USA - Rusko | ONLINE | 15.4.2017 15:40 | Mistrovství světa do 18 let 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Neskutečné utkání je u konce! Reklama na mládežnický hokej nakonec se sladkým konce pro Spojené státy americké, které si po vítězství 5:4 odnášejí tři body!
Krásná hymna Spojených států amerických ukončuje ještě hezčí utkání. Přeji pěkný zbytek dne.

Nejlepší hráči utkání:

Rusko – Alexej Toropčenko
Spojené státy americké – Ryan Poehling
Konec zápasu.
59:59
Neskutečné drama na úplném závěru, Alexej Lipanov zůstal schovaný za obranou a v posledních vteřinách utkání o centimetry minul pravou tyč domácí brány!
59:54
Puk ve středním pásmu, konec?
59:34
Sborná hraje bez brankáře a je v obrovském tlaku!
59:18
Andrej Svečnikov předvedl krásnou stahovačku a zakončil. Jeho rána byla přizvednuta a o kousek minula horní tyč.
58:45
Američané nemají moc sebevědomí a pouze vyhazují kotouč z obranného pásma.
58:05
Alexej Lipanov mohl zakončovat z dobré pozice, puk se mu ale zamotal pod brusle a je po šanci. Puk mají ale opět Rusové!
57:39
Puk v obranném pásmu Ruska a na hokejkách ho mají reprezentanti Spojených států amerických.
57:09
Oddechový čas pro domácí.
57:09
Rusko právě vstřelilo branku!
Neskutečné, co se ve Spišské Nové Vsi děje! Parádní kombinace Ruska a je to jen o jednu branku. Pavel Koltygin předvedl ukázkovou práci, když zavezl kotouč za bránu, přihrávku schoval za bližší tyč a IVAN ČECHOVIČ dokonal chladnokrevným zakončením jeho akci! Diváci ženou sbornou za vyrovnáním, podaří se menší zázrak? Asistence: Pavel Koltygin, Andrej Svečnikov.
56:33
Rusko právě vstřelilo branku!
Bleskurychle využitá přesilovka a je to už jen o dvě branky! KIRILL SLEPEC si sjel na střed hřiště s kotoučem, udělal dva rychlé kroky a poslal kotouč bekhendem na bránu. Zde nebyl příliš ve středu Dylan St. Cyr a máme sníženo! Asistence: Mark Rubinčik, Alexej Lipanov.
56:22
Tak ještě přesilová hra pro sbornou a zřejmě poslední šance na menší drama.
56:14
Ivan Čechovič se sám proti čtyřem hráčům USA rozjel v plné rychlosti, jeho snažení vypadalo zajímavě, nakonec ale bez šťastného konce.
55:32
Američané už neplaší, v klidu si dávají načas s rozehrávkou. Rusové sice nejsou ještě úplně odevzdaní, na zázrak to už ale nevypadá.
55:24
Diváci zde nerozjíždějí pouze vlny, teď k nim také přidali islandský pokřik zvaný „Viking cry“, který se ve větší míře ukázal světu při loňském fotbalovém ME ve Francii.
55:17
Jacob Tortora se krásně natlačil před bránu, v zakončení udělal parádní brzdu a zasouval puk do prázdné brány. V té už byl pouze beton Žukova, který ke své smůle Tortora trefil.
54:23
Brady Tkachuk udělal elegantní otočku a bekhendem posílal kotouč před bránu. Tam sice byli jeho spoluhráči, jenže ani jeden se ke kotouči nedostal.
53:50
Dmitrij Samorukov si zkušeně pohlídal jako poslední hráč situaci a vyváží kotouč do útočného pásma.
53:03
Dámy a pánové, je to obrovská paráda, jaké zde panuje atmosféra. Nutno podotknout, že navíc nehrají ani domácí Slováci a ani reprezentace České republiky!
52:46
Dnešnímu utkání přihlíží 5503 diváků! To je paráda, ZS ve Spišské Nové Vsi je do posledního místa zaplněn.
52:39
Mexická vlna také dorazila do Spišské Nové Vsi, diváci si utkání užívají se vším všudy.
52:01
Graham Slaggert si našel vyražený kotouč na hranici brankoviště Žukovovy brány a poslal puk bekhendem směrem do brány. Žukov ale vytasil svůj beton a zabránil další brance USA.
51:18
Spojené státy americké operují s kotoučem v útočné třetině a sborná nevypadá na nějaký větší comeback.
49:59
Spojené státy právě vstřelily branku!
Hotovo, vymalováno? Uvidíme, každopádně Američané dělají obrovský krok k zisku tří bodů! Nahození Mishmashe skvěle před Žukovovem tečoval EVAN BARRATT a Američané jsou zpět na koni! Asistence: Grant Mismash, Sean Dhooghe.
49:32
Tyler Inamoto si může oddychnout, jeho faul nebyl potrestán a už se zapojuje do bránění.
49:24
Dmitrij Samorukov teď dvakrát tvrdě vypálil na bránu Dylana St. Cyra, pokaždé to ale na tribunách jen zahučelo. To je škody pro Rusko.
48:45
Josh Norris propasíroval puk do středního pásma, na větší únik mu už ale nezbyly síly, a tak pouze poslal kotouč za Žukova a zamířil na střídačku.
48:09
Rusko přišlo o kotouč v útočném pásmu, Američané vyhazují a sborná musí začít od začátku.
47:32
Přesilová hra pro Rusko, uvidíme zápletku? Alexej Toropčenko se dostal tělem před Inamota, který ho musel zastavit a míří na trestnou lavici za držení protihráče.
46:59
Ruský brankář si nevěřil na rozehrávku, a tak raději schoval puk pod lapačku a bude se vhazovat po jeho pravém boku.
46:40
Grant Mismash nejprve prověřil Žukova, následně si našel i vyražený kotouč a vypálil. Také na tuto střelu našel Žukov odpověď a jistě ji zneškodnil.
46:24
Teď jsou trochu vyvedení z rovnováhy Američané, kteří se dopustili zakázané uvolnění a Rusko může pokračovat ve snaze o vyrovnání.
46:17
Kirill Maximov si u levého mantinelu přehodil kotouč na forhend a vypálil. Jeho rána byla dobře umístěná, ale méně razantní a Dylan St. Cyr ji schoval do lapačky. Komerční přestávka.
45:19
Rusko právě vstřelilo branku!
Krásná akce Ruska, diváci jásají, sborná snižuje! Alexej Toropčenkonašel přes celé brankoviště nezištně najetého MICHAILA BICADZEA, který už neměl těžkou práci se zametením kotouč do prázdné brány! Asistence: Dmitrij Samorukov, Semen Pereljajev.
44:15
Michael Pastujov dostal kotouč na čepel hned po vhazování a vypálil. Jeho skákavá rána nadělal Žukovovi potíže, za brankovou čáru ale nedotancovala.
43:50
Dmitrij Samorukov se uvolnil mezi kruhy, s pukem se otočil a rychle vypálil. St. Cyr byl ale na ledě velmi rychle a puk udržel ve své výstroji.
43:28
Mark Rubinčik naskočil do hry a hned z trestné lavice mohl jet sám na St. Cyra. Puk byl ale od něj o něco dále, než potřeboval a z šance tak nebylo nic.
43:04
Quinn Hughes prověřil Žukova střelou od modré, brankář měl ale čistý výhled a ránu poslal vyrážečkou do rohu kluziště.
42:41
Oliver Wahlstrom v plné rychlosti prohazoval puk pod hokejkou ruského obránce, ten ale dokázal na poslední chvíli zareagovat a puk odpálit do bezpečí.
42:16
Kirill Slepec skvěle nacházel Klisunova, ten byl ovšem trochu rychlejší než přihrávka a dostal se do ofsajdu, který mu také rozhodčí odpískal.
41:28
Rusové jsou úplně z koncentrace a navíc nyní budou hrát oslabení. Mark Rubinčik obdržel menší trest za nedovolené bránění ve hře.
41:16
Spojené státy právě vstřelily branku!
Krásná akce Brady Tkachuka a Spojené státy zasazují Rusku další direkt! Talentovaný mladíček si pohrál s protihráči za bránou, zahlédl najetého JOSHE NORRISE, který trefil z první krásně a Žukov byl bez šance. Asistence: Brady Tkachuk, Sean Dhooghe.
40:54
USA hraje v plném počtu.
40:28
Dmitrij Samorukov pokazil celou akci svého týmu, když na modré uspěchal ránu, která mu navíc ani trochu nesedla a o metr minula horní tyč brány.
40:04
Američané vyhráli vhazování a vyhazují puk za Žukovovu bránu.
40:01
Začala třetí třetina.
Třetina snů pro Spojené státy americké je u konce. Během šesti minut nasázeli Američané sborné tři branky, čímž výrazně naklonili misky vah na svou stranu!
Do sítě Žukova postupně nastříleli puky Grant Mismash a Ryan Poehling, který si připsal hned dva gólové zásahy!

Střely po druhé třetině: 24 – 17
40:00
Druhá třetina skončila.
39:30
Spojené státy právě vstřelily branku!
Ruská sborná je na ručník! RYAN POEHLING si zavezl kotouč do útočného pásma, sám proti dvou protihráčům se rozhodl vypálit. Jeho rána po ledě nebyla ani trochu gólová, Žukov ji ale trestuhodně podcenil, a nakonec došla až do sítě. Asistence: Tommy Miller, Nate Knoepke.
38:54
Velmi přísné vyloučení na straně USA. Tkachuk byl po odpískání lehce dohrán soupeřem, kterého následně odstrčil. Hlavní rozhodčí vyloučil pouze útočníka Spojených států za hrubost.
38:45
Andrej Svečnikov napálil kotouč od pravého mantinelu přímo nad bránu k bližší tyči, tam byla ale připravená lapačka gólmana Spojených států amerických.
38:09
Phil Kemp zalehl kotouč za svou bránou, nakonec ho vydolovali jeho spoluhráči, kteří se opět valí do útočné třetiny.
37:57
Po komerční přestávce se vhazuje před St. Cyrem. Uvidíme, jestli Rusové posbírají síly ještě v této třetině a pokusí se o vyrovnání.
37:57
Ivan Čechovič si našel vyhozený kotouč, natlačil se před obránce a jel tísněn sám na St. Cyra. V momentě zakončení mu ale hůl zaklínil obránce a znemožnil mu zakončit. Skvělý obranný zákrok!
37:28
Američané jsou hodně namlsaní a tlačí Rusko ze všech sil. Žukova má plné ruce a nohy práce.
36:28
Spojené státy právě vstřelily branku!
No vida, netrvalo příliš dlouho a další radost Američanů je na světě! Sean Dhooghe našel přes celé pásmo najetého Joela Farabeea, ten viděl před bránou postaveného RYANA POEHLINGA, který jeho pokus tečoval přesně za záda Žukova a USA otáčí vývoj utkání! Asistence: Joel Farabee, Sean Dhooghe.
35:54
Spojené státy americké buly vyhrály, zavezly kotouč za svou bránu, odkud budou zakládat novou útočnou akci.
35:37
Američané se příliš nepohodli v rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Dylana St. Cyra.
35:00
Brady Tkachuk si vybruslil s kotoučem na střed, udělal ještě dva rychlé kroky a tvrdě vypálil. Jeho rána byla skvělý, Žukov ji ale viděl a s menšími problémy zneškodnil.
33:57
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američanům se podařilo vyrovnat ještě ve druhé třetině a začínáme od nuly! GRANT MISMASH dostal skvělou přihrávku do jízdy, s pukem se dostal až do těsné blízkosti k Žukovovi a zakončil. Jeho rána nebyla moc povedená, až zřejmě zaskočila brankáře a někudy mezi betony se dostala za brankovou čáru! Asistence: Evan Barratt, Michael Pastujov.
33:38
Pavel Koltygin se pokusil projít přes dva obránce Spojených států, ti ale byli dobře postavení a o puk ho obrali.
32:55
Puk se po několika odrazech dostal až k Maximu Maruševovi, jenže ten ho nedokázal ze vzduchu před St. Cyrem zkrotit, natož zakončit.
32:35
Američané i přes velké komplikace své oslabení přežili a mohou se opět soustředit na vyrovnání nepříznivého stavu utkání.
31:44
St. Cyr se pokusil vyhodit kotouč zpoza brány ven z pásma, ten ale ze vzduchu zachytil Toropčenko, v lepší pozici ještě našel postaveného Alexandra Klisunova, který ale tahákem levý růžek hostující brány minul!
31:08
Svečnikov přihrávkou po mantinelu žádného ze svých spoluhráčů nenašel a puk se tak dostal do obranného pásma Ruska.
30:45
Puk se dostal po zakončení Andreje Svečnikova do ochranné sítě a hra se stěhuje do středního pásma.
30:35
Ryan Poehling zahákoval útočníka Ruska a míří na trestnou lavici. Uvidíme, jestli tam vydrží celé dvě minuty, nebo sborná svou přesilovou hru využije.
30:18
Alexej Toropčenko dostal skvělou přihrávku a jel ze strany sám na St. Cyra. Ten jeho úmysl zakončit na dlouhou tyč přečetl a puk vyrážečkou poslal do bezpečí!
29:54
Tribuny ožili, vhazování ve středním pásmu vyhráli Američané a David Farrance zaváží kotouč do pásma.
29:38
Jacob Tortora vypálil z pravého kruhu, mířil dobře, bohužel pro něj ale trefil stínícího spoluhráče před bránou.
29:07
Teď to pořádně hořelo před Žukovem, který navíc neměl hůl. Tvrdou ránou ho prověřil z kruhů Pastujov, bránu ovšem minul a puk vylétl do ochranné sítě. Svečnikov se vrací na led a hraje se v plném počtu na obou stranách.
28:24
Kirill Slepec pláchl útočníkům USA, navezl si kotouč na střelu a vypálil do protipohybu St. Cyra! Ten se roztáhl co to šlo a kotouč nakonec vykopl do bezpečí.
28:02
Oliver Wahlstrom zavezl puk do útočného pásma a USA rozjíždí kombinaci před Žukovem.
27:18
Ruský centr vyhodil kotouč šikovně přímo na hůl Alexeje Toropčenka, který ho zavezl až do útočného pásma. Tady mu ale stopku vystavil obránce USA.
27:07
Andrej Svečnikov si v útočném pásmu počínal trochu neohrabaně, zasáhl svého protihráče holí do košíku a rozhodčí ho vylučují. Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí a přesilová hra pro Spojené státy americké!
26:16
Ivan Muranov se už viděl v nájezdu na bránu, kotouč mu ale v závěrečném okamžiku přeskočil hůl a mohl být rád, že z toho nakonec nebylo zakázané uvolnění.
25:34
Puk se schovával v chumlu hráčů před Žukovem, jako první ho ale našel ruský obránce a dovezl ho do bezpečí.
25:09
Alexej Toropčenko vyslal na bránu trochu propagační střelu, St. Cyr ji ale schoval do lapačky a bude se vhazovat po jeho pravici.
24:13
Tkachuk si zřejmě dal v kabině sirové maso, tentokrát si u mantinelu našel Jevgenije Kalabuškina, ten ovšem dopal lépe a k ledu se neporoučel.
23:40
Josh Norris dostal nabito na vrchol kruhu, a tak tvrdě vypálil. Žukov jeho ránu viděl a schoval ji na své hrudi.
23:32
To byla pořádná pecka, ovšem v rámci pravidel! Brady Tkachuk ukázal také něco z trochu jiného soudku, když si u mantinelu našel nepřipraveného Alexeje Lipanova a bez lítosti ho poslal k zemi. Ruský útočník se delší dobu nezvedal a rozhodčí přerušili hru. Hráč Ruska už je ale na střídačce a může se pokračovat.
22:50
Pavel Koltygin stál sice v dobré pozici, puk se mu ale zamotal mezi nohy, a nakonec neodkázal vůbec zakončit.
21:54
Kirill Slepec v úniku tři na jednoho našel Alexandra Klisunova, který bekhendem ještě hledal ve druhé vlně Kirilla Maximova. Ten měl ovšem velmi těžkou pozici, jelikož byl kotouč přizvednutý a nedokázal ho baseballovým úderem poslat mezi tři tyče!
21:15
Jaroslav Alexejev se dostal ke kotouči mezi kruhy jako slepý k houslím, na nic nečekal a ihned vypálil. Proti jeho pokusu ovšem rychle vyrazil americký obránce a puk dokázal srazit do bezpečí.
20:48
Andrej Svečnikov zavezl kotouč do útočného pásma a jeho spoluhráči jedou vystřídat.
20:30
Jenže ten nebyl příliš šťastný, když si obránce nerozuměl s útočníky a je z toho zakázané uvolnění.
20:24
Tkachuk nezachytil puk ve středním pásmu a první kontakt s pukem ve druhé třetině okusí také Rusové.
20:04
Kotouče po vhazování se ujímají Američané, kteří ho ihned posílají do útočného pásma.
20:01
Začala druhá třetina.
Rozhodčí už krouží po ledové ploše. Nyní přicházejí z útrob stadionu hokejisté sborné, až po nich vyjedou na led reprezentanti Spojených států amerických.
Máme za sebou první třetinu velkého šlágru mezi hokejisty Spojených států amerických a Ruskem. V první třetině jsme sledovali vcelku pohledný hokej, ze kterého vzešla jedna branka.
Tu má na svědomí ruský útočník Pavel Koltygin , který si v jedenácté minutě krásně sjel do volného prostoru a bekhendovým blafákem propasíroval kotouč pod lapačkou Dylana St. Cyra do sítě!

Střely v první třetině: 12 – 11
20:00
První třetina skončila.
19:49
Joel Farabee sice vybojoval kotouč v rohu kluziště, naslepo ale před bránou nikoho nenašel a Rusko vyváží kotouč do střední třetiny.
19:21
Quinn Hughes krásně obkroužil celé útočné pásmo, jeho následné nahození od modré ale k Žukovovi přes hradbu těl neprošlo.
18:58
Američanům to sice v této přesilovce lepilo pěkně, vytvořili si několik šancí, Žukov je ale stále bezchybný! Alexej Toropčenko se vrací na ledovou plochu a hraje se v plném počtu na obou stranách.
18:25
Oliver Wahlstrom nadvakrát zkoušel překonat Žukova, ten byl ale vždy na správném místě. Ruský brankář v těchto chvílích drží svůj tým nad vodou.
18:01
David Farrance nyní předvedl velkou parádu, když projel středním pásmem, následně si prohodil kotouč mezi obránci a byl tváří v tvář Žukovovi. Pokusil se zakončit pod horní tyč, kotouč ale dostatečně nezvedl a trefil pouze hruď brankáře.
17:42
Opět to byl útočníka Spojených států amerických Ryan Poehling, kdo vzal zodpovědnost na sebe. Vyjel si zpoza brány do střelecké pozice, pravý růžek Žukovovy brány ale těsně minul.
17:20
Ryan Poehling to zkoušel z velkého úhlu, Žukov měl ale tyčku skvěle pokrytou a puk schoval pod lapačku.
16:58
Teď už ale rozhodčí po potyčce vylučovat budou. Alexej Toropčenko poslal svého protihráče k ledu, ten neoplácel, a tak na trestnou lavici odjíždí pouze útočník Ruska za hrubost.
16:40
Michail Bicadze měl obrovskou šanci na gól, když na modré skvěle přebral kotouč a upaloval sám na St. Cyr. Toho si sice roztáhl, kotouč už mezi jeho betony ale do sítě dopravit neodkázal!
16:23
Hra se nyní trochu přiostřila, vše vygradovalo po hvizdu hlavního sudího v brankovišti. Nejaktivnějším v této potyčce byl Oliver Wahlstrom, rozhodčí ale vylučovat nebudou.
15:25
Ivan Čechovič na dlouho hokejku zpracoval přihrávku na hranici kruhu a vypálil do delšího růžku. Bránu o kousíček minul, ve stejném čase se na led vrátil z trestné lavice Knoepke.
15:24
Maxim Marušev hledal zpoza brány najetého Pavla Koltygina, jeho úmysl ale americký obránce přečetl a kotouč srazil do rohu kluziště.
15:00
Po tvrdém hitu u modré čáry zůstal kotouč ležet někde na úrovní útočného pásma Ruska. Rozhodčí celou situaci vyřešili písknutím ofsajdu.
14:38
Ruským hokejistům se první přesilovka vůbec nedaří, když i nyní dokázali hokejisté USA vyhodit kotouč za Žukova.
14:11
Američané dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry až za Žukova a zaslouženě mohou jet vystřídat.
13:37
Sean Dhooghe dostal skvělou průnikovou přihrávku mezi obránce, kotouč se mu ale zasekl za paty a je po šanci.
13:25
Nate Knoepke si nedokázal čistě poradit s Alexejem Toropčenkem, když ho v obranném pásmu zahákoval a první přesilovou hru si zahrají také reprezentanti Ruska!
12:29
Michail Bicadze si odseděl své dvě minuty na lavici hanby a může se vrátit na ledové kluziště.
12:12
Američané se nastěhovali před Žukova a pokouší se o rychlé vyrovnání.
10:59
Rusko právě vstřelilo branku!
Ruská sborná se prosazuje v oslabení a tribuny jsou na nohou! Americká obrana se soustředila na hráče s kotoučem, v tom si ale do prostoru skvěle najel PAVEL KOLTYGIN a bekhendovým blafákem i s trochou štěstí propasíroval kotouč za brankovou čáru! Asistence: Mark Rubinčik, Alexej Toropčenko.
10:47
Do velkého provozu před Žukovem poslal kotouč od modré David Farrance, Žukov si ale kotouč přes několik těl našel a schoval ho do své výstroje.
10:29
Hlavní rozhodčí bude podruhé v utkání vylučovat! Na trestnou lavici míří ruský hráč Michail Bicadze za podražení.
10:03
Tvrdá rána od modré z hole Danila Galeňuka cíl minula. Velké štěstí pro brankáře, který měl úplně zakrytý výhled a na tribunách to jen zahučelo.
09:48
Andrej Svečnikov si rovnal kotouč na forhend, ovšem ne dost rychle a obránci mu ho odebrali.
09:34
Dylan St. Cyr si nyní trochu pohrál s dojíždějícím Andrejem Svečnikovem, když naznačil přihrávku na jednu stranu, kotouč ovšem poslal na obránce u levého mantinelu.
09:16
Quinn Hughes na modré čáře dobře zapracoval, když zachytil kotouč rukavicí. Rozhodčí ale přerušují hru pro přihrávku rukou.
08:40
Kempova rána od modré zaplula až na zadní mantinel, Žukov mohl zůstat v ledovém klidu.
08:01
Američané mají nyní menší problémy s rozehrávkou, když Rusové vysunuli vysoký presink!
07:36
Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici brankáře Spojených států amerických.
07:36
Alexej Toropčenko se dostal skvělým pohybem před obránce USA, natlačil se před bránu a zakončil. Dylan St. Cyr ovšem předvedl skvělý rozštěp a kotouč udržel betonem před brankovou čárou, skvělý zákrok!
07:08
Tahák Inamota od modré o Žukovovi nedošel, jelikož puk byl zastaven tělem jednoho z obětavých obránců.
06:31
Pereljajev se po celých dvou minutách na trestné lavici vrací na ledovou plochu a zapojí se do defenzivní činnosti svého týmu.
06:04
Rána Gildona z první nadělala Žukovovi velké problémy, brankář sborné ale nakonec kotouč zkrotil.
05:45
Američané kombinují před Žukovem, který se přesouvá z jedné strany na druhou.
05:08
Pavel Koltygin předvedl krásnou akci, když se z vlastního obranného pásma s kotoučem na holi dostal až před brankáře. Jeho zakončení bekhendem ovšem cíl nenašlo.
04:31
Podražením ve vlastním obranném pásmu se provinil Semen Pereljajev a Spojené státy americké si zahrají první přesilovou hru utkání!
03:55
Nahození od Semena Pereljajeva vyrazil St. Cyr pouze na hůl Alexandra Klisunova, který dorážel bekhendem. Přesouvající se gólman jeho pokus dokázal vyrazit, opět ale pouze na hůl Slepce. Jenže ani ten puk do sítě nedotlačil!
03:43
Do brejku tři na jednoho se se svými spoluhráči dostal Jaroslav Alexejev, který celou akci zakončil. Jeho rána mezi betony brankáře ovšem nebyla příliš razantní a za brankovou čáru nepřešla.
02:57
Andrej Svečnikov si sjel z pravého kruhu na střed a do protipohybu brankáře zakončil. St. Cyr ovšem vytasil svůj beton a zneškodnil i další ránu hostujícího týmu!
02:24
Logan Cockerill projel rychle středním pásmem, nevezl si kotouč na střed a vypálil. K jeho smůle před ním však byl obránce, který kotouč ještě před brankářem zablokoval.
01:52
Brankář Spojených států amerických schoval nahození jednoho z hokejistů Ruska do lapačky, čímž přerušil hru. Vhazování po pravici St. Cyra.
01:34
Alexandr Klisunov se dostal po zaváhání obránce do situace jeden na jednoho, kterou zakončil svižnou střelou po ledě. Dylan St. Cyr byl ale skvěle postaven a vykopl jeho střelu betonem do rohu kluziště!
01:05
Alexej Toropčenko si hledal rychlou přihrávku před bránou, o několik centimetrů na ní ale nedosáhl.
00:35
Phillip Kemp se neuspěchal s rozehrávkou a zavezl kotouč za bránu svého brankáře.
00:15
Úvodní vhazování vyhráli hokejisté USA, kteří zakládají první útočnou akci dnešního utkání!
00:01
Utkání právě začalo.
Po hokejistech sborné nastupují na ledovou plochu také mladí reprezentanti Spojených států amerických. Utkání bude za pár chvil zahájeno.
Probíhá úprava ledové plochy, oba týmy jsou již v kabinách. Utkání by mělo začít zhruba za dvacet minut.
Rusové v bílé variantě dresů spolu se Spojenými státy americkými v dresech tmavě modrých již před několika okamžiky zahájili předzápasové rozbruslení.
Úvodní sestavy:

USA: St. Cyr (Scheel) – Hughes, Kemp (A), Gildon, Knoepke, Miller, Farrance, Inamoto – B. Tkachuk (C), Wahlstrom, Norris (A) – Mismash, Barratt, Pastujov – Dhooghe, Farabee, Poehling – Cockerill, Reedy, Slaggert – Tortora.

Rusko: Žukov (Ustimenko) – Pereljajev, Samorukov (A), Rubinčik (A), Galeňuk, Baranov, Kalabuškin, Dědov – Čechovič, Lipanov (C), Svečnikov – Bicadze, Toropčenko, Alexejev – Slepec, Maximov, Klisunov – Muranov, Marušev, Šaškov – Koltygin.

Rozhodčí: Garon (CAN), Heikkinen (FIN) – Harrington (CAN), Vyleta (SVK).
Nejlepší hráči obou týmů
Je jasné, že kanadské body budou v průběhu turnaje ještě přibývat, zde jsou ale tahouni obou celků po prvním duelu.

Tým Spojených států amerických

Evan Barratt (0+3)
Oliver Wahrstrome (2+0)
Grant Mishmash, Michael Pastujov, Scott Reedy (shodně 1+1)

Tým Ruska

Andrej Svečnikov (2+0)
Ivan Čechovič (0+2)
Kirill Maximov (1+0)
Nezaváhala ani Sborná

I ruští mladíci by rádi napravili své minulé výsledky,kdy jejich cesta skončila již ve čtvrtfinále, v němž nestačili na tým Finska, který si posléze došel až pro zlato.

Na úvod letošního šampionátu je čekala překážka v podobě dalšího severského soupeře, Švédska. Seveřané sice drželi 40 minut těsný náskok 1:0, ale ve třetí třetině ukázala Sborná týmový výkon a díky třem brankám a výbornému brankáři Ustimenkovi slavila po šedesáti minutách výhru 3:1.
Američané si na úvod poradili s Běloruskem

Bělorusové, kteří po sedmi letech znovu bojují v elitní skupině, narazili na úvod mistrovství světa na hladové Spojené státy, které jistě pomýšlejí výše než v minulém roce, kdy se musely smířit s bronzovým stupínkem.

Svou roli v prvním zápase “české skupiny” Američané potvrdili a svého soupeře výrazně přestříleli (51:17). První dvacetiminutovka sice skončila bez branek, ale pokračování zápasu přineslo kýžené zásahy papírového favorita. Spojené státy nakonec zvítězily nad svými běloruskými vrstevníky vysoko 7:0.
Sestavy obou týmů v posledních zápasech:

USA: St. Cyr – Hughes, Kemp (A), Knoepke, Gildon, Farrance, Miller, Inamoto – B. Tkachuk (C), Wahlstrom, Norris (A) – Barratt, Pastujov, Mismash – Cockerill, Dhooghe, Tortora – Farabee, Reedy, Slaggert – Poehling.

Rusko: Ustimenko (Žukov) – Samorukov (A), Pereljajev, Galeňuk, Rubinčik, Baranov (C), Kalabuškin, Dědov (A) – Čechovič, Svečnikov, Lipanov – Bicadze, Alexejev, Koltygin – Slepec, Maximov, Klisunov – Toropčenko, Šaškov, Muranov – Marušev.
Po dni volna přichází pro oba dnešní soupeře další měření sil. V 15:30 vypukne zápas mezi Ruskem a Spojenými státy americkými. Oba týmy své úvodní duely, které otevřely letošní šampionát, zvládly. Uvidíme, kdo si udrží svou neporazitelnost i po druhém utkání ve skupině B.


Články odjinud