KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Čerepovec - 22. listopadu 2021   17:30

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:29 (11:7, 9:6, 4:13 – 2:3)
Zblokované střely – 20:18
Vyhraná vhazování – 28:35
Trestné minuty – 10:10
Hity – 20:7
Hokejisté Čerepovce nakonec vítězí po samostatných nájezdech. Viťaz přitom vedl od 11. minuty po gólu Nika Ojamäkiho a těsný náskok domácí velmi dlouho drželi. Severstalu se podařilo srovnat až v čase 55:39, kdy tečoval Ivan Jemec puk za záda brankáře Ježova. V nájezdech pak měli hosté přesnější ruce. Proměnili hned tři jejich exekutoři. To domácí vyzráli na Šugajeva, který šel na rozstřel do branky místo Podjapolského, pouze jednou. Autorem rozhodujícího gólu je Igor Geraskin.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
Autorem vítězné branky je IGOR GERASKIN.
Starkov zamířil jen do vyrážečky Šugajeva! Hosté vítězí!
Igor Geraskin si vychutnal Ježova! Zamíchal před ním kotoučem a po stažení do bekhendu zasunul do odkryté branky.
Ojamäki si stáhl puk do bekhendu a zakončoval do protipohybu Šugajeva. Minul ale branku.
Vladislav Kodola udělal kličku do bekhendu a zvedl puk mimo dosah lapačky Ježova.
Kirill Rasskazov neproměňuje.
Vovčenko nepřekonal Ježova.
Hosté poslali na nájezdy do branky Šugajeva. Malychin si ho vychutnal kličkou do forhendu.
Ivan Jemec si poradil s přehledem! Ježova roztáhl a poslal puk mezi jeho betony.
Samostatné nájezdy začínají.
Nerozhodlo ani prodloužení. Vítěze tedy určí až nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:22'
Po zadovce Ojamäkiho střílel z levé strany German Nesterov. Podjapolskij vykopl kotouč.
63:56'
Maxim Kazakov nepropasíroval puk za Ježova. Domácí brankář přerušuje hru.
63:29'
Ojamäki rozjel Zinčenka, jehož rána z osy minula horní růžek hostující branky.
62:59'
Zatím čekáme na nějakou opravdu velkou šanci v tomto prodloužení.
61:36'
Na přihrávku Vovčenka před domácí brankou těsně nedosáhl Makar Chabarov.
60:59'
Ivan Zinčenko poslal puk před hostující brankoviště, kde číhal Valtteri Kemiläinen. Ten trefil brusli Kodoly, od níž se kotouč odrazil pod brankáře Podjapolského.
60:13'
Zákrok Ježova po střele Vladislava Kodoly z levého kruhu. Puk je v klíně domácího brankáře. Domácí v plném počtu a může se tak hrát 3 na 3.
60:01'
Hosté začínají prodloužení v přesilové hře 4 na 3. Ta ale bude trvat jen 12 sekund.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku – 24:26 (11:7, 9:6, 4:13)
V řádné hrací době se dnes nerozhodlo. Čerepovec měl ve třetí části převahu, která nakonec přinesla alespoň vyrovnání. O to se v čase 55:39 postaral Ivan Jemec, který tečoval střelu spoluhráče Timašova. Hosté tak prodlouží sérii zápasů, v nichž bodovali, na číslo patnáct!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:59'
Do rány Chochlova obětavě padl bránící hráč. Tenhle zápas půjde do prodloužení!
59:30'
Domácí vyhazují!
59:03'
Už běží poslední minuta třetí třetiny, pokračuje přesilovka Severstalu.
58:33'
Domácí vyhodili.
58:12'
Ivan Volodin nešťastně poslal puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry! Čerepovec bude hrát přesilovku, což je dobrá možnost zápas rozhodnout!
57:28'
Nesterov chtěl hrát po mantinelu puk na útočnou modrou, ale tento prostor spoluhráč nezavřel. Domácí se musejí vracet pro puk.
56:45'
Dobrou příležitost měl domácí útočník Nikita Gončarov. Ten se nacpal z levé strany až do brankoviště, narazil ale na betony brankáře Podjapolského.
55:39'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté přeci jen srovnávají! Z pravé strany útočného pásma vystřelil Nikita Timašov a letící puk tečoval těsně před domácím brankářem IVAN JEMEC. Kotouč prošel Ježovovou výstrojí a skončil za brankovou čarou – 1:1. Asistence: Nikita Timašov a Dmitrij Moisejev.
54:58'
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. Utíkající čas asi více ocení domácí.
54:25'
David Dumbadze měl dobrou příležitost. Dostal se na levý kruh, odkud těsně minul vzdálenější tyčku branky Viťazu!
54:03'
Střely na branku ve 3. třetině – 2:9
53:42'
Ježov si nyní pohlídal nahození ze středního pásma.
52:02'
Osm minut do konce. Viťaz stále drží nejtěsnější vedení.
51:39'
Čas na poslední reklamní přestávku v tomto utkání. Tým z Podolsku stále hájí těsný náskok.
51:10'
Dobrá souhra hostí! Press nahrál za branku Vovčenkovi, který okamžitě našel Igora Geraskina. Ten z voleje minul vzdálenější tyčku!
50:47'
Zakázané uvolnění Viťazu.
50:09'
Niko Ojamäki vjel s pukem do útočného pásma a střelou z pravé strany vyzkoušel Podjapolského. Ten vyrazil kotouč lapačkou.
49:24'
Hosté začínají další svou akci rozehrávkou od vlastní branky.
47:36'
Nyní si připravili domácí slušnou příležitosti. Niko Ojamäki našel z rohu před branku najíždějícího Ildara Šiksatdarova, který nadvakrát nepřekonal Podjapolského!
46:38'
Domácí si ve třetí třetině počínají hodně pasivně. Koledují si o trest.
45:58'
Po přihrávce Vovčenka střílel z mezikruží Igor Geraskin. Střela mu však nesedla tak, aby Ježova překonal.
45:43'
Nápor Severstalu pokračuje. Od modré čáry střílel Michail Tichonov a Ježov puk vyrazil do rohu hřiště.
45:17'
Další zákrok Ježova, který tentokrát hru přerušil. Čas na reklamní přestávku.
45:00'
Po vhazování přišla další střela Chabarova, kterou vyrazil Ježov.
44:56'
Po sražené střele Makara Chabarova se bude opět vhazovat před Ježovem.
44:48'
Pilipenko přenesl hru doleva na Robina Presse, do jehož střely vložil hokejku Arkalov. Puk skončil v ochranné síti za brankou Ilji Ježova.
44:20'
Igor Geraskin se dostal ke střele po vyhraném vhazování. Pálil nad branku!
44:12'
Následovalo zakázané uvolnění domácích.
44:06'
Michail Tichonov přejel s kotoučem útočnou modrou a zakončení vzal na sebe. Ježov si s jeho střelou po ledě poradil.
43:20'
Hosté ve třetí třetině rozhodně zvýšili tempo a jsou aktivnějším týmem.
42:22'
Obrovská šance Severstalu! Maxim Kolmykov si zpracoval puk rukavicí a vytáhl si ho až před Ježova, který se ale nenechal překonat! Domácí brankář udržel Viťazu vedení.
41:44'
Ježov čelil střele Tichonova ze středního pásma, po níž puk vyrazil až do ochranné sítě za brankou.
40:50'
Nikolaj Timašov vjel s kotoučem do útočného pásma. Golfákem pak ale vypálil vedle domácí branky.
40:16'
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Podaří se Viťazu ukončit čtrnáctizápasovou šňůru Severstalu alespoň s jedním bodem?
Hity – 11:4
Ve druhé třetině jsme gól neviděli. Viťaz tak stále vede nad Čerepovcem 1:0. Oba celky si dokázaly vytvořit několik nadějných příležitostí, ovšem brankáři odvádějí svou práci velice dobře.
40:00'
39:31'
Hosté v přesilovce zavřeli soupeře do jeho obranného pásma. Nyní pálil z pravé strany Vladislav Kodola, který minul vzdálenější tyčku.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:38'
Kirill Pilipenko si vyměnil puk s Timašovem a zkusil to z pravého kruhu. Ježovovi pomohla obrana, která kotouč zablokovala.
37:53'
Dvě minuty za podrážení dostal Jegor Zubov. Čerepovec má k dispozici přesilovou hru.
36:54'
Viděli jsme asi největší šanci hostů v dosavadním průběhu zápasu! Adam Liška sklepl před brankou puk na hůl volného Joonase Nättinena, který zblízka nepřekonal Ježova. Poté ještě následovaly dorážky Pilipenka a Presse, ovšem kotouč skončil pod ležícím Ježovem!
36:28'
Ránu Ivana Volodina hosté srazili do ochranné sítě za brankou. Čerepovec je již kompletní.
36:02'
Hosté vyhazují.
35:14'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (German Nesterov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Makejev – 2 min., hrubost).
35:14'
Ojamäki si vybruslil do střelecké pozice na levém kruhu. Podjapolskij schoval puk ve výstroji. Poté se vrhl Nikita Makejev na před brankou clonícího Germana Nesterova a oba hráči budou vyloučeni za hrubost.
34:38'
Hned po vhazování se domácí rozestavěli v útočném pásmu. Kotouč putoval na modrou čáru, odkud střílel Valtteri Kemiläinen a zasahovat musel Podjapolskij.
34:29'
Hosté dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě! Viťaz si tedy zahraje přesilovku.
34:14'
Zase hodně důrazné napadání domácích, které Severstalu výrazně znepříjemňuje rozehrávku.
33:35'
A další icing Viťazu.
33:21'
Nyní zahráli domácí na zakázané uvolnění.
32:54'
Švihem to zkoušel domácí útočník Stěpan Starkov. Mířil vedle branky.
32:46'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
32:10'
Hosté se nyní vymanili z forčekinku ve středním pásmu a z toho mohl těžit Joonas Nättinen. Ten ale nedokázal obejít bránícího hráče.
31:06'
Domácí nadále velmi dobře brání. Rychle protihráče dostupují a ti nemají prostor ke střelbě či nějaké kombinaci.
30:16'
Severstal už hraje v plném počtu. Mezitím jsme se přesunuli do druhé poloviny tohoto duelu.
30:00'
29:20'
Dobrá souhra domácích, kterou nezakončil gólem German Nesterov! Podjapolskij se proti střele z mezikruží stačil přemístit!
28:29'
Lisovecovo nahození bylo ztečováno až do ochranné sítě za brankou Čerepovce.
28:15'
Dvě minuty za podrážení obdržel Fjodor Malychin. To znamená přesilovku pro domácí.
27:54'
Dobré střídání domácích, kteří drží útočné pásmo.
26:30'
26:13'
Fjodor Malychin se prezentoval pumelicí z pravého kruhu, kterou zastavil krásným semaforem Vladislav Podjapolskij. Tohle byl divácky velmi vděčný moment!
25:37'
Domácí zadák Igor Rydčenko to zkusil z vrcholu levého kruhu. Podjapolskij puk odrazil do rohu.
25:10'
Hosté chybovali v rozehrávce a to mohl potrestat Ivan Volodin. Ten dostal přihrávku na levý kruh, ovšem Podjapolskij se proti ráně z první přemístil včas.
24:53'
Je tu vůbec první přerušení hry v této části utkání. Po nepřesné střele hostujícího Nikolaje Timašova od modré čáry puk opustil hrací plochu.
23:15'
Hra dosud nebyla ve druhé třetině přerušena.
22:40'
Ivan Jemec se z ničeho nic dostal k zakončení z předbrankového prostoru. Ježov byl ale připraven.
22:08'
Podjapolskij holí posunul nahozený puk do rohu hřiště. Tam ho sbírají jeho obránci.
21:19'
Zatím sledujeme nevýrazný start druhé třetiny. Dosud se neudálo nic, co by stálo za hlubší zmínku.
Hity – 3:2
Po první třetině mohou být lehce spokojenější hokejisté Viťazu, kteří vedou nad Čerepovcem 1:0. Domácí začali o hodně aktivněji i s přispěním přesilovky 5 na 3. Tu sice nevyužili, ovšem v 11. minutě je přeci jen poslal do vedení Niko Ojamäki, který dorážel kotouč do odkryté klece po šanci spoluhráče Audetta. Severstal v té chvíli neměl na kontě jedinou střelu mezi tyče. Hosté poté přeci jen přidali, obraz hry vyrovnali, skóre ale zatím nikoliv.
20:00'
19:40'
Joonas Nättinen dostal přihrávku od zadního mantinelu a pohotově pálil z pravého kruhu. Ježov ale pokryl prostor u bližší tyčky.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:50'
Hosté ze svých pobytů v útočném pásmu obvykle zatím nevytěží nic velkého. Obrana Viťazu si počíná dobře a vytlačuje protihráče do rohů.
17:56'
German Nesterov se uvolnil šikovným manévrem na pravém křídle a střílel z kruhu pro vhazování. Trefil se do loga na dresu brankáře Podjapolského.
17:35'
Teď ale domácí zaútočili. Niko Ojamäki pálil nad branku.
17:10'
Domácí už nejsou tak aktivní jako na začátku zápasu. Dalo se očekávat, že Čerepovec se postupně dostane do hry.
16:01'
Po střele Ilji Chochlova už musel zasahovat Ježov. Ten přerušil hru.
15:50'
Dobrá práce domácí obrany. Ta zablokovala střelecký pokus Ivana Jemece.
15:14'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Nesterovovi někdo ze spoluhráčů přejel do pásma.
14:53'
Domácí jsou v plném počtu. Rozhodčí nyní přerušili hru, protože puk přikryl Ježov.
14:27'
Daniil Vovčenko si vybruslil s pukem mezi kruhy. Jeho střela končí na betonech Ježova.
13:41'
Domácí nyní vyhodili.
13:20'
Další rána Presse. Tentokrát od modré čáry a Ježov byl opět na místě.
12:58'
Z levé strany střílel Robin Press. Ilja Ježov měl ale volný výhled a zasáhl lapačkou.
12:51'
Dvě minuty za sekání dostal Jevgenij Lisovec. Přesilovka pro Čerepovec.
12:22'
David Dumbadze to nyní už snad změnil. Po objetí branky se pokusil zakončit, puk ale končí pod Ježovem.
12:00'
Viťaz vstoupil do zápasu velmi dobře. Jak uvádí i níže zmíněná statistika, Severstal ještě podle oficiálních údajů nevystřelil na branku.
11:52'
Vladislav Podjapolskij svým zákrokem přerušil hru a nadešel tak čas pro další reklamní přestávku.

Střely na branku – 9:0
10:18'
Viťaz právě vstřelil branku!
Po rychlém protiútoku přichází vedoucí gól Viťazu! Akci rozjel ze středního pásma Niko Ojamäki, který z pravé strany předložil puk před branku Danielovi Audetteovi. Proti jeho zakončení se ještě v brankovišti výtečně roztáhl Podjapolskij, ovšem vyražený kotouč si našel právě NIKO OJAMÄKI, jenž měl před sebou už jen odkrytou klec. Finský útočník se tak raduje už z 20. zásahu v sezóně. Asistence: Daniel Audette.
10:05'
Puk byl dlouho v rohu domácího obranného pásma, kde o něj hráči obou celků bojovali. Nakonec ho vydoloval Viťaz.
09:25'
Puk opět opustil vymezené území pro hru. Vhazuje se v obranném pásmu Severstalu.
08:42'
Kotouče se dotkla domácí střídačka. Hra tak musela být přerušena.
07:33'
Čerepovec je kompletní! Domácí tedy nevyužili velkou šanci ke skórování.
07:23'
Zatím největší šance domácích! Kemiläinen nastřelil z vrcholu levého kruhu tyčku.
07:13'
Valtterimu Kemiläinenovi nesedla střela z levého kruhu a hosté už jsou ve čtyřech!
06:41'
Valtteri Kemiläinen nahrál před branku Ildarovi Šiksatdarovi, který z dobré pozice zakončil jen do Podjapolského!
06:21'
Střelu Nika Ojamäkiho z osy hřiště lapil Podjapolskij do své lapačky.
06:04'
Hosté dokázali vytlačit soupeře do středního pásma a ušetřit tak nějaký čas!
05:32'
Dvě minuty za držení dostává Ilja Chochlov a domácí mají k dispozici dlouhou dvojnásobnou přesilovku!
05:12'
Niko Ojamäki byl podražen Makarem Chabarovem. Domácí si tak rovněž vyzkoušejí přesilovou hru.
04:48'
První lajna Viťazu se drží v útočném pásmu. Střelu Jegora Voronkova od modré čáry vyrazil Podjapolskij.
03:39'
Nyní už je domácí celek kompletní.
03:18'
Viťaz hraje dobré oslabení. Kemiläinen byl nyní hráčem, který kotouč odeslal až k brance soupeře.
02:49'
Domácí opět vyhodili.
02:25'
Domácí vyhazují a mohou střídat.
01:38'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ildar Šiksatdarov – 2 min., držení).
01:38'
David Dumbadze se prokličkoval až před Ježova, který jeho zakončení dokázal vytěsnit! Bude se ale vylučovat, hostující útočník byl cestou k bráně zbrzděn nedovoleným zákrokem.
01:10'
Dobrý forčekink domácích donutil Severstal k dalšímu zakázanému uvolnění.
00:38'
Niko Ojamäki se poprvé připomněl. Nejproduktivnější hráč domácích projel do střelecké pozice na pravém křídle a jeho střelu musel vyrážet Podjapolskij.
00:10'
Hosté začali zápas zakázaným uvolněním.
00:01'
Oficiality včetně hymny ruské federace jsou za námi. Nyní už začne samotné utkání.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin, Kloberdanec) – Jegor Voronkov, Kemiläinen, Lisovec, K. Ljamin (A), Rydčenko, Borodkin, Busygin – Ojamäki (A), Audette, G. Nesterov – Starkov, Rasskazov, Volodin – Šiksatdarov, I. Zinčenko, Zubov – N. Gončarov, Malychin (C), Ivaňuženkov – Arkalov.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev, Šostak) – Press, Chochlov, N. Makejev, M. Tichonov, M. Chabarov, Timašov – Liška, Joonas Nättinen, Geraskin (C) – Pilipenko, Kodola, Vovčenko (A) – D. Dumbadze, Abrosimov, Dmitrij Moisejev – Jemec, A. Alexejev (A), M. Kazakov – Kolmykov.

Rozhodčí: Ansons, Močalov – Maximovskij, Galimov.
Adam Liška (CER) – 28 zápasů, 14 bodů (6+8)
HC Viťaz Moskevská oblast:
Viťaz sehrál 30 zápasů, z nichž uhrál jen 23 bodů. Dvanáctičlennou tabulku tak jeho hráči uzavírají. Celek z Podolsku navíc prohrál posledních pět utkání. Uklidňovat se jeho členové mohou alespoň tím, že hned třikrát brali bod za remízu po normální hrací době. Naposledy doma podlehli 2:3 v prodloužení Kunlunu. Viťaz má přitom k dispozici hodně kvalitní první formaci s Nikem Ojamäkim, Danielem Audettem a Mirem Aaltonenem. Tu ještě podporuje ofenzivní zadák Valtteri Kemilainen.