To je ode mě pro tuto chvíli z Paříže vše, těším se u dalších textových přenosů s MS v ledním hokeji na počtenou.
Zápas mezi Norskem a Švýcarskem je minulostí. Aktivnějším týmem byli dnes jednoznačně hokejisté ze země helvétského kříže. Ti se ve druhé třetině dostali do vedení, které následně v závěrečné dvacetiminutovce ještě navýšili. Almond bekhendem nabil na mezikruží Piovi Suterovi, který neváhal a propálil gólmana Haukelanda. Švýcarsko si tak zaslouženě dokráčelo pro první tříbodové vítězství na turnaji.
Nejlepší hráči zápasu:

Alexander Bonsaksen (NOR)
Reto Schäppi (SUI)
60:00
59:35
Bastiansen už spíše jen z povinnosti jede napadat švýcarskou rozehrávku, o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto.
59:17
Švýcaři se po vyhraném vhazování vydali dopředu, ale zastavil je ofsajd.
59:05
Ken Andre Olimb prověřil z dálky pozornost Genoniho, který má puk ve výstroji.
58:20
Nörstebö drží kotouč na levé straně, ale špatnou přihrávkou o něj Nory opět připravuje.
57:06
A další velká šance, ve které byl Rüfenacht! Ten z mezikruží přestřelil branku!
56:59
Veliká šance Švýcarska! Schäppi vypálil z pravé strany, Haukeland jeho ránu vyrazil k Rüfenachtovi, který následně našel před úplně odkrytou klecí Almonda, který ale z první nezamířil mezi tři tyče!
56:24
Brunner se snažil norskou rozehrávku rozhodit, ale nepochodil.
55:55
Holös rozehrává útočnou akci zpoza vlastní klece.
55:19
Reichenberg pohotově vypálil z pravé strany, Genoni jeho ránu vykopl betonem.
54:57
Schäppi se natlačil středem hřiště až před Haukelanda, jenž puk lapil a následně skončil pod záplavou těl.
54:25
Thoresen nedostal zpoza branky puk na volného Trettenese, místo toho daroval kotouč Švýcarům.
53:50
Je tu komerční přestávka a Norové se na střídačce radí.
53:27
Haas se bleskově otočil na pravém kruhu a vypálil. Haukeland si s překvapivou střelou poradil.
52:57
Thoresen dorážel na levé straně a Genoni měl plné ruce práce.
51:57
Ambühl nevyřešil přečíslení Švýcarska ideálně, protože volil přihrávku a nepřihrál přesně.
51:39
Johannesenova rána z pravého kruhu mířila hodně mimo.
50:51
Praplan a Untersander se srazili na útočné modré čáře, ale naštěstí pro ně toho nedokázali Norové využít.
50:19
Norové posunuli hru ke Genonimu, který raději přerušil.
49:37
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A Švýcaři přesilovou hru bleskově využívají! Almond bekhendem nabil na mezikruží PIOVI SUTEROVI, který ze stejné pozice o chvilku dříve jen nastřelil obránce. Tentokrát ale nezaváhal a propálil gólmana Haukelanda. Asistence: Cody Almond a Andres Ambühl.
49:03
Je tu další vyloučení na straně Norů. Martin Röymark (NOR) dostává dvouminutový trest za hákování.
48:31
Na druhé straně zahrozili i muži v bílých dresech, puk nakonec proklouzal těsně kolem pravé tyče Haukelandovy klece.
47:45
Velká šance Norů! Trettenes našel z pravého rohu před brankou Oldena, který ovšem nezakončil přesně!
47:29
Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
47:29
Do pásma se sice dostali, ale k ohrožení Genoniho svatyně je Švýcaři nepustili.
46:53
Johannesen se nenechal připravit v obranném pásmu o kotouč a Norové útočí.
46:18
Norové jsou v plném počtu.
45:52
Do pásma nakonec zavezl kotouč Praplan, jenže poslal přihrávku do tandemu, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
45:24
Ambühl začíná postupný útok za vlastní brankou.
Dnešní utkání sleduje 7782 diváků.
44:18
Anders Bastiansen (NOR) měl v souboji hůl moc vysoko a rozhodčí ho za tento prohřešek poslali na trestnou lavici na dvě minuty.
43:59
Martinsen rychle obrátil hru ve středním pásmu, ale puk ke svému spoluhráči na středu nedostal.
43:28
Holös objel vlastní branku a vydal se směrem dopředu, jenže Norové se opět museli nedobrovolně zastavit na útočné modré čáře.
43:10
Thoresen se prosmýkl kolem Kukana ve středním pásmu, ale jeho útok zastavilo postavení mimo hru.
42:40
42:16
A sám se dostal ke střele od modré, kterou norský brankář vykopl do rohu.
41:50
Až teď se Norové osvobodili, Malgin začíná od vlastní brány.
41:34
Haukeland musí být v pozoru, létá na něj jeden puk za druhým.
41:09
Ambühl promáchl na pravé straně prudkou přihrávku a nezakončil do odkryté klece.
40:40
Henrik Ödegaard (NOR) podržel u mantinelu protihráče a dostává menší trest za držení.
40:19
Buly vyhráli Norové, ale ti ihned přišli o kotouč a do útoku se hnal Hollenstein, který z mezikruží přestřelil branku.
40:01
Hokejisté jsou na ledě, za okamžik začínáme.
Druhá perioda patřila jednoznačně mužům ze země helvétského kříže. Švýcaři byli po celou třetinu aktivnějším týmem a zaslouženě se ujali vedení. Vždyť na norskou branku vyslali 17 střel, Norové zapsali oproti tomu pouhé 4. Skóre otevřel ve 33. minutě Reto Schäppi a krátce po něm zvyšoval na aktuálních 2:0 pro Švýcarsko Cody Almond. Norové se budou muset hodně zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.

Další třetina začne přibližně v 22:00.
40:00
39:53
Haukeland předvedl ještě jeden lehký zákrok, na větší vzrušení už nezbývá moc času.
39:38
Furrer má kotouč v útočném pásmu a vypadá to, že jej Švýcaři v této části hřiště udrží až do přestávky.
38:51
38:50
A stejný hráč se teď jen o kousek nedostal k odraženému puku před odkrytou klecí Švýcarska!
38:17
Rosseli Olsen se protáhl do pásma středem hřiště.
37:53
To se mu ale nedaří a Norové ztrácí pásmo, po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.
37:26
Ken Andre Olimb je znovu při přesilovce s pukem na pravém kruhu a snaží se vymyslet nějakou překvapivou přihrávku.
36:51
Damien Brunner (SUI) zahrál vysokou holí a za tento nedovolený zákrok dostává dvouminutový trest.
36:11
Nörstebö uhájil puk v obranném rohu a vybojoval na sebe faul.
35:40
Rüfenacht vybojoval kotouč v levém rohu a Švýcaři opět útočí.
35:16
Holösův dalekonosný pas nakonec skončil tečovaný mimo hrací plochu.
34:42
Haukeland měl znovu plné ruce práce, ale tentokrát svůj tým podržel.
34:19
Norové se snaží odpovědět., ale Švýcaři jsou teď v euforii a hrají velice aktivně.
34:00
Skvělou práci odvedl na pravém kruhu Rüfenacht, který si pohrál s obráncem, uvolnil se a následně výborným pasem nahrál před branku CODYMU ALMONDOVI, jenž nastavil čepel hole a poslal puk do sítě. Asistence: Thomas Rüfenacht a Ramon Untersander.
33:49
A hokejisté s křížem na hrudi tlačí dál.
32:04
A aktivnější Švýcaři se nakonec ujímají vedení! Loeffel vybojoval kotouč v pravém útočném rohu, odkud našel přesnou přihrávkou před brankou volného RETA SCHÄPPIHO, který uklidil puk za záda bezmocného Haukelanda. Asistence: Romain Loeffel a Cody Almond.
31:49
Do protiútoku se tak vydali Švýcaři a Haukeland byl znovu pod tlakem, takže přikryl kotouč.
31:22
Přihrávku Kena Andreho Olimba do druhé vlny nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil.
30:57
Kukan z levé strany jen nastřelil prvního bránícího hráče a připravil Švýcary o pásmo.
30:34
Richard si špatně zpracoval průnikovou přihrávku do jízdy a připravil se tak o možnost jet na Haukelanda sám.
30:13
Norové jsou nyní pod tlakem a museli se osvobodit vyhozením na zakázané uvolnění.
30:05
Rüfenacht se v dobré pozici mezi kruhy k puku nedostal.
29:51
Haas se protlačil na levé straně až ke střele, Haukeland měl hodně práce, aby jeho pokus zkrotil.
29:39
A norský gólman musel následně vytáhnout dobrý zákrok proti ráně z dálky od Untersandera.
29:34
Kukan pálil z pravé strany a vystrašil Haukelanda.
28:52
Loeffel trefil z pravého kruhu tyč!
28:36
Bodenmann nahodil kotouč do pásma pro Brunnera, který ho ale nedojel a získali jej tím pádem Norové.
27:47
Norská osmička teď protečovala puk do pásma a odjela na střídačku.
27:11
Trettenes forčekuje v útočném pásmu, ale neúspěšně.
26:46
Haas dostal přihrávku na dlouhou hůl a dokázal ji jen prodloužit do útočného pásma.
26:24
Richard udělal na modré čáře o jednu kličku navíc a Ambühla tím vystavil do ofsajdu.
25:58
Švýcaři se ubránili a jsou opět kompletní.
25:43
Nakonec vymyslel Ken Andre výbornou přihrávku na pravou stranu přesně na hůl Holöse, který ale trefil jen přesouvajícího se Genoniho.
25:17
Ken Andre Olimb kombinuje s bratrem na levé straně.
24:35
Mathis Olimb to zkusil individuálně po levé straně, dostal se ke střele z mezikruží, jenže přestřelil.
23:58
A Damien Brunner (SUI) následně vyrobil v útočném pásmu nesmyslný faul, když očividně podmetl hokejkou protihráče, za což dostává dvě minuty.
23:41
Brunner drží kotouč u mantinelu v útočném pásmu.
23:23
Genazzi se dostal k odraženému puku a skoro od modré čáry vypálil zápěstím. Haukeland měl s jeho ranou problémy.
22:45
Norové si nerozuměli při rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění.
22:27
Hokejisté ze země helvétského kříže ovšem rychle obrátili hru a Haukeland musel podržet puk v rukavici.
21:52
Martinsen vybojoval puk v útočném pásmu na Suterovi.
21:41
Holös se vydal na útočný výlet, jenže v momentu zakončení podklouzl.
20:59
Genazzi napřáhl na modré čáře a jeho rána zaduněla o beton Haukelanda.
20:47
Norové si museli pomoct vyhozením na zakázané uvolnění.
20:41
Schäppi poslal Rüfenachtovi přihrávku na paty, ale Švýcaři i tak získali pásmo.
20:12
Thoresen se snažil po vyhraném vhazování protečovat kotouč do útočného pásma, ale Furrer byl proti.
20:01
Hráči nastupují na led, za chvíli se začne.
První dvacetiminutovka duelu mezi Norskem s Švýcarskem je za námi. Sledujeme velmi vyrovnaný hokej, o čemž svědčí i poměr střel na branku, který vyznívá mírně lépe pro Nory v poměru 10:9. Gólu se ale diváci v hale Bercy nedočkali, přestože viděli i poměrně hodně přesilových her. Zápasu zatím vládnou defenzivy obou týmů. Uvidíme, zda se to ve druhé části změní, či nikoliv.

Další třetina začne přibližně v 21:06.
20:00
19:31
Hokejisté s křížem na hrudi jsou u kotouče, ale do útoku se příliš neženou. Spíš chtějí v poklidu dohrát třetinu.
18:39
18:26
Mathis Olimb pálil z první z pravé strany a Genoni musel jeho ránu vyrazit do rohu.
18:13
Hráči v bílých dresech se nemohou usadit u brány Haukelanda.
17:33
Thoresen si počínal ve středním pásmu velmi dobře a nedovolil Švýcarům přejít do pásma.
17:01
Haas pálil z dobré pozice na levém kruhu, ale přestřelil.
16:39
Kristian Forsberg (NOR) následně úmyslně posunul svou branku a dostává za to dvě minuty za zdržování hry.
16:23
Malgin se protlačil mezi obránci a dostal se do úniku, ale norský gólman si poradil.
15:58
Hollenstein ztratil puk ve středním pásmu a Bastiansen mohl vyrazit směrem dopředu, jenže se přes obranu hostů neprobil.
15:23
Ken Andre Olimb našel před brankou Thoresena, jenže druhý jmenovaný si se zakončením neporadil úplně ideálně a Genoni puk v pohodě lapil.
14:59
Kotouč skončil v ochranné síti, bude se vhazovat po Genoniho pravici.
14:41
Norové potřebovali vystřídat, a tak podrželi kotouč za vlastní klecí.
14:13
Loeffel je zpátky na ledě, Švýcaři jsou kompletní.
13:54
Norové se ale do pásma velmi rychle vrátili a Genoni musel krotit dobrý pokus Reichenberga z levé strany.
13:38
Švýcaři vyhráli buly a vyhodili puk přes všechny čáry.
13:08
Holös s Kenem Andrem Olimbem si párkrát vyměnili puk na pravém kruhu a druhý jmenovaný potom pořádně protáhl Genoniho.
12:56
Po ní se dostal ke střele ze středu pásma Holös, ale jeho pokus srazila obrana Švýcarska do rohu.
12:16
Norové vyhráli vhazování, ale Ken Andre Olimb nemohl střílet z první a místo toho začal s kombinací.
12:13
A je tu další vyloučení! Romain Loeffel (SUI) na obranné modré čáře podrazil Kena Andreho Olimba a dostává dvouminutový trest.
11:29
11:19
Teď našel výbornou přihrávkou Malgina na levé straně, jenže ten před odkrytou brankou puk špatně zpracoval.
10:59
Hollenstein je u puku na pravém kruhu.
10:38
Útok Švýcarů zastavilo postavení mimo hru.
10:03
Stejný hráč pálil od modré čáry znovu, jenže trefil jen zadní mantinel.
09:50
Diazova rána od modré na branku neprošla.
09:29
Po komerční pauze se bude vhazovat před Haukelandem.
09:29
Aleksander Reichenberg (NOR) se ohnal po protihráči v souboji hokejkou a jde zchladit hlavu na trestnou lavici za sekání.
08:54
Thoresen drží puk za brankou Švýcarů, ale nemá, komu by nahrál.
07:59
07:55
Švýcaři se mohli v oslabení dostat k ohrožení Haukelanda, ale raději podrželi puk a nasbírali cenné vteřiny.
06:57
A znovu norská čtyřicítka, tentokrát jeho střelu zastavil Genoni.
06:40
Ken Andre Olimb trefil z pravého kruhu jen prvního bránícího hráče.
06:29
Mathis Olimb měl před sebou odkrytou klec, ale do jeho rány z levé strany skvěle skočil Genoni!
05:59
Vzápětí navíc vybojovali přesilovku. Joel Genazzi (SUI) u mantinelu podrazil protihráče a jde na dvě minuty na trestnou.
05:42
Norové se ale nakonec ubránili. Mathis Olimb je zpět na ledě.
05:08
Švýcaři kombinují v útočném pásmu.
04:37
Hollenstein napřáhl z první od modré čáry, ale bránu minul.
04:27
Puk se dostal před Haukenlanda, kde se ztratil ve skrumáži těl, norský gólman ho ale našel a skryl v lapačce.
04:06
Genazzi pálil od modré a jeho rána těsně minula levou tyč.
03:42
A první vyloučení zápasu. Matis Olimb (NOR) si pomohl v souboji hákováním a dostává menší trest.
03:09
Bastiansen se pral o kotouč za švýcarskou brankou, ale spoluhráči mu nepomohli a Norové o puk přišli.
02:50
Až teď se to povedlo Kenu Andremu Olimbovi, jeho pokus však Genoni bez potíží vytěsnil.
02:27
Norové se zatím ne a ne dostat k brance Genoniho.
02:06
Holös se Suterem se bijí o kotouč v útočném pásmu Švýcarů.
01:21
Brunner se snaží napadat rozehrávajícího Haukelanda, ale norský brankář si poradil.
00:37
Rüfenacht se protáhl kolem pravého mantinelu do pásma, jenže o puk v rohu přišel.
00:15
První útočili Švýcaři, ale akce Hollensteina nebyla dovedena do úspěšného konce.
00:01
Úvodní formace jsou připraveny v zahajovacím postavení a čeká se na buly.
A na led už nastupují hráči obou mužstev, vřeleji jsou přivítáni Švýcaři, jejichž příznivci mají v hledišti AccorHotels Areny převahu.
O show na ledové ploše se starají jako před každým zápasem na MS maskoti Asterix a Obelix.

Norsko: Haukeland (Haugen) – Lesund, Holös (C), Nörstebö, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sveum – K. A. Olimb, Thoresen (A), Reichenberg – Bastiansen, Martinsen, M. Olimb (A) – Röymark, K. Forsberg, Rosseli Olsen – Trettenes, Olden, Roest – Valkvae Olsen.

Švýcarsko: Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer, Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Praplan, Hollenstein (A), Haas – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Bodenmann, Richard, Brunner – Ambühl (A), Suter, Herzog – Malgin.

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Reneau (USA) – Lhotský (CZE), Suominen (FIN).
Norové nastoupí v červených dresech, Švýcaři budou mít bílou sadu.
V utkání nalezneme i českou stopu. Jedním z čárových rozhodčích bude dnes Miroslav Lhotský.
VZÁJEMNÝ ZÁPAS Z POSLEDNÍHO MS

Na loňském šampionátu se oba týmy potkaly v základní skupině. Tehdy vyzněl vzájemný zápas lépe pro Nory, kteří získali dva body za výhru po prodloužení.

Vítězství Norska řídili hlavně bratři Olimbové. Skóre otevřeli Švýcaři, ale v 15. minutě vyrovnal mladší Ken Andre po přihrávce od Mathise. Ve druhé třetině si Norové vypracovali dvougólový náskok díky Roymarkovi a Mathisovi Olimbovi.

Švýcaři ovšem vyrovnali ve třetí periodě a poslali zápas do prodloužení. V tom vymyslel parádní přihrávku pro Martinsena Mathis Olimb a Norsko získalo dva body.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté ze země helvétského kříže narazili v úvodním zápase na Slovince. Švýcaři vletěli do utkání jako uragán a po první dvacetiminutovce vedli už 4:0, když se postupně trefili Ambühl, Haas, Loeffel a Bodenmann. Vypadalo to na jednoznačnou záležitost, jenže opak byl pravdou.

Slovinci zabrali a i díky nedisciplinovanosti Švýcarů dokázali srovnat. Nejprve na konci druhé periody využil velký tlak svého týmu Muršak a ve třetím dějství inkasoval švýcarský gólman Hiller hned třikrát. Slovinci dovedli zápas do prodloužení a i v něm byli velice nebezpeční. Muži s křížem na hrudi ovšem tlak ustáli a v následných samostatných nájezdech jim vystřelil druhý bod Damien Brunner.

Sestava z posledního utkání:

Hiller (Genoni) – Diaz (C), Furrer (A), Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Praplan, Hollenstein, Haas – Bodenmann, Richard, Brunner – Ambühl (A), Suter, Malgin – Rüfenacht, Schäppi, Herzog – Almond.
Trenér: Patrick Fischer.

NORSKO

Norové sehráli první duel na mistrovství s domácí Francií, která měla v hledišti poměrně hojnou podporu, i když lední hokej nemá v této zemi příliš velké jméno. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre po perfektním pasu od svého bratra Ken Andre Olimb a krátce před polovinou utkání zvýšil na 2:0 Patrick Thoresen.

Francouzi ale nehodlali duel vzdát tak lehce. Da Costa si našel místo na středu pásma a přesnou střelou snížil. Ve třetí třetině se potom zopakoval sled posledních dvou střelců. Na 3:1 pro Nory zvyšoval znovu Thoresen, 12 sekund po něm ale přispěchal s odpovědí opět francouzský da Costa. Norové si ovšem vedení pohlídali a připsali si do tabulky tři body.

Haugen (Haukeland) – Lesund, Holös (C), Nörstebö, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sveum – K. A. Olimb, Patrick Thoresen (A), Reichenberg – Bastiansen, Martinsen, M. Olimb (A) – Trettenes, K. Forsberg, Rosseli Olsen – Röymark, Roest, Valkvae Olsen – Olden.
Trenér: Petter Thoresen.
Vítejte u třetího hracího dne Mistrovství světa v ledním hokeji 2017! Společně budeme sledovat duel mezi Norskem a Švýcarskem. Oba týmy vstoupily do turnaje v sobotu. Lépe se vedlo Norům, kteří porazili Francii 3:2. Švýcaři oproti tomu zvítězili jen za dva body, když udolali v nájezdové loterii Slovince. Vzájemný duel těchto týmů započne vhazováním v nedělních 20:15. Zůstaňte s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.