KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Kazaň - 19. října 2020   14:30

Kazaň
03:17' Pedan  (S. Da Costa) • 07:53' K. Petrov  (Ljamkin) • 18:52' K. Petrov  (Azevedo)
Novosibirsk
Krasikov (8. Säteri) – J. Chabarov (A), Jokipakka, Jermakov, Gurkin, Timašov, Ilja Morozov, Pastuchov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov (A), O. Li – Sannikov, V. Komarov, Česalin (C) – N. Korotkov, Romancev, Šaškov – Romajev.
Morozov, Ščenjov – Novikov, Sadovnikov
Ledovyj dvorec sporta, Sibir
3000 diváků
Kazaň

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Kazaně, která svého soupeře porazila výsledkem 3:1. Poslední perioda nám rozhodně nepřinesla nic pohledného, naopak se hostující celek pokoušel vycházet ze zajištěné obrany. To se dařilo plnit, Novosibirsk si tak horko, těžko hledal cestičku k případným šancím. Kazaň přesto své dvoubrankové vedení dokázala ustrážit až do samotného konce, z tohoto zápasu tak bere plný počet bodů.

59:19'
Probíhá nám poslední minuta třetí třetiny. Sibir se stále nedokázal dostat do nějakého výraznějšího náporu, brankář Säteri tak stále zůstává ve své svatyni.
57:18'
Sajustov se s přispěním štěstěny dostal zpět ke kotouči, což Sibiru umožnilo kombinovat v útočném pásmu. Jednu z nahrávek ovšem dokázal přečíst soupeř.
56:33'
Kazaň se i při tomto oslabení brání celkem v poklidu, v krátkém časovém sledu podruhé poslala puk na druhou stranu, soupeř tak musí začít znovu od své branky.
55:49'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., podrážení).
55:09'
Na pravém křídle převzal nahrávku hostující Dyňak, který se pokoušel natlačit až před brankáře Säteriho, jenomže dobrým obranným zákrokem ho zastavil Gurkin.
54:18'
Pokus o vyhození kotouče dokázal před modrou čárou zachytit domácí Morozov, který poté nebezpečně nahazoval na soupeřovu branku, kterou ale minul.
53:12'
Ljamkin nahazoval od modré čáry spíše ještě na teč, jenomže nikdo ze spoluhráčů tento úmysl nedokázal pochopit. Vzápětí s rozehrávkou vypomohl Säteri.
52:13'
Jako první byl u volného kotouče domácí Jokipakka, který na levém křídle hledal Ruohomuu. Ten ještě zkoušel akci vyšperkovat další nahrávkou, která se nepovedla.
51:44'
První lajna Kazaně se konečně na souvislejší časový úsek usídlila v opačném pásmu. Judin podél hrazení ještě zkoušel najít Cormiera, který přišel o kotouč.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá přesně deset minut hry. Kazaň i nadále vede o dvě branky, v poslední třetině sice není aktivnější, avšak soupeře do šancí nepouští.
49:02'
Novosibirsk se znovu usadil v pásmu soupeře, kde to nahozením od modré čáry zkoušel obránce Chabarov. Ten trefil pouze protihráče, hosté se daleko nedostali.
48:15'
Za vlastní brankou se ujal kotouče obránce Jermakov, který se poté dostal až na druhou stranu. Tam mu ještě pomohl Sajustov, jenž neprocedil puk na Milovzorova.
47:22'
Máme tu další přerušení hry, což znamená prostor pro předposlední komerční přestávku tohoto zápasu. Krátce po ní se bude vhazovat před brankářem Miftachovem.
46:11'
K odraženému kotouči se jako první dostal člen třetí formace Komarov, kterému se ovšem nepovedlo ideálně zakončit. Střelu totiž poslal pouze do soupeře.
45:21'
Kus práce odvedl také Petrov, který si jednou rukou odstavil protihráče a poté poslal puk za branku soupeře. Hostující celek velmi dobře pokrývá prostor u modré čáry.
44:07'
Sibiru se ani tato přesilová hra zrovna moc nedaří, naopak hostující čtveřice nasbírala cenné vteřinky a poté vystřídala. Domácímu celku moc času nezbývá.
43:11'
Novosibirsk se opět doslova prokousal za opačnou modrou čáru, kde se ovšem Komarov nedokázal protáhnout kolem dvojice protihráčů. Na řadu přichází protiútok.
42:39'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., podrážení).
42:17'
Hezká kombinace domácích nakonec přinesla pohotovou ránu z hole Sannikova, který to zkoušel mezi ruku brankáře. Miftachov i tentokráte dokázal zakončit.
41:12'
Snadná práce pro brankáře Miftachova, který si s odrazem od mantinelu dokázal poradit. Hra je znovu přerušena, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první dostal do vlastního pásma, odkud to prudkým nástřelem zkoušel zadák Ljamkin.
40:01'
Máme za sebou také druhou třetinu, která nám nepřinesla nic světoborného. Kazaň do ní vstupovala při tříbrankovém vedení a snažila se neudělat žádnou chybu, kterou by soupeře pustila zpět do zápasu. Novosibirsk se skutečně dlouho dobu směrem dopředu hledal, nicméně po uplynutí přesilové hry se povedlo snížit Puustinenovi. Do konce druhé třetiny jsme se ovšem žádné další branky už nedočkali.
40:00'
39:11'
Běží nám poslední minuta druhé třetiny, Kazaň se jí snaží dohrát v klidu, což se zatím daří. Naopak na domácích je patrná snaha o další kontaktní branku.
37:33'
Na modré čáře nepřesně nahrával domácí Morozov, který přihrál přímo na hokejku protihráče. Kazaň toho nedokázala využít a navíc sama rychle přišla o kotouč.
36:10'
Do protiútoku se pokoušel dostat obránce Pedan, který dorazil až k opačné modré čáře, kde ho u mantinelu dokázal zastavit Jermakov. Nyní to zkouší domácí celek.
35:12'
Šaškov se sotva dostal za modrou čáru, odkud nahazoval směrem na hostující branku. Miftachov sice musel zasahovat, avšak se nejednalo o nic vážného.
34:35'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Korotkov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., hrubost).
34:06'
Hezkým průnikem to na sebe vzal obránce Fazylzjanov, který se dokázal protáhnout až do střelecké pozice, jenomže nepříliš tvrdá rána Säteriho neohrozila.
33:09'
V pádu se o zakončení pokoušel hostující Voronkov, který ovšem nedokázal trefit poskakující kotouč. Vzápětí jsme sledovali menší závar před brankářem Miftachovem.
32:14'
Směrem dozadu se ovšem povedlo zapracovat Judinovi, který za vlastní brankou čistým způsobem obral o kotouč Sajustova. Kazaň raději odehrála puk do středního pásma.
31:25'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, Ak Bars vede už jen o dvě branky. Sibir se díky kontaktní brance pořádně vzchopil, neboť opět operuje kolem brankáře Miftachova
30:18'
Sibir právě vstřelil branku!
Po uplynutí přesilové hry tu přesto máme kontaktní branku v podání Sibiru! Na modré čáře si našel prostor k nahození puku na branku Timašov, kterému se povedlo ve vzduchu najít hokejku JUUSA PUUSTINENA, jenž dokonalou tečí zaskočil brankáře Miftachtova.
Asistence: Mikael Ruohomaa, Nikolaj Timašov.
30:13'
Navíc i ve vlastním oslabení se Petrovovi povedlo nasbírat cenné vteřinky, což se nelíbili domácímu publiku. To okamžitě začalo hlasitě pískat, domácím se prostě nedaří.
29:12'
Novosibirsku se ani tato přesilová hra zrovna moc nedaří. Hráči v modrém se sice usadili kolem branky Miftachova, jenomže hostující celek brání na jedničku.
28:05'
Hned dvakrát v krátkém časovém sledu se vhazovalo před brankářem Säterim. Ak Bars se vlastní chybou vyhnal z pásma, posléze se kotouče chopil Jokipakka.
28:03'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., sekání).
27:13'
Na opačné straně pro změnu neuspěl Voronkov, který pálil přímo doprostřed branky. Následně přišla na řadu menší strkanice, po které se vylučovat nebude.
26:08'
Čtvrtou branku svého celku měl na své hokejce hostující kapitán Azevedo, který se řítil sám na Säteriho, avšak střelu zápěstím poslal vedle branky.
25:11'
Žuravljov se musel s kotoučem vracet zpět, načež ho sám zavezl do útočného pásma. Tam došlo k předávce na kolegu Petrova, jenž v souboji přišel o puk.
24:25'
Domácím se povedlo odehrát kotouč do bezpečnějšího prostoru, touš se ovšem poté dostal ven z hrací plochy. Následovat bude vhazování ve středu.
23:44'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., nedovolené bránění).
23:12'
K odraženému puku se jako první dostal domácí Jermakov, který okamžitě pálil na branku soupeře. Jeho nepovedenou střelu vykopl Miftachov svým betonem.
22:26'
Na prudkou nahrávku neměl šanci dosáhnout hostující Tichonov, kotouč kousek od jeho hokejky prolétl až za branku soupeře, kde se nacházel brankář Säteri.
21:17'
Posléze jsme sledovali úvodní zakázané uvolnění druhé třetiny. Po něm to prudkou rozehrávkou z vlastního pásma zkoušel Judin, který své spoluhráče vystavil do ofsajdu.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, který se okamžitě dostal s pukem na druhou stranu, kde se povedlo zakročit Jokipakkovi.
20:01'
Je za námi první třetina, která nám nakonec nabídla hned tři přesné zásahy. O všechny se postarala Kazaň, která se tak dostala do pohodlného tříbrankového vedení. Ak Bars byl v této periodě výrazně nebezpečnější, navíc svého soupeře nepustil skoro do ničeho nebezpečného. Domácí celek se navíc po druhé inkasované brance rozhodl pro změnu brankáře, Säteri zatím inkasoval jednu branku.
20:00'
19:44'
Běží nám poslední minuta první periody, na další změnu skóre to v tomto případě nevypadá. Nyní se ale do šance dostal Česalin, který ovšem trefil brusli soupeře.
18:52'
Kazaň vstřelila branku!
Před koncem třetí třetiny tu máme další branku domácích! KIRILL PETROV se nejprve natlačil do zakončení, které ovšem poslal pouze do brankáře. Ruský forvard si přesto našel odražený kotouč, se kterým objel branku a poté odrazem o brankáře Säteriho přidal třetí branku svého celku.
Asistence: Justin Azevedo.
18:11'
Ljachov ještě zachránil útočné pásmo, jenomže jeho spoluhráči odjeli na střídačku. Proto jsme sledovali protiútok Sibiru, který nepřinesl žádný střelecký pokus.
17:20'
Li pouze protečoval puk na druhou stranu, kde se ovšem nenacházel nikdo ze spoluhráčů. Kazaň tak měla na rozehrávku hodně času, Dyňak okamžitě zavezl touš za modrou.
16:10'
Domácí se v posledních minutách dostali k sympatickému náporu, který přinesl nepříjemnou ránu z hole Komarova. Ten ovšem pálil přímo do lapačky brankáře.
15:13'
Do rychlého protiútoku se dostával domácí Šarov, který se snažil protlačit k zakončení, avšak to mu srazil obránce Judin. Následně výrazně vedle branky pálil Morozov.
12:20'
Při dalším přerušení hry nám přišla na řadu další komerční přestávka. Po ní se vhazovalo po pravici brankáře Säteriho, který od svého příchodu nemusel zasahovat.
11:05'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., podrážení).
11:02'
Předchozí přesilová hra se Novosibirsku vůbec nepovedla, domácí celek za celou dobu neohrozil branku soupeře. Naopak Kazaň se hned třikrát dokázala osvobodit.
10:11'
Domácí se znovu nastěhovali před brankáře Miftachova, který alespoň prozatím nemusel zasahovat. Naopak kus práce odvedl Galijev, který znovu vyhodil kotouč.
09:12'
Novosibirsk se konečně usadil v pásmu soupeře, jenomže nepřesnou nahrávku o mantinel dokázal vystihnout Judin, který vyhodil kotouč daleko na druhou stranu.
08:30'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., nedovolené bránění).
07:53'
Střídání v týmu HC Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexej Krasikov, přichází Harri Säteri.
07:53'
Záhy tu máme druhý přesný zásah hostujícího celku! KIRILL PETROV si totiž u modré čáry vyměnil kotouč se svým kolegou, načež si sjel k pravému kruhu, odkud nadmíru přesnou střelou mezi betony překonal brankáře Krasikova podruhé. Novosibirsk tak prohrává o dvě branky!
Asistence: Nikita Ljamkin.
07:13'
Milovzorov přesto v souboji s protihráčem udržel puk na své holi, což přineslo sympatický pokus od Chabarova. Jeho rána od modré čáry ovšem směřovala vedle.
06:02'
Novosibirsku se povedlo uspět na vhazování v útočném pásmu, jenomže k žádnému střeleckému pokusu to nevedlo. Na druhé straně nahazoval podél hrazení Tichonov.
05:15'
Ak Bars se opět celkem jednoduše prodral na druhou stranu, kde si do střelecké pozice sjel obránce Pedan. Jeho dělovka ovšem skončila na výstroji Krasikova.
04:22'
V rychlostním souboji se dokázal prosadit hostující Fazylzjanov, kterému se ovšem nepovedlo rozehrát dle představ. Jeho nahrávku dokonce zachytil Sannikov.
03:17'
Hostující celek se dostal ke tlaku, který přináší vedoucí branku! ANDREJ PEDAN si totiž sjel k vrcholku levého kruhu, odkud nesmírně přesnou dělovkou zamířil přímo do vzdálenější šibenice domácí branky. Krasikov celou dobu střelu viděl, přesto se mu nepovedlo ideálně zasáhnout.
Asistence: Stephane Da Costa.
03:13'
Jarullin si troufl na nahrávku podél modré čáry, přičemž se mu povedlo najít svého obranného kolegu Pedana, který to pro změnu zkoušel nahozením na případnou teč.
02:20'
První zákroky si připsal hostující brankář Miftachov, kterému se nejprve povedlo reagovat proti zakončení z hole Milovzorova, poté od modré čáry neuspěl ani Gurkin.
01:12'
Kazaň nejprve operovala za vlastní brankou, odkud rozjížděla další útočnou akci. Na levém křídle sice převzal nahrávku Petrov, avšak s pukem narazil do protihráče.
00:10'
Úvodní vhazování první třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první vydal do vlastního pásma. Posléze se o rozehrávku postaral zadák Judin.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – J. Chabarov (A), Jokipakka, Jermakov, Gurkin, Timašov, Ilja Morozov, Pastuchov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov (A), O. Li – Sannikov, V. Komarov, Česalin (C) – N. Korotkov, Romancev, Šaškov – Romajev.

Ak Bars Kazaň: Miftachov (Achťamov) – Judin, Ljamkin, Jarullin (A), Pedan, Fazylzjanov, Žuravljov, Ljachov – K. Petrov, Cormier (C), Azevedo – S. Da Costa, Voronkov, Galijev – V. Tichonov (A), M. Gluchov, Dyňak – Marušev, Burmistrov, Jemec – Safonov.

Rozhodčí: Morozov, Ščenjov – Novikov, Sadovnikov.
Ak Bars Kazaň

Na opačné straně stojí velký favorit tohoto zápasu, kterým je Kazaň. Ak Bars má za sebou osmnáctu duelů, které mu zaručily hned šestadvacet bodů, což stačí na třetí pozici východní konference. Kazaň z posledních pěti duelů dokázala vyhrát ve dvou případech, navíc v posledním hracím kole pocítila hořkost porážky. Ak Bars totiž ve vyrovnaném duelu proti Nur-Sultanu prohrál až po prodloužení, tento duel po třech třetinách nepřinesl ani jednu branku. Kazaň je pátým nejlepším venkovním celkem východní konference. Dohromady totiž odehrála devět zápasů, ve kterých hned pěkrát dokázala zvítězit.
HC Sibir Novosibirsk

Hokejisté Novosibirsku se po osmnácti odehraných duelech nacházejí na průběžné deváté pozici východní konference, což neznačí zrovna povedený vstup do soutěže. Novosibirsk má na svém kontě třináct bodů, nicméně prohrál už pětkrát v řadě, navíc z posledních tří duelů se mu nepovedlo vybojovat ani jeden bod. Naposledy Sibir na domácím ledě nestačil na finský Jokerit, kterému podlehl výsledkem 3:4. Novosibirsk je až osmým nejlepším domácím celkem své konference, dohromady na vlastním ledě odehrál devět zápasů, během kterých se mu povedlo nasbírat deset bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi HC Sibir Novosibirsk a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.