KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Jekatěrinburg - 5. ledna 2021   15:00

Jakub Kovář (JEK) čas na ledě: 65:00, 1 inkasovaný gól, úspěšnost: 966.77%
V nájezdech jsme z deseti hráčů měli jen jednoho úspěšného střelce. Tím byl Pavel Dacjuk, který si připsal už v zápase krásný gól bekhendem. Nájezd také proměnil bekhendovou střelou a zajistil Jekatěrinburgu bod navíc.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.
Samostatné nájezdy začínají.
Nerozhodlo ani prodloužení a tedy jsou na řadě samostatné nájezdy, které už dešní zápas ukončí.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:29'
Kempe jel na branku v akci jeden na jednoho. Stáhl si kotouč pod nohou a zbavil se o bránce, ovšem už byl v příliš velkém úhlu.
63:50'
Před Kováře si sjel jeden z útočníků rudých, ovšem český gólman i tak dokázal zastavit tvrdou ránu v nepřehledné situaci.
63:32'
CSKA drží už přes minutu kotouč v útočném pásmu, ovšem moc nepálí. Spíš jen kombinuje.
62:38'
Mamin krásně ukradl kotouč a vyjel sám na pravé straně podél mantinelu. Soupeř mu ale do rána zezadu strčil hokejku a tak Mamin vlastně ani nevypálil.
61:43'
Další tvrdá rána domácího týmu končí někde ve výstroji Jakuba Kováře a hra se zastavuje.
61:24'
Tohle byla velká šance. Okulov se spoluhráčem unikl do přečíslení dva na jednoho, ovšem zaváhal. Po chviličce tam přijel další hráč CSKA, který si objel dva obránce a následně chtěl pálit, jenže se mu do rány vložil padající soupeř.
60:49'
Jekatěrinburg s pukem na čepeli se narozdíl od soupeře moc do útoku nehrne a spíš vyčkává na příležitost k rychlému průniku.
60:22'
Kempe se vydal do útoku sám a zpoza obránce vypálil. Jehí rána ale "ťukla" o hokejku soupeře a zamířila mimo branku.
60:01'
Ani vyrovnaná třetí třetina o výsledku zápasu nerozhodla. Zápas tedy skončí až po prodloužení třech proti třem, nebo až po nájezdech.
60:00'
59:40'
Hráči CSKA drží kotouč za brankou a vypadá to, že už zadržují čas a spoléhají na prodloužení.
59:20'
Golyšev vypálil po rychlém průniku do pásma. Šaryčenkov sevřel betony a vyrazil kotouč do rohu.
58:54'
V rohu kluziště se srazili hned čtyři hráči, po dvou z obou týmů, a popadali na hromadu. Jekatěrinburg vyrazil ve třech dopředu.
58:03'
Hráči CSKA nyní vyslali dvě rány od modré čáry, ovšem ani jedna nemířila na branku, nýbrž na mantinel za ní.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.
57:32'
Okulov si zpracoval kotouč vysoko nad hlavou. Jeho hru vysokou holí sudí okamžitě píská a hra se přerušuje. Vhazovat se bude před Šaryčenkovem.
57:10'
Těleginův pokus nebyl vůbec dobrý a Kovář ho jednoduše zlikvidoval. Následně ale kotouč podržel a vhazuje se tak před ním.
56:54'
Oddechový čas pro hosty.
56:28'
V posledních minutkách toho moc nevidíme. Oba týmy se snaží strhnout vedení před koncem na svou stranu, ale méně se soustředí a spíš si kotouč pořád vyměňují.
55:30'
Holzer dostal zpoza branky kotouč přímo před ní a mohl ho do odkryté klece zasunout. On ale puk jen lehce popostrčil vpřed a Šaryčenkov se stihl přesunout.
54:50'
Dlouhá kombinace Avtomobilistu v pásmu nic nevyřešila. Hráči přihrávali, přihrávali, až se nechali z pásma vyštvat.
54:19'
Máme zde poslední komerční pauzu tohoto zápasu.
54:13'
Jekatěrinburg ve dvou hráčích riskoval za svou brankou, ale CSKA toho nevyužilo.
53:29'
Chripunov nahodil kotouč do pásma a mezi třemi hráči se k němu prohráčkoval, ovšem spoluhráči mu nenajížděli a tak neměl kopu přihrát.
52:54'
52:40'
Stále jsme neviděli pořádno ustřelu Jekatěrinburgu v této přesilovce. Ta už je nyn skoro pryč.
51:46'
Avtomobilist je už v útočném pásmu, ovšem jen s několika hráči soupeře doluje kotouč ze skrumáže za brankou Šaryčenkova.
51:23'
Jekatěrinburg se zatím při přesilové hře ještě ani nepodíval do útočného pásma.
50:54'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mario Kempe – 2 min., vysoká hůl).
50:12'
Kempe a Karnauchov v obrovské šanci dva na jednoho. Zakončoval nakonec Druhý jmenovaný, který ale skoro ani nevypálil.
49:44'
Domácí drží kotouč za svou brankou a vyčkávají na nějakou dobrou příležitost k založení útoku. Už to ale trvá snad dvacet sekund.
48:50'
Genoway si vůbec nepohlídal svou pozici. Nacházel se v ofsajdu, čehož si rozhodčí nemohl nepovšimnout.
48:13'
Zajímavá šance, hlavním aktérem byl Leipsic, který potáhl kotouč až před branku a následně ho chtěl chytře o beton brankáře poslat spoluhráči, který by mohl zakončovat do prázdné branky. Jenže spoluhráč promáchl.
47:41'
Nahození Golyševa minulo branku a jeho spoluhráči odjeli střídat, takže v pásmu zůstal útočník Jekatěrinburgu sám a byl okamžitě obrán.
46:42'
Okulov jen tak ledabyle vypálil z kruhu, ovšem kovářovi rána docela přidělala starosti.
46:14'
Holzer se z rohu kluziště snažil kotouč vrátit před branku soupeři do nebezpečné pozice, ovšem v trajektorii kotouče byli až dva hráči CSKA.
45:53'
Nyní probíhá předposlední komerční pauza tohoto zápasu.
45:44'
Na druhé straně se činil Berezin, ale jeho ránu na poslední chvíli vyrazil Kovář a k dorážce už nebyl připuštěn.
45:13'
Jeden z domácích propadl v obraně a k brance se řítil Dacjuk, ovšem jiný hráč ho stihl dojet a ránu zablokovat.
44:58'
Nakonec zakázané uvolnění na opačné straně. Vhazuje se před Kovářem.
44:43'
Všichni hráči nyní čekali, že se bude pískat icing, ale rozhodčí poněkud zaspali, takže museli hráči Jekatěrinburgu pro kotouč rychle sprintovat.
44:10'
Sošnikov nahodil na Kováře a nebezpečně se k němu přiblížil, takže český brankář kotouč raději schoval.
43:48'
Karnauchov to zkoušel z velké blízky, ale jeho technická rána Kováře nepřekvapila.
42:25'
CSKA Moskva zmateně rozehrává před svou brankou, kde několikrát po sobě ztratila puk.
41:55'
Kovář opět trochu zariskoval za svou brankou, ale nakonec vše zvládl bez úhony.
41:44'
Velmi dlouhé nahození Mamina nakonec končí až za brankou soupeře. Zakázané uvolnění.
40:01'
Druhá třetina byla opět docela vyrovnaná. Prvních deset minut mělo výrazně navrch CSKA, ovšem následně se Jekatěrinburg vzchopil a zamkl soupeře na víc jak dvě a půl minuty v útočném pásmu. I potom se do něj dostával hodně lehce. Ani jeden z týmů ale své šance nedokázal proměnit a rozhodnout se bude muset až v třetí, nebo po třetí třetině.
40:00'
39:49'
Trjamkin drží kotouč za Kovářovou brankou a asi ho tam podrží až do konce této třetiny.
39:30'
Avtomobilist chtěl zavézt kotouč do útočného pásma, ale nakonec ho tam jen nahodil a hráči vystřídali.
39:00'
Probíhá poslední minuta této třetiny.
38:38'
Rychlý přechod Avtomobilistu do útočného pásma zastavil ofsajd. Hosté navíc následně prohráli i buly.
37:56'
Ani Karnauchov se zblízky proti hostujícímu gólmanu nedokázal prosadit.
37:29'
Maminovo nahození ze středního pásma nadělalo starosti Kovářovi, protože puk přímo před ním poskočil, ale český brankář ho nakonec zlikvidoval.
36:40'
Střela Bělousova nebyla vůbec dobrá. Její razance byla spíše jak od hráče z přípravky a Šaryčenkov ji jednoduše zastavil.
36:20'
Dacjuk několikrát střídavě ztratil a opět vybojoval kotouč v rohu kluziště na jeho útočné třetině.
35:51'
Máme tady poslední komerční pauzu této třetiny.
35:51'
Hosté bojovali v útočném pásmu, ale CSKA se osvobodilo docela jednoduše a střelou na Kováře přerušilo hru.
34:40'
Jeden z domácích hráčů z velké blízky prověřil pevnost kovářovy hrudi.
34:10'
CSKA bylo v přečíslení ve středu kluziště, ovšem jeden z hokejistů vjel do útočného pásma moc brzo a zbytek už tam kvůli ofsajdu nemohl.
33:32'
Avtomobilist se opět jednoduše dostává do útočného pásma, ovšem tam se mu nedaří zakončit.
32:58'
Oddechový čas pro domácí.
32:53'
Hosté byli v útočném pásmu bez přestávky více, než dvě minuty. I tak jsme ale v podstatě žádnou větší šanci a nebezpečnější střelu neviděli.
32:08'
Trjamkin to zkusil od modré, ale trefil svého spoluhráče, od kterého se kotouč odrazil do rohu kluziště.
31:28'
Jekatěrinburg už hraje proti pěti hráčům, ovšem stále kombinuje a zůstává v útočném pásmu.
31:13'
30:46'
CSKA vyhrálo vhazování před svou brankou a následně odpálilo kotouč až ke Kováři.
30:43'
Vasilevskij napřáhl a z kruhu vypálil. Jeho rána nebyla vůbec dobrá a Šaryčenkov neměl těžkou práci.
30:18'
Domácí vyhodili kotouč, ale Jekatěrinburg po třech přihrávkách během pár sekund je opět usazen v útočném pásmu.
29:13'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Sošnikov – 2 min., sekání).
29:13'
Holland ujel obraně Moskvy. Mířil na branku sám, Sošnikov ho zezadu sekal hokejkou a možná i proto jeho zakončení nebylo z nejlepších.
28:54'
Kombinace Avtomobilistu v útočném pásmu neměla dlouhého trvání. Domácí dokázali soupeře jednoduše kotouče zbavit.
28:08'
Kovář si zajel za branku pro kotouč, ovšem musel riskantně rozehrát, jelikož se k němu stahovali dva hráči CSKA.
27:45'
Vhazování ve středovém kruhu vyhráli hosté a okamžitě zaútočili. Ovšem v útočné třetině zatím nevypálili.
27:09'
Holzer si za svou brankou sjížděl pro kotouč, ale soupeř ho tvrdě přirazil na mantinel a kotouč sebral. CSKA tak kombinuje v útočné třetině.
26:40'
Moskevským hokejistům vypadl kotouč ze třetiny, ti ho rychle vhodili zpět do ní. Sudí to ale viděl a okamžitě odpískal ofsajd.
26:30'
Samorukov se tentokrát vydal na útočný výlet a vypálil z pravého kruhu. Proti kovářovi však neměl šanci na úspěch.
25:36'
Máme tady první komerční přestávku v této třetině.
25:36'
Ihned po vhazování se zkusili střelecky prosadit i hosté. Domácí gólman si nakonec zákrok připsal. Byl to vlemi jednoduchý zákrok. I tak ale Šaryčenkov kotouč podržel.
25:30'
Okulov chtěl posunout na modrou pro svého spoluhráče, ten ale kotouč nezachytil a puk přejel až k brance Šaryčenkova. Zakázané uvolnění.
24:56'
Předávka přímo před bránu Kováře byla velmi nebezpečná, ovšem hráč CSKA přímo před gólmanem kotouč nezachytil a nemohl tak vypálit.
24:33'
CSKA vyhodilo kotouč přes polovinu a pískat se bude icing. Hra se tedy vrátí zpět.
23:42'
Sošnikov vjel do třetiny dříve, než kotouč. Píská se ofsajd a vhazuje se před modrou čarou.
23:09'
O kotouč v rohu kluziště v obranné třetině hostů bojuje v chumlu hned několik hráčů z obou týmů. Nikod ho ale nemůže vydolovat.
22:26'
Mamin ukradl kotouč ve středním pásmu a vyjel sám na českého gólmana. Ten ho ale skvěle vychytal.
21:40'
Na druhé straně se skvěle předvedl i Jakub Kovář. Ten kotouč podržel a vhazovat se tak bude před ním.
21:18'
Bočarov dostal kotouč do útočné třetiny a následně vypálil. Jeho tvrdá rána z dobré pozice ale končí po zásahu Šaryčenkova mimo.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Jekatěrinburg.
20:01'
První třetina je za námi. Jekatěrinburg v ní začal výtečně a po gólu kapitána Dacjuka bul na koni. CSKA se vůbec nedostávalo do hry. Potom ale hosté polevili a hra se opět vyrovnala. Oba týmy si tvořily zajímavé šance. Do sirény se CSKA ještě prosadilo po skvělé teči Sorkina. Avtomobilist už neskóroval a do kabiny se tak odešlo za vyrovnaného stavu jak ve skóre, tak herně.
20:00'
19:26'
Leipsic vyslal z levého kruhu velmi zajímavou ránu na vzdálenější tyčku, kterou si ale pohlídal Kovář a kotouč ukryl v lapačce.
19:10'
Nejdříve to vypadalo na postupnou kombinaci CSKA, nakonec se moskveští místo útoku rozhodli raději vystřídat.
19:00'
Zbývá poslední minutka první třetiny.
18:27'
Další tvrdá rána Avtomobilistu z blízkosti branky. Šaryčenkov opět připraven.
17:58'
Hosté se pokusili rychlou kombinací překvapit domácího brankáře, ovšem jejich pokus neměl šanci na úspěch.
17:21'
Trjamkin tentokrát pálil od modré. Jeho ránu si ale Šaryčenkov pohlídal a následně kotouč raději přikryl.
16:21'
Jeden z hráčů CSKA se zpoza branky dostal před ní a chtel skulinkou u tyčky dostat kotouč za Kováře, ovšem ten utěsnil betonem všecehn zbytek volného prostoru.
15:36'
Bočarov ukradl kotouč ve středním pásmu a rychle zaútočil. Sestrojil podobnou akci jako předtím Dacjuk, ale stejným způsobem se mu skórovat nepodařilo.
13:31'
CSKA právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Tělegin posunul kotouč k modré čáře, odkud se Dahlbeck rozhodl vypálit. Jeho střelu ale přímo před kovářem těčoval MAXIM SORKIN a podařilo se mu osměrnit kotouč do branky. Asistence: Klas Dahlbeck a Ivan Tělegin.
12:45'
Máme zde druhou komerční přestávku.
12:23'
Ani nynější rána Leipsica nemohla překvapit českého brankáře Jakuba Kováře. Ten kotouč i přesto raději podržel a zastavil hru.
11:48'
Jekatěrinburgu se po hře v oslabení nedaří vůbec přechod přes střední pásmo. Vždy v této části ledové plochy ztratí kotouč.
11:15'
10:53'
Šalunov se dostal do dobré pozice a střelou zápěstím poslal kotouč těsně vedle šibenice kovářovy branky.
10:16'
Nyní se hosté dostali dokonce do přečíslení dva na jednoho při vlastním oslabení, ale nakonec ho nezakončili a puk podrželi u zadního mantinelu.
09:45'
Avtomobilist opět skvěle vyhodil a sekundy v oslabení pro hosty docela rychle utíkají.
09:26'
Jeden z hráčů pálil od modré, následně chtěl před kovářem dorážet Leipsic, ovšem jeho přítomnost u brankoviště se nelíbila ostatním hráčům Jekatěrinburgu, kteří ho počastovali pár ranami.
09:15'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexandr Protapovič – 2 min., nedovolené bránění).
09:15'
Mamin se dostal do dobré pozice, ovšem jeho rána na Kováře byla spíš jen jakýmsi nahozením.
08:47'
Domácí tým se konečně trochu vzchopil a dostává se do útočného pásma, ovšem do zakončení nikoliv.
07:46'
Berezin dostal dlouhý pas, ale zpracoval si ho a vyjel do pásma s porušením pravidla o ofsajdu, takže se rychle píská.
07:16'
A další tvrdá rána. Tentokrát se činil Zborovskij, ale Šaryčenkov nechce připustit další puk za svými zády.
07:02'
Šaryčenkov si musel připsat další zákrok proti nynější ráně Tjamkina z velké blízky.
06:48'
Máme zde první komerční pauzu tohoto utkání.
06:18'
Hosté utahují šrouby a jejich tlak v útočném pásmu je chvilkama hodně silný. CSKA se nedostává k puku a hokejistům z Moskvy se nedaří přerušit kombinace bíločervených.
05:26'
Velké zmatky před brankou Šaryčenkova! Několik dorážek ale za jeho záda neprošlo. Ani tvrdá rána Bělousova, po které se už puk dostal pryč ze třetiny.
03:52'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Máme tady první gól. O ten se postaral kapitán Avtomobilistu a legendární hráč PAVEL DACJUK. Ten po pravé straně bruslil směrem k bráně a z kruhu vyslal zajímavou ránu bekhendem, která zapadla přímo pod víko a Šaryčenkov se za pukem jen nechápavě otočil. Asistence: Alexej Makejev.
03:19'
Jekatěrinburg zavezl kotouč do útočného pásma, ale odtamtud okamžitě odbruslil a hráči se vystřídali.
02:35'
Kovář zakročil proti nečekané ráně z pravého kruhu. Následně rozehrál, ale kotouč se opět rychle dostal k soupeřovým hokejistům.
01:58'
CSKA mělo dost problém z rozehrávkou za vlastní brankou, ale nakonec se to moskevskému týmu podařilo vyřešit a CSKA okamžitě zamířilo do útoku.
01:40'
Hostující tým chtěl rychle přejet do útoku, ale místo toho zahrál pouze icing a vhazoat se tak bude před Kovářem.
00:49'
V opakovaném záběru jsme viděli, že doopravdy kovářova hokejka vylétla do hlavy nebo krku Popova a ten se okamžitě skácel k zemi. Snad bude v pořádku.
00:49'
Hned z úvodu se Popov střetl s hostujícím gólmanem Jakubm Kovářem a musel odejít z ledové plochy někde do útrob stadionu na ošetření.
00:01'

CSKA Moskva: Šaryčenkov (Samojlov) – M. Robinson (A), Gilmour, Samorukov, Dahlbeck, Kiselevič (A), Ar. Sergejev, Blažijevskij – Leipsic, M. Kempe, Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – P. Karnauchov, Andronov (C), Alexandr Popov – Tělegin, Světlakov, Sorkin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Holzer, Trjamkin (A), Zborovskij, Ch. Genoway, Alexej Vasilevskij, Berezin, Mamkin, Zacharov – Golyšev, Dacjuk (C), Makejev – Obidin, Holland (A), Litovčenko – Bočarov, Macek, Bělousov – Chripunov, Protapovič, Ovčinnikov.

Rozhodčí: Odins, Sidorenko – Zacharenkov, Novikov.
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG

Jekatěrinburg je na tom ve východní konferenci o dost hůře. Sice získal 49 bodů za stejný počet zápasů, ovšem to stačí až na šesté místo. Přitom sedmý Nižnij Novgorod má bodů shodný počet. Tabulka před ním je ale zase docela vyrovnaná, navíc má každý z týmů jeden nebo dva zápasy navíc a ztráta na třetí místo jsou pouhé čtyři body. V posledních pěti zápasech se navíc Avtomobilistu docela dařilo. Čtyřikrát bodoval, v posledním zápase sice prohál, ale až po prodloužení a získal tak k předchozím šesti bodům ještě jeden. Jekatěrinburg nastřílel 111 branek, ovšem docela velký počet i obdržel – 103.

CSKA MOSKVA

CSKA Moskva je stále na první pozici celé západní konference KHL. Za čtyřicet zápasů si vybojovala až 62 bodů, což znamená čtyřbodový náskok před druhým Petrohradem, navíc má o dva zápasy méně. Nastřílela již parádních 130 branek, takže v prměru tři góly na zápas. Stejně má jen Petrohrad a Dynamo Moskva. Přitom má na kontě CSKA jen 85 inkasovaných branek. V posledních zápasech se týmu dařilo střídavě. Dvě výhry, následně dvě prohry se slabším soupeřem z Viťazu a následně největším konferenčním rivalem – Petrohradem a naposledy výhry nad Jokeritem, ale až po prodloužení.

Forma: V(pp) – P – P(sn) – V – V

CSKA Moskva – Jokerit 5:4pp
Viťaz – CSKA Moskva 2:1
Petrohrad – CSKA Moskva 4:3