MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  USA : Finsko - 13. května 2019   16:15

USA
USA
00:50' Skjei (DeBrincat, Eichel) • 10:36' J. Gaudreau (Eichel) • 63:47' D. Larkin (Q. Hughes, Keller)
3:2
(2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Finsko
Finsko
19:05' Manninen  (Pesonen, Koivisto) • 39:28' Ojamäki  (Manninen, Kaski)
USA
Hribik (CZE), Romasko (RUS) – Lazarev (RUS), Ondráček (CZE)
Steel Arena
7060 diváků
Finsko

Ode mě je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera a u dalšího onlajnu v rámci MS na počtenou!
Nejlepší hráči utkání:

USA – Brady Skjei
Finsko – Sakari Manninen
Je za námi dnešní utkání, které přineslo opravdu pěknou podívanou! Američanésice vedli o dvě branky, ale Finsko se stihlo do konce druhé dvacetiminutovky vrátit do zápasu. Třetí perioda branku nepřinesla, tak se rozhodlo až v prodloužení. V tom vstřelil rozhodující gól Dylan Larkin, jenže předvedl parádní ránu zápěstím a přisoudil svému týmu bod navíc.
63:47'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Do konce prodloužení už chyběla jen minuta, ale v té se prosadily Spojené státy! DYLAN LARKIN to vzal celé na sebe, dostal se mezi tři protihráče a ranou zápěstím se trefil na zadní tyč!
62:58'
Spojené státy se dostaly do rychlého protiútoku i do přečíslení, ovšem přihrávka na sjíždějícího hráče se k němu nedostala. Fin se stihl vrátit!
62:28'
Kaapo Kakko předvedl, jak šikovné má ruce! Dokázal se totiž dostat až před brankáře soupeře, jenže ten utěsnil svou bližší tyčku!
61:43'
Na druhé straně přišla také šance Finska, jenže to se samo sou nepřesností vyhnalo z pásma. Zatím se tedy v prodloužení nerozhodlo.
61:10'
Jack Eichel předvedl parádní akci! Držel dlouho po buly kotouč, načež se dostal na vrcholek kruhu, předvedl otočku, ale těsně minul!
61:01'
Střela se navíc svezla po mantinelu a do útoku se dostali Američané. Ti chvíli obléhali pásmo a nakonec si musel Veini Vehviläinen připsat zákrok.
60:32'
A tu první měli Finové! Dostali se totiž do přečíslení tři na jednoho. Hráč, který celou akci táhl to vzal na sebe, jenže vůbec netrefil branku!
60:10'
Hraje se klasické prodloužení tři na tři. Dají se tedy očekávat mnohé šance na obou stranách.
60:01'
Poslední minuta třetí části už se jen dohrávala, ani jeden z týmů evidentně nechtěl přijít o bod. Ve třetí periodě jsme neviděli ani jednu branku, přestože oba týmy měly své dobré šance. Nás tedy čeká prodloužení, které začne za necelé tři minutky.
60:00'
59:00'
Minuta do konce třetiny!
58:46'
Clayton Keller dostal přihrávku na kruh poté, co skvěle zapracoval Quinn Hughes. Jeho dobrou ránu Veini Vehviläinen vyrazil svou vyrážečkou.
58:00'
Suomi drží zkušené puk na svých hokejkách, přestože hráči Finska jsou na letošním mistrovství velmi mladí. Ubrali tak spoustu dalších vteřin do konce zápasu.
57:20'
Horké chvilky nyní zažívá obrana amerického týmu. Nakonec vše přečkala bez větší úhony. Stav je tedy stále nerozhodný a my míříme pomalu do prodloužení.
56:42'
Finsko se dostalo do přečíslení dva na jednoho, přesto není rozhodnuto! Kaapo Kakko táhl celou akci a vzal to na sebe. Jeho ránu na zadní tyč americký gólman vyrazil a Juhani Tyrväinen se už nedostal k dorážce.
56:14'
Derek Ryan se snažil procpat ke kotouči a k zakončení, jenže se mu to nepodařilo. Kotouč tedy drží Finové a nikam s ním nespěchají.
55:46'
Cory Schneider si nyní připsal spíše jednodušší zákrok. Puk udržel na své hrudi. následuje krátká přestávka a rychlé vyčištění ledu.
55:20'
Chvilku to vypadalo, že se bude hrát hokej nahoru dolu, jelikož ani jeden z týmů nemyslel moc na defenzívu. To se teď ale změnilo.
54:28'
Obrovské šance na obou stranách! Nejprve pálil Adam Fox, jehož skvělou ránu vyrazil finský gólman jen tak tak. Na druhé straně vyrazil Cory Schneider puk jen před sebe a spadl. Nikdo z Finů nedokázal dostat puk do prázdné sítě!
53:42'
Kristian Kuusela se z ničeho nic dostal k dorážce na hranici brankoviště. Cory Schneider byl však připravený u své tyčky a puk za sebe nepustil.
53:10'
Američané si nyní vůbec nerozuměli, takže se sami připravili o puk ve středním pásmu. Finsko se na druhé straně provinilo ofsajdem.
52:44'
Finsko se dostalo velmi rychle do útočného pásma. Atte Ohtamaa se hned po vystřídání dostal ke kotouči. Jeho dobrou ránu Schneider celou dobu viděl.
52:00'
Dnešní utkání sleduje 7060 diváků.
51:48'
Alec Martinez dostal přihrávku na modrou a místo střely volil rychlý pas na Kanea. Ten chtěl vypálit, ovšem těsně před ním byl puk odpálen.
51:42'
Třetí perioda je již ve své druhé polovině a my nejsme blíže rozřešení dnešního zápasu. Následně je pískáno, jelikož gólman Finů přišel o lapačku.
50:51'
Finsko si zaútočilo, jenže moc dlouho mu to nevydrželo. Následně si muselo dojet pro puk až ke svému vlastnímu gólmanovi a začít odtud.
50:10'
Brady Skjei nejspíše moc nevěděl, co by měl s pukem udělat. Nakonec spíše jen nahodil na branku a druhou branku v zápase nepřidal.
49:37'
Nyní to bylo spíše souboj o puk ve středním pásmu. Nakonec ho odpálil finský hráč do útočného pásma, kde si ho vzali do své moci Američané.
49:07'
To byla nádhera v podání Američanů! Alex DeBrincat vybojoval puk po vhazování, načež krásným křižným pasem oslovil Patricka Kanea. Ten vypálil z první, ovšem Veini Vehviläinen se stihl přesunout.
48:49'
Dylan Larkin zůstal osamocený na útočné modré, tak na něj poslal Kane pas. Larkin si najel do výhodnější pozice, ale proti jeho střele zaklapl gólman betony včas.
48:30'
Američané se dostali do rychlého protiútoku. Nakonec byl zadovkou naleznut Alec Martinez, proti jehož střele vytáhl pohotový zákrok Veini Vehviläinen.
47:55'
Jack Eichel získal puk ve středním pásmu. možná byla škoda, že ho neposlal na Gaudreaua, jelikož ten byl v dobrém pohybu směrem k brance.
47:13'
Finsko muselo začít od své branky a dostalo se do útočného pásma. Jenže cestou se ztratil puk, který díky tomu získaly Spojené státy americké.
46:44'
Eetu Luostarinen měl dobrou rychlost, takže dostal svůj tým do útočného pásma. Následně ještě hledal někoho před brankou, ale tam nikdo z Finů nedokázal dostat puk směrem na branku.
45:54'
Jack Hughes dneska není vidět tolik, jako mladík na druhé straně. Ani teď navíc skoro nic nevymyslel, jelikož Amerčačné přišli velmi rychle o kotouč.
45:03'
Kaapo Kakko zůstal zapomenutý na útočné modré, ovšem stál na místě, takže se nemohl vydat do úniku. Proto jen vypálil a jeho ránu Schneider vyrazil.
44:30'
Po buly v útočném pásmu se ke střele od modré dostal Johnny Gaudreau. Jeho pokus se ještě snažil tečovat Chris Kreider, ovšem jeho teč šla těsně vedle.
44:23'
Jack Eichel se po pasu od svého obránce vydal do útočného pásma. Nakonec zkusil spíše takovou propagační střelu, kterou má gólman v lapačce.
43:46'
Finsko mohlo jít poprvé v zápase do vedení! Jeden z hráčů Suomi totiž vystihl puk, hnal se na gólmana a zkoušel to na zadní tyč. Tam se však objevila vyrážečka amerického gólmana!
43:14'
Ve třetí třetině se zatím skoro nepřerušuje, takže hra plyne celkem rychle. Američané už ztratili svou pozici a oba týmy po dlouhém střídání vystřídaly.
42:43'
Finským fanouškům se nyní ani trochu nelíbil zákrok v obranném pásmu Finska. Rozhodčí ale nevylučovali a Spojené státy jsou v útočném pásmu.
41:52'
Americký hráč nezachytil kotouč na útočné modré a Finové se hnali do protiútoku. Kaapo Kakko posunul puk na Luostarinena, jenže ještě hledal svého spoluhráče, který jen promáchl!
41:13'
Chris Kreider chtěl vypálit z prostoru kruhu, jenže jeho pokus byl sražený. Johnny Gaudreau chtěl ještě získat puk, ovšem velmi rychle o něj přišel.
40:35'
Veini Vehviläinen se nakonec musel mít na pozoru. Přišla na něj totiž střela, jenže finský gólman si bez větších potíží poradil. Následovala ještě potyčka, ale nic velkého.
40:16'
Patrick Kane nyní vymyslel skvělou přihrávku na Gaudreaua, která šla přes celou šíři hřiště a Američané se díky tomu dostali do útočného pásma.
40:01'
Jsou za námi dvě periody dnešního velmi pohledného utkání, ve kterém ještě není ani náhodou rozhodnuto. Oba týmy měly v této třetině pasáže kdy dominovaly, jenže také pasáže, kdy se spíše bránily. Dlouho to vypadalo, že v této části branku neuvidíme, ale Finové se znovu trefili minutu před koncem. Přesilovou hru totiž využil Niko Ojamäki, jenž ranou z první překonal Schneidera.

Další třetina začne přibližně v 17:53.
40:00'
39:28'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko se znovu prosazuje v poslední minutě a využívá přesilovou hru! Kaski posunul na Manninenna. Ten si s ním chvilku hrál, načež našel přihrávkou na dva metry NIKA OJAMÄKIHO, jehož rána z první se zastavila až o síť v brance! Asistence: Sakari Manninen a Oliwer Kaski.
39:11'
Atte Ohtamaa si najel do dobré střelecké pozice. Cory Schneider měl před sebou několik hráčů, přesto jeho ránu vyrazil do rohu kluziště.
39:00'
38:27'
Sudí špatně vhodil buly, proto se nakonec ještě jednou opakovalo. Američané ho však vyhráli i podruhé a poslali ho přes všechny čáry.
38:26'
Vyloučení v týmu USA (Colin White – 2 min., krosček).
38:03'
Ty stále operují s pukem v útočné třetině. Připsaly si i jednu velmi dobrou střelu, ovšem finský gólman dokázal puk vytěsnit mimo tři tyče.
37:29'
Suomi se pak ještě drželo v útočném pásmu, ale Cory Schneider si nemusel připsat žádný zákrok. Naopak do útoku se vrhly Spojené státy.
37:00'
Juhani Tyrväinen vybojoval puk ve středním pásmu, ale hodně skákal, takže finský útočník nemohl vypálit. Proto jen posunul puk na křídlo.
36:23'
Jere Sallinen se snažil zamotat hlavy svým soupeřům a nějakou dobu se mu to i dařilo. Pak se na něj však vrhla dvojice Američanů a o puk ho obrala.
36:00'
jenže ten se stejně dostal do velmi dobré příležitosti! Dostal totiž přihrávku na vrcholku kruhu, trochu si popojel, ale jeho ránu na přední tyč gólman vyrazil.
35:33'
Dylan Larkin se dostával do útočného pásma, ale nechal za sebou puk. proto nemohl na druhé straně najít úplně volného Patricka Kanea.
35:12'
Spojené státy hrají v pěti!
34:47'
A přesilová hra se Finsku začíná hodně rychle krátit. Navíc je v dalším přechodu do útočného pásma zastavil ofsajd, takže buly na obranné modré Američanů.
34:24'
Na ledě máme druhou přesilovkou lajnu finského celku. Ten se nejdříve musel dostat do pásma a měl dobrou šanci, ale USA odpálily puk daleko od branky.
34:01'
Finsko mělo tlak, jaký si Američané za celou dobu přesilové hry nevytvořili. Nakonec to celé utnul Cory Schneider, jenž vyrazil kotouč do ochranné sítě.
33:25'
Mohlo být vyrovnáno! Oliwer Kaski vyslal parádní ránu od modré, kterou americký gólman vykopl jen vedle sebe! Tam byl připravený Kaapo Kakko, jenž netrefil odkrytou branku!
33:12'
Vyloučení v týmu USA (Patrick Kane – 2 min., vysoká hůl).
33:00'
Dylan Larkin si chvíli vyměňoval puk se spoluhráčem, aby mohli jeho parťáci vystřídat. Následně jen nahodil puk do pásma a také vystřídal.
32:20'
Celkem náhodná teč, jež klidně mohla skončit v brance Finska! Puk se totiž odrazil od nějaké hokejky před brankou a skončil jen těsně vedle tyčky!
32:02'
Finský gólman si musel připsat zákrok, respektive chycení kotouče. Ten totiž zůstal ležet na brankovišti, tak pro něj Veini Vehviläinen skočil a má ho v lapačce.
31:47'
Na ledě se začíná hodně přiostřovat a trochu to vypadá, že rozhodčí pustili metr o trochu více, než bylo třeba. Aréna se teď nejednou vzbouřila proti rozhodnutí.
31:01'
Quinn Hughes si jako obránce udělal útočný výlet. Předvedl, že ruce má šikovné, uvolnil se ke střele, ovšem jeho rána nakonec nešla mezi tři tyče.
30:50'
Finsko hraje v pěti!
30:04'
Finové zahrozili v oslabení! Dostali se do rychlého protiútoku. Jako poslední se k puku dostal Niko Ojamäki, jehož rána šla jen těsně vedle!
29:33'
A znovu! Navíc tentokrát tak, že celá obranná čtyřka mohla vystřídat, přestože střídačka finského týmu je nyní na druhé straně kluziště.
28:54'
Jack Eichel se chtěl vydat ihned po prohraném buly za kotoučem, ale cestou byl podražený. Píšťalka sudího však zůstala němá a Finsko bez potíží vyhodilo.
28:50'
Vyloučení v týmu Finsko (Juhani Tyrväinen – 2 min., vysoká hůl).
28:38'
Kaapo Kakko si nyní dělal s pukem, co chtěl. Bohužel pro finský celek to bylo jen za brankou soupeře, kde nehrozilo absolutně žádné nebezpečí.
28:17'
Rozhodčí odpískal evropskému týmu ofsajd, načež ještě finský hráč vypálil. Poté se strhla menší mela, ale vylučovat se stále nebude. Byly by to nejspíše dva stejné tresty na obě strany.
28:00'
Alex DeBrincat hlídkoval před brankou a nechtěl pustit samotného Fina do útoku. Ten tedy počkal na spoluhráče a Finsko rozjíždí další útok.
27:21'
Finové se znovu dostali do menšího tlaku v útočné třetině, ovšem jejich střelám zatím chybí více přesnosti. Cory Schneider zatím nevytáhl nějaký super zákrok.
26:56'
Po vhazování v útočném pásmu se dostal ke střele americký obránce, jehož rána byla jen sražena do ochranné sítě. Následně se bude chvilku čisti led.
26:37'
Johnny Gaudreau to zkusil z naprosto stejné pozice, ze které vstřelil branku. Tentokrát jeho ostrá rána jen proletěla skrze brankoviště.
25:57'
Henri Jokiharju nakonec vypálil od modré, al jeho rána nebyla moc povedená, navíc trefil soupeře daleko před brankovištěm.
25:29'
Kaapo Kakko chtěl zaseknout puk a přihrát, ale místo toho jen ztratil stabilitu na bruslích. Přesto udržel kotouč na své hokejce a Finsko pokračuje v tlaku.
24:39'
Jenže se do něj celkem rychle vrátili. Dylan Larkin si sjížděl na přihrávku svého spoluhráče, když si klepl hokejkou, ale nevěděl, že za ním stojí protihráč, jenž mu kotouč vypíchl.
24:06'
Patrick Kane s vypětím všech sil udržel puk v útočném pásmu, ale pod tlakem ho jen poslal po mantinelu, kde o něj Američané velmi rychle přišli.
23:20'
Jinak zatím vidíme až nečekaně čistou hru od obou týmů, vždyť jsme ještě neviděli ani jeden trest! Nutno dodat, že ani jeden z týmů nepředvedl nějaký nečistý zákrok.
23:01'
Spojené státy se celkem dlouho držely v útočném pásmu, jenže nějaká velká šance z toho nakonec nebyla. Navíc se bude vhazovat na modré.
22:11'
Chris Kreider nějakou dobu motal svým soupeřům hlavy, načež chtěl najít svého spoluhráče z lajny Gaudreaua. Až k němu se však puk nedostal.
21:46'
Finsko se dvěma rychlými přihrávkami dostalo do útočného pásma, ovšem nic z toho nebylo. Puk se totiž odrazil za branku, kde ho sebrali Američané.
21:18'
Po následném vhazování se dostali Fini ke střely a publikem to jen zahučelo! Pokus totiž skončilo na tyčce, škoda pro hráče Suomi.
21:08'
Finsko velmi dobře napadalo v útočném pásmu, díky čemuž se dostalo ke kotouči. Následná rána byla ale přivzvednuta do ochranné sítě.
20:35'
Jani Hakanpää byl jako obránce připravený na modré, kam také přihrávku dostal. Vypálil od modré, ale Cory Schneider byl připravený a má puk v lapačce.
20:12'
Dylan Larkin schytal tvrdý direkt ve svém obranném pásmu a rozhodčí raději přerušil hru. Larkin nakonec odjel na střídačku po svých, ale je nyní ošetřován.
20:01'
Je za námi první třetina zajímavého utkání mezi Spojenými státy a Finskem, ve které jsme viděli hned tři branky a Američané vedou 2:1. Ti měli již dvoubrankové vedení, když se trefili Skjei a Gaudreau. Především druhá branka stojí za zmínku, jelikož padla ze záporného úhlu. Finsko se však nevzdávalo a necelou minutu před koncem snížilo zásluhou parádní rány Manninena.

Další třetina začne přibližně v 17:03.
20:00'
19:40'
Colin White se ještě dostal k odraženému puku a s Finskem mohlo být zle! Americký hokejista však svou střelu namířil těsně vedle tyčky gólmana.
19:22'
Finsko je na koni, ale do konce první periody již příliš mnoho času nezbývá. Finy navíc v dalším útočném snažení zastavilo ofsajdové postavení.
19:05'
Finové těsně před koncem první periody snižují na rozdíl jedné branky! SAKARI MANNINEN dostal přihrávku k mantinelu. S ničím se moc nepáral a jeho parádní rána skončila v šibenici na protější tyčce! Asistence: Harri Pesonen a Miika Koivisto.
19:00'
18:02'
Finsko se dostal do rychlého protiútoku a nevypadalo to vůbec špatně! Juhani Tyrväinen poslal obloučkem pas na Toniho Rajalu, jenž puk sice ze vzduchu trefil, ale nemířil přesně.
17:49'
V posledních sekundách už nevidíme moc střel ať už na jedné, nebo druhé straně. Spojené státy se navíc dostaly do ofsajdu a hra je přerušena.
17:23'
Jenže se o útočné pásmo připravily samy velmi nepřesným pasem. Ten šel mezi dva hráče, takže se k němu nejrychleji dostal finský hokejista.
16:45'
Niko Ojamäki se snažil dojet puk v útočném pásmu, ale to se mu nepovedlo. Spojené státy navíc z pásma bez větších problémů vykombinovaly a mohou útočit.
16:00'
Kaapo Kakko se rozjel do zajímavé šance! Nakonec vypálil ze strany kruhu a mířil na zadní tyč. Tam byl ale připravený beton Coryho Schneidera.
15:22'
Niko Mikkola neměl moc komu nahrát, a tak poslal puk do útočného pásma. Tam však nikdo z Finů nebyl, takže Američané puk bez potíží získali.
14:46'
Na druhé straně zase vzniklo přečíslení dva na jednoho! Derek Ryan to vzal celé na sebe, ale jeho ránu stihl finský gólman vykopnout betonem.
14:03'
Eetu Luostarinen předvedl moc pěknou kličku! Posunul si puk mezi nohama, ale jeho následná rána byla sražena mimo tři tyče.
13:17'
Přesto se Colin White doznal znovu k puku a neměl vůbec špatnou šanci! Veini Vehviläinen ale jeho pokus vyrazil špičkou betonu mimo nebezpečí.
12:46'
Colin White se v leže snažil zabojovat o puk ze všech svých sil. Nakonec mu to ale nevyšlo, a tak se hra přesunula do středního pásma.
12:32'
Ryan Suter vyslal solidní ránu od modré. Ta také zaduněla o zadní mantinel, načež se puk odrážel do brankoviště, kde ho sebral Veini Vehviläinen.
12:00'
Nyní jsme slyšeli dvě silné rány, které zaduněly zadní mantinel. Ani proti jedné však nemuseli gólmani zasahovat, tak je stav stále o dva góly.
11:15'
Juho Lammikko mohl hned odpovědět na druhou branku amerického týmu! Dostal se k odraženému puku, jenže do jeho rány vpadl obětavě soupeř a puk zastavil.
10:36'
A zakázané uvolnění je nakonec potrestáno, Američané vedou o dvě branky! JOHNNY GAUDREAU získal puk po buly, najel si za brankovou čáru, přesto to ze záporného úhlu zkusil. Jeho střela se otřela o gólmana a nakonec skončila v bráně! Asistence: Jack Eichel
10:31'
Finům se nyní nepovedla rozehrávka z vlastního obranného pásma, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly po pravici finského brankáře.
10:02'
Niko Ojamäki se opřela na modré čáře do puku a Cory Schneider toho moc neviděl. Měl celkem štěstí, že střela nakonec jen prolétla okolo tyčky.
09:34'
Po střele Američanů se ozvala píšťalka, která znamená přerušení hy, přestože finský brankář neměl puk pod kontrolou. Pot vznikla ještě menší potyčka, ale vylučovat se ještě nebude.
09:12'
Neskutečný závar před brankou Američanů, klidně mohlo být srovnáno! Cory Schneider totiž povyjel z branky, ale nevěděl, že má za sebou hráče. Sakari Manninen získal puk, posílal ho před branku, jenže tam nestihl nikdo z jeho spoluhráčů dojet!
08:45'
Suomi se poté ještě snažilo vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale to se mu nepovedlo. Musí tedy začínat s útokem od svého brankáře.
08:19'
Ihned po buly v útočném pásmu se ke kotouči dostal Kristian Kuusela, jenž zkusil ránu z první. Tou však trefil jen prvního hráče před sebou.
08:16'
Obrovská šance Finska na srovnání skóre! Jeden z Finů totiž vybojoval puk v rohu hřiště, načež ho poslal před branku, kam si sjel Marko Anttila. Ten vypálil z první, jenže Cory Schneider se stihl přesunout a jeho šanci zlikvidovat!
07:41'
Finsko sice jen vyhodilo na zakázané uvolnění, ale Spojené státy toho využít nedokázaly. Následně totiž Finové vyhráli buly a mohli prostřídat.
07:18'
Jenže Američané se tam dostali znovu celkem rychle a kombinují před gólmanem Suomi. Ten musel čelit několika střelám, ale puk za svá záda nepustil.
06:43'
Derek Ryan odhadl pohyb gólmana, načež se rychle dostal k puku. Následně už ho ovšem nedokázal před branku přesně nahrát, takže USA o pásmo přišly.
06:15'
Finský supertalent Kaapo Kakko si najížděl před branku a už na něj mířila přihrávka. Až k němu se ovšem nedostala, jelikož byla sražena za branku.
05:35'
Toni Rajala měl puk na středu hřiště a šikovně ho posunul na Nika Ojamäkiho. Ten se s ním sice dostal do útočného pásma, ale Schneider nemusel zasahovat.
05:10'
Nyní se již Američanům povedlo vyhodit tak, aby z toho nebyl icing. Celá pětka toho využila a šla vystřídat. Finsko mezi tím sebralo kotouč a jede útočit.
04:46'
Cory Schneider nyní dokázala vychytat hráče, který se před ním zjevil s pukem! USA se poté dostaly ke kotouči, ale poslaly ho jen na zakázané uvolnění.
04:18'
Finsko vyhrálo vhazování a dostalo se do menšího tlaku v útočném pásmu. Petteri Lindbohm nakonec vypálil, ale jeho rána nebyla ani trochu přesná.
03:59'
Ale teď si může jednu klidně vytvořit. Američané vyhodili puk jen na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat po levé ruce Schneidera.
03:41'
Zatím se hraje celkem svižný hokej, kterému nechybí ani četné osobní souboje. Finsko se zatím s pukem nikam moc nedostalo a nemá palebné pozice.
03:00'
Nepřesná přihrávka poslala kotouč přesně na hůl amerického hráče. Po krátké chvilce se Spojené státy dostaly do pásma, ale nic zde nevymyslely.
02:32'
Juho Lammikko získal kotouč, najel si do útočného pásma a po krátké zasekávačce vystřelil. Jeho rána ovšem nebyla vůbec přesná a skončil v rohu pásma.
02:03'
Finové navíc působí celkem bezradně. Američané dobře napadají a Suomi s tím má obrovské problémy.
01:30'
Finsko se snažilo hned odpovědět, ale nakonec se nedostalo ani ke střele. Americký gólman ještě neměl skoro žádnou práci nebo nějaký zákrok.
00:50'
Tak to je rychlé, neuběhla ani minuta a Američané už vedou o jednu branku! BRADY SKJEI dostal přihrávku na modrou a jeho rána z první zapadla přesně k tyči! Finský gólmana toho tedy moc neviděl. Asistence: Alex DeBrincat a Jack Eichel.
00:37'
Toni Rajala se již napřahoval ke střele, ale nakonec zvolil ještě kličku, která už byla navíc. Díky tomu se mohou Spojené státy dostat do svého prvního ataku.
00:10'
A už se hraje! Velmi zajímavé utkání, kde se potkávají tradiční hokejové země bylo zahájeno. Američané nastoupili v modrých dresech, Fini v bílých.
00:01'

USA: Schneider (Demko) – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin, P. Kane – Eichel, J. Gaudreau, Kreider – J. Hughes, Keller, J. van Riemsdyk – D. Ryan, White, Glendening – Vatrano.

Finsko: Vehviläinen (Olkinuora) – Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Koivisto, Hakanpää – Tyrväinen, Rajala, Kuusela – Kakko, Manninen, Pesonen – Savinainen, Ojamäki, Luostarinen – Anttila, Sallinen, Lammikko.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Romasko (RUS) – Lazarev (RUS), Ondráček (CZE).
Finsko

Počet bodů: 6
Skóre: 7:3
Poslední utkání: SVK – FIN 2:4

Finsko prožívá naopak skvělý vstup do utkání. Tým složený bez hvězd NHL, ale zato takový, kdy hráči tahají za jeden provaz. To se projevilo hned v prvním zápase proti Kanadě. Finsko bylo po celou dobu hodně aktivní, díky čemuž si nakonec došlo pro výhru 3:1. Ani druhý zápas nebyl pro Finy jednoduchý. V zápase s domácími Slováky totiž dlouho nebylo rozhodnuto a po dvou třetinách byl stav 2:2. Finsko ovšem přidalo další dvě branky v třetí periodě a připsalo si výhru 4:2. Spolu s Německem je tak jediným týmem, který vyhrál obra dva první zápasy. Soupeře měl však podstatně těžší. Hvězdou letošního šampionátu je zatím Kaapo Kakko, který si ve dvou zápasech připsal neskutečných pět branek.
Finské statistické okénko

Nejproduktivnější hráč: Kakko Kaapo (5+0)
Nejlepší střelec týmu: Kakko Kapao – 5
Nejlepší nahrávač týmu: Manninen, Mikkola, Rajala – 3

Sestava z posledního utkání: Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Savinainen (A), Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Ojamäki, Tyrväinen, Kiviranta – Anttila (C), Lammikko, Sallinen.
Amerika

Počet bodů: 3
Skóre: 8:5
Poslední utkání: USA – Francie 7:1

Američané nevstoupili do letošního šampionátu vůbec dobře. V zápase s pořádající zemí byli horším týmem a po zásluze padli 1:4. To druhý zápas už byl o něčem jiném. Spojené státy byly jasným favoritem, což v zápase celkem jednoznačně potvrdili. Na svou výhru zadělali už v první třetině, kdy vstřelili tři branky. Toto skóre už jen navyšovaly a zápas celkově vyhrály 7:1. Díky této výhře si připsaly první tři body do tabulky a drží se na čtvrtém místě skupiny A.
Americké statistické okénko

Nejproduktivnější hráč: Alex DeBrincat (3+0)
Nejlepší střelec týmu: Alex DeBrincat – 3
Nejlepší nahrávač týmu: Eichel, Larkin, Martinez – 2

Sestava z posledního utkání: Demko (Schneider) – Suter (A), Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin (A), P. Kane (C) – J. Gaudreau, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, J. Hughes, Keller – D. Ryan, Glendening, White – Vatrano.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního zápasu mezi Spojenými státy a Finskem. V Košicích se bude jednat o první zápas daného hracího dne, začínat bude v 16:15 a my budeme u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.