KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Red Star Kunlun - 20. listopadu 2021   15:00

Vitaz
Vitaz
5:04' Volodin (Rasskazov, Šiksatdarov) • 5:53' N. Gončarov (Smolin)
2:3
(2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Red Star Kunlun
6:05' S. Foo   • 50:00' Nicholls  (Riche) • 64:13' P. Foo  (Sproul, Lazušin)
Vitaz
Kloberdanec (Saprykin) – Busygin, Kemiläinen, K. Ljamin, Jegor Voronkov, Lisovec, Rydčenko, Jepišin – Ojamäki, M. Aaltonen, Audette – I. Zinčenko, Šiksatdarov, Zubov – Starkov, Volodin, Rasskazov – Smolin, N. Gončarov, Malychin (C) – Smirnov.
Morozov, Ščeňov – Kuprijanov, Maximovskij
Ledovyj dvorec Viťaz, Podolsk
1000 diváků
Lazušin (J. Smith) – Chelios, Sproul, D. Osipov, N. Chlystov, Bartley (C), Fram, Jen – Lockhart, S. Foo, P. Foo – Pu, Tyler Wong, Werek – C. Kane, Nicholls, M. Abramov – Squires, Riche, C. Čang.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 33:22 (10:7, 11:4, 7:9 – 5:2)
Vhazování 32:29
Hity 15:22
Čas v útoku 11:00 – 9:39
Vyloučení 2:4, bez využití.

Do zápasu nezasáhl žádný český či slovenský hokejista.
Úvod souboje z ligového suterénu přinesl bláznivých 61 vteřin, kdy padly tři branky. Na gól Viťazu ze závaru na 2:0 reagovali hosté hned 12 sekund po buly a stav 2:1 vydržel přes výraznou převahu domácích až do poloviny třetí třetiny, kdy šťastným odrazem vyrovnal Nicholls. Přesněji by se dalo napsat, že o jeho hůl vyrovnal nechtěně domácí brankář.
V prodloužení nevyšel domácím risk s odvoláním gólmana, z brejku pak po návratu Kloberdance do klece rozhodl Parker Foo.
64:13'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Obrovskou radost v čínském táboře rozpoutal PARKER FOO, který vjel v plné rychlosti do mezery na modré čáře a i v pádu dokázal po ledě posunout kotouč za Kloberdance. Posunutí domácí brány přišlo až o zlomek vteřiny později.
Asistence: Ryan Sproul, Alexandr Lazušin.
63:56'
Kloberdaněc se rychle vrací na led a stihl to včas.
63:21'
Lazušin vyráží Aaltonenovu střelu k tyči, přes celé hřiště pak netrefuje prázdnou bránu jen o centimetry Squires. Zakázané uvolnění neumožní Kunlunu prostřídat.
63:05'
Viťaz nepůjčuje trojici soupeře puk a snaží se ji souhrou na jeden dotek unavit.
61:57'
Miro Aaltonen pálil z pravého kruhu bez přípravy do Lazušinova betonu.
61:45'
Sledujeme nečekaný trenérský tah, kdy domácí v prodloužení odvolali brankáře a hrají 4 na 3.
61:08'
Roizhodnutí měl na holi po skvělém prohození puku od Coryho Kanea hostující Clifford Pu. Blafák do bekhendu mezi betony ze samostatného nájezdu však Maxim Kloberdaněc vystihl.
60:01'
Kunlun nedávno stáhl čtyřbrankové manko s Chabarovskem, dnes se mu povedl poloviční počin. Skóre 2:1 vydrželo skoro 44 minut, než se podařilo vyrovnat dotírajícímu Nichollsovi, kterého trefil pukem domácí brankář Kloberdaněc.

59:40'
Základní hrací doba se dohrává na jistotu bodu z obou stran.
58:40'
Dnešní utkání sleduje 1000 diváků, což je maximum, umožněné protikoronavirovými opatřeními v Moskevské oblasti.
58:21'
Za vyhozeným toušem spěchal Aaltonen, zakázanému uvolnění Viťazu však nezabránil.
57:27'
Z tlaku Kunlunu končí kotouč po Bartleyho přizvednuté střele v hledišti.
56:11'
Viťaz rychle otáčí hru, Lazušin skokem na led zalehává kotouč.
55:42'
Nicholls si vedl puk elegantně na holi, než se rozhodl přes couvajícího beka vystřelit. Sraženou ránu do strany poslal na bránu až Kane z úhlu.
54:39'
Ildar Šiksatdarov provětral hostující obranu po křídle, odražený kotouč vracel nebezpečně z otočky Fjodor Malychin vedle zadní tyče. Lazušin se dostal až mimo brankoviště, ale Kunlun ožehavou situaci přežil.
53:36'
Rudá hvězda je ve třetí třetině střelecky aktivnější. Nicholls ohrozil Kloberdance prudkým švihem od levého mantinelu, domácí brankář chytá nadvakrát.
53:13'
Zakázané uvolnění posledního mužstva Západní konference.
52:04'
V pádu na brankovišti nedorazil kotouč za Lazušina domácí Volodin. Z druhé vlny pálil Ljamin do brankáře, který podržel kotouč v lapačce. Pokračujeme po poslední reklamní přestávce.
51:10'
Z pozice třináctého útočníka se od třetí třetiny zapojuje do hry Nikolaj Smirnov. Teď mohl vrátit Viťazu vedení, jenže prudkou křížnou přihrávku přejel.
50:00'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku!
Z nenápadné akce je vyrovnáno. Riche zachytil za bránou kotouč, klouzající podél mantinelu. Jeho zadovku odvracel brankář Kloberdanec holí, jenže na správném místě číhal JOSH NICHOLLS, od kterého se puk odráží šťastným obloučkem za jeho záda.
Asistence: Alex Riche.
49:23'
V plné rychlosti se vřítil do rozhozené obrany Viťazu Cory Kane, svou akci však nekorunoval přesnou trefou.
48:20'
Na útočný výpad se vydal Ryan Sproul. Obruslil si soupeře z vnějšku a dostal se před Kloberdance, který mu ovšem nenechal žádný prostor, kudy zasunout.
46:33'
Po asi minutovém pobytu v útočném pásmu se konečně vymanil od mantinelů Lockhart a našel Parkera Foo, jehož pokus na bližší tyč srazil obránce Viťazu.
44:22'
Jegor Zubov přebruslil dva protihráče a bekhendem přihrál nalevo volnému Zinčenkovi. Jeho ránu pod víko vyráží Lazušin do ochranné sítě.
43:32'
Kunlun měl velké potíže s forčekingem červených, ale přece jen se dokázal vymanit do brejku Wong. Zakončení po ledě mu však nesedlo a puk sotva doklouzal před Kloberdance.
42:09'
Ryan Sproul si dovolil velkou parádu, když se na modré čáře přes dotírajícího protihráče obtočil s pukem a bekhendem uvolnil napravo Squirese, který střílí do hrudi domácího brankáře.
41:01'
40:52'
Až na sklonku přesilovky se hosté prokombinovali také ke střele, jenže Kane ji opřel jen o zadní hrazení.
40:01'
V prostřední části hry měl v Podolsku výraznou převahu domácí Viťaz, branka však z různých důvodů nepadla. Kunlun jednou zachránila tyč, jindy výborný brankář nebo nepřesnost v zakončení. Kunlun je tak stále ve hře o body, navíc bude ještě minutu na začátku třetí třetiny pokračovat v početní převaze.

Střely na bránu 21:11 (10:7, 11:4)
Vhazování 16:22
Hity 7:17
Čas v útoku 7:15 – 5:33
40:00'
39:55'
Kloberdaněc reflexivním rozklekem vyráží ukrytou střelu Spencera Foo z levého křídla.
39:01'
Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Kirill Ljamin – 2 min., podrážení).
37:39'
Parádní akce Ojamäkiho, který objel půlkruhem útočné pásmo a prudce švihl střelu z dobré pozice k tyči. Lazušin vrhl beton k tyči v pravý čas a bravurně vyráží.
36:10'
35:37'
Kunlun opakovaně vyhazuje přes všechny čáry a jeho kvartet může spokojeně vystřídat.
34:46'
Celou obranou Kunlunu se od modré čáry proháčkoval před bránu Ivan Zinčenko, tváří v tvář však nepřekonal ve vyložené šanci Lazušina.
34:28'
Po vyhraném buly a sérii narážeček zazvonil tvrdou střelou z pokleku od modré čáry na levou tyč Valtteri Kemiläinen!
34:10'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jake Chelios – 2 min., podrážení).
33:18'
Na brankovišti Viťazu propukla velká mela, do které se postupně zapojili snad všichni hráči na ledě. Důvodem byly snahy Tylera Wonga došťouchnout kotouč pod Kloberdancovým tělem.
31:47'
Ryan Sproul si předvídavě dojel na pravém křídle ránu, odraženou o zadní mantinel, ale z úhlu nepřekonal přesouvajícího se Kloberdance.
30:48'
30:20'
Lazušin se ohlédl přes rameno, ale měl štěstí. Stěpan Starkov pálil těsně kolem zadní šibenice.
29:17'
Niko Ojamäki dostal nabito na levý kruh křížem od Aaltonena, pohotovou ránu příklepem vyráží Lazušin reflexivně betonem.
28:48'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Greg Squires – 2 min., vysoká hůl).
28:06'
Z protiútoku byla Malychinova střela přizvednuta do ochranné sítě.
27:28'
První přesilovku zápasu sehrál Kunlun tragicky, za celé dvě minuty se mu nepodařilo dostat do útočného pásma.
25:28'
Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Fjodor Malychin – 2 min., podrážení).
25:15'
Hráči Rudé hvězdy propadli v útoku a Malychin s Gončarovem ujeli dva na jednoho. Prvně jmenovaný si položil obránce a přihrával nalevo, Gončarov však neviděl prostor ke střele kolem brankáře a zkoušel ještě přihrávku vrátit. Kotouč doklouzal jen do rohu.
22:59'
Sproulovi dal do střely z plné jízdy hůl Busygin a tečoval ji do ochranné sítě.
22:22'
Cory Kane marně stíhal prudké vyhození, je z toho zakázané uvolnění.
21:13'
Až po vypršení přesilovky si nabruslil mezi kruhy Starkov, prudký švih zápěstím nasměroval těsně vedle.
21:06'
20:01'
V zahajovací části hry se všechny tři góly vměstnaly do rozpětí pouhých 61 vteřin. Na dvojnásobný úder domácích bleskově zareagoval Spencer Foo a na skóre už se do sirény nic nezměnilo. Viťaz bude ovšem ještě více než minutu po změně stran hrát v přesile.

19:49'
Kunlunská čtveřice nepouští domácí do tlaku a po vyhraném souboji v rohu kluziště vyhazuje Spencer Foo přes všechny čáry.
19:06'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
16:54'
Richeova křížná přihrávka zleva proletěla brankovištěm, až po odrazu o pravý mantinel se jí zmocnil obránce Sproul a tvrdou střelou nechal vyniknout Kloberdance.
16:40'
Zakázané uvolnění hokejistů Viťazu.
15:34'
O chvilku později prověřil Lazušina z dobré pozice Smolin, který však mířil jen doprostřed brány.
15:05'
Zázračným zákrokem pomohl Kunlunu brankář Lazušin. Ljaminovu vyraženou střelu zachytil Starkov a zadovkou našel úplně volného Rasskazova, který pálil do odkryté brány. Lazušin však vleže na břiše vymrštil lapačku a přitáhl puk jako magnetem.
14:23'
13:02'
Podolští se musejí vracet pro kotouč za vlastní bránu, kde s rozehrávkou vypomáhá Kloberdaněc.
12:23'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Denis Osipov – 2 min., podrážení).
12:05'
Hokejisté čínského klubu vyšachovali domácí obranu. Lockhart z mezikruží místo střely našel u zadní tyče volného Spencera Foo, který trefuje Kloberdancův beton a dorážel nedovoleně vysokou holí.
11:37'
Viťaz důrazně forčekoval, nakonec se ale soupeři podařilo vyhodit a opětovný pokus domácích končí zakázaným uvolněním.
10:43'
Jaroslav Busygin pálí příklepem vedle brány.
10:06'
Hosté vyvezli kotouč do útočného pásma, kde na sebe Clifford Pu natáhl několik protihráčů, jenže zpětná přihrávka utíká do středního.
9:40'
Po přihrávce čerstvé posily Viťazu Stěpana Starkova zpoza brány zakončoval Kirill Rasskazov. Kotouč trefil hranou a byl z toho zajímavě rotující oblouček, který dopadl kus od zadní tyče.
8:39'
Lazušin vyráží Rydčenkovu tvrdou střelu nízko nad ledem zprava.
6:05'
Bleskovou odpověď zařídil za pouhých 12 vteřin SPENCER FOO, který si dojel vlastní střelu a z dorážky překonává roztaženého Kloberdance. Bez asistence.
5:53'
Viťaz právě vstřelil branku!
Smolinův střílený centr tečoval zblízka NIKITA GONČAROV. Na brankovišti pak vypukla nepřehledná mela, v níž se kotouč ztratil a zdá se, že si ho ležící Lazušin za brankovou čáru nešťastně skopl vlastním betonem.
Za autora branky byl původně označen Malychin, který však zřejmě píchl do puku až poté.
Asistence: Michail Smolin.
5:04'
Rasskazov z otočky uprostřed hřiště uvolnil IVANA VOLODINA, který se s elegancí slalomáře vyhnul dvojici obránců a jakmile si rozhýbal brankáře na čáře, zasunul bekhendem mezi jeho betony.
Asistence: Kirill Rasskazov, Ildar Šiksatdarov.
4:14'
Kunlun rozjížděl zpoza vlastní brány postupnou akci, před Werekem zasahuje Kloberdaněc a vhazuje se v obranném pásmu Viťazu.
2:11'
První souvislejší pobyt hostů v útočném pásmu vrcholí přihrávkou Nikity Chlystova podél modré čáry na kolegu z obranné dvojice Denise Osipova, který posílá prudký golfák do Kloberdancovy výstroje.
1:07'
Ildar Šiksatdarov si najel mezi kruhy a odražený kotouč zblízka posílá do lapačky brankáře Lazušina. Ten chytá za Kunlun od začátku, přestože v zápise ještě těsně před zahájením zápasu figuroval jako jednička Smith.
0:01'
Domácí nasazují do zápasu dvě posily: obránce Jevgenij Lisovec přišel z Ufy výměnou za Antipina, útočník Stěpan Starkov z Petrohradu.

Viťaz Moskevská oblast: Kloberdaněc (Saprykin) – Busygin, Kemiläinen, Ljamin, Voronkov, Lisovec, Rydčenko, Jepišin – Ojamäki, Aaltonen, Audette – Zinčenko, Šiksatdarov, Zubov – Starkov, Volodin, Rasskazov – Smolin, Gončarov, Malychin – Smirnov.

Red Star Kunlun: Lazušin (Smith) – Chelios, Sproul, Osipov, Chlystov, Bartley, Fram, Jen – Lockhart, S. Foo, P. Foo – Pu, Wong, Werek – Kane, Nicholls, Abramov – Squires, Riche, Čang.

Rozhodčí: Morozov, Ščeňov – Kuprijanov, Maximovskij.
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně zvítězil v obou utkáních Viťaz (3:0 a 5:4), letos 2. října však byli úspěšnější hokejisté Kunlunu. Po třech gólech bratří Fooů pečetil výhru 4:2 v power-play hostů Lockhart.
Red Star Kunlun má ještě o pět bodů méně a před nováčkem z Vladivostoku je předposlední v lize. Kunlun se v pondělí blýskl stažením čtyřbrankového manka proti Chabarovsku, tento duel nakonec prohrál v prodloužení gólem Radana Lence. Ve středu pak čínský klub ve svém náhradním působišti v Mytiščích podlehl Omsku 1:4.
Stejně jako u soupeře nepůsobí letos ani v celku Rudé hvězdy žádný český či slovenský hokejista.

Kanadské bodování:
Spencer Foo 8+13
Brandon Yip 9+7
Tyler Wong 8+7
Viťaz Moskevská oblast před reprezentační přestávkou dvakrát padl na nájezdy. Zatímco přestřelku s CSKA prohrál 5:6, ve Vladivostoku skončil jeho duel bez branek.
Po Karjale hráči z Podolsku ještě nebodovali. V Balašiše prohráli s Avangardem Omsk 0:3 a doma s Ufou 2:4. Propadli se tak na úplné dno Západní konference.