MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Švédsko - 13. května 2018   20:15

Ukončeno
Švýcarsko
Švýcarsko
38:32' Untersander (Corvi) • 44:26' Diaz (Fiala, Andrighetto) • 59:17' Kukan (Untersander)
3:5
(0:2, 1:1, 2:2)
Švédsko
Švédsko
05:24' J. Klingberg  (Zibanejad, Ekman-Larsson) • 09:18' Hörnqvist  (Janmark, Backlund) • 21:14' Backlund  (H. Lindholm) • 52:59' A. Larsson  (Backlund) • 56:42' Pääjärvi  (Backlund)
Švýcarsko
Sestavy:
Genoni (Berra) – Diaz (C), Müller, Fora, Kukan, Untersander, Frick, Josi (A) – Niederreiter, Meier, Corvi – Vermin, Andrighetto, Hofmann – S. Moser, Haas, Baltisberger – Schäppi, Rod, Scherwey (A) – Fiala.
Švédsko
Sestavy:
A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Rakell, Zibanejad – Backlund (C), Pettersson, Kempe – J. de La Rose, Jo. Larsson, Everberg – Pääjärvi, Hörnqvist, Arvidsson.
Přenos se aktualizuje automaticky

Závěrečná třetina přinesla mnoho vzrušení v obou fanouškovských táborech. Švýcarům se nejprve podařilo snížit na rozdíl jediné branky, Švédové však následně zareagovali další trefou. Když to poté Švýcaři zkoušeli v přesilovce v šesti a bez brankáře, inkasovali popáté. Hráči ze země helvétského kříže ještě v závěru upravili skóre, když se chvíli přes sirénou trefil Kukan.

Švédové tak porazili Švýcary 5:3 a zůstávají ve skupině prozatím bez porážky. To je ode mě pro dnešek vše. Hezký zbytek večera.
Konec zápasu.
59:17'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři se ještě v závěru na začátku vlastní přesilovky trefili. Po příklepu od Untersander zacílil z vrcholu pravého kruhu DEAN KUKAN švýcarský celek stanovil konečné skóre na 3:5. Asistence: Ramon Untersander.
59:12'
Larsson vyfasoval dvě minuty za držení, Švýcary ještě čeká přesilovka.
59:02'
Švédové ve snaze přejít střední pásmo narážejí na dobrou obranu Švýcarů.
58:20'
Švýcaři to ale ještě nevzdávají a snaží se vyvíjet tlak v útočném pásmu, k žádné větší šanci to ale zatím nevede.
56:44'
Genoni se vrátil do své branky. Utkání už se bude zřejmě jen dohrávat.
56:42'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři po přesilovce nechali prázdnou klec, čehož Švédové ihned využil a po přihrávce Backlunda uklidit popáté kotouč do švýcarské klece MAGNUS PÄÄJÄRVI. Asistence: Mikael Backlund.
56:27'
Švédové jsou v plném počtu. Švýcarská branka zatím zůstává prázdná.
55:06'
Švýcarský tým svírá Švédy v obranném pásmu, Josi následně vysílá tvrdý projektil a Nilsson využívá svůj beton.
54:25'
Švýcaři to zkouší v šest bez brankáře.
54:25'
Švýcaři si zahrají v početní výhodě. Za hru vysokou holí rozhodčí posílají na trestnou Backlunda.
54:25'
Niederreiter se dostal do těsné blízkosti Nilssona a z otočky vypálil, švédský brankář však vykryl.
52:59'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Hráči Tre Kronor odpověděli na tlak Švýcarů tím nejlepším způsobem. ADAM LARSSON dostal z pravé strany kolmou přihrávku na modrou čáru, odkud vyslal nechytatelnou dělovku, která zapadla za brankovou čáru. Asistence: Mikael Backlund.
52:26'
Joël Vermin se chtěl procpat před Nilssona, kotouč mu ale utekl a následně ho zavřeli dva švédští obránci.
50:27'
Niederreiterovi se podařilo zamířit z pravého kruhu, Nilsson si ale se střelou poradil.
49:39'
Švédové uvízli v ofsajdové pasti. Na ledě navíc proběhne menší přestávka na úpravu ledu.
49:02'
Další pokus stejného hráče z obdobné pozice, Genoni opět využil svou vyrážečku.
48:16'
Klingberg zkoušel překvapit Genoniho polovysokou střelou od modré, ten ale vyrazil kotouč pomocí vyrážečky nad sebe.
47:41'
Švédové oslabení ubránili a hrají v plném počtu.
47:02'
Švýcarský útok neustále nabývá na síle, přesilovka ale pomalu končí a Švédové si hlídají, aby neinkasovali.
46:08'
Jacob de La Rose zakončoval po pěkné souhře a přihrávc z levé strany Švýcarů z oblasti mezi spodní hranou pravého kruhu a brankovištěm, Nilsson vytáhl dobrý zákrok betonem. K dorážce už se nikdo nedostal.
45:41'
Švédsko si při zvýšené švýcarské aktivitě koleduje. Při dalších ofenzivních manévrech protivníka se provinil podražení Klingberg a hráči Tre Kronor budou hrát oslabení.
45:06'
Další šance ze strany Švýcarska. Po ráně od modré měl Nilsson před vlastní brankou co dělat, aby zabránil kotouči v cestě za brankovou čáru. Situaci ale nakonec vyřešil dobrým zákrokem s pomocí své výstroje.
44:26'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Po souboji u pravého mantinelu ve švédském obranném pásmu se kotouč dostal na modrou čáru k RAPHAEULU DIAZOVI, který si místo dalekonosné střely nabruslil k vnitřní hraně pravého kruhu a přes clonící hráče napálil kotouč do sítě. Asistence: Kevin Fiala a Sven Andrighetto.
43:25'
Josiho pokus od levého mantinelu Nilsson vyrazil.
42:53'
Nepříjemmou střelu z ostrého úhlu a následnou dorážku ukryl Genoni do výstroje.
41:53'
Další rána z pravého kruhu, tentokrát z hole Wikstranda. S pomocí teče ale šel kotouč mimo.
41:01'
Klingberg vypálil takřka z vrcholu pravého kruhu, Genoni vyrazil betonem jen na pravou stranu, kde číhal další ze švédských protihráčů, jenž okamžitě vystřelil, puk však letěl souběžně s brankovou čárou pryč.
40:45'
Backlundova střela z levého kruhu skončila nad švýcarskou klecí.
40:16'
Švýcaři se snaží dostat z vlastního obranného pásma, ale Švédové výborně napadají.
40:01'
Začala třetí třetina.
Po Švýcarech vjíždějí na ledovou plochu i Švédové. Závěrečná třetina může začít.
Prostřední perioda nabídla v zaplněné kodaňské hale hned dvě branky. Švédové sice nejprve zvýšili skóre už na 3:0, švýcarský tým však následně zvýšil aktivitu a začal Tre Kronor zatápět. Chvíli před sirénou díky většímu tlaku v ofenzivě zapsali Švýcaři svůj první gól zápasu a snížili na 1:3. Do závěrečného dějství tak vstoupí rovněž s dvoubrankovým mankem jako do druhé.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:02'
Roman Josi ihned po buly v levém kruhu prudce vypálil, Nilsson byl připravený.
38:32'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Zatímco Švédové polevili v aktivitě, Švýcaři přidali a vytěžili z toho svůj první gól. Mezi kruhy se do puku opřel RAMON UNTERSANDER a prostřelil Nilssona. Asistence. Enzo Corvi.
38:16'
Jednomu ze švýcarských hráčů přeskočil puk hokejku a dostal se ke Švédovi, který si nabruslil na levý kruh, při snaze o střelu ale uklouzl.
37:36'
Švédové nahazují kotouč dopředu a vyrážejí střídat.
36:48'
Kevin Fiala se chtěl prosmýknout mezi dvěma obránci přímo před Nilssona, ti ho ale v oblasti mezikruží od puku čistě odstavili.
35:38'
Švédové bojují se Švýcary o každý centimetr ledu, ani oni ale momentálně nejsou schopní si připravit šanci.
34:59'
Švýcaři se tlačili před švédskou branku, nedokázali ale vyprodukovat žádnou lepší střelu, a tak se hra přelévá opět na druhou stranu kluziště.
33:30'
Zpoza branky se na Genoniho vyřítil Larsson a snažil se procpat kotouč mezi tělo soupeřova brankáře a pravou tyčku, to se mu ale nepovedlo.
32:28'
Rickard Rakell si najel do levého kruhu, místo přihrávky si ještě nabruslil před brankáře a chtěl kotouč dopravit do sítě sám, Genoni se ale natáhl přes brankoviště a vykryl mu střelecký úhel.
31:47'
Elias Pettersson dostal krásný pas za švýcarskou obranu a řítil se sám na brankáře, kterého slušně vykoupal, V zakončení ale nakonec trefil jen tyčku.
31:24'
Už to vypadalo na další branku ve švýcarské síti. Po velké šanci ze strany Švédu musel Genoni zasahovat. Ve chvíli, kdy to vypadalo, že se puk dostane za brankovou čáru, švýcarský brankář po něm skočil a zakryl ho vlastním tělem. O tom, zda padla branka, muselo rozhodnout až video.
30:22'
John Klingberg vyslal ránu od modré, ta se ale zastavila o skrumáž těl před Genoniho brankou.
29:39'
Nino Niederreiter chtěl zakončovat z vrcholu pravého kruhu, střela mu ale nesedla a takřka nevypálil.
27:57'
Švýcaři jsou v plném počtu.
26:55'
Švédové se snaží kombinovat v obranném pásmu Švýcarska, následně z oblasti mezi pravým kruhem a modrou pálí Erik Gustafsson, jeho rána je však nepřesná.
25:57'
Fiala vedle vlastní branky strčil jednoho ze Švédů a vyfasoval menší trest za hrubost. Švédy čeká přesilovka.
25:55'
Viktor Arvidsson se hnal se svým spoluhráčem v tandemu na švýcarskou brankou, nakonec v pádu z mezikruží vystřelil bekhendem, jeho střela se neujala.
24:26'
Dennis Everberg si ze středu hřiště najel do levého kruhu, odkud chtěl zamířit nebo přihrát ke švýcarské brance, kotouč byl ale zblokovaný a na místo určení se nedostal.
23:47'
Petterson si najel mezi kruhy a z otočky vystřelil, jeho pokus šel mimo.
23:02'
Oliver Ekman-Larsson jen lehce nahodil zblízka kotouč na švýcarskou svatyni, Genoni si ale s "padáčkem" poradil a ukryl ho do lapačky.
21:14'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři ve středním pásmu ztratili kotouč, ke kterému se na modré dostal Lindholm. Ten poslal přihrávku na levý kruh MIKAELU BACKLUNDOVI, který tvrdou ranou prostřelil Genoniho. Asistence. Hampus Lindholm
20:51'
Pěkná akce ze strany Švýcarů, která končí střelou z mezikruží. Nilsson nejprve vyrazil puk před sebe, pak si ho ale rychle zpracoval hokejkou a ukryl do lapačky.
20:02'
Úvodní buly sice muselo proběhnout nadvakrát, ale povedlo se. Druhá třetina začíná.
20:01'
Začala druhá třetina.
Na ledě je vše připraveno k zahájení druhého dějství. Oba celky už se chystají k úvodnímu vhazování.
V první třetiny zápasu padly hned dvě branky. Švédové byli od začátku hodně aktivní a vytěžili z dobrého úvodu dva přesné zásahy. Do černého se trefili Klingberg a Hornqvist. Švýcaři byli v první části úvodní dvacetiminutovky takřka neviditelní a ve svých útocích naráželi pouze na pozornou obranu Švédů. Postupně sice začali vystrkovat růžky a připsali si dvě slušné šance, to ale bylo z jejich strany vše. Do prostřední periody tak vyrazí spokojeněji hokejisté Tre Kronor, kteří si hýčkají náskok 2:0.
20:00'
První třetina skončila.
19:29'
Gaëtan Haas nahodil kotouč za švédskou branku, tam ho ale nesebral žádný z jeho spoluhráčů, ale švédský protihráč, který opět zakládá útok Tre Kronor.
19:05'
Od levého mantinelu to z dálky zkoušel Hampus Lindholm. Jeho pozdrav pro Genoniho ale v brance neskončil. Švýcarský brankář ránu vytěsnil.
18:25'
Rickard Rakell se proháčkoval až před Genoniho. Tváří v tvář švýcarskému brankáři ale neuspěl. Jeho bekhend se podařilo maskovanému muži vyrazit.
18:11'
Raphael Diaz zacílil od modré, jeho pokus ale byl před brankou sražen.
17:05'
Viktor Arvidsson dostal dobrý pas napříč hřištěm za švýcarské obránce, kotouč mu ale sjel po čepeli a z možnosti vypálil z dobré pozice nebylo nic.
16:12'
Po souboji u mantinelu před švýcarskou střídačkou se na ledě strhla mela, kterou museli klidnit rozhodčí.
15:49'
Sven Andrighetto chtěl od levého mantinelu přihrát před branku, kotouč se ale byl zblokován.
15:18'
Johan Larsson to zkusil z levé strany z ostrého úhlu, ale Genoni byl připravený a puk vyrazil.
15:04'
Po krátké pauze na úpravu ledu se bude vhazovat po Nilssonově pravici.
15:04'
Švýcaři se ve dvou hnali dopředu a Gaëtan Haas dostal přihrávku zadovkou na levý kruh, odkud bez váhání vystřelil. Nilsson chytil letící kotouč do lapačky.
13:23'
Romanu Josimu se povedl vskutku husarský kousek. Projel do útočného pásma podél levého mantinelu, objel švédskou branku a chtěl přihrát. Před Nilssonem ale nikdo nečekal, a tak si Josi nabruslil ještě do mezikruží a odtud sám vypálil. Jeho pokus však švédský brankář vyrazil.
12:20'
Švédové nadále skvěle napadají. Poté, co opět uzmuli Švýcarům kotouč, se urodila jejich další šance. Tentokrát pálil z oblasti pravého kruhu Larsson. Genoni ukryl kotouč ve výstroji.
11:13'
Švýcaři se ve hře dopředu snaží, naráží však na kvalitní švédskou obranu, která je nepustí ani ke střele.
10:38'
Švédové napadli švýcarskou rozehrávku a nedopustili, aby se soupeř dostal z obranného pásma. Následně to zkusil z vrcholu pravého kruhu Erik Gustafsson. Genoni vyrazil pomocí betonů.
09:18'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Krásná akce ze strany Tre Kronor. Backlund nahrál do oblasti vedle švýcarské svatyně Janmarkovi, jenž nahrál přímo pod sebe k vnitřní hraně pravého kruhu PATRICU HORNQVISTOVI, jenž ranou z první rozvlnil síť za Genoniho zády. Asistence. Mattias Janmark a Mikael Backlund
08:35'
Švýcary čeká další oslabení, za krosček odpyká menší trest Diaz.
08:20'
Mika Zibanejad dostal hezkou přihrávku za brankou, objevil si klec soupeře, ale ještě předtím než stihl zacílit, se mu kotouč zamotal mezi nohy.
07:19'
Švédové vedou útok podél levého mantinelu, Švýcaři je však odzbrojují od puku a sami míří dopředu.
05:24'
Švédsko právě vstřelilo branku!
JOHN KLINGBERG dostal pěknou přihrávku příklepem od Zibanejada na vrchol pravého kruhu, odkud zacílil na švýcarskou branku. Jeho tvrdý projektil překonal vše, co mu stálo v cestě a zapadl za Genoniho záda. Asistence. Mika Zibanejad a Oliver Ekman-Larsson.
04:50'
Mika Zibanejad si krásně nabruslil mezi kruhy a zacílil, Genoni však kotouč pomocí teče vyrazil.
04:27'
Švédové hrají v plném počtu a naopak začíná jejich takřka dvouminutová přesilovka.
04:19'
Síly na ledě se na malou chvíli vyrovnají. Schäppi vyfasoval menší trest za nedovolené bránění.
03:52'
Mikael Backlund se mohl dostat do dobré pozici, gólman Genoni se ale k puku dostal včas a odpálil ho do bezpečí.
03:26'
Švýcaři se snaží kombinovat před brankou soupeře, Švédové se ale opět osvobozují.
03:17'
Rozhodčí musí řešit menší potyčku před švédskou branko. Nakonec se bude vhazovat po Nilssonově pravici.
02:52'
Další nepovedený útok Švýcaři. Ti se nedokázali propracovat ani přes střední pásmo, kde dobře zahrála švédská obrana.
02:27'
Švýcary čeká přesilovka, která pro ně ale nezačíná dobře. Švédům se daří vyhodit přes všechny čáry.
02:27'
Na ledě se střetli Dennis Everberg s Moserem. Švédský hráč za to vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.
02:18'
Švédové nahazují kotouč ke švýcarské brance a vyrážejí střídat.
01:42'
Buly před vlastní brankou vyhráli Švýcaři, Švédové se však ještě dobrým forčekingem drželi v útočném pásmu.
01:19'
Mikael Backlund prudce vypálil z mezikruží, Genoni vyrazil.
00:55'
Švédský tým to zkoušel středem hřiště, Švýcaři ale soupeři nedovolili překročit střední pásmo.
00:08'
Úvodní buly vyhráli Švédové a zakládají útok. Ten ale žádnou větší šancí nekončí a hra se otáčí na druhou stranu kluziště.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na ledě se už objevují obě mužstva, zápas mezi Švýcarskem a Švédskem za malý okamžik začne.
Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Diaz (C), Müller, Fora, Kukan, Untersander, Frick, Josi (A) – Niederreiter, Meier, Corvi – Vermin, Andrighetto, Hofmann – S. Moser, Haas, Baltisberger – Schäppi, Rod, Scherwey (A) – Fiala.

Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Rakell, Zibanejad – Backlund (C), Pettersson, Kempe – J. de La Rose, Jo. Larsson, Everberg – Pääjärvi, Hörnqvist, Arvidsson..
V desátém hracím dnu světového šampionátu čeká Roya Arenu porce dalších dvou zápasů skupiny A. Jedním z nich je utkání Švýcarska proti Švédsku.

Švédové si zatím vedou na turnaji suverénně. V dosavadních pěti duelech porazili všechny soupeře a zapsali do tabulky pravdy pět triumfů. Jediný bod ztratili proti Slovensku, když vyhráli až po prodloužení. S českým mužstvem zvítězili o jedinou branku, jinak nadělili každému protivníkovi nejméně čtyři góly. Největší příděl vyfasovali Rakušané, které Švédové rozstříleli výsledkem 7:0. Bělorusko vyinkasovalo nepopulární „pětku“, francouzský gólový účet byl zatížen „jen“ čtyřikrát. Díky dobrým a ustáleným výkonům je Švédsko se 14 body na prvním místě skupiny A. Poradí si Tre Kronor i se svým dalším sokem?

Výsledky švédských zápasů

Švédsko – Bělorusko 5:0
Švédsko – Česko 3:2
Švédsko – Francie 4:0
Švédsko – Rakousko 7:0
Slovensko – Švédsko 3:4p

Tím budou na ledě kodaňské ledové arény Švýcaři, kteří stále bojují o postup do čtvrtfinále. V tabulce skupiny momentálně okupují čtvrtou příčku s devíti body, pouhý bod za českým týmem. Oproti Čechům však vyhlížejí zápas s daleko náročnějším sokem. V uplynulých utkání ale švýcarští hokejisté ukázali sílu. Rakousko sice porazili až po prodloužení, českému týmu ale sebrali bod, když vzdorovali až do nájezdů. Do posledních minut vzájemného duelu trápili i Rusko. Jistějšími výsledky se hráči země helvétského kříže prezentovali proti Slovensku, s nímž zvítězili 2:0, a také v zápase s Běloruskem, který opanovali 5:2. Udělají Švýcaři další krok na cestě za postupem?

Výsledky švýcarských zápasů

Švýcarsko – Rakousko 3:2p
Švýcarsko – Slovensko 2:0
Česko – Švýcarsko 5:4sn
Švýcarsko – Bělorusko 5:2
Rusko – Švýcarsko 4:3

Zápas mezi Švýcarskem a Švédskem začíná ve 20:15. Jak se rozdělí další body ve skupině?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
Play off
Články odjinud