KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Spartak Moskva - 4. listopadu 2021   15:00

Petrohrad
Petrohrad
17:49' M. Vorobjov (Švec-Rogovoj)
1:2
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Spartak Moskva
51:37' Loktionov  (Kugryšev, D. Višněvskij) • 62:07' Chochlačov  (Loktionov)
Petrohrad
Gašilov, Ravodin – Viljugin, Novikov
Ledovyj dvorec, Petrohrad

SKA Petrohrad byl aktivnějším týmem, který se ale nedokázal krom jediné branky prosadit. Naopak Spartak, který měl o polovinu méně střel dokázal v závěru třetí části po chybné rozehrávce srovnat. Navíc i druhá branka byla ze špatné rozehrávky a Spartak Moskva se tak může radovat z cenného vítězství.
62:07'
Spartak právě vstřelil branku!
Velkou chybou Moisejeva, který v obranném pásmu ztratil kotouč, což vedlo k přečíslení dva na nikoho vyhrává moskevský Spartak. ALEXANDR CHOCHLAČOV pobídl k zakončení Loktionova, ale ten kotouč ještě vrátil a Chochlačov měl zcela odkrytou branku. Asistence: Andrej Loktionov.
61:41'
Z ostrého úhlu to zkusil při střídání Širokov.
61:00'
Před levou tyč se snažil protlačit Chochlačov, ale obrana SKA mu nedovolila zakončit.
60:26'
Lehterä si vyšlápl na Fantenberga, který raději stáhl hru až do obranné třetiny.
60:01'
60:00'
56:44'
Spartak Moskva povzbuzen vyrovnávací brankou nakonec zatápí Johanssonovi. Ten musí být ve své brance ostražitý.
51:37'
Velká chyba domácích při vlastní rozehrávky z obranné třetiny. Kotouč byl zachycen ještě v pásmu a po pár přihrávkách přišla Višněvskijova střela od modré, kterou Johansson vyrazil před sebe. K dorážce se dostal jako první ANDREJ LOKTIONOV, jehož první pokus Johansson ještě zastavil, ale na ten druhý už nedosáhl. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Dmitrij Višněvskij.
47:57'
Dansk vyrazil puk před sebe a ve vzduchu se jej snažil zasáhnout Moisejev, který málem krosčekoval brankáře Spartaku do přilby.
47:00'
Hru kontroluje SKA, která nyní operuje kolem branky Danska.
45:33'
Fantenbergovu střelu z levé strany modré čáry Dansk viděl a bez větších komplikací přerušil svým zásahem hru.
40:01'
40:00'
39:13'
Ofsajd téměř o metr utekl čárovému rozhodčí a Timkin žabičkou nahodil puk na Danska, kterému vypadl před sebe. To už se přiřítil dorážející Timkin, ale brankář Spartaku kotouč rychle ukryl.
38:53'
Cicjurova střela v pokleku zaměstnala Danska, který hru raději přerušil.
38:17'
Širokov se z trestné lavice zapojuje do hry. U hrazení jej zbrzdil Robinson.
37:56'
Okamžitá střela po vhazování před Johanssonem, který se po puku hodně natahoval, nakonec však zasahovat nemusel.
36:14'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Sergej Širokov – 2 min., podrážení).
35:52'
Bezmála šest minut bylo konečně zastaveno a hráči mohou vehnat do plic čerstvý vzduch.
35:34'
Fantenbergovo nahození bylo sraženo hromadou hráčů za branku. SKA se usadila v pásmu Spartaku. Hra stále pokračuje bez přerušení.
33:45'
Oba týmy předvádí další dlouhou pasáž bez přerušení. Nyní je to kolem tři a půl minuty. Hra se přelévá ze strany na stranu.
32:18'
Hosté jsou v plném počtu. Střely na branku jsou v této třetině spíše chabé – 4:4.
31:18'
Lehtonen měl před sebou spoustu prostoru, ale obránce Petrohradu raději zkusil přihrávat k levé tyči.
30:33'
Obranná čtyřka Spartaku začala oslabení dobře, rychlá dvě vyhození stála SKA dobrých třicet vteřin.
30:18'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Tim Heed – 2 min., krosček).
28:56'
Zcela osamocený Švec-Rogovoj zůstal před brankou, kam mu spoluhráč z pravého křídla "nadhodil" kotouč. Rogojov zkusil baseballový úder, ale puk jen škrtl.
26:59'
Kugryšev ani Chochlačov neměli komu přihrát a od hrazení se Spartak nikam dál ke střele nedostal.
26:09'
Spartak ve střední třetině ztratil kotouč a do útoku přešel pohotově Robinson, jehož pokus na vzdálenější tyč zastavil Dansk.
24:36'
Petrohrad oslabení ustál bez větších problémů. Vyloučený Fantenberg je zpět ve hře.
22:51'
Moisejev vyrazil do útoku a hned z toho bylo přečíslení dva na jednoho! Přihrávku ale tečovala hostující obrana.
22:36'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Oscar Fantenberg – 2 min., podrážení).
21:16'
Po přihrávce se natahoval Robinson, ale prudký kotouč se mu od hole odrazil do hlediště.
20:35'
Další nahození z pravé části modré čáry Johansson pokryl a hru raději přerušil.
20:05'
Ihned zkraje druhé části Lehterä prověřil Johanssona.
20:01'
První třetina nabídla větší tlak domácího Petrohradu, který v závěru potrestal propadnutí obranu Spartaku a do kabin jde s těsným vedením.
20:00'
19:44'
Pár vteřin před koncem ještě hráči SKA dobývají branku soupeře, ale kotouč spíše lítá sem tam. Dansk i přesto musí dávat pozor na náhodný odraz.
17:49'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí vytlačili soupeře z obranné třetiny a okamžitě přešli do přečíslení! To vedl z pravého křídla MICHAIL VOROBJOV, jehož při přečíslení podpořil ještě z osy hřiště Švec-Rogovojov, který přihrávku okamžitě vrátil a Vorobjov střelou nad lapačku překonal Danska, jenž si právě svou výstrojí sáhl na letící kotouč! Asistence: Arťom Švec-Rogovoj.
17:07'
Gusev si na modré všiml najíždějícího Vorobjova, ten ale zatím neměl dostatečnou rychlost a křižnou přihrávku nezpracoval.
15:00'
Zmatků v obraně se pokusil využít přízemní střelou zápěstím Smirnov, ale Dansk nemusel zasahovat.
13:28'
Po nepřesné rozehrávce vyrazil jeden z hostujících hráčů do protiútoku a po překonání útočné modré přišla prověrka pozornosti Johanssona.
13:03'
S Marčenkovým pokusem se domácí SKA nastěhovali do útočné třetiny, kde drží soupeře pod tlakem.
12:37'
Kirsanovovi se otevřela skulinkou, kterou našel nově naskočeného Marčenka. Jeho pokus z pravého kruhu byl ovšem sražen do rohu kluziště.
12:07'
Obrana SKA si za vlastní brankou poradila s náporem a domácí nyní mohou vyvést puk od své branky.
11:13'
U nahození byl jako první v obranném pásmu Nikišin, který pasem do středu hřiště vyslal do útoku Lehteru.
10:43'
Pasáž dlouhou téměř pět minut přerušil zákrok Danska.
Omlouvám se technické potíže, nyní je vše v pořádku.
05:03'
Střela od modré šla vedle levé tyči, kde se snažil letící kotouč tečovat jeden z clonících hráčů. Puk schytal pouze do chráničů.
03:30'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě).
00:01'

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Samonov) – Fantenberg, Kirsanov, M. Robinson, M. Lehtonen, Pylenkov, Falkovskij, Smirnov – Kemppainen, Švec-Rogovoj, K. Marčenko – M. Vorobjov, Alexandr Volkov, N. Gusev – Timkin, Cicjura, Danila Moisejev – Ivan Morozov, Chusnutdinov, Ketov – E. Galimov.

Spartak Moskva: Dansk (Skovronskij) – Heed, Nikišin, D. Višněvskij, Ručkin, Bryncev, Mamkin, Savikov, Jevenko – Širokov, Lehterä, Jake Virtanen – Loktionov, Kugryšev, Chochlačov – Emil Pettersson, M. Cyplakov, Čebykin – Drozdov, Soloduchin, Švyrjov.

Rozhodčí: Gašilov, Ravodin – Viljugin, Novikov.

Moskevský Spartak spíše sní o zisku trofeje pro mistra ligy, než že by o ni reálně mohl uvažovat. Cílem je hlavně postoupit do play-off, což by se za současné situace podařilo, Mironovova družina drží poslední postupové osmé místo Západní konference, na devátý Nižnij Novgorod má k dobru dva body. Forma z posledních utkání není dobrá, celek z hlavního města Ruska prohrál tři zápasy v řadě, naposledy v Čerepovci 2:3 po nájezdech. Týmové produktivitě vévodí devatenáctibodový Fin Jori Lehtera.
SKA Petrohrad

Petrohrad každoročně patří mezi horké kandidáty na zisk Gagarinova poháru. Nejinak tomu je i letos a svěřenci kouče Bragina v dosavadním průběhu sezóny ukazují svou kvalitu, když jsou po pětadvaceti odehraných zápasech na čele Západní konference o skóre před Jokeritem. SKA drželo pěknou šňůru pěti vítězství v řadě, kterou v úterý ukončil Magnitogorsk, jenž vyhrál na ledě soupeře 3:2 po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Andrej Kuzmenko s 28 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné čtvrteční odpoledne. vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Petrohradem a Spartakem Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.