KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Petrohrad - 5. ledna 2021   17:30

Minsk
Minsk
11:24' Z. Mitchell (Prince, Menell) • 45:19' Varfolomejev (Prince) • 55:01' Prince (Spooner, Z. Mitchell) • 61:00' Prince (Menell, Spooner)
4:3
(1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Petrohrad
Petrohrad
08:44' Vey   • 27:25' Burdasov  (Ivan Morozov, Tokranov) • 46:18' Burdasov  (Kuzmenko, Tokranov)
Minsk
Olenin, Oskirko – Ponamarenko, Černyšov
Minsk Arena, Minsk
5216 diváků
Petrohrad

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Československá stopa v utkání

Do dnešního duelu nezasáhl ani jeden český nebo slovenský hokejista.
Dnešní utkání sledovalo 5216 diváků.
Střely na branku: 25 – 37
Je dobojováno. Domácí v první minutě nastavené hrací doby využili přesilovou hru a získali tak bonusový bod navíc. Prodloužení rozhodl Shane Prince. Hosté na ledě Minsku sahali po třech bodech, nakonec se museli spokojit s jedním.
61:00'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Nyní už ale svůj tlak domácí zúročili a rozhodují o tom, že získají bonusový bod navíc. Menell poslal puk přímo před branku Hellberga, tam jen natáhl svoji hůl SHANE PRINCE a od čepele pak domácí kapitán pověsil kotouč pod víko petrohradské branky – 4:3. Asistence: Brennan Menell a Ryan Spooner.
60:32'
Minsk se usadil v pásmu soupeře a kombinuje před Magnusem Hellbergem, který už vytáhl dvě střely do bezpečí.
60:04'
Úvod nastavené hrací doby se bude hrát čtyři na tři, domácí dohrávají svou přesilovou hru.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina je u konce, vítěze nám zatím zápas neurčil a na řadu tak nyní přichází pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Pokud ani v něm se duel nerozuzlí, půjdeme do samostatných nájezdů.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:38'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Andrej Kuzmenko – 2 min., vysoká hůl).
59:32'
Po pravé straně unikal domácí hráč, kterého holí zasáhl Kuzmenko a domácí mají ponechanou výhodu. Pokud nevstřelí branku, zahrají si přesilovou hru.
58:41'
Po nepřesné trefě Petrohradu se k puku dostali opět hráči Minsku, ale došli jen do středního pásma. Tam o kotouč přišli a museli se vracet rychle zpět do obrany.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46'
Domácí měli tlak před Hellbergem, hosté ho ustáli, ale stále musí čelit dalšímu náporu domácích.
56:57'
Petrohradští se na chvíli usadili před domácí brankou, kde střílel Anton Burdasov, ale hattricku se zatím nedočkal. Naopak domácí udrželi slibný výsledek.
55:01'
Až druhou část přesilové hry dokázali domácí využít a opět srovnávají stav zápasu. SHANE PRINCE se na levé straně obtočil a poté vyslal svižnou ránu k protější tyči, kterou Hellberg moc nečekal a puk tak musí lovit ze své sítě také dnes už potřetí – 3:3. Asistence: Ryan Spooner a Zack Mitchell.
53:33'
Další pokus Minsku o srovnání stavu skóre, puk však vypíchl Vasilij Tokranov a znovu ho poslal až před branku Alexeje Kolosova. Domácí tak musejí jít do akce znovu od něho.
53:05'
Minsk má velkou šanci dostat se na vyrovnání v přesilové hře. Hosté to ale zatím zvládají a vyhazují puky do bezpečí.
52:12'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Emil Galimov – 2+2 min, vysoká hůl).
51:44'
Další pokus o vyrovnání domácím nevyšel a toho využili hosté k protiútoku, ale jejich zakončení bylo opět nepřesné.
51:29'
Na řadě je další komerční pauza.
50:21'
Jsme za polovinou třetí třetiny a hosté mají stále náskok. Ale nemají vyhráno, domácí jsou nebezpeční a tlačí se za vyrovnáním.
49:35'
Adam Almqvist střílel od modré čáry a jeho pokus nebyl vůbec špatný. Na dorážku spoluhráče ale dosáhl Magnus Hellberg a rázem pak hru zastavil.
48:54'
Hosté se pokusili o další akci, ale ta nevedla k navýšení jejich náskoku. Hned šli do akce domácí, ale počínali si podobně.
46:22'
Následuje další komerční přestávka.
46:18'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté ale po chvilce opět vedou. Zpětnou přihrávkou od zadního hrazení poslal puk na ANTONA BURDASOVA Andrej Kuzmenko a prvně jmenovaný pak svižnou ranou nedal Kolosovovi žádnou šanci – 2:3 Asistence: Andrej Kuzmenko a Vasilij Tokranov.
45:19'
A je znovu vyrovnáno! Domácí se vrací zpátky do hry o body. Střela jednoho z domácích se odrazila od Hellberga a puk si našel PAVEL VARFOLOMEJEV, jenž přízemním pokusem dostal puk za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Shane Prince.
44:46'
Od modré čáry napřáhl ke střele Stěpan Falkovskij, ale střela byla sražena jedním z obránců Petrohradu a ten se tak ubránil další nebezpečné akci svého soupeře.
44:29'
Zakázané uvolnění Minsku a hra se stěhuje před branku Alexeje Kolosova. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Petrohradští zadarmo získali útočnou třetinu.
43:38'
Arsenij Brinkman nabral rychlost a sjel si na pravý kruh, ovšem další jeho pokus skončil zmarem.
43:17'
Anton Bělov zblízka nevyzrál na Alexejej Kolosova, který jeho lehké sklepnutí dostal bez větších problémů pod kontrolu a pak kotouč vyhodil do neutrální zóny.
42:33'
Vhazovalo se po levé ruce Hellberga, hosté si poté převzali puk a pádili do další akce. Ale ta byla znovu hodně nepřesná.
41:56'
Další pokus Petrohradu orazítkoval jen zadní mantinel. Po zisku puku pak směřovali před Hellberga domácí, ale jejich pokus srazil hostující brankář nad sebe.
41:00'
Znovu jsou hráči Petrohradu nastěhováni před Kolosovem, ale po několika kombinacích zamířil vedle jeho branky Malte Strömwall.
40:17'
Po pravé straně pronikli do pásma Minsku hosté, ale před Kolosovem se neprosadili. Stejně tak i domácí hráči o chvíli později před Hellbergem.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Střely na branku: 13 – 33
Také druhé dějství je u konce. To se lépe povedlo Petrohradu, který v osmadvacáté minutě poslal znovu do vedení Anton Burdasov a po jeho přesném zakončení mají hosté náskok o jednu branku. Domácí se ve třetí periodě budou snažit o vyrovnání, Petrohradští hokejisté naopak budou chtít svůj náskok ještě pojistit. Čeká nás rozhodně ještě hodně zajímavá část hry.
40:00'
39:35'
Domácí spěchali do útočné akce, ale nestihli puk. Zakázané uvolnění Minsku a hra se ještě stěhuje před Alexeje Kolosova. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:25'
Na druhé straně si musel zase dávat pozor Alexej Kolosov, před kterým to zkoušeli hosté, ale nepřesná trefa Stěpana Starkova znamenala jen ztrátu puku.
37:40'
Skrumáž před Magnusem Hellbergem, v ní se nejlépe zorientoval právě on a hostující brankář nyní hodně svůj tým podržel a okamžitě zastavuje hru.
37:00'
Domácím se opět nepovedla útočná akce a ztroskotali na pozorném Magusu Hellbergovi, který vykryl další nebezpečný pokus z hole Brennana Menella.
35:51'
Igor Ožiganov objel vlastní branku a snažil se dostat puk do neutrální zóny. Místo toho ho vypíchli domácí a pokračují v pásmu Petrohradu.
35:46'
35:27'
Malte Strömwall už si sjížděl do útočného pásma, tam na něho i mířil puk, ale švédský útočník na něho nakonec nedosáhl a mají ho domácí hráči.
34:39'
Pavel Varfolomejev dostal nabito z levé strany a z hranice kruhu pak vyslal táhlou střelu, ale ta se mezi tři petrohradské tyče nevešla a skončila jen na Magnusu Hellbergovi.
34:20'
Domácí jsou v plném počtu.
33:36'
Po zisku puku ho domácí okamžitě vyhodili až před branku Magnuse Hellberga a hosté tak musejí zakládat další akci od jeho branky.
32:56'
Linden Vey už v klasické přesilovce vyslal žabku směrem na Kolosova, ale tomu pomohla obrana, která pokus útočníka Petrohradu zablokovala.
32:40'
Domácí celek je ve čtyřech hráčích.
32:20'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Stěpan Falkovskij – 2 min., vysoká hůl).
32:12'
Vladimir Tkačov si nabruslil na levý kruh a zblízka pak z dobré střelecké pozice vypálil, ale proti byla vyráčečka Alexeje Kolosova.
31:00'
Hosté mají k dispozici další přesilovou hru a už nastěhovali do teritoria Minsku, kde kombinují. Obrana Dinama ale zatím stíhá a dostala puk do bezpečí.
30:40'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Zack Mitchell – 2 min., držení).
30:07'
Jsme za polovinou základní hrací doby, hosté zatím stále drží těsný náskok a v tuto chvíli se ho snaží pojistit, ale jejich dva pokusy zamířily jen na Kolosova.
29:47'
Hosté jsou opět nastěhování před domácí brankou, ale tentokráte Kolosova neohrozili.
28:10'
Během chvilky pak musel zasahovat Hellberg, na něhož šla střela z pravé strany, ale kotouč ukryl na své hrudi a poté přerušil hru.
27:25'
Hosté se znovu ujímají vedení. ANTON BURDASOV dostal do prostoru mezi kruhy ideální přihrávku od spoluhráče a poté pohotovou střelou zavěsil kotouč do sítě za Alexejem Kolosovem – 1:2. Asistence: Ivan Morozov a Vasilij Tokranov.
26:31'
Emil Galimov se projel okolo obránce Minsku, poté na pravé straně švihl do puku, ale jeho nebezpečný pokus zastavil znovu Alexej Kolosov.
25:19'
Aktivní Minsk se opět natlačil před Magnuse Hellberga, ale střela Arťoma Děmkova šla jen vedle jeho pravé tyče. Následoval rychlý protiútok Petrohradu, který skončil zmarem.
25:17'
Na řadě je další komerční přestávka.
24:50'
Alexej Protas čekal na vrcholu pravého kruhu na přihrávku, té se od zadního mantinelu nedočkal. Ale to nevadilo, po chvilce střílel Ryan Spooner a Hellberg kryje.
23:39'
Andrej Kuzmenko si našel lepší střeleckou pozici a z pravého kruhu vyslal štiplavou ránu, kterou však obrana Minsku vytěsnila do rohu obranného pásma.
23:22'
Morozovovu střelu z levé strany vykryl Alexej Kolosov a také hru zastavuje. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
22:20'
Od modré čáry se napřáhl ke střele Oscar Fantenberg, ale jeho pokus zablokovala pozorná obrana Minsku. Domácí se ale musí stále bránit, neboť akce Petrohradu pokračuje dále.
21:45'
Nyní jsou aktivní domácí hráči, kteří se potřetí za sebou dostali do zakončení před Magnusem Hellbergem a ten teď musel kryt pokus, který mířil k jeho levé tyči.
21:15'
Na přihrávku od pravého hrazení si do mezikruží sjížděl Linden Vey, ale nakonec to nestihl. Na druhé straně pak střílel na Hellberga Kirill Voronin a donutil ho k dalšímu zákroku.
20:51'
Ovšem nakonec se k puku dostal domácí Minsk a založil pohlednou kombinaci, kterou z prostoru mezi kruhy zakončil Roman Gorbunov. Hellberg vše viděl a po zákroku raději zastavil hru.
20:18'
Hosté jsou u puku a snaží se dostat před branku Alexeje Kolosova, který už je mezi třemi tyčemi připraven.
20:01'
Hráči obou celků se vrací na ledovou plochu a zanedlouho tak začne druhá třetina.
Střely na branku: 5 – 20
První třetina zápasu mezi Minskem a Petrohradem je minulostí. Aktivnější byli od úvodních minut hosté a ti se také v deváté minutě ujali vedení díky sražené střela Lindena Veye. Jenže o tři minuty později vyrovnal Zack Mitchell, který z pravé strany vystřelil, kotouč se odrazil od tyče a zapadl do sítě. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:18.
20:00'
19:50'
Domácí se ještě vydali do útočného pásma, kde chvíli kombinovali, k dalšímu gólu to ale nevedlo. Už to vypadá, že první třetina bude za chvíli u samého konce.
19:21'
Linden Vey nadvakrát neprotlačil puk za brankovou čáru a v závěru úvodního dějství neposlal své spoluhráče znovu do vedení.
19:02'
Alexej Kolosov lapil pokus Stěpana Starkova, jenž na něho mířil z pravého kruhu a hra je zase přerušena. Buly bude vhozeno po levé ruce domácího brankáře.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:04'
Hosté ustáli menší domácí tlak a srovnali si puk, vytáhli ho před Alexeje Kolosova, ale ten nakonec mohl být v klidu. Nešla na něho žádná střela.
17:31'
Timkin byl důrazný na brankovišti Minsku, ale nakonec se neprosadil skrze beton Alexeje Kolosova. Ten připsal další důležitý zákrok a hru přerušil.
16:45'
Akce Ryana Spoonera nevypadala vůbec špatně, ovšem následná jeho přihrávka skončila jen na hokejkách soupeře a ten znovu otáčí hru před Kolosova.
16:30'
16:14'
Nebezpečí před svojí brankou díky nepříjemnému pokusu Jaroslava Dyblenka Alexej Kolosov ustál a vyrazil kotouč vedle své branky.
15:26'
Je to tak, Minsk je v plném počtu.
15:22'
Domácí se osvobozují a vypadá to, že své první oslabení zvládnou bez úhony.
14:58'
Anton Burdasov zakroutil pokus k protější tyči, ale jeho střela byla nepřesná. Nicméně Petrohrad se stále drží v útočném pásmu.
14:25'
A nyní se domácí hráči dostali na touš a odpálili ho daleko od své branky. Petrohrad tak musí do akce znovu od svého brankáře Magnuse Hellberga.
13:58'
Hosté mají jako první k dispozici přesilovou hru a už se uhnízdili v pásmu Minsku. Tam ale zatím nevystřelili na Alexeje Kolosova.
13:26'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Solovjov – 2 min., hákování).
13:25'
Anton Burdasov dorážel u pravé Kolosovovy tyče pokus spoluhráče, ale nedokázal domácího brankáře přelstít. Ten prostor pokryl a dostal puk do bezpečí.
12:53'
No nyní se zjevil u Hellberga Prince, jeho zpětná přihrávka na spoluhráče nedopadla dobře a po zisku puku jdou do akce znovu hosté.
11:55'
Následuje první komerční přestávka.
11:24'
Teď už se to domácímu Dinamu povedlo a je během chvilky vyrovnáno. Po pěkně sehrané akci dostal ZACK MITCHELL přihrávku do těsné blízkosti Hellberga a s odrazem o jeho levou tyčku dostal kotouč za jeho záda – 1:1. Začíná se znovu od začátku. Asistence: Shane Prince a Brennan Menell.
09:25'
Domácím se nelíbí stav, jaký svítí na ukazateli skóre a chtěli s tím nyní něco udělat. Pokus Ryana Spoonera ale zamířil jen vedle protější tyče.
08:44'
Hosté se ujímají vedení. LINDEN VEY vystřelil na pravé straně z velkého úhlu, když se k němu dostal odražený kotouč z hole obránce Dinama a puk si poté těsně před Alexejem Kolosovem do vlastní branky srazil jeden z domácích hráčů. Minští hokejisté tak musejí dohánět jednobrankové manko – 0:1. Bez asistence.
08:20'
Jevgenij Ketov napřáhl na pravém kruhu, jeho svižná rána pak zapadla jen k betonu Kolosova a ten dostal kotouč do rohu obranné třetiny.
07:11'
Voronin neprocpal puk z rohu petrohradského pásma. Hosté tak opět velmi rychle otáčejí hru na opačnou stranu a mohou opět ohrozit Kolosova.
06:50'
Na druhé straně pak nepřesně mířil Ilja Usov a je po dalším náznaku minské akce.
05:54'
Hosté zatím působí mnohem aktivněji než domácí Minsk, zatím ale svou aktivitu nedokázali přetavit v úvodní branku zápasu.
05:19'
Zblízka zakončoval Anton Bělov, ale kotouč nepřehodil přes Kolosovovu hůl. Následně tak mají touš opět obránci Dinama a míří s ním do akce.
04:41'
Domácím se opět nepovedl průchod do pásma soupeře a rychle puk ztratili. U něho je Jaroslav Dyblenko a načíná další petrohradskou štaci.
03:48'
Petrohradští se sami vytěsnili z pásma Minsku, kotouč se dostal do obranné třetiny SKA a host tak zakládají svou zpackanou akci znovu od začátku od Magnuse Hellberga.
03:24'
Arsenij Brinkman zkoušel dojet kotouč, který se blížil zadnímu mantinelu v území Petrohradu, ale nestihl to. To znamená, že se píská zakázané uvolnění Minsku a hra se stěhuje opět před Kolosova.
03:09'
Nepřesná rozehrávka domácích v útočném pásmu znamenala ztrátu puku a u něho tak jsou opět hosté, kteří pádí do další útočné akce před branku Alexeje Kolosova.
02:37'
Alexej Kolosov teď zapsal důležitý zákrok a po něm hru přerušil. Vhazuje se po jeho levé ruce.
02:12'
Kolosov musel být mezi třemi tyčemi hodně pozorný, když odrazil střelu Dinara Chafizullina. Stále se hosté drží před jeho brankou, naopak Minsku se nedaří vyhodit puk do neutrální zóny a čelí menšímu petrohradskému tlaku.
01:41'
Na pravé straně to zkusil Malte Strömwall, ale nakonec z nápřahu pouze promáchl. Nicméně SKA se stále drží v domácím teritoriu.
00:54'
Hosté však před brankou soupeře nic nevymysleli a hned na to se do akce znovu dostali domácí. Ryan Spooner zamíchal pukem, ovšem někdejší hráč Bostonu Bruins se mezi tři tyče netrefil.
00:46'
Minští se hned dostávali v úvodu utkání do akce, ale dopustili se zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před Branku Kolosova. Petrohrad zadarmo získal útočnou třetinu.
00:01'
Dozněly hymny obou zemí a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

HC Dinamo Minsk: Kolosov (D. Taylor) – Solovjov, Menell, Falkovskij, Jerjomenko, Almqvist, Znacharenko (A), Koljačonok – Spooner, Z. Mitchell, Prince (C) – Gorbunov (A), Mosaljov, Varfolomejev – Děmkov, Paré, Suško – Protas, Usov, K. Voronin – Kogalev.

SKA Petrohrad: Hellberg (Samonov) – Fantenberg, Ožiganov, Chafizullin, Tokranov, A. Bělov (A), Dyblenko, Brinkman – Tkačov, Kemppainen, E. Galimov – Kuzmenko, Ivan Morozov, Burdasov (A) – Timkin, Cicjura, Ketov (C) – Strömwall, Vey, Starkov – Čibrikov.

Rozhodčí: Olenin, Oskirko – Ponamarenko, Černyšov.

Dominik Furch (MIN)
Vzájemná utkání

V letošní sezóně se oba celky ještě neutkaly, bude to tak jejich první měření sil. Loni to bylo dvakrát a pokaždé se z výhry radoval Petrohrad. Nejprve po výsledku 4:1, následně pak zvítězil nad Minskem 5:0.
SKA Petrohrad

Hosté z armádního celku SKA Petrohrad jsou na tom o něco lépe. V současné době je ve stejné konferenci najdeme na druhém místě, když dosud zapsali osmapadesát bodů. Po prohře 1:2 v prodloužení s moskevským Dynamem zabrali a na ledě Soči zvítězili 4:1, i když to neměli vůbec jednoduché. Přetlačovanou rozuzlili až ve třetí třetině, ve které padly čtyři góly. Na tuto výhru pak nenavázali na ledě helsinského Jokeritu, kde padli 1:2. V prvním utkání v novém roce tak prahnou po dalších bodech a prohru chtějí prohru odčinit.

Nejproduktivnější hráči

Vladimir Tkačov 11+24
Andrej Kuzmenko 12+15
Anton Burdasov 16+7
HC Dinamo Minsk

Hokejisté dnes domácího Dinama Minsk podávají v letošním ročníku této prestižní ligy dobré výkony. V současné době je najdeme na pátém místě v Západní konferenci se ziskem sedmačtyřiceti bodů. Ze třech domácích duelů vytěžili čtyři body. Naposledy porazili Omsk 5:4 po prodloužení a na tuto výhru budou chtít navázat i dnes v dalším utkání v domácím prostřední. Na jejich led ale zavítá silný Petrohrad, který jen tak body nepouští. Uvidíme, zda hosté splní roli favorita, nebo zda Minsk získá nějaké body.