MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : USA - 12. srpna 2022   04:00

1:7
(0:0, 1:5, 0:2)
USA
USA
25:54' Mazur  (Samoskevich, Bordeleau) • 31:29' Faber  (Hughes, Bordeleau) • 33:22' Mazur  (Slaggert, Faber) • 37:16' Slaggert  (Kaiser, Mazur) • 39:24' Coronato  (Hughes) • 41:57' Bordeleau  (Hughes, Samoskevich) • 55:23' Duran  (Cooley)
Švýcarsko
Pasche (41. Patenaude) – Zanetti, Sidler (A), Dionicio, Chanton, Delémont, Streule, Nussbaumer, Despont – Knak (C), Allenspach, Fahrni – Henry, Biasca (A), Graf – Nicolet, Baechler, Ritzmann – Alge, Garessus, Taibel.
Bloski, Hunnius – Hofer, Rey
Rogers Place, Edmonton
USA

Nejlepší hráči zápasu
Švýcarsko: Dario Allenspach
USA: Carter Mazur
S přehledem dokázali hokejisté USA vyhrát tento zápas nad Švýcarskem. Výrazně se jim podařila druhá třetina, kterou vyhráli 5:1 a celkově se radují z výhry 7:1.
59:45'
Už se pravděpodobně nic nestane.
59:00'
Američané jsou už kompletní. To začala poslední minuta hry.
58:26'
Švýcarsko vybojovalo buly v útočném pásmu. Z jeho přesilovky už mnoho času nezbývá.
58:19'
Kaidan Mbereko si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal z dobré pozice Mats Alge.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:40'
Rodwin Dionicio rozehrává od své branky, ale čeká na to, až se jeho spoluhráči zformují.
57:15'
Závěr zápasu odehraje Švýcarsko v početní výhodě, ale stabilněji se nemůže dostat do útočného pásma.
56:55'
Vyloučení v týmu USA:
Logan Cooley – 2 min., podrážení.
56:25'
Další zajímavá šance týmu, který hraje v bílém. Puk byl zblokovaný nad branku.
56:14'
Kaidan Mbereko kryje kotouč po střele, kterou vyslal Dario Allenspach. Tvrdá rána nebyla přesná.
56:07'
Komerční přestávka.
55:23'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Krásně to nyní sehráli Američané a navyšují své vedení. Po šikovné přihrávce Cooleye se tvrdou ránou prosazuje RILEY DURAN. Asistence: Logan Cooley.
54:18'
Tempo hry hodně opadlo a v podstatě se utkání jen v poklidu dohrává.
53:48'
Švýcarsko rozehrává od své branky, čeká na dostřídání, a pak rychle překonalo střední pásmo. Jenže na útočné modré o puk přišlo.
52:44'
Simon Knak vedl zajímavou akci Švýcarska, ale jeho zakončení bylo na poslední chvíli zblokované.
52:22'
Noah Patenaude si dokázal poradit se střelou soupeře, následný pokus postrádal přesnost.
52:11'
Dominic James hledal před brankou najíždějícího spoluhráče, ale nedokázal přesněji přihrát.
51:00'
19:37, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Američané mají převahu a navíc dokázali už šest branek vstřelit.
50:45'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
50:33'
Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušená. Komerční přestávka.
49:39'
Hra je pro ofsajd nyní přerušena. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Pomalu se dostáváme do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Američané míří za další jednoznačnou výhrou.
48:29'
V posledních minutách sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
47:20'
Švýcarsko nyní rozehrává od své branky, Mats Alge to zkoušel individuálně. Nakonec se protlačil až do zakončení, se kterým si však dokázal Kaidan Mbereko poradit.
46:24'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Američané vedou na střely 35:16. Dominují a míří za druhou výhrou na turnaji.
46:03'
44:40'
Švýcarsko sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu. Americká čtveřice hraje zodpovědně.
43:58'
Red Savage – 2 min., podrážení.
43:44'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
41:57'
Američané bleskově využívají přesilovku a navyšují své vedení. Tvrdou ránou z první se z kruhu prosazuje THOMAS BORDELEAU. Trefil horní část branky, na toto neměl brankář nárok. Asistence: Luke Hughes a Matthew Samoskevich.
41:37'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Brian Zanetti – 2 min., sekání.
41:25'
Logan Cooley se dostal do šance, ale byl faulovaný.
40:24'
Američané si hned v první minutě vypracovali zajímavou šanci, ale nedokázali se výrazněji prosadit. Kotouč končí vedle branky.
40:01'
Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Kevin Pasche, přichází Noah Patenaude.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou.
40:01'
V jednoznačnou záležitost se během druhé třetiny změnil tento zápas. Američané se prosadili pětkrát, Švýcarsko jen jednou. Američané jsou aktivnější, mají více střel a herní převahu.
40:00'
39:24'
Američané navyšují své vedení. Ránu od modré čáry tečoval před brankou do protipohybu brankáře obráncem neobsazený MATT CORONATO. Asistence: Luke Hughes a Hunter McKown
39:00'
Kevin Pasche rozehrává od své branky, dostal hru do středního pásma. Následně soupeři rychle vypálili.
38:30'
Red Savage rozehrává od své branky, následně se ale jeho spoluhráči nedokázali dostat do pásma.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:16'
V pohodě hrající Američané navyšují své vedení. Mazur dostal puk na modrou čáru. Wyatt Kaiser vypálil a jeho pokus mezi kruhy nechytatelně tečoval LANDON SLAGGERT. Asistence: Wyatt Kaiser a Carter Mazur.
36:48'
Logan Cooley měl zajímavou šanci, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána se možná od tyče odrazila.
35:52'
Kevin Pasche je znovu bez masky. Následně sudí přerušili hru. Komerční přestávka.
35:38'
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, hraje se delší dobu bez přerušení.
34:43'
Arno Nussbaumer pálil od modré čáry, jeho projektil byl před brankou zblokovaný. Gólman zasahovat nemusel.
33:22'
Krásná americká kombinace zakončená další brankou. Osamocený u tyče stál CARTER MAZUR. Dostal přihrávku a nemýlil se. USA navyšuje své vedení. Asistence: Landon Slaggert a Brock Faber.
32:04'
31:29'
Američané se dostávají do vedení, po vyhraném buly v útočném pásmu trefil horní část branky ránou od modré čáry BROCK FABER. Asistence: Luke Hughes a Thomas Bordeleau.
31:21'
Buly vyhráli Američané.
31:21'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Švýcarska.
30:44'
Švýcarsko se dostalo do středního pásma, ale následně si nedokázalo vypracovat šanci.
30:14'
Americká rána byla zblokovaná.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině. Zatím platí vyrovnaný stav.
29:20'
Sledujeme aktivní hru Švýcarska, které se po vyrovnávající brance pokouší získat vedení.
28:25'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Hokejisté USA chybovali ve svém útočném pásmu. Následně se soupeři dostali do brejku. JOEL HENRY mířil sám na branku a dokázal prostřelit brankáře. Kotouč poslal mezi nohy. Asistence: Attilio Biasca a Brian Zanetti.
27:51'
Hokejisté v bílém sice vybojovali buly v útočném pásmu, ale nedokázali se propracovat do výraznější šance.
27:13'
Švýcarsko rozehrává od své branky, následně Američané dokázali vystřelit, ale brankáře nepřekonali.
27:00'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.
26:19'
11:18, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hokejisté USA.
25:54'
Osmnáctá střela byla úspěšná a Američané se dostávají do vedení. V přesilovce našel Matthew Samoskevich před brankou volného spoluhráče, kterým byl CARTER MAZUR. Ten se z kruhu v pohodě dokázal poradit. Asistence: Matthew Samoskevich a Thomas Bordeleau.
25:28'
Švýcarsko vyhazuje až za americkou branku. Luke Hughes rychle otáčí směr hry.
25:07'
Aktivní hra USA pokračuje dál. Thomas Bordeleau vymyslel dobrou střeleckou pozici, puk míří vedle.
24:36'
Kevin Pasche nevěděl, kde je kotouč, ale dokázal ho udržet před brankovou čárou. Následně Švýcarsko vyhodilo, a tak musí Američané přeskupit síly.
24:07'
Americká bekhendová střela končí vedle branky. Následně také dorážka postrádala přesnost.
24:01'
Nicolas Baechler – 2 min., držení.
23:47'
Kaidan Mbereko nyní přerušil hru, připsal si osmý zákrok v tomto zápase.
23:30'
Američané vedou 15:7 na střely na branku, ale na úvodní gól v tomto zápase čekáme.
23:08'
První výraznější šanci ve třetině mělo také Švýcarsko, ale americký brankář si celkem snadno poradil.
22:53'
Kevin Pasche kryje další střelu a hlásí se o přerušení hry. Zdá se, že má problémy s maskou.
22:36'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, střelecky aktivnější jsou hráči USA.
22:18'
Riley Duran si vypracoval dobrou střeleckou pozici, přijal puk od spoluhráče, a pak jeho ránu jemně tečoval brankář do horní tyče.
22:07'
Švýcarsko v plném počtu, jeho brankář přerušuje hru. Dobře to sehráli Američané, ale na první branku stále čekáme.
21:47'
Sasha Pastujov autorem další střely, se kterou si brankář Švýcarska dokázal poměrně snadno poradit.
21:32'
Kevin Pasche kryje kotouč po střele, kterou vyslal bez přípravy Matthew Samoskevich.
21:12'
Američané se znovu usadili v útočném pásmu, následně Thomas Bordeleau minul branku.
21:00'
Švýcarsko hraje účelně, nedává soupeři mnoho prostoru před brankou.
20:18'
Američané se dostali do útočného pásma, Thomas Bordeleau pálil, ale brankář byl připravený.
20:07'
Hned z kraje třetiny si hráči USA zahrají přesilovku.
20:07'
Brian Zanetti – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
20:01'
Po skončení třetiny se za brankou Švýcarska strhla potyčka. Ta nic nemění na tom, že v tomto zápase platí bezbrankový stav. Z Edmontonu, kde pomalu nastává západ slunce, se brzy přihlásíme.
20:00'
19:48'
18:47'
Kevin Pasche si poradil se střelou soupeře v přesilovce. Bude se vhazovat.
18:08'
V závěru první třetiny mají možnost přesilové hry Američané.
18:07'
Joel Henry – 2 min., krosček.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
15:45'
Švýcarsko se usadilo na chvíli v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná. Následně James vyhodil jen na zakázané uvolnění.
15:20'
Američané sice vedou na střely 7:4, ale že by byla převaha nějak patrná v obrazu hry, to ne.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, zatím platí bezbrankový stav.
14:30'
Sledujeme hru pět na pět.
14:08'
Američané se ale dostali k puku a vyrazili do brejku. Blafákové zakončení míří vedle branky.
13:48'
Až nyní se jakš takš usadili hráči Švýcarska v útočném pásmu.
13:20'
Američané vybojovali kotouč a drží ho pod kontrolou. Velmi dobře nyní hraje tým v oslabení.
12:50'
Přesilovku, první v zápase, si zahrají hráči Švýcarska. Ti se však nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.
12:25'
Logan Cooley – 2 min., vysoká hůl.
11:35'
Kotouč nyní vypadl z hrací plochy, a tak sudí přerušili hru. Vhazovalo se před brankou Švýcarska. Následovala rána, kterou vyslal Matt Coronato. Kevin Pasche byl připravený.
11:19'
11:08'
Simon Knak se po krásné individuální akci dostal do zakončení, se kterým si poradil brankář USA. Hra je přerušená a my uvidíme komerční přestávku.
10:24'
Jen velmi těžko hledají Američané cestu, která by je mohla dostat do stabilnějšího tlaku v útočném pásmu. Švýcarsko je velmi dobře takticky připravené.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Tyler Kleven rozehrává od své branky, ve středním pásmu se kombinační hra poněkud zastavila.
09:40'
Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho hokejové krásy tento zápas nenabízí.
08:38'
Střelecky je zápas vyrovnaný, oba brankáři mají na svém kontě tři zákroky. Na výraznější šanci zatím marně čekáme.
07:59'
07:12'
Dario Allenspach se protlačil do útočného pásma, z dolní hranice kruhu pálil. Jeho rána na vzdálenější tyč končí vedle.
06:50'
Mats Alge se dostal do šance, jeho pokus z otočky byl obráncem USA zblokovaný ve správný čas.
06:14'
Švýcarsko rozehrává od své branky, Noah Delémont si dokázal poradit a rychle přenesl hru do útočného pásma. Vypálit na branku však nedokázal.
06:00'
Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.
05:10'
Střelecky je aktivnější tým USA, vede 3:2, na první výraznější šanci však v tomto zápase zatím čekáme.
04:33'
Brett Berard se po individuální akci probojoval přes střední pásmo do útočného, následné zakončení se mu však nepodařilo.
03:58'
Kaidan Mbereko si poradil se střelou od modré čáry, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Švýcarska.
03:26'
Sasha Pastujov se dostal sice do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.
03:08'
Hokejisté USA se vrací k aktivní hře, kterou se prezentovali v prvním zápase na turnaji.
02:24'
Jacob Truscott pálil od modré čáry, jeho projektil končí vedle branky.
02:12'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Švýcarska. To dnes hraje v červených dresech. Američané mají bílé.
01:33'
Zatím na nějakou výraznější šanci čekáme, sledujeme klidnější pasáž v úvodu zápasu.
01:04'
Wyatt Kaiser rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu jeho spoluhráči o kotouč přišli. Směr hry se tedy otáčí.
00:32'
Kaidan Mbereko má na svém kontě také první zákrok, poradil si se zakončení od modré čáry, brankáři se tedy s kotoučem už seznámili.
00:14'
Kevin Pasche musel zasahovat jako první, rychle po buly se tým USA dostal do zakončení. Carter Mazur byl tím, kdo zakončoval.
00:01'
Úvodní buly pro hráče USA, zápas začal.
00:01'

Švýcarsko: Pasche (Patenaude) – Zanetti, Sidler (A), Dionicio, Chanton, Delémont, Streule, Nussbaumer, Despont – Knak (C), Allenspach, Fahrni – Henry, Biasca (A), Graf – Nicolet, Baechler, Ritzmann – Alge, Garessus, Taibel.
Trenér: Marco Bayer

USA: Mbereko (Oke) – Faber (C), Hughes, Kaiser, Truscott, Bahrens, Kleven, Moore – Bordeleau (A), Slaggert (A), Mazur – Coronato, Cooley, Knies – Samoskevich, James, Berard – Duran, Pastujov, Savage.
Trenér: Nate Leaman

Rozhodčí: Bloski, Hunnius – Hofer, Rey.
Zápas brzy začne.
Pro oba kluby je to druhý zápas na turnaji. Švýcarsko v úvodním utkání podlehlo Švédsku 2:3. Naopak Američané s přehledem porazili Německo 5:1. Favoritem zápasu jsou hráči USA, který v současné době vedou skupinu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického mezinárodního hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí v rámci MS hráčů do 20 let Švýcarsko a USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.