MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Slovinsko - 13. května 2023   11:20

Švýcarsko
Švýcarsko
12:56' Malgin (Kukan, Haas) • 13:29' Moser (Corvi, Herzog) • 32:47' Niederreiter (Malgin, Haas) • 41:59' Malgin (Simion) • 43:46' Thürkauf (Loeffel) • 50:39' Miranda (Richard, Bertschy) • 57:05' Bertschy (Thürkauf)
Slovinsko

To je z prvního dnešního utkání hraného v Rize od nás vše, příjemnou sobotu z Lotyšska přejí Tomáš Chalupa a Filip Prokeš.
Švýcaři do letošního mistrovství vstupují jednoznačným vítězstvím a Slovinsku se jim podařilo nastřílet sedm branek. Vyrovnaných bylo pouze prvních deset minut, po slepených brankách Malgina a Mosera ze 13. a 14. minuty už ale měl favorit zápas zcela pod kontrolou.

Ve druhé a třetí třetině už se řešilo pouze to, z jak vysokého vítězství se tým kouče Fischera bude radovat. Nakonec Krošelj kapituloval celkem sedmkrát. Slovinsko pohřbilo především šest dvouminutových trestů, po kterých hned pětkrát inkasovalo.
Nejlepší hráči utkání:
Švýcarsko – Denis Malgin
Slovinsko – Nik Simšič
59:50'
Švýcarskou kombinaci Slovinci zachytili poblíž vlastní branky a vyhazují kotouč až směrem k Genonimu. Skóre zápasu už se tak měnit nebude.
59:07'
Vyloučení v týmu Slovinsko:
Blaž Tomaževič – 2 min., podrážení.
58:30'
Zblízka se ještě Genonimu snažil čisté konto sebrat Žiga Panče, ale ani nyní se Slovinci nedočkali.
58:00'
Ze zápasu zbývá odehrát poslední dvě minuty.
57:05'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Sedm kulí jako v Sarajevu! Slovinci vyrobili hrubku za vlastní brankou, kde se kotouče zmocnil Calvin Thürkauf. Ten poté přihrál připravenému CHRISTOPHU BERTSCHYMU, který zblízka nadvakrát překonal Gašpera Krošelje. Asistence: Calvin Thürkauf.
56:12'
Haas sice ztratil kotouč, ale zaskočil za něj Fora, který problémy za švýcarskou brankou vyřešil.
55:44'
Švýcarsko se v tuto chvíli hokejem vyloženě baví a předvádí pohlednou kombinaci v pásmu Slovinska. Všichni přítomní aktéři si dobře uvědomují, že o vítězi už je dávno rozhodnuto.
55:05'
Také tentokráte se Slovinci branky nedočkají. Po zisku se ke střele dostal Jan Drozg, ale na poslední chvíli ztroskotal na švýcarských obráncích, jenž se dokázali do hry vrátit.
54:15'
Vzápětí ovšem přišla z mezikruží nebezpečná rána Roberta Saboliče. Ta letěla někam mezi betony, Genoni ovšem mezírku utěsnil a čestné brance zabránil.
54:00'
Ze strany Slovinců už je to spíše křeč. Svěřenci kouče Kopitara se ještě snaží něco vymyslet, ale příliš se jim to nedaří.
52:50'
Švýcarští fanoušci teď v hledišti vytvářejí pěknou kulisu a vysoké vedení své reprezentace si náležitě užívají.
52:10'
Po šikovném uvolnění se ke střele z dobré pozice na hraně levého kruhu dostal Dario Simion. Tváří v tvář Krošeljovi neuspěl.
51:48'
Sedmou branku a zároveň svůj hattrick mohl přidat Malgin. Na levé straně měl dobrou rychlost, mezi tři tyče se ale jeho projektil nevešel.
51:16'
Švýcaři jsou stále při chuti. Christian Marti chtěl přidat další branku, ale v cestě mu stál pozorný Krošelj.
50:39'
Ani tentokrát nakonec Slovinsko oslabení nezvládlo! V poslední sekundě přesilovky přidává šestou branku Švýcarska MARCO MIRANDA! Ten nepohrdl přihrávkou z rohu kluziště a podařilo se mu překonat přesouvajícího se Krošelje. Asistence: Tanner Richard, Christopher Bertschy.
50:25'
Žabička Haase měla mizivou šanci na úspěch. Hned dvojice Slovinců stála v ose přihrávky.
50:25'
Prudká rána Gaetana Haase byla sražená do ochranné sítě, Slovinsko si může na chvíli oddechnout. Za čtyři sekundy se na led vrátí potrestaný Čimžar.
49:09'
Dlouho se Slovinci bez potíží bránili, před chvílí ale v jejich brankovišti vznikla obrovská skrumáž a znovu to zavánělo gólem! Ani jednomu z dotírajících Švýcarů se však kotouč do branky přes ležícího gólmana dopravit nepodařilo.
48:55'
Přihrávka do prostoru před brankou Krošelje našla hůl Romaina Loeffela. Švýcarský bek ovšem neprostřelil slovinský blok.
48:29'
Dalším zlobivcem na straně Slovinska je Tadej Čimžar, který během souboje v rohu kluziště zahákoval svého unikajícího soupeře. Budou Švýcaři trestat i tentokrát?
48:15'
Rozhodčí signalizuje výhodu. Leonardo Genoni odjíždí na střídačku a do hry naskakuje šestý hráč Švýcarska.
47:15'
Ztrátu kotouče na modré čáře Slovinska mohl potrestat Christoph Bertschy. Ten měl napřáhnuto mezi kruhy k hodně nebezpečné střele, k jeho smůle ale v rozhodující chvíli zlomil hůl! Švýcaři už jsou mezitím kompletní.
46:30'
Švýcarské oslabení dnes zatím funguje na jedničku. Svěřenci Patricka Fischera znovu ukazují sílu při hře na puku.
46:12'
Slovincům se ani nyní nepodařilo usadit v útočné třetině, navíc mohli znovu inkasovat. Calvin Thürkauf se na útočnou misi vydal úplně sám a podařilo se mu tvrdou ranou alespoň vybojovat vhazování před Krošeljem.
45:40'
Zatím to příliš nevypadá, Švýcaři s kotoučem operují daleko od své svatyně.
45:11'
Dalším vyloučeným je za podražení Marco Miranda, tentokrát si početní výhodu zahrají Slovinci. Dočkají se alespoň čestného úspěchu?
44:48'
Slovinci si užívali útočného pásma jen chvíli. Švýcarský národní tým se brzy osvobozuje ze zajetí.
43:46'
I tato přesilovka Švýcarska končí brankou! Slovinci trestuhodně nevyhodili puk, který na modré zachytil Romain Loeffel. Ten následně ještě přihrál před sebe CALVINU THÜRKAUFOVI, jehož střela pod lapačku se třepotá v síti! Asistence: Romain Loeffel.
43:09'
Na dvakrát se Švýcaři pokoušeli překonat Krošelje, ale ani jednou neuspěli. Nejdříve střílel Loeffel do výstroje slovinského brankáře, puk se odrazil na hůl Corviho, ale také on Krošelje neprostřelil.
42:58'
Sabolič navíc své spoluhráče podražením v rohu kluziště znovu posílá do čtyř.
41:59'
Třetí přesilovka, třetí gól! Švýcaři jsou dnes v početních výhodách stoprocentní. Střelu Simiona ještě sice Krošelj stačil vyrazit, na druhé straně ale číhal nikým nehlídaný DENIS MALGIN, který do poloprázdné klece střílí svou druhou branku v utkání. Asistence: Dario Simion.
41:17'
Přesilovka Švýcarů začala dlouhou hrou u pravého mantinelu. Následně se Haas pokusil o přenesení na Kukana, ale neuspěl. Puk končí ve středním pásmu.
40:58'
Na útočné modré číhající Denis Malgin dostal přesnou přihrávku středem hřiště a řítil se na branku Slovinska! Na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu Magovać, který soupeře zastavuje za cenu dvou minut hákováním.
40:26'
Slovinskou křižnou přihrávku mířící skrz střední pásmo zachytil jeden z hokejistů Švýcarska a puk skončil v hledišti.
40:20'
Martiho shození na Herzoga nebylo přesné. Švýcaři přicházejí o kotouč.
40:01'
Poslední dvacetiminutovka za chvíli začne. Oba týmy už se připravují na vhazování.
Druhá třetina přinesla Švýcarsku navýšení vedení. Hokejisté ze země helvétského kříže přidali ke dvojici branek z první třetiny ještě jednu navíc. Zasloužil se o ni Nino Niederreiter, na jehož šikovnou teč Krošelj nedokázal zareagovat. Pokud budou chtít Slovinci ještě zápas zdramatizovat, musí přidat, jelikož si zatím nevytvořili přesvědčíme množství gólových šancí. Do poslední dvacetiminutovky se tak půjde za stavu 3:0 pro Švýcarsko.
40:00'
39:50'
V poslední minutě druhé dvacetiminutovky už jsme se žádného nebezpečí nedočkali. Slovinci závěr dohráli s kotoučem na holi poblíž vlastní branky.
39:00'
Z druhé třetiny zbývá odehrát ještě šedesát sekund.
38:42'
Střela Christiana Martiho od modré čáry nenatropila Krošeljovi problémy. Slovinský brankář ji likviduje vyrážečkou.
38:00'
Po zakázaném uvolnění Švýcarska se Slovinci v útočné třetině neudrželi a hra se opět přelévá na druhou stranu kluziště.
37:30'
Hodně paseky nadělal svou nepříjemnou tečí v předbrankovém prostoru Nino Niederreiter a Krošelj zasahuje jen s vypětím všech sil! V případě čtvrté branky by zřejmě bylo definitivně hotovo.
36:59'
Neiderreiter ukázal svoji obratnost poté, co spadl u útočné modré čáry a mohl soupeři povolit rychlý kontr. I na zemi však dokázal kontrolovat puk, a tak se Slovinci ke kotouči nedostali.
36:38'
Druhé zakázané uvolnění Slovinců v krátkém časovém sledu. Kuralt se kotouč snažil obloučkem dostat ze třetiny, přehnal to ovšem s intenzitou a puk doputoval až na druhou stranu kluziště.
36:03'
Urbasova průniková přihrávka si cestu k hokejce Anže Kuralta nenašla. Zakládat útok mohou znovu švýcarští hokejisté.
35:30'
Dlouhou přihrávkou se na útočné modré čáře snažil najít rozjetého spoluhráče Žiga Jeglič, je z toho ovšem pouze icing.
35:14'
Marco Miranda s nahozením od modré čáry neuspěl. Krošelj bez problémů chytá puk do lapačky.
34:36'
Slovinci se po několika přihrávkách dostali k ohrožení Genoniho svatyně, přízemní rána ale přišla z poměrně uctivé vzdálenosti a gólman Švýcarska bez potíží betonem vykopává.
34:07'
Necelých šest minut před koncem druhé části hry se po komerční přestávce vhazuje ve středním pásmu.
33:50'
Herzogovu ránu ukryl Krošelj do své lapačky.
33:34'
Znovu nebezpečná situace před brankou Slovinska! Puk se klouzal kolem levé tyče Krošelje, ale cestu mezi tyče si tentokráte nenašel.
32:47'
Třetí branka v síti Krošelje! Dlouho trvající zámek Švýcarů zřejmě ani jinak dopadnout nemohl. Paradoxně ale branka přichází z poměrně nevinné situace. Malgin jen tak plácl do poskakujícího kotouče, před brankou ještě číhal NINO NIEDERREITER a největší hvězda Švýcarska puk usměrnila mezi betony brankáře Slovinska – 3:0. Asistence: Denis Malgin, Gaetan Haas.
31:52'
Haas narýsoval krásnou přihrávku na hůl Neiderreitera, jenž pouze lehce tečoval puk tak, aby ho nasměroval na branku. Krošeljův pravý beton byl ovšem připravený.
31:29'
Slovinci podruhé v dnešním utkání putují za katr. Nedovoleným držením si v souboji počínal Blaž Gregorc.
31:06'
Enzo Corvi sáhl do letícího puku. Rozhodčí hru po jeho kontaktu přerušují, jelikož byl švýcarský útočník v ofsajdu.
30:46'
Po odrazu poblíž švýcarské střídačky se kotouč ocitl na tribuně. Pokračovat budeme po krátké úpravě ledové plochy.
30:26'
Gregorc se zbytečně zbavuje kotouče vyhozením přes dvě pásma.
30:15'
K zakončení se po levé straně probil Andres Ambühl. Zkušený útočník mířil bekhendem na zadní tyč pod víko, branku ovšem úplně minul.
29:45'
Nyní sledujeme spoustu nepřesností na obou stranách a puk často mění svého majitele.
29:09'
Fabrice Herzog nedal rozehrávajícím Slovincům kousek prostoru. Odměnu v podobě zisku kotouče však nakonec nedostal.
28:30'
Oba týmy již hrají v plném počtu hráčů.
27:43'
Nepovedenou pasáž hry teď Slovinci korunují zakázaným uvolněním. Z trestu Fory ještě zbývá 31 sekund.
27:10'
Švýcaři ubírají cenné vteřinky ze slovinské přesilovky. Velkou zásluhu na pozdržení času měl Bertschy a Senteler.
26:49'
Nebezpečnou ranou z první Genoniho prověřil Robert Sabolič, švýcarský brankář ale puk vyrazil a jeho spoluhráčům se pak opět podařilo dostat hrací předmět do bezpečí.
26:20'
Švýcaři hned po buly kotouč vyhazují z vlastní třetiny.
26:14'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Michael Fora – 2 min., hákování.
26:00'
Slovinci si za malou chvíli zahrají první přesilovku, zatím ale ještě v šesti mužích kombinují před Genonim.
25:38'
Ke střele se po přiťuknutí Magovaće dostal Žiga Pance. Genoni jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
25:20'
Povedená akce veterána Anderse Ambühla. Ten si v útočné třetině a chvíli otálel se střelou, nakonec ale poblíž kruhů vypálil na zadní tyč. Krošelj nadvakrát chytá.
24:43'
Neučesaná pasáž hry. Oba týmy se v posledních desítkách vteřin prezentovaly zbytečnými ztrátami na středu hřiště.
23:51'
Obrovská příležitost Švýcarska ke vstřelení třetí branky! Obrana Slovinců nezachytila unikajícího Bertschyho, jehož ránu Krošelj alespoň vyrazil. Kotouč pak do poloprázdné klece mohl doklepnout Thurkauf, jenže puk netrefil vůbec dobře a Krošelj zasáhl i podruhé!
23:23'
Před švýcarskou brankou je v úvodu druhé části hry poměrně rušno. Dočkáme se kontaktního gólu?
22:30'
Rychlý kontr Slovinska mohl zakončit Jan Drozg, kterému ještě pomohl upadnuvší bek soupeře. V rozhodující chvíli mu ovšem kotouč utekl.
22:05'
Akci, kterou začal Malgin, zakončil Tobias Geisser střelouz od modré čáry. Jeho rána nebyla vůbec špatná, když se otřela o pravou tyč Krošeljovi branky, ale ke gólu ještě kousek chyběl.
21:40'
Tentokrát si Genoni počínal o poznání lépe a neměl problém s ranou z ostrého úhlu. Vhazování ve třetině Švýcarů.
20:48'
Andrea Glauser byl u mantinelu velmi důrazný. Tvrdým hitem připravil o puk Roberta Saboliče.
20:20'
Genoni hned v úvodu vyrobil chybu za vlastní brankou a Slovinci zadarmo přišli ke kotouči. Po nahození od modré vznikla nepřehledná situace a kotouč nakonec vyplaval u Jana Urbase. Po zakončení slovinského kapitána sice kotouč skákal před svatyní Švýcarska, hlavní rozhodčí ale rezolutně rozpažil.
20:01'
Týmy už jsou zpátky na ledové ploše. Druhá třetina začne za minutu..
První část hry by se dala rozdělit na dvě poloviny. Zatímco v té první Slovinci nevypadali vůbec špatně a hráli se Švýcary vyrovnaný hokej, v té druhé už vůbec nestíhali. Favorita utkání do vedení poslal bleskově využitou přesilovkou Denis Malgin, jen o několik desítek sekund později zdvojnásobil vedení svěřenců kouče Patricka Fischera Janis Moser. Branek v síti Gašpera Krošelje mohlo být i více, naštěstí pro Slovinsko se tak ale nestalo a zápas tak ještě zůstává relativně otevřený.
Další třetina začne přibližně v 13:05.
20:00'
19:30'
První část hry už zřejmě dohrajeme před Krošeljem, který se neustále musí mít na pozoru.
18:55'
Slovinci se i nadále musí bránit, teď se jim však alespoň podařilo kotouč šťouchnout do středního pásma.
18:01'
Švýcaři rychlými nahrávkami hledali cestu k brance Krošelja. Celou akci ovšem zbrzdil Romain Loeffel, jenž si podržel kotouč na holi příliš dlouho, a tak se obrana soupeře stihla zformovat.
18:00'
Z první části hry zbývá odehrát ještě dvě minuty.
16:50'
Třetí branku Švýcarska mohl tvrdou ranou z mezikruží přidat Gaetan Haas, o chloupek ale minul zařízení!
15:33'
Málem jsme viděli korekci skóre! Do jízdy dostal přihrávku dnes velice aktivní Nik Simšič a vracející se obránci jej nestíhali. Slovinský útočník mířil někam pod Genoniho lapačku, nakonec však trefil špičku jeho betonu a puk se odrazil do ochranné sítě.
15:26'
Po chybě Mašiče se do samostatného úniku dostal Corvi. Švýcarský útočník se pokusil o střelu nad beton Krošelja, ale neuspěl. Slovinský brankář si připisuje dobrý zákrok.
14:56'
O puk nahozený za branku Slovinců se snažil bojovat Marco Miranda, proti přesile však neuspěl.
14:11'
Během chvilky se Švýcarsko dostal na koně a navíc mohlo udeřit i potřetí. K tvrdé ráně už napřahoval Kukan, ale na poslední chvíli mu do rány vložil hůl jeden ze zadáků soupeře a kotouč zamířil mimo hrací plochu.
13:29'
Netrvalo to dlouho a Švýcaři vedou už 2:0! Po přihrávce Corviho se do puku opřel JANIS MOSER a trefil naprosto přesně. Krošelj podruhé v krátké době kapituluje. Asistence: Enzo Corvi, Febrice Herzog.
12:56'
Hokejisté ze země helvétského kříže přesilovku bleskově proměňuje! Po vyhraném vhazování a několika přihrávkách dostal na levém kruhu nabito DENIS MALGIN, na jehož pumelici Krošelj nedosáhl. Asistence: Dean Kukan, Gaetan Haas.
12:45'
Máme tady prvního hříšníka dnešního duelu. Těsně před vlastní brankou musel před dorážejícím Bertschym za záchrannou brzdu v podobě hákování zatáhnout Rok Tičar, za což si Slovinec vysloužil dvě minuty.
12:10'
Třetí švýcarská formace poprvé okusila, jaké je to čelit tlaku soupeře. Slovinci se dlouho drželi v útočném pásmu, ale nakonec se po nepřesné přihrávce sami vyhnali do středního pásma.
11:47'
Hodně nepříjemné nahození vyslal na branku Genoniho Žiga Jeglič. Jedničce švýcarského výběru ještě překáželo několik hráčů ve výhledu, nakonec si ale poradila a kotouč vyrazila do rohu kluziště.
10:50'
Skóre se nemění ani po nahození Simsiče. Následně došlo ke střetu dvou protihráčů ve středním pásmu, to se ovšem obejde bez vyloučení.
10:17'
Tvrdé nahození Aleksandara Magovaće od modré čáry musel likvidovat Leonardo Genoni.
10:00'
Slovinci se v posledních několika málo minutách osmělili a v tuto chvíli sledujeme vyrovnaný hokej.
09:00'
První slovinská formace si vytvořila zajímavý tlak a chvíli kombinovala v pásmu Švýcarů. Verličovi a spol. se ovšem nepodařilo vyprodukovat projektil, který by dolétl až na Genoniho.
07:47'
Dean Kukan si našel volný prostor na středu kluziště a z něj později také vyslal střelu na Krošeljovu branku. Slovinský brankář byl ovšem znovu pozorný a betonem jeho ránu vyráží.
06:55'
Nik Simšič se sice dostal s pukem na holi do útočné třetiny, proti obrovské přesile ale neměl příliš šancí a jeho rána z otočky se do análů turnaje zapíše spíše jako propagační.
06:23'
Kotouč teď opustil hrací plochu a následovat bude první komerční přestávka.
06:00'
Ihned po vhazování se k puku dostal Janis Moser. Rychlou střelou však nepřekvapil Krošelje.
05:56'
Zatím největší šance zápasu! Richard Tanner vyzval mezi kruhy ke skórování Christopha Bertschyho. Ten měl před sebou dálnici a mohl se dlouho rozmýšlet, kam svou střelu pošle, nakonec ale trefuje pouze připraveného Krošelje, po jehož zákroku se bude vhazovat.
04:50'
Čtvrtá Slovinská formace v čele s Mihou Zajcem se sice dostala až před Genoniho, jenže v pásmu Švýcarska pouze honila kotouč po rozích kluziště a branku neohrozila.
03:50'
V prvních několika málo minutách mají častěji na svých holích hráči Švýcarska, Gašper Krošelj ale ještě žádnou složitější situaci řešit nemusel.
02:56'
Švýcarům se zatím nedaří pobyt v útočném pásmu. Tentokráte nepřesnosti v útoku dokonce pramenily v brejk Slovinců. Žiga Jeglič si ovšem v nájezdu z pravé strany nepočínal přesně. Branku Genoniho minul.
02:26'
Slovinci odzbrojili pronikajícího útočníka soupeře a kotouč rychle dostali z vlastní třetiny.
01:22'
Švýcaři teď chtěli dostat kotouč na útočnou modrou čáru, obránce ale odjel střídat a puk tak zamířil do středního pásma.
00:43'
Po nepovedené rozehrávce Švýcarska se puku ujímají Slovinci. Autorem nepřesné přihrávky ve vlastním obranném pásmu byl Christian Marti.
00:30'
Jako první zahrozili Slovinci. V rohu útočné třetiny vybojoval kotouč Verlič a následně pálil Jeglič, Genoni se ale zaskočit nenechal.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledové ploše. Utkání za malou chvíli začne.

Švýcarsko: Genoni (Mayer) – Marti (A), Kukan, Moser, Glauser, Geisser, Loeffel, Fora – Niederreiter (C), Corvi, Herzog – Senteler, Malgin, Ambühl (A) – Miranda, Haas, Simion – Thürkauf, Richard, Bertschy.
Trenér: Patrick Fischer

Slovinsko: Krošelj (Gračnar) – Gregorc, Pavlin (A), Magovać, Čepon, Štebih, Mašič, Crnovič – Urbas (C), Jeglič, Verlič – Sabolič, Tičar (A), Kuralt – Drozg, Simšič, Ograjenšek – Zajc, Pance, Čimžar – Tomaževič.
Trenér: Matjaž Kopitar

Rozhodčí: Heikkinen, Langin – Hynek, Nothegger.
Slovinsko

Outsider skupiny hrané v hlavním městě Lotyšska by podle papírových předpokladů měl bojovat o udržení v elitní skupině s Kazachstánem. Slovinci se při válčení o záchranu mezi smetánkou budou muset obejít bez své největší hvězdy – zkušeného centra Anžeho Kopitara. Hvězdný útočník a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu sice se svým Los Angeles vypadl z play-off už v prvním kole, do Rigy však nedorazí.

Anžeho otec Matjaž, jenž slovinské střídačce šéfuje, tak bude muset spoléhat především na příkladnou soudružnost svých oveček, na soupisce totiž nemá ani jednoho hráče z NHL. Fanoušci extraligy jistě dobře znají brankáře Mladé Boleslavi Gašpera Krošelje, opravdové fajnšmekry trkne i jméno Mihy Verliče, který před více než deseti lety oblékal na přelomu juniorky a mužů dres druholigové Opavy.

Nominace Slovinska pro MS v Rize a Tampere:

Brankáři: Gašper Krošelj (BK Mladá Boleslav), Luka Gračnar (EV Landshut, Německo), Žan Us (HK Olimpija Ljubljana)

Obránci: Aleksandar Magovac (HK Olimpija Ljubljana, ICEHL), Miha Štebih (Nice, Francie), Blaž Gregorc (Augsburger Panther, Německo), Žiga Pavlin (HC Pustertal, ICEHL), Kristjan Čepon (HK Olimpija Ljubljana, ICEHL), Bine Mašič (Sport, Finsko) Aljoša Crnović (HK Olimpija Ljubljana, ICEHL), Matic Podlipnik (HK Poprad, Slovensko)

Útočníci: Žiga Jeglič (Fischtown Pinguins, Německo) Nik Simšič (HK Olimpija Ljubljana, ICEHL), Ken Ograjenšek (Graz99ers, ICEHL), Žiga Pance (HK Olimpija Ljubljana, ICEHL), Jan Drozg (Amur Khabarovsk, KHL), Rok Tičar (EC-KAC, ICEHL), Jan Urbas (Fischtown Pinguins, Německo), Robert Sabolič (Villacher SV, ICEHL), Tadej Čimžar (HK Olimpija Ljubljana, ICEHL), Miha Zajc (HK Olimpija Ljubljana, ICEHL), Miha Verlič (Fischtown Pinguins, Německo), Anže Kuralt (Fehérvár AV19, ICEHL), Blaž Tomaževič (Villacher SV, ICEHL), Luka Maver (Pioneers Vorarlberg, ICEHL).
Švýcarsko

Favorit prvního sobotního zápasu je jasně daný a asi nikoho nepřekvapí, že jim je Švýcarsko. Hokejisté ze země helvétského kříže se každým rokem přibližují nejlepším reprezentacím světa. Zlepšovat se Švýcaři mohou i díky pravidelným účastem na turnajích série Euro Hockey Tour, kde z všeobecně velmi dobře známých důvodů nahradili Rusko. I letos tak bude výběr okolo veterána světových mistrovství Andrese Ambühla patřit k černým koňům turnaje.

Ambice Švýcarů by teoreticky mohla přijet podpořit také početná enkláva hráčů z New Jersey, které před několika dny vypadlo z bojů o Stanley Cup. V úvahu v tomto směru připadá brankář Akira Schmid, zadák Jonas Siegenthaler či hvězdní útočníci Nico Hischier a Timo Meier.

Nominace Švýcarska pro MS v Rize a Tampere:

Brankáři: Robert Mayer (Genève-Servette HC, Švýcarsko), Joren van Pottelberghe (EHC Biel-Bienne, Švýcarsko), Leonardo Genoni (EV Zug, Švýcarsko).

Obránci: Dean Kukan (ZSC Lions, Švýcarsko), Tobias Geisser (EV Zug, Švýcarsko), Andrea Glauser (Lausanne HC, Švýcarsko), Michael Fora (HC Davos, Švýcarsko), Christian Marti (ZSC Lions, Švýcarsko), Romain Loeffel (SC Bern, Švýcarsko), Tim Berni (Columbus Blue Jackets, NHL), Janis Moser (Arizona Coyotes, NHL).

Útočníci:
Damien Riat (Lausanne HC, Švýcarsko), Andres Ambühl (HC Davos, Švýcarsko), Sven Senteler (EV Zug, Švýcarsko), Nino Niederreiter (Winnipeg Jets, NHL), Dario Simion (EV Zug, Švýcarsko), Denis Malgin (Colorado Avalanche, NHL), Fabrice Herzog (EV Zug, Švýcarsko), Enzo Corvi (HC Davos, Švýcarsko), Tanner Richard (Genève-Servette HC, Švýcarsko), Mike Künzle (EHC Biel-Bienne, Švýcarsko), Calvin Thürkauf (HC Lugano, Švýcarsko), Christoph Bertschy (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Gaëtan Haas (EHC Biel-Bienne, Švýcarsko), Marco Miranda (Genève-Servette HC, Švýcarsko).
Hezký den z Rigy, kde druhý den zápasů v rámci základní skupiny B odstartuje už krátce po obědě souboj Švýcarska se Slovinskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:20.