KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Čerepovec - 5. ledna 2021   15:00

Red Star Kunlun
37:45' Lockhart (Chelios) • 55:18' Kane (Toropčenko)
2:4
(0:1, 1:2, 1:1)
Čerepovec
Čerepovec
08:32' Lalonde  (Geraskin, Kapustin) • 25:07' Vovčenko  (Kodola, Geraskin) • 30:33' Jo. Nättinen  (Kapustin) • 57:38' Petunin
Victor Birin, Alexej Ravodin – Dmitrij Kanifadin, Roman Maksimovskij
Arena Mytišči, Mytišči
Bez diváků diváků
Čerepovec

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

Andrej Šustr (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:10
Vojtěch Mozík (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:33
Adam Liška (CER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:14
Severstal Čerepovec potvrdil roli favorita, když na stadiónu v Mytšči porazil Kunlun výsledkem 4:2. Hosté se dostali do vedení v 9. minutě zásluhou Shawna Lalondeho, který od modré čáry prostřelil gólmana mezi betony. Ve druhé dvacetiminutovce navýšili náskok Severstalu Daniil Vovčenko a Joonas Nättinen, avšak hráči Red Star nesložili zbraně a zásluhou gólů Lukeho Lockharta a Coryho Kanea se dostali na kontakt. Vyrovnání ale nepřišlo, místo toho stvrdil Alexandr Petunin vítězství Čerepovce proměněným trestným střílením po faulu na jeho osobu.

Svěřenci kouče Razina v tabulce Západní konference poskočili na šesté místo před Dynamo Minsk, Kunlun zůstává na předposlední jedenácté pozici.
59:51'
Čerepovec zvítězí! Zkorigovat skóre ještě zkoušel Jake Chelios, ovšem Dmitrij Šugajev měl sebou vymetený prostor a levým ramenem vyrazil touš nad bránu.
59:14'
Snahu domácích hokejistů zastavuje píšťalka sudího. Ivan Nikolišin se vzteká ale byl to on, kdo zavinil ofsajd, když přejel modrou dříve než spoluhráč Toropčenko.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:20'
Domácí trenér Kovalev si vzal oddechový čas. Po uplynutí vymezeného časového úseku naskakuje na led šestice v červených dresech, Šikin zůstává na střídačce!
58:20'
Rudé Hvězdy se ještě nevzdávají. Do útočné třetiny se proháčkoval Luke Lockhart, jehož těsně před výstřelem podrazil Daniil Vovčenko.
57:38'
Čerepovec právě vstřelil branku!
ALEXANDR PETUNIN si nájezd zopakoval a vedl si skvěle. Nevymýšlel nic složitého a forhendem zvedl puk nad Šikinovo rameno.
57:38'
Definitivní pojistku na vítězství Čerepovce mohl dát Alexandr Petunin, kterého vyslal do úniku Kodola. Ruskému útočníkovi zakončení znemožnil Vojtěch Mozík, jenž soupeři spadl pod nohy. Hlavní rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou, uvidíme trestné střílení!
56:55'
Zatím se tak neděje. Druhá útočná lajna si dokázala vydobýt potřebnou pozici, Dmitrij Šikin zatím zůstává v brankovišti.
56:30'
Domácí, posilněni gólem, útočí na vyrovnání. Lze očekávat, že kouč Kovalev brzy sáhne k powerplay, pokud jeho svěřenci získají útočné pásmo.
55:18'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Rudé Hvězdy jsou na kontakt! CORY KANE vykompenzoval vlastní vyloučení tím nejlepším možným způsobem. Jako první byl u gólmanem vyražené střely Wereka a puk dokázal poslat za záda dezorientovaného Šugajeva. Asistence: Alexej Toropčenko.
54:42'
A začíná úspěšně. Dokázali si vytvořit prostor v útočné třetině. pod zámek dostali druhou formaci Severstalu.
54:26'
Početní nevýhodu Kunlun zvládl s velkým přehledem. Cory Kane pouští do hry Toropčenka. Honbu za kontaktním gólem začíná elitní formace.
53:47'
Ivan Nikolišin zahrozil v navzdory oslabení. Šikovně si puk prohodil mezi bruslemi Joonase Nättinena, jenže přitom se dostal z ideálního palebného místa.
53:24'
Je pochopitelné, že se Čerepovec i navzdory početní převaze nikam nežene. Má teď dvě minuty k pošetření sil do závěru střetnutí.
52:26'
Cory Kane zbytečně oslabil svůj tým. Zbytečně dohrál v brankovišti gólmana, což rozhodčí nemohli přejít bez povšimnutí.
52:19'
Střela Kazakova byla o poznání povedenější. Pravé křídlo čtvrté formace si od pravého mantinelu sjelo před bránu, jenže z bezprostřední blízkosti nedokázalo najít mezeru v postoji gólmana.
51:46'
Po delší době musel zasahovat také domácí gólman Šikin. S nahozením Karimova od modré čáry neměl výraznější problémy.
51:20'
Adam Liška ujel spolu s Alexandrem Petuninem do přečíslení dvou proti jednomu. Slovenský útočník přihrával spoluhráči na paty, Rus v těžké pozici nevystřelil.
50:57'
Dmitrij Šugajev podržel Čerepovec proti nepříjemné dělovce Baldajeva. Pukem dostal ránu do masky, otřepal se ale rychle a ještě stihl přikrýt puk.
50:21'
Rudým Hvězdám rozhodně nelze upřít snahu. Anton Lazarev odvážným průnikem projel s kotoučem na holi do útočného pásma, kde probíhá trpělivá kombinační hra.
49:57'
Hráči Severstalu si dvoubrankový náskok hlídají s velkým přehledem. Shawn Lalonde si vyměnil touš s Chabarovem a tím vyřadili ze hry forčekujícího Lockharta. Následovala přihrávka do přední linie.
49:05'
Dmitrij Šikin odvážně rozehrával, nechtěl hru přerušovat. Našel však pouze protihráče Makejeva, který míso očekávané střely vyjel z pásma a pošetřil další cenné vteřinky.
48:49'
Čas Kunlunu utíká rychlým tempem. Kontaktní gól měl snahu vstřelit Hunter Shinkaruk, ale Dmitrij Šugajev si prostor mezi betony pohlídal.
48:17'
Po levém mantinelu se dokázal odpoutat od svého osobního strážce Ivan Nikolišin. Před brankou následně hledal jednoho z dvojice Monachov – Foo, ani jeden puk zasáhnout nedokázal.
47:44'
Neměl komu a tak zkusil vystřelit. Alexandr Petunin si se zakončením rozhodně hlavu nelámal, tvrdý projektil zblokoval padající Šaškov do ochranné sítě.
47:20'
Sergej Monachov protečoval do útočného pásma nahození Sproula, a proto se nepíská zakázané uvolnění. S velkým časovým předstihem oproti soupeřům k puku dojel Lalonde, který dostal hru zpátky do střední třetiny.
46:43'
Svěřence kouče Kovaleva trápí rozehrávka. Vjačeslav Leščenko měl hodně volného času, přesto našel jenom hokejku protivníka.
46:24'
Hostující strážce svatyně raději podržel kotouč před dvojicí hladových soupeřů. Vhazovat se bude po jeho pravici.
45:58'
Jacob Berglund je zpět, ani druhou přesilovku v zápase Kunlun nedokázal přetavit v gól. Švédský útočník zkusil počkat za obranou, ale dobře se k němu stáhl Chelios.
45:15'
Z vrcholku pravého kruhu vystřelil Ivan Nikolišin. Dmitrij Šugajev viděl i klubko hráčů stojících před ním a včas máchl lapačkou.
44:49'
Na druhý pokus již Rudé Hvězdy útočné pásmo získali. Na ledě je kompletní druhá formace, včetně obránců Andreje Šustra a Vojtěcha Mozíka.
44:26'
Místo obsazení útočného pásma museli domácí spěchat do zadních řad. Obraně pláchl Vladislav Kodola a Šikin měl plné ruce práce, aby vytěsnil tvrdou střelu zápěstím.
43:58'
Domácí budou mít k dispozici přesilovou hru. Elitní útočná lajna Čerepovce zůstávala pod tlakem a výsledkem byl nedovolený zákrok jejího centra Berglunda.
43:45'
Kunlun přidává na aktivitě. Šugajev po zákroku neudržel stabilitu a upadl, Werekovi nedovolil do prázdné brány dorážet pohotově reagující Liška.
43:24'
Rychlý protiútok Čerepovce zastavila píšťalka čárového rozhodčího. V postavení mimo hru se nechal nachytat nedočkavý Joonas Nättinen.
42:54'
Jako první musel v rámci závěrečné dvacetiminutovka zasahovat Dmitrij Šugajev. Dobře si povyjel proti Šaškovovi a střelu k bližší tyči vyrazil betonem.
42:27'
Hosté zahrozili Vovčenkem. Tento hráč patří k nejaktivnějším v dnešním zápase, viditelně mu jeden vstřelený gól nestačí.
41:59'
Snaha Rudých Hvězd o snížení pokračuje. Andrej Šustra nahrál krajanovi Mozíkovi, tvrdá dělovka o kus přeletěla bránu.
41:28'
První výpad měl na svědomí Viktor Baldajev. Sám projel mezi dvěma soupeři a stopku mu dal až ten třetí, Vladislav Kodola.
40:54'
Severstal se zřejmě tolik nepožene do útočení, jako tomu bylo v prvních dvou třetinách. Bude na Kunlunu, aby ukázal útočné schopnosti.
40:10'
Do třetí třetiny ještě vstoupili hokejisté Čerepovce ve čtyřech. Třináct sekund v oslabení ustáli bez problémů, Provolněv je zpátky na ledě.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:38.
Severstal Čerepovec má po prostředním dějství nakročeno k vítězství. Svůj náskok ještě o jednu branku navýšil a na Kunlun ve třetí části čeká těžká práce. Hráče hostí poslal do dvoubrankového vedení Daniil Vovčenko, jenž ve 26. minutě skóroval střelou z jedničky na bližší tyč. Svěřenci kouče Razina dokonce vedli i o tři branky zásluhou bekhendové trefy Joonase Nättinena, avšak na tuto trefu domácí dokázali zareagovat, čisté konto Šugajevovi zrušil tvrdou střelou Luke Lockhart.
40:00'
39:49'
Poslední šanci druhé dvacetiminutovky měl Jake Chelios. Bek se zkušenostmi z NHL dostal přihrávku na vrcholek levého kruhu, golfákem ale zamířil vysoko nad.
39:06'
Jacob Berglund osvobodil Čerepovec pod tlaku. Kunlunu chtěl získat pásmo zpátky Cory Kane, jenže na pozičně skvěle postaveného Adamčuka nevyzrál.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:28'
Domácí začínají slibně. Po vyhraném buly okamžitě pálil Ryan Sproul a byl to Vladislav Kodola, kdo zblokoval puk do ochranné sítě.
38:13'
Severstal jde do čtyř. Vladislav Provolněv nechal při obranné činnosti pod tělem hokejku, přes kterou přepadl Parker Foo.
37:45'
Gól naděje pro Rudé Hvězdy dává LUKE LOCKHART! Do bodu pro vhazování mu nahrál Chelios, centr třetí lajny tvrdou střelu na lapačku prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Jake Chelios.
37:03'
Jake Chelios dobrovolně vyjel z útočného pásma, jelikož tlak Kodoly byl příliš silný. Utekl blíže vlastní bráně, aby měl více prostoru na rozehrávku dalšího útoku.
36:37'
Andrej Šustr si dokázal vydobýt postavení v útočné třetině. Určitě mohl střílet, jenže volil pas na obsazeného Monachova, jemuž sebral kotouč Makejev. Hraje Čerepovec.
36:26'
Devětadvacetiletý brankář ve službách Rudých Hvězd má na kontě devatenáctý zákrok. Pokus z úhlu v podání Chabarova pokryl bez větších potíží.
35:52'
Daniil Vovčenko si najel za obranu na výbornou žabičku Petunina. Druhý gól však levý křídelník zatím nepřidal, trefil Šikinovo levé rameno.
35:13'
Hunter Shinkaruk si vůbec neporozuměl s Ryanem Sproulem. Zatímco útočník sjížděl do lajny, tak obránce nahrával středem. Výsledkem je zakázané uvolnění.
34:49'
Ivan Nikolišin zkoušel hrát sám na sebe. Úmysl nebyl špatný, prostoru měl hodně. Po přejetí do útočné třetiny zkusil vystřelit, o kousek minul levou tyčku.
34:24'
Další střelecký pokus od útočné modré čáry měl na svědomí Veli-Matti Vittasmäki. Na rozdíl od spoluhráče mířil mezi tři tyče, ovšem úspěšný blok předvedl Fram.
33:56'
Poměrně dlouhou dobu si s pukem v útočném pásmu hrál Andrej Alexejev, aniž by ho někdo atakoval. Nakonec zvolil nahrávku na modrou, odkud pálil nepřesně Adamčuk.
33:15'
Protiútok Kunlunu zastavila píšťalka rozhodčího. Gleb Šaškov vystavil do postavení mimo hru s pukem jedoucího Lockharta.
32:47'
Hostující strážce svatyně Dmitrij Šugajev bedlivě sledoval, co za brankou vymyslí Toropčenko. Nevymyslel vůbec nic, hitem ho zbavil kotouče provolněv.
32:27'
Dmitrij Šikin toho má viditelně dost a není divu, protože musí být v prakticky neustálé pohotovosti. Nyní pokryl ránu Morozova mířící do pravého horního rohu.
31:30'
Obraz hry zůstává i po třetím zásahu stejný. Severstal se hrou viditelně baví, zatímco Kunlun jen tak vlaje v závěsu.
30:33'
Razinova družina je zase o krůček blíže vítězství. JOONAS NÄTTINEN si nahrávku Kapustina posunul z forhendu na bekhend, načež našel prostor mezi Šikinovou rukou a pravým betonem. Asistence: Kirill Kapustin.
30:10'
Avšak Berglund buly zvládl a Čerepovec se tak ubránil. Dobrou práci odvedl Adam Liška, jenž kotouč vyvezl do střední třetiny.
29:45'
Kunlun dostal soka pod tlak a ten se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění. Značně vyšťavená první formace Severstalu musí zůstat na ledě.
29:18'
Konečně dostal prostor předvést své umění i druhý gólman Šugajev. S ledovým klidem si poradil s nahozením Chabarova, navíc ještě stihl v časovém úseku rozehrát.
28:30'
Kdyby se Vladislav Kodola zachoval sobecky, možná by teď mohl slavit třetí branku svého týmu. Jenže už před tím, než Šikin odkryl bránu, byl rozhodnutý přihrávat.
28:06'
Rychlostní schopnosti v plné kráse ukázal Alexandr Petunin. Bez problémů se zbavil Nikolišina, avšak střela z velkého úhlu minula cíl.
27:38'
Dvanáctý zákrok přichází po nahození Makejeva. Domácí gólman měl velké štěstí, že těsně před ním Vovčenko nedokázal tečovat.
27:05'
Šikin se musí ohánět ze strany na stranu. Střelu Alexejeva zprava vykopl pravým betonem, po zakončení Leščenka zleva zase úřadovala lapačka.
26:32'
Od modré chtěl druhý gól v utkání přidal Shawn Lalonde. Kanaďanova dělovka k bráně nedošla, úspěšně ji zblokoval Lazarev.
26:04'
Na druhou stranu se vydala dvojice Adam Liška a Vladislav Kodola. První jmenovaný přihrával, druhý pálil o kousek nad břevno.
25:35'
Kunlun zkoušel rychlým kontrem bleskově snížit, ale Hunter Shinkaruk si nechal kotouč ujet od hole. K zakončení vůbec nedošlo.
25:07'
Početní převaha využita, Čerepovec odskakuje na rozdíl dvou branek! Napříč pásmem dostal do levého kruhu přihrávku DANIIL VOVČENKO, čtyřiadvacetiletý ruský forward překonal marně se přesunujícího Šikina. Asistence: Vladislav Kodola a Igor Geraskin.
24:26'
Úvodní přesilovková kombinační akce Severstalu nevyšla. Joonas Nättinen nabil ideálně na hůl Lalondemu, ten trestuhodně promáchl.
24:00'
První přesilovku si zahraje Čerepovec. Vojtěch Mozík při jízdě vzad podrazil ve středním pásmu Garejeva. Jasné dvě minuty.
23:54'
Rozhodčí přerušili hru poté, co za brankou zůstal po tvrdém hitu ležet Daniil Vovčenko. Po pár okamžicích se ale postavil a v jeho projevu není vidět žádná známka zranění.
23:22'
Rudé Hvězdy znovu pod tlakem, útočí pro změnu čtvrtá formace. Maxim Kazakov vyprášil pravý beton brankáře, Alexejev z dorážky minul.
22:46'
Zápas se na rozdíl od první třetiny hodně kouskuje. Další přerušení způsobil Dmitrij Šikin, jenž ze vzduchu lapil nahození Lalondeho a už si netroufl rozehrát.
22:11'
Premiérový zákrok ve druhé části už má na kontě i Dmitrij Šugajev. Nemusl řešit nic složitého, neboť na nahození Toropčenka od začátku viděl.
21:39'
Brejk vyzkoušel Gleb Šaškov. Sám se vydal vstříc poslednímu obránci Vittasmakimu, na nějž zkoušel kličku po pravé straně. Fin tuto variantu očekával a puk soupeři vypíchl.
21:14'
V aktivitě pokračuje i druhý útok Severstalu. Vladislav Kodola si stahovačkou hodil kotouč kolem Collinse, avšak zpoza brány neskóroval.
20:40'
Ale Šikin dnes podává velmi dobrý výkon. Výborně zmenšil střelecký úhel Provolněvovi a svižné zakončení pokryl v lapačce.
20:10'
Úvodní buly druhé třetiny ovládl hostující Berglund. Čerepovec okamžitě podniká útočnou akci na bránu Kunlunu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:46.
Svižná první třetina utkání mezi Kunlunem a Čerepovcem přinesla jedinou branku, o kterou se v 9. minutě postaral kanadský obránce Shawn Lalonde, který vystřelil od modré a Šikinovi kotouč propadl mezi betony. Hráči Severstalu jsou výrazně aktivnější, ale další góly v síti domácí gólman nepřipustil.
20:00'
19:44'
Domácí ještě mohli zaútočit, jenže Ivan Nikolišin neměl sílu podpořit Šaškova, který tak nahodil za bránu Šugajeva, sám si do akce jít netroufl.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:40'
Útok Kunlunu rozjel za brankou Viktor Baldajev. Po mantinelu našel Monachova, jehož cesta skončila na modré čáře, kde mu vystavil strom do cesty Chabarov.
18:12'
První řada Rudých Hvězd nakonec tlak ustála. Alexej Toropčenko vyhrál vyhazování na Cheliose a ten lehkým obloučkem poslal kotouč nad hlavu Provolněva, stojícího na modré.
17:54'
Za cenu zakázaného uvolnění dopřál spoluhráčům chvilku oddechu Hunter Shinkaruk. Musí však zůstat na ledě, při icingu se střídat nemůže.
17:20'
Zdá se, že je pouze otázkou času, kdy Kunlun inkasuje podruhé. Strážce domácí svatyně Šikin zapisuje další zákrok po tvrdém projektilu Makejeva.
16:38'
Aktivita hostů neutichá. Daniil Vovčenko si vyměnil kotouč s Liškou, načež zkoušel střelu na teploměr. Šikin připraven.
16:18'
Svěřenci kouče Razina jsou při chuti, na ledě dominují. Pohlednou kombinaci druhé útočné formace zakončoval Petunin střelou do betonu gólmana.
15:55'
První třetina se blíží konci raketovým tempem. Ani jeden z týmů přehnaně nezdržuje, přerušení hry bylo k vidění jen minimálně.
15:24'
Morozov u mantinelu udělal brzdu, čímž obelstil Sproula. Posléze poslal pas na modrou Vittasmakimu, jenž rozezvučel plexisklo za brankou.
14:58'
Domácí ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, avšak skóre zůstává nezměněno. Luke Lockhart nahrál Toropčenkovi, přesunující se Šugajev výborně zasáhl pravým ramenem.
14:31'
Česká obranní dvojice Mozík – Šustr dostává hodně prostoru na ledě. Společnými silami nyní dokázali zabránit v dalším pohybu Berglundovi.
13:47'
Odvážný útočný výpad předvedl bek Veli-Matti Vittasmäki. Jakožto poslední hráč udělal drzou kličku Shinkarukovi a pronikl do útočného pásma, z mezikruží Šikina nepřekonal.
13:14'
Sean Collins se dostal za svatyni Čerepovce, ale byl těsně stíněný Nattinenem. Zkoušel se jej zbavit otočkou, jež mu vůbec nevyšla, kanadský útočník skončil na ledě.
12:38'
Lalondemu na modré utekl kotouč a do brejku se vydal Ethan Werek. Bývalý hráč Ocelářů z Třince Šugajeva střelou z velkého úhlu nepřekvapil.
12:01'
zakázané uvolnění, hra se vrátí do domácí obranné třetiny. Pod tlakem hrající Fram volil nejjednodušší řešení, vyhození.
11:32'
S forčekingem hned dvojice protihráčů si Viktor Baldajev poradil na jedničku. Lobem přes oba soky dostal kotouč do středního pásma.
11:20'
Dmitrij Šikin zapisuje do statistik svůj šestý úspěšný zákrok. Gólman dobře viděl na nahození Petunina, které podržel v lapačce.
10:48'
Rudé Hvězdy zkusili zahrozit z rychlého protiútoku. Ivan Nikolišin v přečíslení hledal napříč pásmem Lockharta, před nímž stihl včas zasáhnout vracející se Kodola.
10:14'
Za vlastní brankou zklidnil hru Makejev. Obránce vytušil, že spoluhráči potřebují střídat, na led naskakuje třetí útok.
09:30'
Hráči Čerepovce nabuzeni vedoucí brankou pokračují v útočení. Vojtěch Mozík nedokázal zastavit pronikajícího Vovčenka, jehož pokus zápěstím kryl Šikin.
08:32'
Aktivnější Severstal jde po zásluze do vedení! Na modrou čáru dostal výbornou nahrávku SHAWN LALONDE, který našel mezeru mezi Šikinovými betony. Asistence: Igor Geraskin a Kirill Kapustin.
08:15'
Po dlouhých minutách jsme svědky přerušení hry. Gleb Šaškov vyslal nepřesnou přihrávku Baldajevovi, ten se za toušem natahoval marně.
07:24'
Dmitrij Šugajev s přehledem udržel v lapačce zakončení Nikolišina. Na vyklepání puku si však netroufl, protože nebezpečně dotíral Foo.
07:10'
Hra plyne skutečně velmi svižným tempem. Daniil Vovčenko se pěknou kličkou zbavil Monachova, ale při kličce za sebou nechal i kotouč.
06:50'
4eský reprezentační bek vzápětí musel zabrat do defenzivy, aby zastavil brejk Kodoly. Povedlo se, za bránou pak Šustr nechal vystřídat lajny.
06:29'
Poprvé v zápase vidíme souvislejší tlak domácích. Andrej Šustr na modré nahazoval na teč, jenže nikdo směr letu puku nezměnil.
05:57'
S tvrdým nástřelem Chabarova ze středního pásma neměl domácí brankář žádné větší problémy, ještě stihl i přihrát spoluhráči.
05:16'
Dlouho se hraje bez přerušení. Čerepovec podniká jeden útočný výpad za druhým, avšak Šikonova klec zatím odolává.
04:48'
Hned čtyři hokejisté se sjeli na osamoceného Berglunda. Překvapený švédský forward raději nahodil za bránu a šel střídat.
04:14'
Za domácí svatyní operoval s pukem na holi Slovák Adam Liška. Ve finále akce zkoušel obtočit bránu. Neúspěšně.
03:55'
hráči Čerepovce zatím potvrzují papírové předpoklady, do utkání vstoupili výrazně aktivněji než soupeř. Střelu Provolněva od modré vyrazil Šikin.
03:30'
Do velké příležitosti se hnal hostující útočník Morozov. Proti němu byl poslední obránce, přes kterého se ovšem křídelník neprobojoval.
00:01'

Red Star Kunlun: Šikin (J. Smith) – Sproul (A), Chelios (A), Mozík, Šustr, Fram, Baldajev, Starikov – Shinkaruk, Toropčenko, Collins – Nikolišin, P. Foo, Monachov – Lockhart (C), Kane, Werek – Šaškov, A. Lazarev, Leščenko.

Severstal Čerepovec: Šugajev (Rybalkin) – Provolněv, Vittasmäki, M. Chabarov, Makejev, Adamčuk, Lalonde (A), Karimov – J. Morozov, Liška, Berglund – Petunin, Vovčenko (A), Kodola – Geraskin (C), Kapustin, Jo. Nättinen – Dumbadze, A. Garejev, A. Alexejev – Kazakov..

Vojtěch Mozík (KUN)
Andrej Šustr (KUN)
Adam Liška (CER)
Severstal Čerepovec

Hokejisté Čerepovce budou v utkání plnit roli mírného favorita. Na rozdíl od soupeře na play-off pomýšlet mohou, ale nesmí usnout na vavřínech. Svěřenci kouče Razina jsou na Západě na sedmé pozici, avšak devátý Viťaz ztrácí pouhé čtyři body. Severstal prochází drobnou herní krizí, když v předešlých pěti střetnutích zvítězil jedinkrát, naposledy prohrál v Soči vysoko 2:6. Týmovou produktivitu vede s 27 body Alexander Petunin.

Red Star Kunlun je čínský klub, ale kvůli pandemii koronaviru hraje v letošní sezóně svá domácí utkání na stadiónu v Mytišči. Rudé Hvězdy se na 99 % mohou rozloučit s postupem do vyřazovací fáze. S 27 body okupují předposlední jedenáctou příčku Východní konference a bylo by obrovským překvapením, pokud by stáhli dvacetibodovou ztrátu na Nur-Sultan. Formu ovšem Kunlun nemá špatnou, z posledních šesti zápasu třikrát zvítězil. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Hunter Shinkaruk (10+13).
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné úterní odpoledne! Vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Kunlunem a Čerepovcem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.