátkém časovém sledu tu máme další přerušení, při kterém se jednalo o postavení mimo hru v podání Viťazu. I tak se do zajímavé šance dostal Tedenby, který na brankáře nevyzrál.
11:14'
Borodkin rozehrával na hokejku Laričeva, který pouze protečoval do pásma soupeř. Tam se do zakončení pomalu a jistě dostával Liška, který se k němu ale nedostal.
10:14'
Na levém křídle převzal nahrávku domácí Nattinen, který se pokoušel o zakončení. Do něj ovšem vložil hokejku vracející se Pajutov, který znemožnil nebezpečí.
09:02'
Sudí byl nyní velice pozorný, všiml si totiž postavení mimo hru v podání Viťazu. Obránce Golovkov totiž nestihl puk před čárou, vhazovat se bude tedy za ní.
08:20'
Souboj ve středu hrací plochy nakonec vyzněl lépe pro hostující celek, který započal další útočnou akci. Za nahozením spěchal Grebenščikov, který byl u puku pozdě.
07:14'
V domácím brankovišti vznikl velký závar, nicméně hrací předmět nakonec neskončil za čárou. Druhá formace Viťazu byla velice aktivní, následuje komerční přestávka.
06:08'
Najednou se až před domácího brankáře dokázal natlačit Danforth, který místo zakončení ještě zkoušel kličkou vyšperkovat pozici, nicméně na Podjapolskiho si nepřišel.
05:12'
Vovčenko nabíjel na modrou čáru, kde si o nahrávku řekl obránce Provolněv. Ten dělovkou pouze trefil nohu protihráče, od které šel puk za modrou čáru.
04:04'
Domácím se první přesilová hra zrovna moc nedaří, naopak soupeř podruhé v krátkém časovém sledu odehrál puk za branku Podjapolskiho, kde se ho zmocnil Provolněv.
03:14'
Čerepovci se povedlo uspět na vhazování, načež se usadil kolem branky soupeře. U pravého kruhu navíc převzal nahrávku Kapustin, který zkoušel vypálit.
02:23'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Mattias Tedenby – 2 min., vysoká hůl).
02:14'
Tutovka na straně Severstalu! Po rychlé souhře byl sám před brankářem forvard Vovčenko, kterému se ovšem nepovedlo překonat Todykova.
01:25'
Kousek od modré čáry převzal nahrávku hostující Mojsejev, který pouze prodlužoval podél pravého hrazení za branku soupeře, kde se ovšem nacházel Lalonde.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první dostal do útočného pásma, kde se ovšem Daugavinš do zakončení nedostal.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Kudako, Adamčuk, Lalonde (A), Afanasjev, M. Tichonov, Karimov – Geraskin (A), Dumbadze, Kapustin – Liška, Jo. Nättinen, Roberts Bukarts – Petunin, Vicharev (C), Vovčenko – Kazakov, A. Alexejev, Kara.

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Jeřábek (A), Pautov, Hultström, Voronkov, Golovkov (A), Borodkin, Vorobej – A. Sjomin, Děrgačov (C), Daugavinš – Tedenby, Danforth, Mojsejev – Laričev, V. Popov, Grebenščikov – Bardakov, Malychin, Smolin.

Rozhodčí: Bondar, Vasiljev – Viljugin, Střelcov.
HC Viťaz Moskevská oblast

Na opačné straně stojí Viťazu, který má rovněž za sebou devatenáct zápasů, ve kterých se mu povedlo nasbírat devatenáct bodů. Viťaz tak momentálně okupuje devátou pozici tabulky, což by v konečném důsledku neznamenalo postup do vyřazovacích bojů. Viťaz se přesto v posledních zápasech výsledkově probral, v posledních třech duelech se mu povedlo hned dvakrát vyhrát, do této chvíle sebral hned devět výher. Viťaz naposledy šokoval moskevské Dynamo, na jehož ledě zvítězil výsledkem 5:1. I tentokráte půjde do zápasu v roli hostujícího celku, povede se mu znovu bodovat?
Severstal Čerepovec

Hokejisté Čerepovce se po devatenácti odehraných duelech nachází na sympatické páté pozici západní konference. Severstalu se do této doby povedlo nasbírat třiadvacet bodů, nicméně na vedoucí CSKA Moskva činí hned třináctibodové manko. Čerepovec se v posledních týdnech opírá o velice dobrou formu, povedlo se mu totiž uspět hned ve čtyřech z posledních pěti duelů. Naposledy tomu tak bylo v těžkém souboji proti Spartaku Moskva, přičemž tento zápas nabídl hned sedm branek, přičemž čtyři z nich vstřelil právě Čerepovec. Severstal navíc bude mírným favoritem dnešního zápasu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Severstal Čerepovec a HC Viťaz Moskevská oblast.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.