KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Soči - 25. října 2020   15:00

Spartak Moskva
32:29' Radil (Šablovskij, Lehterä) • 55:03' Talalujev (Širokov, J. Hudáček) • 56:14' Radil (R. Hanzl, Lehterä) • 58:24' Radil (Lehterä)
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)
Soči
Soči
33:34' Garajev  (Ogirčuk, Rundblad)
J. Hudáček (Bespalov) – Pivcakin, Rylov, D. Musin, D. Višněvskij, Zubarev, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä, Bakoš, Radil – Širokov, R. Hanzl, Fjodorov – Arkalov, M. Cyplakov, Zlobin – Šablovskij, Kruženkov, Talalujev.
Bondar, Sergejev – Osipov, Savenkov
CSKA Arena, Moskva
2917 diváků
Soči
Treťjak (Lassinantti) – Pogorišnyj, Miromanov, Soljannikov, J. Alexandrov, Batyršin, Rundblad, Sedov, Miščenko – Strömwall, Točickij, Šmeljov – Karjalainen, Rubcov, Ruděnkov – Garajev, Nilsson, Ogirčuk – A. Galimov, Kolgotin, N. Kvartalnov.

Československá stopa

Július Hudáček (SPM) 0+1, 36 zákroků, úspěšnost 97,3%
Lukáš Radil (SPM) 3+0, 4 střely, čas na ledě 19:55
Robin Hanzl (SPM) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:28
Martin Bakoš (SPM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:59

Statistiky zápasu:
Střely na bránu 26:37, vhazování 34:22, hity 8:3, čas v útoku 8:00 – 9:19, vyloučení 2:2, navíc Fjodorov (SPM) 10 minut, využití 1:0.
Ještě po 55 minutách to vypadalo na čtvrtou remízu po základní době v řadě. Závěr však patřil svěřencům Olega Znaroka a především skvělému Lukáši Radilovi, který si hattrickem vylepšil svou letošní střeleckou bilanci na 10 zásahů. Pro Soči je výsledek nesmírně krutý, většinu zápasu a především prostřední třetinu byli hosté jasně lepším mužstvem, ale až na jednu výjimku nedokázali nalézt recept na výborného Hudáčka.
59:59'
V samotném závěru tečoval na brankovišti střílenou přihrávku Ogirčuk, současně se zvukem sirény nepřekonal Hudáčka ani dorážející Rubcov.
59:42'
Ještě jedno vhazování před Hudáčkem.
59:13'
Soči už ponechává gólmana v bráně, v klasické přesilovce Miromanov křížnou střelou těsně minul a hosté musejí pro odražený kotouč zpátky do středního pásma.
59:00'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., držení hole).
58:24'
Spartak právě vstřelil branku!
Power-play hostům nevyšla, jednomu z obránců se kotouč svezl po holi, zachytil ho Lehterä a po jeho přihrávce se z vlastní poloviny trefuje do prázdné brány LUKÁŠ RADIL. Hattrick je na světě!
Asistence: Jori Lehterä.
58:14'
Treťjak zůstává na střídačce, Soči to riskne v šesti.
58:14'
Oddechový čas pro hosty.
56:14'
Přesilovkovou spolupráci zakončil pohotovou dorážkou Hanzlovy střely za Treťjakova záda u tyče číhající LUKÁŠ RADIL, který si připisuje devátý zářez v sezóně.
Asistence: Robin Hanzl, Jori Lehterä.
55:43'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., hrubost).
55:41'
Závar na spartakovském brankovišti. Hudáček zalehává před Rubcovem a hned nato se strhla mela a hromadná rvačka.
55:03'
Širokov se rozjel osou kluziště, jeho zadovku převzal ILJA TALALUJEV a zatímco spoluhráče si vzali do parády obránci, sám šikovnou střelou zápěstím k tyči napnul síť.
Asistence: Sergej Širokov, Július Hudáček.
54:32'
Opět se hraje dlouho plynule v jednom kuse, Hanzl se svými kolegy se v útočném pásmu za celé střídání k zakončení nedostal.
53:00'
Dnešní utkání sleduje 2917 diváků.
51:49'
Cyplakov vysunul mezi beky do samostatného nájezdu Zlobina, v kritickém okamžiku podržel Soči brankář Treťjak.
51:34'
51:06'
Zlobinův příklep z levého kruhu trefuje solar Maxima Treťjaka.
50:03'
Hosté zahrozili z brejku. Galimov vybídl zprava před bránou Kvartalnova, který zblízka tečuje jeho střílenou přihrávku do betonu Júlia Hudáčka.
49:34'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., hákování).
49:14'
Radil pálí z mezikruží do Treťjakova betonu.
47:59'
Zpozornět musel Treťjak, ovšem jen na chvilku – vhazování v obranném pásmu vyhráli hosté a po zakázaném uvolnění Spartaku se hra přesouvá na druhou stranu kluziště.
46:05'
Již v rovnovážném počtu hráčů letí tečovaný puk do ochranné sítě za Hudáčkovou bránou a nastal čas pro komerční přestávku.
46:03'
45:24'
Dvakrát v rychlém sledu nastřelil Strömwall jen chrániče bránícího hráče, pak vložil hůl do Točického křížné střely, ovšem tečoval ji jen vedle tyče.
44:50'
Moskvané zatím hrají oslabení bravurně a znovu vyhazují kotouč z obranného pásma.
44:03'
Až na začátku 45. minuty zazněl poprvé od úvodního buly třetí třetiny hvizd píšťalky, výsledkem je premiérová přesilovka v zápase. Hru v početní převaze má Soči druhou nejhorší v celé lize, zvedne si dnes statistiky?
44:03'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
43:04'
Souhra Bakošova útoku nedospěla k zakončení, stále se hraje od začátku třetí třetiny bez jediného přerušení.
41:08'
Na druhé straně našel Fjodorov zadovkou obránce Zubareva, který nastřelil z dobré pozice pouze protihráče do bruslí.
40:32'
Ruděnkovovu ránu z levého křídla vyráží Hudáček obloukem do strany.
40:01'
I po 40 minutách to vypadá na čtvrtou remízu v řadě. Ve druhé třetině měli překvapivě jasnou a chvílemi až drtivou převahu hokejisté Soči, ovšem skóre otevřel z ojedinělé akce český útočník Lukáš Radil. Podobně jako on na druhé straně vymetl horní růžek brány za minutu Amir Garajev a tak se do šaten jde za stavu 1:1. Hudáček měl v této části hry 17 zákroků, Treťjak na druhé straně pouze čtyři.

Statistiky po druhé třetině:
Střely na bránu 14:29, vhazování 25:14, hity 8:1, čas v útoku 4:38 – 6:30, bez vyloučení.
40:00'
39:06'
V roli jediného vysunutého tykadla hostů vybojoval kotouč Kvartalnov, zpoza brány nabil Miščenkovi a ten z dobré pozice pálí jen do zadního mantinelu.
38:12'
Cyplakov přejel útočnou modrou předčasně a domácí trenér Oleg Znarok se na střídačce mračí...
37:07'
Hudáček ukryl v lapačce dělový příklep Ansela Galimova, který bravurně zkrotil poskakující tečovaný puk.
36:02'
Ofsajd je pískán hokejistům Spartaku.
35:02'
Sočinci opět kombinují jako při přesilovce, kterou jsme mimochodem dnes ještě neviděli. Po Točického přihrávce napříč útočným pásmem pálil Šmeljov, zblokovaná střela letí vedle bližší tyče.
33:34'
Soči právě vstřelilo branku!
Vedení domácím dlouho nevydrželo. Ogirčuk ustál tvrdý střet ve středním pásmu a z jeho práce těžil skvělý technik AMIR GARAJEV. Z pravého kruhu si najel na střed, vyhnul se bekovi a zavěsil pod břevno.
Asistence: Daniil Ogirčuk, David Rundblad.
32:29'
Lekci z efektivity dal hostům český reprezentační útočník LUKÁŠ RADIL. Nedůrazně vyhozený kotouč zachytil Lehterä, přes Šablovského se k němu dostal Radil, uprostřed útočného pásma se prosmýkl mezi čtveřicí hráčů Soči a zvedl kotouč do horního růžku.
Asistence: Zachar Šablovskij, Jori Lehterä.
31:36'
Hrubku domácí obrany využil z otočky po ledě Nikita Kvartalnov. Puk zachytává před dorážejícím Galimovem opět Július Hudáček.
31:01'
Opět je tu příležitost k pokochání pro milovníky reklam!
29:39'
Nechtěně komickou vložku předvedl divákům domácí Jakov Rylov. U mantinelu chtěl narazit Rubcova, který uhnul a spartakovec se po neřízeném saltu stal nečekanou "posilou" střídačky Soči.
28:40'
Z protiútoku konečně vycenili zuby spartakovci. Jegor Kruženkov dostal puk na pravé křídlo a přestřeluje vzdálenější šibenici.
27:30'
Velkému tlaku Soči čelí domácí s nejvyšším vypětím. Hudáček chytá Ogirčukův bekhend po obhození obránce.
26:58'
Jere Karjalainen střílí za jízdy švihem k tyči těsně vedle.
26:25'
Naštěstí pro Moskvany nezachytil najíždějící Šmeljov u tyče prudkou křížnou přihrávku na brusle.
25:24'
Hosté vyvinuli silný tlak, ale do šance se během dlouhého pobytu v útočném pásmu nedostali a nevyužili ani nepřesné rozehrávky brankáře Hudáčka, který nakonec udržel kotouč ve své moci. Následuje reklamní přestávka.
24:44'
Skvělý průnik provedl obránce Oleg Pogorišnyj, na závěr po rychlé zasekávačce pálí zápěstím pod břevno. Hudáček nejprve vyráží do výšky, načež padající kotouč nehokejově, leč účinně vyplácl před sebe.
23:32'
Višněvského střela od modré čáry přes obránce končí ve výstroji Treťjaka, který si připisuje první zákrok po změně stran.
23:04'
Vhazovalo se v obranném pásmu Spartaku a Hudáček předvedl efektní semafor proti ráně obránce Alexandrova od modré.
22:00'
Zakázané uvolnění Soči.
20:43'
Vzápětí zahodilo Soči ještě větší příležitost. Na chvilku zůstal před moskevskou bránou zapomenutý Rubcov, pokus o blafák po ledě však Hudáček dobře vystínoval.
20:25'
Hned v prvním střídání prověřil Hudáčka nepříjemným projektilem Točickij a slovenský brankář přerušuje hru.
20:01'
První třetina byla nabitá akcemi, hrálo se nahoru-dolů bez velkých prodlev, díky výborným brankářům Hudáčkovi s Treťjakem však žádná z šancí neskončila gólem.

Statistiky první třetiny:
20:00'
18:52'
Kotouč přeskočil na střídačku Soči a opět po delším čase je tu přerušení hry.
17:51'
Kouzelník Amir Garajev se ve středním pásmu s lehkostí vyhnul dvěma spartakovcům, než ho čistým bodyčekem připravil o stabilitu i o hůl Nikišin.
16:49'
Dále se hraje nahoru-dolů. Malte Strömwall zpětnou přihrávkou nabil obránci Miromanovovi, jenž výpad zakončil z mezikruží střelou z první těsně vedle.
16:16'
Zpětná přihrávka přeskočila hůl Galimovovi a do brejku se rozjel domácí Radil, skákavý kotouč však nedokázal přes dorážení svého strážce zpracovat a pořádně vystřelit.
14:08'
Obrovskou šanci propásl Robin Hanzl. Před brankovištěm mu hosté nechali spoustu prostoru, dostal skvělou křížnou přihrávku od Višněvského, ale zblízka neprostřelil výtečného Treťjaka.
13:06'
Rychlý brejk Soči vedl Kolgotin, jeho dělovku golfákem z křídla Hudáček vyráží rozklekem a vzápětí jeho bránu posunul nekontrolovaným pádem Nikišin, kterého strčil do zad Garajev.
12:39'
Dvě hrozby v rychlém sledu zaměstnaly Treťjaka, který si nejprve při ráně Šablovského z úhlu pokryl horní růžek a pak se rychle přesunul proti zakončení Kruženkova z kruhu pro vhazování.
11:10'
Miromanovovi přeskočil kotouč hůl na útočné modré čáře a hráči Soči se museli rychle vracet. Protiútok zakončil obránce Musin nepříliš prudkou střelou, na kterou Treťjak dobře viděl a chytá ji do lapačky.
9:34'
Parádní slalom mezi domácími beky předvedl Amir Garajev, jeho střelu zápěstím vyráží rozklekem pozorný Hudáček.
8:39'
Protiútok Spartaku vyzněl naprázdno. Ilja Arkalov mohl před bránou prudký centr od mantinelu tečovat leda břichem, kotouč ani tak netrefil.
8:14'
Ansel Galimov příklepem těsně přestřelil domácí bránu.
6:40'
Rozhozené obrany Moskvanů využil k přímočarému průniku Jere Karjalainen, slovenský brankář Spartaku zakročil proti jeho zakončení betonem.
5:55'
Dlouho se hrálo bez přerušení, než Maxim Treťjak přikryl na ledě bekhendové nahození Ilji Talalujeva před Zacharem Šablovským, který natahoval hůl po teči. Následuje první komerční přestávka.
4:00'
Bakoš před vystřídáním nahodil oblouček do rohu kluziště, kam si pro něj ze střídačky zajel Hanzl, v souboji u hrazení však nepřetlačil Rundblada.
2:32'
Na ledě jsou čtvrté formace. Kruženkov po prudkém zabrždění za bránou zkusil zasunout k tyči zpoza brány, Treťjak jeho úmysl vystihl.
2:16'
Hned první zákrok musel řešit Julius Hudáček proti vyložené šanci Soči. Samostatný nájezd Ansela Galimova ustál a nepříliš dobře mířenou střelu vyráží betonem.
1:33'
Spartakovci krouží v útočném pásmu, Soči se zatím většinu času brání.
0:32'
Sergej Širokov od mantinelu přes obránce prověřil Treťjaka, který první střelu zápasu za svá záda nepustil.
00:01'
Spartak nastoupil v černo-červených dresech, Soči zvolilo bílo-modrou kombinaci.

Spartak Moskva: Hudáček (Bespalov) – Pivcakin, Rylov, Musin, Višněvskij, Zubarev, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä, Bakoš, Radil – Širokov, Hanzl, Fjodorov – Arkalov, Cyplakov, Zlobin – Šablovskij, Kruženkov, Talalujev.

HK Soči: Treťjak (Lassinantti) – Pogorišnyj, Miromanov, Soljannikov, Alexandrov, Batyršin, Rundblad, Sedov, Miščenko – Strömwall, Točickij, Šmeljov – Karjalainen, Rubcov, Ruděnkov – Garajev, Nilsson, Ogirčuk – Galimov, Kolgotin, Kvartalnov.

Rozhodčí: Bondar, Sergejev – Osipov, Savenkov.

Július Hudáček (SPM) 9 zápasů / 92,4% úspěšnost
Lukáš Radil (SPM) 14 / 7+2
Robin Hanzl (SPM) 15 / 2+7
Martin Bakoš (SPM) 13 / 4+1
Vzájemné zápasy
Spartakovci jsou pro Soči oblíbeným soupeřem, pouze jednou z posledních deseti zápasů proti moskevskému klubu nebodovali.
Letos se oba soupeři utkávají poprvé. Výsledky z minulé sezóny vypadají takto, třikrát po sobě se nerozhodlo během základní doby:
Spartak – Soči 0:1
Soči – Spartak 1:0 po prodloužení
Spartak – Soči 5:4 po prodloužení
Soči – Spartak 2:1 na nájezdy
HK Soči (4-1-2-11, 34:58, 21. místo)
Hosté jsou v Západní konferenci předposlední, v pátek se ovšem po sérii šesti nezdarů blýskli vítězstvím 5:2 v Podolsku na ledě Viťazu, o němž rozhodli třemi góly v závěrečné čtvrthodině. Pro jihoruský celek je souboj na ledě Spartaku klíčový, právě Moskvané drží poslední postupovou příčku a Soči na ně ztrácí šest bodů.

Kanadské bodování:
Sergej Šmeljov 4+8
Daniil Miromanov (O) 2+9
Malte Strömwall 3+4
Spartak Moskva (6-1-4-7, 43:53, 14. místo)
Domácí bojují na hraně play-off a po nevýrazném startu do soutěže mají výbornou formu, bodovali v každém ze 6 posledních zápasů a z toho třikrát naplno. Naposledy překvapili na ledě Petrohradu, který s pomocí tří asistencí českého reprezentačního centra Hanzla porazili 4:1. V posledních třech duelech inkasoval Spartak pouze jediný gól.