KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Kazaň - 18. listopadu 2021   16:00

Kazaň
04:27' Lukojanov  (Burmistrov) • 06:11' Kampfer  (Kagarlickij, Arťom Galimov) • 18:26' Weal  (Chenkel, Tarasov)
Riga
Bělov, Oskirko – Osipov, Černyšov
Arena Riga, Riga
457 diváků
Kazaň

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou!

Vhazování: 21 – 40
Je za námi utkání mezi Rigou a Kazaní, které dopadlo lépe pro favorizovaný tým hostů. Ten si vytvořil komfortní třígólový náskok už v první třetině, ve které se trefili Arťom Lukojanov, Steven Kampfer a Jordan Weal. Dinamo se následující dvě třetiny snažilo něco vymyslet, ale branku vstřelilo až příliš pozdě, a to v 53. minutě z hokejky Matthewa Lorita. Žádný větší tlak v závěru nepřišel, takže dva body si po zásluze připisuje Kazaň, která si po dnešku upevnila čtvrté místo v konferenci.
59:51'
Jere Karjalainen se pár sekund před koncem objevil sám u zadní tyče, ale tam promáchl.
59:28'
Steven Kampfer velmi zkušeně ušetřil několik sekund v rohu kluziště. Poté přišlo další vyhození, ze kterého je icing i tentokrát.
59:08'
Johan Mattsson už je na střídačce. Kazaň okamžitě vyhodila, ale puk doskákal jen na zakázané uvolnění. Dinamo si bere oddechový čas.
58:47'
Riga se stále v útočném pásmu neusadila. Čas se jí navíc neustále krátí.
58:14'
Zvýšit mohl Alexandr Burmistrov, který se po přihrávce spoluhráče objevil v ideální pozici mezi kruhy. Jeho ránu ale těsně před gólmanem přizvedl Zile do ochranné sítě.
57:49'
Kazaň má puk pod kontrolou, takže o hře bez brankáře zatím nemůže být ani řeč ze strany Rigy.
57:24'
Dmitrij Kagarlickij pošetřil cenné sekundy v útočném pásmu.
56:43'
Hosté se ale velmi dobře brání. Úplný závěr třetí třetiny se blíží, takže domácí brankář už pokukuje po střídačce.
56:04'
Lukáš Radil se po ostrém střetu z třetí třetiny objevuje na ledě, což je samozřejmě velmi dobrá zpráva. Nyní svému celku pomáhá s udržením se v útočném pásmu.
55:31'
Arťom Lukojanov se jako tank tlačil před domácí bránu. V obležení několika hráčů soupeře ale svou druhou branku v utkání nevstřelil.
54:48'
Jordon Southorn si vyhozený kotouč dojel jako první, a proto se pískalo zakázané uvolnění. Čeká nás vhazování před Biljalovem.
54:18'
Do práce musel Johan Mattsson, který si ale hokejkou poradil. Kotouč poslal dostatečně daleko od své svatyně.
53:50'
Lorito si to mířil mezi třemi hráči celku v bílých dresech. Nikdo se nemohl divit, že mu akce nevyšla.
53:16'
Ale je vidno, že se hosté bojí o výsledek. Ani tentokrát nic nevymýšleli a touš jen poslali na zakázané uvolnění. Ve třetí periodě jsou možná až příliš pasivní.
52:27'
Riga právě vstřelila branku!
Domácí v 53. minutě snižují! Hunter Shinkaruk dostal prostor za bránou a následně z tohoto místa připravil střeleckou pozici pro MATTHEWA LORITA na kruhu. Lorito zápěstím naprosto krásně vymetl horní růžek, Biljalov byl bez šance. 1:3. Asistence: Hunter Shinkaruk a Kristaps Zile.
52:08'
Oskars Cibulskis celkem zariskoval před vlastní svatyní, ale nakonec se mu to vyplatilo. Nyní může zamířit do útočných pozic.
51:41'
Rána Patrikse Ozolše od modré čáry vůbec nebyla přesná. Kotouč zaplaval jen do rohu hrací plochy.
51:02'
Celkem drzým průnikem to zkoušel Jordan Weal, ale zámořský útočník nakonec na Mattssonovi ztroskotal.
50:03'
Hosté na chvíli zatlačili, ale poté dopředu mířil Shinkaruk. Útočníka Rigy ovšem zastavilo postavení mimo hru.
49:31'
Ve třetí třetině jsme zatím viděli jen šest střeleckých pokusů. Čtyři na straně Rigy a dva na straně Kazaně.
49:04'
Gunars Skvorcovs se snažil překvapit hostujícího gólmana, ale trefil pouze brusle jednoho z bránících hráčů.
48:31'
A pozor! Na obranné modré čáře se Lukáš Radil velmi nepříjemně srazil s kapitánem Laurisem Darzinšem. Daleko hůře je na tom český útočník, ale zdá se, že v rámci možností bude v pořádku.
47:41'
V obranném pásmu si velmi dobře poradil Steven Kampfer, který o několik sekund později dostal prostor na pravém kruhu pásma útočného. Jeho střelu ale Mattsson vyrazil pravým betonem.
47:17'
Žádnou střelu na bránu Riga v přesilovce nevyprodukovala. Ljamkin se už vrátil na ledovou plochu.
46:38'
Nahození Brandona Gormleyho z dálky až k bráně Ak Barsu nedoputovalo. Následně černá guma znovu zamířila alespoň do neutrální zóny.
46:11'
Hosté se vyhozením přes všechny čáry osvobodili. Na vlastní modré čáře hraje Cibulskis.
45:49'
Lauris Darzinš dostal puk do útočného pásma. V rohu se nyní svádí důrazný osobní souboj.
45:17'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., držení).
44:56'
Lotyšský celek bude hrát za okamžik přesilovku. V tuto chvíli má ponechanou výhodu.
44:26'
Dinamo drží puk častěji ve své moci, ale do větších příležitostí se zatím nedostává. Dá se říct, že Kazaň s přehledem brání své vedení.
44:09'
Daniil Žuravljov si u mantinelu poradil s Lukášem Radilem na hranici pravidel. Vylučovat se tedy nebude.
43:26'
Za bránou Rigy hru uklidňuje Patriks Ozolš, který momentálně čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
42:46'
Daniels Berzinš připravil střeleckou pozici Meijovi, proti kterému ale Timur Biljalov zakročil.
42:04'
Adamčuk našel Tarasova, jenž před sebou neměl dostatek prostoru k postupu vpřed. Zvolil tak přihrávku zpět na obránce.
41:22'
Přečíslení dvou na jednoho se Kazani nepovedlo. Dmitrij Kagarlickij nedokázal prostrčit svou přihrávku na volnějšího Galimova.
40:44'
Kristian Chenkel dostával na útočné modré čáře kotouč proti holi, avšak netrefil jej zrovna nejlépe.
40:01'
Ve druhé části branka nepadla, tudíž Kazaň stále vede o tři góly. Největší šance ve druhé třetině jsme viděli ve 31. minutě, kdy nejprve neuspěl těsně před Mattssonem hostující Zaripov a těsně po něm velkou šanci neproměnil ani na druhé straně Karjalainen. V závěru periody hráli domácí přesilovku, ale do utkání se vrátit nedokázali.
Střely na branku po 2. třetině: 16 – 15
40:00'
38:57'
Daniil Tarasov pořádně vystrašil Mattssona svým pokusem z levého kruhu. Rána zápěstím ale zapadla jen na rameno rižského muže v masce.
38:20'
Judin se už vrátil na led. Kazaň své oslabení bez větších problémů přežila.
38:19'
Domácí měli velké štěstí, že Michail Gluchov neujel těsně před koncem kazaňského oslabení do samostatného úniku.
37:42'
Lotyšský zadák pálil z podobné pozice ještě jednou, tentokrát však klec hostů přestřelil.
37:28'
K první přesilovkové střele se dostal Oskars Cibulskis, kterého známe i z české nejvyšší soutěže. Jeho rána od modré čáry ale skončila v moci Timura Biljalova.
36:59'
Ani tentokrát se Riga v pásmu soupeře neusadila. Naopak dvojice hráčů Kazaně šetřila čas.
36:29'
Buly vyhráli hosté. Ti tedy okamžitě poslali kotouč přes všechny čáry až k Mattssonovi.
36:20'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., podrážení).
35:44'
Gints Meija už neměl moc sil, a proto puk jen odhodil do útočného pásma. Riga zatím ani v jednom případě nenašla pořádný recept na skvěle pracující obranu Kazaně.
34:48'
Arťom Lukojanov se dostával do střelecké pozice, ale ve finální fázi jej hrací předmět neposlechl. Rána tedy nepřišla.
34:02'
Kirill Adamčuk bekhendem velmi šikovně hledal na levém kruhu stojícího Kagarlického, ale obránci Dinama mezitím stačili zareagovat.
33:27'
Dmitrij Voronkov míchal s kotoučem na útočné modré čáře, ale spoluhráči se mu do střeleckých pozic nenabídli.
33:00'
Johan Mattsson povyjel za svou svatyni, aby pomohl spoluhráčům v rozehrávce, což se mu i podařilo.
32:19'
Kazaň nakonec tlak soupeře přečkala. Touš vyvezl z obranného pásma Kirill Petrov.
31:46'
Riga se dokázala usadit v útočném pásmu, kde si ve velké rychlosti mění puk. Zadáci v bílých dresech teď nestačí.
30:46'
Na druhé straně ale mohl snížit Jere Karjalainen, proti jehož hokejce se černá guma odrazila. Útočník s číslem 26 ale ve skvělé pozici vůbec netrefil bránu.
30:11'
Po přihrávce Galimova měl velkou šanci kousek před brankovištěm soupeře Danis Zaripov. Přesunujícího se Mattssona ale nepřekonal.
29:06'
Kristaps Zile jen těsně minul zápěstím od modré čáry. Hosté měli štěstí, poněvadž gólman Biljalov toho mnoho neviděl.
28:35'
Lotyšský tým se snaží tlačit na pilu, ale Kazaň velmi dobře brání. Rozehrávku už vymýšlí bek Jordon Southorn.
27:46'
Střílené nahození Patrikse Ozolše zapadlo celkem znatelně vedle zadní tyče. Biljalov do zákroku nemusel.
27:22'
Kazaň vyhodila na třetí zakázané uvolnění krátce po sobě. Je zřejmé, že si situace v obranném pásmu moc komplikovat nechce.
27:07'
Lukáš Radil si odskočil na pravý kruh, odkud se snažil pálit okamžitě. Jeho projektil ale Roman Rukavišnikov srazil do rohu kluziště.
26:34'
Muselo být pískáno zakázané uvolnění, neboť Burmistrov si nezpracoval skákající kotouč na útočné modré čáře.
26:10'
Kotouč opustil hrací plochu. Na řadu přichází komerční pauza.
26:00'
Oba týmy chtějí hrát ofenzivně, a proto se hra často přenáší ze strany na stranu. Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení.
25:32'
Steven Kampfer měl problémy s aktivitou domácího útočníka Skvorcovse. Prostor u mantinelu mu ale nedopřál.
24:31'
Nikita Ljamkin se díky své aktivitě v útočném pásmu dostal do střelecké pozice na levém kruhu. Kotouč tlačil k tyči, ale tu nakonec o pár čísel netrefil.
23:45'
Velmi aktivní druhá formace Kazaně znovu tlačí v předbrankovém prostoru. Primárně souhra mezi Wealem a Petrovem je nebezpečná.
23:07'
Domácí přečíslení 3 na 2 táhl Peter Tiivola. Forvard Rigy si nabruslil do prostoru mezi kruhy, odkud i střílel zápěstím. Hostující gólman opětovně zasáhl jistě.
22:45'
Reece Scarlett vystřelil od modré čáry velmi tvrdě. Timur Biljalov ale na kotouč viděl, tudíž zasáhl bez větších potíží.
22:18'
Dopředu se už poprvé v této periodě hnala Kazaň, ale před bránou Rigy nic kloudného nevymyslela.
21:44'
Hunter Shinkaruk nabral rychlost na levé straně útočného pásma, ale místo u bližší tyče hostující branky nenašel.
20:52'
20:25'
Klička Laurise Darzinše směrem na střed vůbec špatná nebyla, ale obránce Kristian Chenkel si nakonec defenzivní úkoly splnil.
20:01'
Po první třetině mají daleko blíže k vítězství hostující hokejisté, kteří vedou už 3:0. Jako první se do střelecké listiny zapsal Lukojanov, na jehož trefu navázal o dvě minuty později parádní střelou Kampfer. Necelé dvě minuty před koncem periody se prosadil také Jordan Weal, takže Kazaň má v tuto chvíli komfortní náskok.
Střely na branku po 1. třetině: 10 – 12
20:00'
19:50'
Cibulskisova rána zapadla těsně vedle zadní tyče. O chvíli později měl obrovskou šanci Darzinš, kterého ale betonem vychytal naprosto brilantně Biljalov.
19:28'
Domácí hrají přesilovku, ale zatím se v útočné třetině pořádně neudrželi.
18:52'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Dyňak – 2 min., nesportovní chování).
18:52'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Karlis Čukste – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Dyňak – 5 min., bitka).
18:52'
Viděli jsme bitku! Karlis Čukste si to v pěstním souboji rozdal s Nikitou Dyňakem. Zvítězil útočník hostů, ale na trestnou lavici budou muset pochopitelně oba.
18:26'
Kazaň vstřelila branku!
Chvíli před pauzou přidává Kazaň třetí branku. Daniil Tarasov přenesl hru na Chenkela, jehož pobídku dostal do branky JORDAN WEAL bruslí. Podle rozhodčích se ale o úmyslné kopnutí nejednalo, takže Riga prohrává ještě větším rozdílem. 0:3. Asistence: Kristian Chenkel a Daniil Tarasov.
18:19'
Johan Mattsson úspěšně zakročil lapačkou proti střele z nepříliš ideální pozice. Čeká nás vhazování po pravici domácího brankáře.
17:53'
Bránu hostů obkroužil Lukáš Radil. Bývalý útočník Pardubic ale toho mnoho nevymyslel.
17:16'
Arťom Lukojanov si říkal na útočné modré čáře o kotouč, ale poměrně prudkou pobídku svého spoluhráče nezpracoval.
16:40'
Zaripov přihrál na levou stranu Ljamkinovi, který se však ke střele neodhodlal.
15:43'
Do konce první periody chybí zhruba čtyři minuty. Hosté podnikají další postup vpřed.
15:12'
Vše ale změnil český útočník Rudolf Červený, který se ve velké rychlosti protáhl levým křídlem. Útočník Rigy ale gólmana Biljalova nikterak nepřekvapil.
14:49'
Nikita Ljamkin nedokázal ve středním pásmu dostat puk do toho útočného. Poměrně dlouho už čekáme na střelecký pokus na jedné či druhé straně.
14:03'
Vypadalo to, že by hosté mohli zamířit do otevřenější obrany, ale Dmitriji Kagarlickému kotouč utekl z hole.
13:28'
Riga po delší době hraje v útočném pásmu, ale hostující beci zatím veškeré nebezpečí dokázali zažehnat.
12:59'
Až díky Zilemu si mohou domácí hokejisté chvíli odpočinout. Oba celky střídají.
12:28'
Jere Karjalainen toho ve středním pásmu mnoho nevymyslel. Puk jen odevzdal na hokejky zatím jednoznačně aktivnějších hostů.
11:40'
Petrov precizně prostrčil kotouč na Weala, který stál před bránou Rigy. Kotouč ale netrefil zrovna nejlépe, poněvadž ve velké šanci zamířil jen do hrudi domácího gólmana.
11:01'
Dobrou práci odvedl i Galimov, jenž získal kotouč na svou hokejku. Jeho následná přihrávka do levého křídla se ale s přesností nepotkala.
10:18'
Obránce Daniil Žuravljov téměř dokonale vypomohl útoku. Na pravé straně si udělal prostor a poté hledal spoluhráče těsně před brankovištěm. Přihrávka však neprošla.
09:36'
Na druhé straně se dostal k tvrdé střele od modré čáry Lukáš Radil. Český reprezentant však horní růžek o pár čísel minul.
09:07'
Vystřídat však domácí nemohou, neboť se provinili vyhozením na zakázané uvolnění. V úvodních devíti minutách vystřelili na bránu soupeře jen jednou.
08:52'
08:23'
Riga už hraje ve čtyřech. Ještě se však zhruba třicet sekund bude muset bránit.
08:15'
Na konci dvojnásobné přesilovky střílel z vrcholu kruhu Nikita Ljamkin. Johan Mattsson jeho pokus vyrazil nad svou klec.
07:28'
Štěstí zkoušel Judin, který ale nepropálil hromadu těl před brankářem Mattssonem.
07:16'
Hosté při přesilovce pěti proti třem zatím drží puk v pásmu soupeře, jejich kombinace ale není příliš rychlá.
06:52'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Matthew Lorito.
06:42'
Na počátku další přesilovky se kotouč dostal až k brankáři Biljalovovi, který svému celku musel pomoct s rozehrávkou.
06:21'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Peter Tiivola – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
06:11'
Kazaň vzápětí navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek! Zaripov založil akci tím, že se příkladně vrátil na kotouč. Poté už v útočném pásmu pracoval Dmitrij Kagarlickij, jenž směrem k modré čáře vybídl STEVENA KAMPFERA. Bývalý obránce Bostonu krásně vymetl horní růžek. 0:2. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Arťom Galimov.
05:33'
Po přihrávce rukou byla hra vyhnána do střední třetiny. Kazaň ovšem pokračuje ve velmi aktivním napadání.
05:17'
Kazaň předvedla solidní tlak v předbrankovém prostoru. Gólman lotyšského celku hru raději přerušil.
04:27'
Hosté se ujímají vedení už v 5. minutě! Na modré čáře zachytil puk Alexandr Burmistrov, který mířil směrem po bráně. Od brusle obránce Rigy se však černá guma odrazila příhodně k ARŤOMU LUKOJANOVOVI, jehož střela zamířila do poloprázdné brány. Mattsson se přemístit nestačil. 0:1. Asistence: Alexandr Burmistrov.
04:11'
Rozehrávka Oskarse Cibulskise našla na modré čáře pouze Burmistrova, který okamžitě střílel. Kotouč však byl sražen do ochranné sítě.
03:43'
03:25'
Přesilovka celku v bílých barvách pokračovala další sympatickou kombinací. Ránu z kruhu vyslal Alexander Kvartalnov, jenž těsně minul.
02:46'
Daniil Tarasov si hledal před brankovištěm Wealovu přihrávku, ale nakonec promáchl. Poté se ke střele dostal Judin, jehož ránu ale Mattsson viděl.
02:06'
Brankář Rigy proti nahození od modré čáry zasahovat nemusel. Přišel totiž velmi dobrý blok hokejistů ve vínově červených dresech.
01:43'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Filips Buncis – 2 min., vysoká hůl).
01:05'
Karlis Čukste se snažil založit útočnou akci Rigy. Domácí se nakonec v útočném pásmu usadili, přestože to bylo velmi krkolomným způsobem.
00:27'
Alexandr Burmistrov dostal kotouč k útočné modré čáře, odkud zkoušel i střílet, ale jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.
00:10'
Hned po deseti sekundách zapadla rozehrávka Kazaně na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Biljalovem.
00:01'

Dinamo Riga: Mattsson (J. Hudáček) – Gormley, Cibulskis, Zile, Čukste, Southorn, Scarlett, Ozolš – Tiivola, L. Darzinš (C), Radil – J. Karjalainen, Červený, E. Kulda – Shinkaruk (A), Lorito, Buncis – Skvorcovs, Meija (A), Berzinš.

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (Golubjov) – Kampfer, Chenkel, D. Žuravljov, Judin, N. Ljamkin, Rukavišnikov, Adamčuk – Zaripov (C), Kagarlickij, Arťom Galimov – Weal, K. Petrov, Tarasov – Dyňak, D. Voronkov, Komkov – A. Kvartalnov, Lukojanov (A), Burmistrov – M. Gluchov (A).

Rozhodčí: Bělov, Oskirko – Osipov, Černyšov.

DINAMO RIGA

Lotyšský celek také v letošní sezoně hraje ve spodní části tabulky. Riga uhrála z 27 zápasů 25 bodů a v tabulce Západní konference jí patří před Soči a Viťazem desátá příčka. Na play-off ale ztrácí jen 5 bodů, což rozhodně žádná nedostižná ztráta není. Dinamo z uplynulých osmi střetnutí hned šestkrát prohrálo, naposledy ale zvítězilo na domácím kluzišti s Vladivostokem 3:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je český útočník Lukáš Radil, jenž si připsal už 4 góly a 11 asistencí.

AK BARS KAZAŇ

Hokejisté Kazaně se momentálně pohybují na čtvrté příčce Východní konference za Magnitogorskem, Čeljabinskem a Ufou. Z devětadvaceti odehraných zápasů dokázali vytěžit 38 bodů při skóre 66:65. Kazaň dlouho střídala výhry s porážkami, ale v posledních dvou duelech byla maximálně úspěšná. V domácím prostředí zdolala 5:4 Jekatěrinburg a poté zvítězila 1:0 na ledě Spartaku Moskva. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Dmitrij Kagarlickij se šestnácti kanadskými body.
Vzájemné zápasy z minulé sezony

Riga – Kazaň 3:4
Kazaň – Riga 4:5 po prodloužení
Česká a slovenská stopa

Lukáš Radil (Riga) – 27 zápasů, 15 bodů (4+11)
Rudolf Červený (Riga ) – 14 zápasů, 3 body (3+0)
Hezké čtvrteční odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Dnes se společně zaměříme na duel mezi Dinamem Riga a Ak Bars Kazaň. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.