KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Magnitogorsk - 9. října 2020   16:00

Jekatěrinburg
01:24' Litovčenko (Berezin, Sexton) • 09:33' Macek  • 23:45' Makejev (Dacjuk)
3:4
(2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

1:2 (SN)

Magnitogorsk
07:57' Košelev  (Karpov, S. Plotnikov) • 14:13' S. Plotnikov  (Karpov) • 53:53' Pesonen  (Beck) • ' J. Jakovlev
Akuzovskij, Birin – Ivanov, Kučava
Uralec Arena, Jekatěrinburg
Košečkin (24. Olkinuora) – Minulin, Pašnin (A), Martynov, Dronov, Zemčonok, J. Jakovlev (A), Va. Antipin – S. Plotnikov (C), Prochorkin, Karpov – Beck, A. Nestrašil, Košelev – Čibisov, Lammikko, Pesonen – Potěchin, Švyrjov, Korobkin – Jurov.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání:

Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:09
Jakub Kovář (JEK) 65 minut, 34 zákroků, 3 góly, 91,9%
Je konec. V tomto dramatickém zápase je nakonec vítěz Metallurg Magnitogorsk, který vyhrál na ledě Avtomobilistu Jekatěrinburg 4:3 po nájezdech. O ten rozhodující se postaral Jegor Jakovlev, který musel být posouzen podle videa, po kterém jej rozhodčí uznali.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Autorem vítězné branky je JEGOR JAKOVLEV.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení byli domácí hráči několikrát ve velké šanci, ale branka nepadla a následuje tak poslední část zápasu, což jsou nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:53'
Následně se ještě Jekatěrinburg dopustil zakázaného uvolnění.
64:32'
Hosté se snad poprvé v prodloužení dostali dopředu a to v přečíslení 2 na 1, ovšem po přihrávce nepřišlo zakončení.
64:06'
Další střelecký pokus domácího hráče, tentokrát to byl Nikita Trjamkin, ale Jussi Olkinuora si znovu poradil.
63:48'
Dan Sexton se dostal do zakončení, ale to napálil jen do brankáře Olkinuory.
63:08'
Posléze Metallurg přišel o kotouč a Jekatěrinburg ho tak zpět získal na své hole.
62:39'
Nyní už je u puku hostující celek, který ale má problémy s rozehrávkou za svou bránou.
61:59'
Obrovskou šanci si vypracovalo domácí mužstvo, ale pokud z bezprostřední blízkosti skončil vedle brány!
61:38'
Avtomobilist od začátku prodloužení nepřišel o kotouč a opět se snaží něco vymyslet.
60:48'
Posléze se Jekatěrinburg s kotoučem stáhl a vystřídal své formace.
60:17'
Domácí se sice dostali ke střele, ale ta nakonec letěla pouze nad bránu.
60:01'
Základní hrací doba je u svého konce a jelikož je výsledek 3:3, tak následuje prodloužení.
60:00'
59:45'
Domácí se sice ještě dostali do pásma soupeře, ale nakonec z toho nebylo nic velkého.
58:32'
Jakub Kovář viděl střelu zpoza modré čáry a chytil jí do své lapačky.
58:12'
Nyní se bojuje především ve středu hrací plochy, kde je stále lepším týmem Magnitogorsk.
57:46'
Pomalu se nám schyluje ke konci základní hrací doby a tedy k prodloužení.
57:22'
Posléze se dopředu vydal z levé strany Harri Pesonen, ale ten jen udržel pásmo a odjel vystřídat.
56:39'
Ilja Ovčinnikov sice bojoval na pravé straně, ale nakonec přišel o kotouč.
55:50'
Domácí pouze vyhodil puk ze své třetiny, aby mohli vystřídat. Tlak ze strany hostů tak pokračuje.
55:09'
Metallurg se znovu dostal do zakončení, ale Kovář si poradil. Dnes má český brankář celkem hodně práce.
53:53'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté potřetí v tomto utkání srovnávají a je to 3:3! Beck se vydal s kotoučem dopředu, kde jej posléze posunul na HARRIHO PESONENA, který vypálil do hráče, ale z následné dorážky už prostřelil také Kováře. Asistence: Taylor Beck.
53:36'
Hráči Jekatěrinburgu se dostali k puku ve své třetiny a odpálili jej do bezpečí.
52:39'
Nyní mají hosté velkou šanci na srovnání, neboť získali přesilovku 5 na 4 a to ke konci základní hrací doby.
52:23'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dan Sexton – 2 min., podrážení).
51:38'
Posléze přišla velká šance také na druhé straně, když se do rychlého protiútoku vrhl Brooks Macek, ale ten nedal! Následně ještě přišla střela, která se pravděpodobně odrazila od horní tyče Olkinuorovy brány!
51:23'
Grigorij Dronov se ocitl v obrovské šanci, ale jeho pokus z mezikruží vyrazil Kovář!
50:00'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby a Jekatěrinburg stále vede těsně 3:2.
48:17'
Posléze byla k vidění střela na druhé straně, ale ani hráč Jekatěrinburgu nijak zvlášť neohrozil bránu soupeře.
48:02'
Hosté se snažili projít dopředu po pravé straně, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
46:45'
Zatím je hra ve třetí dvacetiminutovce velice vyrovnaná.
45:15'
Nyní je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.
44:28'
Taylor Beck se uvolnil na levé straně, ale jeho následný pokus letěl do lapačky brankáře.
43:02'
Posléze ale Metallurg předvedl nebezpečnou šanci, která ale byla zblokována.
42:40'
42:25'
Andrej Nestrašil se tentokrát snažil zakončit z levé strany, ale to se mu nepovedlo a posléze domácí vyhodili puk do bezpečí.
41:36'
Hosté jsou ve velkém tlaku, ale Jakub Kovář opět drží svůj celek.
40:40'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:50.
Druhá třetina je u svého konce a Avtomobilist Jekatěrinburg vede nad Metallurgem Magnitogorsk poměrem 3:2. V této periodě jsme se dočkali pouze jedné branky, kterou vstřelil ve 24. minutě Makejev. Následně měli domácí několik přesilovek, ale ani jednu nedokázali využít.
40:00'
39:54'
Opět musel zasahovat Jakub Kovář, který teď drží svůj celek nad vodou před koncem dvacetiminutovky!
39:37'
Nikolaj Prochorkin se zkoušel prodrat po pravém křídle, ovšem ke střele se nedostal.
38:59'
Dacjuk elegantní přihrávkou dostal svého spoluhráče ke střele, ale ta se mu nepovedla.
38:07'
Magnitogorsk je ke konci druhé třetiny velice nebezpečný a Avtomobilist už čeká na sirénu ukončující tuto periodu.
37:06'
Fantastický Jakub Kovář tentokrát podržel domácí celek, když zákrokem "na Haška" nepustil kotouč za svá záda!
36:47'
Po chybě hostů se Dacjuk dostal dopředu a posléze pálil domácí hráč, ale Jussi Olkinuora opět bezchybný.
36:28'
Jekatěrinburg tak nevyužil ani další přesilovou hru v této třetině a stále tak vede o jeden gól.
35:57'
35:35'
Domácí semkli soupeře uvnitř třetiny, ale stále z toho nebylo nic nebezpečného.
34:33'
Zatím se Jekatěrinburgu v přesilovce nedaří nic vymyslet a nyní se navíc dopustil ofsajdu.
33:57'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
32:51'
Charles Genoway si udělal místo na střelu, ale tu poslal jen do zatím velice dobře chytajícího Olkinuory. Následuje komerční přestávka.
31:49'
Následně se sice Dan Sexton dostal do zakončení na druhé straně, ale Jussi Olkinuora si poradil.
31:29'
Nepovedená přihrávka Kulikova znamená, že se Jekatěrinburg dopustil zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Jakuba Kováře.
31:08'
Opět se Metallurg celkem lehce dostal ke střele, ale Kovář znovu připraven.
30:24'
Maxim Karpov byl blízko srovnání, ovšem jeho střelu do levé šibenice fantasticky vyrazil gólman Jakub Kovář!
29:33'
Maxim Berezin tentokrát vystřelil zpoza modré čáry, ovšem ani jeho pokus neskončil v síti.
29:04'
Peter Holland mohl už při srovnaném počtu hráčů poslat Jekatěrinburg do dvoubrankového vedení, ale jeho zakončení po přihrávce z pravé strany před bránu letělo přímo do lapačky Olkinuory!
28:49'
28:25'
A následně další střela, kterou vypálil Charles Genoway, ovšem Jussi Olkinuora si opět poradil.
28:19'
Pavel Dacjuk to zkoušel z levé strany, ale ani jeho pokus neskončil v brance.
27:35'
Posléze přišel pokus Brookse Macka, ale ten napálil jen brankáře Olkinuoru.
27:19'
Alexej Makejev to zkusil z levé strany, ale minul bránu.
26:50'
Domácí mají velkou šanci skórovat, neboť získali přesilovku 5 na 3.
26:49'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., krosček).
26:29'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Taylor Beck.
24:35'
Už to vypadalo na šanci ze strany hostů, ale protiútok nakonec zastavil domácí obránce.
23:45'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Vasilij Košečkin, přichází Jussi Olkinuora.
23:45'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí mužstvo jde potřetí v tomto utkání do vedení! Dacjuk vyslal ALEXEJE MAKEJEVA do obrovské šance a ten si s ní poradil jako starý mazák! Nádherné zakončení. Asistence: Pavel Dacjuk.
21:28'
Posléze byl k vidění útok ze strany Metallurgu, ale ani ten nebyl nijak moc nebezpečný.
20:48'
Domácí se hned na začátku periody dostali do zakončení, ovšem s tím si poradil soupeř bez problémů.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:55.
První dvacetiminutovka je u svého konce a Avtomobilist Jekatěrinburg zatím hraje s Metallurgem Magnitogorsk poměrem 2:2. Už ve 2. minutě otevřel brankový účet utkání domácí Litovčenko. Ovšem v 8. minutě srovnal Košelev. O dvě minuty později ale poslal domácí zpět do vedení Macek. Ovšem v 15. minutě Metallurg znovu srovnal, když se trefil Plotnikov.
20:00'
19:20'
Nyní se sice Metallurg dostal do útočné třetiny, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
18:13'
Sergej Zborovskij vypálil od modré střelu na teč, ale ta se domácím nepovedla.
17:46'
Jekatěrinburg se snažil projít po levé straně, ale obrana soupeře si poradila.
17:09'
Brooks Macek pálil z pravé strany, ale jeho střela byla zblokována mimo hrací plochu.
16:25'
15:54'
Hosté se ale zatím v tomto oslabení dobře brání a nevypadá to, že bychom se dočkali další branky.
14:25'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Nestrašil – 2 min., podrážení).
14:13'
Tak to je celkem nečekaný gól a hosté srovnávají na 2:2! Po rychlé akci, kdy Karpov posunul v útočné třetině kotouč za sebe, pálil z první SERGEJ PLOTNIKOV a překonal Jakuba Kováře. Asistence: Maxim Karpov.
13:38'
Metallurg Magnitogorsk ovšem momentálně moc neví co hrát a je pod tlakem už na své polovině.
12:18'
Brooks Macek sice pálil na bránu, ale nyní svou druhou branku zatím nepřidal.
11:56'
Stanislav Bočarov se dostal přes obránce soupeře ke střele, ale tu Vasilij Košečkin vyrazil.
11:15'
Jegor Korobkin tentokrát střelou z levého křídla prověřil českého brankáře Jakuba Kováře a následuje komerční přestávka.
10:54'
Opět to byl Jekatěrinburg, který se snažil něco vymyslet směrem dopředu.
09:33'
Domácí celek jde zpět do vedení, tentokrát je to 2:1. BROOKS MACEK skvěle vybojoval kotouč, který ukradl obránci soupeře a následně se procpal do zakončení, které si brankou neskončilo, ovšem posléze si pohotově objel svatyni Košečkina a vstřelil vedoucí gól. Bez asistence.
09:10'
Domácí obrana zachybovala a Bogdan Potěchin se z levé strany dostal ke střele, ovšem ta letěla pouze do brankáře Jakuba Kováře.
07:57'
Hosté využívají přesilovou hru a je srovnáno na 1:1! Maxim Karpov před bránou skvěle posunul kotouč k levé tyči, kde byl osamocený SEMJON KOŠELEV a ten dokázal trefit odkrytou část domácí svatyně. Asistence: Maxim Karpov a Sergej Plotnikov.
07:30'
Sergej Plotnikov vypálil dobrou střelu, ale ta nakonec brankou neskončila.
07:15'
Jenom co skončilo oslabení domácích, se další hráč Jekatěrinburgu dopustil faulu a Metallurg tak pokračuje v početní přesile.
07:10'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., podrážení).
07:09'
06:40'
Opět se hostujícímu celku nepodařilo něco vymyslet a domácí znovu vyhodili puk do bezpečí.
05:48'
Magnitogorsk sice má přesilovou hru, ale Jekatěrinburg si poradil a dostal kotouč daleko ze své třetiny.
05:09'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., nedovolené bránění).
03:52'
Tentokrát už musel hostující brankář Vasilij Košečkin opět zasahovat, což se mu ale povedlo.
02:48'
Znovu to byl Avtomobilist, který se snažil něco vymyslet, ale Metallurgu se podařilo dostat kotouč do bezpečí.
01:24'
Máme tady úvodní branku tohoto utkání, kterou dává domácí celek! Maxim Berezin vypálil od modré čáry střelu, kterou fantasticky tečoval VJAČESLAV LITOVČENKO a Vasilij Košečkin nedokázal zareagovat. Asistence: Maxim Berezin a Dan Sexton.
00:43'
Opět se Magnitogorsk dostal do útočného pásma, ale tentokrát už z toho nějaká střela nebyla.
00:06'
Sergej Plotnikov se dostal ke střele krátce po začátku utkání, ale Jakub Kovář si poradil.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Zborovskij, Ch. Genoway, Mamkin, Berezin, D. Zajcev – Makejev, Dacjuk (C), Golyšev – Sexton, Holland (A), Litovčenko – Macek, P. Kulikov, Bočarov – Platt, Protapovič, Obidin – Ovčinnikov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – Minulin, Pašnin (A), Martynov, Dronov, Zemčonok, J. Jakovlev (A), Va. Antipin – S. Plotnikov (C), Prochorkin, Karpov – Beck, A. Nestrašil, Košelev – Čibisov, Lammikko, Pesonen – Potěchin, Švyrjov, Korobkin – Jurov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Birin – Ivanov, Kučava.
Československá stopa:

Jakub Kovář (JEK)
Andrej Nestrašil (MET)
Avtomobilist Jekatěrinburg se momentálně nachází ve Východní konferenci na 2. místě s 20 body a skóre 49:32. V posledním utkání přivítal na svém ledě Barys, se kterým si poradil výsledkem 3:2 a připsal si tak již třetí výhru v řadě.

Metallurg Magnitogorsk je aktuálně na 5. pozici s 18 body a skóre 34:32. Naposled se představil na ledě Petrohradu, kde zvítězil celkem jasně 4:1 a má tak dvě vítězství v řadě.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a Metallurg Magnitogorsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala před sedmi dny na půdě Magnitogorsku, kde ovšem Jekatěrinburg vyhrál 3:2. Dokonce je to už potřetí v řadě co Jekatěrinburg zvítězil nad Magnitogorskem poměrem 3:2. Dnes se bude bojovat v Uralec Aréně v Jekatěrinburgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.