KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Čerepovec - 27. ledna 2021   17:30

Petrohrad
Petrohrad
09:58' Burdasov (Chafizullin) • 31:37' Podkolzin  • 56:16' Ivan Morozov  • 58:49' Burdasov (Bengtsson, Ivan Morozov)
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
Čerepovec
Čerepovec
40:26' A. Alexejev  (M. Tichonov, Kazakov)
Petrohrad
Beljajev, Lavrentěv – Galimov, Kanifadin
Ledovyj dvorec, Petrohrad
Čerepovec

Tohle je ode mne pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a na počtenou u dalších onlajnů.
Československá stopa v utkání

Jindřich Abdul (CER) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:23
Je konec! Domácí hokejisté vítězí a získávají dva body do tabulky Kontinentální hokejové ligy! Nutno dodat, že vítězství domácích se nerodilo lehce. Skóre otevřel v desáté minutě utkání Anton Burdasov. Zároveň to byla jediná branka v první periodě a domácí tak odcházeli do kabin za stavu 1:0. Ve druhé třetině jsme také viděli jednu branku. Postaral se o ni Vasilij Podkolzin a Petrohrad vedl už 2:0. Na začátku třetí třetiny svitla naděje pro Čerepovec. Andrej Alexejev nadvakrát dotlačil puk do branky. V padesáté sedmé minutě zvýšil Ivan Morozov. V předposlední minutě utkání stanovil konečný stav utkání Anton Burdasov.
58:49'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Zřejmě už je rozhodnuto! Petrohrad využívá přesilovku a vede už 4:1! ANTON BURDASOV bez přípravy poslal krásnou střelu z nápřahu a trefil horní růžek branky Severstalu. Asistence: Lukas Bengtsson a Ivan Morozov.
58:43'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ivan Rogov – 2 min., podrážení).
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29'
Hosté usazeni v útočném pásmu. Zatím tomu ovšem chybí nějaká střela, který by ohrozila domácí svatyni.
56:16'
Petrohrad si vrací dvougólové vedení! Ivan Rogov špatně přihrál a puku se zmocnil IVAN MOROZOV, jenž si sjel mezi kruhy a backhandovou střelou prostřelil Konstantina Šostaka. Bez asistence.
55:56'
Konstantin Šostak schoval střelu Galeňuka do klína a přerušuje hru.
55:18'
Emil Galimov zavezl kotouč do útočného pásma. Následně kotouč skončil v ochranné síti.
54:40'
Kotouč na střídačce Petrohradu. Hra je nyní přerušena. Vhazování proběhne v útočné periodě Čerepovce.
53:45'
Domácí na malou chvilku usazeni v útočném pásmu. K žádné střele se ale neprobili. Následně se touše zmocňuje Severstal.
53:35'
Zakázané uvolnění Čerepovce. Hra se stěhuje zpět před Konstantina Šostaka.
52:53'
Vhazování před Samonovem vyhráli domácí hokejisté. Jejich pozdější útok zastavila obrana soupeře.
52:41'
Domácí se dostali k dorážkám před Konstantinem Šostakem, ale ani jedna neskončila za jeho zády.
51:45'
Následuje komerční přestávka.
51:15'
Až teď se hosté vymanili ze zámku. Jejich následný útok zastavil domácí brankář.
50:53'
Čerepovec se nemůže vymanit z tlaku. To je výborný zámek domácího družstva.
50:13'
Petrohrad znovu usazen v útočném pásmu.
49:37'
Čerepovští zastavili další akci domácích. Jejich následný protiútok zastavuje ofsajd. Vhazování se bude konat ve středním pásmu.
48:48'
Dinar Chafizullin má kotouč na své polovině a pozorně vyčkává až jeho tým vystřídá.
48:07'
Domácí vyhráli buly v útočné třetině. Mohou tak zakládat další kombinace.
47:38'
Nyní se domácí usazují v útočném pásmu.
46:51'
Nyní mají domácí problémy ohrozit branku Šostaka. Čerepovec pozorně brání svoji modrou čáru.
45:49'
Čas velmi rychle utíká a kotouč na holi mají aktuálně hokejisté SKA.
45:00'
Vyhození Severstalu tečoval domácí hokejista. Zakázané uvolnění se tak nepíská.
44:09'
Pokus Petrohradu proniknout do útočného pásma zastavil jeden z hráčů Severstalu. Ti se nyní snaží dostat puk do brány a vyrovnat.
43:45'
Kirill Kirsanov pálil od modré čáry. Jeho střelu zneškodnil domácí brankář Konstantin Šostak.
43:15'
Severstalu se zatím nedaří na nějakou dobu usadit v útočném pásmu. Domácí obrana nemá problém s pokusy hostí.
42:40'
Konstantin Šostak chytil další střelu domácích a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
41:40'
U puku jsou aktuálně hokejisté Petrohradu, kteří si nyní přihrávají na své polovině a vyčkávají na mezírku v obraně Severstalu.
41:26'
Hostující hokejisté se snaží usadit v útočném pásmu. To se jim zatím nedaří.
40:26'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Je sníženo! Útočník Čerepovce ANDREJ ALEXEJEV se dostal k dorážkám před kasou domácích. Tu první mu Samonov vyrazil, ale na druhou už nedosáhl. 2:1! Asistence: Michal Tichonov a Maxim Kazakov.
40:01'
Ve druhé Dvacetiminutovce jsme viděli také jen jeden gól. O ten se postaral ve 32. minutěVasilij Podzolkin. Petrohrad měli ve druhé třetině převahu a byl lepším týmem. Do 3. třetiny tedy půjdou s dvoubrankovým náskokem.
40:00'
37:40'
Potrohrad v útočném pásmu. Střelu Oscara Fantenberga vyrazil Šostak do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho levici.
36:13'
Výborný zákrok Konstantina Šostaka! Odražený puk se dostal přesně do místa, kde stál Joonas Kemppainen. Ten měl před sebou volnou část brány a už střílel. Jenže brankář Severstalu proti jeho pokusu vytáhl beton a velkou šanci zlikvidoval.
35:38'
Spartak Basimov vyslal další střelu. Tu mu Samonov vyrazil ramenem mimo bránu.
35:12'
35:05'
Spartak Basimov střílel od modré čáry. Jeho střelu vyrazil Alexandr Samonov do ochranné sítě.
34:29'
Severstal se pokouší usadit v útočném pásmu. To se mu nyní ale vůbec nedaří. Petrohrad vyhazuje.
33:21'
Hosté usazeni v útočném pásmu. Obránci Petrohradu však skvěle napadají a Severstal tak nemá moc času na kombinaci.
33:12'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Danila Galeňuk – 2 min., držení).
31:37'
Petrohrad odskakuje na dvougólové vedení! VASILIJ PODZOLKIN vybojoval puk ve svém obranném pásmu a okamžitě vyjel do protiútoku. Poradil si s prvním obráncem a následně poslal krásnou střelu do horního růžku branky. Konstantin Šostak nestihl proti jeho střele včas zareagovat. Bez asistence.
31:17'
30:52'
Konstantin Šostak chytil další šanci, tentokrát Emila Galimova. Hra se přerušuje. Vhazovat se bude v útočné třetině SKA.
30:14'
Viktor Antipin pálil od modré čáry. Střela mu ovšem nesedla a letěla mimo hostující svatyni.
29:09'
28:48'
Andrej Kuzmenko se dostal až za obranu a už si to mířil na Konstantina Šostaka. Ten jeho kličku vystihl a nájezd zneškodnil.
28:11'
Jindřich Abdul pálil z levého kruhu. Jeho střelu vyrazil Alexandr Samonov vyrážečkou.
27:23'
Jevgenij Ketov po vyhraném vhazování vyvezl puk ze svého obranného pásma a ušetřil nějaké vteřinky svému týmu.
27:09'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Dinar Chafizullin – 2 min., nedovolené bránění).
26:22'
Dinar Chafizullin vystřelil téměř ihned po vyhraném vhazování. Jeho projektil letěl vysoko nad bránu.
26:13'
26:13'
25:16'
Kirill Kirsanov střílel od modré čáry. Konstantin Šostak byl pozorný a jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
24:28'
Domácí přesilovková formace se usadila v útočném pásmu a tvoří. Zatím se ovšem ke střele neodhodlala.
24:13'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Spartak Basimov – 2 min., držení).
23:51'
Čerepovec výrazně zvýšil aktivitu. Jejich další šanci zlikvidoval domácí brankář.
21:25'
Domácí hokejisté získali kotouč ve svém obranném pásmu. Následně se vydali do útoku a vypadá to, že chtějí v útočném pásmu chvilku zůstat.
20:01'
V první třetině byli jasně lepším a aktivnějším týmem Petrohradští. Ti vedou po první třetině o jeden gól. V desáté minutě utkání otevřel skóre dnešního zápasu Anton Burdasov. Hokejisté SKA však měli v sedmnácté minutě obrovskou šanci na zvýšení. Ovšem Danil Galeňuk trefil pouze tyč hostující svatyně.
20:00'
19:45'
Domácí se ještě pokusili zahrozit. Jejich pokus ovšem neohrozil Konstantina Šostaka.
19:00'
Běží poslední minuta první periody.
18:19'
Domácí obránce zkušeně vyhodil na polovinu soupeře. Jelikož puk nedojel až za brankovou čáru, nepíská se zakázané uvolnění. Petrohradští mohou vystřídat.
17:40'
Oba týmy hrají v plném počtu.
16:50'
Obrovská šance domácích! Vladimir E. Tkačov a Danila Galeňuk se dostali do přečíslení dva na jednoho. Tkačov nakonec volil přihrávku na svého spoluhráče. Ten však v obrovské šanci trefil tyč!
16:13'
Hra nyní probíhá v režimu čtyři na čtyři. Aktivnější jsou nadále Petrohradští. Vladimir E. Tkačov zkusil přihrát na volného Dinara Chafizullina. Ten ale puk netrefil a Šostak neměl s tímto pokusem problémy.
15:40'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).
15:21'
Petrohrad vyhrál buly v útočném pásmu a může tak založit nějakou akci, která by mohla vést k ohrožení brány.
14:28'
U puku jsou nyní hostující hokejisté. Vladislav Cicjura se pokusil o dlouhou přihrávku ,ale neuspěl.
13:02'
13:18'
Tohle domácí překombinovali Vladimir E. Tkačov dostal puk na pravý kruh. Nakonec zvolil křižnou přihrávku na Antona Burdasov. Ten se pokusil přihrát zpátky. Obrana Čerepovce výborně zareagovala a zpětnou přihrávku zablokovala.
12:12'
Domácí hokejisté jsou usazeni v útočném pásmu. Střelu Ivana Morozova Šostak viděl a vyrazil do rohu kluziště. Následně se Čerepovec osvobozuje.
11:53'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Kirill Kapustin – 2 min., podrážení).
09:58'
Petrohrad jde do vedení! Dinar Chafizullin získal puk u mantinelu a přihrál přesně do místa, kde stál Andrej Kuzmenko. Ten vystřelil, ale Konstantin Šostak jeho střelu vyrazil pouze na hůl ANTONA BURDASOVA, jenž poslal puk do poloprázdné brány. 1:0! Asistence: Dinar Chafizullin a Andrej Kuzmenko.
09:22'
U puku jsou aktuálně hráči Petrohradu. Anton Burdasov vystřelil těsně za modoru, ale jeho střelu vyrazil Konstantin Šostak.
08:03'
Daniil Beljalov se dostal k odraženému puku a ihned backhandem zakončil. Samonov proti jeho střele vytáhl lapačku a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
07:42'
Severstal hrál vysokou holí. Rozhodčí přerušuje hru a vykazuje ji do středního pásma.
07:21'
Hosté kombinují v útočném pásmu. Ivan Rogov poslal puk po mantinelu za branku soupeře.
06:26'
Vhazování v obranném pásmu vyhráli hokejisté Petrohradu a okamžitě se vydali do útoku. Branku Severstalu ovšem neohrozili.
05:57'
Hosté opět nepřešli přes útočnou modrou čáru. Ovšem následně znovu získali puk a vyhodili ho až na domácího brankáře.
04:50'
Jindřich Abdul se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Přihrávku českého útočníka srazila obrana domácích do rohu. Jeden z obránců Petrohradu neúmyslně posunul branku. Hra je přerušena.
04:05'
Hokejisté Čerepovce se nemohou na delší chvíli dostat do útočné třetiny. Obrana Petrohradu vždy včas zasáhne a útok hosté zneškodní.
03:33'
Igor Ožiganov nahazoval puk od modré čáry. Jeho nahození vyrazil Konstantin Šostak pouze před sebe. Tam se ale nikdo z domácích k dorážce nedostal.
02:37'
Domácí usazeni v útočném pásmu. Zatím pouze kombinují. Chybí tomu nějaká střela, která by ohrozila branku Konstantia Šostaka.
01:43'
Poprvé v zápase se na delší dobu zmocnili puku také hosté. Petrohrad ovšem výborně napadá a hráčům ve žlutých dresech nezbývá na přihrávky moc času.
01:00'
Útok SKA zastavila píšťalka čárového rozhodčího. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:42'
Domácí kombinují ve svém obranném pásmu a vyčkávají na mezírku v obraně Čerepovce.
00:11'
Úvodní vhazování dnešního utkání vyhráli hokejisté z Petrohradu. Ti se okamžitě snažili založit útok. Ten ale skončil u brankáře Šostaka.
00:01'

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Galeňuk, Bengtsson, Ožiganov (A), Fantenberg, Kirsanov, Antipin, Chafizullin – E. Galimov, Kemppainen, V. E. Tkačov – Kuzmenko, Burdasov (A), Ivan Morozov – Ketov (C), Grošev, Kukštel – Podkolzin, Cicjura, K. Marčenko – Timkin.

Severstal Čerepovec: Šostak (Šugajev) – M. Tichonov, Makejev, Sizov, Rogov, Basimov, Karimov, Cholkin, Kudako – Kazakov, Dumbadze, A. Alexejev – Guslistov, Mojsejev, Abdul – Jegorov, Lapin, Markov – Kapustin, Beljalov, Nevolin.

Rozhodčí: Beljajev, Lavrentěv – Galimov, Kanifadin.

Adam Liška (CER)
Jindřich Abdul (CER)
Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly už třikrát a pokaždé se z výhry radovali hokejisté Petrohradu. Dvakrát skončil výsledek pro SKA 2:0, jednou pak 3:2. Hosté tak mají svému soupeři dnes rozhodně co vracet.
Severstal Čerepovec

Hosté ze Severstalu Čerepovec se ve stejné konferenci nacházejí na sedmém místě a drží tak pozice pro postup do vyřazovacích bojů. Na své konto zapsali čtyřiapadesát bodů a sezónu tak zatím mají dobře rozjetou, ale musejí nadále ještě bojovat o to, aby se na pozicích pro play-off udrželi. Po výhře 6:3 v Jekatěrinburgu naposledy nestačili na Minsk, jenž v domácím prostředí zvítězil 2:1. Dnes je na ledě Petrohradu nečeká nic lehkého, ale pokusí se nad favoritem vydolovat nějaký ten bod. Do sestavy by se měl vrátit uzdravený český útočník Jindřich Abdul, který se vrací po 4 měsících zpět do zápasového tempa.

Nejproduktivnější hráči

Alexandr Petunin 16+15
Vladislav Kodola 7+18
Igor Geraskin 7+16
SKA Petrohrad

Hokejisté Petrohradu se v Západní konferenci nacházejí na druhém místě se ziskem šestašedesáti bodů a patří tak opět k týmům, které míří v bojích o zisk Gagarinova poháru hodně vysoko. Na první CSKA Moskva mají ztrátu devíti bodů, takže ještě mají šanci skončit první. Po prohře právě s moskevským CSKA 1:3 poté dvakrát po sobě hráči SKA vyhráli. Nejprve si poradili 3:1 s Jekatěrinburgem a stejným výsledkem vyhráli i nad Viťazem. V dnešním duelu na domácím ledě tak budou plnit roli favorita proto Čerepovci. Rádi by svou šňůru protáhli o další vítězný duel.