KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Spartak Moskva - 9. října 2021   16:00

OMSK
OMSK
04:33' Tolčinskij  • 29:17' C. Knight (Tolčinskij, N. Jakupov) • 44:19' Paré (Kaski) • 50:27' Gricjuk (Šaripzjanov, I. Tělegin) • 55:10' Brjukvin (Pokka)
5:2
(1:0, 1:2, 3:0)
Spartak Moskva
32:00' Drozdov   • 39:18' Loktionov  (Širokov, Chochlačov)

Jakub Jeřábek (SPM) – 0 bodů, 2 střely, 2 trestné minuty, 2 bloky
Zápas je za námi. Omsk se ve třetí třetině vrátil do vedení, které nakonec navýšil až na rozdíl tří branek. Připsal si tak zasloužené vítězství a tři body. Naopak Spartaku stáhnutí dvoubrankového manka ze druhé třetiny nakonec nestačilo.
59:52'
Ještě nás čeká jedno vhazování. Tentokrát po pravé ruce brankáře Hrubce Omsk dnes už jistojistě zvítězí.
58:54'
Spartak to naopak už asi trochu zabalil. Od páté trefy soupeře se totiž ani jednou nedostal do útočného pásma.
58:00'
Tlak Omsku nadále trvá. Gól Brjukvina bylo to nejlepší, co domácím v závěru mohla stát.
57:00'
Ano nadále se spartaku nedaří dostat do útočného pásma a ani úplně ke kotouči. Zápas už je nyní prakticky rozhodnut.
56:00'
Naopak domácí jsou opět v útoku. Dansk nyní musel řešit dorážky na brankovišti, puk za svá záda ale nepustil.
55:46'
Teď už pro moskevský Spartak bude hodně těžké. Stáhnout tříbrankový náskok podle mě není v silách hostů.
55:10'
Avangard právě vstřelil branku!
Vzrůstající tlak hostující týmu hodně důrazně umlčen. VLADIMIR BRJUKVIN se vydal do úniku, byl rychlejší než dva bránící hráči a nakonec uspěl forhendovou kličkou. Asistence: Ville Pokka.
54:30'
Pasáž delší než tři minuty přerušil Šimon Hrubec tím, že přízemní nahození holí odrazil do ochranné sítě. Bude se tak vhazovat po jeho levé ruce.
53:38'
Další zákrok českého gólmana, tentokrát proti střele z první z levého kruhu.
53:09'
Spartak se nyní snaží s více se drží na puku a podniká výpady do útočného pásma. Hrubec ale zatím odolává.
52:04'
Omsk se začíná pomalu stahovat do defenzivy a bude se snažit vyvarovat tomu, aby neudělal nějakou chybu.
51:28'
Andrej Loktionov vjel do útočného pásma soupeře a rychle vystřelil. Jeho pokus ovšem byl tečován bránícím hráčem až do ochranné sítě.
50:40'
Na druhé straně Hrubec musel zasahovat proti dorážce v rozkleku. To se mu povedlo a nepřipustil tak rychlé snížení.
50:27'
Domácí přesilovou hru nakonec využívají a opět vedou o dva góly. ARSENIJ GRICJUK si s pukem sjel na levý kruh a trefil se přesně pod lapačku gólmana. Asistence: Damir Šaripzjanov, Ivan Tělegin.
49:40'
Ani přesilové hry Avangardu Omsk zatím nejsou úplně nebezpečné a Danskovi úplně nedělají problémy.
49:29'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jakub Jeřábek – 2 min., hrubost).
49:25'
I nadále se hráči Moskvy úplně do šancí ani na delší dobu do útočného pásma nedostávají. Nyní navíc přišel zbytečný faul Jeřábka.
47:39'
Tímto způsobem to ale úplně nepůjde. Hokejisté Spartaku nyní sice byli v útočném pásmu, kotouč jim ale trochu utekl a když jej do zóny soupeře vrátili, tak se pískalo postavení mimo hru.
47:15'
Teď to chce opět začít bojovat ze strany Spartaku, který muset opět dotahovat. Už jednou se mu to povedlo. Co tentokrát?
46:19'
45:47'
Teď se kotouč motal v brankovišti Danska, do sítě za něj ale nezapadl.
45:30'
To se jim ale zatím moc nedaří. Zatím se nedokázali na delší dobu držet v útočném pásmu.
45:00'
Domácí mají navíc šanci svůj náskok navýšit, hrají totiž svou první přesilovou hru v zápase.
44:19'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min – zdržování hry).
44:19'
Gól platí. Rozhodčí se rozhodovali dlouho, nakonec se však rozhodli tak, že ofsajd nebyl.
44:19'
Hostující celek si bere výzvu. Bude se zkoumat potenciální postavení mimo hru předcházející gólu.
44:19'
Domácí tým se vrací do vedení. Brankář Dansk kotouč vyrazil pouze na levý kruh k FRANSICI PARÉMU, který následně jednoduše trefil prázdnou bránu. Asistence: Oliwer Kaski.
43:42'
Po odpálení domácího celku se musel Dansk zapojit do hry, protože kotouč mířil směrem na něj. Zakázané uvolnění se tak nepíská.
42:26'
Aktivnější důvod ale zažívá Omsk. To ale asi není tak překvapivé, protože je aktivnější celý zápas.
42:19'
Teď už ano. Na Danska letěl kotouč od levého mantinelu. Ten jej dokázal přikrýt u tyče a už nepustit.
42:00'
A úvod je to svižný, protože v prvních dvou minutách se ani jednou nepřerušovalo.
41:10'
Třetí třetina je v plném proudu. Nyní jsme viděli takový menší závar kolem hostující brány, ležící Dansk ale puk do sítě nepustil.
40:01'
Druhá perioda je za námi. Omsk se nejprve dostal do vedení o dva góly a nic nenasvědčovalo tomu, že by tento náskok měl ztratit. Svou chybou ovšem soupeři nabídl snížení a v závěru prostřední části pak přišlo vyrovnání. Do třetí třetiny je tak všechno otevřené.
40:00'
39:18'
Spartak právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Hosté to přece jen ještě ve druhé třetině dokázali. ANDREI LOKTIVNOV dostal zpoza brány přihrávku a rychle poslal kotouč do odkryté sítě dezorientovaného Hrubce. Asistence: Sergej Širokov, Alexander Chochlačov.
39:08'
38:40'
Tentokrát se Spartak alespoň déle držel v útoku i se pokoušelo střely. Nebyly to ovšem žádné vyloženě nebezpečné projektily.
37:55'
Paradoxně ovšem jediný faul zápasu, a to byl ten jediný hostující na trestné střílení, přinesl gól, Hostům se totiž přesilová hra ani tentokrát úplně nedaří.
37:18'
Jestli ale něco může Omsku uškodit, tak jsou to právě vyloučení, Těch totiž domácí mají zatím o hodně více než soupeř.
37:08'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Pavel Dědunov – 2 min., nedovolené bránění).
37:05'
A o se teď pokusil Alexandr Nikišin, který střílel z vrcholu levého kruh. Domácí brankář si ale našel prostor a kotouč vyrazil.
36:00'
Zatím kontaktní trefa Spartak úplně k opticky lepšímu výkonu nenabudila. Jsem zvědav, jestli to ještě přijde. Zatím to ale moc nevypadá a hosté se tak musejí sami od sebe více snažit.
35:36'
Na druhé straně Hrubec musel zasahovat proti nahození po zemi. To se mu povedlo a puk přikryl pod sebe.
34:52'
Francis Paré trochu ztratil rovnováhu a navíc schytal ránu od modré čáry od spoluhráče, což jej poslalo na led už definitivně. Puk tak k bráně nedoletěl a neohrozil ji.
34:25'
Omsk ale je lepší, to je nyní nevyvratitelné. Spartak ale je díky náhodnému snížení a uvidíme, zda jej nějak povzbudí.
33:41'
Ze skvělé pozice mezi kruhy nyní střílel Nikolaj Prochorkin, brankáře Danska ale nepřekonal a nevrátil tak svůj tým do vedení o dva góly.
32:40'
Tohle tak mže dát zápasu nový náboj. Po hrubici, která vedla ke snížení, tak Omsk vede opět už pouze o jeden gól.
32:00'
Když to hostům nejde, tak je do hry vrátí sami domácí. Jeden z hráčů Omsku udělal velkou chybu a zpoza brány přihrál pouze soupeři IVANU DROZDOVI, který se následně trefil k levé tyči brány.
31:15'
Hosté nyní určitou dobu kombinovali v útočném číře a nakonec přišla střela od modré čáry. Český brankář byl pozorný a uklidil kotouč do lapačky.
30:40'
Hrubec zatím nemusel ve druhé třetině řešit nějakou vyloženě složitou situaci. Jeho tým si veden dobře v bránění soupeře.
30:01'
Zakázané uvolnění Spartaku Moskva. Hra se tak opět přesouvá před gólmana Danska.
29:30'
Spartak by potřeboval změnit trošku svou hru, protože tohle k šancím a gólům z jejich strany vede. Hosté nejsou vyloženě o moc horší, i to jim ale nestačí.
29:17'
Teď už to ale domácím vyšlo a ti tak vedou o dva góly. Tolčinskij už mohl střílet, CORBAN KNIGHT nakonec ale přihrál na levý kruh, který vypálil z pokleku z první a uklidil kotouč do sítě. Asistence: Sergej Tolčinskij, Nail Jakupov.
28:36'
Zápas zatím není úplně bohatý na brankové příležitosti. Střely sice vidíme, nejsou to ale tutovky. I nadále se hraje celkem nahoru dolů
27:25'
Naopak Omsku se zatím daří bez problémů držet svůj náskok. Ten je ale hubený a určitě by potřeboval navýšit. To se ovšem domácím naopak už nedaří.
26:13'
Ani přesilová hra Spartaku úplně nepomohla k tomu, aby alespoň na nějakou dobu převzal otěže zápasu a více zatlačil soupeře. Ten se z tohoto přesilovkového tlaku hned po návratu hráče na led dokázal vymanit.
25:39'
Domácí tým vykázán z útočného pásma kvůli postavení jednoho z jeho hráčů v brankovišti. Následuje komerční přestávka.
25:11'
25:05'
Další poměrně jednoduchý zákrok Hrubce. Tentokrát ho puk trefil do podobného místa po střele z úhlu od pravého mantinelu.
24:46'
Proti tomuto zakončení už musel Hrubec zasahovat. Tim Heed střílel skrytě z levého kruhu, trefil se ale přesně do náruče českého gólmana.
24:07'
Rána od modré čáry byla nepřesná a o chvíli později bránící hráči vyhazují. Přesilovky zatím Spartaku dnes úplně nejdou.
23:11'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., podrážení).
23:05'
Kotouč většinu doby drží na svých holích domácí hokejisté, kteří samozřejmě usilují o navýšení svého náskoku, Teď ovšem budou hrát v oslabení.
22:42'
Znovu zákrok Danska. Kirill Gotovec vystřelil po přejezdu modré čáry a po zakopnutí se doklouzal až do brány soupeře, kterou posunul. Hra tak musela být přerušena.
22:04'
A Dansk měl chvíli po vhazování práci, musel chytat dorážku z levého kruhu. To se mu povedlo a navíc puk udržel ve své výstroji.
21:56'
Zakázané uvolnění Spartaka Moskva znamená, že se hra vrátí zpět před brankáře Danska. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
21:10'
Protiútok Omsku dva na jednoho dokázali bránící hráči poměrně dobře dobruslit a nakonec tak přišla pouze slabá střela bekhendem do betonu.
20:16'
První útok předvedli hokejisté hostujícího týmu. Jake Virtanen vypálil z pravé strany od mantinelu. Brankář dokázal kotouč vyrazit do ochranné sítě.
20:01'
Pecní perioda utkání je za námi. Měla poměrně rychlý průběh a v jejím závěru se hrálo více než pět minut bez přerušení. O jediný gól se v páté minutě postaral z trestného střílení Sergej Tolčinskij. Jinak jsme moc šancí neviděli a oba brankáři jsou tak zatím celkem bez práce.
20:00'
19:50'
Další střela hostů, tentokrát slabá z pravého kruhu, byla zblokována. V první třetině se toho už moc dalšího nestane.
19:13'
Teď už ovšem přerušení přijít muselo. Alexandr Chochlačov vjel útočného pásma a vystřelil. Trefil ale pouze prostředek brány a Hrubec bez problémů zasáhl.
18:30'
Už čtyři a půl minuty nemuseli rozhodčí fouknout do píšťalky. Za celou tuto dobu jsme snad podle mě neviděli ani jednu střelu na bránu, který by gólmany nějak ohrozila.
17:25'
Další pasáž, kdy se hraje dlouho bez přestávky. Nyní se znovu dostal do útočného pásma domácí Omsk, který vy se pochopitelně rád prosadil také ze hry.
16:15'
Spartak se opět snaží převzít iniciativu a po slabším období se tak opět snaží více o vyrovnání Omsk ale zatím dobře brání a soupeře moc k ničemu nepouští.
14:56'
Nyní hráli hosté pár desítek sekund v útočném pásmu. Většinu doby se ovšem kotouč honil po rozích a bojovalo se o něj, Spartak se tak do žádné střelecké pozice nedostal.
14:15'
Zdá se mi, že domácí mužstvo je v posledních minutách nebezpečnějším týmem na ledě a naopak Spartak se ke střelám úplně nedostává.
13:37'
Žarkov nyní dostal přihrávku mezi kruhy a zakončoval tak z velmi slibné pozice. Měl to ovšem na bekhend a Dansk tak zvládl zakročit lapačkou.
12:57'
Další založení útoku už Avangard nezvládl podle představ a vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění.
12:26'
Omsku se nyní podařilo svůj výpad zakončit, přišla ovšem jen skrytá střela z vrcholu levého kruhu, kterou brankář Dansk vyrazil.
11:52'
Oba týmy podnikají jeden rychlý výpad za druhým, většina z nich je ovšem překažena již po přechodu modré čáry. Brankáři tak zatím moc práce nemají.
11:03'
Hraje opravdu nahoru dolů, ovšem i nadále bez nějakých větší šancí. Čas v posledních chvílích rychle ubíhá.
09:50'
O další domácí střelecký pokus se postaral Jaroslav Kosov, bylo to ovšem zblokované. Už se pět hraje dlouho v kuse.
09:25'
Sergej Tolčinskij nyní dostal přihrávku na levý kruhu a střílel. Neměl to ovšem úplně jednoduché a byl trochu rozhozen, bližší tyč brány tedy minul.
08:32'
07:58'
Po chvíli přišla zblokovaná střele od modré čáry, po níž domácí vyhazují, Zatím to ze strany Spartaku není příliš dobrá přesilovka.
07:25'
Ze zóny soupeře se nyní ovšem dostali sami a musejí ji tak vyklidit a začít znovu od začátku.
07:10'
Hosté mají šanci vyrovnat ve své první přesilové hře. Nyní s pukem kombinují v útočném pásmu.
06:32'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nail Jakupov – 2 min., držení).
06:15'
Jednoduchý zákrok pro brankář Danska proti střele Kaskiho od modré čáry. Oba týmy odcházejí střídat a čeká nás komerční přestávka.
05:31'
I nadále ovšem moskevský celek hraje poměrně často na kotouči a snaží se tvořit hru, k úspěchu v podobě gólu to ovšem v současných chvílích nevede.
05:00'
Spartak, který neměl úplně špatný vstup do utkání, tak bude muset ještě více zabrat a hnát se za vyrovnáním.
04:33'
Exekuce trestního střílení se ujal SERGEJ TOLČINSKIJ, který před brankářem zpomalil, zamíchal pukem a poslal jej přesně nad beton do sítě.
04:33'
Trestné střílení pro domácí tým po hákování v samostatném úniku!
04:10'
Až nyní jsme se dočkali přerušení. Domácímu týmu totiž nevyšel přechod do útočného týmu. Pískáno je postavení mimo hru.
03:30'
Nyní už nějakou dobu čekáme na přerušení, střelecký pokus už ale přišel. Postaral se o něj hostující tým z celkem dobré pozice, Hrubec ale zasáhl svým pravým betonem.
02:47'
V prvních minutách zápasu se hraje za strany na stranu a zatím moc střel na bránu nevidíme.
00:57'
Arsenij Gricjuk naopak po levém křídle zahrozil, když vystřelil na Danska. Ten byl ovšem připraven a puk zadržel.
00:45'
Útok o levém křídle Spartaku moc nevyšel, kotouč mu totiž utekl směrem za bránu a tam si jej sebrali domácí.
00:37'
Další vyhození už Omsku vyšlo lépe a tentokrát se puk nedoklouzal až k zadnímu mantinelu. Hráči hostů tedy musejí hrát.
00:30'
Zápas nám začíná zakázaným uvolněním domácího celku. Hra se tedy přesunuje před brankáře Hrubce.
00:01'

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko) – Pokka, Šaripzjanov, K. Gotovec, Čisťakov, Kaski, Jemelin – C. Knight, Tolčinskij, N. Jakupov – Prochorkin, Gricjuk, Kosov – Děrgačov, V. Žarkov, I. Tělegin – Brjukvin, Dědunov, Kablukov – Paré.

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – D. Višněvskij, Nikišin, Heed, J. Jeřábek, Ručkin, Bryncev, N. Sokolov – Širokov, Loktionov, Chochlačov – Kugryšev, Lehterä, Jake Virtanen – M. Cyplakov, D. Kvartalnov, Talalujev – G. Šaškov, Drozdov, Avcin – Ponomarjov.

Rozhodčí: Beljajev, Odins – Zacharenkov, Sadovnikov.

Šimon Hrubec (OMS)
Jakub Jeřábek (SPM)

Takový svůj průměr. Asi to si o sobě mohou říci hokejisté Spartaku po první části sezony. Odehráli patnáct zápasů, z nichž získali šestnáct bodů. To jim momentálně zaručuje sedmou příčku v tabulce západní konference. Loni do vyřazovací fáze postoupili z posledního možného osmého místa Letos jsou na tom tak zatím podobně. Podaří se Spartaku uspět proti zatím celkem tápajícímu mistrovskému Omsku?
Avangard Omsk

Od loňského mistra to zatím není žádná hitparáda. Ze třinácti odehraných zápasů si připsal dvanáct bodů a to ho momentálně řadí až mimo play-off, s čímž v týmu nemůže panovat spokojenost ani za nic. Nyní se navíc Avangard veze na vlně tří porážek, což mu určitě také nepomáhá. Omsk by se co nejdříve z této krize potřeboval dostat, aby dostál svému jménu z minulé sezony. Se Spartakem to ovšem tak jednoduché nebude.
Zdravím vás u Kontinentální hokejové ligy. Společně se zaměříme na souboj týmů Avangard Omsk a Spartak Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.