KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Novgorod - 25. listopadu 2021   14:30

Astana
Astana
04:22' Kunyk (Vey, Frattin) • 13:23' J. Lilja (Martinsson, Michajlis) • 25:24' Vey (Jurčo) • 46:11' J. Lilja (Martinsson, Valk)
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
Novgorod
Novgorod
34:16' A. Michejev  (J. Martynov, Ťanulin) • 44:21' Pajgin  (Belevič, Ťanulin)
Astana
Lavrenťev, Sergejev – Golovljov, Savěnkov
Barys Arena, Nur-Sultan
2 763 diváků
Novgorod
Tichomirov (26. P. Kočetkov, Murygin) – M. Orlov, Pajgin (C), J. Martynov, Marin, N. Děmidov, Mišarin, M. Fedotov – Žafjarov (A), Miele (A), Agostino – Ilja Fedotov, Hrivík, Čechovič – Ťanulin, Belevič, Verjajev – Gončaruk, A. Michejev, Urakov.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Československá stopa

Tomáš Jurčo (BAR) – 0+1, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:55
Je konec. Barys Nur-Sultan na domácím ledě porazil Torpedo Nižnij Novgorod v poměru 4:2. Už v 5. minutě otevřel brankový účet Kunyk. Ve 14. minutě zvýšil Lilja a ve 26. minutě to bylo už 3:0 po brance Veye. Ve 35. minutě ale nejprve snížil Michejev a o deset minut na rozdíl jediné branky Pajgin. Odpověď ale přišla rychle ve 47. minutě z hole Lilji.
Dnešní utkání sledovalo 2 763 diváků.
59:45'
Domácím se nepodařilo dostat do útočného pásma, ale o vítězi je již rozhodnuto.
59:31'
Ivan Čechovič se v oslabení sice dostal ke střele, ale ta skončila v moci gólmana Bojarkina.
59:19'
Andrej Belevič tvrdě sejmul u mantinelu domácího hráče Valerije Orechova a hra je přerušená.
59:05'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Marek Hrivík – 2 min., sekání).
59:05'
A znovu to nevyšlo, protože střela od domácí svatyně skončila zhruba půl metr vedle pravé tyče.
58:39'
Domácí hráči vyvezli puk, ale opět netrefili prázdnou bránu a stále tak dávají soupeři malou naději.
58:15'
Oddechový čas pro hosty.
57:15'
Znovu přišel pokus ze strany Barysu, tentokrát to byl Jegor Šalapov, ale rovněž minul prázdnou svatyni.
57:04'
Domácí získali puk a Jacob Berglund to zkusil přes celé kluziště, ovšem minul bránu a je z toho zakázané uvolnění.
56:41'
Torpedo Nižnij Novgorod to zkouší bez brankáře!
56:25'
Nižnij Novgorod je nastěhován v útočném pásmu a snaží se obstřelovat domácí svatyni.
55:10'
Nikita Bojarkin si poradil také s další střelou Damira Žafjarova.
54:45'
Hra se nyní velice často přerušuje a není tak k vidění nic moc zajímavého.
54:20'
Arťom Michejev sice zkusil zakončit, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
53:13'
Torpedu se nyní nedaří vytvořit nějaký souvislý tlak a navíc si Nikita Bojarkin připisuje další úspěšný zákrok.
51:50'
Nyní už musel zasahovat Pjotr Kočetkov proti střele Erica Martinssona.
51:33'
Joe Morrow tentokrát pálil od modré, ale jeho pokus nakonec letěl vedle hostující svatyně.
50:00'
Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Barys je velice blízko vítězství.
49:12'
Barys Nur-Sultan se znovu snaží něco vymyslet, ale nakonec je z toho jen zakázané uvolnění.
48:09'
Nikolaj Děmidov to zkoušel z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován.
47:25'
Hosté tak prohrávají o dvě branky, ale celkově mají o pět střel více než soupeř.
46:11'
Barys právě vstřelil branku!
Domácí si ovšem celkem rychle berou dvoubrankové vedení zpět na svou stranu! Eric Martinsson to zkusil podobně od modré a jeho pokus skvěle tečoval JAKOB LILJA, jenž nasměroval puk do levé šibenice. Asistence: Eric Martinsson a Curtis Valk.
45:17'
Znovu si Nižnij Novgorod vytvořil šanci, ale tentokrát letěla střela vedle brány.
44:21'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na 2:3 a čeká nás ještě velké drama! Ťanulin posunul puk Andreju Belevičovi, jenž od modré vypálil dobrou střelu, kterou skvěle tečoval ZIJAT PAJGIN. Asistence: Andrej Belevič a Artur Ťanulin.
44:08'
43:25'
Torpedo Nižnij Novgorod zatím nedokázalo vymyslet nic nebezpečného a domácí hráči vyhodili puk do bezpečí.
42:08'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Bojarkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Roman Starčenko.
41:48'
Roman Starčenko vyvezl puk po levé straně a následně ho posunul spoluhráči, který ale zakončil pouze vedle brány.
41:01'
40:59'
Pjotr Kočetkov musel zasahovat proti střele Jakoba Lilji, kterou chytil do lapačky.
40:27'
40:01'
40:00'
39:13'
Při počtu hráčů 4 na 4 se domácí dostali ke střele, kterou ale chytil do lapačky Pjotr Kočetkov.
39:01'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kenny Agostino – 2 min., krosček).
38:27'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Eric Martinsson – 2 min., podrážení).
38:02'
Nikita Michajlis se snažil zakončit bekhendem, ale ten neměl moc razance.
37:27'
Zijat Pajgin se ještě snažil využít tlaku, ale domácí gólman byl znovu připraven.
37:25'
36:30'
Nikita Bojarkin musel zasahovat proti střele z pravé strany, což se mu také povedlo.
35:25'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Joe Morrow – 2 min., vražení na mantinel).
34:46'
Znovu se Torpedo dostalo ke střele, ale druhou branku zatím nepřidalo. Bude následovat vhazování před svatyní Barysu.
34:16'
Hosté snižují na 1:3! Jegor Martynov vypálil ze středu pouze vedle brány, ale puk se od mantinelu odrazil k ARŤOMU MICHEJEVOVI, jenž zakončil kotouč o brankáře Bojarkina. Asistence: Jegor Martynov a Artur Ťanulin.
33:18'
Tomáš Jurčo si udělal místo pro zakončení, ale to letělo jen doprostřed brány, kde byl připraven Andrej Tichomirov.
32:52'
Skoro po sedmi minutách bez přerušení přichází zákrok lapačkou od Nikity Bojarkina.
32:26'
Jacob Berglund zachytil přihrávku a vyvezl kotouč, což znamená, že unavená formace Barysu může vystřídat.
31:39'
Hostující celek si vyvíjí tlak a domácí nyní nemohou v poklidu rozehrát a pouze vyhazují kotouč do středního pásma.
31:02'
Artur Ťanulin zakončoval z bezprostřední blízkosti po zblokované střele, ale jeho pokus trefil pouze pravou tyč!
30:39'
Ivan Čechovič se probíjel po levé straně a nakonec se mu povedlo dostat do útočného pásma, ale neudržel kotouč.
30:00'
Polovina základní hrací doby je za námi a Barys Nur-Sultan stále vede nad Torpedem Nižnij Novgorod 3:0.
29:25'
Nyní se hraje dlouho bez přerušení, neboť k vidění nejsou nějaké vážnější střely na bránu.
28:12'
Stav je sice jednoznačný pro Barys 3:0, ale na střely je to vyrovnané v poměru 15:15.
27:16'
Andrej Belevič sice měl rychlost, ale domácí obránce jej nepustil do zakončení.
26:03'
Znovu se Barys dostal ke střele z pravé strany, ale tentokrát předvedl Pjotr Kočetkov jistý zákrok.
25:24'
Střídání v týmu Torpedo Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Andrej Tichomirov, přichází Pjotr Kočetkov.
25:24'
Kde je puk? Teď už v bráně! Domácí mužstvo zvyšuje své vedení na 3:0! Tomáš Jurčo vystihl přihrávku a dostal se dopředu po pravém křídle, kdy předvedl otočku a bekhendem poslal kotouč na bránu, který zůstal stát na brankové čáře a po boji v brankovišti jej následně dokázal zakončit pozorný LINDEN VEY. Asistence: Tomáš Jurčo.
25:02'
Domácí si tentokrát nedali pozor a dopustili se jen ofsajdového postavení, což znamená vhazování ve středním pásmu.
24:39'
Jacob Berglund se ocitl ve velké šanci při přečíslení 2 na 1, ale nedokázal prostřelit Andreja Tichomirova!
24:09'
Roman Savčenko zkoušel vystřelit zpoza modré čáry, ale jeho pokus byl jen zblokován obranou soupeře.
23:09'
Torpedo Nižnij Novgorod přežilo oslabení bez problémů. Nyní už ale Andrej Tichomirov musel zasahovat proti střele domácího hráče.
22:41'
21:49'
Barys Nur-Sultan dnes nepředvádí zrovna dobré přesilové hry a opět se nemůže dostat do třetiny soupeře.
20:41'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Zijat Pajgin – 2 min., držení).
20:01'
20:00'
19:37'
Zblokovaná přihrávka na straně hostů skončila mimo hrací plochu a následovat tak bude buly ve středním pásmu.
18:47'
18:29'
Nyní Barys Nur-Sultan drží kotouč v útočné třetině, ale pokus od modré čáry letěl vedle.
17:19'
Nižnij Novgorod se zatím v oslabení brání velice dobře a nedává soupeři žádnou šanci se dostat ke střele nebo nějakého souvislého tlaku.
16:12'
Následně se domácím opět nepodařilo usadit v útočném pásmu a zatím tak Barys nepředvedl v přesilové hře nic.
15:52'
Barys má nyní problémy s rozehrávkou ve své třetině, jelikož jej napadá Kirill Urakov.
15:12'
Andrej Tichomirov musel být znovu připraven na střelu z levé strany, kterou vyrazil ramenem.
14:21'
Tomáš Jurčo zkoušel zakončit z pravého křídla k bližší tyči, ale Andrej Tichomirov si poradil.
13:47'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Mark Marin – 5 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, nedovolený zásah do hlavy nebo krku).
13:47'
Tvrdého hitu se dopustil hostující hráč Mark Marin, což se rozhodně domácím nelíbilo a Kirill Savickij navíc zůstává ležet na hrací ploše.
13:35'
Tentokrát se Torpedo dostalo rychle na druhé straně do zakončení, ale Danil Verjajev neprostřelil Bojarkina.
13:23'
A je to 2:0 pro domácí celek! Eric Martinsson vypálil zpoza modré čáry střelu zápěstím, kterou Andrej Tichomirov vyrazil jen před sebe a toho využil pohotový JAKOB LILJA, jenž prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Eric Martinsson a Nikita Michajlis.
13:08'
Jakob Lilja pálil z otočky v mezikruží, ale nedokázal se trefit mezi tři tyče.
12:42'
Anton Sagadějev se sice dostal ke střele, ale ta nebyla nijak moc nebezpečná a Andrej Tichomirov si poradil.
12:25'
Následně skončil puk mimo hrací plochu a následuje tak komerční přestávka.
11:45'
Opět se hra pouze přelévá ze strany na stranu bez něčeho vážnějšího.
10:19'
Barys málem mohl zvýšit své vedení na dvě branky, ale zakončení Curtise Valka z pravé strany skončilo vedle svatyně Tichomirova.
09:47'
Nikita Bojarkin musel betonem vyrážet nához na jeho svatyni z levé strany.
08:11'
Barys Nur-Sultan zkoušel zaútočit po levém křídle, ale nebylo z toho nic vážnějšího.
06:45'
Nyní se hraje nahoru dolů bez něčeho vážnějšího.
05:38'
Torpedo drží puk v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do zakončení.
04:22'
Domácí celek využívá první přesilovou hru v utkání a jde do vedení 1:0! Linden Vey získal kotouč na pravé straně a následně našel před bránou osamoceného CODYHO KUNYKA, jenž zakončil do pravé šibenice. Asistence: Linden Vey a Matt Frattin.
04:00'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ivan Čechovič – 2 min., podrážení).
02:48'
Hosté drží puk v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
01:38'
Sergej Gončaruk tentokrát svou střelou prověřil domácího gólmana Nikitu Bojarkina, který byl připraven.
01:03'
Torpedo Nižnij Novgorod sice šel do rychlého útoku, ale nezpracování přihrávky na pravé straně vše zhatilo.
00:19'
Linden Vey se dostal ke střele z levé strany, ovšem Andrej Tichomirov si připsal první úspěšný zákrok.
00:01'

Barys Nur-Sultan: Bojarkin (A. Šutov) – Martinsson, Morrow, Orechov, R. Savčenko (C), Šalapov, Samat Danijar – Jurčo, Vey, Frattin – Michajlis (A), Valk, J. Lilja – Savickij, Kunyk, R. Starčenko (A) – Šaichmeddenov, Kajyržan, Šestakov – Sagadějev, J. Berglund.
Trenér: Juri Michajlis

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (P. Kočetkov, Murygin) – M. Orlov, Pajgin (C), J. Martynov, Marin, N. Děmidov, Mišarin, M. Fedotov – Žafjarov (A), Miele (A), Agostino – Ilja Fedotov, Hrivík, Čechovič – Ťanulin, Belevič, Verjajev – Gončaruk, A. Michejev, Urakov.
Trenér: David Nemirovskij

Rozhodčí: Lavrenťev, Sergejev – Golovljov, Savěnkov.

Tomáš Jurčo (BNS)
Marek Hrivík (NNO)
Barys Nur-Sultan je aktuálně ve Východní konferenci na 10. místě s 28 body a skóre 76:98. Po výhře 4:3 po prodloužení v Čerepovci přišla také výhra doma s Dynamem Minsk a to 3:2 po nájezdech.
Torpedo Nižnij Novgorod je v Západní konferenci na 8. pozici se 34 body a skóre 80:72. Po domácí prohře 2:3 po prodloužení s Kazaní přišla hubená výhra na ledě Ufy a to v poměru 1:0.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Barys Nur-Sultan a Torpedo Nižnij Novgorod. Naposled se spolu tato mužstva utkala před rokem, kdy Barys vyhrál na půdě soupeře 3:2 po prodloužení. Dnes se bude hrát v Barys Aréně. Úvodní buly je naplánováno na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.