Střely: 14-28
Dnešní utkání sledovalo 13857 diváků.
Švédové zvládli i čtvrté utkání na turnaji a získávají 12 bodů – plný počet bodů. Základní skupinou propluli famózně, stejně jako tímto zápasem. Nejprve prohrávali po dělovce Rathgeba, o minutu později vyrovnali. Druhá třetina byla vynikající z jejich strany. Lindblom dal hattrick. pak se trefil ještě Looke a bylo po zápase. Třetí třetina se dohrála už jen z povinnosti.
60:00
59:42
Forsling kontroluje puk za brankou.
59:24
Fazzini byl pravděpodobně faulován, ale rozhodčí nechávají utkání dohrát.
59:00
Poslední minuta utkání.
57:59
Brodecki v úniku padá, ale vylučovat se nebude.
57:36
Pokus o založení útoku švýcarského týmu.
57:11
Chyba za brankou. Švýcarská laxnost málem vedla k navýšení skóre.
56:17
55:34
De la Rose a jeho otočka za brankou. Pěkná. Gól z toho nicméně není.
54:33
Zblokovaná střela Švédů.
54:16
Utkání ztratilo na tempu a už se jen dohrává.
52:40
Švédům stačí hrát přesné to, co předvádějí. Dobrá defenziva. Žádné bezhlavé útoky.
51:40
Švýcarský brejk skončil neúspěchem a střelou vedle.
50:44
Wallmark zápěstím trefil jen lapačku Waebera.
49:57
Švýcaři jsou bezmocní a nemohou se dostat do útočné třetiny.
49:06
Nylander a jeho dlouhé nahození do lapačky švýcarského muže s maskou.
48:15
Buly před Waeberem.
48:05
Hit na Lagessona. Ruce byly dole. Takže bez vyloučení.
47:58
Aho vystřelil z pozice obránce. Jen do hrudi Waebera.
47:50
Švédové valí jeden útok za druhým.
46:50
Kempe pálil nad branku Waebera, který se ohlédl za pukem.
46:20
Tým země tří korunek Švýcarům nic nepovoluje a kontroluje utkání.
45:19
Waeber si teď mohl sáhnout na puk. Švédové prověřili jeho lapačku.
44:40
44:10
Hosté ve čtyřech.
43:38
Střela po zemi od modré, Söderström vyrazil betony mimo nebezpečí.
43:11
Švýcaři v ofsajdu. Nepřešli přes modrou čáru.
42:40
Lagesson jde za držení sedět na dvě minuty. Přesilovka 5 na 3 pro Švýcary.
42:30
Söderström musel zasahovat proti střele Wiesera.
42:10
Na trestnou míří Wallmark za hákování. 2 minuty.
Další třetina začne přibližně v 20:53.
Třetina, která pravděpodobně rozhodla o osudu utkání. Tím momentem bylo vyloučení Rathgeba na 5 minut. Švédové využili tuto přesilovku dvakrát. Hráčem druhé třetiny je Oskar Lindblom, který už má na kontě hattrick. Švýcaři se už jen těžko oklepou.
40:00
39:25
Tyčka zazvonila Söderströmovi za ušima.
38:58
Ale pozor! To budou další dvě minuty pro Švéda, který odkopl hokejku soupeře a to je nesportovní chování. Švýcaři budou hrát 32 vteřin 5 na 4. Hříšníkem je Kempe.
38:24
Švýcaři zavezli do útočné třetiny. To bylo z jejich strany všechno.
37:35
Vyloučení Meiera a Bristedta. Bude se hrát 4 na 4.
37:35
Zákrok Waebera.
35:11
Švédsko právě vstřelilo branku!
Další využití. Střela z kruhů JENSE LOOKEHO v přesilovkovém rozestavení pod lapačku Waebera a je vystaráno. Z tohohle už se Švýcaři pravděpodobně nevyhrabou. Asistence: Anton Karlsson, Christoffer Ehn
34:45
Je to tu. Švédové zvyšují náskok při vyšším trestu Rathgeba. OSKAR LINDBLOM dává třetí gól, takže má hattrick. Asistence: Gustav Forsling, Sebastian Aho
33:47
1. střela v přesilovce Švédů, Waeber ji vyrazil pryč.
33:12
To budou krušné chvilky pro alpský tým.
31:28
Rathgeb je poslán ven do konce zápasu. Přijel jako do souboje když se Blidh nedíval a ještě zezadu a mířil nad hlavu. Jasný trest na 5 minut.
31:28
Bude to vyloučení. Teď jde o to jak dlouhé.
31:28
Hra přerušena a Blidh je na zemi, nemůže se zvednout.
31:02
Norell složen u levého mantinelu. Čisté.
30:22
Kindschi střílel z pozice beka, jeho střela nenadělal příliš problémů Söderströmovi.
29:35
Přečíslení Švédů, u kterého byl kdo jiný než Nylander. Puk Švédům ujel do rohu.
28:38
Fazzini nahodil na zadní mantinel, nikdo však kotouč nedojel.
28:09
27:55
Švédové jsou ale "na koni" a moc toho Švýcarům nedovolují.
26:09
Andreas Englund si odsedí dvě minutky za nedovolené bránění.
26:03
Z dorážky dává gól OSKAR LINDBLOM. Zrovna když chtěl kotouč odklízet švýcarský bek, praštil do něj Lindblom a zvýšil na 3:1.
25:17
Několik srážek u mantinelu. Všechno čisté hity.
23:27
Švédové se s přesilovkami nemažou. Prostě je využijí během chvíle. Nylander našel z rohu na středu volného OSKARA LINDBLOMA, který prostřelil Waebera mezi betony. Asistence: William Nylander, Axel Holmstrom.
23:16
Hugli putuje na lavici hanby na 2m inuty za držení protihráče.
22:38
Bergmann hledal před brankou své spoluhráče a našel, ale Waeber je vynuloval.
21:54
Kempe a Brodecki jeli 2 na 1, ale švýcarský bek jim zachytil přihrávku vleže.
20:59
Meier v obrovské šanci selhal, snad ani nevystřelil.
20:32
Švýcaři se snažili probít do útoku, ale nepodařilo se jim to. Místo toho je pískán ofsajd.
20:01
Další třetina začne přibližně v 20:02.
Švýcaři otevřeli skóre jako první gólem Rathgeba. Švédové toto nenechali dlouho bez povšimnutí a vyrovnali za minutu na 1:1 – Kempe. Vyrovnaná třetina plná soubojů a velmi rychlého, pěkného hokeje. Nenechte se dlouho zvát na 2.třetinu.
20:00
19:36
Nylander v protiútoku našel Holmstroma, ale ten trefil jen do betonu Waebera.
19:15
Střela od mantinelu, která nemohla ohrozit Waebera.
18:49
Švýcaři se osvobodili se sevření.
18:25
Švédové mocně útočí.
18:04
Bekhendový pokus Fuchse, který zneškodnil Söderström.
17:55
Švédové chtěli založit útok, místo toho vyhodili na Icing.
16:35
Timo Meier obkroužil branku Söderströma a pak zakončil, nedal.
15:51
15:10
Konečně střela, Rathgeb se dostal přes skvěle bránicí čtveřici a trefil do ramene gólmana Švédů.
14:27
Švýcaři v přesilovkovém rozestavení obklíčili Švédy.
13:51
2 minuty pro Švéda Norella za držení.
13:42
Švédové zahráli Icing.
13:35
Nahození na Söderströma. Ten kryje.
Následuje reklamní přestávka.
13:08
Švédové byli v útoku ve 3 proti 4 a dopadlo to podle očekávání. Švýcaři se ubránili.
12:21
Fiala zakládá útok Švýcarů.
11:36
Vhazování ve středním pásmu.
11:28
Nylander velmi nebezpečně mířil pod vyrážečku Waebera, ten ale kotouč chytl a nepustil.
10:45
Přihrávka na střed a střela Švédů mimo.
10:05
Bitva o puk v rohu obranného pásma Švédů. Dopadla úspěšně pro Švédy.
08:58
Hezká střela zápěstím švýcarského útočníka, skončila v lapačce Söderströma.
07:03
Bergmann a jeho dělovka od modré. Neujala se.
06:55
Velká šance, ve které se ocitl jeden ze Švýcarů. Pálil nad.
04:52
Rychle využitá přesilovka. Švédové poslali puk z buly rychle na ADRIANA KEMPEHO a ten skóruje. Srovnáno 1:1. Asistence: Gustav Forsling, Axel Hoimstrom
04:48
Vyloučení Švýcarů. Na trestnou jde Michael Hugli.
04:04
Vylučovat se nebude.
04:04
Velká srážka ve středním pásmu.
03:29
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Kapitán YANNICK RATHGEB vystřelil od modré tak silně, že propálil Söderströma. Ten se nestihl po střele natáhnout lapačkou a tak vedou Švýcaři překvapivě 1:0. Asistence: Luca Fazzini
02:27
Švédové zavřeli Švýcary v jejich třetině.
02:10
Brodecki se dostal před branku pěkným natlačením, nahrát ale nezvládl.
00:38
Fiala ve velké šanci, ale nedal. Mířil na vyrážečku.
00:16
Hra Švédů v obranné třetině.
00:01

Švýcarsko U20: Waeber (Senn) – Fora, Müller, Siegenthalerm, Rathgeb "C", Harlacher, Kindschi – Fuchs, Fazzini, Rod – Fiala, Malgin, Meier – Schweri, Wieser, Suter – Hugli, Hischier, Schmidli

Švédsko U20: Söderström (Ward) – Bergmann, Hagg, Aho, Lagesson, Norell, Forsling, Englund, Olofsson – de la Rose "C", Blidh, Karlsson – Brodecki, Wallmark, Kempe – Nylander, Lindblöm, Holmström – Looke, Ehn, Bristedt.
Příjemný silvestrovský večer vám přeje Jan Volf, který vás provede dnešním utkáním MS "20" skupiny B mezi Švýcarskem a Švédskem.