Přenos se aktualizuje automaticky

To je od nás z Minsk Areny pro dnešek vše. Přeji ničím nerušenou dobrou úterní noc.
Dozněla lotyšská hymna Dievs, svētī Latviju, což v překladu znamená Bože, požehnej Lotyšsku. Hymna, která vznikla v roce 1940 a po dobu trvání Sovětského svazu byla zakázána. Jejímu obnovení se dostalo až po rozpadu někdejší východní velmoci. Je to zároveň první text, kde bylo použito slovo Lotyšsko. Píseň, kterou složil Kārlis Baumanis, se stala velkým symbolem lotyšských bojů o nezávislost.
Nejlepší hráči utkání:

Kazachstán – Kevin Dalmann, Lotyšsko – Georgijs Pujacs.
Je konec. Konec vynikajícího utkání plného zvratů, ve kterém nakonec vítězí tým Lotyšska. Poté, co hráči vyznávající především vínově červenou barvu otočili utkání a ujali se vedení o dvě branky, dokázali Kazaši srovnat pět sekund před koncem druhé periody krok. Avšak ve třetí třetině rozhodl vítězným, a pro Kazachy nešťastným, gólem útočník Popradu Juris Štals. Lotyši se tak vzdálili poslednímu místu, Kazaši to budou mít se záchranou velmi obtížné.
60:00
Konec zápasu.
59:59
Ještě poslední buly před lotyšskou brankou.
59:54
Savčenko trefuje tyč Masalskisovy branky!
59:48
Icing Lotyšů, finský trenér na kazašské střídačce Ari-Pekka Selin si bere timeout. Asijský tým má na vyrovnání přesně 12 sekund a tři desetiny.
59:24
Nikolaj Antropov se tlačil před Masalskise a málem zasunul kotouč pod lotyšským brankářem!
59:02
Jeremejev odjíždí na střídačku, Kazaši jsou na ledě v šesti!
58:38
Kazaši jsou v plném počtu.
58:32
Džerinš pouze nahodil na Jeremejeva.
58:02
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:17
Lotyši se nikam neženou, ač mají přesilovou hru. Zakládají útočnou akci od své branky.
56:38
No a nakonec jde na trestnou lavici Kazach. Alexej Vasilčenko vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Šance na srovnání pro jeho tým tak malinko klesá.
56:01
Roman Starčenko sám před brankou a hákován přímo před zraky rozhodčího, který nejspíš chce kompenzovat předchozí lotyšská vyloučení a nyní zůstává v klidu. Teď měl ale jednoznačně pískat!
55:15
Cipulis s Galvinšem odváděli černou práci za svou brankou a nakonec kotouč z lotyšského pásma dostali až za kazašskou svatyni.
54:50
Vhazovat se pět minut a deset sekund před koncem třetí třetiny po pravici lotyšského brankáře.
54:50
Ted Nolan chce dát svým hráčům po dlouhém oslabení a následném icingu trochu oddychu. Takticky si bere timeout.
54:50
Gints Meija sice vyhodil na zakázané uvolnění, ale těsně předtím předvedl vynikající obrannou práci na modré čáře. Nedovolil kazašskému obránci ani jedno zakončení.
54:27
Lotyše osvobozuje Sotnieks.
53:57
Savčenko pálil z voleje jen těsně vedle Masalskisovy branky.
53:22
Štals osvobozuje Lotyše vyhozením přes všechny čáry.
53:10
Někdejší hráč St. Louis Blues Kevin Dallman pálí do lapačky Masalskise.
52:30
...a ta končí bohužel vyloučením. Musím však podotknout, že zákrok nebyl nikterak vážný. O faul se spíše jednalo záhy ze strany kazašského hráče. Leč, rozhodčí mluví jasně, Andris Džerinš (LAT) a dvě minuty za držení hole.
52:05
Meija zakládá akci svého týmu...
51:29
Kristaps Sotnieks vypálil po Niživijsově pasu velmi štiplavou ránu, kterou Jeremejev s velkými obtížemi zkrotil pomocí svého ramene!
50:44
Kazaši víří v obranném pásmu Lotyšů a snaží se o vyrovnání.
49:52
Guntis Galvinš hledal přihrávkou napříč pásmem Kuldu. Na dnes dvougólového střelce pas neprošel.
49:08
Starčenko si řekl o kotouč a dostal ho prostoru v mezikruží, jeho následnou ránu obětavě zablokoval Kaspars Daugavinš, na klubové scéně útočník švýcarské Ženevy.
48:57
Zakázané uvolnění země z Pobaltí.
48:28
Pujacs nahazuje kotouč do útočného pásma a Lotyši střídají.
47:52
Girgensons po krátkém výjezdu zpoza branky pálí do připraveného kazašského brankáře, který přidržel kotouč a bude se vhazovat v pásmu modrého celku.
47:33
Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho pravici.
47:33
Edgars Masalskis chytá tvrdou ránu od modré. Antropov mu zakrýval výhled, lotyšský brankář si přece jen skulinku na to, aby viděl, našel a zasáhl lapačkou!
47:17
Armands Berzins si nahodil kotouč do útočného pásma, kde si ho však znovu nevybojoval.
46:32
Kaspars Daugavinš předvedl krásnou stahovačku pod sebe, ovšem byl podražen. Rozhodčího píšťalka zůstává v klidu.
46:03
Lotyše osvobozuje Cipulis, jeho spoluhráči jdou následně střídat.
45:14
Starčenko se dostal ke střele v mezikruží. Masalskis velmi dobře zasáhl, ač měl zakrytý výhled.
44:40
Hra je přerušena, vhazovat se bude před Jeremejevem.
44:30
Kaspars Daugavinš krátce po přechodu modré čáry vypálil do betonu kazašského brankáře.
43:22
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Minsk Arena je v ráži, Lotyši si totiž berou vedení zpět! JURIS ŠTALS se dostal do pozice na levém křídle, odkud vypálil. Jeho ránu přizvedl za záda bezmocného Jeremejeva nešťastnou tečí obránce Kazancev. Asistence: Guntis Galvinš.
42:39
Mikelis Redlihs posunul Daugavinšovi a ten pod padajícím brankářem našel prostor před prázdnou brankou. Tam ovšem nikdo z Lotyšů nebyl.
41:35
Na druhé straně se ke střele dostal Andrej Gavrilin. Masalskis stejně jako jeho protějšek v kazašské brance kryje.
41:27
Střelu Indrašise pokryl Jeremejev. Vhazuje se po jeho pravici.
40:47
Utkání Kazachstán – Lotyšsko sleduje 10 870 diváků. Opět byla překročena desetitisícová hranice, což je vynikající. Převahu mají opět do vínově- červené odění Lotyši!
40:01
Začala třetí třetina.
To je hokej, panečku. Sledujeme velice záživné utkání, ve kterém Lotyši stihli ve druhé třetině otočit stav utkání a vedli dokonce o dvě branky. Ovšem Kazaši dostali na v čase 38:17 výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou beze zbytku zužitkovali. Pět sekund před koncem srovnal Jevgenij Blochin. Čeká nás tak bezpochyby velmi zajímavé třetí dějství.
Třetí třetina začne přibližně ve 21:27.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:55
Kazachstán právě vstřelil branku!
Je opět vyrovnáno. Kazaši dnes dávají branky do šatny! JEVGENIJ BLOCHIN si našel odražený kotouč po střele Dallmana a doklepl ho přímo za záda bezmocného Masalskise. Asistence: Kevin Dallman.
39:40
Kevin Dallman je bezpochyby a pochopitelně nejvíce využívaný bek na přesilové hry, nyní opět pálil. Masalskis připraven.
39:11
Kazachstán právě vstřelil branku!
Kazaši dvojnásobnou početní výhodu nakonec využívají. Po mnoha šancích dorazil střelu Kevina Dallmana NIKOLAJ ANTROPOV. Kazašský kapitán tak snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Kevin Dallman.
38:41
Lotyšská trojice vyhazuje.
38:17
Pozor. Lotyši jdou do tří. Na dvě minuty je vyloučen Zemgus Girgensons (LAT) za zdržování hry. Vyhodil kotouč mimo hrací plochu bez cizího dotyku.
38:17
Hráči v bílých dresech, tedy Lotyši, srdnatě brání. Masalskis nyní kotouč ukryl v lapačce.
37:39
Herberts Vasiljevs (LAT) teď odchází na trestnou lavici, kam ho poslal za velmi diskutabilní zákrok jeden ze dvou hlavních rozhodčích tohoto zápasu. Kazaši hrají již pátou přesilovku, ještě však žádnou nevyužili.
37:25
Lotyšský icing.
37:07
Michail Panšin vystihl nepřesnou rozehrávku a nadvakrát nepřekonal výborně se přesouvajícího Masalskise.
36:13
Lipsbergs si hledal kotouč pod bojující dvojicí a vypálil jen těsně vedle.
35:45
Kazašská snaha o rychlou odpověď je vychází vniveč. Semjonov pokazil rozehrávku a je z toho zakázané uvolnění.
35:14
Oba týmy jsou již v plném počtu. Vhazovat se bude po levici Masalskise, který pokryl střelu Starčenka.
34:07
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Šance střídala šanci. Ovšem Kazaši zapomněli na to, že z trestné lavice skočil MIKELIS REDLIHS, kterého do samostatného úniku vyslal krásným pasem Sotnieks. Lotyšský forvard zvolil střelu mezi betony. No a byla úspěšnou volbou! Asistence: Kristaps Sotnieks, Kaspars Daugavinš.
33:04
Talgat Žajlauov (KAZ) se nejprve hnal na Masalskise, jenže po zakončení fauloval lotyšského brankáře. Uvidíme tak málo vídanou hru třech proti třem.
32:32
Miks Indrašis (LAT) to nyní přehnal s agresivitou a je vyloučen za sekání. Kazaši tak budou mít k dispozici přesilovku 4 na 3.
32:19
Guntis Galvinš byl uvolněn Zemgusem Girgensonsem, počkal si na vhodný moment ke střele, ale trefil pouze Jeremejeva.
32:01
Vyloučeni jsou. Za Lotyše odsedí dvě minuty za hrubost Mikelis Redlihs (LAT), za Kazachy to potom bude jejich kapitán Nikolaj Antropov (KAZ).
32:01
Starčenko vypálil do tyče, jenže již předtím signalizoval sudí ofsajd. No a střela po odpískání pochopitelně vybudila pozornost lotyšských beků. Nyní se vedle branky lotyšská strhla velká mela.
30:54
Indrašis hraje velmi dobré utkání. Hned po nahrávce na třetí branku svého celku našel před brankou Zemguse Girgensonse. Ten tváří v tvář kazašskému brankáři zklamal. O kousek minul volné místo nad jeho ramenem!
29:51
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
No a Lotyši svou první přesilovku po zásluze využívají! Po velkém tlaku a několika šancích nabil Indrašis na modrou ARTURSI KULDOVI a lotyšský zadák střílí ranou nad Jeremejevův beton svůj druhý gól v utkání. Asistence: Miks Indrašis.
29:10
Další velká šance Lotyšů! Niživijs opět hledal Vasiljevse před brankou, teď skvěle zasáhl jeden z obránců.
28:44
Vasiljevs byl uvolněn Niživijsem a pálil těsně před Jeremejevem těsně nad!
28:10
Blochin po vyhraném vhazování svého celku okamžitě vyhazuje přes všechny čáry.
28:03
První přesilovku si zahrají také Lotyši. Andrej Litviněnko (KAZ) po své chybě v rozehrávce musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Je vyloučen za hákování.
27:53
Kaspars Daugavinš se ihned po konci oslabení vydal na výlet, který završil střelou do Jeremejevových betonů. Kazašský brankář poté kotouč přikryl a máme tady komerční pauzu.
27:38
A už jsou v plném počtu.
27:35
Lotyši se opět dobře brání.
26:50
Blochin ve vynikající pozici mezi kruhy se až příliš přepočítal a trefoval spíše do branky mající fotbalové rozměry.
26:25
Ránu Kevina Dallmana zastavilo plexisklo za Masalskisovou brankou. Po následném odrazu kotouče před branku je odpískáno postavení kazašského hráče v brankovišti.
25:38
Nakonec se bude vylučovat. Za nedovolené bránění odchází pykat Roberts Lipsbergs (LAT). Čtvrtá početní výhoda pro Kazachy.
25:34
Gints Meija je dnes velmi agilní. Teď svou snahu završil střelou na Jeremejeva. Poté se u branky strhla krátká mela, která neměla dlouhého trvání.
25:05
Meijovo nahození od modré tečoval kazašský bek do ochranné sítě. Vhazuje se po Jeremejevově pravici.
24:37
Další ránu oživených Lotyšů kryje Jeremejev pod svou lapačku.
23:41
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Hokejová paráda s velkým P! Lotyši předvedli snovou akci a srovnávají skóre. Po přechodu do útočného pásma nejprve Keninš našel hůl Mikelise Redlihse, který ukázal obrovský přehled a po naznačené střele přihrál do prázdné branky ARTURSI KULDOVI. Ten již jen nastavil hůl a skóruje. Asistence: Mikelis Redlihs, Ronalds Keninš.
23:00
Ronalds Keninš trefil po úniku před sebou stojícího Litviněnka.
22:50
Roman Starčenko kousek za modrou prověřil Masalskisovu pozornost. Kotouč končí v jeho lapačce.
22:40
A znova lotyšská sedmaosmdesátka, která se málem dostala ke kotouči přímo před Jeremejevem. Zkušený kazašský brankář včasným vyjetím zamezil šanci.
22:31
Gints Meija si našel volný kotouč po vhazování a napálil jej do Jeremejevovy lapačky.
22:26
Zakázané uvolnění Kazachstánu.
21:58
Krasnoslobodcev se málem dostal do úniku. Lotyšští obránci nakonec situaci uhájili.
21:15
Na druhé straně pálil po akci Mikelise Redlihse Kaspars Daugavinš do připraveného Jeremejeva.
20:47
Jevgenij Rymarev předvedl své driblérské dovednosti a poté našel v mezikruží zcela volného Savčenka, který přestřelil!
20:01
Začala druhá třetina.
Skončila nám první třetina, ve které sice šli do vedení Lotyši, ale v podstatě od své vstřelené branky, až na pár výjimek, přestali svěřenci Teda Nolana hrát. Otěže utkání převzali do svých rukou Kazaši, kterým se podařilo nejprve vyrovnat a poté patnáct sekund před závěrečnou sirénou dokonce otočit zápas ve svůj prospěch. No, čeká nás ještě velmi zajímavá bitva.
Druhá třetina začne přibližně ve 20:30.
20:00
První třetina skončila.
19:45
Kazachstán právě vstřelil branku!
No to jsou věci! Kazaši dávají takzvaný gól do šatny. Po přihrávce od Savčenka se o něj krásnou střelou z pravého křídla JEVGENIJ RYMAREV. Trefil přesně nad Masalskisovo rameno. Asistence: Roman Savčenko, Nikolaj Antropov.
19:10
Andrej Spiridonov vystihl nepřesnou rozehrávku Sotniekse, ale neměl dostatečnou rychlost na překonání dalšího lotyšského obránce.
18:33
Galvinš počká s kotoučem za brankou na své střídající spoluhráče a pak rozjede akci.
18:07
Pujacs po další kombinaci pálí do připraveného Jeremejeva.
17:46
Indrašis chvíli míchal za brankou s pukem a poté jej po brankovišti nabízel k zakončení Štalsovi. Ten nabídku nevyslyšel.
17:17
Lotyši po dlouhé době operují v útočném pásmu.
16:41
Lotyši jsou v plném počtu. Na konci přesilové hry stačil vypálit Žajlauov. Jeho střela byla zablokována.
16:01
Kazachům se tato přesilovka vůbec nedaří. Opět přes všechny čáry vyhazuje Meija.
15:24
Přes všechny čáry vyhodil hned za chvíli Cipulis a lotyšská čtveřice si může oddechnout.
15:02
Lotyši se zásluhou Džerinše osvobozují.
14:41
Lotyšům první gól spíše uškodil. Kristaps Sotnieks (LAT) vyhodil kotouč mimo hřiště, aniž by ho někdo tečoval. Odchází pykat na dvě minuty za zdržování hry. Třetí přesilovka pro Kazachy.
14:27
Talgat Žajlauov poslal střelu sice ze středního pásma, ovšem o to více štiplavou. Kotouč těsně před Masalskisem skočil, naštěstí pro Lotyše skončil za brankou.
14:10
Kazaši zakládají útok od vlastní branky.
13:24
Lotyši se od své první trefy nedostali pořádně na dostřel Jeremejeva, který teď dobrých pět minut neabsolvoval žádnou ošemetnou situaci.
12:32
Starčenko navedl kotouč na modrou, odkud nahrál Dallmanovi. Nejzkušenějšímu obránci Kazachů tečoval střelu jeden z Lotyšů.
12:01
A další skrumáž před klubovým brankářem Popradu. Antropov byl velmi neodbytný, až jej museli důrazně odstavit lotyšští obránci.
11:53
Žajlauov si mohl připsat druhou branku, po střele Starčenka agilně operoval před Masalskisem, který jeho pokus nakonec ukryl pod lapačkou!
11:41
Kevin Dallman si najel na přihrávku Antropova, jenže kanadský rodák namířil jen do ramena lotyšského strážce branky.
11:12
Masalskis po ojedinělé ráně z nouze od Starčenka raději kryje kotouč v lapačce, vhazuje se po jeho levici.
10:58
Kazaši sice kombinovali v útočném pásmu, jenže snaze středoasijského státu chybí střelba.
10:27
Po komerční pauze se bude vhazovat před Masalskisem.
10:27
Po několika kazašských pokusech se bude opět vylučovat. A opět na lotyšské straně. Jekabs Redlihs (LAT) bude pykat na dvě minuty za držení.
09:50
Antropov zaměstnal Masalskise svou střelou z rohu, který situaci vyřešil správně. Obránci pak odehráli kotouč do bezpečí.
09:08
Ani lotyšský protiútok se neujal, Meija totiž nepřesně hledal najetého Lipsbergse.
08:27
Spiridonov byl u odraženého kotouče nejdříve, jenže bohužel pro Kazachy svou střelu namířil mimo lotyšskou klec.
08:00
Lotyši hrají v plném počtu.
07:22
Zemgus Girgensons vybojoval kotouč pro Galvinše, který si počkal na modré čáře a poté vracel prvně jmenovanému do šance. Tu mu zamezil včasným návratem jeden z Kazachů!
06:53
Po vyhození Galvinše budou Kazaši začínat od své branky.
06:23
Alexej Litviněnko pálil z voleje do zadního mantinelu.
06:00
Starčenko se hnal sám na Masalskise, byl ovšem faulován Alexandersem Niživijsem (LAT). Trestné střílení nařízeno ovšem není. Lotyšský hráč je vyloučen za hákování.
04:43
Kazachstán právě vstřelil branku!
Máme vyrovnáno. O to se postaral hráč, který měl poslední šanci svého celku. TALGAT ŽAJLAUOV dostal nádherný pas od Semjonova a uháněl sám na branku. Poté si počkal na pohyb Masalskise a po blafáku do bekhendu v poklidu zasunul pod padajícího lotyšského brankáře. Asistence: Maxim Semjonov.
04:09
V další kazašské šanci se mihl na levém vrcholu kruhu na chvíli osamocený Talgat Žajlauov. Přestřelil.
03:36
Romanov si podržel kotouč v rohu a poté nasměřoval pas na Blochina. Kazašský obránce vypálil z voleje jen do před sebou stojící hradby těl.
03:09
Lotyši první branka logicky nabudila a nyní měl další možnost Herberts Vasiljevs. Jeremejev byl tentokrát na místě.
01:15
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Na opačné straně udeřili Lotyši! Po rychlé kombinaci předložil Štals do šance MIKSU INDRAŠISOVI a ten krásnou střelou na Jeremejevovo rameno otevírá skóre dnešního utkání! Asistence: Juris Štals, Jekabs Redlihs.
00:55
Puškarjov byl po přihrávce Romanova sám před lotyšskou brankou. Měl na holi první branku utkání, leč Masalskis byl na místě.
00:33
Roman Starčenko vlétl do útočného pásma, vypálil a jen těsně přestřelil branku Edgarse Masalskise.
00:01
Utkání právě začalo.
Lotyši jsou nastoupeni na modré čáře, čeká se na Kazachy.
Zubr Volat pumpuje pomalu se plnící tribuny Minsk Areny, z ochozů se již ozývá mocné Latvija.
Do sestavy Lotyšů se po jednozápasové pauze vrací Juris Štals, který absentoval v utkání s Německem. Proti Finsku jej nevybíravě srazil Jere Karalahti a způsobil mu lehký otřes mozku. Útočník slovenského Popradu se tedy zotavil poměrně rychle.
Při pohledu do lotyšské sestavy nalezneme opětovné vsazení brankářské opory Edgarse Masalskise, který vychytal první vítězství s Finskem. Kazašský trenér Ari-Pekka Selin nechává v brance zkušeného Vitalije Jermejeva. Ten zatím odchytal všechna dosavadní utkání svého celku.
Úvodní sestavy:

Kazachstán: Jeremejev (Ivanov) – Litviněnko, Dallman, Savčenko, Lakiza, Vasilčenko, Kazancev, Semjonov, Blochin – Starčenko, Antropov, Rymarev – Upper, Puškarjov, Romanov – Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev – Panšin, Spiridonov, Rachmanov.

Lotyšsko: Masalskis (Gudlevskis) – Gavlinš, Kulda, Sotnieks, Pujacs, J. Redlihs, Jass, Lavinš – Daugavinš, M. Redlihs, Keninš – Štals, Girgensons, Indrašis – Vasiljevs, Niživijs, Cipulis – Džerinš, Lipsbergs, Meija – Berzins.

Rozhodčí: Igor Dremelj (SLO), Markus Vinnerborg (SWE) – Vít Lederer (CZE), Joep Leermakers (NED)..
Předchozí zápasy:

Kazachstán – Německo 1:2sn

Branky a nahrávky: 11. Gavrilin (Dallman, Polišuk) – 19. Plachta (Draisaitl, Ankert), rozh. náj. Oppenheimer

Bělorusko – Kazachstán 4:1

23. Stěpanov (Grabovskij), 31. Stasenko (Stěpanov, Graborenko), 42. Kosticyn (Jefimenko, Jevenko), 60. Kaljužnyj (S. Kosticyn, Denisov) – 5. Gavrilin (Vasilčenko)

Finsko – Lotyšsko 2:3

Branky a nahrávky: 5. Salomaki, 32. Mantyla (Kontiola, Hietanen) – 7. Daugavinš (Redlihs), 48. Sotnieks (Pujacs, Indrašis), 53. Kulda (Daugavinš, Cipulis)

Německo – Lotyšsko 3:2

Branky a nahrávky: 13. Nöbels (Oppenheimer, Hordler), 21. Mauer, 56. Oppenheimer (TS) – 19. Pujacs (M. Redlihs, Sotnieks), 28. M. Redlihs (Keninš)
Dobrý den u onlajnu mezi týmy Kazachstánu a Lotyšska. Večerní utkání v Minsk Areně nabídne souboj týmu ze středu Asie a Pobaltí. Prvně jmenovaný tým má na kontě pouhý bod, svěřenci trenéra Ari-Pekka Selina prohráli po nájezdech s Neměckem a poté podlehli domácímu Bělorusku po základní hrací době poměrem 4:1. Tým uznávající vínovo-červené barvy nejprve překvapil hokejový svět vítězstvím nad Finskem a poté prohrál s Německem. Uvidíme, který tým si v této velmi vyrovnané skupině B připíše tři body, aby se vzdálil sestupovým vodám.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.
Play off
Články odjinud