KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Nižněkamsk - 9. září 2020   17:30

Jokerit
Jokerit
06:50' Schroeder (Pakarinen, Joensuu) • 10:03' Lehtonen (Mäenalanen) • 31:05' Nicklas Jensen (Lehtonen, Tolvanen) • 32:51' Schroeder (O'Neill, Friman) • 35:51' Lehtonen (Pakarinen, Savinainen) • 48:19' Pakarinen (Norman, Savinainen)
Nižněkamsk

To je z mé strany vše. Přeji všem krásný zbytek dne.
Vhazování 32:22
Skončilo utkání mezi Jokeritem a Nižněkamskem, které bylo velmi jednostranné. Domácí celek v celém zápase jasně dominoval a ve třetí třetině se své vedení naprosto zkoušeně uhlídal. Šestou branku domácích vstřelil Iiro Pakarinen, který uzavřel gólový účet tohoto zápasu. Jokerit vyhrál naprosto zaslouženě poměrem 6:0.
59:25'
Jordan Schroeder s individuální akci neuspěl, domácí však zůstávají u kotouče.
58:45'
Niklas Friman nepropasíroval kotouč podél mantinelu, a tak se obránce Jokeritu musí vrátit až do obranného pásma.
57:55'
Do dobré pozice se nyní dostal Maxim Grošev, ale jeho pokus byl zblokován mimo tři tyče.
57:16'
Brian O'Neill se zkusil sám proháčkovat do zakončení, ale obrana hostí byla nyní v pozoru.
56:42'
56:16'
Alexandru Loginovovi střela vůbec nesedla, a tak se následně musí hosté znovu do útočného pásma dostat.
55:40'
Hráči hostujícího celku jsou nyní ve středním pásmu a neví si rady s přechodem modré čáry.
55:05'
Domácí opět v pohodě vyhazují kotouč přes všechny čáry.
54:42'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Saku Mäenalanen – 2 min., držení).
54:02'
53:40'
Se střelou Romana Graborenka neměl Anders Lindbäck větší starosti.
53:15'
A do třetice výhoz kotouče přes všechny čáry v podání Jokeritu.
52:49'
John Norman dostal opět kotouč pryč z obranného pásma Jokeritu.
52:30'
Hokejisté Jokeritu se vyhozením přes všechny čáry v pohodě osvobozují.
52:02'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., podrážení).
51:32'
Domácí jsou opět ve svém útočném pásmu aktivní a svého soupeře rozhodně nešetří.
50:54'
Hosté se provinili zakázaným uvolněním, a tak se hra přesune do jejich obranného pásma.
50:35'
Nicklas Jensen se pokusil najít mezi kruhy najetého Marka Anttilu, ale kapitán domácích se ke kotouči nedostal.
49:46'
Andrej Čivilev se dostal do dobré střelecké příležitosti, ale jeho pokus z mezikruží mířil jen do zadního mantinelu.
49:05'
Nižněkamsk pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se k němu dostali opět domácí obránci. Vypadá to, že hosté dnes nenajdou recept na dobře zformovanou obranu soupeře.
48:19'
Jokerit právě vstřelil branku!
Je tady šestá branka! John Norman si za bránou převzal kotouč a naservíroval jej přesně na hůl IIRA PAKARINENA, který vypálil z mezikruží z první. Kotouč zapadl přesně do volného rohu brány. Asistence: John Norman a Veli-Matti Savinainen.
48:03'
Od levého mantinelu si do dobré střelecké pozice vybruslil Julius Juntilla, ale jeho bekhendový pokus skončil pouze v náručí Ivannikova.
47:26'
47:10'
Po nepřehledné situaci kotouč ve změti těl našel Jesse Joenssu, jehož následná střela byla nepřesná.
46:23'
Hosté se dostali do situace dva na dva, ale celou akci pokazila nepřesná finální přihrávka.
45:49'
Nahození Nicklase Jensena zblokoval před bránou jeho spoluhráč. Jokerit však zůstává u kotouče i nadále.
45:26'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Otso Rantakari – 2 min., podrážení).
44:50'
Eeli Tolvanen hledal mezi kruhy hůl Juliuse Juntilly, ale pas finského hráče nebyl přesný, a tak se puku zmocnili hosté.
44:04'
Hráči Nižněkamsku se ve svém obranném pásmu zmocnili kotouče a vyrážejí na zteč.
43:21'
Hra se nyní kouskuje. Po střele Jonathana Pudase se kus černé gumy ocitl až v ochranné síti.
43:00'
Hra je přerušena. Kotouč se ocitl mezi střídačkami. Vhazovat se bude ve střední třetině.
42:16'
Útok hostí měl znovu jen krátkou životnost, a tak zase útoční domácí, konkrétně třetí útočná formace.
41:30'
Jordan Schroeder měl na holi svůj třetí gól v zápase, ale nepovedlo se mu trefit skákající kotouč, když na něj zívala naprosto odkrytá svatyně hostů!
40:45'
Třetí třetina začíná opět tlakem domácího Jokeritu, který dnes hraje opravdu povedený zápas.
40:01'
Střely na branku 30:15
Skončila druhá perioda, která byla naprosto jednoznačně v režii domácího celku. Hosté se v této třetině nedostali k vůbec ničemu a naopak ještě třikrát inkasovali. Za domácí se prosadili Nicklas Jensen, Jordan Schroeder a Mikko Lehtonen. Zápas půjde do třetí třetiny za stavu 5:0.
40:00'
39:51'
39:36'
Dělovkou od modré se blýskl obránce Alexej Volgin. Anders Lindbäck si s jeho střelou poradil.
39:05'
Hosté se nyní dopustili dokonce zakázaného uvolnění. Tato přesilová hra se jim opravdu nedaří.
38:43'
Puk je opět ve středním pásmu, a tak budou muset hosté rozjet novou akci.
38:08'
Domácí odpalují kotouč přes všechny čáry.
37:51'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jonathan Pudas – 2 min., držení).
37:00'
Z pravého kruhu se ke střele dostal Iiro Pakarinen, který nedokázal kotouč procedit mezi betony Ivannikova.
36:28'
Hra je vinou přihrávku rukou přerušena. Vhazovat se bude ve střední třetině.
35:51'
Gól platí! Hra bude pokračovat za stavu 5:0 pro domácí.
35:51'
Branku Mikka Lehtonena ještě zkoumají hlavní rozhodčí u videa!
35:51'
Domácí střílí pátý gól! MIKKO LEHTONEN prokroužil celé útočné pásmo a z pravého kruhu vyslal naprosto přesnou bekhendovou středu ke vzdálenější tyči Ivannikova, který na tuto střelu neměl nárok. Asistence: Iiro Pakarinen a Veli-Matti Savinainen.
35:15'
Čtvrtá formace domácího celku je nyní usazena v útočném pásmu a vodí si své soupeře za nos.
34:20'
A ještě jednou finský útočník! Tolvanen dostal kotouč přesně na střelu z první, kterou útočník s číslem 20 taky na bránu vyslal, ale Ivannikov jej opět skvěle vychytal!
33:50'
Z pravé strany se do samostatného úniku dostal Eeli Tolvanen, jehož střelu však Jevgenij Ivannikov vychytal!
33:24'
Kotouč se zasekl ve výstroji Pavla Porjadina, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:51'
Tohle je dominance Jokeritu! Brian O'Neill si přebral kotouč ve středním pásmu, přejel modrou čáru a naprosto přesným křížným pasem vyzval JORDANA SCHROEDERA ke skórování. Americký útočník trefil puk přesně, když kus černé gumy zapadl přesně nad rameno Ivannikova. Asistence: Brian O'Neill a Niklas Friman.
31:56'
Nižněkamsk hraje ve druhé periodě opravdu bídně. Útočí opět Jokerit.
31:05'
Jokerit navyšuje svůj náskok! Mikko Lehtonen překlepl puk na hůl NICKLASE JENSENA, jenž vypálil z levé strany svižně ze zápěstí, a kotouč se následně zastavil až v síti u vzdálenější tyče. Asistence: Mikko Lehtonen a Eeli Tolvanen.
30:27'
Od modré pálil z první Jonathan Pudas, jehož střelu dokázal Ivannikov vyrazit a jeden z obránců Nižněkamsku kotouč vyhodil přes všechny čáry.
29:58'
Hosté odpalují kotouč přes všechny čáry a mohou si na chvíli oddychnout.
29:24'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vadim Šutov.
29:11'
Hosté se ani tentokrát v útočném pásmu neohřáli dlouho, a tak útoční Jokerit.
28:31'
Po nepřesné rozehrávce domácího celku se hra vrátí před Anderse Lindbäcka.
27:51'
27:36'
Z mezikruží se ke střele dostal Jesse Joensuu, který však trefil lapačku Ivannikova.
27:12'
Kotouč už je opět ve středním pásmu. Tato přesilovka se Jokeritu zatím nedaří.
26:35'
Hostující útočník vystihl rozehrávku domácího celku, který bude muset rozjet akci od vlastní brány.
25:51'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Gleb Semjonov – 2 min., hrubost).
25:13'
Z levého kruhu se ke střele odhodlal mladíček Eeli Tolvanen, ale lapačka Ivannikova byla ve střehu.
24:30'
První útočná formace domácích je opět nestěhována v obranné třetině Nižněkamsku, který ve druhé třetině neví, kde mu hlava stojí.
23:35'
Hosté se z tlaku dostali pouze na chvíli, když kotouč odpálil do středního pásma, kde si kus černé gumy vzali na své hole opět domácí.
22:59'
Z levé strany se ke střele dostal Marko Anttila, který trefil vzdálenější tyč!
22:25'
Hosté se ani po skončeném oslabení nemohou vymanit z tlaku, který vyvíjí domácí celek.
21:34'
21:10'
Z vrcholku kruhu pálil Jordan Schroeder, ale ten trefil pouze levý beton Jevgenije Ivannikova.
20:25'
Domácí hokejisté už jsou v pokračující přesilovce nastěhováni v útočném pásmu.
20:01'
Střely na branku 12:9
Skončila první třetina, ve které byli domácí tím aktivnějším celkem. V sedmé minutě dokázal skóre zápasu otevřít Jordan Schroder a následně vedení Jokeritu ještě navýšil ofenzivní obránce Mikko Lehtonen. Skóre po prvních dvaceti minutách tak je 2:0 pro domácí.
20:00'
19:49'
Hosté odpalují kotouč přes všechny čáry.
19:34'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2 min., vysoká hůl).
18:57'
Domácí měli nyní problémy se svou vlastní rozehrávkou, ale Niklas Friman dokázal svou chybu následně napravit.
18:10'
Nahození Alexe Granta skončilo pouze v lapačce Ivannikova, který hru přerušil.
17:39'
Kotouč se dostal na střídačku domácího celku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:24'
16:58'
Domácí John Norman odpaluje kotouč až za bránu svého soupeře.
16:23'
Z pravého kruhu se ke střele odhodlal Libor Hudáček, který však kotouč poslal pouze do betonů Anderse Lindbäcka.
15:35'
Hra je vinou ofsajdu hostů přerušena. Vhazovat se bude ve střední třetině.
15:24'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., držení).
15:12'
Po pravé straně se do dobré pozice dostal kapitán hostů, jenž však zakončil pouze do výstroje Anderse Lindbäcka.
14:37'
Po nahrávce Briana O'Neilla pálil Nicklas Jensen, ale jeho pokus mířil těsně nad bránu hostí.
14:09'
Hosté se v útočném pásmu příliš neohřáli, a tak už první formace domácích otáčí hru na opačnou stranu.
13:26'
Eeli Tolvanen obkroužil bránu a sám si svou akci zakončil, avšak vyrážečka Ivannikova byla na svém místě.
12:45'
Útočné snažení domácích také netrvalo příliš dlouho, a tak se hra otáčí na opačnou stranu kluziště.
12:05'
Rozehrávka hostujícího celku nebyla přesná, a tak se kotouč dostává na hole domácích, kteří se ženou do útočného pásma.
11:25'
Po přihrávce Alexandra Loginova zakončoval z dobré pozice Vadim Šutov, ale Anders Lindbäck byl ve svém zákroku jistý.
10:49'
Hostující Pavel Porjadin vypálil z vrcholku kruhu, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
10:03'
Domácí zvyšují své vedení! Saku Mäenalanen zavezl puk až za bránu, odkud vyslal přesný pas na hůl MIKKA LEHTONENA, jenž si z druhé vlny sjel do dobré pozice, ze které už zakončoval do poloprázdné svatyně soupeře. Asistence: Saku Mäenalanen.
09:53'
09:09'
Kotouč se po zblokovaném pásu ocitá mimo hřiště. Vhazovat se bude v obranném pásmu Jokeritu.
08:55'
Domácí hráči opět dostávají kotouč pryč ze svého obranného pásma.
08:20'
Da samostatného úniku se ve vlastním oslabení dostal John Norman, ale jeho střelu dokázal gólman hostů vyrazit!
07:53'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., krosček).
06:50'
Domácí jdou do vedení! Po střele Jonathana Pudase vznikla v předbrankovém prostoru nepřehledná situace, kde se nejrychleji zorientoval JORDAN SCHROEDER, který si našel odražený kotouč a mezi betony jej dokázal procedit za brankovou čáru. Asistence: Iiro Pakarinen, Jesse Joensuu.
06:23'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., hákování).
06:05'
Situace dva na dva se po přihrávce snažil zakončit Julius Juntilla, ale finský útočník netrefil puk ideálně.
05:27'
Po přihrávce Jordana Schroedera nyní zakončoval z bezprostřední blízkosti Nicklas Jensen, ale domácí útočník minul svatyni hostí.
04:48'
Do velké šance se nyní dostal Jakub Krejčík, který si sjel z druhé vlny. Český útočník zakončoval z mezikruží, ale Jevgenij Ivannikov předvedl výborný zákrok!
03:45'
Nyní se dostali dopředu také hosté, ale ani oni nedokázali branku soupeře ohrozit. Na první větší šanci zápasu stále čekáme.
03:00'
Domácí měli nyní slušný tlak v útočné třetině, ale vše skončilo pouze nepřesným nahozením z hole Jonathana Pudase.
02:25'
Po chybě v rozehrávce hostí se do slibné šance dostal John Norman, ale střela mu nesedla podle jeho představ.
01:40'
Do útoku se dostali také domácí. Od modré pálil Jonathan Pudas, ale jeho pokus nedokázal nikdo za záda Jevgenije Ivannikova dorazit.
01:00'
V úvodní minutě se nic dramatického vzhledem k vývoji utkání nestalo. Největší šanci měl hostující Timur Šarifjanov, ale jeho pokus byl nepřesný.
00:01'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí Jokerit bude dnes hájit tmavé dresy, zatímco hosté nastupují v bílých dresech.

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – J. Krejčík, D. Sklenička, Lehtonen, Pudas, Friman, A. Grant – O'Neill (A), Schroeder, Nicklas Jensen – Junttila, Mäenalanen, Tolvanen – Savinainen, Norman, Pakarinen – Joensuu (A), Anttila (C), Pihlström.

Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Semjonov, Volgin (A), Rantakari, Loginov, Graborenko, Motygullin, Chajrullov – Porjadin, Kučerjavenko (C), Bikmullin – Grošev, Šarifjanov, L. Hudáček – Polkin, Golubovič, Bucajev – Paranin, Čivilev, Šutov – Chafizov.

Rozhodčí: Olenin, Judakov – Zacharenkov, Sadovnikov.
Neftěchimik Nižněkamsk
Nižněkamsk si debut v letošní sezóně odbyl na domácím ledě, avšak v cestě jim stal silný Petrohrad. Neftěchimik nakonec zápas o gól prohrál, ale hned v dalším zápase si nakonec své první body v sezóně připsal. Druhý pokus na domácím ledě proti Viťazu už vyšel pro Nižněkamsk lépe, utkání skončilo 4:3.
Jokerit Helsinky
Jokerit do sezóně nevstoupil zrovna šťastně. Tým odmítl odletět do Běloruska kvůli tamní politické situaci, a tak o potenciální první dva body sezóny přišly. Ve druhém utkání to však hráči Jokeritu odčinili, když vyhráli na půdě Rigy poměrem 1:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.