Celé mistrovství světa je za námi, za zvuků skandujícího publika "Russia" se s vámi loučím a těším se někdy příště na počtenou!
A nyní už ruská hymna.
René Fasel oficiálně ukončuje letošní mistrovství světa a děkuje Minsku ze skvělý turnaj. Těší se příští rok v České republice.
Hlasatel vyzývá ruské hráče, aby se seřadili na modré čáře k hymně. Ti však příliš neposlouchají a slaví dál s pohárem. Finové chtěli dokonce opustit ledovou plochu, hlasatel je ale zastavil. Toho si všimli i Rusové a hymna bude moci být spuštěna. Tenhle závěr se moc běloruským organizátorům moc nepodařil. Jinak ovšem celé mistrovství bylo uspořádáno na jedničku.
A teď předání poháru. Pro něj si již přijíždí ruský kapitán Alexander Ovečkin!
Nyní je čas na zlaté medailisty – hokejisty Ruska, kteří na turnaji nenašli přemožitele a zcela dle zásluh ovládli běloruské mistrovství světa způsobem start – cíl. Zlaté medaile jim předávají René Fasel a Vladislav Treťjak.
Na řadě je nyní předání ceny pro stříbrný celek letošního mistrovství světa. Tu přebírá kapitán Olli Jokinen.
Nyní je na řadě předávání medailí. Nejprve si pro stříbrné ocenění jdou hráči a členové realizačního týmu Finska.
Nejužitnější hráč turnaje:

Pekka Rinne (brankář, Finsko)
Nejlepší hráči turnajem vybráni médii:

Brankář: Pekka Rinne (FIN)

Obránci: Seth Jones (USA) a Anton Bělov (RUS)

Útočníci: Sergej Plotnikov (RUS), Viktor Tichonov (RUS), Antoine Roussel (FRA).
Výběr nejlepších hráčů Direktoriátem turnaje:

Brankář: Sergej Bobrovskij (RUS)

Obránce: Seth Jones (USA)

Útočník: Viktor Tichonov (RUS).
Ceny nejlepším hráčům předá legenda ruského hokeje Vladislav Treťjak.

Nejlepší hráči zápasu:

FIN: Atte Ohtamaa
RUS: Jegor Jakovlev.
Finové však ve finále byli Rusku důstojným soupeřem, polovinu zápasu s nimi dokázali hrát vyrovnanou partii, v té druhé ale již Rusové vzali zodpovědnost do svých rukou a zápas dotáhli do vítězného konce.
Je hotovo! Ruští hokejisté se okamžitě sjeli ke svému brankáři a v rohu společně slaví. Mají co. Na letošním šampionátu nenašli přemožitele, vyhráli všech deset zápasů a mohou se pyšnit titulem mistrů světa!
60:00
59:46
Ruští hráči už slaví. Jak na střídačce, tak i na ledě.
59:27
Nahození Komarova ve vlastním oslabení končí v náruči ruského brankáře. Ještě minimálně jedno vhazování nás dělí od ruské korunovace.
59:03
Malkinovi se přihrávka nepovedla a puk končí ve středním pásmu. To ale už nikomu nevadí.
58:38
Lehtera dohrál tvrdě u mantinelu Rusa Kutuzova a bude vyloučen za nedovolené bránění. Ještě jedna přesilová hra Ruska.
58:08
Finové v plném počtu.
58:00
Ohlášené poslední dvě minuty zápasu, utkání se už jen dohrává, nikdo se nikam moc nežene. Je totiž rozhodnuto.
57:20
Finové vyhazují puk přes všechny čáry, rozhodčí však píská zakázané uvolnění. To ale už nikomu z Finů ani moc nevadí a bude se doopravdy vhazovat před Rinnem.
56:48
Rusové se už nikam neženou, Malkin rozvážně kombinuje s pukem a čeká na pravý moment zatáhnout ho do útočného pásma.
56:19
Jerre Sallinen vyhazuje z vlastního obranného pásma puk.
56:07
Salomaki (FIN) inkasuje trest 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
55:53
Rusko právě vstřelilo branku!
Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto, minimálně tomu napovídá radost hráčů a vlastně i celého stadionu! Rusové využívají přesilovou hru, když nahození před bránu tečoval šikovně VIKTOR TICHONOV do branky Rinneho. Asistence: Alexander Kutuzov, Nikolaj Kuljomin.
55:36
Tichonov se dostal k puku mezi kruhy, jeho pumelenice prosvištěla mimo.
55:26
Lehtera (FIN) je vyloučen za podražení. Šance pro Suomi na vyrovnání klesají.
55:08
Lajunen napřáhl na modré čáře, jeho pokus byl tečován mimo ruskou bránu. Další důkaz pozorné obrany suverénní sborné.
54:24
Finové se sice stále sympatický snaží útočit, Rusové se ale už soustředí jen na obranu a Finové se tak do šancí dostávají jen sporadicky.
53:15
Ovečkin se dostal mezi kruhy ke skákajícímu puku, z první ho ale poslal velmi nepřesně.
52:29
Kontiolova střela od levého mantinelu, beton ruského brankáře na místě. Tahle cesta za finským gólem v ruské bráně nevede.
52:08
Salomaki napřáhl na modré čáře, jeho pumelenice trefila ruského brankáře do ramene a ten si následně se skákavým pukem dokázal poradit. Hra je přerušena.
51:11
Palola se obtočil kolem ruské brány až na levý kruh a následně poslal puk do skrumáže před bránu. Tam se ale nikdo z finských hráčů neprodral a puk nezasunul mezi tři tyče.
50:55
Spíše nahození Immonena z pravého křídla končí v lapačce pozorného brankáře Ruska.
50:47
Finové v útočném pásmu zahráli vysokou holí a jsou vykázáni z útočného pásma.
49:57
Kapitán Jokinen se dral přímočaře do ruské brány, jeho střela však byla sražena nad břevno brány soupeře.
49:28
Rána Hietanena od modré končí na pozorné obraně Ruska. Finové se stále snaží útočit, v obranném pásmu sborné je to ale velmi těsné a složité se prosadit.
48:54
Rusové se již moc dobře brání, Finům se velmi špatně dostává do útočných situací.
48:07
Haula se opřel do puku na modré čáře, jeho bomba byla ale nakonec sražena mimo.
47:29
Po střele Jokinena je hra přerušena. Ruský brankář má puk pevně ve své moci.
47:15
Rusové v plném počtu.
46:59
Finové motali celou minutu v útočném pásmu, k vážnější střele se nakonec ale nedostali.
46:27
Neuchytilo se ani nahození beka Mäntyly. Bobrovskij nemusel ani zasahovat.
45:36
Po ráně Hietanena dorážel volný puk Palola těsně mimo.
45:15
Kutuzov (RUS) je vyloučen za vyhození puku mimo hřiště.
45:12
Lehtera mohl vzápětí snížit! Jeho dvě šance z bezprostřední blízkosti ruské brány však gólem nekončí. Nejprve trefil roztaženého brankáře, následně mu poslal puk do boční sítě.
44:24
Rusové využívají i tuhle přesilovou hru a navyšují své vedení na rozdíl dvou branek. DANIS ZARIPOV dostal puk na pravý kruh, z první se do přihrávky opřel a touš umístil přesně kolem bližší Rinneho tyče do finské brány. Teď to pro Finy bude ještě složitější, Rusové vedou o dvě branky a jdou si za posledním vítězstvím na turnaji. Asistence: Sergej Širokov.
44:05
Bělov napřáhl na modré čáře, jeho dělovka skončila jen na zadním mantinelu.
43:59
Rinne krotí následně i střelu Medvěděva od modré čáry a může přerušit hru.
43:44
Střela Ovečkina z první z levého křídla, betony Rinneho na místě.
43:23
Rusům se nepodařil přechod do útočného pásma, zakázané uvolnění.
43:05
Ovečkinův pokus z pravého křídla končí na helmě brankáře Rinneho. Následně se FInové osvobozují.
42:40
Za hákování je vyloučen Tomi Sallinen (FIN).
42:32
Z ničeho nic propadl puk před ruskou bránu k volnému Pakarinenovi. Tem však byl sám překvapen z tohoto pasu, že nedokázal puk tečí nasměrovat do ruské brány.
41:45
Pokus Immonena z levého křídla byl velmi nepřesný. Puk pohodlně sbírá ruská obrana.
40:57
První minuta opatrná z obou stran, neregistrovali jsme zatím žádnou střelu na bránu.
40:09
Rusko hraje v plném počtu, Malkin se zapojil do hry.
40:01
Třetí třetina může začít, hráči jsou zpět na ledové ploše.
Ve druhé části byli lepším týmem Rusové a po čtyřiceti minutách vedou o jednu branku. Do vedení sice šli ve druhé části Finové, následně si ale slovo vzaly největší ruské hvězdy, které obrátily vývoj zápasu. Minutu po vedoucí brance Finska srovnal Ovečkin, následně čtyři minuty před druhou sirénou poslal v přesilové hře pět na tři Rusy do vedení Malkin.
Střely na bránu:

ve druhé třetině: 18 – 5
celkově: 30 – 15.
Další třetina začne přibližně v 21:48.
40:00
39:55
Ještě jedna střela, pokus Karalahtiho od pravého mantinelu mířila těsně mimo.
39:23
Následně Paola vyhnal Finy prudkou přihrávkou z útočného pásma.
38:45
Rána Hietanena od modré čáry byla sražena mimo. Finové pokračují v útočném zámku.
38:07
Bude se znovu vylučovat. Malkin (RUS) je potrestán za nedovolené bránění.
37:50
Tichonov se hnal za dalším vyhozeným pukem, do šance se však přes obránce nedostal.
36:33
Pakarinen se dostal za ruskou obranu před bránu, na nápaditý pas od mantinelu však ve skoku nedosáhl. Chyběly jen centimetry.
36:19
36:02
Znovu Malkin, jeho střela z ostrého úhlu ale mířila těsně mimo.
35:53
Další ruský útok brzdí ofsajd. Sborná ještě hraje v klasické přesilové hře, gól Malkina tak padl o zlomek vteřiny před koncem výhody pěti proti třem.
35:38
Souběžně s koncem trestu vyloučeného Fina Rusové přidávají třetí branku a otáčí průběh utkání na svoji stranu. JEVGENIJ MALKIN dostal puk na pravý kruh, odkud se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Rinne měl zakrytý výhled a na střelu útočníka Pittsburghu vůbec neviděl. A ruská hvězda to trefila na milimetry přesně. Asistence: Danis Zaripov.
35:16
Ovečkin tentokrát napřáhl na pravém kruhu, ráně však vystavil znovu stopku fantastický Rinne.
34:52
Ovečkinova střela z levého kruhu, Rinne ani neví, jak puk vyrazil mimo.
34:34
Jejich útok ale zastavuje ofsajd. Přesilová hra Ruska pěti proti třem bude trvat ještě maximálně minutu a čtyři vteřiny.
34:32
Rusové v pěti.
34:18
Další vyloučení. Kontiola (FIN) je potrestán za hákování. Finové budou hrát ve třech proti čtyřem, za čtrnáct vteřin budou Rusové v pěti.
34:09
Širokov se hnal do nadějného kontru dva na dva, ke střele se nakonec ale nedostal.
33:37
Přesilovka Finska je u konce. Immonen (FIN) je vyloučen za krosček. Bude se hrát čtyři na čtyři.
33:18
Po střele Lehtery z pravého křídla předvedl ruský brankář další jistý zákrok a jeho obránci mohou vyhodit.
32:48
K Palolovi se opět na levý kruh odrazil volný puk, tentokrát mu však do rány padl obětavý Tichonov.
32:32
Dnešní utkání sleduje 15 112 diváků!
32:32
Vyloučen je Jakovlev (RUS) za nedovolené bránění.
32:32
Střela Jokinena byla sražena do ochranné sítě. Hra je přerušena.
32:06
Přesto budou hrát Finové přesilovou hru. Zatím mají ponechanou výhodu a kombinují v pásmu.
31:40
Rusko přidalo v útočných snahách a dostává rychle Finy pod tlak. Ti se brání čtvrtým zakázaným uvolněním za minutu.
31:05
A do třetice všeho dobrého. Další finské vyhození puku přes všechny čáry.
30:52
Další zakázané uvolnění Finska a další buly před Rinnem.
30:40
Rozehrávka se však nepodařila ani Finsku. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravici Rinneho.
30:31
Přihrávka na Tichonova byla moc dlouhá, u puku tak jsou Finové.
29:52
Bělov další útočníky do ruského obranného pásma nepustil, puk po jeho zásahu končí mimo led.
29:03
Immonen a Palola v rychlém protiútoku, celou situaci ale vyřešila ruská obrana v čele s brankářem Bobrovskijem.
28:53
Rusové jsou brankovým úspěchem nabuzeni a znovu okupují obranné pásmo Finska.
27:34
Hala bouří, ruský bohatýr ALEXANDER OVEČKIN srovnává stav zápasu na 2:2! Svoji první šanci z mezikruží nevyužil, následně se však natlačil do prostoru mezi kruhy, kde pohotovým bekhendem uklidil puk za roztaženého Rinneho. Asistence: Vadim Šipačjov.
27:12
Ihned po buly pálil od levého mantinelu Medvěděv, Rinne připraven a přerušuje hru.
26:51
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko využívá přesilovou hru a obrací vývoj utkání na svoji stranu! Jormakka se dostal mezi kruhy k sraženému puku, jeho střelu z první dokázal Bobrovskij ještě vyrazit. Puk však doputoval na hůl dobře postaveného OLLIHO PALOLY, který již neměl velký úkol uklidit puk do volné části ruské brány. Asistence: Pekka Jormakka, Jori Lehtera.
26:15
Karalhtiho střela od modré končí na výstroji brankáře Ruska, který na pumelenici od modré čáry moc dobře viděl.
25:41
Následně se Rusové dostali na puk a mohou se osvobodit.
25:25
Rána Hietanena od modré trefila jen obránce Ruska.
25:20
Za nedovolené bránění je vyloučen Rus Zaripov. Přesilovka pro Finsko.
25:01
Ještě o něco slabší nahození Zaripova do brankoviště však nadělalo finskému brankáři více problémů. Rinne nakonec ale puk ve své výstroji našel a může přerušit hru.
24:46
Střela Jakovleva od modré čáry byla tečována tělem clonícího Kuljomina, puk však hodně zpomalil a Rinne si připisuje další jistý zákrok.
24:23
Rinne sjel za svoji bránu s cílem pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou. Puk od jeho hole končí po teči v ochranné síti, hra je přerušena.
24:02
Střela Ovečkina z levého kruhu, Finové ihned posílají puk pryč z pásma.
23:14
Druhá třetina se zatím hraje daleko opatrněji a svižněji. Za tři a půl minuty jsme ještě neviděli žádnou větší šanci.
22:16
Jormakka ve skrumáži holí před bránou Ruska nedokázal trefit puk, ani z tohoto útoku Finové bránu soupeře neohrozili.
21:19
Malkin se zmocnil přikopnutého puku na modré čáře, z pravého křídla ale nakonec nic nedokázal vymyslet.
20:35
Do útoku se vydali i Finové. V pásmu se ale nedokázali udržet a hrát tak budou Rusové.
20:08
Ihned od levého mantinelu to zkusil Ovečkin, Rinne vyráží.
20:01
Hráči jsou na ledové ploše, druhá třetina bude moci začít.
První třetina je u konce, viděli jsme v ní dvě branky. Do vedení se nejprve po obrovském tlaku dostali Rusové, tenhle náskok si však do druhé třetiny neodnesou. Finové totiž v závěru třetiny přebrali otěže hry do svých rukou a pouhé tři vteřiny před koncem srovnal Pakarinen. Hlavní otázkou před druhou třetinou tak je, koho finská branka do šatny nakopne více.
Další třetina začne přibližně v 20:57.
Střely na bránu po první třetině: 12 – 10.
20:00
19:57
Zasloužené vyrovnání finského celku před první přestávkou! Finové vyhráli buly v obranném pásmu a ihned se vydali ještě jednou na zteč. Lehtera našel na pravém kruhu dobře najetého IIRA PAKARINENA, který z ideální pozice propálil ruského brankáře mezi betony. Pouhé tři vteřiny před první sirénou. Díky gólu do šatny je tak Finsko zpátky ve hře a druhá třetina může začít prakticky od nuly. Asistence: Jori Lehtera.
19:37
A hned další obrovská šance Finska! Z přečíslení dva na jednoho vzal celou zodpovědnost na sebe Kontiola, natlačil se před brankáře, který se roztáhl na hranici brankoviště a nakonec šanci finského útočníka zlikvidoval! Finové jsou v závěrečných vteřinách velmi nebezpeční.
18:59
Erik Haula stál dobře mezi kruhy, v rozhodující fázi ale nedokázal trefit letící puk a těsně před první sirénou srovnat stav na 1:1!
18:21
Hietanen v obrovské šanci Finska. Jeho dělovka z pravého kruhu skončila na břevně ruské brány. Bobrovskij byl proti tomuhle projektilu bezmocný, zachránila ho však branková konstrukce.
17:42
Šipačjov na dlouhý pas nedokázal dosáhnout, puk přesto nekončí na zakázaném uvolnění. Zastavil ho finský brankář Rinne a přerušil tak hru.
17:16
Další útok Finska brzdí postavení mimo hru.
17:01
Střela Jokinena z pravého křídla byla nepřesná, Bobrovskij tak nemusel ani zasahovat.
16:05
Hra se oproti úvodním minutám uklidnila, přesto na hřišti zatím dominují Rusové. Finové však dnes hrají sympaticky a snaží se umazat jednobrankovou ztrátu.
15:18
Rusové posílají puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
15:03
Šipačjov se od levého mantinelu snažil najít Ovečkina před bránou, přihrávku však pokryla pozorná obrana Finska.
14:24
Po střetu ve středním pásmu vypadl puk mimo ledovou plochu. Hra je přerušena a bude se vhazovat na středovém kruhu.
13:40
Další nahození od modré čáry krotí ve své náruči ruský brankář. Neuspěl ani druhý ze Sallinenů – Tomi.
12:45
Nahození Jere Sallinena ze středního pásma končí v náruči ruského brankáře. Ten raději přeruší hru.
12:14
Finové byli velmi malý kousíček od srovnání! Kontiola dostával puk k druhé tyči ruské brány a stačilo mu ho jen doklepnout do volné klece ruského brankáře. Na poslední chvíli mu ho však vypíchl obránce Medvěděv.
11:40
Nahození Pakarinena z pravého křídla mířilo mimo tři tyče ruské brány. I tak jsou Finové ihned po gólu nastěhovaní před ruským brankářem.
10:45
Rusové otevírají brankový účet dnešního zápasu, když se z levého křídla prosadil SERGEJ ŠIROKOV. Ten se ke střele připravil na levém kruhu a jeho pokus švihem zapadl přesně k levé tyči finské brány. Rusové využívají přesilovou hru a hala šílí nadšením! Asistence: Danis Zaripov.
10:10
Po dalším buly se dostali Finové na puk a osvobozují se.
10:02
Zdá se, že Rinne je dnes ve formě. Další důležité zákroky si připisuje proti střelám Ovečkina s Malkinem.
09:25
Další závar před finskou bránou řeší Rinne! Malkin se z hranice brankoviště nedokázal proti vynikajícímu brankáři Finska prosadit.
09:12
Tichonov střílel z levého kruhu, Rinne jeho střelu vyrazil mimo. Následně si finský brankář poradil i s dorážkou na hranici brankoviště od Kuljomina.
09:00
Vyloučen je Salomaki (FIN) za nedovolené bránění.
08:46
Další zajímavá šance Finů! Palola se dostal na pravý kruh, jeho střela nadělala brankáři Ruska hodně problémů, nakonec ji ale dokázal udržet ve výstroji.
08:10
Haula chtěl využít střídání Ruska a sám se vydal proti brankáři soupeře. Jeho bekhend ale gólmana Brobrovského nezaskočil.
07:37
Tichonov přenechal na levém křídle puk Malkinovi, ten se natlačil až před brankáře Rinneho, ze svého velkého a přímočarého tlaku ho ale překonat nedokázal.
06:44
Spíše propagační střela finského kapitána Jokinena z levého křídla končí v náruči připraveného brankáře Ruska. Ten pro jistotu přeruší hru.
06:23
Rusové pokračovali ve svém velkém tlaku i po skončené přesilové hře, Finové ihned posílají puk přes všechny čáry pryč z pásma.
06:15
Finsko v plném počtu.
05:56
Širokov ve velké šanci Ruska! Forvard z KHL si najel sám před bránu, trefil však Rinneho jen do hrudi!
05:38
Malkin hledal před bránou Zaripova, tomu ale puk přeskočil hůl.
04:48
Kuljomin se z rohu snažil najít před bránou některého ze svých spoluhráčů, puk ale poslal pryč finská obrana.
04:20
Ovečkin je zpět na ledě, Rusku začíná přesilová hra.
04:15
Další přerušení a další vyloučení. Za vysokou hůl je potrestán Mäntylä (FIN). Bude se hrát čtyři na čtyři.
03:47
Finsko hraje v plném počtu, Rusové jsou již ve čtyřech.
03:22
Rusové se zatím brání dobře, Finy nepouští do nebezpečných střeleckých pozic. Hra je znovu přerušena, puk se tentokrát dotkl ochranné sítě nad bránou Bobrovského.
02:57
Kontiola hledal před bránou některého ze svých spoluhráčů, na puk se ale dostala jako první ruská obrana.
02:38
Hra je přerušena. Sudí si všiml postaveného útočícího hráče v brankovišti Ruska a vykazuje Finy do středního pásma.
02:21
Rusové budou ve třech proti čtyřem hrát minutu a 24 vteřin.
02:21
Další faul, Rusové půjdou do tří. Za hákování je vyloučen Ovečkin (RUS).
02:00
Šipačjov zatáhl po levém křídle puk do pásma, jeho pas na Ovečkina ale neprošel.
01:45
Bude se vylučovat. Salomaki (FIN) a Burmistrov (RUS) jsou vyloučeni souběžně za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
01:45
Salomaki pálil na druhé straně z pravého kruhu, brankář Bobrovskij však bez problémů kryje.
01:29
Širokov se obtočil kolem finské branky a u pravé tyčky se snažil zasunout puk do brány soupeře. Brankář Rinne však betonem dokázal inkriminovaný prostor ucpat.
01:08
Ruský útok brzdí postavení mimo hru.
00:47
Finský hráč bude nakonec v pořádku. Na ledě však jiskří emoce již od první minuty, hráči se nenápadně postrkují i během přerušené hry. Tohle finále bude mít grády!
00:47
Po střetu v útočném pásmu Ruska zůstává ležet na ledě jeden z Finů. Hra je přerušena.
00:18
Rusové se po úvodním buly hnali do prvního útoku, Finové je ale zastavili již na modré čáře.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu vhazování, můžeme jít na to!
Hlediště se pomalu začíná zaplňovat do poslední místečka, vše spěje ke svému začátku. Na ledové ploše již krouží rozhodčí a hráči obou týmů.
Diváci v Areně Minsk budou dnes jednoznačně hnát kupředu ruskou mašinu. Rusové to nemají do Minsku zas až tolik daleko, navíc i domácí Bělorusové, kterých se na zápas také dostavilo několik tisíc, si nepřejí nic jiného než výhru ruského týmu. Několik finských dresů a vlajek tak dnes bude v naprosté menšině.
Hráči se již odebrali do svých kabin k posledním přípravám na dnešní velký duel. Na ledě aktuálně krouží dvě rolby, které hrací plochu připraví na poslední zápas běloruského mistrovství světa.
Oba týmy jsou aktuálně na ledové ploše a rozcvičují se. Rusko nastoupí v bílých dresech, na soupeře z Finska čekají barvy modré.
Ani jeden z týmů nesáhl do vítězné sestavy a obě soupisky jsou tak identické s těmi semifinálovými. Jediná změna je tak na ruské soupisce, kdy pozici hlavního trenéra místo potrestaného Znaroka zaujal Harijs Vitolins.

Rusko: Bobrovskij (Vasilevskij) – Děnisov, Čudinov, Kutuzov, Medveděv, Jakovlev, Bělov, Zubarev – Ovečkin (C), Plotnikov, Šipačjov – Tichonov, Malkin, Kuljomin – Zaripov, Anisimov, Širokov – Dadonov, Burmistrov, Kuzněcov – Kalinin. Trenér: Harijs Vitolins.

Finsko: Rinne (Koskinen) – Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Lajunen, Marttinen – Lehterä, Kontiola, Pakarinen – Jokinen (C), Haula, Komarov – Jormakka, Immonen, Palola – Solomaki, T. Sallinen, J. Sallinen – Huhtala. Trenér: Erkka Westerlund.

Rozhodčí: Brueggemann (GER), Kaval (USA) – Carlson (CAN), Schrader (GER).
Hokejisty Ruska do posledního zápasu na turnaji nepovede jejich trenér Oleg Znarok, kterému byla zastavena činnost Disciplinární komisí Mezinárodní hokejové federace za konflikt se švédským asistentem Rikardem Grönborgem v sobotním semifinále.
Oba týmy za sebou již mají na turnaji jedno vzájemné měření sil, duel ve skupině dopadl lépe pro ruskou sbornou, která zvítězila 4:2.

Finsko – Rusko 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Hietanen (Lehtera, Kontiola), 40. Karalahti (Lajunen, Jokinen) – 2. Tichonov (Kalinin, Bělov), 5. Ovečkin (Orlov, Zaripov), 23. Kuljomin, 35. Kalinin (Zaripov, Tichonov).
Rusko zatím prochází turnajem bez zaváhání, vyhrálo všech sedm zápasů v základní skupině a nezaváhalo ani ve čtvrtfinále s Francií a v semifinále se Švédskem. Jako poslední soupeř v pořadí je na plánu Finsko.

Rusko – Švédsko 3:1 (semifinále)
Finsko muselo do posledního kola čekat, jak dopadnou Lotyši, kteří mohli postoupit v případě, že by porazili v posledním kole Švýcarsko. To se nestalo a Finsko tak postoupilo do vyřazovacích bojů, zároveň zabránilo velké blamáži. Ve čtvrtfinále přetlačilo Finsko o gól Kanadu, v semifinále si poradilo s Českem, nu a podívejme se, Suomi jsou ve finále.

Finsko – Česko 3:0 (semifinále)
Pěkný den u sledování online přenosu z poslední utkání letošního mistrovství světa v ledním hokeji. V běloruském Minsku již byla odehrána všechna utkání, čeká se jen na to jediné, poslední, na finále. V tom své síly změří zatím suverénní Rusko se zmrtvýchvstalým Finskem. Úvodní buly velkého finále je naplánováno na 20:00 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.