KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Čeljabinsk - 23. října 2020   11:00

Chabarovsk
Chabarovsk
10:25' Rasskazov (Ignatovič, Korjagin) • 10:55' V. Vasiljev (V. Butuzov, Golubev)
2:4
(2:1, 0:1, 0:2)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
07:15' Ogurcov   • 24:35' Kravcov   • 48:38' Isajev  (Berglund) • 59:00' Hyka  (Sedlák)
Chabarovsk
Odins, Sojn – Antonov, Novikov
Platinum Arena, Chabarovsk
Čeljabinsk

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Česká stopa

Hynek Zohorna (CHA) – 0 bodů, 1 blok, 1 hit, čas na ledě: 13:30, 20 střídání
Michal Jordán (CHA) – 0 bodů, 2 střely, 2 bloky, 1 hit, čas na ledě: 21:50, 30 střídání
Marek Langhamer (CHA) – pouze na střídačce, do zápasu nezasáhl
Lukáš Sedlák (CLJ) – 0+1, 12 trestných minut, 8/16 vhazování, 3 hity, čas na ledě: 15:26, 19 střídání

Trestné minuty: 6:22
Hostující Čeljabinsk si soustředěným výkonem ve třetí třetině dokráčel pro kýžené vítězství 2:4. Traktor lépe vstoupil už do úvodní periody, jenže na gól Ogurcova Amur zareagoval dvěma slepenými trefami v 11. minutě. Hosté se ovšem z kruté rány vzpamatovali, od druhé třetiny začali působit aktivnějším dojmem a odměnou jim byla vyrovnávací branka z hole Kravcova. Ve třetí třetině dokončil comeback Isajev a definitivní tečku za utkáním udělali čeští šikulové Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák. Konečný stav zápasu ukazuje 2:4. Traktor se díky tříbodovému zisku posouvá na páté místo Východní konference před Magnitogorsk, který má ovšem jedno klání k dobru. Chabarovsk prozatím zůstává na osmé pozici, mnoho utkání ale ještě neodehrál hůře umístěný Kunlun, Nižněkamsk a Barys Nur-Sultan.
59:48'
Za sevření puku rukou ještě půjde na 12 vteřin na trestnou lavici Avcin, to už ale není zásadní komplikace pro hostující tým.
59:00'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Český expres TOMÁŠ HYKA – Lukáš Sedlák ke gólu nepotřebuje, aby byl Jevgenij Alikin na střídačce. Asistující Sedlák ulovil kotouč ve středním pásmu, nakopl své brusle a přečíslení dva na jednoho vyřešil povedenou přihrávkou na svého krajana. Hyka zvedl hlavu a s chirurgickou přesností našel místo mezi betony Alikina, který už se zřejmě na střídačku vracet nemusí. Asistence: Lukáš Sedlák.
58:41'
Problém pro Amur. Kirill Rasskazov nabral ve středním pásmu rychlost, ovšem moc přesnosti zřejmě nepobral. Jeho přihrávka totiž znamená icing.
58:04'
Je tomu tak, Jevgenij Alikin už zůstává sedět na střídačce a na hřišti je šest hráčů Chabarovsku.
58:04'
Oddechový čas pro domácí. Vypadá to, že se pokusí o hru bez brankáře.
57:56'
S velkým štěstím dostal kotouč do neutrální zóny Valerij Vasiljev, pak už se ale děly zajímavější věci. Alexandr Polunin a Vladimir Butuzov předvedli slušnou souhru, které ovšem scházelo gólové zakončení z hole prvně jmenovaného.
57:42'
A znovu přišla první rána na branku až po konci přesilové hry. Michal Jordán se dívá vstříc kleci, na kterou právě vypálil. Zákrok má totiž Ivan Fedotov.
57:00'
Gorškov se musel skrýt za klecí před Alexandrem Avcinem a domácí uvízli dobrou půl minutu ve vlastním pásmu. Tato přesilová hra se nedostane do hokejových učebnic.
56:37'
Hostům se daří vyhodit. Poslední minuta z přesilové hry, Ivan Fedotov ještě logicky zůstává v brankovišti.
56:18'
Sudí vykáže hru do neutrální zóny, to se domácím fandům pochopitelně nelíbí a doprovází tento výrok pískotem.
56:11'
Chabarovsk si dává načas, až po 40 vteřinách zkusil první zakončení Vladimir Butuzov, ale puk vůbec netrefil. Pak chvíle vzrušení, jelikož Ilja Karpuchin hodně tvrdě odmítl pobyt Alexandra Polunina před brankářem Fedotovem.
55:39'
Skvělou službu pro svůj tým odvedl Gorškov. Tělegin nezvládl zachytit jeho rychlost a jednoznačným podrážením dává domácím příležitost zaútočit na vyrovnání.
55:06'
Střílenou přihrávku Vasiljeva neměl šanci zasáhnout Alexandr Gorškov. Tlak domácího týmu logicky stoupá, má posledních pět minut k dobru.
54:51'
Po střele Vjačeslava Ušenina si nebyl Ivan Fedotov zcela jistý, zda kotouč skryl ve své výstroji, ale je tomu tak a dorážka se nekoná.
53:27'
Souboj mezi Těleginem a Osnovinem skončil vyrovnaným výsledkem, puk se postupně dostal k Jordánovi, jeho nepřesné zakončení ovšem nestojí za řeč.
52:28'
Možná klíčový moment utkání. Vladislav Ušenin vlivem velmi špatného střídání hostů zůstal sám na modré čáře, ale přestože Ivan Fedotov si v posledních minutách prakticky nesáhl na puk, dokázal předvést zásah světové extratřídy. Jeho svižná lapačka zachránila Čeljabinsk od pohromy.
51:21'
Sedlák dovedl puk do pásma a oslovil Kravcova. Od něj postupovala další přihrávka k Dmitriji Ogurcovovi. Ostřelovač od modré čáry neváhal a vyslal jedovatý pokus, se kterým si ovšem Alikin zkušeně poradil.
50:48'
Z mezikruží dostal další parádní možnost Jacob Berglund, z ideální palebné pozice trefil jen Alikina a neujala se ani bezprostřední dorážka Alexeje Byvalceva. Hosté definitivně přebrali iniciativu a diktují ve třetí třetině tempo utkání.
50:16'
Prostor se otevřel před Pavlem Turbinem. Puk ovšem skrývá do lapačky Ivan Fedotov, který měl ideální výhled na dlouho avizovanou střelu.
48:58'
Dmitrij Ogurcov málem přidal pojistku. Z pozice beka se najednou zjevil před bránou, nedokázal ovšem vymíchat brankáře domácích.
48:38'
Velký respekt zaslouží Jacob Berglund. Ten hrál sice skvěle v průběhu celého zápasu, svou poslední akcí ale povedený výkon geniálně korunoval. Nejprve se do pásma dostal kolem levého mantinelu, pak projel i za bránou a na pravém křídle přenechal puk IGORU ISAJEVOVI. Ten nachytal Jevgenije Alkina parádně umístěnou ránou z úhlu, která zapadla rovnou do levého horního růžku klece. Asistence: Jacob Berglund.
47:51'
O zakončení ze vzduchu se marně pokoušel Alexandr Polunin.
47:34'
Znovu se píská jen zakázané uvolnění, s čímž se v žádném případě nehodlá spokojit Alexandr Polunin.
47:10'
Příliš dlouho vyčkával Alexandr Gorškov v prostoru modré čáry, než se pokusil o střelu. Ta nemohla nikoho v bílém dresu vylekat.
46:23'
Okamžitě po buly se k ráně odhodlal Alexandr Avcin. Brankář Jevgenij Alikin byl ještě značně zalezlý v brankovišti a měl co dělat, aby na kotouč včas dosáhl.
46:20'
Polunin dostane na střídačce vyčiněno, rozehrál totiž jen za cenu icingu.
45:40'
Hosté se vrací do plného počtu, závěrečnou šancí disponoval Hynek Zohorna, ale střelecký pokus mu hrubě nevyšel.
44:58'
Před brankou postaveného Vasiljeva hledal Michal Jordán. Je to zajímavé řešení, které využívá trenér Chabarovsku. Před brankovištěm parkuje nejurostlejší bek domácích, aby co nejvíce znepříjemnil život Ivanu Fedotovovi.
44:05'
Brankovištěm se ve vlastním oslabení prohnal hostující Sergej Kalinin. Tomu se tak málem povedlo skórovat v početní nevýhodě, což by byla pro Traktor velká paráda.
43:40'
Tři minuty a 40 vteřin se čekalo na první hvizd této periody. Byvalcev si přidržel Polunina, který tak vybojoval početní výhodu a další možnost přiblížit se vítězství.
43:19'
Domácí mají výhodu, budou hrát přesilovku.
42:29'
Dlouho se nepřerušuje, Alexandr Avcin měl na hokejce další branku, když Jevgenij Alikin pouze vyrazil puk před sebe. Přestože ale ležel na břiše, zvládl dorážku z hole prvně jmenovaného.
41:43'
Ilja Karpuchin bude muset hrát, nejedná se o zakázané uvolnění domácího týmu, který ale znovu předvádí hodně vlažný vstup do třetiny.
40:37'
Pěkný průnik Denise Golubeva skrze střední pásmo zvládl zastavit Sergej Tělegin, který si pomohl čistým bodyčkem.

Trestné minuty: 6:16
Druhá třetina byla na góly hubenější, ve výsledku jsme viděli jen jeden, to když ve 25. minutě Vitalij Kravcov provedl povedený atak v útočném pásmu a dorazil do branky vlastní střelu. Celkově měli více ze hry rozhodně hosté, kteří se tlačili za obratem i vlivem dvou přesilových her, v závěru ale jejich snahu otupil zbytečným faulem Lukáš Sedlák, kterého sudí vyloučil i s osobním trestem na 12 minut. Do závěrečné třetiny budou hráči vstupovat za vyrovnaného stavu 2:2.
40:00'
39:48'
Kalinin dobře kvedlal s pukem u pravého mantinelu, jenže příliš aktivní v brankovišti byl Vjačeslav Osnovin. Tím pádem je hra vykázaná do středního pásma pro postavení útočníka v nepovolené zóně.
39:12'
Domácím se zkrácená přesilovka nepovedla a už jsou týmy v plném počtu na obou stranách.
37:48'
Domácí jsou v plné síle a mohou zkusit potrestat Sedlákův trest.
37:11'
Hosty oslabuje Lukáš Sedlák, který zbytečně srazil soupeře v útočném rohu. Dostává i osobní trest na 10 minut.
36:41'
Igor Isajev pálil od modré linie a Vjačeslav Osnovin se postaral o lehkou teč, kterou ale odpravil puk mimo bránu. Pak se ještě o zakončení přesilovkové kombinace pokusil Tomáš Hyka, hosté sehrávají tuto výhodu mnohem nebezpečněji.
35:48'
Gleb Korjagin předvedl bodyček z dílny Oldřicha Machače, ale dostal se pořádně nízko a trefil spíše nohy útočníka Traktoru. Dvě minuty schytává za nedovolené bránění.
35:27'
Sergej Kalinin zcela nezištně poslal kotouč do brankoviště, kde viděl podstatné zastoupení bíločerných dresů. A bylo to správné řešení, Jevgenij Alikin měl co dělat, aby se natáhl za pukem.
34:25'
Zakázané uvolnění na straně hostů trhá hodně rozlétanou část zápasu.
33:27'
Domácí se konečně dostali k ofenzivní aktivitě, Valerij Vasiljev nahodil puk do brankoviště, kde se ale v ostrém zápase neprosadil Ignat Korotkich a svou přihrávku pak poslal jen do středního pásma.
32:48'
Na levém křídle si puk pěkně pokryl Hynek Zohorna, ovšem marně čekal na výraznější podporu svých spoluhráčů a puk nedobrovolně odevzdal pod patronát Traktoru.
31:49'
Jacob Berglund hraje velmi aktivní duel, po jeho průniku do mezikruží mohl dokonce přes dvojitou clonu vypálit Sergej Kalinin. Znovu získat vedení se přesto zatím Čeljabinsku nevede.
31:10'
Alexandr Gorškov sice zvládl odstrčit mnohem urostlejšího Ilju Karpuchina, za brankou se mu přesto nepodařilo najít prostor k přihrávce.
30:31'
Až teď se k útočné návštěvě odhodlal Vladimir Butuzov. Z úhlu vyzkoušel pozornost Fedotova, ten ale neusíná na vavřínech ani v době, kdy se hra koná hlavně na druhé straně ledové plochy.
29:48'
Hyka parkoval před brankovištěm a znovu omezoval životní prostor Jevgenije Alkina. Domácí gólman doposud nemusel řešit mnoho vyložených šancí, na nedostatek práce si ale určitě stěžovat nebude.
29:25'
Mezi dva obránce se pustil Jacob Berglund, jenže Valerij Vasiljev si v dnešním klání dává na podobné úniky velký pozor a znovu účinně zasáhl.
28:47'
Střelecká aktivita hostů se paradoxně zvýšila až po konci přesilové hry. Pilut vyslal na svatyni Chabarovsku vlaštovku od modré čáry, která nadělala jisté potíže.
28:25'
Nahození Kosova do brankoviště nebylo tak nebezpečné. Alikin přeruší hru a ponechá spoluhráčům čas k vystřídání.
28:08'
Už po konci přesilovky se k puku propracoval Tomáš Hyka. Český útočník pálil z mezikruží, Jevgenij Alikin ale parádně zmenšil střelecký úhel a kotouč vyrazil.
27:47'
Michal Jordán splnil povinnost, kotouč dostal z rohu kluziště až na druhou stranu a Amur se zvládne ubránit.
27:30'
Kravcov neviděl volný prostor k přihrávce a tak raději vypálil. O totéž se od modré čáry pokusil Igor Isajev. Akce nakonec uvízla v rukavici Alikina, který Kravcova pohlídal rovněž napodruhé.
27:01'
Minuta z přesilovky je fuč, hosté ani jednou nezakončili. Navíc si teď Lukáš Sedlák nerozuměl se spoluhráči a jedná se o ofsajd.
26:44'
Hodně naivně pálil Igor Polygalov poté, co puk držel dobrých pět vteřin. Pro Alexandra Kuzněcova pak nebyl problém puk ukrást a vyrazit s ním i v oslabení na útočný výlet. Navíc přichází přerušení a vhazování v neutrálním pásmu.
26:04'
Turbin ve vlastním pásmu podrážel a hosté mají šanci vrátit svému soupeři obrat z první třetiny.
25:21'
Pilut Gorškovovi zkušeně pokryl hůl tak, aby to nebyl faul, a na druhé straně selhal ve stoprocentní příležitosti Vjačeslav Osnovin. Zcela osamocený před brankářem Alikinem nemířil přesně, bude se ale vylučovat na straně domácích.
24:35'
Nedáš, dostaneš. Alexandr Polunin nedokázal úspěšně zakončit přihrávku Vladimira Butuzova a VITALIJ KRAVCOV se dostal ke střele v útočném pásmu, kterou brankář Jevgenij Alikin pouze vyrazil nad sebe. Pak jakoby gólman domácích zamrzl, dlouho mu trvalo, než se zorientoval a Kravcov neměl vůbec žádný problém dojet vlastní střelu a dorazit ji do odkryté sítě. Bez asistence.
23:45'
Traktor se dostává k zajímavému zámku, Jacob Berglund netrefil puk z dobré pozice.
23:05'
Na levém křídle si vypočítavě najížděl Igor Isajev, který chtěl z pozice obránce podpořit útok svého týmu. Bohužel se k němu přihrávka nedostala ideálním způsobem.
22:30'
Strašidelnou rozehrávku předvedl Ilja Karpuchin a hlavně po něm přihrávající Dmitrij Ogurcov. Valentin Pjanov měl na holi jasný gól, jenže dostal hodně málo času na to, aby zamířil, a tak puk v poslední chvíli přizvedl právě Ogurcov.
21:23'
Po pasu Vjačeslava Ušenina do slotu došlo k ostřejšímu zákroku na zakončujícího Alexandra Gorškova, přerušovat se ale nebude ani tentokrát a domácí zadarmo přicházejí o slušnou možnost navýšit vedení.
20:27'
Domácí šli do přečíslení tři na dva, Michal Jordán udal přihrávku na křídlo, ovšem Alexandr Polunin jen vyprášil betony Fedotova.

Trestné minuty: 2:4
Traktor odstartoval úvodní část mače zcela jistě aktivněji a v osmé minutě se poprvé radoval po přesném zakončení Dmitrije Ogurcova, který předvedl dravý průnik skrz střední i útočné pásmo a nekompromisně poslal puk do sítě. Vedení ale hostům nevydrželo dlouho, ba co hůř, dopustili inkasovaný gól v oslabení a o půl minuty později další zásah z hole obránce Valerije Vasiljeva. Chabarovsk tak oslavil snadný obrat a až do konce periody udržel nadějný stav 2:1. A mohlo to být přitom ještě lepší, Čeljabinsk přežil jednu infarktovou situaci, kdy Ivan Fedotov společně s Lawrencem Pilutem vydolovali kotouč z brankové čáry.
20:00'
19:55'
Alexandr Kuzněcov se sice ještě dopustil rány, ale po dalším bloku končí tato třetina v rohu útočného pásma, odkud už nedokázal přihrát Vladimir Butuzov.
19:22'
Závěr třetiny chtějí domácí strávit ve svém pásmu, pak se jim nicméně daří přejít útočnou modrou a Vladimir Butuzov z atraktivní pozice pálí vedle.
18:35'
Po nahození Osnovina odmítl přerušovat Jevgenij Alikin a zřejmě to byla chyba. Pontus Åberg totiž neměl daleko od přesné střely do sítě.
17:54'
Alexandr Gorškov se sice snažil proskočit kolem mantinelu, s tímto záměrem ovšem nesouhlasil Vitalij Kravcov, který pokračoval ve své aktivitě a ze středu hřiště znovu přízemní střelou ohrozil branku.
17:32'
Lukáš Sedlák ukazuje, že jeho někdejší působení v NHL nebylo náhodné. Zavezl puk do útočného pásma, uvolnil na modré čáře Ruslana Karlina, jemuž ovšem střela nevyšla podle představ. Zákrok tak má po delší době Jevgenij Alikin.
16:51'
Kvalitní přihrávku na střed směřoval Sergej Kalinin, ovšem Jacob Berglund pouze projel prostorem před brankoviště, aniž by pas zpracoval.
16:09'
Snaha Karlina s Avcinem nevyznívá úspěšně, akce hostů se utopila v útočném rohu a marné dobývání branky Alikina může směle pokračovat.
15:38'
Zakázané uvolnění zastaví Jaroslava Kosova, nepřesnou přihrávku mu poslal Roman Manuchov.
14:51'
Pavel Turbin neodolal a pokusil se vší silou zasáhnout k němu mířící černou pryž, jenže rána se mu svezla z čepele a skončila jen na chráničích bránícího Pontuse Åberga.
14:32'
Moc pěkně si středním pásmem klestil cestu Lukáš Sedlák, později mu bránící Valerij Vasiljev vysekl hůl, sudí ale na tento zákrok nereagoval. Alexandr Kuzněcov mohl tím pádem ohrožovat klec na druhé straně, po jeho střele z ostrého úhlu ale Ivan Fedotov vysunul branku ze základního postavení a přerušuje se.
13:34'
Po střele Maxima Ignatoviče se pokoušel o akrobatické zakončení Alexandr Polunin. Ze vzduchu ale puk nezasáhl, baseball zjevně není jeho oblíbenou kratochvílí.
12:55'
Turbin v rohu přibrzdil Ruslana Karlina, který v útočném pásmu ukradl volný puk a pokoušel se vypálit. Přes urostlého obránce Amuru se ovšem neprocpal.
12:18'
Kirill Rasskazov pouze ometl kotouč o mantinel, ten se tak vrací až do středního pásma, odkud mohou domácí budovat další útok.
12:01'
O střelu od mantinelu se pokusil Vjačeslav Osnovin, po delší době tak Amur ohrozil Alikina. Je ale zjevné, že dvě slepené branky se na hostech značně podepsaly.
10:55'
Oddechový čas pro hosty.
10:55'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
No a je tu obrat během 30 vteřin. VALERIJ VASILJEV přijímá gratulace svých spoluhráčů poté, co se tvrdě opřel do puku a od modré čáry po teči blokujícího hráče vyhostil pavouky z horního rohu branky Traktoru. Kotouč pásmem předtím provezl Vladimir Butuzov, který pak skvěle nabil svému kolegovi z obrany. Asistence: Vladimir Butuzov, Denis Golubev.
10:25'
Domácí si ale záhy spravili chuť. Další nebezpečná dělovka od modré čáry způsobila velké zmatky v obraně Traktoru, KIRILL RASSKAZOV pak dokázal dorazit volný kotouč. O původní střelu se postaral Gleb Korjagin, následně parádní práci odvedl na hraně brankoviště operující Maxim Ignatovič. Oba si tak připisují po bodu. Asistence: Gleb Korjagin, Maxim Ignatovič.
09:57'
Není to gól. Pilut s Fedotovem zaslouží velkou pochvalu za svou kooperaci.
09:57'
Na první dobrou se zdá, že Fedotov s Pilutem svými holemi zvládli puk zachytit ještě předtím, než stihl překročit brankovou čáru. Rozhodující je ale verdikt sudího, na který si ještě nějakou chvíli počkáme.
09:57'
Fedotov likviduje také ránu Kirilla Rasskazova, sudí už ale míří k videu a bude kontrolovat jeho předchozí zásah.
09:26'
Po ráně od modré čáry z produkce Turbina už zvedal ruce nad hlavu Vladislav Ušenin. Zřejmě se však povedlo Ivanu Fedotovovi vytáhnout puk z brankové čáry svou holí, musíme si počkat na opakovaný záběr.
08:46'
Kalinin pak při napadání neuhlídal svou brusli, kterou podrážel soupeře a vyslouží si dvě minuty. Je tu první přesilovka utkání.
08:36'
Ve středním pásmu znovu ukradl Traktor puk zásluhou Jacoba Berglunda. Jenže nepřesná přihrávka Sergeje Kalinina kazí dobrou akci hostujícího týmu.
07:15'
Po dobré práci Vjačeslava Osnovina se při hře čtyři na čtyři dostal k puku ve středním pásmu DMITRIJ OGURCOV. A pak už obránci Amuru jen sledovali jeho krasojízdu, zakončenou ráznou střelou tahem za zadní tyčku. Taktor se ujímá vedení v utkání. Bez asistence.
06:09'
Vzájemné vyloučení pro Byvalceva a Golubeva, oba hráči si půjdou odpočinout na dvě minuty, první za hrubost a druhý za nedovolené bránění.
05:51'
Nahození z hole Manuchova posbíral Denis Golubev, nepřesná rozehrávka ale opět pomohla k tlaku hostujícího celku. Alexej Byvalcev nedokázal trefit zařízení z dobrého prostoru.
05:39'
Šance střídá šanci. Nejprve se nedokázal z křídla prosadit Jaroslav Kosov, jenže na druhé straně se svou akcí ihned vyrukoval Artur Gizdatullin. Navedl si kotouč na střed, jenže zakončením našel jen hruď Alikina.
04:52'
Domácím se daří přejít modrou čáru bez větších potíží a Kirill Rasskazov nebyl daleko od toho, aby znovu unikl obranné dvojici. V poslední chvíli mu puk přeskočil čepel, a tak se musel vracet do středního pásma.
03:39'
Obrana hostujícího Čeljabinsku zaspala, takže Alexandr Polunin mohl v poklidu upalovat vstříc brankáři Fedotovi. Nájezd neproměnil, když táhlou střelu poslal jen vysoko nad bránu.
03:06'
Dobrý průjezd pásmem obstaral Ignat Korotkichs, neprosadil se ani na druhé straně Jaroslav Kosov.
02:30'
Ruslan Karlin v rohu kluziště svým tělem rozhodil Hynka Zohornu, jemuž se tak nepodařilo konstruktivně rozehrát na střed útočného pásma.
01:18'
Ilja Karpuchin si pod tlakem nakonec poradil s napadáním Vjačeslava Ušenina a hosté se dostali k zakončení Vjačeslava Osnovina.
00:31'
Stejný hráč se o chvíli později postaral o střelu z úhlu, která neměla šanci na úspěch. Z protiútoku zkoušel zahrozit Tomáš Hyka, po jehož rychlém nájezdu ještě od modré čáry mohl vypálit Igor Isajev.
00:17'
Denis Golubev byl sice atakován u modré čáry, protože však nedosáhl na kotouč, píská se zakázané uvolnění.
00:01'

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – V. Vasiljev, Jordán, Turbin, Kamalov, Ignatovič, Korjagin, Sergijenko – V. Butuzov, Golubev, Polunin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Rasskazov, H. Zohorna, Pjanov – A. Kuzněcov, Gizdatullin, Korotkich.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Sudnicin) – Pilut, Manuchov, Bailen, Isajev, Ogurcov, Karpuchin, Tělegin – Berglund, Byvalcev, Kalinin – Sedlák, Hyka, Kravcov – Polygalov, Osnovin, Åberg – Karlin, Avcin, Švarjov – Kosov.

Na český brankářský souboj dnes nedojde, Roman Will totiž nebyl pro toto utkání ani nominován, na vině je pravděpodobně vysoká zápasová praxe z předchozích týdnů. Marek Langhammer začne jen na střídačce a stejně jako v minulém utkání schází domácím útočník Tomáš Zohorna a zraněný bek Dominik Mašín.

Rozhodčí: Odins, Sojn – Antonov, Novikov.
TRAKTOR ČELJABINSK
6. místo (Východ), 18 zápasů, 22 bodů, skóre: 47:35

Momentálně má v rámci KHL kompaktnější defenzivu než Čeljabinsk pouze Jaroslavl (29 inkasovaných gólů) a Omsk (34). To je skvělá vizitka také pro českého muže s maskou Romana Willa, který udržel již dvě čistá konta, naposledy minulý týden proti Čerepovci. Také Traktor patří mezi úspěšnější mančafty měsíce října, když z osmi posledních partií ovládl hned šest. Nejproduktivnějším hráčem soupisky je s 13 statistickými zápisy český útočník Tomáš Hyka, kterému v barvách Čeljabinsku zdatně sekunduje Lukáš Sedlák (5+5). Oba se na led vrací po dvoudenním odpočinku.

8. místo (Východ), 20 zápasů, 16 bodů, skóre: 44:65

Důvodem, proč se Chabarovsku před tímto zápasem dává poměrně podobná šance na vítězství jako Traktoru, je jeho výkonnost v posledních zápasech. Amur ovládl už tři utkání v řadě a výsledkově zvládl rovněž pět z minulých sedmi mačů. Touto šňůrou slušně odčinil krizi ze samotného úvodu sezony, kdy na první získaný bod čekal až do sedmého utkání. Na soupisce týmu, který se v říjnu vyšvihl na pozice zaručující účast v play off, nechybí ani výrazná česká stopa. V brankovišti se pohybuje Marek Langhamer, mezi obránci figuruje Michal Jordán a zraněný Dominik Mašín, útok zase obstarávají bratři Zohornové.

Chabarovsk - Kazaň 7:1
Chabarovsk - Jokerit 4:1
Soči – Chabarovsk 3:4 sn
Kazaň - Chabarovsk 4:0
Viťaz - Chabarovsk 6:3
Příjemné dopoledne u hokeje z KHL. Domácí Chabarovsk bude hostit hokejisty Traktoru Čeljabinsk. Šance obou celků na tříbodový zisk jsou alespoň dle vypsaných kursů sázkových kanceláří prakticky vyrovnané, přestože více bodů v dosavadním průběhu ročníku sesbíral Čeljabinsk. Úvodní buly zápasu by mělo padnout v 11 hodin středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.