MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Česko - 23. května 2023   15:20

Kanada
Kanada
19:12' Krebs (Glass, Hunt) • 44:09' Myers (Quinn, Laughton) • 59:25' Crouse (Laughton)
Česko

To je z dnešního zápasu Česka vše, hezký večer přejí Tomáš Chalupa a Filip Prokeš.
Český tým zakončil svou pouť základní skupinou letošního mistrovství světa ve skupině na třetí příčce. Svěřenci kouče Kariho Jalonena na závěr podlehli Kanadě 3:1, v kontextu celkového průběhu utkání asi nutno podotknout, že po zásluze. O jedinou branku naší reprezentace se postaral Martin Kaut, pro nějž se jedná o premiérovou trefu na MS.

Netrpělivě tak budeme vyhlížet večerní zápas Lotyšska se Švýcarskem. Pokud by Lotyši uzmuli favoritovi alespoň bod, bude se Česko stěhovat na čtvrtfinále do Tampere. Pokud by naopak vyhráli v základní hrací době Švýcaři, zůstanou Češi v Rize.
Hvězdy zápasu:
Česko – Karel Vejmelka
Kanada – Peyton Krebs
Tak už tomu rozumím. Jiří Černoch se při signalizovaném ofsajdu dotkl kotouče v pásmu Kanady a Češi čekali, že bude hra přerušena.
59:25'
Čeští fanoušci se zlobí, na led už před Crousovou trefou do prázdné přilétla paruka jednoho z příznivců. Popravdě ale vlastně úplně nevím, proč by kanadská branka neměla platit.
59:25'
Kanada právě vstřelila branku!
Je hotovo! Kanada přidává do prázdné třetí branku v zápase. Gólu LAWSONA CROUSE předcházela prapodivná situace, kdy na chvíli Češi při signalizovaném ofsajdu ve třetině soupeře přestali hrát. Asistence: Scott Laughton.
59:10'
Karel Vejmelka odjíždí na střídačku, Češi v šesti!
58:50'
Češi se stále nemohou vymanit z vlastního pásma.
58:20'
Kanada momentálně spoří cenné vteřinky v rohu české třetiny.
57:50'
Špaček odvážně navezl kotouč do tří bránících Kanaďanů. Šanci, nakonec ani střelu, však ze svého průniku do útočného pásma nevytěžil. Kanadská trojice ho odzbrojila.
57:40'
Přesilovka českého týmu je minulostí.
56:44'
Ani tentokrát se Česku nepodařilo usadit se před Montembeaultem. Kanaďané puk vyhodili, hrací předmět se naštěstí otřel o soupeře na střídačce javorových listů. Vhazuje se tak v jejich pásmu.
56:30'
Kempný zachyboval v rozehrávce. Hra se tak vrací za českou branku.
56:11'
Další útok Česka zastavuje odpískané postavení mimo hru.
55:52'
Kubalík přihrál na modrou nepřesně a Češi se sami vyhání ze třetiny.
55:40'
Adam Fantilli udeřil jednoho z českých hráčů vysokou holí a máme tak jedinečnou možnost ke srovnání. Kanadský mladík to za katr neměl daleko, celá situace se odehrála přímo před trestnými lavicemi.
55:20'
Jiří Smejkal hledal Radima Zohornu, který si najížděl do předbrankového prostoru. Žabička na Zohornu ovšem byla příliš vysoká, a tak se ji nové posile národního týmu nepodařilo zpracovat.
55:00'
Z těžké pozice se snažil zakončovat dnes velice aktivní Flek, těsně ale minul.
54:20'
Kanaďané teď nepouští Česko do šancí a závěrečný nápor se ještě nekoná. Naopak se spíše musí mít na pozoru Karel Vejmelka.
53:40'
Scott Laughton dostal nabito na střelu z první. Střela z mezikruží mu však nesedla. Vejmelka se proti ní stihl přesunout a zlikvidoval ji.
53:10'
Lawson Crouse se snažil využít svých parametrů a zkoušel se natlačit před Kempného, což se mu nepovedlo. Útočné snažení Kanady nicméně pokračovalo a po chvilce nahazoval na Vejmelku Myers. Český brankář puk nejprve vyrazil, vzápětí jej však naštěstí ukryl v lapačce.
53:01'
Prostor ke střele si vytvořil nejlepší střelec národního týmu na šampionátu Dominik Kubalík. I s přispěním soupeřovy hokejky však kotouč skončil mimo prostor tří tyčí.
52:20'
Diváci si utkání užívají. Publikem teď koluje mexická vlna.
52:20'
Martin Kaut dostal přihrávku do mezikruží a mohl střílet z výhodné pozice! Český útočník se ještě pokoušel dostat blíže brance, při kličce mu ale kotouč utekl a bylo po šanci.
51:35'
Českou republiku zastavuje v rozletu postavení mimo hru.
50:48'
Střela bez přípravy z hole Jakuba Zbořila neměla gólové parametry. Puk se odráží od mantinelu za brankou na kanadské hole.
50:39'
Kempného střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Montembeaulta.
49:38'
MacKenzie Weegar si našel cestu do útočného pásma. Dostal se i ke střele, ale vyrážečka Vejmelky byla dostatečně rychlá.
49:16'
Obrovská chyba v české rozehrávce! Ke kotouči se v našem pásmu zadarmo dostal Adam Fantilli, který dvakrát pálil přes obránce Česka. První střela na Vejmelku nedolétla, tu druhou už musela opora reprezentace vyrazit!
48:32'
V bruslařském souboji dvou hráčů s číslem 19 byl úspěšnější Peyton Krebs.
48:04'
Dnešní utkání sleduje 6420 diváků.
47:55'
Zašlápnutý kotouč v české třetině. Hra se znovu pořádně rozběhla až po zhruba dvaceti sekundách, což momentálně samozřejmě daleko více vyhovuje Kanadě.
47:16'
Po přerušení ještě Špaček přispěchal k rozhodčím a ukázal jim svůj krvavý šrám v obličeji. Trest pro soupeře ale už nevybojoval.
47:00'
Češi se v posledních minutách nedokáží souvisleji usadit ve třetině Kanady.
46:49'
Po zákroku na Michaela Špačka jsou tribuny na nohou! Sudí však nereagují a hru nechávají plynout.
45:41'
Autor vedoucí branky Myers vyvezl kotouč ze třetiny a nahodil jej na Vejmelku. Kanaďané střídají.
45:05'
David Němeček nahodil puk na branku z velké dálky. Samuel Montembeault nezaváhal a kotouč posílá do rohu kluziště.
44:37'
Bleskovou odpověď mohl obstarat Jakub Flek. Ten vzal na sebe zodpovědnost na konci rychlého kontru a prudkou ranou mířil na bližší tyč, Montembeault se ale nachytat nenechal.
44:09'
Kanada si bere zpět vedení! Jack Quinn po vhazování našel TYLERA MYERSE, který střelou mezi nohy Vejmelky vrací Kanadě vedení. Asistence: Jack Quinn a Scott Laughton.
44:04'
Karel Vejmelka kryje střelu z levé strany a v pásmu Česka se bude vhazovat.
43:34'
Radan Lenc chtěl překvapit Montembeaulta střelou téměř z brankové čáry. Jeho pokusu ovšem kousek chyběl. Puk skončil jen v boční síti.
42:45'
Tohle vypadalo nadějně. Kaut prostrčil puk na Smejkala, ten se ještě hrací předmět snažil posunout dále na křídlo, bohužel ale do přihrávky vložil hůl obránce Kanady.
42:43'
Weegarův pokus kryje Vejmelka.
41:43'
Hraje se znovu před Vejmelkou. Střelou se českého brankáře pokusil ohrozit Brad Hunt, ale jeho střela orazítkovala pouze plexisklo za brankou.
40:40'
V útočné třetině puk vyplaval u Vladimíra Sobotky! Centr první formace na nic nečekal a z osy vypálil, Montembeault zasahuje pravým betonem.
40:10'
Češi se za 10 sekund posunuli do útočného pásma. Rozehrávat se bude po pravici Montembeaulta.
40:01'
Střely po druhé třetině:
Kanada – 29
Česko – 13
V Rize je za námi čtyřicet minut předposledního duelu základní skupiny hrané v Lotyšsku. Zatímco v první části hry dominovali Kanaďané, ve druhé tercii jsme viděli převahu Česka. To se relativně brzy dočkalo vyrovnání, o které se postaral Martin Kaut. Tentýž plejer mohl záhy dokonce našince poslat do vedení, Kanadu ale skvělým zákrokem lapačkou podržel Montembeault. Česko ve zbytku prostřední třetiny mělo i další vyložené šance a nám nezbývá než doufat, že podobný obraz hry budeme sledovat až do závěrečného hvizdu.
40:00'
39:45'
V závěru druhé části hry už se toho zřejmě příliš nestane, o puk se momentálně bojuje před střídačkami obou týmů.
39:18'
Michael Carcone k nelibosti českých fanoušků natlačil Vladimíra Sobotku na střídačku Kanady. Incident se obejde bez trestů, jelikož Sobotka zvládl ze sevření kanadského útočníka uniknout.
39:00'
Z druhé části hry zbývá odehrát ještě poslední minuta.
38:30'
Radimu Zohornovi se na vlastní modré podařilo zasáhnout vzduchem letící puk a rodící se brejk soupeře je tak minulostí.
37:45'
Hunt je zpátky na ledě, Kanada je kompletní.
37:37'
Michael Špaček přihrávkou přes celou šířku útočného pásma našel Kundrátka, jenž z první pálil. Branku ovšem těsně netrefil.
37:11'
McBain zavezl hrací předmět až do české třetiny a Kanaďané mohou vystřídat.
36:31'
Osa Červenka-Kempný tentokráte nezafungovala. Přihrávku na druhého jmenovaného překazil Tyler Myers. Kanada se tak osvobozuje.
36:23'
Střelu Kempného ještě v těsné blízkosti kanadské branky zřejmě tečoval Jiří Smejkal. Halou to jen zahučelo, puk ale skončil těsně vedle!
35:50'
Češi zvládli vhazování a začínají kombinovat.
35:44'
Český tým si zahraje první přesilovku. Za podražení si půjde na dvě minuty odpočinout Brad Hunt.
35:25'
Jake Neighbours se žabičkou do předbrankového prostoru snažil oslovit své spoluhráče. Vejmelka byl ovšem pozorný a přihrávku do brankoviště zlikvidoval svojí lapačkou.
34:41'
Po delší době se český tým ocitl pod tlakem. Nakonec z něj vyplynula střela Tylera Myerse od modré, při které nepříjemně Vejmelkovi zacláněl trápící se Tyler Toffoli. Český brankář naštěstí nepovolil dorážku a po krátké komerční přestávce se bude vhazovat v našem pásmu.
34:05'
Hra se rychle po vhazování přesunula do obranného pásma Česka. Neplechu tam dělal Michael Carcone, jenž se dostal ke střele. Branku těsně netrefil.
33:53'
Několik střel českého výběru. Přes hradbu kanadských těl ale bylo velice těžké najít jakoukoliv skulinku a poslední projektil z dílny Davida Němečka se od několika hráčů odrazil až k Montembeaultovi, který už neměl problém se sebráním kotouče.
33:22'
Krátce po buly to zkoušel i Weegar, výsledek je ovšem totožný. Další vhazování v naší třetině.
33:18'
Tyler Myers se dnes poměrně dost snaží podporovat ofenzivu svého celku. Tentokrát na Vejmelku nahazoval puk z levé strany a vybojoval vhazování v naší třetině.
33:10'
Jakub Flek se ihned po vhazování dostal k puku. Na nic nečekal a vystřelil. Samuel Montembeault ale nemusel zasahovat, jelikož Flekova střela minula branku.
32:50'
Další český výpad obstarala první formace, Montembeault kotouč vyrazil do rohu. Po chvilce ještě od modré vypálil Tomáš Dvořák, brankář soupeře ale ránu dobře viděl a puk udržel ve výstroji.
31:47'
Tyler Myers uhasil kanadské problémy v rozehrávce.
31:30'
Jiří Smejkal povedeně přiťukl na útočné modré puk pronikajícímu Michaelu Špačkovi. Ten se sice snažil natlačit před obránce Kanady, nakonec ale úspěšný nebyl a nepodařilo se mu zakončit.
31:11'
Kanaďané zakončují hned po přechodu do útočné třetiny. Jacku Quinnovi ale rána z pravé strany příliš nesedla a puk jen tak doplachtil do lapačky Karla Vejmelky. Vhazování v české třetině.
31:03'
Ondřej Beránek se krásnou kličkou do středu hřiště uvolnil a pzději našel hůl Jiřího Černocha. Ten ovšem střílel z velkého úhlu, a tak neměl moc šancí na úspěch.
29:59'
Jack McBain hledal hokejky svých spoluhráčů v předbrankovém prostoru. Naštěstí pro Čechy Michael Carcone, jenž se po puku natahoval, minul.
29:30'
Ani čtvrtá česká formace se nebojí zaútočit a Montembeault se musel mít na pozoru. Kanadský gólman si ale poradil jak se střelou Voženílka, tak následně i s projektilem Jana Košťálka od modré.
28:45'
Martin Kaut mohl do své sbírky přidat druhou branku. Jeho střela z příklepu ovšem těsně minula branku Montembeaulta.
28:21'
Tyler Myers se teď musel bránit před českými pěstmi. Urostlý zadák totiž na Vejmelku vystřelil po hvizdu rozhodčího, což se samozřejmě našim bekům vůbec nelíbilo. Potyčka se ale obejde bez vyloučení.
27:55'
Vejmelka si sjel pro kotouč za branku, což se nakonec neukázalo jako nejlepší volba. Kanaďané zabojovali a malém kotouč zatloukli do otevřené klece českého týmu.
27:46'
Po první přestávce vidíme ze strany Česka o poznání lepší výkon.
27:09'
Bekhendové zakončení z hole Michaela Carconeho končí pouze ve výstroji Karla Vejmelky.
27:00'
Česko mohlo jít do vedení! Po střele Michala Kempného se k dorážce dostal přímo před brankou Radan Lenc, který orazítkoval pravou tyč!
26:12'
Kotouč je zaklíněn pod bruslemi hráčů bojujících za brankou Montembeaulta. Nakonec si ho uzmuli Kanaďané.
25:49'
Nahození Davida Němečka nemělo úplně špatné parametry, nakonec ovšem proskákalo těsně vedle Montembeaultovy svatyně. Po zhruba dalších patnácti sekundách se puk ocitl mimo hrací plochu a vhazuje se v kanadské třetině.
25:14'
Akci Carconeho přerušuje hvizd rozhodčího. Kanadský útočník vnikl do útočného pásma dříve než puk, a tak se píská ofsajd.
25:00'
Útok Kanady zastavuje signalizovaný ofsajd, javorové listy tak musí vyklidit útočnou třetinu.
24:41'
Jacob Middleton posílá puk po mantinelu až za branku Vejmelky. To znamená, že se bude pískat zakázané uvolnění.
24:25'
První česká formace v čele s Romanem Červenkou si vytvořila zajímavý nápor, ke kvalitní střele se ale nedopracovala.
23:33'
Na druhé straně musel proti tvrdé ráně zasahovat i Karel Vejmelka. V tuto chvíli se hraje opravdu útočný hokej z obou stran.
22:45'
Martin Kaut vzápětí mohl přidat po české kombinaci třetí branku! Už se zdálo, že naše reprezentace Kanadu vyšachovala, Montembeault ale vytasil skvělý zákrok lapačkou. Následně ještě puk poskakoval před brankou soupeře, ale tentokrát to Kanada ustála.
22:06'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi vyrovnávají! Po velmi rychlé rozehrávce se k puku dostal Jakub Flek, jenž si všiml najíždějícího MARTINA KAUTA. Ten si tváří v tvář kanadskému brankáři počínal nejlépe, jak mohl. Puk po bekhendové kličce zasunul mezi jeho nohy. Asistence: Jakub Flek a Tomáš Dvořák.
21:45'
Kanaďané už dostávali po dlouhé naháněné po rozích nebezpečně před branku, do přihrávky ovšem svou hůl na poslední chvíli vložil Jakub Flek.
21:06'
Puk se po vhazování v českém obranném pásmu odrazil až do středního pásma. Sprintoval za ním Flek, ale rychlejší než útočník Komety Brno byl Tyler Myers.
20:57'
Kanaďané obloučkem jen vyhodili kotouč ze třetiny a hrát mohlo Česko. To ale pukem pohrdlo naprosto stejně, dokonce se dopustilo icingu.
20:10'
Dominik Kubalík se ihned po vyhraném vhazování snažil vysunout bekhendovou žabičkou do úniku Romana Červenku, zkušený útočník ovšem na puk nedosáhl.
20:01'
Střely v první třetině:
Kanada – 19
Česko – 4
Zdálo se, že první třetina už branku nenabídne. Proti byl ovšem Peyton Krebs, který necelou minutu před první sirénou prostřelil Karla Vejmelku, jenž dnes střeží českou svatyni. Češi se budou muset vzpamatovat, pokud chtějí dnes pomýšlet na vítězství. Stav po první hrací části tedy je příznivý pro Kanaďany, kteří si ponesou do druhé třetiny jednobrankový náskok.
Další třetina začne přibližně v 16:07.
20:00'
19:30'
O vyrovnání se hned po pár vteřinách mohl postarat Michal Kempný. Češi totiž Kanadu zatlačili v její třetině a zadák Sparty se na modré tvrdě opřel do kotouče. Střela ještě byla tečovaná, bohužel ale skončila mimo tři tyče.
19:12'
Povedená přesilovková souhra necelou minutu před koncem první třetiny posílá Kanadu do vedení. Po krosové přihrávce Codyho Glasse se k puku dostal PEYTON KREBS a ten střelou do protipohybu Vejmelky dává Kanadě vedení. Asistence: Cody Glass a Brad Hunt.
19:00'
Do konce první třetiny zbývá ještě jedna minuta.
18:30'
Bránění druhé početní nevýhody v zápase odstartovali Češi skvěle a už podruhé se jim daří vyhodit.
17:49'
Michal Kempný – 2 min., držení hole.
17:18'
Další výrazné ohrožení české branky obstaral obrovitý obránce Tyler Myers. Ten mezi kruhy práskl do opuštěného kotouče, Vejmelka vyráží pravým betonem.
17:00'
Ránu Tylera Myerse úspěšně vyrazil Vejmelka. Češi se však neosvobozují. Kanaďané nadále zůstávají v útočném pásmu.
16:56'
Po vyhraném vhazování Kanada sehrála rychlou kombinaci, po které zpoza branky dostal v blízkosti Vejmelky nabito Jake Neighbours. Křídelník třetí útočné formace naštěstí našeho brankáře trefil někam do hrudi.
16:46'
David Němeček kotouč posílá přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Rozehrávat se bude po pravém boku Karla Vejmelky.
16:20'
Našim reprezentantům dělá zatím obrovský problém přechod útočné modré čáry, kterou Kanada výborně brání.
15:15'
Česká defenziva zaváhala a kotouč mezi kruhy propadl ke Codymu Glassovi! Toho na hranici faulu na poslední chvíli zastavil jeden z našich zadáků.
15:00'
Rychlý kontr startoval Kubalík. Na půli hřiště ovšem nepřihrál přesně, a tak tempo hry budou znovu diktovat Kanaďané.
14:05'
Druhá česká formace teď soupeře dobře napadala a vybojovala kotouč v kanadské třetině. Montembeault ovšem zůstal bez práce.
12:55'
Ethan Bear se dostal ke střele z mezikruží. Nemířil však přesně. Jeho rána se potkala pouze s plexisklem za brankou Vejmelky.
12:55'
Kanaďané jsou zatím o poznání aktivnějším týmem a Karel Vejmelka má více práce než na druhé straně jeho protějšek Samuel Montembeault.
12:20'
Lawson Crouse kotouč zavezl do postavení mimo hru. Bude se tak vhazovat v neutrální třetině.
12:16'
Přechod do útočného pásma českému týmu nevyšel. Od hokejky Smejkala se puk odráží na hole Kanaďanů.
11:44'
Češi si nyní můžou dopřát trochu oddechu a o kotouč bojují v rozích soupeřovy třetiny.
11:20'
Tvrdá rána Brada Hunta byla sražena mimo českou klec. Tento projektil byl také tím posledním, co Kanada v početní výhodě stihla. Jiří Smejkal už je totiž zpátky na ledě a pokračovat budeme v rovnovážném stavu hráčů.
10:23'
Dobrou práci odvedl u mantinelu David Němeček, díky němuž Česko dostává puk do středního pásma.
09:59'
Po střele Toffoliho se k dorážce dostal Scott Laughton. Vejmelka však stihl utěsnit všechny mezírky v jeho bráně a kotouč tak končí v jeho výstroji. Celá situace ještě měla dohru v brankovišti českého týmu. Rozhodčí ovšem ukazují, že se vylučovat nebude.
09:42'
Kanaďané už se usadili v naší třetině a začínají kombinovat.
09:18'
Jiří Smejkal si dvě minuty odpočine na trestné lavici poté, co seslal k ledu Peytona Krebse. Kanada si zahraje první přesilovku v utkání.
09:18'
Zajímavě vlétl po levé straně do útočné třetiny Martin Kaut. Hráč San Jose přes obránce v rychlosti vypálil, rána na zadní tyč ale rozduněla pouze mantinel za kanadskou svatyní.
08:52'
Kanaďané si na útočné modré nepřesně přihráli a Tyler Myers tak další akci musí zakládat až z vlastní třetiny.
08:34'
Češi přežili tlak Kanady, který byl završen střelou Jacka Quinna. Vejmelka byl znovu pozorný.
07:45'
Jakub Flek si efektně poblíž soupeřovy branky položil protihráče a snažil se kotouč cpát před branku. Tam jeden z hráčů Česka najížděl, puk však až k dotyčnému nedoputoval. Hra se tak přelévá na druhou stranu.
06:52'
Na druhé straně dvakrát pálil zadák Middleton. Poprvé ale neprostřelil hradbu těl, podruhé pro změnu netrefil zařízení.
06:27'
Za brankou soupeře se na zemi ocitl po kontaktu s jedním z Kanaďanů Jakub Flek, vylučovat se však nebude.
05:59'
Proti nahození Tomáše Dvořáka zpoza modré čáry musel zasahovat Samuel Montembeault.
05:10'
Zajímavá šance! Nováček v českém týmu Radim Zohorna vybojoval kotouč na útočné modré a z osy hřiště vypálil. Před brankou ještě nepříjemně tečoval Jiří Smejkal, Montembeaultovi se ovšem podařilo kotouč vyrazit!
04:47'
Peyton Krebs si našel cestu do střelecké pozice. Z pravého kruhu prověřil Karla Vejmelku, ale český brankář byl pozorný a puk po jeho střele svírá v lapačce.
04:00'
Kotel českých fanoušků teď vybízí k fandění i zbytek příznivců. Halou se tak line popěvek my chceme gól.
03:35'
Roman Červenka pouze nahodil puk do útočného pásma. Na průnik už totiž neměl dostatek sil. Krátce poté odchází střídat.
02:12'
Za českou brankou se odehrál souboj o kotouč, který zvládl lépe český soupeř. Následně Kanaďané rozjeli kombinaci, při které ovšem Vejmelka žádné těžké střele nečelil. Jediný zásah musel vytáhnout proti nepříliš nebezpečné ráně Lučiće.
01:53'
Pěkná kombinace českého týmu byla zakončena střelou Dvořáka od modré čáry. Samuel Montembeault ovšem puk dobře viděl, a tak ho vyráží do rohu kluziště.
01:15'
Střelu Josepha od modré zablokoval obětavě Černoch, Kanada ale zůstává u kotouče.
00:30'
Tomáš Kundrátek se postavil do cesty jednomu z kanadských útočníků. Byl to McBain, který ale nakonec povalil Kundrátka na led.
00:20'
Kanada se ihned pustila do útoku, po přihrávce přes celou šíři pásma se snažil vypálit Carcone. Puk mu ale sjel z hole.
00:02'
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro Kanadu. Ta se ihned po buly vrhá do útočného pásma.
00:01'

Kanada: Montembeault (Levi) – Weegar, Middleton, Bear, Hunt, Myers, Joseph, Barron – Fantilli, Glass, Lučić (A) – Quinn, Laughton (A), Crouse – Blais, Krebs, Neighbours – Toffoli (C), McBain, Carcone.
Trenér: Andre Tourigny.

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kundrátek, Kempný, Košťálek, Dvořák, Jordán (A), Zbořil, Němeček – Kubalík, Sobotka (A), Červenka (C) – Beránek, Černoch, Flek – Kaut, Zohorna, Smejkal – Lenc, Špaček, Voženílek – Chlapík.
Trenér: Kari Jalonen.

Rozhodčí: Ansons, Stolc – Synek, Zunde.
Česko

Své problémy musí řešit také reprezentace Česka. Kari Jalonen kromě bodů počítá také zraněné a solidně rozehraný turnaj tak velice brzy skončil pro hvězdné centry Filipa Chytila a Lukáše Sedláka. Místo nich do Rigy dorazili Radan Lenc a Radim Zohorna. Češi mají po pěti zápasech na kontě 11 bodů a s Kanadou si zahrají o konečné druhé místo ve skupině. K jeho zisku potřebují uhrát jakékoliv vítězství. Je ovšem jasné, že s javorovými listy naše reprezentanty čeká nesmírně náročná šichta.

Česko – Švýcarsko 2:4

Sestava Česka z posledního utkání proti Švýcarsku: Langhamer (Hrubec) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček – Červenka (C), Sobotka, Kubalík (A) – Flek, Černoch, Beránek – Smejkal, Špaček, Tomášek – Voženílek, Zohorna, Lenc – Kaut.
Kanada

Zámořský tým zatím na turnaji nepodává úplně přesvědčivé výkony. Hokejová velmoc doma tradičně nechala své největší hvězdy a výběr vedený koučem Andre Tourignym tak soupeře nikterak neválcuje. Problémy měli Kanaďané třeba se Slovinci, se kterými museli otáčet ze stavu 0:2, včera dokonce podlehli po samostatných nájezdech 3:2 Norsku. Soupeř českého týmu tak rozhodně nehraje v optimální pohodě. O jisté dávce frustrace vypovídalo i nesmyslné šlápnutí Joe Velena na nohu švýcarské hvězdy Nina Niederreitera, za které si centr prvního útoku vysloužil pětizápasovou stopku od IIHF.

Výsledky Kanady na letošním MS:
Kanada – Lotyšsko 6:0
Kanada – Slovinsko 5:2
Kanada – Kazachstán 5:1
Kanada – Švýcarsko 2:3
Kanada – Norsko 2:3 s.n.

Sestava Kanady z posledního utkání proti Norsku: Hofer (Levi) – Middleton, Weegar (A), Hunt, Bear, Joseph, Myers, Barron – Lučić, Glass, Blais – Crouse (A), Laughton, Quinn – Neighbours, McBain, Carcone – Fantilli, Krebs, Toffoli (C).
Pouť základní skupinou hranou v Rize uzavře český tým soubojem s Kanadou. Vítěz duelu obsadí druhou příčku za suverénním Švýcarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.