KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Kazaň - 16. listopadu 2021   17:30

Vhazování 35-29
Skončilo utkání mezi týmy Spartak Moskva a Ak Bars Kazaň. Celý zápas rozhodla branka z 15. minuty, kterou vstřelil hostující Nikita Dyňak. Oba celky měly velké množství přesilovek, ale žádná se neujala. Obecně zakončení obou týmů bylo dnes tristní, a tak není překvapením, že v zápase padla právě jen jedna branka. 0:1.
59:20'
Emil Pettersson byl nyní ve velké šance, když se k němu do mezikruží puk odrazil, ale domácí útočník nezakončil ideálně!
58:50'
Hosté vyhráli buly a zvládli ihned po něm kotouč odpálit do bezpečí.
58:38'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
58:14'
Domácí to zkoušejí s šesti hráči v poli!
58:14'
Oddechový čas pro domácí.
58:07'
Kotouč se po souboji ve středním pásmu dostal za plexisklo, a tak se po přerušení bude vhazovat právě ve středním pásmu.
57:25'
57:04'
Emil Pettersson opět hledal Jakea Virtanena, ale pas na něj byl zblokován. Kotouč je ve střední třetině.
56:29'
Dělovku Jakea Virtanena dokázal Timur Biljalov vyrazit před sebe a poté jeden z hostů kotouč odpálil do bezpečí.
55:50'
Zakončení Alexandra Chochlačova z pravého kruhu skončilo jen u Timura Biljalova.
55:25'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., podrážení).
55:00'
Po chybě Danise Zaripova se domácí dostali do přečíslení čtyř proti dvěma, ale ani tohle hokejisté Spartaku nevyřešili vůbec dobře.
54:25'
Hosté opět jen přejeli červenou čáru a dostali kotouč za bránu Alexeje Krasikova.
53:37'
Hosté už se dostali do situace, že jen dostávají kotouče daleko od své brány. Do zakončení se v posledních minutách mockrát nedostali a ani se o to moc nepokoušeli.
52:47'
Alexandr Burmistrov vypálil z pravého kruhu, avšak jeho pokus mířil jen vedle brány.
52:19'
Domácím je odpískána přihrávka rukou, a tak je hra po delší době přerušena.
51:49'
Hosté si na chvíli vydechli, když dostali kotouč do svého útočného pásma, ale dlouho se v něm neohřáli.
50:59'
Zpoza pravého kruhu pálil příklepem Jake Virtanen, ale také jeho pokus skončil v lapačce Timura Biljalova. Tlak domácích však sílí.
50:08'
Alexandr Chochlačov byl sám před bránou, ale ani nadvakrát hostujícího brankáře nepřekonal!
49:25'
Nikolaj Čebykin se dostal u modré čáry ke kotouči, avšak jeho nahození skončilo jen na výstroji Timura Biljalova.
48:49'
Přečíslení dva na jednoho vyřešil sám Jake Virtanen, ale kotouč těsně bližší tyč minul!
48:20'
Kotouč se dostal do mezikruží na hůl Dmitrije Voronkova, kterému do střely sáhl Alexandr Nikišin, který tak zamezil téměř jasnému gólu.
47:57'
Pokus Alexandra Nikišina zablokoval Adel Bulatov, který se vydává do útoku.
47:18'
Z levé strany vypálil ze zápěstí Oleg Jevenko, ale kotouč se otřel jen o vnější konstrukci brány.
46:30'
Zpoza obránce vypálil Nikolaj Čebykin, ale ani jeho střela nebyla přesná.
45:54'
Ani následný tlak domácích nic nebezpečného nepřinesl. Zatím se zdá, že hokejisté Spartaku zkrátka nemají recept na obranu Ak Barsu.
44:58'
Emil Pettersson si na pas najel z druhé vlny, ale jeho následná střela příklepem přesná nebyla.
44:11'
Hosté byli domácími hokejisty pozorně obsazeni, a tak pas Nikity Ljamkina skončil jen na icingu.
43:41'
42:55'
Domácí se dostali ke kotouči a dokázali jej odpálit daleko od Alexeje Krasikova.
42:13'
Ani tato přesilovka zatím nepatří mezi povedené, jelikož hosté mají problém se založením akce.
41:41'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., podrážení).
41:23'
Danis Zaripov byl úplně sám před brankářem soupeře, ale kapitán hostí bránu přestřelil!
40:35'
Hosté se na začátku třetí třetiny dostali pod tlak, a tak Kristian Chenkel kotouč jen odpálil na icing.
40:01'
Střely na branku 22-16
Skončila druhá třetina, ve které byli naopak aktivnější hosté, ale branka k vidění nebyla. Do třetí třetiny se tak půjde za stavu 0:1 i přes fakt, že oba týmy už měly dost přesilových her.
40:00'
39:38'
Michail Mamkin u modré čáry neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak to vypadá, že se v prostřední části už nic nestane.
38:54'
Arťom Lukojanov jen jednoduše posunul kotouč do střední třetiny tak, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.
38:11'
Hra je nyní hodně rozkouskovaná. Rozehrávka Stevena Kampfera skončila jen na icingu, a tak se hra vrací před Timura Biljalova.
37:54'
Z levého kruhu pálil Adel Bulatov, ale jeho rána skončila pouze v náruči Alexeje Krasikova.
37:35'
Křižný pas na Dmitrije Kagarlického neprošel. Alexej Krasikov podržel kotouč ve své lapačce.
36:59'
Jordan Weal si se svými spoluhráči neporozuměl, a tak hosté o útočné pásmo přišli.
36:13'
Kotouč skončil po souboji dvou hráčů na střídačce, a tak je hra přerušena.
35:22'
Situaci dva na dva vyřešil bekhendovou střelou Igor Švyrjov, ale Timur Biljalov si svou bližší tyč pohlídal.
34:34'
Hosté si nevěděli rady s rozehrávkou, a tak kotouč skončil jen na icingu.
34:06'
33:45'
Rána Jakuba Jeřábka nebyla nikterak nebezpečná, jelikož nebyla přesná.
33:15'
Hosté vyvezli kotouč až za bránu soupeře, kde se jim povedlo chvíli dokonce kombinovat.
32:37'
Přesilovky dnes nejdou oběma týmům. Ta současná v podání Spartaku je zatím velmi špatná.
32:06'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., vysoká hůl).
31:44'
31:38'
Dmitrij Kagarlickij hledal v mezikruží Danise Zaripova, ale domácí si tento prostor pohlídali.
30:50'
Hosté sice mají optický tlak, ale nebezpeční zatím nejsou.
30:09'
Maxim Cyplakov ukořistil kotouč a dokázal jej dostat pro domácí do bezpečí.
29:44'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., hákování).
28:50'
Domácí se po delší době osmělili, ale střelu na branku si nepřipsali.
27:59'
27:37'
Arťom Galimov našel v mezikruží Dmitrije Kagarlického, jehož rána z první byla nepřesná.
26:43'
Hostům se opět nepovedlo kotouč zavézt a udržet v útočném pásmu.
26:20'
Domácí vyhráli vhazování a nyní je kotouč za bránou hostujícího brankáře.
25:59'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., krosček).
25:38'
Hosté si nyní vytvořili optický tlak v útočné třetině, ale ke střele na branku se neprokombinovali.
25:00'
Dmitrij Voronkov se po opuštění trestné lavice dostal do zakončení, avšak jeho tvrdá střela skončila jen ve výstroji Alexeje Krasikova.
24:49'
24:07'
Hosté dostávají kotouč až za bránu Alexeje Krasikova.
23:35'
Domácí to teď sehráli téměř dokonale, ale jeden z hostů finální křižný pas na Jakea Virtanena mírně tečoval, a tak domácí útočník kotouč netrefil.
22:49'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., vysoká hůl).
22:18'
Jordan Weal obdržel křižný pas, avšak jeho zakončení z první skončilo jen na vyrážečce Alexeje Krasikova!
21:50'
Střelu Nikity Ljamkina Alexej Krasikov viděl od začátku, a tak domácí gólman neměl problém se zákrokem.
21:27'
Hostům nevyšel přechod útočné modré čáry, a tak je pískán ofsajd.
20:55'
Dmitrij Kagarlickij našel na ose hřiště najetého Danise Zaripova, kterému však rána z první nesedla podle jeho představ.
20:01'
Střely na branku 16-7
Skončila první třetina, ve které byli jednoznačně aktivnější domácí hokejisté. Do vedení se však dostali v 15. minutě zásluhou Nikity Dyňaka hosté a především díky Timura Biljalova je skóre zatím o branku příznivější pro hosty.
20:00'
19:17'
Druhá útočná formace domácích je usazena v útočném pásmu a vodí si své soupeře.
18:30'
Emil Pettersson dostal od Jakea Virtanena kotouč do jízdy, avšak také střela prvního zmíněného skončila ve výstroji Timura Biljalova.
17:38'
Hosté si teď nedokáží nic vytvořit a nynější akce toho byla jen důkazem.
16:45'
Tak to je neuvěřitelné! Andrej Loktionov zmátl všechny, když zpoza brány přihrál před branku u bližší tyče, a i když byl Timur Biljalov chvíli zmatený, tak i přesto jej Alexandr Chochlačov nadvakrát nepřekonal!
16:10'
Zpoza obránce vypálil Alexandr Nikišin, avšak Timur Biljalov byl opět připraven.
15:21'
Domácí rozehráli nepřesně, a tak je hra vinou icingu opět přerušena.
14:35'
Kazaň vstřelila branku!
Do vedení jdou však hosté! NIKITA DYŇAK získal kotouč ve středním pásmu, nabral rychlost na levém křídle, poté se protáhl až na osu hřiště a zamířil přesně. Bez asistence.
14:10'
Dmitrij Kugryšev našel dobře najetého Andreje Loktionova, jehož bekhendové zakončení skončilo u Timura Biljalova.
13:19'
Domácí jsou teď aktivní. Zpoza obránce pálil z osy hřiště Alexandr Avcin, avšak mířil jen doprostřed brány.
12:25'
K další střele se dostal dnes hodně aktivní Alexandr Nikišin, ale také jeho Timur Biljalov vychytal.
11:38'
Po přiťuknutí Andreje Loktionova měl dobrou šanci Alexandr Chochlačov, ale ten nedokázal přestřelit beton hostujícího brankáře.
11:02'
Domácím nevyšel přechod útočné modré čáry, a tak je pískán ofsajd. Hra se teď hodně kouskuje.
10:42'
Alexandr Burmistrov vypálil zpoza levého kruhu, a i když Alexej Krasikov měl s ránou starosti, tak kotouč nadvakrát zkrotil.
10:11'
09:43'
Z levého kruhu pálil ze zápěstí Jake Virtanen, avšak Timur Biljalov jeho pokus viděl, a tak neměl se zákrokem až tak velké starosti.
09:20'
Nyní se domácí dokonce provinili zakázaným uvolněním, a tak se hra vrátí před Alexeje Krasikova.
08:49'
Ani tato přesilová hra zatím není vůbec povedená. Domácí se ještě nedostali ke střele.
08:11'
07:30'
Alexandr Nikišin udělal na útočné modré čáře povedený manévr, po kterém se dostal ke střele, avšak Timur Biljalov byl připraven.
06:53'
06:30'
Ani přesilovka Kazaně nesnese přísnější parametry. Alexej Krasikov zatím zasahovat nemusel.
05:50'
Domácí opět získali kotouč a zvládli jej dostat do bezpečí.
05:21'
Danila Kvartalnov získal kotouč a vyvezl jej až za bránu hostujícího celku.
04:53'
04:18'
03:59'
Roman Rukavišnikov opět hosty osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry.
03:34'
Další souhra Spartaku byla taktéž nepřesná, a tak musí domácí zakládat novou akci.
02:53'
Nahození Emila Petterssona bylo nepřesné a následně se hosté osvobodili.
02:18'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
01:46'
Nikita Dyňak si vyměnil pozici s obráncem a právě hostující útočník se dostal ke střele, avšak Alexej Krasikov znovu všechny mezery ucpal úspěšně.
01:27'
Připomněli se také hosté. Daniil Tarasov dostal kotouč do jízdy, avšak jeho následný pokus mířil jen do hrudi Alexeje Krasikova.
00:33'
V úvodu utkání jsou aktivnější domácí hokejisté. Po levém křídle se prohnal Alexandr Nikišin, jehož následná střela byla však až příliš vysoká.
00:01'

Spartak Moskva: Krasikov (Kanajev) – Nikišin, Heed, J. Jeřábek, D. Višněvskij (C), Mamkin, Ručkin, Jevenko, Savikov – Emil Pettersson, Lehterä (A), Jake Virtanen – Kugryšev, Loktionov (A), Chochlačov – M. Cyplakov, Drozdov, D. Kvartalnov – Čebykin, Avcin, Švyrjov.

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Chenkel, Kampfer, D. Žuravljov, Judin, Rukavišnikov, N. Ljamkin, Adamčuk – Kagarlickij, Zaripov (C), Arťom Galimov – Weal, K. Petrov, Tarasov – D. Voronkov, Bulatov, Dyňak – M. Gluchov (A), A. Kvartalnov, Burmistrov – Lukojanov.

Rozhodčí: Gašilov, Romaško – Sivov, Goljak.

Jakub Jeřábek (SPM)
Vzájemná utkání

Oba celky se už v probíhající sezóně utkaly. Kazaň doma zvítězila 3:1. Domácí celek tak svému soupeři má co vracet.
Ak Bars Kazaň

Proti hráčům z Kazaně ale Spartak nečeká nic lehkého. Ak Bars se ve Východní konferenci nachází na čtvrtém místě a dosud zapsal šestatřicet bodů. Kazaňští po výhře 2:1 nad Omskem nestačili na Novosibirsk, který vyhrál 2:0. Naposledy se však Kazani dařilo, její hráči doma zvítězili nad Jekatěrinburgem těsně 5:4. Na tuto výhru by rádi dnes navázali a na ledě Moskvanů prahnou po vítězství. Uvidíme, za naplní roli favorita a zda Spartakovce o nějaké body oberou nebo zda naopak hráči Moskvy Kazaň porazí. Čeká nás napínavá bitva.

Nejproduktivnější hráči

Dmitrij Kagarlickij 9+7
Jordan Weal 5+10
Kirill Petrov 6+6

Hokejisté moskevského Spartaku se v tabulce v Západní konferenci nacházejí na osmém místě se ziskem třiceti bodů. Zatím tedy drží osmičku zaručující vyřazovací boje, o těch je ale ještě předčasné psát. Spartakovci nyní mají za sebou dvě prohry. Nejprve padli 3:4 po prodloužení s Dinamem Minsk, naposledy před reprezentační pauzou doma padli 0:3 s Novosibirskem. Dnes by rádi před svými diváky uspěli a chtějí si po dvou neúspěších spravit chuť a zvítězit.