To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 12 198 diváků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Patrik Laine (Finsko) a David Pastrňák (ČR)
Statistiky

Střely na branku: 27:35
Zásahy brankářů: 31:22
Úspěšnost brankářů: 88,57 % : 81,48 %
Trestné minuty: 8:10
Skvělý zápas je u konce a Finsko se raduje z těsné výhry 5:4. Ve třetí třetině se jako první prosadil tým Česka, vedení na českou stranu strhl ve 49. minutě Michael Špaček po parádní Pastrňákově přihrávce, ale už na začátku 51. minuty bylo srovnáno po přesné ráně Jesseho Puljujärviho. Vítěznou branku zaznamenal v 55. minutě Patrik Laine a rozhodl tak i o složení čtvrtfinálových dvojic. Český tým se utká s USA, Finsko vyzve Kanadu.
59:51
Vaněček znovu zůstává na střídačce, takže bude následovat hra v šesti proti čtyřem.
59:51
Ještě jedno vyloučení na straně Finska! Kasperi Kapanen se dopustil držení a vhazovat se bude v pásmu Finska.
59:45
Pastrňák poslal dlouhý pas dopředu, riskantní přihrávka skončila zakázaným uvolněním.
59:18
Puk je ve středním pásmu, Češi se rychle vrací do útoku.
59:00
Finové vyhodili na zakázané uvolnění, hra se vrací před Vehviläinena a finská pětice nemůže střídat.
58:50
Zacha si několikrát vyměnil puk se Smejkalem, jenže ke střele to nevedlo.
58:30
Vaněček zůstal na střídačce, začíná power-play českého týmu.
58:30
Český tým si bere oddechový čas.
58:23
Hronek si klepl holí o puk, Pastrňák mu jej okamžitě poslal a přišla prudká rána. Finská obrana ji zblokovala.
57:28
Zbořilovi nevyšla rozehrávka, jeho křížný pas vystihl Rantanen a sám se vydal do útoku.
56:59
Ihned po buly pálil Zacha, jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu.
56:56
Špaček hledal na brankovišti Smejkala, jeho přihrávku vystihl pozorný gólman a schoval puk pod svou lapačkou.
56:45
Špačkův oblouček skončil ve Vehviläinenově lapačce, český tým získal pásmo zdarma.
55:54
Leine mohl sám zakončovat, byl ve výborné pozici, jenže se rozhodl pro přihrávku na najíždějícího Ahoa. Pas byl zblokován bruslí jednoho z českých obránců.
55:38
Trenér Jalonen obchází své svěřence a nabádá je ke klidu.
54:13
Finsko právě vstřelilo branku!
Přestřelka pokračuje a finský tým je opět ve vedení. Na ose hřiště došlo k nedůraznému bránění Juoleviho, ten zadovkou přihrál na PATRIKA LAINEHO, který švihem trefil přesně k tyči Vaněčkovy branky. Asistence: Olli Juolevi, Sebastian Aho.
54:12
Stránského trest vypršel, český tým je v pěti.
53:31
Aho zkusil individuální průnik, narazil ale na Skleničku a ten mu puk čistým způsobem odebral od hole.
52:45
Český tým vyhodil přes všechny čáry a poslal na led čerstvé síly.
52:19
Vaněček měl hned po buly hodně práce a musel se rychle přemísťovat.
52:12
Další vyloučení na české straně, dvě minuty za vysokou hůl dostává Šimon Stránský.
52:02
Kaše neprošel po pravém křídle.
51:37
Vehviläinen má puk pod sebou a přerušil hru. Může si tak oddechnout i po slibné šanci Pastrňáka.
51:10
I nadále se hraje parádní hokej, hra se přelévá ze strany na stranu a diváci se rozhodně nenudí.
50:10
Nyní se už ale domácí tým raduje a je srovnáno na 4:4. Před brankovištěm sál zapomenutý JESSE PULJUJÄRVI a využil rychlou přihrávku od brankové čáry. Jeho následná svižná střela skončila za Vaněčkem. Asistence: Julius Nättinen, Olli Juolevi.
49:51
Rychlá spolupráce celé finské pětice skončila pasem na Puljujärviho na zadní tyč, ten se netrefil.
49:26
Finský národní tým si zahraje přesilovou hru, David Sklenička byl potrestán dvěma minutami za držení.
49:11
Mašín možná mohl střílet, rozhodl se však pro přihrávku, tu finská obrana srazila.
48:37
Česko právě vstřelilo branku!
Parádní akce znamená gól a vedení Česka v poměru 4:3! Po rychlém přechodu do útočného pásma přišla geniální Pastrňákova přihrávka přes celé pásmo a MICHAEL ŠPAČEK se z voleje trefil náramným způsobem, Vehviläinen se na tuto ránu nestihl přemístit. Asistence: David Pastrňák, Jiří Smejkal.
48:25
Nepřesná přihrávka znamená zakázané uvolnění, hra míří před Vaněčka.
47:40
Parádní kličkovaná v podání Zachy skončila střelou a pohotovým zákrokem Vehviläinena.
47:10
Voženílek na levé straně nedokázal vystřelit, ani přihrát, nyní jde dopředu tým Finska.
46:18
Český tým je nyní rozhodně aktivnějším týmem, Finové chvílemi neví, co hrát.
45:27
Chlapík přihrál na Rašnera, ten okamžitě vystřelil a Vehviläinen si svým zákrokem nebyl jistý. Rašner dorazil puk do branky, gól však neplatí, neboť puk se rozhodčím ztratil z dohledu a přerušili hru.
44:30
Finsko je kompletní, hraje se v pěti na obou stranách.
44:19
Ve velmi dobré pozici se objevil Zacha, jeho rána zblízka byla sražena nad branku.
43:57
Šoustal se dostal k nahozenému puku a z pravé strany se pokusil zamířit na první tyč. Vehviläinen zachránil lapačkou.
43:14
Finové se osvobodili a vyhodili přes všechny čáry.
42:30
Je tu přesilovka pro Českou republiku. Zacha byl faulován Nikem Mikkolou a ten dostal dvě minuty za držení.
42:19
Mezi kruhy se objevil Hintz, Vaněček jeho pokus zvládl zkrotit.
41:01
Vyloučení hráči se vrátili zpátky do hry.
40:55
Pastrňák se dnes dostal do svého druhého brejku, ale ani tento neproměnil. Vehviläinen jeho úmysl vystihl.
40:42
Rychlá kombinace Finů na jeden dotek, puk dvakrát přelétl křížem pásmo, Vaněček ale celou akci ukončil svým zákrokem.

Trestné minuty: 4:6
Máme za sebou druhou třetinu a v té jsme si užili doslova gólové hody. Skóre otevřel hned v první minutě Jesse Puljujärvi, jenže už ve 26. minutě vedlo Česko po gólech Jiřího Smejkala a Jana Ordoše. Finsko ale předvedlo podobný obrat a po trefách Roopeho Hintze a Anttiho Kalapudase se opět dostali do vedení. Už to vypadalo, že stav 3:2 vydrží až do přestávky, jenže v poslední minutě srovnal pěknou ranou David Sklenička. Stav je tak 3:3 a zápas je tak i nadále zcela otevřený.
40:00
39:27
No vida, je opět srovnáno a tohle je gól do šatny. DAVID SKLENIČKA měl na své zakončení až neuvěřitelně mnoho prostoru a času a svou ranou dokonale vymetl roh Vehviläinenovy branky! Asistence: Dominik Mašín, Pavel Zacha.
39:01
Hra je přerušená a bude se vylučovat na obou stranách. Za brankou českého týmu došlo k souboji, Jakub Zbořil dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Kasper Björkqvist za hrubost.
39:01
37:49
Nepovedená rozehrávka nyní na straně českého národního týmu. I zde se jedná o zakázané uvolnění.
37:02
Zakázané uvolnění Finska, hra míří před Vahviläinena. Finové sice protestovali, že se o zakázané uvolnění nejednalo, rozhodnutí sudích už ale nezměnili.
36:08
Další Vaněčkův výborný zákrok, z dobré pozice na něj pálil Juolevi. Český gólman vyrazil.
35:36
Finové se nacpali do pásma a Vaněček musel rychle na led. Poradil si s výjezdem Björkqvista i dorážkou Lammikka.
34:21
A platí to i u týmu Finska.
34:15
Český tým je už kompletní.
34:02
Špaček pouze nahodil do útočného pásma a odešel se svými spoluhráči střídat.
33:15
Pastrňák si vyměnil puk s Mašínem a poté tvrdě vystřelil. Trefil však pouze Tuulolu.
32:21
Tahle přesilovka neměla dlouhého trvání, neboť ihned po buly se Aleksi Saarela dopustil krosčeku na Lakatoše a i on už míří na trestnou lavici. Síly na ledě se vyrovnaly.
32:15
Rozhodčí v celé situaci ale viděli faul a Filip Hronek obdržel dvě minuty za podražení. Druhá přesilovka pro Finsko.
32:14
Puljujärvi se snažil o kličku na střed, Hronek jej ale nepustil a finský útočník tak nevystřelil.
30:46
Přesilovka je využitá a Finsko opět vede. Po několika přihrávkách v pásmu přišel rychlý křížný pas na ANTTIHO KALAPUDASE a ten střelou z první zamířil přesně k tyči. Vaněček se nestihl přemístit. Asistence: Kasperi Kapanen, Sami Niku.
30:17
Finové se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma, musí začít od vlastního brankáře.
30:06
Je tu vůbec první vyloučení v zápasu. Dvě minuty za hrubost dostal Filip Hronek.
29:11
Hra je opět na druhé straně, Kapanenova střela z otočky skončila vedle Vaněčkovy branky.
28:57
Pastrňákův pokus o překvapivé zakončení skončil u gólmana finského národního týmu, Vehviläinen přerušil hru.
28:06
Ajaj, tohle byla obrovská chyba v rozehrávce ve vlastním pásmu. Mašínovy zpětné přihrávky se zmocnil ROOPE HINTZ a ten se v souboji proti Vaněčkovi dokázal prosadit a prostrčil puk za jeho záda. Bez asistence.
27:30
Na druhé straně nahodil puk Kaše, Vehviläinen pro jistotu přerušil hru.
27:11
Vaněček má puk ve své výstroji, lapil ránu najíždějícího Kapanena.
26:52
Ofsajd finského týmu, provinil se Puljujärvi.
26:32
Aho mohl zakončovat zblízka, do střely mu ale vložil hůl Pastrňák a ránu zablokoval.
26:08
Trenér finského týmu si bere oddechový čas, chce uklidnit situaci.
26:08
Český tým už vede. Šoustal poslal puk zpoza branky před brankoviště, Voženílek posunul na JANA ORDOŠE a ten zblízka nedal gólmanovi žádnou šanci. Asistence: Daniel Voženílek, Tomáš Šoustal.
25:54
Češi opět v útoku, Voženílkova střela z levé strany byla sražena.
24:22
Je srovnáno! Velký kus práce při této akci odvedl Pastrňák. Nejprve nahodil do rohu a poté byl i rozhodujících okamžiků. Finální střelu vyslal JIŘÍ SMEJKAL a z mezikruží propálil Vehviläinena. Asistence: Michael Špaček, David Pastrňák.
24:00
Z rohu si do slibné pozice najel Pastrňák, Vehviläinen vyrazil.
23:31
První útok Finska se opět hnal na Vaněčka, nyní byla přihrávka na Puljujärviho sražena k mantinelu.
23:10
Šoustal byl zablokován u mantinelu, puk před branku nedostal.
22:46
Kaše posunul puk na Chlapíka, jeho střelu z levého kruhu pro vhazování Vehviläinen zkrotil dobrým postavením a přerušil hru.
21:56
Chlapík na levé straně neprošel, při pokusu o průnik do pásma byl přiražen k mantinelu.
20:57
Nedáš – dostaneš. Finové se bleskově dostali do brejku tři na dva, puk doputoval na pravou stranu, odkud přesně zamířil JESSE PULJUJÄRVI a Vaněčka prostřelil. Asistence: Sebastian Aho.
20:45
Obrovská šance pro český tým na otevření skóre, jenže Pastrňák své sólo nevyužil – Vehviläinen vyrazil.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina a v této dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Mohli jsme ale pozorovat hru ve vysokém tempu, bez zbytečných přerušení. Nejblíže gólu byli domácí Hintz, a na druhé straně Voženílek ve spolupráci s Ordošem a Šoustalem. Na branky si tak musíme počkat do další části hry.
20:00
19:32
Dlouhý pas od Mikkoly skončil až u Kapanena, ten při pokusu o zahranění upadl a do zakončení se nedostal.
18:50
Mikkola čeká na své spoluhráče, přichází postupný útok Finska.
17:51
Špaček poslal zadovku na Pastrňáka, jeho střela po ledě ale Vehviläinena nepřekonala. České útočné eso poté nepříjemně nabouralo do mantinelu a hráč se zvedal pouze s bolestivým výrazem ve tváři.
17:09
Finové trochu zvolnili vysoké tempo, které nasadili v úvodu a to dává českým hokejistům šanci na dobré příležitosti.
16:05
Velký závar před Vehviläinenem. Ten už ležel v brankovišti, jenže ani Voženílek, nebo Ordoš se Šoustalem nedokázali této situace využít.
15:05
Po Zachově přihrávce střílel přes obránce Veselý a Vehviläinen pouze vyrazil před sebe. V tomto prostoru ale nebyl nikdo na dorážku.
14:30
Rašner alespoň na chvíli zbrzdil rodící se finský protiútok a dal tak svým spoluhráčům čas na návrat do obrany.
14:09
Tvrdou ránu od modré vyslal Hronek, publikem to jen zašumělo. Tohle byla hodně nebezpečná střela.
13:18
Lakatoš vyhodil přes všechny čáry, o zakázané uvolnění se ale nejedná.
13:01
Hintzova rána od modré skončila u Vaněčka, ten vyrazil maskou.
12:16
Nättinenovo nahození vzduchem neskončilo u jeho spoluhráčů, Vaněček si mohl po tuto chvíli oddechnout.
11:04
Nyní se Puljujärvi ukázal i v útoku, posunul na Laineho, ten z mezikruží nemířil přesně, puk skončil u zadního mantinelu.
10:31
Neuspěl ani Pastrňák, do rány mu padl Puljujärvi.
10:00
Na druhé straně vystřelil Kaše, jeho pokus ale neměl tolik razance, aby Vehviläinena dokázal překvapit.
09:07
Po velkém náporu a závaru před Vaněčkem se k zakončení dostal Hintz, zblízka ale ležícího gólmana nedokázal překonat!
08:22
Veselý se před brankou nedokázal zorientovat a po Lakatošově přiklepnutí nevystřelil.
07:37
Špaček sice dokázal v útočném pásmu vybojovat puk, jenže následná přihrávka na Pastrňáka postrádala přesnost a Finsko už vyráží do protiútoku.
07:18
Zakázané uvolnění České republiky, hra se stěhuje před Vaněčka.
06:54
Mikkola založil další akci Finska, ti pozvolna postupují do útočného pásma.
05:54
Na druhé straně pálil z levého křídla Björkqvist, Vaněček vyrazil.
05:16
A další zákrok finského gólmana, nyní proti najíždějícímu Miklišovi. Hraje se zatím velice rychlý a aktivní hokej.
04:45
Veselý posunul na Zachu, ten pálil z pravé strany, Vehviläinen ale byl pozorný a puk zachytil.
04:31
Češi se teď nemohou dostat z vlastního pásma, teď se o to snaží Hronek.
03:33
Laine se už dostal před Vaněčka, český gólman ležel v brankovišti, ale finský útočník v rozhodujícím okamžiku přišel o puk.
03:12
Oba týmy střídají, Finové čekají na vhodný okamžik pro zahájení akce.
02:39
Zpoza branky si vyjížděl Lammikko, snažil se zasunout puk k tyčce, Vaněček tam ale byl včas.
01:40
Do dobré pozice se dostal Lakatoš, mířil k tyčce, branku Finska ale o kousek minul. Začátek ale ze strany českých hokejistů není špatný.
01:21
Zacha vybojoval za brankou puk, jenže následná přihrávka skončila u Finů.
00:31
Vehviläinen má za sebou první zákrok, rychle máchl lapačkou a vyrazil puk do bezpečí.
00:01

Finsko: Vehviläinen (Kähkönen) – Juolevi, Tuulola, Niku, Mikkola, Saarijärvi, Hintz – Puljujärvi, Aho, Laine – Saarela, Kapanen, Nättinen – Siikonen, Rantanen (C), Kalapudas – Björkqvist, Repo, Lammikko. Trenér: Jukka Jalonen.

Česko: Vaněček (Stezka) – Sklenička, Mašín (C), Zbořil, Ščotka, Mikliš, Hronek, Rašner – Pastrňák, Špaček, Smejkal – Zacha, Lakatoš, Veselý – Stránský, Chlapík, Kaše – Voženílek, Ordoš, Šoustal. Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Wiegand (SUI) – Otmachov (RUS), Waldejer (NOR).
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, úvodní buly je otázkou okamžiků.
Zápas začne za pár minutek, rozhodně nikam neodcházejte!
Zápas v Hartwall Areně začne v 17 hodin a rozhodně si jej nenechte ujít, jste ke sledování všichni srdečně zváni!

Hlavními sudími tohoto klání budou Andris Ansons z Lotyšska a Marc Wiegand ze Švýcarska. Na čárách jim budou pomáhat Alexander Otmachov z Ruska a Alexander Waldejer z Norska.
Česká republika

Češi zatím předvádí velice sympatické výkony. První duel na turnaji sice nedopadl tak, jak by si asi všichni přáli a dobře rozehraný duel byl ztracen v nájezdech, ale v dalších zápasech se ukázala bojovnost a vůle po vítězství. Vidět to bylo zejména ve středu proti Bělorusku, ten to zápas se dlouho nevyvíjel podle představ a až obrat ve třetí třetině přinesl obrat a výhru za tři body. A to by mohlo tým kolem Davida Pastrňáka nakopnout i dnes proti domácím.

Odehrané zápasy

Česká republika – Rusko 1:2 sn
Slovensko – Česká republika 0:2
Česká republika – Bělorusko 5:3
Finsko

Domácí tým má ještě šanci ukořistit první místo ve skupině B, potřeboval by však pomoc od Slovenska. Pravděpodobnější je tak zisk druhého místa, což mají Finové ve vlastní režii. Do dnešního utkání vstoupí Finsko ve velice dobré náladě, neboť v pátečním utkání proti Slovensku si celek dobře zastřílel a připsal si velmi důležité tři body. A dnes přichází bitva o konečné umístění

Finsko – Bělorusko 6:0
Rusko – Finsko 6:4
Slovensko – Finsko 3:8
Dobré odpoledne u dalšího utkání hokejového mistrovství světa hráčů do 20 let. Společně se podíváme na duel mezi Finskem a Českou republikou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.