MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Finsko - 29. prosince 2019   15:08

Finsko
06:01' Puistola  (Tanus, Heinola) • 14:31' Tanus  (Oden, Puistola) • 20:54' Maccelli  (Thomson) • 32:37' Aatu Räty  (Aku Räty, Tanus) • 47:06' Puistola  (Oden) • 53:49' Kokkonen  (Utunen) • 57:58' Nousiainen  (Maccelli, Killinen)
Kazachstán
Lawrence (CAN), Pešina (CZE) – Lundgren (SWE), Šalagin (RUS)
WERK ARENA, Třinec
3028 diváků
Finsko

Z mé strany je to pro dnešek vše, u nějakého jiného textového přenosu zase na shledanou.
STATISTIKY

Střely na branku: 22 – 34
Úspěšnost zásahů brankářů: 79,41% – 95,45%
Trestné minuty: 10 – 18
Odpolední utkání mezi Kazachstánem a Finskem je u konce. Podle očekávání v něm vysoko zvítězili reprezentanti Suomi, kteří svému soupeři nakonec nasázeli sedm branek. Kazaši velkému favoritovi dokázali vzdorovat pouze v první třetině, i přesto ale dnes byli důstojným soupeřem. Další dva góly si na svoje konto připsal nejlepší finský střelec Patrik Puistola.

NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ

Kazachstán: Jusup Asuchanov
Finsko: Patrik Puistola
59:27'
Skandinávci ještě v závěru neúspěšně ohrožují kazašskou branku, na další gólovou radost už to ale nevypadá.
59:00'
Běží poslední minuta zápasu.
57:58'
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen ještě jedna branka. Kotouč po velké šanci dorazil v pádu do sítě KIM NOUSIAINEN. Asistence: Matias Maccelli, Lenni Killinen.
57:40'
Rychlé nahození Danila Butenka kryje brankář Piiroinen.
56:45'
Hned po buly se snažil vystřelit Eemil Erholtz, jeho pokus však byl sražen. Tlak Finů navzdory tomu pokračuje.
56:37'
Následuje poslední komerční přestávka.
56:29'
Seveřany v útoku brzdí nepřesnosti, před chvíli řada dobrých situací pokaždé skončila nepovedenou finální přihrávkou.
55:34'
Duel se víceméně dohrává, aktivnější jsou domácí, kteří se ještě snaží skórovat.
54:50'
Antti Saarela se hezky prokličkoval do útočného pásma, posléze byl ale tvrdě zastaven dvěma obránci Kazachstánu.
54:26'
Zakázané uvolnění Finska.
54:12'
O výsledku zápasu už je zcela jistě rozhodnuto. Přidá ještě některý z týmů další zásah?
53:49'
Máme tu další trefu Skandinávců. Přihrávku na útočnou modrou čáru dostal MIKKO KOKKONEN a jeho svižné nahození zapadlo přesně k tyči kazašské branky. Asistence: Toni Utunen.
53:10'
Na větší šanci se teď nějakou dobu čeká, územní převahu ale mají jasně hokejisté Suomi.
51:52'
Sampo Ranta se prezentoval pěknou střelou, která ale kazašskou branku o něco minula. Finové s komfortním náskokem v zádech už hrají velmi klidně.
51:01'
50:47'
Oba celky nyní dlouze bojují o kotouč v obranném pásmu Finska.
49:48'
Kazachstán si vytvořil zajímavě vypadající přečíslení, v klíčovou chvíli ale jeden z jeho útočníků pokazil přihrávku na svého spoluhráče a z šance nic není.
49:01'
Další z mnoha dnešních zbytečných provinění. Na trestnou lavici zamíří Aku Räty (FIN), který si vykoledoval trest za sekání.
48:24'
Velmi dobrý výkon předvádí Andrej Bujalskij , jehož střela zápěstím teď proletěla kolem pravé tyče Piiroinenovy branky.
47:06'
Jak to v podání reprezentace Suomi vypadá jednoduše. Další rychlý protiútok zakončil z levého kruhu do téměř odkryté klece PATRIK PUISTOLA. Asistence: Joonas Oden.
46:20'
Kazaši málem snížili! Pěknou individuální akci předvedl Andrej Bujalskij , jenž z levé strany minul finskou klec jen o kousek.
46:02'
45:50'
Aatu Räty se na vlastní modré čáře zmocnil puku, nabruslil si až mezi kruhy a vypálil. Brankář Kalmykov si proti jeho nebezpečné střele připisuje další úspěšný zásah.
44:55'
I přesilová hra Kazachstánu patří do kategorie méně povedených. U puku jsou především modrobílí, kteří dokonce několikrát mohli zahrozit vepředu.
44:20'
Akci hostujících hráčů zastavilo postavení mimo hru.
44:02'
Finský tlak na druhé straně nevyústil v branku, ale další vyloučení. Viníkem sedícím na trestné lavici je Peetro Seppälä (FIN).
43:08'
Kazaši dlouho drželi puk za finskou brankou, nakonec o něj ale přišli a Piiroinena nijak neohrozili.
41:25'
Hra v početní výhodě se výběru Suomi momentálně nedaří. Už poněkolikáté musí začínat od vlastní branky.
41:05'
Ruslan Djomin teď vybojoval kotouč na druhé straně a získal pro svoje mužstvo alespoň pár cenných vteřin.
40:15'
Finsko stále pokračuje v přesilové hře z konce předchozího dějství.
40:01'
Čtyřicet minut hry je za námi. Finsko v prostřední třetině potvrdilo roli obrovského favorita a po aktivním útočném výkonu přidalo další dva góly. Kazachstán se ke svojí hře z prvních dvaceti minut nedostal. Zdramatizují ještě Kazaši dnešní duel?

Střely na branku
Kazachstán – Finsko 16:23
40:00'
39:43'
Tak ještě jedno vyloučení. Na dvě minuty svůj tým za nedovolené bránění oslabí Madi Dichanbek (KAZ).
39:25'
Povedenější pasáž ze strany Kazachů. Ti teď dlouho operují v útočné třetině, k jakémukoliv ohrožení klece ale zatím nedošlo.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Hráči Suomi teď několikrát chybovali v přechodu přes střední pásmo a kotouče se nakonec zmocnil jejich soupeř.
38:11'
První útočná formace Finů dnes na ledě kraluje. I nyní na dlouhou dobu motala hlavy obráncům Kazachstánu, než hru přerušil brankář Kalmykov.
37:05'
Po střele Anttiho Saarely zvoní pravá tyč kazašské klece!
36:55'
36:00'
Druhá branka Kazachstánu visí ve vzduchu! mezikruží teď po ledě vypálil Ruslan Djomin, Piiroinen stihl sklapnout betony.
34:56'
Tak že by teď měli šanci? Po faulu Mikko Kokkonena (FIN) budou hrát přesilovku pěti proti třem.
34:34'
Domácí se snaží zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, proti finské kvalitě ale ve druhé třetině bojují marně.
34:07'
Hra se znovu vyrovná, dalším vyloučeným je Kim Nousiainen (FIN).
33:32'
Anttonimu Honkovi střela příklepem z levého kruhu nesedla, Kazachstán se může osvobodit.
32:47'
Seveřané mohou znovu navýšit své vedení. Trest za hrubost čeká kapitána Tamirlana Gajtamirova (KAZ).
32:37'
Další gól Finska je dílem bratrské spolupráce. V přečíslení tří proti jednomu našel Aku Räty svého bratra AATU RÄTYHO, který z levé strany doklepl puk do sítě. Asistence: Aku Räty, Kristian Tanus
32:00'
Následující akci zakončoval nejlepší finský střelec Patrik Puistola, maskovaný muž Kazachů si skulinku u bližší tyče pohlídal.
31:04'
Reprezentantům Kazachstánu se v druhé třetině zatím nepodařilo navázat na dobrý výkon z předchozí části hry. Další zákrok si brankář Kalmykov připisuje proti nahození Lassiho Thomsona.
30:48'
Tentokrát rychlý kontr hostujících hokejistů překazil ofsajd. Pokračovat se bude až po komerční pauze.
30:29'
29:40'
Sampo Ranta sám před brankou domácích přestřelil!
29:09'
Krátkou chvíli v útočné třetině si užili i Kazaši, teď už ale musí spěchat zpátky, protože do jejich území se valí tlupa hráčů v bílých dresech.
28:25'
Velká šance Finska! Kotouče se po chybě v rozehrávce zmocnil Joonas Oden a ujížděl vstříc kazašské brance, Kalmykov jeho svižný pokus viděl a vyrazil mimo.
28:11'
Hru na chvíli přeruší komerční přestávka.
27:42'
Opravdu drtivý nápor hostujícího celku, hráči v modrém teď neví, kde jim hlava stojí. Gólman Kalmykov ale paradoxně neměl mnoho práce.
26:28'
Pozorní obránci Kazachů vyhnali Finy z jejich třetiny. Nápor reprezentantů Suomi ale hned pokračuje dalším atakem.
25:47'
25:17'
A zase si zahraje brankář Roman Kalmykov.
24:53'
Nepovedená přesilovka Kazachstánu, Finové jsou na kotouči a soupeře k ničemu nepouštějí.
24:21'
Seveřané vyhodili kotouč daleko od vlastní klece, Kazaši se musí přeskupit a založit novou akci.
23:47'
Domácí čeká přesilová hra. Tým Finska byl potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě.
23:25'
Aku Räty prověřil Kalmykovova z pravého kruhu, kazašský gólman srazil kotouč někam za svoji branku.
22:39'
Hráči v bílých dresech měli před brankou Kazachstánu několik dobrých příležitosti, akci ale překombinovali a sami se vyhnali z pásma.
22:05'
Uvidíme hru čtyř proti čtyřem, Ville Heinola (FIN) vyfasoval trest za podrážení.
22:03'
Kazachstán se ve vlastním oslabení dostal na zteč a vybojoval si faul.
21:43'
Finové mají k dispozici další přesilovku. Na trestnou lavici za hákování usedne Arťom Koroljov. (KAZ).
20:54'
Výběr Suomi se ujímá dvoubrankového vedení. MATIAS MACCELLI si jednoduše najel mezi kruhy, počkal si a pěknou táhlou střelou do horní části branky překonal brankáře Kalmykovova. Asistence: Lassi Thomson.
20:24'
Seveřané už jsou v pásmu a začíná přesilovkový kolotoč. Kazachům se však po chvíli daří osvobodit.
20:01'
Finsko na začátku prostřední části hry dohrává přesilovou hru z konce úvodního dějství.
20:01'
Hokejisté jsou zpátky na ledové ploše, do startu druhé periody zbývá pár desítek sekund.
První dějství utkání skupiny A mezi Kazachstánem a Finskem je minulostí. Kazaši se favorizovaného soka nezalekli a po celých dvacet minut předváděli bojovný hokej. Na první zásah Patrika Puistoly odpověděl v přesilové hře Andrej Bujalskij. Reprezentanti Suomi si vzali vedení zpět v patnácté minutě zásluhou Kristiana Tanuse. Uvidíme, zda bude outsider skandinávské velmoci vzdorovat i ve druhé třetině.

Kazachstán – Finsko 9:9
20:00'
19:51'
Domácí dostali touš dostatečně daleko od své klece, první dvacetiminutovka pomalu končí.
19:15'
Kazachy čekají perné dvě minuty, hákováním se provinil Arťom Koroljov (KAZ).
18:57'
Finsko zavřelo svého soupeře v jeho pásmu a z dlouhého tlaku vytěžilo alespoň signalizovanou přesilovou hru.
18:25'
Hra se rychle přelévala ze strany za stranu až do té doby, než útok modrobílých zastavilo postavení mimo hru.
17:28'
Těžký zákrok betonem musel vytáhnout finský gólman proti ráně Madiho Dichanbeka, obránci Finska následně kotouč odpálili do bezpečí.
17:01'
Zakázané uvolnění domácích.
16:37'
Mikko Kokkonen posílá puk znovu až za domácí branku. Z přesilové hry Kazachů už mnoho času nezbývá.
15:53'
Přesilová hra se Kazachstánu zatím nedaří, kotouč mají v moci především reprezentanti Suomi.
15:28'
Bude se znovu vylučovat. Na trestnou lavici míří Sampo Ranta (FIN), odpyká si dvě minuty za sekání.
15:02'
Kazachstán se snažil o okamžitou odpověď, Piiroinen skryl kotouč v lapačce.
14:31'
Jsou to však Finové, kdo přidává další branku. Nenápadnou akci zakončil z hranice levého kruhu KRISTIAN TANUS, jehož rychlá rána Romanu Kalmykovi propadla. Asistence: Joonas Oden, Patrik Puistola.
14:19'
Pokračovat se bude až po komerční přestávce.
14:19'
Tak to je opravdu překvapivý průběh. Gólman Kari Piiroinen si připisuje další zákrok, za nitky duelu nyní tahají hráči v modrých dresech.
13:57'
Další dobrá šance Kazachů! Střelec prvního gólu Andrej Bujalskij to zkusil z levé strany zápěstím, Piiroinen byl pozorný a zasáhl.
13:36'
Anttoni Honka zklidní hru a vyčká za brankou. Do konce první třetiny zbývá něco přes šest minut.
12:56'
Stejná situace se znovu opakuje, Seveřané opět nepřešli přes vzdálenější modrou čáru.
12:12'
Bojovný výkon kazašského outsidera pokračuje, Finové se ani v tomto případě dlouho neudrželi v útočné třetině.
11:45'
Domácí tým vyrovnávající branka nakopla, maskovaný muž Finska musel řešit další nepříjemnou situaci. Následuje komerční přestávka.
10:13'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Přesilová hra Kazachů byla dlouho velmi nebezpečná a nakonec přinesla ovoce. Z pravého kruhu vypálil ANDREJ BUJALSKIJ a trefil přesně levý horní růžek finské branky. Asistence: Yusup Asuchanov, Ruslan Djomin.
09:25'
Aatu Räty před brankou domácích prováhal vhodnou chvíli ke střele, na druhé straně Andrej Bujalskij nepřekvapil Piiroinena.
08:59'
A znovu Kazaši musí začínat až od vlastní branky.
08:30'
Ve skrumáži v rohu vybojovali kotouč Finové a dokázali ho poslat až k brankáři Kalmykovovi.
08:16'
Domácí budou moci znovu zaútočit. Dvouminutový trest za držení si vysloužil útočník Sampo Ranta (FIN).
08:10'
Z levého kruhu vystřelil Ruslan Djomin, finský gólman byl připraven a kotouč vyrazil.
07:36'
Hokejisté Kazachstánu zatím předvádí odvážný výkon, jejich hře však chybí častější střelba na finskou klec.
06:57'
Maxim Musorov se snažil proháčkovat finskou obranou, byl ale zastaven a musí rychle spěchat zpátky.
06:01'
A hosté přesilovku rychle využili! Dobrou přihrávku do předbrankového prostoru dostal PATRIK PUISTOLA a z bezprostřední blízkosti lehce dopravil kotouč do sítě. Asistence: Kristian Tanus, Ville Heinola.
05:39'
Velká šance pro modrobílé, na trestné lavici sedí za podrážení Vladislav Sajko (KAZ).
05:35'
Skandinávci si s rozehrávkou dávají hodně na čas.
04:43'
Boj o kotouč probíhá převážně ve středním pásmu, teď je ale signalizovaná finská výhoda, Kari Piiroinen už je na střídačce.
03:56'
Finové zatím marně hledají recept na obranný val svého soupeře a velmi těžko pronikají do útočného pásma.
03:32'
Zakázané uvolnění Kazachů. Vhazovat se bude po levici brankáře Kalmykova.
03:30'
02:38'
Obrovskou šanci spálil Eemil Erholtz! V oslabení se dostal do samostatného úniku, na brankáře Kalmykova ale kličkou do bekhendu nevyzrál.
02:10'
Kazachstán se drží v útočné třetině, zatím ale bez větších šancí.
01:30'
Prvním vyloučeným se za nedovolené bránění stal Santeri Hattaka (FIN).
00:57'
Kari Piiroinen má první zásah! Finský brankář musel zkrotit dělovku Olega Bojka.
00:15'
Kotouče se ale zmocnili Finové, přihrávka Matiase Maccelliho před brankou nikoho nenašla.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhráli reprezentanti Kazachstánu.
00:01'
Oba celky už jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Kazachstán: Kalmykov (Pavlenko) – Gajtamirov (C), Dichanbek, A. Koroljov, Butenko, Katasonov, Šlyčkov, D. Muratov, Šaichmeddenov – Djomin, Asuchanov (A), Bujalskij – Bojko, Čaporov, Musorov (A) – Alexandrov, Bondarenko, Omirbekov – Sajko, Ljapunov, Čalov.

Finsko: Piiroinen (Annunen) – Nousiainen, Thomson (C), Hatakka, Heinola, Kokkonen, Utunen (A), Honka, Seppälä – Killinen, Maccelli (A), Saarela – Oden, Puistola, Tanus – Erholtz, Petman, Ranta – Aatu Räty, Aku Räty.

Rozhodčí: Lawrence (CAN), Pešina (CZE) – Lundgren (SWE), Šalagin (RUS).
Finsko

Obhájci titulu mají jako každý rok ty nejvyšší ambice. Skandinávci během poslední dekády získali zlaté medaile ve třech případech a od roku 1977 dohromady pětkrát.

Vstup do letošního šampionátu jim ale nevyšel úplně podle představ. V severském derby se sousedním Švédskem dlouho vedli, nakonec ale brali jen bod za porážku 2:3 po prodloužení. Chuť si spravili ve včerejším utkání s reprezentací Slovenska, které opanovali vysoko 8:1.

Nejproduktivnějším finským hráčem je Patrik Puistola, útočník Jukuritu se trefil v obou dosavadních duelech. Tři kanadské body má na kontě jeho klubový spoluhráč Kristian Tanus, v brance pak oba zápasy odchytal Justus Annunen.

ZÁPASY NA TURNAJI

26.12. Švédsko – Finsko 3:2 po prodloužení
28.12. Finsko – Slovensko 8:1
Kazachstán

Pro kazašskou reprezentaci jde o celkově osmou účast na světovém šampionátu juniorů. Středoasijský stát loni zvládl bitvu o udržení s Dány (výhry 4:3 a 4:0) a na prestižní akci se tak představil i letos.

Kazachstán zatím na mistrovství nepředváděl špatné výkony, v obou dosavadních zápasech ale skončil bez bodového zisku. Nejprve sehrál vyrovnanou partii s výběrem Švýcarska (porážka 3:5) a následně v napínavé bitvě podlehl i Slovákům (1:3).

Na turnaji dosud poutá pozornost útočník Maxim Musorov, který ve dvou zápasech nastřílel tři branky. Další týmovou oporou je kapitán Tamirlan Gaitamirov, jenž nastupuje v americké juniorské soutěži USHL.

26.12. Švýcarsko – Kazachstán 5:3
27.12. Slovensko – Kazachstán 3:1
Dobré odpoledne z Třince, vítám Vás u textového přenosu ze zápasu skupiny A, ve kterém se proti sobě postaví reprezentace Kazachstánu a Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.