KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Red Star Kunlun - 27. ledna 2021   17:00

Jaroslavl
Jaroslavl
06:27' Lander (Kajumov, Čerepanov) • 38:50' J. Averin (A. Petersson, Misjul) • 50:50' J. Averin (A. Petersson, A. Marčenko)
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Red Star Kunlun
08:50' A. Lazarev  (Monachov) • 44:59' S. Foo  (Sproul)
Jaroslavl
Odins, Ansons – Bersenjov, Judin
Arena 2000, Jaroslavl

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.
Česká a slovenská stopa
Vojtěch Mozík (KUN) – 0+0, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:55
Andrej Šustr (KUN) – 0+0, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 16:41
Zápas je u konce, Lokomotiv Jaroslav nakonec dokázal doma porazit Kunlun těsně 3:2. Zápas to byl velmi vyrovnaný, ačkoliv měli přeci jen domácí od druhé třetiny více ze hry, bylo utkání otevřené na obě strany až do samotného konce. Domácí třikrát vedli, Kunlun dokázal dvakrát vyrovnat. Na branku Antona Landera reagoval Anton Lazarev. Ve druhé třetině poslal Lokomotiv do vedení Jegor Averin a vyrovnával Spencer Foo. O vítěznou branku se postaral ve třetí třetině v přesilovce znovu Jegor Averin a to už hosté vyrovnat nedokázali.
59:59'
V poslední sekundě ještě trefil hosté tyčku! Tak teď měl Lokomotiv obrovské štěstí.
59:43'
Jenomže Kunlun se teď brání výborně a drží hru mimo své obranné pásmo.
59:12'
Domácí už odvolali Smitha a zkouší to v šesti!
58:54'
Konečně si hosté vytvořili tlak! Z pravého kruhu pálil Hunter Shinkaruk a od modré dvakrát Vojtěch Mozík, ale Pasquale zatím všechno pochytal.
58:24'
Kunlun se v této přesilovce vůbec nedokáže usadit v útočném pásmu.
57:54'
Znovu se povedlo Lokomotivu vyhodit puk přes celé hřiště.
57:39'
Přesilovku nezačal Kunlun dobře, hned přišel o kotouč a domácí vyhodili.
57:11'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., podrážení).
56:52'
Jegor Averin střílel od levého mantinelu, ale tentokrát se neprosadil, na hattrick si musí počkat.
55:14'
Pavel Kraskovskij střílel z pravého kruhu. Mířil pod horní tyč, ale puk prolétl nad brankou.
54:18'
Teemu Pulkkinen našel pěkným prostrčením puku před brankou Artura Kajumova, ale ten nedokázal dostat puk pod kontrolu a pořádně vypálit.
53:11'
Hosté ještě mají čas na vyrovnání, ale ten se velmi rychle krátí. Domácí se teď mohou soustředit výhradně na bránění.
52:16'
Hra je přerušena, pokračovat se bude po přestávce na úpravu ledu.
50:50'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí bleskově využívají přesilovou hru a potřetí v zápase jdou do vedení! Konečně se Lokomotivu povedlo proměnit přesilovou hru, krásnou střelou do horního růžku se prosadil JEGOR AVERIN. S tím nemohl Smith dělat nic. Averin se prosadil dnes už podruhé a znovu po skvostné Petersonově přihrávce. Asistence: André Petersson, Alexej Marčenko.
50:41'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jake Chelios – 2 min., hákování).
50:26'
Z pravého kruhu to zkoušel Osipov, ten ale ani netrefil branku.
49:38'
Teemu Pulkkinen se svou střelou od modré čáry neuspěl, Jeremy Smith byl znovu na svém místě a předvedl další úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.
48:45'
Hosté se ale nehodlají jen bránit a i oni teď strávili čas v útočném pásmu. Nedokázali však zakončit.
47:49'
Pavel Ťutněv vystřelil z blízka z pravé strany, kotouč skončil pod Smithovou lapačkou.
46:10'
Domácí opět přidali na tempu a rozhodně budou chtít zápas rozhodnout ještě v normální hrací době.
44:59'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Je opět vyrovnáno a třetí třetina ještě bude hodně zajímavá. SPENCER FOO pronikl do útočného pásma a vydal se neohroženě proti přesile. Puk se mu i se štěstím odrazil před brankou přímo před hokejku a on z blízka překonal Pasquala střelou na lapačku. Asistence: Ryan Sproul.
43:46'
Anton Lazarev vypálil zápěstím z pravé strany, ovšem jeho rána prolétla jen vedle branky Lokomotivu.
43:01'
Artur Kajumov poslal překvapivou střelu bekhende z úhlu, Jeremy Smith byl dobře přitlačený ke své levé tyči.
42:15'
Puk je za brankou Kunlunu a oba týmy střídají své síly na ledě.
41:25'
Jeremy Smith přikryl puk pod lapačku, vhazovat se bude po jeho levici.
41:12'
Hosté se znovu dostali do útočného pásma, ale tentokrát svou akci do zakončení nedovedli.
40:25'
Ryan Sproul hned po začátku třetí třetiny vyzkoušel pozornost Edwarda Pasquala. Ten předvedl spolehlivý zákrok.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:44.
Střely na branku ve druhé třetině: 19:9
Druhá třetina už je minulostí, Jaroslavl zatím na domácím ledě vyhrává nad Kunlunem 2:1. Druhá byla dlouho vyrovnaná a o šance na obou stranách nebylo nouze, ale góly nepřicházely, a to i přesto, že si oba týmy zahrály přesilové hry. Nakonec se přeci jen dočkali domácí, kteří se prosadili ve 39. minutě, konkrétně se trefil Jegor Averin po krásné Peterssonově přihrávce.
40:00'
39:15'
Hosté se pokusili rychle odpovědět, ale Hunter Shinkaruk z dorážky v pádu nedostal puk za Pasquala.
38:50'
V závěru druhé třetiny se domácí dostávají podruhé v utkání do vedení! A bylo to po krásné akci. Petersson nádherně předložil puk před branku, kde už stačilo JEGORU AVERINOVI jen nastavit hokejku a usměrnit puk do odkryté branky. Asistence: André Petersson, Daniil Misjul.
37:27'
Anton Lander naskočil do hry z trestné lavice a jel sám na Smithe, ale nedokázal brankáře Kunlunu překonat.
37:10'
36:11'
I v oslabení zaútočil Arťom Iljenko. Natlačil se před branku, ale nedokázal zakončit.
35:53'
Domácím se podařilo přerušit tlak soupeře vyhozením puku.
35:10'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., hákování).
32:39'
31:39'
Maxim Osipov tvrdě vypálil od pravého hrazení, ani ona však nerozhodný stav neprolomil.
31:14'
Kunlun vyhodil kotouč a zatím se ve svém druhém oslabení v zápase brání dobře.
30:56'
Z vrcholku levého kruhu vystřelil obránce Teemu Pulkkinen, kotouč ale na branku neprošel.
30:39'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Andrej Šustr – 2 min., držení).
30:11'
Domácí jeli di přečíslení dva na jednoho, ale špatně ho sehráli. Vladimir A. Tkačov nedostal dobrou přihrávku a ani nevystřelil.
29:45'
Kotouč zmizel v hledišti, vhazovat se bude ve střední třetině.
29:22'
28:33'
I v oslabení se ke střele dostal Michail Beljajev. Jeremy Smith rychle kotouč vytřepal z lapačky a rozehrál.
28:10'
Domácí se osvobodili, ale Red Start už je zase usazený v útočném pásmu.
27:25'
Hosté hrají svou první přesilovku v zápase.
27:22'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Teemu Pulkkinen – 2 min., hákování).
26:32'
Do velké šance se dostal Artur Kajumov, který dostal skvělou přihrávku mezi kruhy, ale Smith předvedl další skvělá zákrok.
25:37'
Ke střele se dostal až o pár chvil později Atte Ohtamaa, toho však dokázal vychytat Jeremy Smith, takže nerozhodný stav trvá.
25:22'
Pavel Ťutněv hledal před brankou Iljenka, ale ten se ke kotouči přes obránce nedostal.
24:38'
Zasahovat musel také na druhé straně Edward Pasquale, se střelou Sergeje Monachova si bez větších problémů poradil.
23:55'
Z levého kruhu tentokrát střílel Pavel Kraskovskij a Smith musel zasahovat. Kotouč dokázal vyrazit.
23:22'
Artur Kajumov střílel z levé strany, ale v poslední chvíli ztratil rovnováhu a netrefil branku.
21:44'
Jeremy Smith chytil nahozený puk a pak ho před dojíždějícím Petersonem raději schoval pod rukavici.
21:26'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
20:44'
Jeremy Smith vylej za branku, kde zastavil puk a pomůže tak svému týmu s rozehrávkou.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:49
Střely na branku v první třetině: 11:13
První třetina je za námi, Lokomotiv Jaroslavl zatím hraje doma s Red Star Kunlun nerozhodně 1:1. Domácí byli aktivnějším týmem a několikrát si vytvořili velký tlak v útočném pásmu, ale na statistice střel na branku se to třeba neprojevilo, tu dokonce vyhráli hosté 13:11. Skóre otevřel v sedmé minutě Anton Lander, který proměnil přečíslení dva na jednoho střelu bekhende mezi betony. Už v deváté minutě ale vyrovnal Anton Lazarev, který se trefil z mezikruží. Domácí měli jednu přesilovou hru, kterou ale nevyužili.
20:00'
19:25'
Jegor Korškov předvedl rychlou stahovačku a na chvíli se uvolnil před branku, vystřelit ale nestihl.
18:24'
Nakonec se ale Kunlun dokázal ubránit a Jeremy Smith ani nemusel zasahovat proti žádné další střele.
18:03'
Landerova formace si znovu vynutila velký tlak, hosté jsou uzamčeni ve svém obranném pásmu.
17:28'
Nikita Čerepanov střílel od modré čáry, kotouč byl ale sražen do rohou kluziště.
16:53'
Spencer Foo udělal pěknou kličku a z pravého kruhu vystřelil, ale mířil příliš vysoko.
16:08'
Hosté propadli ve středním pásmu a po Korškově přihrávce byl před Smithem ve výborné pozici Michail Beljajev. Nepovedlo se mu ale kotouč usměrnit mezi tři tyče.
15:08'
Po vyhraném vhazování znovu střílel od modré čáry Jason Fram, ale tentokrát jeho rána na Pasquala neprošla.
15:04'
Puk skončil v Pasqualově lapačce po střele Jasona Frama. Brankář Lokomotivu už nestihl rozehrát.
14:43'
První přesilovka se domácím moc nepovedla, nedokázali dostat soupeře pod velký tlak.
14:33'
14:25'
Red Start vyhrál vhazování a okamžitě opět vyhodil puk.
14:25'
Nyní se dokonce při přechodu Lokomotivu do útočného pásma píská ofsajd.
14:15'
Znovu se Kunlunu povedlo vyhodit a první oslabení zápasu už má skoro za sebou.
13:45'
Z levé strany pálil André Petersson, ale branku netrefil a navíc pak Jaroslavl přišla o útočné pásmo.
12:56'
Hosté započali oslabení dobře, hned se jim povedlo vyhodit puk.
12:33'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ivan Nikolišin – 2 min., sevření puku rukou).
12:23'
Arťom Iljenko si počkal na odraz puku od zadního mantinelu a pak se snažil rychle dorazit puk za Smitha, ale ten měl vyrážeřku včas u tyče.
11:33'
Jegor Korškov dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, ale jeho střela zápěstím těsně minula branku Kunlunu.
11:30'
Nahození na svou branku Jeremy Smith raději přikryl pod svou lapačku, vhazovat se bude před ním, ale až po komerční přestávce.
11:13'
Konečně se Kunlunu povedlo osvobodit se, ale u puku už jsou zase domácí.
10:56'
Domácí teď mají tlak, jako by měli přesilovku, hosté přitom ale hrají v pěti.
10:10'
Domácí pokračují ve svém tlaku. Tentokrát si Nikita Čerepanov nabruslil na modré čáře více na střed a vypálil, Jeremy Smith ale dokázal znovu dosáhnout a s dorážkou neuspěl ani Kovalenko.
09:30'
Domácí se pokusili o rychlou odpověď, proti ale byl Smith a jeho lapačka, ve které skončil puk po velké šanci Iljenka.
08:50'
Domácí si své vedení užili jen zhruba dvě minuty a už je zase vyrovnáno! Monachov naznačil, že pojede za branku, ale těsně předtím poslal utajenou přihrávku mezi kruhy na ANTONA LAZAREVA, který se trefil z mezikruží k tyči mimo dosah Pasquala. Asistence: Sergej Monachov.
08:20'
Lev Starikov rychle projel do útočného pásma a od pravého mantinelu hned vystřelil na branku. Edward Pasquale bez problému betonem puk vyrazil.
07:21'
Denis Alexejev se ke střele z levého kruhu nedostal, ale domácí zatím ještě drží útočné pásmo.
06:27'
Domácí se dostávají do vedení, proměnili přečíslení dva na jednoho! Přečíslení si vzal na svá bedra ANTON LANDER, který mohl i přihrávat, ale vzal to na sebe a rychlou bekhendovou střelou se trefil Smithovi přesně mezi betony. Asistence: Artur Kajumov, Nikita Čerepanov.
06:05'
Hosté znovu zaútočili, Vjačeslav Leščenko se dostal za modrou čáru, dál už ho ale domácí nepustili.
05:11'
Edward Pasquale toho proti střele z levé strany moc vidět nemohl, ale i tak dokázal zasáhnout a pak ustál i tlak dorážek.
04:57'
Z pravého kruhu pálil po rychlé akci Pavel Kraskovskij, zákrok svými betony si připsal Jeremy Smith.
04:22'
Edward Pasquale chytil nahození Ryana Sproula od pravého mantinelu a ještě stihl rychle rozehrát.
03:05'
Hosté následně jeli do přečíslení tři na jedno, ale sehráli ho velmi špatně, ale nezakončili.
02:44'
Znovu se před branku tlačil i s pukem Arťom Iljenko, do zakončení ho ale nepustil Šustr.
02:05'
První zákrok si musel připsat brankář hostů Jeremy Smith, která nejprve vyrazil před sebe střelu Alexejeve z pravého kruhu a pak si poradil i s dorážkou Iljenkova.
01:48'
Od začátku utkání se zatím hraje bez přerušení hry, ale také bez velkých šancí, oba brankáři ještě nemuseli zasahovat.
00:55'
Z pravé strany natáhl ke střele Luke Lockhart, jeho tvrdá rána ale branku Jaroslavle minula.
00:01'
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na modrých čarách, utkání za pár chvil začne.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko, Rafikov, M. Osipov, Ohtamaa, Barancev, Čerepanov, Misjul, Ťutněv – A. Petersson (C), V. A. Tkačov (A), J. Averin – Pulkkinen, Kajumov (A), Lander – Kraskovskij, Beljajev, Korškov – Iljenko, Kovalenko, Alexejev.

Red Star Kunlun: J. Smith (Šikin) – Chelios (A), Sproul (A), Šustr, Mozík, Jevsejenkov, Fram, Starikov – Lockhart (C), S. Foo, Wong – Toropčenko, Šaškov, Leščenko – A. Lazarev, Nikolišin, Monachov – Werek, Bakanov, Shinkaruk – Collins.

Rozhodčí: Odins, Ansons – Bersenjov, Judin.
Češi a Slováci na soupiskách

Vojtěch Mozík (KNL) 11 zápasů, 6 bodů (2+4)
Andrej Šustr (KNL) 29 zápasů, 3 body (0+3)
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou klubů byl na začátku sezony kontumován ve prospěch Kunlunu, kvůli koronavirové situaci v Jaroslavli se neodehrál. V minulé sezoně vyhrála Jaroslavl všechna čtyři vzájemná utkání, z toho tři v základní hrací době. Jaroslav doma Kunlun porazila ve všech čtyřech dosavadních vzájemných utkáních.

Red Star je jediným čínským klubem v KHL, ale vzhledem k současné koronavirové situaci ve světě nehraje své domácí utkání v Číně, ale v Mytišči. Tento klub nemá nikterak velké ambice a jeho naděje na postup do play-off už v této sezoně dávno zhasly. Po 47 odehraných zápasech je Kunlun s pouhými třiceti body na posledním dvanáctém místě Východní konference a na posledním šestém místě Černyševovy divize. Z poslednícíh osmi utkání tento kluby vyhrál jediné, naposledy prohrál 0:3 na ledě Viťazu. Venku zatím Kunlun odehrál v této sezoně 24 utkání, z toho pětkrát vyhrál, dvakrát bral bod a sedmnáctkrát vůbec nebodoval. V poslední době ale Kunlun svou venkovní formu vylepšil, z posledních sedmi utkání na stadionech souepřů hned čtyřikrát vyhrál.
Lokomotiv Jaroslavl

Jaroslavl rozhodně dlouhodobě patří do nadprůměru celé KHL a ani aktuální sezona není výjimkou, tento klub má opět za cíl dojít do play-off a v něm pak co nejdál. Momentálně je Lokomotiv po 49 odehraných zápasech s 67 body na třetím místě Západní konference a na druhém místě Tarasovovy divize. Z posledních čtyř utkání Jaroslavl vyhrála jen dvakrát, ale vypadá to, že se zase vrací do formy, protože naposledy vyhrála 5:1 na ledě Soči. Doma zatím Jaroslavl odehrála 23 utkání, z toho osmnáctkrát vyhrála, jedenou brala bod a čtyřikrát vůbec nebodovala. Domácí formu má tento klub výbornou, vyhrál posledních devět utkání před domácími fanoušky.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a Red Star Kunlun. Zápas se odehraje v Aréně-2000 Lokomotiv v Jaroslavli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.